30 травня 2013

07.05.2020 р

 

....Це потрібно не мертвим, це потрібно живим!!!!


У кожного своя правда про війну. Так як різні країни по різному постраждали від нацизму. У кожного свої рахунки з війною. Так як кожна родина понесла свої втрати. Але біль для всіх одна. Але велике щастя Перемоги над нацизмом - спільне.
Шановні користувачі Коропської центральної бібліотеки! На Вас чекатиме підбірка книг про війну за темами:
Україна у роки війни
Чернігівщина у роки війни.
Коропщина в роки війни.
Найближчим часом Ви зможете завітати до бібліотеки , переглянути цю літературу. Бо забувати - не маємо права!

 


30.04.2020 р

 

Шановні читачі, любителі книги, друзі бібліотеки!


Ми дуже боїмося втратити Вас, не хочемо перервати ту інтелектуальну, пізнавальну ниточку, яка нас об'єднувала.
Тому хоч якось ( під час карантину) хочемо заволодіти Вашою увагою.
Сьогодні є така змога подорожувати віртуально музеями світу, бібліотеками України, скористайтесь цією можливістю. А ми Вам пропонуємо відправитись в історичні мандри нашої Коропської бібліотеки.Отож :
В кінці грудня 1917 року в Коропі була встановлена радянська влада. У 1922 році відкрили Народний дім,тут розмістили і бібліотеку, куди потрапили книги купця Леоненка. Ця дата вважається роком заснування Коропської центральної бібліотеки. Директором цієї бібліотеки став Логін М.С. Він мав бібліотечну освіту.
Бібліотекарем працювала Богуш П.М. Бібліотека займала дві кімнати і мала в фонді літературу для дорослих, дітей та періодику. Пропрацювавши 3 роки , Логин М.С виїзджає з Коропа.
Завідуючою стає Богуш П.М.
На посаду бібліотекаря дитячого абонементу прийняли Лімаз М.І.
Дорогі наші друзі ! Якщо Вам цікаво - слідкуйте за нашими публікаціями.

В Україні нараховується понад 40 000 бібліотек. Маленькі й величезні книгозбірні, розміщені в селах і мегаполісах .
Із солідним віком і такі, що відкрились нещодавно. Всі вони цінні. І всі мають свою історію. Отож ми продовжуєм Вас знайомить зі сторінками історії Коропської центральної бібліотеки.
Так, в 50-х роках в районній бібліотеці налічувалось більше 20 тисяч примірників книг. Комплектувалась бібліотека , в основному, класичнною літературою. Надходила довідкова література, історичні книги, забезпечувався фонд творами класиків марксизму-ленінізму та інші. Перший запис у інвентарній книзі Коропської бібліотеки датується 1.01.1951 року.
Досить повною була підписка періодичних видань. Користувались популярністю серед читачів " Правда", " Комсомольська правда", " Правда України","Труд", "Сельская жизнь", "Культура і життя"," Деснянська правда", наша районна газета (під різними назвами) зберігається в фонді і до тепер , починаючи з 1952 року.
Дуже допомогали в обслуговуванні читачів журнали, адже там були всі новинки, які прагли швидше прочитать коропські книголюби. Отож ніколи не залежувались на полицях :" Огонек", "Вітчизна", "Москва", "Новый мир", "Наука и жизнь", " Техника - молодежи", "Юность". Якщо книжковий фонд наповнювався недостатньо, то радувало, що періодичні видання можна було виписувати в необмеженій кількості.

 

 


 

До Дня пам'яті героїв Крут

.....На Аскольдовій могилі поховали їх!
Тридцять мучнів-українців,славних,молодих,
На Аскольдовій могилі України цвіт.....


Історія подвигу Героїв Крут займає особливе місце в славних сторінках історії України.
Про цю трагічну і героїчну подію,яка сталася 29 січня 1918 року, всі бажаючі можуть дізнатися або поновити в своїй пам'яті,переглянувши книжкову вітрину в читальній залі Коропської центральної районної бібліотеки.

 


 

Дайджест «Соборна Мати –Україна одна на всіх, як оберіг» відбувся у Коропській бібліотеці для дітей із учнями 8Б класу та їх класним керівником А.Ю.Хурдою


Бібліотекарка ознайомила учнів із епізодами в історії України , коли, 100 років тому, був підписаний Акт Злуки , відколи і почала Україна святкувати День Соборності.
Учні прийняли участь у вікторині «Люби і знай свій рідний край», прочитали вірші про свою Батьківщину. На закінчення всі присутні продемонстрували свою єдність, взявшись за руки , створивши ланцюг єдності.
Діти висловили свої побажання та мрії про майбутнє нашої держави і розмістили їх на карті України. Вони бажали миру, закінчення війни, добробуту собі і близьким людям.

 

Н.Шульга провідний бібліотекар РДБ.


Патріотичним заходом відзначили День Державного прапора України та День Конституції України

В переддень державних свят : Дня Державного прапора України та Дня Конституції України в читальній залі Коропської центральної районної бібліотеки спільно з університетом третього віку територіального центру, відбулася година громадянської свідомості "Конституція України - від Гетьмана до Президента". На одноіменній тематичній книжковій вітрині - зібрана література з історії та державного устрою нашої країни.Ведуча заходу Матвієнко С.С.розпочала цей патріотичний захід поетичною хвилинкою та висвітлила основну тему заходу через бібліографічний огляд літератури.

 

 


 

21 лютого - Всесвітній День рідної мови,

22 лютого - День Героїв Небесної Сотні 

Два дні із сумною історією і корінням сягають у трагічний початок. День рідної мови почав вшановуватись від 1952 року, коли були розтріляні мирні мітингувальники за збереження зникаючої рідної мови, День Героїв Небесної Сотні - вшанування розстріляних на Майдані за рідну батьківщину, за гідне життя в незалежній Україні. Ці драматичні сторінки історії повідала аудиторії бібліотекар в читальному залі Коропської ЦРБ Світлана Матвієнко  під час Години громадянської свідомості.
Патріотичні читання "Живе лиш той, хто не живе для себе, хто для других виборює життя" та "Сьогодення і майбутнє сучасної літературної мови" - присутні сприйняли у глибокому роздумі. Також на заході своє щире українське слово мовила письменниця Валентина Михайленко через новий свій роман "Солодкий смак гіркоти".

 


 

«Первоцвіти Коропщини» презентували нові видання

28 січня 2018 року визначна подія зібрала членів районного творчого клубу «Первоцвіти Коропщини» в читальній залі Коропської ЦРБ. На світ з’явилися ще дві нові книги -  роман Валентини Михайленко «Солодкий смак гіркоти» та збірка дитячих оповідань і казок Людмили Прохоренко «Від серця до серця». Тож цього дня наші письменниці презентували книги загалу.

Ці твори, визнані комісіями, як кращі, були видані в рамках двох програм: «Солодкий смак гіркоти» за рахунок обласної Програми підтримки розвитку інформаційної та видавничої сфер Чернігівщини на 2016–2020 роки та «Від серця до серця» за рахунок районної Програми підтримки книговидання місцевих авторів Коропщини на 2016-2018 роки.

На літературне свято до «первоцвітів» завітала і помічник-консультант народного депутата України Анатолія Євлахова Катерина Четверик. Вона привітала всіх членів клубу з новим надбанням, висловила свою підтримку у подальшої діяльності РТК «Первоцвіти Коропщини», а також подарувала квіти винуватицям свята.

 

До вітальних слів в адресу Валентини Михайленко та Людмили Прохоренко приєдналися й учасники творчого клубу. Письменниці ділилися власними враженнями, які надихнули їх на написання творів, та зачитували те, що найбільше припало до душі.

Наступна зустріч очікується незабаром, адже в рамках районної Програми підтримки книговидання місцевих авторів Коропщини на 2016-2018 роки вдалося випустити ще одну краєзнавчу книгу "Радичів: історія і сучасність" Василя Коструба.

 


 

Шановні читачі! Чи знаєте Ви: що таке коренепластика?

Коропська центральна районна бібліотека запрошує Вас не лише дізнатися про цей вид мистецтва,а й побачить на власні очі, потримать в руках ці неймовірні витвори Природи та Рук людських. Перший автор кожного виробу - Природа,а другий автор -Людина, яка вміє дивитися на світ особливими очима.Дивитися і помічати. Довершеності і досконалості кожному виробу надають :багата фантазія і Золоті Руки.
Все те має наш земляк А.Книр - талановитий художник - дві виставки якого функціонують в Ч.З. бібліотеки - виставка живопису та дерев"яних скульптур.Будемо раді розділити з Вами радість перегляду.

 


 

Є дати непідвладні часу, та пам'ять про події в нас жива!


