05 квітня 2012

Питання освітньої реформи та літературного потенціалу Коропщини були обговорені на третьому засіданні Громадської ради

Готовність шкіл району до старту Нової української школи,  інклюзивне навчання дітей з особливими потребами, а також  сприяння діяльності районного творчого клубу «Первоцвіти Коропщини» та популяризація творчості місцевих авторів серед молоді району – такі соціальні теми піднімалися на третьому засіданні Громадської ради, що відбулося 3 серпня 2018 року в райдержадміністрації. У заході взяв участь в.о. голови РДА Віктор Кузуб.

Начальника відділу освіти Ольга Чернявська познайомила присутніх з особливостями освітньої реформи та доповіла про готовність шкіл району до старту Нової української школи:

- Цього року підготовка до навчального року потребує особливого підходу і більш глибокої уваги, адже в Україні розпочалася широка концептуальна реформа системи освіти. Концепція Нової української школи передбачає, насамперед, зміни у ставленні до дитини: повагу й увагу до неї, прагнення знайти оптимальний спосіб для її ефективного навчання, впровадження педагогіки партнерства. Освітня реформа має на меті створення відкритої та цікавої сучасної української школи, куди дитина приходитиме з радістю і звідки випускатиметься освіченою та високорозвиненою інтелектуально, духовно і фізично.

Інше питання, яке потребувало детального ознайомлення, - це реалізація права дітей з особливими освітніми потребами на освіту за місцем проживання, зокрема забезпечення інклюзивним навчанням.

Ольга Чернявська пояснила, що поширеною є думка, нібито інклюзивне навчання – це лише навчання дітей із певними діагнозами, захворюваннями, в тому числі із інвалідністю. Але згідно Закону України “Про освіту” цей термін визначає поняття особи, яка потребує додаткової постійної чи тимчасової підтримки в освітньому процесі з метою забезпечення її права на освіту. Тобто до категорії таких осіб можуть підпадати не тільки учні з інвалідністю, а й внутрішньо переміщені особи, діти-біженці та діти, які потребують додаткового чи тимчасового захисту, особи, які здобувають спеціалізовану освіту, та учні з особливими мовними освітніми потребами. Інклюзивне навчання полягає в тому, що в звичайному класі вчаться звичайні діти, просто деякі з них навчаються трішки по-іншому – наприклад, використовуючи шрифт Брайля. Але в такому класі ні в якому разі не має бути відокремлення одних дітей від інших.

В.о. голови райдержадміністрації Віктор Кузуб, звертаючись до членів Громадської ради, підкреслив,  що освіта була і надалі залишається найвищим пріоритетом як для держави, так і для Коропщини.  

«Вперше старт освітньої реформи підтриманий значним фінансовим ресурсом.  Лише для організації роботи перших класів району, не враховуючи Коропської об’єднаної громади, з державного бюджету було виділено 186,4 тисяч гривень, а також співфінансовано з районного бюджету  42,2 тис.грн. З них 96,7 тисяч гривень було витрачено на закупівлю дидактичних матеріалів та нових сучасних меблів, 107,9 тисяч гривень – на придбання комп’ютерного обладнання, а ще 24 тисячі -  на підготовку педагогів.»

 А представник районної організації ВФСТ «Колос» Сергій Іллющенко висловив занепокоєння, що введення інклюзивної освіти у школи  може впливати на якість навчання інших учнів.

Обговорюючи дані гуманітарні питання, було вирішено проаналізувати стан реалізації реформи системи освіти, її ефективність в умовах навчання у загальноосвітніх закладах району.

 Про діяльність та розвиток районного творчого клубу «Первоцвіти Коропщини» розповів начальник відділу культури і туризму, молоді та спорту райдержадміністрації Сергій Семенов.

Керівник культури проінформував, що при Коропській центральній районній бібліотеці вже 16 років діє творчий клуб «Первоцвіти Коропщини», який налічує більше тридцяти авторів. За цей час письменники клубу випустили близько 50-ти авторських книг та 4 альманахи. У районі діє Програма підтримки книговидання місцевих авторів на 2016-2018 роки, на реалізацію якої в районному бюджеті закладено 20 тисяч гривень. В цьому році вже оголошено конкурс на видання кращих рукописів. Також в районі діє літературна премія імені Василя Нікітіна. Підтримка місцевих авторів дає результат, адже в цьому році уродженець Коропа, письменник Володимир Ворона переміг у всеукраїнському конкурсі «Коронація слова» зі романом «Відступник», в якому, крім художньої частини, досліджується історія Коропщини з давнини до сьогодні.

Члени Громадської ради позитивно відгукувалися щодо роботи творчого клубу, оскільки його діяльність формує позитивний туристичний імідж району, як осередка культури і літературного потенціалу. Тож було вирішено і надалі сприяти діяльності та розвитку РТК«Первоцвіти Коропщини», а також популяризації творчості місцевих авторів серед молоді району.

 

Коропська РДА

 


 

Питання оздоровлення дітей, чистоти довкілля та розвитку туризму на контролі Громадської ради

6 квітня 2018 року відбулось друге засідання оновленого складу громадської ради при райдержадміністрації. У роботі дорадчого органу взяла участь заступник голови райдержадміністрації Валентина Саволєй.

На порядок денний були винесені наступні питання: підготовка до оздоровчого сезону 2018 року; моніторинг якості надання послуг з благоустрою населених пунктів району та ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ; сприяння населенню щодо розвитку зеленого туризму у літній період.

Учасники засідання заслухали інформацію завідувача сектором сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації  Володимира Лучка.  За його словами, одним з пріоритетних напрямків реалізації державної політики стосовно дітей є забезпечення їх якісними оздоровчими та відпочинковими послугами. При цьому основну увагу зосереджено на оздоровленні дітей, які потребують особливої соціальної підтримки.

- Районною державною адміністрацією вживаються організаційні заходи для якісного оздоровлення та відпочинку дітей у пришкільних таборах. Тож влітку 2018 року в пришкільних оздоровчих таборах планується оздоровлення 773  учнів початкових класів, для цього буде відкрито 6 таборів по Коропському району та 9 по Коропській об’єднаній територіальній громаді. Підготовка до оздоровлення взята під контроль, для цього в кінці  травня планується провести перевірку готовності даних таборів до прийняття дітей на відпочинок, - зазначив В. Лучко.

Підбиваючи підсумки мпослуг з благоустрою населених пунктів району та ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ, ряд запитань піднімалося до головного спеціаліста відділу економіки та розвитку інфраструктури райдержадміністрації Наталії Кибенко.

Н. Кибенко доповіла, щопри райдержадміністрації діє комісія з питань поводження з безхазяйними відходами, яка, реагуючи на звернення населення, фіксує факт забруднення довколишнього середовища та тримає на контролі його ліквідацію, а також виявлення правоохоронними органами винуватців засмічення.

Член Громадської ради Петро Никипорець,член районної громадської організації ветеранів війни та праці, акцентував увагу присутніх на тому, що працівники комунальних служб після вивантаження сміття з контейнерів мають прибирати майданчики, на яких вони розміщені.

В ході дискусу Громадськю радою було вирішено проводити роз’яснювальну роботу серед населення району через ЗМІ щодо недопущення забруднення навколишнього середовища та утворення стихійних сміттєзвалищ, а також щодо ступеня відповідальності за подібні вчинки.

По третьому питанню, винесеному на порядок денний, інформував начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Сергій Семенов:

- Туристичний потенціал Коропа та його сучасні і перспективні можливості для цікавого і комфортного перебування тут екскурсійних груп неодноразово ставали  темою візитів до району обласних фахівців зі сфери туризму. Неодноразово проводилися семінари за участі безробітних району щодо самозайнятості їх у сфері зеленого туризму. Туризм – це хоч і не швидкий, але стабільний прибуток для району, а також запорука розвитку. Однак, аби цього досягти, потрібно працювати і робити певні фінансові капіталовкладення, яких у безробітних немає.

