25 лютого 2011

 


18.11.2019 р.

 

Про заплановане масове вивільнення працівників потрібно повідомити службу зайнятості

 

Фахівці служби зайнятості нагадують, що відповідно до законодавства про зайнятість населення, інформація про заплановане масове вивільнення працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці (звітність за формою №4-ПН) подається підприємством, установою, організацією за місцем реєстрації платника єдиного внеску до служби зайнятості не пізніше ніж за два місяці до масового вивільнення працівників.

Масовим вивільненням працівників з ініціативи роботодавця (крім випадку ліквідації юридичної особи) є одноразове або протягом:

- одного місяця - вивільнення 10 і більше працівників на підприємстві, в установі та організації з чисельністю від 20 до 100 працівників; вивільнення 10 і більше відсотків працівників на підприємстві, в установі та організації з чисельністю від 101 до 300 працівників;

- трьох місяців - вивільнення 20 і більше відсотків працівників на підприємстві, в установі та організації незалежно від чисельності працівників.

              За дод. інформацією звертайтеся до Коропської районної філії Чернігівського ОЦЗ за телефоном 0465621523, 0465621661.

 

   С.Ю. Левкович,

директор Коропської районної філії

Чернігівського ОЦЗ

 


 

«Обери професію своєї мрії – живи та працюй в Україні!»

Закликає служба зайнятості сучасну молодь. А також радить завчасно, ще в середніх та старших класах, замислитися про професійне майбутнє, обрати затребувану на ринку праці професію, і стати справжнім професіоналом своєї справи. Тоді не доведеться незатребуваний диплом класти на полицю і працювати не за фахом, а то й взагалі поповнити лави безробітних.

Для учнівської молоді фахівці служби зайнятості області проводять комплексні профорієнтаційні заходи з використанням сучасних методів профдіагностики, заходи навчального та тренінгового характеру, інтерактивні, змагальні, презентаційні. В їх переліку - семінари, профуроки, ярмарки професій, дні відкритих дверей, професіографічні екскурсії, зустрічі з роботодавцями, презентації навчальних закладів, профорієнтаційні квести тощо.

Звернувшись до центрів зайнятості чи філій, випускники мають змогу дізнатись про ситуацію на ринку праці, затребувані професії, а також пройти профдіагностичне тестування. Основний акцент у профорієнтаційній роботі робиться на мотивації молоді до свідомого професійного вибору та відновленні престижу робітничих професій.

Служба зайнятості постійно удосконалює форми та методи профорієнтаційної роботи, впроваджує сучасні технології, роблячи свої послуги доступними для кожного. Наразі широко використовуються онлайн сервіси Тобто тепер дізнатися про свої професійні нахили та здібності і визначитися з вибором професії можна й у дистанційному режимі, без відвідування центру зайнятості.

Для цього в службі зайнятості радять скористатися веб-базованою платформою для онлайн профорієнтаційного консультування «Моя професія: консультаційна мережа». Вона стане в пригоді як старшокласникам, які ще тільки стоять на порозі професійного вибору, так і дорослим, котрі бажають змінити професію. Потрібно лише мати доступ до мережі Інтернет. За допомогою веб-базованої платформи можна дізнатись про свої професійні інтереси і цінності, характеристики інтелекту, психологічні особливості та отримати узагальнені рекомендації щодо вибору професії. Проте в службі зайнятості радять проаналізувати ці результати з профконсультантом, що дозволить сформувати конкретні рекомендації, враховуючи уподобання людини, її життєву ситуацію, стан здоров’я тощо.

Сучасна молодь росте в епоху стрімкого розвитку цифрових технологій та потребує нових підходів й цікавого нестандартного подання інформації. Тому черговою новацією служби зайнятості став інтерактивний програмний продукт з віртуальними елементами - «Атлас професій майбутнього з доповненою реальністю». Тепер профорієнтаційні заходи для учнівської молоді проводяться з використанням цієї новітньої розробки.