19 вересня бібліотекарями Коропської центральної районної бібліотеки був проведений День-спомин "Озвалась спогадом війна", присвячений 74-й річниці визволення України від німецько-нацистських загарбників та Дню Партизанської Слави. З метою найповнішого розкриття хронології тих часів тематична книжкова виставка  була умовно поділена на дві частини: на абонементі - огляд нової літератури на тему "Вже скільки років проминуло, а біль у серце б'є і б'є", а в читальному залі біля постійнодіючої книжкової вітрини - поетична хвилинка фронтової поезії "Свято, що єднає покоління".

 


В Коропській районній дитячій бібліотеці до Дня Європи була організована виставка-перегляд «Пізнаємо Європу разом». Бібліотекарі розмістили альманахи про країни Європи, а також художню літературу відомих європейських письменників та поетів: Б.Грімм, Г.Андерсена, А.Ліндгрен , Г.Гейне, В.Гюго, Ж.Верна, Т. Янсона та інших.

А.Костирко завідуюча дитячою бібліотекою.

_____________________________________________________________

Заходи з нагоди Дня Перемоги у Коропському регіональному історико-археологічному музеї

Традиційно 9 травня в нашому музеї " день відкритих дверей " . Цьогорічний День Перемоги не став виключенням. Була проведена лекція для відвідувачів «Кривава ціна миру в Європі 1945-го та сьогодні » та продемонстровано документальний фільм "Друга світова війна".

_____________________________________________________________

Новою екологічною стежкою запрошує пройтися Мезинський національний природний парк (Чернігівська обл.)

27 квітня 2017 р. силами інспекторів Хотинського природоохоронного науково-дослідного відділення та рекреаційного відділу Мезинського НПП оформлена нова екологічна стежка «Дивосвіт природи краю, де ходили мамонти». Тут відвідувачі ознайомляться з природним різноманіттям деснянської заплави та історичним минулим Сіверщини; доторкнуться до древніх геологічних порід (крейда, піски прісноводного моря, водно-льодовикові відклади та лесові породи), а також скуштують запашного чаю зі зборів місцевих лікарських трав.

Алла Наливайко, провідний фахівець з рекреації Мезинського НПП

_______________________________________________________

Відзначили День космонавтики

Сьогодні незвичайне свято. 12 квітня перша людина полетіла у далекий космос. Cтарший лейтенант 27-річний Юрій Олексійович Гагарін на космічному кораблі "Восток" вперше в світі здійснив орбітальный політ навколо Землі, відкривши епоху пілотованих космічних польотів. Він здійснив один виток довкола земної кулі, який тривав 108 хвилин.

Ера польотів людини спочатку на літаку, а потім і у космічному кораблі відкрила для людства принципово нові можливості у подоланні відстані та швидкості руху. У цей знаменний день варто пам'ятати, що можливості нашого пізнання необмежені, і за наявності наполегливої праці та терпіння ми можемо здолати будь-які перешкоди.

Україна і космос - нероздільні. Зв'язок цей міцно встановився на зорі космонавтики, і витравити його зараз просто неможливо. Українське походження мали такі творці теорії польотів у світовому просторі, як Костянтин Ціолковський (до речі, повне прізвище Циолковський-Наливайко), наш славний земляк Микола Кибальчич, Юрій Кондратюк. У Київському політехнічному свого часу вчилися Сергій Корольов і Володимир Челомей (конструктор відомої ракети-носія "Протон").

Саме сьогодні в меморіальному музеї М.І. Кибальчича було проведено свято за участю учнів 7 класів Коропської середньої школи ім. Т.Г. Шевченка та ракетомоделістів РЦДтаЮТ. Спочатку учасники зібрання прослухали розповідь про історію свята наукового співробітника музею Касьяненка Григорія Володимировича, здійснили запуск моделей ракет. Далі розпочалися конкурси: «конструктор космічного корабля», «сніданок космонавта», «справжній космонавт». Дівчатка-четвертокласниці підготували та продемонстрували танець «Кожен може стати космонавтом ».

Підсумком святкового заходу став перегляд відеоролика «Україна і світ відзначають день космонавтики».

Коропський регіональний історико-археологічний музей

_________________________________________________________________

 

Вихованцям дитсадка - «Легенда нашого міста»

В рамках програми « Музей – дитячому садку » 10 квітня була проведена незвична екскурсія для вихованців другої старшої групи Коропського ДНЗ « Двіночок ».

Малята ознайомилися з експозицією нашого музею, бачили речі, якими користувались давні люди: монети, жіночі прикраси, засоби праці, посуд, зброю, переглянули презентацію «Легенда нашого міста», де дізналися звідки походить назва нашого населеного пункту , а також розпізнавали будівлі сучасного Коропа.

Відвідувачі раділи щирому спілкуванню та пообіцяли, що ця зустріч не буде останньою.

_________________________________________________________________

Година душевної поезії на тему Щастя в нашому житті

Всім відомо, що 20 березня визнано Міжнародним Днем Щастя, а 21 березня - Весвітнім днем поезії. Коропська центральна районна бібліотека не оминула ці свята своєю увагою і дуже вдало об’єднала ці свята, організувавши цікавий та змістовний захід - літературну годину задушевного спілкування «Скринька поезії, музики, щастя й добра»

Чому саме так називався захід? Тому що з уявної скриньки всі присутні мали змогу почерпнути пригоршню ліричної поезії, пісень про щастя, розповідей учасників заходу на тему: в чому вони вбачають сенс щастя. Кожен бажаючий у цю символічну скриньку міг покласти свої роздуми, переконання бачення щастя в цьому світі.

Також цього дня у читальній залі бібліотеки була організована книжкова виставка «Сім кольорів щастя», що складалась з художньої літератури та наукової на тематику психології щастя.

З власним роздумами про цей психологічний стан, що притаманній людині, з аудиторією поділилися художній керівник районного будинку культури Людмила Ткаченко, яка щастя бачить в музиці та пісні, письменниця Валентина Михайленко, для якої щастя - це написання книг, волонтерка Оксана Тептюх щастя вбачає в можливості бути корисною людям, а директор ЦСССДМ Оксана Нестеренко шукає його в материнстві.

Ведуча свята бібліотекар Світлана Матвієнко продекламувала присутнім вірші на тему щастя відомих поетів В.Симоненка, Л.Костенко, Л.Українки, Е.Ассадова, М.Цветаєвої, а також зачитала власний вірш «Я- щаслива жінка. Я – щаслива!!!»

В приємній атмосфері ,що панувала в бібліотеці, за чашкою ароматного чаю цей захід справді відповідав своїй назві - літературна година задушевного спілкування.

______________________________________________

 

Історія трамвайчика та козацька сотня знову зібрала в бібліотеці первоцвітів Коропщини

У п’ятницю, 10 березня, надзвичайна подія зібрала членів творчого клубу «Первоцвіти Коропщини» в центральній районній бібліотеці. Двоє місцевих письменників презентували свої книжки, видані згідно з районною програмою підтримки книговидання місцевих авторів Коропщини. Поетесу, прозаїка, краєзнавця Валентину Михайленко знає чи не кожна творча людина району. Цього разу вона представила загалу свій новий роман «Історія одного трамвайчика», який, до речі, минулого року отримав високу оцінку експертів та журі Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова» і був нагороджений дипломом.

Але справжнім відкриттям стала документальна книга «Коропська сотня Ніжинського полку у другій половині XVII-XVIII ст.» історика, викладача Чернігівського педагогічного університету уродженця Коропа Сергія Токарєва. У книзі висвітлено історію Коропської сотні Ніжинського полку у другій половині 17-18 ст. з’ясовано еволюцію її адміністративно-територіального устрою, соціально-економічний розвиток, ґенезу та еволюцію козацької старшини регіону. Видання розраховане на науковців, вчителів, краєзнавців, широкого читацького загалу.

За словами Сергія Токарєва, це дослідження він розпочинав, як курсову, потім більш глибоко занурився у вивчення козацького минулого Коропщини і написав дипломну роботу. Та по закінченню університету ця тема також не була полишена.

«Досліджуючи минуле Коропщини, мене дуже дивувало така куцість інформації, здавалося, що Коропа практично не існувало на історичній арені України, і я зрозумів, що потрібно продовжувати дослідження рідного краю, - зазначив під час спілкування історик-краєзнавець. Він закликав всіх присутніх долучатися до пошуків історичної спадщини Коропщини та свого родового коріння.

 

Всі присутні теплими словами привітали винуватців зустрічі з народженням нових дітищ та в знак поваги вручили письменникам квіти.

За інформацією клубу «Первоцвіти Коропщини»

------------------------------

«Україна - це Шевченко, Шевченко - це Україна»

9 березня в Коропській центральній районній бібліотеці відбувся літературний захід «Україна - це Шевченко, Шевченко - це Україна», присвячений дню народження Великого Кобзаря Тараса Григоровича Шевченка.

В центрі читальної зали бібліотекарі організували пізнавальну книжкову виставку-портрет «Кобзар - наша любов і святиня». Сам захід складався з двох частин: ліричної - «Кохані жінки в творчості Шевченка» та літературно-бібліографічної - «Вічний, як народ».