По даному питанню було вирішено звернутися до районного керівництва та Коропської  ОТГ щодо залучення туроператорів та грандів на розвиток туризму в районі

 

Коропська РДА

 


 

Засідання  громадської ради

27 січня відбулось засідання  громадської ради. Учасники зустрічі обговорили та затвердили план роботи Громадської ради на наступний рік. Голова Громадської ради Оксана Тептюк, ознайомила присутніх зі звітом (Звіт про роботу Громадської ради при Коропській районній державній адміністрації за 2017рік.doc) про роботу Громадської ради протягом минулого року.

До його обговорення долучилася і в.о. голови райдержадміністрації Валентина Саволєй, яка подякувала громадським активістам за  плідну та результативну роботу.

— Можливо, не з усіх питань ми приходимо до  спільної думки, — зауважила  в.о.голови райдержадміністрації , — але у нас відбувається конструктивний діалог, в ході якого ми знаходимо рішення.

Валентина Саволєй відповіла також на низку запитань, що турбували членів Громадської ради. Стосувалися вони роботи управління соціального захисту населення, освітньої, медичної реформ, зокрема, якості надання медичних послуг та укладання договорів із сімейними лікарями, реалізацією право-просвітницького проекту «Я маю право!».

Члени Громадської ради активно обговорили та сформували план своєї роботи на наступний рік. Зокрема вони запланували провести чотири засідання на яких обговорити питання пенсійної, медичної та освітньої реформ, стан надання населенню району житлових субсидій,  стан проведення в ремонту доріг, благоустрою, питання соціально-економічного розвитку, питання забезпечення правопорядку та низку інших важливих для життя громади питань.

Голова Громадської ради Оксана Тептюк зазначила, що даний план орієнтовний, та відкритий для змін і пропозицій.

Сектор інформаційної діяльності
і комунікацій з громадськістю РДА

------------------------------

Засідання Громадської ради при Коропській районній державній адміністрації

22 грудня відбулось чергове засідання громадської ради при райдержадміністрації. У роботі дорадчого органу взяла участь заступник голови райдержадміністрації Валентина Саволєй.

Серед питань, винесених на розгляд громадської ради, значну увагу приділено питанню реалізації права дітей-сиріт на отримання житла.  За словами Валентини Саволєй, однією із найактуальніших проблем сьогодення є забезпечення громадян України житлом. Існує безліч причин, які призводять до погіршення житлової політики в країні в цілому та породжують нескінчені черги осіб, які потребують поліпшення житлових умов.
Водночас, особливе занепокоєння викликають випадки, коли під загрозою залишитися на вулиці опиняється одна із найбільш вразливих категорій населення, така як діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування. І саме держава, як головний гарант забезпечення прав, має проявляти турботу про таких дітей, як у сфері захисту житлових прав цієї категорії осіб, так і в інших сферах, необхідних для їх повноцінного життя та розвитку. 
Пор ситуацію в районі із забезпеченням житлом проінформувала присутніх начальник служби у справах дітей Людмила Іващенко. Вона відмітила, що сьогодні на законодавчому рівні закріплений обов’язок держави, в особі відповідних її органів, дбати про захист житлових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Начальник служби наголосила на тому, що в першу чергу про захист прав дітей, в тому числі і житлових, мають дбати саме їх батьки, які повинні докладати всіх зусиль, щоб діти не опинилися в тій життєвій ситуації, коли вони на законних підставах будуть відноситися до категорії дітей, позбавлених батьківського піклування, адже опіка держави ніколи не замінить дитині сімейного виховання, батьківського піклування та турботи, які є такими невід’ємними складовими для формування її особистості і майбутнього життя.

Члени громадської ради рекомендували розглянути можливість реалізації  Районної програми щодо забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа в 2018 році.

2. Громадський моніторинг  проведених заходів щодо створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями.

Про забезпечення реалізації державної політики щодо створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення на території району проінформувала Оксана Тептюк .

За словами голови громадської ради Оксани Тептюк проблеми інвалідності, пов’язані з наявністю чисельних соціальних бар’єрів, які не дозволяють особам з обмеженими фізичними можливостями активно брати участь в житті суспільства. В наслідок цього діти та дорослі живуть в умовах, які ведуть до приниження їх гідності та сегрегації. Проаналізувавши наявну ситуацію, учасники зустрічі зробили висновок, що для того, щоб такі люди жили гідно, необхідною умовою є створення безбар’єрного середовища. Відомо, що у значній мірі оточення обумовлює вплив дефекту або інвалідності на повсякденне життя людини. Людина неповноцінна, якщо вона позбавлена можливостей, звичайних у суспільстві й потрібних з точки зору основних елементів життя, включаючи сімейне життя, освіту, зайнятість, житло, фінансову й особисту безпеку, участь у соціальних чи політичних групах, релігійну діяльність, доступ до всіх видів громадського обслуговування, вільне переміщення та загальний образ щоденного життя.

 Про хід виконання Закону України про публічну інформацію та запобігання корупційним діям в органах виконавчої влади проінформувала  завідуюча  юридичним сектором Вікторія Шкляр. За словами Вікторії Шкляр працівниками сектору  постійно здійснюється аналіз проектів розпоряджень та інших нормативно-правових актів  райдержадміністрацій в частині відповідності антикорупційному законодавству. За результатами аналізу вживаються відповідні заходи щодо удосконалення механізму відомчого контролю, прозорого формування й ухвалення управлінських рішень.

Відповідно до статті 56 Закону України «Про запобігання корупції» проводяться спеціальні перевірки відомостей щодо осіб, які претендують на зайняття посад, пов’язаних із виконанням функцій держави або органу місцевого самоврядування.

З метою посилення роботи щодо запобігання проявам корупції, розпорядженням голови райдержадміністрації затверджений перелік посад державних службовців райдержадміністрації, які працюють у сферах, де існує високий ризик прояву корупції.

Для формування у мешканців району негативного ставлення до фактів корупції, підвищення їх громадської свідомості та активності у протидію корупції, з метою відкритості і гласності у проведенні антикорупційних заходів, спеціалістами сектору систематично проводиться робота з висвітлення питань протидії корупції та новин антикорупційного законодавства на офіційному веб-сайті райдержадміністрації.

Сектор інформаційної діяльності
і комунікацій з громадськістю РДА

 

 

Відбулось чергове засідання громадської ради при Коропській районній державній адміністрації

Свою небайдужість та активну громадську позицію у вирішенні проблем життя району переконливо довели учасники засідання громадської ради при Коропській районній державній адміністрації, що відбулось 29 вересня. В ході засідання члени громадської ради та представники структурних підрозділів райдержадміністрації обговорили стан профілактичної роботи щодо попередження торгівлі людьми в Коропському районі та виконання Закону України « Про попередження насильства в сім’ї».

Також, було розглянуто питання отримання земельних ділянок громадянами – військовослужбовціями Коропського району, які беруть (брали) участь у виконанні завдань по здійсненню антитерористичної операції , на що учасники зібрання висловили переконання про необхідність подальшого проведення роз’яснювальної роботи. У роботі засідання взяла участь заступник голови районної державної адміністрації Валентина Саволєй, яка ознайомила присутніх з ходом виконання програми економічного, соціального та культурного розвитку Коропського району за I півріччя 2017 року та підсумками виконання бюджету за даний період.

Під час засідання голова Громадської ради Оксана Тептюк доповіла про роботу Громадської ради та активну участь в житті району, а саме участь в організаційних комітетах з відзначення в районі державних свят, в роботі колегії при райдержадміністрації, зазначивши, що керівництво району дослухається до громадськості і сприяє у вирішенні нагальних проблем, які виникають у житті громад і окремих громадян.