Для перегляду 3D-контенту потрібен смартфон або планшет та додатковий наочний матеріал, за допомогою якого на екрані візуалізуються атрибути професій з прийдешнього часу. Атлас містить опис десяти професій майбутнього, а саме: інженер-робототехнік, архітектор віртуальної реальності, наномедик, фахівець зі створення людських органів, онлайн-педагог, проектувальник smart-міста, рециклінг-технолог, сіті-фермер, wellness-консультант для літніх людей, сіті-еколог. Усі спеціальності підібрані з урахуванням тенденцій і викликів сьогодення та прогнозів потреб ринку праці на майбутнє.

Якщо ви й досі вагаєтесь, якій професії надати перевагу, чи зовсім не маєте уявлення, ким бажаєте працювати, ніколи не пізно звернутися до фахівців служби зайнятості.

              За дод. інформацією звертайтеся до Коропської районної філії Чернігівського ОЦЗ за телефоном 0465621523.

 

С.Ю. Левкович,

директор Коропської районної філії Чернігівського ОЦЗ

 

 


 

27-05-2019

 

ІНФОРМУЄ СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТІ

Протягом січня-квітня поточного року лави безробітних в районі поповнили 87 осіб – саме стільки шукачів роботи взято на облік службою зайнятості в цей період. Загалом же на обліку з початку року перебували та отримували послуги 260 безробітних громадян. Про це повідомив директор Коропської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості Станіслав Левкович.

Так, 93 безробітних працевлаштовано, зокрема 1 особа - на нове робоче місце шляхом компенсації роботодавцю єдиного соціального внеску. Крім того, 19 безробітних за направленням служби зайнятості набули нових професій та підвищили кваліфікацію, 38 - брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру. 

Станом на 1 травня 2019 року в районі налічувалось 150 безробітних. Водночас роботодавці шукали 15 працівників. Отож на  кожне вільне робоче місце претендували 10 осіб.  

 


 

Громадські роботи ... з користю для громади

Одним із напрямів співпраці служби зайнятості з органами місцевого самоврядування та роботодавцями є організація громадських та інших робіт тимчасового характеру. Протягом січня-березня поточного року до таких робіт в районі залучено 30 безробітних громадян.

Про це повідомив директор Коропської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості Станіслав Левкович. На його думку, такі роботи є діявою формою матеріальної підтримки шукачів роботи та підвищують у них мотивацію до праці.

Традиційними є роботи по благоустрою населених пунктів. Зокрема, цьогоріч 5 безробітних допомагали ліквідовувати снігові замети. Ще 25 підопічних служби зайнятості були залучені до робіт тимчасового характеру у сільському господарстві та переробній промисловості.

Керівники підприємств району, таких як Філія «Коропський райавтодор» ДП «Чернігівський облавтодор», ПСП «Лукново», ФГ «Десна-РВ», ДП «Коропський сирзавод» TOB «СиЛ», СТОВ «Агрольон», ФГ «Михалишин B.C.», на яких організовувалися роботи тимчасового характеру, переконалися у перевагах співпраці зі службою зайнятості. Адже це дозволило залучити додаткову робочу силу для виконання нагальних робіт.ю

Загалом на організацію громадських робіт в районі цьогоріч витрачено 25,5 тис.грн коштів Фонду загальнообов'язковогодержавного страхування на випадок безробіття та селищного бюджету.

Н.Мисенко,
заст. директора Коропської районної філії
Чернігівського ОЦЗ

 


 

Онлайн-послуги для роботодавців  –  електронний кабінет

Послуги служби зайнятості стають більш доступними завдяки впровадженню нових сучасних сервісів. Один з них – електронний кабінет роботодавця. Фактично це персональне автоматизоване робоче місце, доступ до якого можна отримати за допомогою комп’ютера, підключеного до мережі Інтернет.

Користуючись електронним кабінетом, роботодавці можуть оперативно здійснювати пошук необхідних кадрів, подавати звітність, а також  отримувати інші послуги.