У першій частині звучали найінтимніші поезії Великого Кобзаря, на написання яких його надихнули кохані жінки в різні періоди життя і творчості. В другій же частині було охоплено всю літературну спадщину поета, а також біографічні твори про Шевченка, як літератора і художника. Крім цього учасники літературного заходу переглянули фотоальбоми художніх робіт та сторінки з творами генія України, які були опубліковані у різних виданнях того часу.

Багатьом присутнім здавалось, що вони знають стільки про Шевченка, що нічого нового почерпнути не вдасться, та ведучі Світлана Матвієнко і Людмила Прохоренко довели протилежне, вони знайшли настільки маловідомі сторінки з життя і творчості поета, що зуміли переконати всю аудиторію: до Шевченка, як до вічного, недосяжного і невивченого нам ще йти і йти.

Виставка літературної спадщини Т.Г. Шевченка функціонуватиме в бібліотеці впродовж тижня, тож запрошуємо всіх бажаючих познайомитися з нею ближче.

За інформацією Коропської ЦРБ

-----------------------------------------

«Корюківка: кривава весна 43-го»

Найтрагічнішою ознакою Другої світової війни став небачений злочин проти людяності -Корюківська трагедія 1943 року. Знищення 7 тисяч українців у Корюківці на Чернігівщині з ідеологічних причин не набуло розголосу, та ця трагедія в поліському містечку була наймасштабнішою і найкривавішою у всій Європі.

Сталося це 1-2 березня 1943 року. 1377 сіл разом із жителями спалили гітлерівці. Людей групами по 50-100 осіб заганяли у великі приміщення (театр, церкву, ресторан) і безжально розстрілювали. Знищивши геть усіх карателі спалили населений пункт дотла. У вогні згоріло 1390 дворів. Стогін було чути ще до 7 березня, а 9-го карателі навідались на попелище і зробили «зачистку». Підрозділи Червоної Армії вступили в Корюківку 19 березня,та зустрічати їх з квітами було вже нікому.

Згадуючи ті жахливі події 43-го в Коропській ЦРБ була організована викладка-пам’ять «Корюківка: кривава весна 43-го». Також працівники бібліотеки провели годину-реквієм «Сім тисяч закатованих сердець».

Світлана Матвієнко

******************************

Ми, коропчани, читаємо твори своїх земляків рідною мовою

21 лютого всі народи Землі відзначають день рідної мови. У світі налічується близько 6000 мов, багато з них – на межі зникнення. Для того, щоб мова була живим організмом: розвивалась і функціонувала, треба, щоб нею спілкувалось не менш, як 100 000 громадян. Рідною вважається мова, яку вперше почула і засвоїла від своїх батьків дитина та яку має сама передати майбутнім поколінням. Це мова того народу, нації, країни, в якій людина народилася, живе і працює.

Наша рідна мова - українська. В її долі було багато скорботних сторінок. Неодноразово її гнобили, знищували, підтинали коріння. В різні часи різні влади забороняли говорити українською, друкувати нею книжки, пресу, співати народних пісень. Закривались українські театри, школи.

Але сьогодні ситуація змінилась. Нарешті ми, українці, усвідомили значимість нашої мови – милозвучної, автентичної, своєї. І те, що ми можемо зробити для її існування – це спілкуватися українською, писати, читати, слухати, творити і створювати. Адже завдяки мові і національній свідомості ми вже «хохли», ми - справжня українська нація.

Тому 21 лютого, в день рідної мови, у Коропській центральній районній бібліотеці була проведена літературна година рідної мови. На захід запросили місцевих авторів: Валентину Городню, Людмилу Прохоренко та Валентину Михайленко. У дружній обстановці за чашкою чаю письменниці зачитали свої нові твори.

А Ольга Токарєва познайомила присутніх з книгою науково-краєзнавчого характеру «Коропська сотня Ніжинського полку у другій половині ХVII –ХVIIІ ст», автор якої наш земляк, молодий учений-історик Сергій Токарєв .

Ведуча свята бібліотекар Світлана Матвієнко представила кожного з гостей та зі словами: «Ми, коропчани, читаємо твори своїх земляків рідною мовою» провела бібліографічний огляд творчості колег по перу, а також зачитала свої найновіші вірші.

 

Атмосфера розуміння, тепла, добра і гордості за свою мелодійну рідну мову панувала цього дня в читальній залі Коропської ЦРБ.

 

За інформацією Коропської центральної районної бібліотеки

******************************

Куди б мене дорога не вела, думки мої із рідною землею

В 2017 році Коропська Цб разом із юнацьким клубом «Ровесник» започаткувала цикл цікавих зустрічей у бібліотеці

Перша така зустріч «Куди б мене дорога не вела, думки мої із рідною землею» відбулася 7 лютого в читальному залі бібліотеки з Оксаною Матвієнко,молодою дівчиною, яка побувала в 12-ти країнах світу, в 4-х з яких працювала,а у 8-ми перебувала як туристка. Учасники зібрання вирушили у віртуальну подорож спочатку по Україні, побувавши в найпрекрасніших її куточках.

У читальному залі бібліотеки організували фотовиставку Оксаниних світлин «Із далеких подорожей повертаючись».

Оксана впродовж години подорожувала з юнаками країнами, де сама перебувала. Переглядали цікаві відеоролики,відзняті дівчиною. Це була захоплююча розповідь про історію,культуру,природу,релігію країн Європи,Азії та Африки.

Захід мав не тільки пізнавальний,а й повчальний характер,бо Оксана розповідала школярам, які якості, риси характеру треба виховувати в собі, щоб не загубитися у світі, вміти жити і працювати за кордоном та продуктивно,з користю подорожувати. Також дівчина відповіла на всі запитання, які виникли під час віртуальної подорожі.

******************************

Останнє зимове свято

На другий місяць зими випадає одне із найбільших і найшанованіших церковних свят —Стрітення, яке відзначають 15 лютого. А ще цей день був змаганням для Зими і Весни.

Сьогодні, напередодні цього свята в Коропському регіональному історико-археологічному музеї було проведено тематичну екскурсію під назвою «Останнє зимове свято». Учні 3 класу Коропської ЗОШ (класовод Н.П.Черниш ) заслухали історичну довідку, народні прикмети, пов’язані з цим православним святом. Діти декламували вірші під музичний супровід зимово-весняних дитячих пісень.

А на кінець програми ознайомилися з мультимедійною презентацією про атрибути даного свята та посмакували «жайворонками» - випічкою у вигляді пташок, закликаючи Весну:
Благослови, Мати,
Весну закликати,
Весну закликати,
Зиму проводжати.

За інформацією Коропського регіонального історико-археологічного музею

******************************

22 січня - День соборності України. Як це було

У Коропській центральній бібліотеці був організований і проведений патріотичний захід до дня Соборності України.

Літературно-інформаційний кейс «Соборна,вільна і єдина наша славна Україна!» Захід складався із трьох частин: наочної - оформлена викладка літератури «Єдність,як запорука сили України», бібліографічної - був проведений огляд літератури з історії України «Наш шлях - від історії до сьогодення»,та інформаційної - перегляд документального відеофільму – «22 січня - День соборності України. Як це було»

Захід був організований для масового читача. У ньому взяли участь студенти університету третього покоління,який діє при територіальному центрі.

******************************

«Збудуймо пам’яті негаснучий собор»

24 листопада 2016р в читальній залі Коропської центральної районної бібліотеки пройшла година-реквієм «Збудуймо пам’яті негаснучий собор», присвячена страшним рокам геноциду 1932-33 років та голодоморів українського народу 1921-1922, 1946-1947 років в Україні.

Бібліотекарі організували виставку-квілт «Гірка та пекуча та правда», на якій розмістили твори про голод, колоски, калину, свічку. Виставка демонструватиметься в бібліотеці до 29 листопада 2016р.

Всім присутнім було запропоновано переглянути тематичний відеоролик «Розгойдані дзвони пам’яті». Цей захід мав за мету згадати та вшанувати ті гіркі та важкі сторінки нашої історії та не допустити жахливих повторень знову.

*********************************

17 листопада 2016 року Коропська ЦРБ разом з університетом третього віку, який функціонує при територіальному центрі соціальної служби, організували та провели захоплюючий захід - літературно-поетичну подорож «Таланти живуть поруч». Учні університету організували виставку виробів, зроблених своїми руками, а працівники бібліотеки - виставку творів місцевих авторів.

Впродовж «уроку» учасники заходу читали вірші, обмінювались вмінням вишивати, в`язати, робити мистецькі вироби, співали пісні, слова яких написали поети рідного краю:В.Д Кирилюк,В.М. Пилипець, С.С Милько.