 

 

 

Сектор інформаційної діяльності
і комунікацій з громадськістю РДА

______________________________________________________________________

 

Чергове засідання Громадської ради при Коропській районній державній адміністрації

29 червня під головуванням заступник голови громадської ради Наталія Кулик відбулось відбулося планове засідання Громадської ради. У роботі дорадчого органу взяли участь члени ради, в.о. голови районної державної адміністрації Віктор Кузуб, представники відділів РДА. 

  Серед питань, винесених на розгляд Громадської ради йшлося:

1. Про стан молодіжної політики та розвитку молодіжного руху в Коропському районі.

2.Про стан роботи з національно- патріотичного виховання дітей та молоді.

3. Моніторинг заходів  щодо попередження загибелі людей на водних об’єктах району в літній період 2017 року.

З  проблеми розвитку сучасного молодіжного руху, актуальними питаннями щодо участі молоді у громадсько-політичних процесах, ознайомив присутніх Віктор Кузуб.

Учасники засідання  обговорили стан нормативно-правового забезпечення регулювання молодіжної сфери, а також проаналізували проблеми, які стримують розвиток молодіжного руху у районі,  запропонували ряд практичних пропозицій.

Серед яких:  розглянути можливість проведення заходів з  покращення доступу молоді до високоякісної сучасної освіти, підвищення  рівня інформатизації та оновлення навчально-лабораторної бази навчальних закладів району, а також  відновлення соціокультурних, спортивних та інших об‘єктів дозвілля молоді та дітей, пропагування кращих здобутків національної культури, підтримання районних самодіяльних колективів художньої творчості, клубів за інтересами.

Звітуючи перед представниками громадськості про стан виконання  районної програми  з національно- патріотичного виховання дітей та молоді  за перше півріччя, про проведену роботу детально поінформував завідувач сектору у справах сім’ї молоді та спорту Володимир Лучко.

Заслухавши звіт про підсумки виконання програми, члени Громадської ради відзначили позитивні зрушення. 

Члени громадської ради внесли пропозицію,  звернути увагу  на проведення виховних заходів спрямованих на подолання взаємовідчуженості молоді різних регіонів України та консолідацію української нації, а також  можливості проведення благодійної акції "Допоможи ровесникам зі Сходу", в рамках якої провести збір  дитячої літератури для бібліотечних закладів Луганської і Донецької областей.

З питання щодо  проведення заходів  з попередження загибелі людей на водних об’єктах району в літній період 2017 року присутніх проінформував завідувач сектору взаємодії з правоохоронними органами, оборонної та мобілізаційної роботи Микола Ковальчук.

За його словами, основною причиною загибелі людей на воді є страх. У більшості випадків тонуть люди, що добре вміють плавати і самовпевнено запливають далеко від берега, а також зазначив,  що основними умовами безпеки є правильний вибір і обладнання місць для купання; навчання дорослих та дітей плаванню, суворе дотримання правил поведінки під час купання і катання на плавзасобах, постійний контроль за дітьми у воді з боку дорослих. І найголовнішим та найбезпечнішим відпочинком на воді,  за словами завідувача сектору, є відпочинок у спеціально відведених місцевими органами влади та обладнаних для цього місцях.

Члени громадської ради порекомендували розмісти  на берегах озер району попереджувальні таблички про заборону купання, а також провести інформаційну роботу серед населення щодо  дотримання правил  поведінки на воді.  

Сектор інформаційної діяльності
і комунікацій з громадськістю РДА

 

______________________________________________________________________________

Перше засідання громадської ради нового скликання

17 березня під головуванням очільника Громадської ради Оксани Тептюк при районній державній адміністрації відбулося перше планове засідання Громадської ради. У роботі дорадчого органу взяли участь члени ради та в.о голови райдержадміністрації Валентина Саволєй.

Серед питань, винесених на розгляд ради, йшлося про звіт діяльності Громадської ради при районній державній адміністрації за період 2015 – 2016 років, про якість надання медичних послуг, зокрема, про стан реалізації медичної реформи. Розпочала засідання Наталія Кулик, яка публічно детально ознайомила зі справами громадської ради.

З питань медичної реформи присутніх проінформувала в.о. голови райдержадміністрації Валентина Саволєй. За її словами, згідно з інформацією Міністерства охорони здоров’я України із січня 2017 року в Україні стартував перший етап медичної реформи, який полягає в зміні фінансування первинної ланки медичної допомоги, а всі перетворення, які відбуватимуться в галузі протягом року, будуть запроваджуватися поетапно про що інформуватимуться лікарні та громади.

У даний час медичні заклади району працюватимуть в штатному режимі, а підготовча робота з реформи відбуватиметься на рівні МОЗ України, Уряду, Парламенту та регіональних управлінь охорони здоров’я, громад та медичних закладів, - зазначила керівник району

Із проблемними аспектами у медичній галузі краю ознайомила присутніх голова Громадської ради Оксана Тептюк. На її переконання, сучасна медицина сьогодні найбільше потребує фінансування та впровадження кардинальних реформ, які б зумовили доступність та якість надання медичних послуг населенню.

Нині медичні заклади району працюють у штатному режимі, а підготовча робота з реформування відбуватиметься на рівні МОЗ України, Уряду, Парламенту та регіональних управлінь охорони здоров’я, громад та медичних закладів, - зазначила керівник району.

Для того, щоб врахувати потреби Коропського району у функціонуванні лікарні, члени громадської ради прийняли рішення провести анкетування із жителями району «Як я ставлюсь до надання медичних послуг в районній лікарні». Члени ради висунули пропозиції включити до анкети низку питань щодо важливості надання якісних медичних послуг, доцільності запровадження платних послуг, функціонування сімейної медицини та запитання щодо кадрових рішень.

В.о голови райдержадміністрації Валентитна Саволєй підтримала креативні пропозиції, адже, за її словами, вкрай необхідно, щоб жителі всього району долучилися до прийняття важливих рішень в життєдіяльності Коропщини, якщо мова йде про охорону здоров’я.

Крім того, в ході засідання було обговорено положення про ГР при Коропській РДА та затверджено план роботи на 2017 рік з урахуванням орієнтовного плану проведення консультацій з громадськістю районної держадміністрації.

Сектор інформаційної діяльності
і комунікацій з громадськістю РДА

_________________________

 

УСТАНОВЧІ ЗБОРИ З ФОРМУВАННЯ НОВОГО СКЛАДУ ГРОМАДСЬКОЇ РАДИ ПРИ РАЙОННІЙ ДЕРЖАВНІЙ АДМІНІСТРАЦІЇ

27лютого відбулися установчі збори з формування нового складу Громадської ради при Коропській районній державній адміністрації за участі в.о голови райдержадміністрації Валентини Саволєй.

Розпочинаючи засідання Валентина Саволєй звернулася до представників громадськості з побажаннями плідної та конструктивної роботи у новому складі Громадської ради.

Відповідно до порядку денного голова ініціативної групи з підготовки установчих зборів Світлана Яцина проінформувала всіх присутніх про проведену роботу щодо формування нового складу Громадської ради при райдержадміністрації.

В ході засідання до складу Громадської ради при райдержадміністрації увійшло 10 представників інституту громадянського суспільства.

Крім того, на зборах визначено дату та час першого засідання нового складу Громадської ради при райдержадміністрації — 17 березня 2017 року о 15-00 год.

 

_________________________

 

ПОВІДОМЛЕННЯ ІНІЦІАТИВНОЇ ГРУПИ З ПІДГОТОВКИ УСТАНОВЧИХ ЗБОРІВ З ФОРМУВАННЯ НОВОГО СКЛАДУ ГРОМАДСЬКОЇ РАДИ ПРИ РАЙОННІЙ ДЕРЖАВНІЙ АДМІНІСТРАЦІЇ

Відповідно до змін внесених до постанови Кабінету Міністрів України № 996 від 03 листопада 2010 року та припинення діяльності громадської ради при Коропській районній державній адміністрації, 27 лютого 2017 року об 10:00 відбудуться установчі збори з формування нового складу громадської ради при районній державній адміністрації.

Громадська рада при районній державній адміністрації як постійно діючий колегіальний виборний консультативно-дорадчий орган утворюється на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 03 листопада 2010 року № 996 для забезпечення участі громадян в управлінні державними справами, здійснення громадського контролю за діяльністю органів виконавчої влади, налагодження ефективної взаємодії зазначених органів з громадськістю, врахування громадської думки під час формування та реалізації державної політики.

Склад громадської ради буде сформовано на установчих зборах шляхом рейтингового голосування за кандидатури, які добровільно заявили про бажання брати участь у роботі громадської ради та внесені інститутами громадянського суспільства. Кількісний склад громадської ради буде визначено установчими зборами на строк у два роки.

До складу громадської ради можуть бути обрані представники громадських, релігійних, благодійних організацій, професійних спілок та їх об’єднань, творчих спілок, асоціацій, організацій роботодавців, недержавних засобів масової інформації та інших непідприємницьких товариств і установ, легалізованих відповідно до законодавства України (далі – інститути громадянського суспільства).

До складу громадської ради може бути обрано не більше ніж по одному представнику від кожного інституту громадянського суспільства.

Членство в громадській раді є індивідуальним.

Для участі в установчих зборах у строк до 24 січня 2017 року до ініціативної групи (сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату районної державної адміністрації) необхідно подати заяву довільної форми, підписану уповноваженою особою керівного органу інституту громадянського суспільства.

До заяви додається:

біографічна довідка делегованого представника інституту громадянського суспільства.

__________________________________________________________________________

Ми повинні зробити все, щоб наші діти росли та розвивалися в гідних умовах

Свою небайдужість та активну громадську позицію у вирішенні проблем життя району переконливо довели учасники засідання громадської ради при Коропській районній державній адміністрації, яке відбулось 16 грудня 2016 року. В ході засідання члени громадської ради та представники структурних підрозділів райдержадміністрації ознайомилися та обговорили програму соціально-економічного розвитку району. Також, було розглянуто питання вдосконалення роботи органів опіки та піклування району щодо поліпшення становища в дитячому середовищі, питання дозвілля молоді району, зокрема проблеми організації фізичного виховання і спорту в районі.

Учасники зібрання наголосили на важливості родинного виховання дітей, необхідності влаштування сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, до сімейних форм виховання.

У роботі засідання взяла участь заступник голови районної державної адміністрації Валентина Саволєй, яка зазначила, що для кожної дитини важливо, щоб вона виховувалася саме у сімейній атмосфері. «Сьогодні працівники соціальних служб повинні проводити роботу з проблемними сім’ями, а в разі необхідності залучати до надання відповідної допомоги кваліфікованих спеціалістів. Ми маємо захистити нашу юнь, уберегти від розчарувань і зневіри. Адже саме від нас, дорослих, залежить те, як складеться доля кожної маленької людини, а відтак і нового покоління українців», - наголосила заступник голови РДА.

З питання організації дозвілля молоді та спорту в селищі та селах району з переліком заходів спортивного та молодіжного характеру, які проводяться по районі, ознайомив завідувач сектору у справах сімї, молоді та спорту Володимир Лучко. Під час обговорення питання організації дозвілля молоді району члени громадської ради були одностайними у необхідності продовження розвитку мережі громадських організацій району та якомога більшого залучення молоді до культурного життя.

Також, в ході засідання голова Громадської ради Наталія Кулик доповіла про роботу ради, а саме про активну участь в засіданнях організаційних комітетів з відзначення в районі державних свят, в роботі колегій при райдержадміністрації, зазначивши, що керівництво району дослухається до громадськості і сприяє у вирішенні нагальних проблем, які виникають у житті громад і окремих громадян.

 

Сектор інформаційної діяльності
і комунікацій з громадськістю райдержадміністрації

 

_______________________________________________________________

Відбулося засідання ініціативної групи

22 листопада 2016 року відбулося засідання ініціативної робочої групи з підготовки установчих зборів для формування нового складу Громадської ради при райдержадміністрації, під час якого визначено терміни прийняття документів від представників інститутів громадянського суспільства.

До складу ініціативної групи з підготовки установчих зборів по формуванню нового складу Громадської ради при районній державній адміністрації увійшли:

1. Кулик Наталія Олексіївна - голова районної районної спілки жінок, голова Громадської ради при районній державній адміністрації;

2. Вегера Юлія Леонідівна – член громадської організації підприємців, член Громадської ради при районній державній адміністрації;

3. Саволєй Валентина Павлівна – заступник голови районної державної адміністрації;

4. Сьома Зоя Олександрівна – завідувач сектору інформаційної діяльності, комунікацій з громадськістю.

Крім того ініціативна група підготувала повідомлення для представників інститутів громадянського суспільства, що бажають взяти участь у роботі Громадської ради при Коропській райдержадміністрації нової каденції, з переліком відповідних документів, яке оприлюднено на офіційному веб-сайті райдержадміністрації.

Утворення ініціативної групи з підготовки установчих зборів регламентовано постановою Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 року № 996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики».

 

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю РДА

Засідання громадської ради

25 серпня 2016 року відбулось чергове засідання громадської ради району, на порядок денний якого були винесені такі питання:

- видобуток корисних копалин на території району, економічна вигода від цього для сільських громад;

- використання лісових ресурсів;

- водні ресурси району, умови їх використання.

Розпочинаючи засідання, голова громадської ради Наталія Кулик зазначила, що на територіях, де проводиться видобування корисних копалин, громади мають багато екологічних та соціально-економічних проблем, найболючіші з яких – незадовільний стан доріг, мостів, незабезпеченість якісною питною водою та інші. На території нашого району видобувають пісок і його видобуток у більшості населених пунктів проходить незаконно.

Учасники засідання обговорили необхідність розробки Порядку надання дозволів на видобуток корисних копалин, що дасть можливо контролювати видобуток місцевими радами.

Під час розгляду питання використання лісових ресурсів були обговорені основні проблеми законодавчого регулювання в лісовому секторі: негативний вплив діючої системи рубок на ліси України. Теперішній стан системи регулювання лісового господарства представниками громадської ради був охарактеризований як застарілий, що не відповідає сучасній лісовій науці і технологіям.

В ході засідання громадськість також не обійшла стороною проблеми лісогосподарювання природно-заповідного фонду на території заповідних об'єктів району.

Також було поставлено питання щодо проблеми внесення інформації про біорізноманітність природно-заповідного фонду району в матеріали лісовпорядкування. Учасники засідання внесли пропозицію враховувати об'єкти природно-заповідного фонду та червонокнижних видів рослин при плануванні вирубки лісовим господарством.

В ході засідання було також обговорено питання захисту водних ресурсів району. За словами Наталії Кулик, увага громадськості до даного питання дасть можливість не тільки покращити ситуацію у питаннях захисту водного середовища нашого району, а й сприятиме підвищенню правової освіти широких верств населення.

Учасники зустрічі обговорили питання використання джерел водопостачання населення та якості питної води в населених пунктах району, нові сучасні засоби обробки та знезаражування води, що використовуються на об'єктах водопостачання, водоочисного обладнання.

Представниками громадської ради було внесено пропозицію запропонувати керівництву району розробити механізм стимулювання споживачів до економного ставлення до водних ресурсів.