*********************************

 

Словами: «Україна – це територія гідності і свободи, такими нас зробили – Майдан 2004 року, який був Святом Свободи, та революція 2013 року, Революція Гідності» - звернулась до присутніх ведуча, яка ознайомила з літературою виставки-хроніки, оформленої в читальному залі ЦРБ. Доповнив виставку відео-репортаж про історичні події листопада 2013 року «Забуттю не підлягає».

*********************************

Коропська центральна бабліотека спільно зі школами району провела тиждень літератури рідної краю

В читальному залі ЦРБ була організована викладка літератури друкованої продукції місцевих авторів «Провінції в літературі не буває». Поетеса С.Матвієнко зробила бібліографічний огляд цієї літератури. Колектив бібліотеки запросив на зустріч Городню В.А., автора чудових гумористичних оповідань місцевого характеру.

Заходом до тижня літератури рідного краю була також зустріч членів клубу «Первоцвіти Коропщини» з педагогічним та учнівським колективом Понорницької ЗОШ. Свої твори читали не тільки члени клубу а й послухали спроби пера талановитих дітей Понорницької ЗОШ.

*********************************

27 вересня в Коропський ЦБ відбувся краєзнавчий захід «Краю мій рідний, краю батьківський, я душею до тебе приріс». Краєзнавчий портрет селища характеризувала фотовиставка ретрознімків «Мій Короп». Історично-пізнавальну сторону заходу висвітлила член спілки краєзнавців України Михайленко В.М., автор історичних книг про наш край. Звучали поезія і проза про рідний коропський край, та спогади старожилів Коропа.

*********************************

У переддень 25-ї річниці Незалежності України, районна дитяча бібліотека разом з кращими читачами провела флешмоб «Всі ми діти твої, Україно». Щодня в парку можна побачити дошкільнят з мамами. Тож п’ятикласниці Анопрієнко Аня та Суровець Надя привітали зі святом маленьких українців, найстаршому з яких — Любомирчику — 3 роки 7 місяців, а наймолодшій — Неллі — лише 1 рік 3 місяці. Всім їм подарували жовті або блакитні повітряні кульки.

А для старшокласників бібліотека для дітей організувала виставку-перегляд.

*********************************

 

«Первоцвіти Коропщини» відвідали Борзнянщину

ТРК «Первоцвіти Коропщини» завітав на щедру талантами Борзнянську землю. Зустріч творчих людей зворушливо відбулася на благородній землі Мотронівки, де жили, творили і знайшли свій спочинок П.Куліш та Ганна Барвінок, на землі, яку відвідував Т.Шевченко та І.Франко. члени клубу мали змогу не лише відвідати музей-садибу «Ганнина Пустинь» послухати про життя і творчість П.Куліша та Г.Барвінок, а й почитати свої твори.

*********************************

Вшанування пам’яті князя Володимира Великого

Напередодні Дня Хрещення Київської Русі – України в Коропському регіональному істерико- археологічному музеї була прочитана лекція «Вшанування пам’яті князя Володимира Великого».

Спеціально до цієї події співробітники музею зібрали інформацією про маловідомі сторінки біографії князя Володимира, про його державотворчу діяльність та утвердження християнства на землях Володимирщини, про жінок князя Володимира та відображення його образу в українському фольклорі.

Підсумовуючи виступ , присутні зійшлись на думці, що для фахівців ще є величезне поле для досліджень та дискусій, аби заповнити нарешті «білі плями» в історії нашої країни та у біографіях таких славних предків, як князь Володимир.

 

*********************************

Зустріч з письменницею

В рамках програми « Музей – дітям » з метою урізноманітнення літнього дозвілля 20 липня відбулася зустріч дітей молодшого шкільного віку з коропською письменницею Прохоренко Людмилою Гаврилівною,світлою жінкою, яка творить для нашої малечі.

На початку зустрічі авторка розповіла про себе декілька слів, а згодом і про свої твори, які нещодавно написала. Діти з цікавістю слухали оповідання у виконанні автора. В них звучало захоплення чарівним світом «братів наших менших» - в творі «Про шовковицю», розкривалися лабіринти людських стосунків - «Образа».

Під кінець зустрічі Людмила Гаврилівна подарувала дітворі на згадку свою книгу «Зачарований світ».

Особлива музейна пропозиція створена спеціально до літніх канікул, дуже подобається нашим юним відвідувачам. Літо триває. Отже незвичні музейні зустрічі ще попереду!

*********************************

З нагоди відзначення 26-ї річниці Декларації про державний суверенітет України у бібліотечних закладах району відбулися тематичні заходи на тему «Декларація про державний суверенітет — предтеча української незалежності».

Протягом тижня, починаючи з 11 липня, у Коропській центральній районній бібліотеці діяла книжкова виставка під назвою «Україна - суверенна». А напередодні цього визначного в історії України дня, 15 липня, працівники бібліотеки провели тематичний захід з метою донесення до громадськості інформації про ту визначальну роль у державотворенні, яку 26 років тому зіграло підписання державного суверенітету.

Учасники заходу в ході обговорення розглянули головні аспекти та правові засади даного документу, що лягли в основу новітньої Конституції незалежної України.

 

*********************************

До Міжнародного Дня музеїв

Щорічно 18 травня відзначають Міжнародний день музеїв. У цей день більшість музеїв працюють безкоштовно і радо показують свої виставкові зали.

Наш музей також долучився до святкування шляхом проведення незвичної інтерактивної екскурсії для учнів 4- А класу Коропської ЗОШ І –ІІІ ст. ім. Т.Г.Шевченка (класовод Макуха Г.А.).

Школярі з цікавістю слухали екскурсію. Потім відповідали на запитання історичної вікторини та ознайомилися з щойно відкритою виставкою картин сохацького художника Книра Анантолія Олександровича. Музичне оформлення здійснювалось старовинним патефоном.

В захопленні від спілкування дітвора пригостилась смачними солодощами.

*********************************

26 квітня у Коропській ЦРБ відбулися заходи, які мали за мету висвітлити сумну дату в історії України – 30-річчя Чорнобильської катастрофи, вшанувати ліквідаторів, які ціною власного життя боролись з атомним лихом, наголосить на відповідальності сучасників перед майбутніми поколіннями.

Під час години–реквієму «Важкий тягар Чорнобильського неба» звучали зворушливі поетичні слова Б.Олійника, Л.Костенко, Д.Павличка, В.Яворівського, були переглянуті кадри з документального фільму про Чорнобиль. Згадали. Вшанували. З вдячністю схилили голови перед пам’яттю ліквідаторів-земляків, та поклали квіти до пам’ятного знака ліквідаторам. Пригадали кожен свій день 26.04.1986 р., який став спільною бідою на багато десятиліть.

В читальному залі й нині демонструється виставка-пам’ять «Три десятиліття після Чорнобиля».

 

*********************************

"Чорнобиль не має минулого"

22 квітня у Коропському регіональному історико-археологічному музеї напередодні дня відзначення 30-ї річниці Чорнобильської катастрофи відбувся Урок пам'яті "Чорнобиль не має минулого " для учнів 6-Б класу Коропської ЗОШ ім. Т.Г. Шевченка (класний керівник Савченко Л.М.).

Присутні уважно слухали розповідь про важкі випробування, які випали на долю українців під час ліквідації Чорнобильської катастрофи. Доповнювали своєю інформацією, отриманою із ЗМІ. Звучали пісні про Чорнобиль. Присутні ознайомились із виставкою фотографій і документів "Попіл Чорнобиля".

Здоров'я поклали і навіть життя,

Й чорнобильське зло не пішло в майбуття.

Хай плинуть роки, але вас пам'ятатимуть,

Пошана й повага вам, ліквідатори!

*********************************

«Читаємо. Граємо. Вчимося»

23-го квітня відзначається Всесвітний день книги. Напередодні цього свята до дитячої бібліотеки завітали учні 2-В класу із класним керівником Ткаченко Л.А.

Діти взяли участь у літературно-розважальній грі «Читаємо. Граємо. Вчимося» . Організатори заходу загадували казки, а юні учасники за допомогою пантоміми показували своїх літературних героїв. Змагання проводилися між командами дівчат та хлопців. Розкручуючи дзиґу, кожен учень вибирав питання із тієї чи іншої теми.

Активними були усі, але найбільше правильних відповідей дав Даніїл Кибенко. Він отримав головний приз, а всі учасники – цукерки.

*********************************

Працівники дитячої бібліотеки пишаються своїми кращими читачами, тому і провели зоряну годину «Нагородження кращих читачів». Діти отримали грамоти, невеличкі призи і багато теплий слів від бібліотекарів, які сподіваються, що книга залишить другом у цих дітей на все життя.

Учні 8-А класу взяли участь у екологічній стежці «Треба горнутися нам до землі - на ній ми не перші , і щоб не останні.» Під час заходу всі присутні дізналися багато цікавого про світ тварин та рослин, позмагалися в «хто більше знає» . Переможці вікторини отримали призи, а всі присутні – цукерки із «чарівного горщика», який є у бібліотеці. Найбільше балів отримали Юля Кальченко та Максим Бугай.

 

**************************************

Лілія Висоцка із Жернівок - переможниця шостого обласного дитячого конкурсу юних літераторів «Хай весь світ дивують нині діти неньки України»

В Чернігівській обласній бібліотеці для дітей ім. Островського було підведено підсумки шостого обласного дитячого конкурсу юних літераторів «Хай весь світ дивують нині діти неньки України». В ньому взяло участь близько 300 дітей із Чернігівської області, були учасники і з Кривого Рогу.

Дуже приємно, що серед переможців і наша Лілія Висоцка із с. Жернівки. Журі вразив дуже щемливий вірш дівчини «Осінні ніжні і прозорі небеса…»

У неї перше місце у номінації «Поезія» в старшій групі. Лілія перемагає уже вчетверте.

Кожного року видається книга творів переможців конкурсу. Побачили світ уже 3 збірочки, в яких є твори нашої землячки, будемо чекати іще одну.

Дякуємо Лілії за участь, за перемогу, за те, що вона із юних літ завдяки своєму таланту прославляє рідну Коропщину. Це її перші кроки до успіху, який може починатися саме в стінах бібліотеки.

Я знаю, що у нас є багато дітей, які пишуть вірші, оповідання, але нікому не показують.

Будьте сміливішими, надсилайте свої твори до дитячої бібліотеки для дітей. Кращі із них будуть представлені на різноманітних обласних конкурсах.

А.Костирко А., завідуюча дитячою бібліотекою

Висоцка Лілія

Осінні ніжні і прозорі небеса.

Остання пісня бабиного літа.

Навкруг така краса , та на щоці сльоза –

Десь на Донбасі знов солдата вбито.

І звідкіля оцей береться світлий щем?

І ця печаль…Куди її подіти?

Під серцем аж пече , і небо враз – дощем!

Там, на Донбасі , брата мого вбито.

Не вийде ранньою весною на ріллю

І восени не скосить в полі жита,

За землю за свою навколішки молюсь…

Там, на Донбасі, батька мого вбито.

У травні знову заспівають солов’ї,

Духмяно й п’янко забуяють квіти.

Прекрасні солов’ї , та тільки не мої –

Там, на Донбасі , долю мою вбито.

О Господи, пробач своїх синів,

Вже янголи підносять їх до світла.

Не має в тім вини, що не прийшли з війни,

А кров пролита маками розквітла.

Не дай нам , Боже, перетнути цю межу,

Не дай упасти , в забутті зітліти,

Я пам’ять збережу і дітям розкажу

Про те, як треба жити і любити.

**************************************

Зустріч з автором

На літературні посиденьки «Щасливий дар – творити для дітей», які відбулися 18 березня в районній дитячій бібліотеці, завітали учні 3-Б разом з учителем Нікитенко М.М. та Людмила Прохоренко, яка любить писати дітячі історії.

Зустріч виявилась цікавою і повчальною. Діти загорілися бажанням і собі записувати свої спостереження та роздуми. Активні учасники отримали книгу із автографом автора.

**************************************

Відзначили Всесві́тній день пое́зії

Нині поезія стала настільки популярною, що для неї навіть день окремий вигадали — 21 березня.

Всесві́тній день пое́зії — свято, яке відзначається щороку 21 березня. Встановлено 1999 року ухвалою 30-ої сесії ЮНЕСКО. Вперше відзначено 21 березня 2000 року.

Мабуть, не знайдеться у світі людини, як би не знала напам’ять хоча б одного віршованого твору. Нині достеменно невідомо, хто вперше почав складати вірші. Проте найстарішими вважають вірші-гімни поетеси-жриці Ен-хеду-ани, яка жила в 23 столітті до нашої ери. Про життя поетеси відомо лиш те, що вона була дочкою аркадського царя Саргона, що завоював Ур (територія сучасного Ірану).Ен-хаду-ана писала про місячного бога Нанна та його дочку, богиню вранішньої зорі Інанну.

Саме 21 березня відбулася літературна зустріч в нашому музеї десятикласників Коропської ЗОШ ім. Т.Г. Шевченка (класний керівник Єрошенко Любов Олександрівна) з місцевими поетесами, членами творчого об’єднання «Первоцвіти Коропщини » Черниш Ларисою Захарівною та Матвієнко Світланою Станіславівною. Присутні заслухали коротку розповідь гостей про себе та поринули у світ чарівної поезії. Прозвучали патріотичні вірші та любовна лірика Лариси Захарівни зі світлом щирої усмішки.

Світлана Станіславівна розповіла про місцевих поетів , згадала про засновників творчого клубу Михайленко Валентину Микитівну , Білоуса Мирона Дмитровича. Представила книги місцевих поетів Піменова Олександра , Кирилюка Василя Денисовича, Нікипорець Ольги та дві власні книги. Згадала коротко про носіїв поетичного слова з усієї Коропщини.

Світлана Станіславівна звернулася до присутніх зі світлими емоціями, і зачитала декілька проникливих віршів . Найсвітлішими образами, які є у більшості її віршів є образ матері як втілення любові, доброти, людської простоти і святості, образ малої батьківщини, родини. Сплеск емоцій у всіх присутніх викликав вірш, що був прочитаний вперше про внучку поетеси.

На завершення зустрічі класний керівник Любов Олександрівна подякувала поетесам за їхню творчість та потужний емоційний заряд, отриманий в результаті спілкування.

Зустріч видалася дуже теплою. Діти нагородили авторів щирими оплесками.

**************************************

Шевченківські дні

Щорічно, традиційно в березні по всій Україні відзначаються Шевченківські дні. В цьому році ми відзначаємо ще і ювілей знаменитого «Заповіту», з часу написання якого минуло 170 років. В Коропській центральній бібліотеці пройшли урочистості з приводу вшанування пам’яті Великого Кобзаря.

Виставка- вшанування «Незабутня сила Шевченка» оформлена в читальному залі. Окремим розділом є «Заповіту» - 170 років».

Працівники бібліотеки провели віртуальний екскурс «Чернігівські шляхи Тараса» де зупинялися на віртуальних зупинках у тих місцях і тих великих людей, з якими зводила доля Шевченка на Чернігівщині.

 

**************************************

3 березня лауреати премії ім..В.Нікітіна та члени клубу «Первоцвіти Коропщини» зустрілися з обдарованою учнівською молоддю в Понорницькій ЗОШ.

Адже березень – місяць народження нашого талановитого земляка, поета Василя Нікітіна. В зворушливій обстановці згадали, якою людиною був Нікітін, які твори, спогади він нам залишив.

І учні і лауреати премії читали твори В.Нікітіна та свої власні.

**************************************

 

Зустріч з неординарним поетом, майстром вишивки Національної спілки майстрів України з Кролевеччини Миколою Калюком відбулась в центральній бібліотеці. В його творчому доробку близько 200 поетичних творів.

Поет люб’язно презентував свої твори, подарував свої збірки бібліотеці і отримав у подарунок збірки місцевих авторів.

**************************************

25 лютого в Коропський центральній бібліотеці відбулося літературно-музичне свято «Довго щирими сими словами до людей промовлятиму я…», присвячене 145 –ю Л.Українки.

Захід складався з декількох літературно-музичних та біографічних сторінок: «Вічний живий голос»; «…А щоб не плакать, я сміялась»; «Я маю в серці те, що не вмирає».

На захід були запрошені члени жіночого клубу «Росинка».

**************************************

 

День вшанування пам’яті Небесної Сотні

17 лютого в Коропській центральній районній бібліотеці був організований і проведений День вшанування пам’яті Небесної Сотні. Присутні учні сьомих класів Коропської ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Т.Г. Шевченка з класними керівниками Надією Кучук і Людмилою Білоус мали змогу ознайомитися з літературою патріотичного характеру, яку демонстрували на виставці пам’яті «Герої не вмирають», переглянули відеофільм «Небасна Сотня в вирій відлетіла» та послухали і прийняли участь в годині вшанування «Промені Гідності», яка відтворила події 2013-2014 років.

Під час заходу декламувалися вірші про Небесну Сотню, звучали гімн Майдану «Гей, плине кача». Потім всі присутні вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні хвилиною мовчання та поклали квіти до стенду пам’яті «Небесної Сотні».

В ЦРБ діє викладка газетних матеріалів про учасників АТО, загиблих на Сході наших земляків під назвою «Вони згасли, як зорі…»

**************************************

 

Літературно-музичний колаж «Народом вшанована, поетом оспівана-рідна мова моя»

Коропська центральна бібліотека спільно з територіальним центром організували та провели захід для відвідувачів цих установ велике ліричне свято.

Демонструвалася віртуально-літературна подорож «Душа вкраїнського народу бринить у ріднім слові». Звучали вірші як класиків української літератури так і твори місцевих авторів про велику силу любові – до ближнього, рідного краю, рідної мови.