За словами керівника апарату районної державної адміністрації Світлани Яцини, екологічна вартість споживання води та її забруднення має стати зрозумілою для всіх верств населення, і в цьому питанні головним важелем повинні стати широка роз'яснювальна робота громадських організацій тощо.

Сектор інформаційної діяльності і комунікацій з громадськістю

 

**************************************

 

27.04.2016

Засідання громадської ради

Головним питанням, яке обговорювалося 27 квітня під час чергового засідання Громадської ради, було питання соціального захисту ветеранів, учасників АТО та членів їх сімей; питання медичного забезпечення та протезування постраждалих бійців, інформативної роботи з учасниками та ветеранами АТО. За результатами обговорення членани громадської ради винесли рекомендацію управлінню соціального захисту населення райдержадміністрації здійснювати своєчасно виплати соціальних допомог та надавати інформаційну та консультативну допомогуучасникам АТО та їх сім’ ям; відділу культури, туризму райдержадміністрації поповнити фонд музею історії району матеріалами свідчень громадян, які брали в участь антитерористичній операції.

З питання підготовки до святкування 71-ї річниці перемоги у Другій світовій війні виступила заступник голови райдержадміністрації Валентина Саволєй. За її словами Указом Президента визначено низку доручень органам виконавчої влади щодо проведення урочистостей з нагоди зазначених пам’ятних дат та інформаційно-просвітницьких і патріотично-виховних заходів.

Заступник голови райдержадміністрації акцентовала увагу присутніх на необхідності забезпечення на належному рівні співпраці представників місцевих органів виконавчої влади із засобами масової інформації з висвітлення актуальних питань життя громадян старшого покоління, консолідації суспільства навколо національної пам’яті про жертовність Українського народу у період Другої світової війни, його вагомого внеску в перемогу над нацизмом.

Свою думку щодо проведення заходів задля належного відзначення мужності та героїзму переможців нацизму у Другій світовій війні, та з питання вшанування пам’яті жертв Другої світової війни, а також виховання у молоді почуття патріотизму, національної гідності, готовності до захисту своєї держави, шанобливого ставлення до старшого покоління висловила голова Громадської ради Наталія Кулик.

Члени Громадської ради запропонували провести ряд заходів патріотично-виховного та спортивного напрямків.

В ході засідання також було обговорено питання підготовки до проведення оздоровчої кампанії дітей шкільного віку в районі.

За словами завідуючого сектору в справах сімї молоді та спорту Володимира Лучка, протягом червня на території району будуть відкриті 17 пришкільних таборів з денним перебуванням та дворазовим харчуванням за рахунок коштів місцевих бюджетів та батьківських коштів. Тривалість змін під час літнього оздоровлення триватиме 21 день. Протягом літа 2016 року в дитячих оздоровчих закладах планується проведення виховних, розважальних, культурно-масових, фізкультурно — оздоровчих та спортивних заходів, які будуть направлені на залучення молоді до здорового способу життя.

Члени громадської ради вирішили рекомендувати відділу освіти організувати мовні табір відпочинку з акцентом на вивчення іноземних мов.

Сектор інформаційної діяльності і комунікацій з громадськістю

******************************

24.02.2016

Засідання громадської ради

Забезпечення земельними ділянками учасників антитерористичної операції – саме це питання було основним на черговому засіданні Громадської ради, яке відбулося 24 лютого. Участь у роботі Громадської ради взяла заступник голови районної державної адміністрації Валентина Саволєй.

Після обговорення всіх аспектів цього питання членами Громадської ради було вирішено звернутися до райдержадміністрації щодо отримання інформації про банк даних бійців, яким необхідні земельні ділянки, після чого – надавати їм допомогу у написанні відповідних заяв, звернень на виділення землі.

Наступним актуальним питанням, яке обговорювалося на засіданні, було питання реформування медичної галузі Коропського району.

Учасники Громадської ради обговорили можливості створення якісної медицини як у районному центрі, так і в населених пунктах, розв’язання кадрових проблем в сільській місцевості, забезпечення медичних закладів обладнанням та апаратурою для діагностики й лікування, посилення контролю за якістю надання медичних послуг і препаратів, та ін. Члени Громадської ради озвучили пропозиції щодо визначення подальших шляхів, механізмів і способів вирішення актуальних питань з проведення реформування медичної системи у районі. Учасники наради прийшли до спільної думки, що для вирішення проблем кадрового забезпечення закладів охорони здоров'я району необхідно активізувати профорієнтаційну роботу серед випускників загальноосвітніх шкіл району, а на державному рівні збільшення квоти прийому сільської молоді у вищі навчальні медичні заклади, також органам місцевого самоврядування необхідно створювати молодим спеціалістам належні умов роботи, забезпечувати житлом за рахунок сільських громад, матеріально стимулювати молодих спеціалістів, які працюють в сільській місцевості.

В зв’язку з оголошенням в Україні 2016 року Роком вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС і пам'яті жертв Чорнобильської катастрофи та 30-ї річниці аварії на ЧАЕС члени громадської ради обговорили районний план та формат заходів, які планується провести в районі.

 

 

 

**************************************************************

2015p

 

Засідання громадської ради при райдержадміністрації

16 грудня в залі засідань відбулося чергове засідання Громадської ради при Коропській райдержадміністрації.

Члени ради заслухали інформацію начальника відділу економічного розвитку райдержадміністрації Віри Дудко, яка ознайомила присутніх з проектом Програми економічного і соціального розвитку Коропського району на 2016 рік.

Доповідач ознайомила присутніх з загальноекономічними та соціальними показниками розвитку Коропського району в 2015 році та надала інформацію про основні проблеми розвитку економіки та основні пріоритети соціально-економічної політики на 2016 рік. Крім того, Вірою Дудко були представлені основні прогнозні показники соціально-економічного розвитку району в розрізі окремих галузей, а також надана інформація про перелік районних програм, фінансування яких буде здійснюватися з районного бюджету.

За словами начальника відділу економічного розвитку райдержадміністрації основними пріоритетами розвитку промисловості на наступний рік є:

- збільшення виробництва продукції за рахунок технічного переоснащення та модернізації виробничих потужностей;

- оновлення асортименту продукції, підвищення її якості та конкурентоздатності;

- впровадження новітніх ресурсозберігаючих та екологічно-безпечних технологій;

- розширення ринку збуту.

Члени Громадської ради обговорили проект програми соціально-економічного розвитку району, акцентуючи увагу на сільськогосподарській галузі.

Наступним питанням, яке розглянули члени громадської ради, став аналіз фінансово-господарської діяльності агропромислового комплексу району. Про стан виплати орендної плати за оренду землі та майна власниками земельних і майнових паїв присутніх поінформувала представник управління агропромислового розвитку районної державної адміністрації Любов Никипорець. Вона повідомила, що на даний час на території району виплату орендної плати за паї завершено.

В господарствах району орендна плата виплачувалася в розмірі не менше 3%, а у деяких – 4% і більше, загальна сума орендної плати в цьому році становила 19 млн, 941тис. Розрахунки проводилися як у натуральній, так і в грошовій формі. На запитання членів ради щодо проведення посівної кампанії Любов Никипорець зазначила, що незважаючи на несприятливі погодні умови та значний ріст цін на паливо–мастильні матеріали, мінеральні добрива, засоби захисту рослин, аграрії району вчасно провели посівну кампанію озимих культур.

Про роботу комунальних служб району з надання житлово-комунальних послуг населенню, їх якість та ціноутворення на них проінформувала голова Громадської ради Наталія Кулик.