Працівники терцентру провели цікаву конкурсну програму. Завдяки співпраці цих двох закладів заходи проходять цікаві і змістовні, їх охоче відвідують запрошені.

 

**************************************

 

Трагедія Крут крізь призму минулого і сучасного

Година-спомин «Трагедія Крут крізь призму минулого і сучасного» відбулася в центральній бібліотеці. Як дань пам’яті, на патріотичному піднесенні, зі сльозами на очах, присутні вшанували Героїв Крут, полеглих в січні 1918 року.

Ведуча, спираючись на літературу висвітлила історичні вікопомні події бою під Крутами та провела паралель із сучасністю. Учасники заходу продекламували вірші, присвячені подіям під Крутами та подіям на Майдані Незалежності в 2013-2014 р.

 

**************************************

 

Година історичної пам’яті «Соборність України»

21 січня в читальній залі центральної районної бібліотеки була проведена година історичної пам’яті «Соборність України» з нагоди вшанування Дня Соборності та Свободи України і 95-тої річниці Акту злуки українських земель.

Захід складався з двох частин: історичної, під час якої ведуча Світлана Матвієнко провела екскурс сторінками історії України з моменту прийняття тексту ІV Універсалу (1918 р) до сьогоднішніх днів; та літературно-художньої, в ході якої учасники заходу переглянули фотоальбоми про Україну з бібліотечного фонду та декламували вірші українських класиків про любов до рідної землі.

Також у бібліотеці була організована виставка літератури на тему: «Єдність, як запорука сили України». В центрі виставкової експозиції символічно розмістили державні символи – герб, прапор і гімн України, підібрали літературу на історичну тематику, котра відображає шлях українського народу від 1918 року до сьогодення.

Учасники заходу змістовно провели час, почерпнувши багато нового з історії нашої держави.

За інформацією центральної районної бібліотеки

 

**************************************

 

«І на тім рушникові…» - під такою назвою пройшло літературно-музичне свято, яке провели учні 7-Б класу з класним керівником Кучук Надією Григорівною та працівниками районної дитячої бібліотеки. Учні поринули в світ українського рушника, розібралися в тонкощах вишивки. Милувала око виставка рушників,які принесли учасники заходу та розповіли про них. Звучали українські пісні та вірші про рушник. Захід вчить бути патріотами, любити своє – українське.

 

**************************************

 

Шановні колеги!

Мезинський НПП та Чернігівсь-кий НПУ імені Т.Г.Шевченка, з наго-ди відзначення 50-ї річниці заснуван-ня Мезинського археологічного нау-ково-дослідного музею та 85-ліття від дня народження відомого краєзнавця і археолога, засновника Мезинського музею Василя Єлисейовича Курилен-ка, запрошує Вас взяти участь у роботі науково-практичної конференції «ПРИРОДНО-ЕКОЛОГІЧНИЙ ТА ІСТОРИКО-АРХЕОЛОГІЧНИЙ ПО-ТЕНЦІАЛ МЕЗИНСЬКОЇ ОКРУГИ: МИНУЛЕ, СУЧАСНЕ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗБУДОВИ», яка відбудеть-ся:

17 вересня 2015 р. – Чернігівський НПУ імені Т.Г.Шевченка, м. Чер-нігів.

18 вересня 2015 р. – візит-центр Мезинського НПП, с. Свердловка Ко-ропського р-ну Чернігівської обл.

Заявка на участь у науково-практичній кон-ференції «Природно-екологічний та історико-археологічний потенціал Мезинської округи: минуле, сучасне та перспективи розбудови» (17-18 вересня 2015 р.)

Відомості про учасника

П.І.Б.____________________________________________________________

Організація (повна назва)__________ _________________________________ _______________________________

_Посада __________________________ ________________________________ ________________________________

Вчений ступінь, звання ____________ _________________________________ ________________________________

Адреса, контактний телефон _______ _______________________________ _________________________________ _______________________________

Е-mail: _________________________

Назва доповіді ___________________ _________________________________ _______________________________ ________________________________

Напрямки роботи конференції ______ ________________________________

Форма участі ____________________

Голова оргкомітету директор Мезинського НППСимоненко Ніна Василівна

Заст.голови оргкомітету в.о. директора Мезинського археологічного науково-дослідного музею/strong> Сіра Наталія Петрівна

Секретар оргкомітету Наливайко Алла Євгеніївна.

НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ

«ПРИРОДНО – ЕКОЛОГІЧНИЙ ТА ІСТОРИКО – АРХЕО-ЛОГІЧНИЙ ПОТЕНЦІАЛ МЕ-ЗИНСЬКОЇ ОКРУГИ: МИНУЛЕ, СУЧАСНЕ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗБУДОВИ»

17 -18 вересня 2015 р.

До 50-ї річниці заснування Мезинського ар-хеологічного науково-дослідного музею та 85-ліття від дня народження відомого крає-знавця і археолога, засновника Мезинського музею Василя Єлисейовича Куриленка питань конференції просимо звертатися до: Карпенко Юрій Олександрович тел.: 067 46151 10 Наливайко Алла Євгеніївна – тел.: 067 461 60 93 Яковенко Олександр Іванович тел.: 098 405 91 84 Сіра Наталія Петрівна – тел.: 067 461 60 91 відділ науки, екоосвіти та рекре-ації тел.: (04656) 3 58 13 Мезинський археологічний музей тел.: (04656) 3 58 17 МІНІСТЕРСТО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ МЕЗИНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПРИРО-ДНИЙ ПАРК ЧЕРНІГІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕ-ДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ Т.Г.ШЕВЧЕНКА питань конференції просимо звертатися до: Карпенко Юрій Олександрович тел.: 067 46151 10 Наливайко Алла Євгеніївна – тел.: 067 461 60 93 Яковенко Олександр Іванович тел.: 098 405 91 84 Сіра Наталія Петрівна – тел.: 067 461 60 91 відділ науки, екоосвіти та рекре-ації тел.: (04656) 3 58 13 Мезинський археологічний музей тел.: (04656) 3 58 17

МІНІСТЕРСТО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ МЕЗИНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПРИРО-ДНИЙ ПАРК ЧЕРНІГІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕ-ДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ Т.Г.ШЕВЧЕНКА

Чернігів – Мезин,

Напрямки роботи конференції

Археологічні та етнологічні дослі-дження на території Мезинського НПП.

Охорона та збереження природної та історико-культурної спадщини.

Видатні дослідники Чернігівщини.

Екологічні та дослідження окре-мих груп біорізноманіття Новгород-Сіверського Полісся.

Геоморфологічні та ландшафтні особливості Подесення.

Рекреаційні та еколого-освітні ас-пекти розвитку заповідних територій.

Умови участі

Для участі в науково-практичній конференції необхідно не пізніше 10 вересня 2015 р. надіслати заявку на участь у конференції, матеріали допо-відей, оформлені у відповідності з ви-кладеними нижче вимогами, а також відскановані квитанції про оплату.

Планується випуск збірника, який отримають очні учасники; заочні уча-сники – електронну версію збірника.

Організаційний внесок за участь у конференції – 50 грн. Матеріали просимо надсилати на електронну пошту [email protected] або за адресою: Мезинський НПП, вул. Свердлова, 49а, с.Свердловка, Коропський р-н., Чернігівська обл., 16212

Оплата здійснюється грошовим переказом на карту Приватбанку № 6762 4683 0154 5517 на ім’я секретаря оргкомітету Наливайко Алли Євгенії-вни.

Вимоги до оформлення матеріалів

Робочі мови: українська, російська, англійська.

Обсяг доповіді – до 4 сторінок формату Microsoft Word,

Шрифт Times New Roman, кегль – 14,

Міжрядковий інтервал – 1.

Всі поля по 2 см.

Таблиці і рисунки подавати окремими файлами.

Назва статті великими літерами по центру.

Праворуч під назвою статті ініціали та прізвище автора (авторів), нижче повна назва установи, населений пункт.

Через рядок подається основний текст.

Список використаних джерел подається в кінці публікації, розмір шрифту – 12. Посилання наводяться у тексті в квадратних дужках.

Автори несуть відповідальність за зміст і достовірність поданих мате-ріалів.

******************************************************************

Зустріч з автором книги «Одвічний дух Десни»

10 липня у Коропській центральній районній бібліотеці відбулася творча зустріч членів клубу «Первоцвіти Коропщини» з письменником-прозаїком, різьбярем, затятим рибалкою і просто безмежно закоханим у природу Придесення уродженцем Коропа Володимиром Вороною.