За її словами покращити стан справ у наданні якісних житлово-комунальних послуг населенню можливо, якщо створити механізми залучення громадян та їх об`єднань до здійснення контролю за якістю надання житлово-комунальних послуг у межах тієї чи іншої територіальної громади. Хоча законодавством і передбачається здійснення громадського контролю у сфері надання житлово-комунальних послуг, проте через фактичну відсутність механізмів їхньої реалізації це питання стає досить проблемним. Учасники засідання також обговорили реальний стан справ у цій сфері за критеріями якості та висловили пропозицій щодо покращення стану забезпечення населення якісними житлово-комунальними послугами, а також щодо удосконалення відповідних механізмів.

Сектор інформаційної діяльності і комунікацій з громадськістю

************************************************************

Засідання громадської ради при райдержадміністрації

6 серпня відбулось чергове засідання громадської ради при райдержадміністрації. Мета засідання: вивчити питання ролі громадськості у наведенні благоустрою на території Коропського району та обговорення Закону України «Про реалізацію Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» від 9 квітня 2015 року»

По першому питанню доповів в.о.завідуючого сектором містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Юрій Комар. Він зазначив, що в районі проведено місячник санітарної очистки, в якому взяли участь усі підприємства, організації, установи району. Окрім того, при лісових господарствах району проведено акцію «Майбутнє лісу у твоїх руках», висаджено нові лісопосадки. 4 квітня представники місцевих громад згуртовано вийшли прибирати вулиці, парки, облаштовувати території, прилеглі до багатоквартирних будинків, шкіл, дитячих садочків, ФАПів, будинків культури, церков, пам’ятників тощо.

В ході обговорення питання у членів ради виникло багато зауважень до діяльності комунальних служб. В першу чергу, невдоволення громадськості викликала велика кількість стихійних сміттєзвалищ, несвоєчасне та неякісне вивезення сміття від житлових будинків селища.

Члени засідання позитивно оцінили дільність батьків та громадськості, за ініціативи яких було проведено благоустрій зони відпочинку на озері Панське та дитячому майданчику в центральному парку.

Підводячи підсумки по першому питанню Голова громадської ради Наталія Кулик зазначила, що для наведення порядку у нашому селищі та районі ми повинні докладати максимум зусиль. Одним з важливих питань є озеленення району та селища, до якого потрібно залучати не тільки трудові колективи підприємств, установ та організацій, а також учнівську та студентську молодь.

Наступне питання, яке було розглянуто під час засідання - реалізація Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки»

Під час обговорення закону про декомунізацію Голова громадської ради зазначила, що не провівши після здобуття незалежності декомунізацію, Україна законсервувала ностальгію за радянським минулим, притаманну чималій кількості її громадян. Найбільше ця ностальгія поширена в Криму, Севастополі, Донецькій і Луганській областях – і це використала Росія, готуючи окупацію української території. Комуністичний режим, як злочинний засуджено на законодавчому рівні в низці східноєвропейських та балтійських держав; заборона використання радянської та нацистської символіки діє в Литві, Латвії, Естонії, а віднедавна в Грузії. Тож настав час повернення історичної правди, декомунізації, злочинному характеру нацистського і комуністичного тоталітарних режимів, символах цих режимів і в Україні. В Коропському районі залишилися символи тоталітаризму: пам’ятники та пам’ятні знаки діячам радянської влади, комуністична символіка, вулиці, провулки носять імена антиукраїнських діячів при цьому необхідно уникати кон’юнктурних перейменувань, які дискредитують саму ідею декомунізації- зазначила в своєму виступі Наталія Кулик.

Члени громадської ради були одностайні в необхідності таких змін.

Висловив свою думку щодо проведення декомунізації в районі член громадської ради Микола Ковальчук. Він наголосив на тому, що потрібно проводити роз’яснювалальну роботу серед населення для забезпечення виконання законів України, спрямованих на встановлення правдивої історії держави.

По завершенню засідання члени Громадської ради прийняли рішення рекомендувати райдержадміністрації вжити наступні заходи:

1. Створити комісію з питань декомунізації. Основним завданням якої, має бути розробка добре продуманої стратегії перейменування.

2. З метою переконання людей, що колишнє найменування їхнього населеного пункту, вулиці, провулку організувати широку роз’яснювальну роботу.

 

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю *******************************************************

Засідання громадської ради

20 квітня відбулося засідання громадської ради при райдержадміністрації. У засіданні взяв участь завідуючий сектором в справах сім’ї, молоді та спорту та. З порядком денним присутніх ознайомила голова громадської ради Наталія Кулик.

Учасники засідання одноголосно підтримали його та перейшли до безпосереднього розгляду питань.

Одним із них було напрацювання пропозицій від громадської ради щодо святкування 70-ї річниці Перемоги, яке відзначатиметься 8 та 9 травня, відповідно до суспільно- політичної ситуації, що склалася у країні.

24 березня 2015 року Президентом України підписано Указ № 169/2015 «Про заходи з відзначення у 2015 році 70-тої річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-тої річниці завершення Другої світової війни», який опубліковано на президентському сайті.

Згідно Указу Президента в країні 8 і 9 травня 2015 року відбудуться урочистості та меморіальні заходи, присвячені подіям Другої світової війни та 70-й річниці Перемоги над нацизмом у Європі, Дню пам'яті та примирення, Дню Перемоги; 2 вересня 2015 року - заходів, присвячених 70-й річниці завершення Другої світової війни. Члени громадської ради обговорили районний план заходів щодо відзначення у районі 70-ї річниці Перемоги у Другій світовій війні, запропонували свою участь у проведенні заходів по вшануванню ветеранів війни, увічненні пам’яті про Перемогу. Зокрема, учасники засідання підтримали пропозицію провести за участю членів Громадської ради акцію «Поспілкуйся з ветераном».

З ситуацією щодо проведення оздоровчої кампанії дітей шкільного віку в районі присутніх проінформував Володимир Лучко, завідуючий сектором в справах сімї, молоді та спорту.

За словами Володимира Лучка, згідно з рекомендаціями Міністерства освіти та науки України, місцевим органам виконавчої влади запропоновано не відкривати табори с денним перебуванням на базі загальноосвітніх закладів в 2015 році. Але така ситуація може призвести до зриву відпочинку дітей, їх незанятості під час літніх канікул, що, в свою чергу, може стати причиною збільшення кількості випадків дитячого травматизму на улицях і дорогах. Б

Ще одне проблемне питання – оздоровлення дітей, постраждалих в результаті Чернобильської катастрофи. В 2015 році на це направлення фінансування взагалі відсутнє. Відпочити і оздоровитися зможуть лише діти, яким встановлена інвалідність, пов’язана с аварією на Чернобильській АЕС. Крім того, стоїть питання оздоровлення дітей переселенців и дітей, батьки яких загинули, постраждали або приймають безпосередньо участь в АТО.

Для вирішення цього питання дані рекомендації по перегляду фінансування оздоровчої кампанії 2015 року, а саме в частині виділення місцевим бюджетам субвенції із держбюджета України.

В ході засідання громадської ради були також обговоренні деякі нормативно правові акти, що мають важливе суспільне значення і стосуються конституційних прав, свобод, інтересів і обов’язків громадян.

Учасники зібрання висловили свої думки щодо щодо реалізації райдержадміністрацією Закону України "Про очищення влади".

 

 

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

*************************************************

Установчі збори з формування нового складу Громадської ради при районній державній адміністрації.

6 лютого в райдержадміністрації відбулися установчі збори з формування нового складу Громадської ради при районній державній адміністрації.

В установчих зборах взяла участь керівник апарату райдержадміністрації Світлана Яцина.

Звертаючись до присутніх, Світлана Яцина сказала, що громадська рада при райдержадміністрації створена з метою залучення громадян до участі в управлінні державними справами, надання можливості для їх вільного доступу до інформації про діяльність райдержадміністрації, а також забезпечення гласності, відкритості та прозорості в діяльності влади району.

В своєму виступі керівник апарату наголосила , що є багато питань, щоб стимулювати громадську активність, громадський рух і головне в конструктивному руслі працювати на розвиток району.

Зі звітом про роботу попереднього складу Громадської ради при райдержадміністрації виступила її голова Наталія Кулик , яка прозвітувала присутнім про діяльність громадської ради за останні два роки.

За рішенням установчих зборів оновлену Громадську раду сформовано у складі 9-ти представників інститутів громадянського суспільства.

Відбулося перше організаційне засідання. Більшістю голосів головою Громадської ради обрано керівника районної громадської організації Спілки жінок України Наталію Кулик, заступником голови громадської ради обрано Миколу Свердлова - голову районної профспілкової організації працівників освіти та науки. Затверджено план роботи Громадської ради на 2015 рік.

Члени громадської ради у своїх виступах засвідчили позитив від спільного прагнення райдержадміністрації та представників громадськості вирішувати життєво важливі питання районної громади, висловили пропозиції та побажання щодо подальшої діяльності Громадської ради при райдержадміністрації.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю **************************************************

До уваги керівників громадських організацій району!

6.01.2015

Анонс. Перше засідання Громадської ради

6 лютого відбудеться перше засідання Громадської ради при Коропській райдержадміністрації, на якому заплановано розглянути наступні питання:

1. Затвердження Положення про Громадську раду при РДА.

2. Обрання складу Громадської ради при РДА

3. Вибори голови Громадської ради при РДА.

4. Затвердження плану роботи Громадської ради при PДА.

Початок заходу: 14:00 год.

Місце проведення: зал засідань райдержадміністрації.

У разі неможливості особисто бути присутнім на засіданні члени Громадської ради мають до початку засідання надати документ про наявність поважної причини. Документ надавати при реєстрації учасників засідання або Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю райдержадміністрації

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю РДА *************************************************

31.12.2014

Оновлюється склад Громадської ради при Коропській райдержадміністрації

Для формування оновленого складу Громадської ради при райдержадміністрації ініціативна група, створена для підготовки установчих зборів, повідомляє про початок прийому заяв від інститутів громадянського суспільства щодо участі в установчих зборах.

Документи приймаються з 5 січня 2015року.

Закінчення терміну прийому документів 5 лютого 2015 року.

Документи приймаються: у секторі інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю райдержадміністрації контактний тел.2-14-50

Або надсилаються за адресою:

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю райдержадміністрації смт.Короп , вул. Кибальчича 3 чи електронною поштою:[email protected]

Заява подається у довільній формі, підписана уповноваженою особою керівного органу інституту громадянського суспільства .

До заяви додаються:

- рішення керівника інституту громадянського суспільства, якщо інше не передбачено його установчими документами, про делегування представника для участі в установчих зборах, посвідчене печаткою (у разі наявності);

- біографічна довідка делегованого представника інституту громадянського суспільства;

- копії документів, що підтверджують легалізацію інституту громадянського суспільства;

- інформація про результати діяльності інституту громадянського суспільства протягом останніх двох років;

- заява-згода представника інституту громадянського суспільства на участь у роботі громадської ради;

У заяві також зазначається контактний номер телефону, номер факсу та електронної адреси, за якими можна надсилати запрошення для участі делегованого представника в установчих зборах.

Довідково: До інститутів громадянського суспільства належать громадські, релігійні, благодійні організації, професійні спілки та їх об’єднання, творчі спілки, асоціації, організації роботодавців, недержавні засоби масової інформації та інші непідприємницькі товариства і установи, легалізовані відповідно до законодавства України.

ПАМ’ЯТКА щодо підготовки пакету документів, необхідних для участі в установчих зборах інститутів громадянського суспільства по обранню оновленого складу громадської ради при Коропській райдержадміністрації.

Перш ніж подавати заяву для участі в установчих зборах інститутів громадянського суспільства по обранню оновленого складу Громадської ради при Коропській райдержадміністрації просимо уважно прочитати наступні рекомендації:

Заява подається на бланку інституту громадянського суспільства (далі – ІГС) та підписується уповноваженою особою керівного органу ІГС.

До інститутів громадянського суспільства, які можуть брати участь у зборах, обирати та бути обраними до складу громадської ради при райдержадміністрації (далі – громадська рада) віднесені: громадські, релігійні, благодійні організації, професійні спілки та їх об’єднання, творчі спілки, асоціації, організації роботодавців, недержавні засоби масової інформації та інші непідприємницькі товариства і установи, легалізовані відповідно до законодавства України.

Зверніть також увагу, що перелік документів, що додаються до заяви, визначено Типовим положенням про громадську раду, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 року №996, а отже, він є обов’язковим.

Ініціативна група з підготовки установчих зборів інститутів громадянського суспільства.

Зразок дакументів заява громадська радаWord.doc

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю РДА **************************************************************

Відбулося засідання ініціативної групи

29 грудня 2014 року відбулося засідання ініціативної робочої групи з підготовки установчих зборів для формування нового складу Громадської ради при райдержадміністрації, під час якого визначено терміни прийняття документів від представників інститутів громадянського суспільства.

Крім того ініціативна група підготувала повідомлення для представників інститутів громадянського суспільства, що бажають взяти участь у роботі Громадської ради при Коропській райдержадміністрації нової каденції, з переліком відповідних документів, яке оприлюднено на офіційному веб-сайті райдержадміністрації.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю РДА

**************************************************************

Склад ініціативної групи з підготовки установчих зборів по формуванню нового складу Громадської ради при районній державній адміністрації

1. Кулик Наталія Олексіївна- голова районної районної спілки жінок, голова Громадської ради при районній державній адміністрації;

2. Вегера Юлія Леонідівна – член громадської організації підприємців, член Громадської ради при районній державній адміністрації;

3. Яцина Світлана Петрівна – керівник апарату районної державної адміністрації;

4. Сьома Зоя Олександрівна – провідний спеціаліст сектору інформаційної діяльності, комунікацій з громадськістю *************************************************************

 

Засідання Громадської ради

Проект Програми економічного та соціального розвитку району на 2015 рік обговорили члени Громадської ради при райдержадміністрації на своєму черговому засіданні, яке відбулося 6 листопада 2014 року.

Начальник відділу економіки та розвитку інфраструктури райдержадміністрації Віра Дудко озвучила основні положення Програми та заплановані цифри по основних показниках економічного та соціального розвитку району.

На засіданні до відома членів Громадської ради доведена інформація про початок та умови участі в обласному конкурсі «Благодійник року». Було запропоновано кілька кандидатур з числа приватних осіб та представників малого бізнесу для участі в конкурсі.

Провела засідання Громадської ради Наталія Кулик

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю РДА ***********************************************************

 

 

Засідання Громадської ради

16 липня відбулося засідання Громадської ради при райдержадміністрації, на якому розглядалися питання:

- про внесення змін до Конституції України щодо децентралізації влади;

- про ситуацію з виплатою заробітної плати працівникам бюджетних установ району;

- різне.

З інформацією про адміністративно-територіальну реформу та пропозиції щодо внесення змін до Конституції України виступив начальник організаційного відділу районної ради Віктор Прохоренко. Він спинився на основних положеннях щодо змін, які плануються вноситися в Основний Закон нашої держави щодо децентралізації влади.

Заступник начальника фінансового управління райдержадміністрації Світлана Черняк довела до відома присутніх дані про стан виплати заробітної плати працівникам освіти, медицини та культури району, окремо спинилася на причинах заборгованості з виплати заробітної плати.

Члени Громадської ради висловили свої думки щодо децентралізації влади та її наслідків, глибоку стурбованість ситуацією, що склалася в країні. Голова Громадської ради Наталія Кулик, яка провела засідання, зазначила, що Громадська рада ніколи не стояла осторонь від тих проблем, які вирішуються в районі, і сьогодні готова відгукнутися на будь-яке добре починання в інтересах громади району.