Володимир Іванович познайомив присутніх зі своєю книгою – повістю про рідний Короп, яку назвав «Одвічний дух Десни». Це його перша художня робота, до цього В.Вороні доводилося готувати лише технічну літературу. Маститі видавництва не пророкували повісті ні найменшої популярності, але відколи «Одвічний дух Десни» з’явився у Коропській бібліотеці, то припилитися на полиці до цього часу йому не вдавалося, адже серед мешканців району книга стала практично «бестселером». Кожна її сторінка пронизана любов’ю до своєї рідної маленької батьківщини, читач разом з автором має можливість поринути у неповторну мандрівку рибальськими стежками. Є в цьому творі роздуми про сенс життя, місце людини в природі, біль через руйнівний вплив на екосистему, переймання за майбутнє річки Десни і краю в цілому. Цю книгу автор присвятив своєму батькові корінному коропцю Івану Івановичу Вороні.

Члени творчого клубу взяли активну участь в обговоренні книги, цікавилися життям Володимира Ворони, запитували про те, як автор, котрий все життя займався справами далекими від письменницької діяльності, вже в досить зрілому віці прийшов до написання такого захопливого і досить майстерного твору? «Мабуть тому, що сюжет вигадував не я, через мене говорила Десна, це Десна просила написати»- загадково посміхаючись, відповідав майстер.

Наприкінці зустрічі учасники заходу подякували Володимиру Вороні за захоплюючу розповідь і подарували квіти.

 

 

*************************************

 

Заходи в районній дитячій бібліотеці із пришкільним оздоровчим табором «Веселка».

 

Заходи пройшли під гаслом «Завітай у царство книжкове, зустрічай товариство казкове».

Літературне свято «Іграшки, якими грає світ» відвідали учні 1-2 кл.. Діти дізналися багато цікавого про відомі іграшки, погралися в цікаві ігри.

 

Квест «Книга скликає друзів» із учнями 3-4 кл. пройшов на лісовій галявині. Учні 5-6 кл. змагалися за звання самого кмітливого та ерудованого під час проведення літературного калейдоскопу «На книжкових островах».

 

 

 

Коропський оркестр став переможцем обласного конкурсу

 

На сцені Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм пройшов Другий обласний конкурс дитячих духових оркестрів серед учнів початкових спеціалізованих мистецько-навчальних закладів.

Проводився він з метою популяризації та подальшого розвитку духової музики у Чернігівській області, широкого залучення дітей і молоді до участі у творчих мистецьких колективах, духових оркестрах, пропаганди кращих зразків вітчизняного та світового мистецтва.

Організаторами заходу стали обласний методичний центр навчальних закладів культури і мистецтв, обласне методичне об’єднання викладачів мистецьких навчальних закладів, обласний філармонійний центр фестивалів та концертних програм.

Цей конкурс став святом для 17-ти дитячих оркестрів – учасників заходу, до яких ввійшли більш ніж 370 юних музикантів.

Визначення переможців відбувалося у п’яти номінаціях: оркестри молодших класів, оркестри малого складу, оркестри середнього складу, оркестри великого складу, номінація «Bigband».

Переможцем конкурсу у номінації «Оркестр середнього складу» став духовий оркестр Коропської школи мистецтв, керівник Борис Литвиненко. Наші музиканти з успіхом посіли перше місце!

Колектив та його керівника оркестру нагородили дипломами та пам’ятними сувенірами.

 

 

Сектор інформаційного діяльності та комунікацій з громадськістю

Вчилися малювати портрет у музеї

Щорічно 18 травня ми відзначаємо професійне свято працівників всіх музеїв світу. Ця традиція триває з 1978 року. І сьогодні присвячуємо наш захід тим зберігачам народної пам'яті, які люблять і шанують історію рідного краю.

В цьому році на свято музейників ми вирішили провести незвичний майстер клас. На допомогу нам у цьому прийшов учитель малювання Коропської ЗОШ ім. Т.Г.Шевченка Юрій Михальченко зі своїми учнями, а саме п’ятикласниками. Він провів майстер-клас по зображенню портрета.

Портрет – один з найдавніших і найулюбленіших образотворчих жанрів, але техніка малювання портрета дійсно належить до найважчих. Однак це не означає, що навчитися малювати портрет – непосильне завдання для непрофесіонала. При бажанні, вивчивши правила портрета, можна з блиском опанувати техніку малювання обличчя людини. До того ж це найцікавіше заняття.

 

 

 

Олександр Губський, директор музею ім.М.Кибальчича

 

__________________________________________________

 

 

«Герої Коропщини у Другій Світовій війні»

Працівники районної дитячої бібліотеки та історико-археологічного музею разом із учнями 8-Б класу та їх класним керівником Грицаєм М.О. провели годину слави «Герої Коропщини у Другій Світовій війні».

Діти із цікавістю слухали огляд книг українських письменників та поетів на військову тематику.

На Алеї Героїв учні ближче ознайомилися із біографіями наших земляків, які здійснили подвиг і віддали своє життя в ім’я Перемоги.

Учасники заходу поклали квіти до меморіалу Скорботної Матері.

 

 

 

__________________________________________________

 

 

Година-спомин Чорнобильської трагедії

23 квітня в читальному залі бібліотеки відбулася година-спомин Чорнобильської трагедії 26 квітня 1986 року.

Біля викладки літератури «Гіркий присмак Чорнобиля» працівники ВО Коропської ЦБ разом з найактивнішими і небайдужими користувачами бібліотеки, за допомогою літератури вибудували хронологію тих гірких подій весни 1986р., згадали подвиг-пожежників Атомної станції, які перший удар прийняли на себе та ліквідаторів наслідків найбільшої ядерної катастрофи в історії людства. Бібліотекар ВО Матвієнко С. наголосила на тому, що Чорнобиль, явище, яке вплинуло на мільйони людей і тому з висоти часу, що відділяє нас від 26.04.1986 р. ми повинні не тільки віддавати належне минулому, а й вивчати, аналізувати подію, що сталася, спробувати осмислити її.

Це урок і спадщина для прийдешніх поколінь.

 

 

******************************************************

 

Коропська ЦБС прийняла найактивнішу участь у Всеукраїнській акції «Бібліотека воїна».

Бібліотекарі зібрали літературу, сприяє морально-психологічному збереженню бойового духу, патріотичної самосвідомості, піднесеного настрою бійців.

Бібліотекарі збирали літературу, яка б сприяла підвищенню освітнього рівня військовослужбовців, організації їх змістовного дозвілля.

В цю акцію включились члени нашого літературного об’єднання клубу «Первоцвіти Коропщини», які подарували воїнам свої книги.

 

В.Д. Кирилюк

«Любов з першого погляду»

«Щастя поруч» В.М. Михайленко

«Крик перелітного птаха»

С.С. Матвієнко

«Уже не літо, іще не осінь»

Л.Г. Прохоренко

«Зачарований світ»

М.Д. Білоус

«Витинанки»,

а також користувачі бібліотеки поділились книгами класиків світової літератури з власних бібліотек.

 

 

********************************************************

 

 

«Дива природи і рук людських»

Під такою назвою в читальному залі Коропської бібліотеки відкрилась колоритна виставка.

Унікальність її в тому, що це виставка коренепластики – найоригінальнішого з видів декоративно-прикладного мистецтва. Суть її полягає у виготовленні скульптур з коренів дерева.

Автор цих унікальних речей, представлених на виставці – художник Книр А.О. Ця виставка вчить не лише творить дива, а і вміти їх бачити.

 

 

********************************************************

 

 

«В полоні срібнокрилої музи»

Під такою назвою в рай бібліотеці 1.04.2015 року відбулося засідання літературного об’єднання районного творчого клубу «Первоцвіти Коропщини», на якому презентували книги В.М. Михайленко «Крик перелітного птаха» та В.Д. Кирилюка «Щастя поруч». В читальному залі Коропської бібліотеки вируэ справжнє мистецьке свято. Демонструється книжкова викладка «Знайомтесь: нові книги», та виставка живопису А.О. Книра «З любов’ю, пензлем і душею».

На святі, крім творчої плеяди «Первоцвітів Коропщини», офіційні гості: заступник голови райдержадміністрації з гуманітарних та політико-правових питань А.М. Пацюк, спеціаліст сектору інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю Т.І.Кузьменко, дирекція Коропської ЦБ, представники ЗМІ. Також друзі, колеги, користувачі бібліотеки, люди закохані в поезію.

Доброю традицією стало проводити всі літературні масові заходи з творчою молоддю, отож вчитель української мови та літератури Кучук Н.Г. люб’язно познайомила дорослу творчу аудиторію з підростаючим поколінням.

Звучали теплі слова, привітання. Декламувалися вірші, з нових збірок. Засідання клубу нагадувало не презентацію, а радше занурення спраглих у цілюще джерело поезії. І кожен присутній виніс звідти, те, що черпнув і відчув на смак.

Бібліотечні виставки «Знайомтесь: нові книги», та виставка живопису «З любов’ю, пензлем і душею» - постійнодіючі, тому колектив Коропської ЦБ гостинно запрошує всіх бажаючих не тільки переглянути книги В. Михайленко «Крик перелітного птаха» та В.Д. Кирилюка «Щастя поруч», а ще картин А.О. Книра, а ще й придбати їх.