 

 

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю РДА

 

 

Засідання Громадської ради

10 січня відбулося засідання Громадської ради при райдержадміністрації за участі заступника голови райдержадміністрації з гуманітарних та політико- правових питань Світлани Карацюби.

На засіданні було обговорено та затверджено план роботи Громадської ради на 2014 рік.

Провела засідання громадської ради Наталія Кулик.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю РДА

**********************************************************************

Засідання Громадської ради

29 листопада відбулося засідання Громадської ради при райдержадміністрації за участі заступника голови райдержадміністрації з гуманітарних та політико-правових питань Світлани Карацюби.

 

Члени Громадської ради обговорили питання: «Про курс України на євроінтеграцію». До присутніх звернулася Світлана Карацюба, яка у своєму виступі роз»яснила основні причини відстрочки підписання Угоди про євроінтеграцію. Акцентувала увагу на тому, що у Зверненні Президента України до Українського народу та у його інтерв»ю представникам ЗМІ чітко і зрозуміло роз»яснино позицію Президента на євроінтеграцію, його бачення подальшого курсу України до Європи За словами Глави держави, курс на євроінтеграцію продовжується, і «… коли ми вийдемо на той рівень, який нам буде комфортним, і коли він відповідатиме нашим інтересам, коли ми домовимося на нормальних умовах, тоді будемо вести розмову про підписання. Коли це буде? Швидко чи не дуже швидко. Час покаже…».

Присутні висловили свої думки щодо цього питання, всі підтримали позицію Президента щодо курсу на євроінтеграцію.

 

 

**********************************************************************

Засідання Громадської ради

13 листопада відбулося засідання Громадської ради при райдержадміністрації, на якому розглядалося питання підготовки до відзначення в районі 80-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні. Представники відділу освіти, культури та туризму, сектору інформаційної діяльності райдержадміністрації інформували Громадську раду про роботу по підготовці до відзначення трагічної дати в історії українського народу.

У засіданні Громадської ради взяв участь перший заступник голови райдержадміністрації Геннадій Дроздов, який наголосив на необхідності активніше залучати до проведення заходів молодь, яка повинна знати історію рідної держави, її непростий шлях до незалежності, свято берегти пам"ять про земляків, які загинули в страшні роки голодомору. Громадська рада прийняла рішення доопрацювати районний План заходів по підготовці до відзначення 80-х роковин голодомору в Україні , врахувавши всі пропозиції, що надійшли в ході обговорення.

 

**********************************************************************

Засідання Громадської ради

10 липня відбулося засідання громадської ради при райдержадміністрації, на якому розглядалося питання « Про допомогу молодим матерям, які опинилися в складних життєвих обставинах». На засідання Громадської ради запрошувалися працівники районного центру соціальних служб для сім»ї, дітей та молоді, працівники районного управління соціального захисту населення, представники служби у справах дітей райдержадміністрації.

На засіданні, яке провела голова Громадської ради Наталія Кулик, обговорювалися проблеми, з якими стикаються матері та діти, які проживають у неблагополучних сім»ях, та шляхи їх вирішення. Начальник РЦСССДМ Наталія Величко розповіла про роботу, яку проводить Чернігівський обласний центр матері та дитини « Батьки й дитина разом» з молодими матерями, про допомогу, яку можна отримати в Центрі.

Підводячи підсумки засідання , заступник голови райдержадміністрації з гуманітарних та політико-правових питань Світлана Карацюба наголосила на тому, що Президент України Віктор Янукович у Вступному слові до щорічного послання до Верховної Ради про внутрішнє і зовнішнє становище України зазначив, що в Україні і досі трапляються непоодинокі випадки відмови матері від дитини у пологовому будинку. Хоча здебільшого держава здатна допомогти матерям, які опинилися у важких життєвих обставинах. Тому в кожному регіоні мають бути створені центри матері і дитини, де їм надаватиметься відповідна підтримка.

Громадська рада прийняла рішення:

- активізувати роботу відповідних районних служб по інформуванню населення про діяльність Чернігівського обласного центру матері та дитини « Батьки й дитина разом»;

- залучати до роз»яснювальної роботи серед молоді волонтерів РЦСССДМ;

- розповсюдити по всіх сільських радах буклети та літературу про обласний Центр матері та дитини.

******************************************************************

 

Засідання Громадської ради

20 червня за участю заступника голови райдержадміністрації з гуманітарних та політико-правових питань Світлани Карацюби відбулося засідання Громадської ради при райдержадміністрації. Засідання провела голова громадської ради Наталія Кулик. На порядку денному розглядалися питання:

- про відзначення в районі Дня скорботи;

- про літню оздоровчу кампанію 2013 року.

На засіданні виступила заступник голови райдержадміністрації Світлана Карацюба, яка зазначила, що День скорботи – це всенародне вшанування пам’яті жертв нацизму. У цей день всі ми схиляємо голови в пам'ять про людей, які загинули в роки Великої Вітчизняної війни, які були закатовані фашистами на окупованій території. Ми повинні об’єднати всіх людей не залежно від їх політичних переконань для доброї, почесної і благородної справи – вшанування пам’яті жертв нацизму.

Громадська рада вирішила:

- звернутися до керівників всіх політичних партій та громадських організацій району з пропозицією взяти участь 22 червня 2013 року у проведенні районних заходів по відзначенню Дня скорботи;

- активізувати роботу по проведенню оздоровчої кампанії 2013 року, шляхом проведення роз’яснювальної роботи серед батьків через засоби масової інформації.

**********************************************************************

 

Засідання Громадської ради

18 травня у приміщенні інформаційно-туристичного центру " Космос" відбулося засідання Громадської ради при райдержадміністрації, на якому розглядалося питання виконання районної Програми розвитку туристичної галузі Коропського району на 2011 - 2014 роки. Звітувала про роботу про виконання Програми директор інформаційно-туристичного центру Вікторія Шут.

Заслухавши та обговоривши інформацію , Громадська рада вирішила:

- активізувати роботу центру по виготовленню та розповсюдженню рекламної та сувенірної продукції;

- залучати до роботи по розповсюдженню рекламної продукції земляків, які проживають за межами області та України;

- ширше залучати сільських жителів до програми " Сільський зелений туризм"

21 березня відбулося засідання Громадської ради при райдержадміністрації, на якому розглядалось питання підготовки до відзначення 90-річчя утворення Коропського району. Члени Громадської ради обговорили проект районного плану заходів по відзначенню ювілею, внесли свої пропозиції. Участь у засіданні взяла заступник голови райдержадміністрації С.І.Карацюба.

**********************************************************************

 

Відбулися установчі збори Громадської ради

14 лютого 2013 року відбулися установчі збори інститутів громадянського суспільства, де було обрано новий склад Громадської ради при райдержадміністрації. На зібранні була присутня заступник голови райдержадміністрації С.І. Карацюба.

Дев’ять громадських організацій району делегували своїх представників для участі в установчих зборах. До 04 лютого ініціативна група здійснювала прийом документів, що згідно законодавства, надавали право інститутам громадянського суспільства бути обраним до консультативно дорадчого органу при райдержадміністрації. Усі претенденти стали членами громадського об’єднання.

Після завершення процедури проведення установчих зборів відбулося перше засідання новообраної Громадської ради, на якому розглядались два питання :

-вибори керівного складу Громадської ради;

 

-затвердження плану роботи Громадської ради на 2013.

Більшістю голосів головою Громадської ради обрано керівника районної громадської організації Спілки жінок України Кулик Н.О., заступником – голову районної молодіжної громадської організації «МОЦарт-Кароп» Величко Н.В.

Затверджено план роботи громадської ради на 2013 рік

**********************************************************************

Оголошення.doc