На завершення заходу Валентина Микитівна та Василь Денисович поділились своїми творчими планами та подякували присутнім за зворушливе свято.

 

 

********************************************************

 

22.01. в День Соборності України, Коропська райбібліотека провела ряд заходів. В читальному залі бібліотеки завідуюча відділом обслуговування Москаленко Т.П. та бібліотекар Лаврінець Л.І. організували книжкову виставку «Моя Україна єдина і вільна, я з нею пов’язую долю свою». Виставка має три розділи:

Перший – «Соборність наших душ» - зібрав у себе – державні символи України, літературу про них, Декларацію про державний суверенітет України.

Другий розділ - «Крізь роки та віки» - увібрав у себе літературу з історії України, нелегкий шлях становлення незалежності.

Третій розділ – «Щоб вічно билось серце України» - фотоальбоми, художня література про Україну, література патріотичного характеру, видатні постаті і персоналії, які зіграли важливу роль у процвітанні держави, про події, які впливали тим чи іншим чином на утвердження українського духу і української нації. Задушевно-хвилююче пройшов урок патріотизму «Суверенна, моя Україна», який підготувала Матвієнко С.С. Цей урок був проведений в університеті третього віку, який діє при районному територіальному центрі. «Студенти» університету прийняли активну участь у ньому.

Урок був розділений умовно на три частини:

1 частина із історії IV Універсалу Проголошення Акту Злуки, про непростий шлях до Воз’єднання та Соборності України. 2 частина уроку поетична.

Були продекламовані вірші про Україну місцевих авторів та класиків: В. Михайленко, В. Кирилюка, С. Матвієнко та Л. Костенко, Т. Шевченка, В. Симоненка, В. Крищенка. 3 частина уроку наглядна.

Урочисто прибраний зал, демонструються книги, державні символи України, фотохроніка. Композиція фотоматеріалів про природні багатства та красу України. Єдність її заходу і сходу, півночі і півдня.

 

 

 

 

Виставка-діалог

«Ми рвали одвічнії пута» - До Дня Героїв Крут.

29 січня в Коропській ЦБС вшанували пам'ять Героїв Крут. На захід був запрошений 10-11 клас Коропської ЗОШ.

У читальному залі демонструвалась виставка літератури «Ми рвали одвічнії пута». Біля виставки учні з працівниками бібліотеки провели змістовний діалог-обговорення літератури, яка була представлена на виставці, та історичної події бою пі Крутами в цілому.

Прозвучав вірш «На Аскольдовій могилі» декламувала С. Матвієнко.

Тиждень права в районній бібліотеці

З 8 по12 грудня 2014р. проводиться Всеукраїнський тиждень права (у відповідності до Указу президента України від 8.12.2008р. «Про Всеукраїнський тиждень права»).

10 грудня День прав людини і громадянина в Коропський ЦБ відбувся правовий лікнеп. З юнацьким клубом «Ровесник» (11 кл. Коропської ЗОШ) зустрілися правознавці нашого району з просвітницькою метою щодо прав, обов’язків та відповідальності підлітків.

Інспектор Коропського району кримінально-виконавчої інспекції Вандоляк Олександр Вікторович, Заступник начальника Бахмацького міжрайонного відділу К-ВІ ст.. лейтенант внутрішніх справ Синельник Сергій Миколайович, Головний спеціаліст юстиції Коропського району Черства Алла Василівна, Провідний спеціаліст КРЦССДМ Нестеренко Оксана Миколаївна.

Зустріч була побудована на роз’ясненні, застереженні,навчанні, розумінні підлітків щодо діючих законів в Україні.

Спеціалісти відповіли на всі питання в своїй галузі, які були адресовані їм юнаками.

 

Туристична галузь району розвивається

 

На засіданні Громадської ради при райдержадміністрації, яке відбулося 18 травня 2013 року, розглядалося питання виконання Програми розвитку туристичної галузі Коропського району на 2011 – 2014 роки. Було прийнято рішення: рекомендувати ІТЦ «Космос» активізувати роботу по популяризації туристичного потенціалу Коропщини. Тому відділом культури і туризму райдержадміністрації та Інформаційно-туристичним центром «Космос» Коропської районної ради постійно проводиться робота по наданню інформаційної допомоги туристам та всім бажаючим відпочити у нашій місцевості; розробці та реалізації рекламно-інформаційної та сувенірної продукції; збору та популяризації інформації про Коропський район та його туристичні можливості.

8 червня Коропський район взяв участь у Міжрегіональному туристичному форумі «Чернігівщина туристична - 2013», що відбувся с. Сокиринці під час VI Всеукраїнського фестивалю кобзарського мистецтва «Вересаєве свято», основною метою якого є популяризація туристичного потенціалу, налагодження співробітництва у галузі туризму.

 

 

Представники району взяли участь у навчанні за програмою «Сільський зелений туризм», що проходило в м. Києві за підтримки Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні та Національного університету біоресурсів і природокористування України.

 

Відділ культури та туризму райдержадміністрації

 

 

 

 

ЗЕМЛЯ ЛЮБОВІ НАШОЇ…

Ми – мешканці Коропщини – вважаємо, що всі дороги (і широкі асфальтівки, і биті путівники, і в’юнкі стежечки) ведуть до нашого благословенного краю. « О, який лад, яка чистота!» - захоплено відгукаються ті, хто вперше потрапляє до райцентру. Навіть столиці у приклад Короп ставлять.

І ми пишаємось цим, бо щиро й незрадливо любимо свій красивий древній край, дбаємо, аби в часи великих перемін був він ошатним, не втрачав вікових надбань, з надією дивився в майбутнє.

Цей дух Коропщини, ця любов її синів і дочок до своєї материзни, яка прослідковується в усьому, приваблює в цей край людей. Останні два роки туристична галузь в районі перетворилась у помітне явище. Коропщина включена до одного з маршрутів «Чернігівщини туристичної». Принадами нашої землі їдуть милуватись як окремі туристи, так і організовані групи.

Неправдою було б сказати, що у нас немає не вирішених проблем. Коропщина, як і вся Україна, важко виходить на новий шлях розвитку, непросто виходить із кризи. Але її люди, які люблять свою землю палкою любов’ю, не сидять славши руки, а шукають шляхи розвитку, експеремнтують - живуть, радіють і надіються.

Свої надії у великій мірі вони пов’язують із новою командою, яка нині прийшла до влади – як на загальнодержавному, та і на місцевому рівнях. Впевнились у тому, що це – команда прагматиків, людей, налаштованих на конкретні справи, а не розмови. А тому вірять, що разом подолаємо всі труднощі, заживемо краще.

Буде жити і квітнути наш чудовий неповторний край, і кожна родина буде щаслива.


 

 

Перелік пам’яток, що розташовані на території Коропського району
Назва пам”ятки Адреса
1.

 

Мезенський національний природний парк

 

с. Свердловка,

вул. Свердлова, 49а, тел. (04656) 3-58-13,

e-mail: [email protected]

2.

 

Рихлівський «Багатовікови дуб»

 

с.Рихли
3.

 

«Синій колодязь»

 

с. Верба
4.

 

Мезинська палеолітична стоянка

 

с. Мезин
5.

 

Преображенська церква

 

с. Карильське
6.

 

Джерело «Криничка»

 

с.Розльоти
7.

 

Палац графа П. Румянцева-Задунаського

 

с. Вишеньки
8.

 

Пустинно-Рихлівський Свято-Миколаївський чоловічий монастир

 

с. Рихли
9.

 

Альтанка і палац оздоровчого центру "Авангард"

 

с.Свердловка
10.

 

Могила В.Є.Богданівської-Попової (1867-1896рр.)-однієї з перших жінок-хіміків

 

с.Шабалинів
11.

 

Пам”ятник героям Оболонського плацдарму (1943р.)

 

с.Оболоння
12.

 

Іллінська церква-фортеця 1750-1760 рр

 

смт. Короп
13.

 

Церква Різдва Богородиці

 

с. Оболоння
14.

 

Успенська церква

 

смт. Короп
15.

 

Алея героїв

 

смт.Короп
16.

 

Успенська церква 1782р.

 

с. Вишеньки
17.

 

Вознесенська церква 1764р.

 

смт. Короп
18.

 

Синагога 19 ст.

 

смт.Короп
19.

 

Миколаївська церква

 

с. Риботин
20.

 

Церква Різдва Богородиці

 

с. Жовтневе
21.

 

Свято-Миколаївська церква

 

с.Атюша
22.

 

Троїцька церква

 

с.Верба
23.

 

Свято-Успенська церква

 

с. Нехаївка
24.

 

Церква Різдва Богородиці

 

с. Криски
25.

 

Троїцька церква

 

с. Червоне
26.

 

Пам”ятник –капличка постраждалим у роки Великої Вітчизняної війни

 

с.Свердловка

с.Вишеньки. Палац графа П.Румянцева-Задунаського.

 

с.Вишеньки. Успенська церква