Створити Електронний кабінет нескладно і це не забере багато часу. Потрібно зайти на головну сторінку сайту https://www.dcz.gov.ua, відкрити закладку «Роботодавцям», обрати «Електронний кабінет роботодавця» та зареєструватися. А для цього - внести інформацію для створення облікового запису, обрати мету реєстрації («Пошук працівників»), внести інформацію про підприємство. Реєстрацію буде завершено після введення коду підтвердження, надісланого на ваш е-mail.

Щоб отримати доступ до інших послуг, необхідно звернутися до служби зайнятості за місцем реєстрації підприємства, повідомити адресу електронної пошти, логін та пароль, за якими здійснювалася реєстрація на сайті. Фахівець пов’яже профіль на сайті з Єдиною інформаційно-аналітичною системою (ЄІАС) Державної служби зайнятості. Після оновлення сторінки реєстрації сервіс авторизує роботодавця на сайті і надасть доступ до послуг служби зайнятості.

Відтак роботодавець матиме змогу подати звіт за формою 3-ПН, переглядати стан укомплектування заявлених вакансій, історію направлень службою зайнятості шукачів роботи, надану звітність, виконання договорів на громадські та на інші роботи тимчасового характеру, можливість отримання компенсації єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та тематику семінарів для роботодавців, а також пройти онлайн-опитування щодо перспективної потреби в кадрах.

Отож, шановні роботодавці, реєструйтеся та користуйтеся онлайн-послугами служби зайнятості.

За довідками звертатися до Коропської районної філії Чернігівського ОЦЗ за адресою: смт. Короп, вул. Чернігівська, 2/1, тел. 21523, 21661.

 


 

ДО УВАГИ РОБОТОДАВЦІВ!

Державна служба зайнятості активно впроваджує електронні сервіси, які на сьогодні є однією з найпрогресивніших форм надання соціальних послуг громадянам та роботодавцям з використанням інтернет-технологій. Метою впровадження електронних сервісів у діяльність ДСЗ є надання якісних послуг населенню та роботодавцям.

«Електронний кабінет роботодавця» - це сервіс, з використанням сучасних інформаційно-комунікаційних технологій, зорієнтований, насамперед, на скорочення витрат часу для відвідування центру зайнятості та на підвищення рівня взаємодії роботодавців зі службою зайнятості. Це персональне автоматизоване робоче місце, доступ до якого роботодавець може отримати за допомогою комп’ютера, підключеного до мережі інтернет, а також з мобільного телефону.

З 10 липня 2018 року на порталі ДСЗ запроваджується анкетування роботодавців про потребу в працівниках на 2019 рік. Роботодавці мають можливість заповнювати анкети у «персональних кабінетах» у розділі «Опитування». Сервіс доступний для роботодавців, які зареєстрували в центрах зайнятості логіни та паролі для входу в «персональний кабінет». Результати анкетування оброблятимуться Управлінням прогнозування, бюджетування та статистики ДСЗ (ЦА) та будуть використані при розробці прогнозу потреби у працівниках на 2019 рік.

 

     

Директор

Коропської районної філії                                                                С.Ю. Левкович

 


 

Про стан ринку праці за 1 півріччя 2018 року по Коропському району

Загальна кількість громадян, що перебувала  на обліку в Коропській районній філії ЧОЦЗ  за 1 півріччя 2018 року  становила 385 осіб.  Серед незайнятих громадян зареєстрованих  за звітний період  перебувало :

-по скороченню чисельності                       -  42  чол.

-звільнені за власним бажанням                 -  19  чол.

-незайняті з інших причин                          -   309 чол.

-особи, які більше 1 року не працювали     - 15 чол.

- звільнені з військової служби                 - 0 чол

 Протягом 1 півріччя подано 6 звітів 4 –ПН «Інформація про заплановане масове вивільнення працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці», а саме Коропська районна державна лабораторія Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, Коропська РДА , КП «Благоустрій», Фінансове управління Коропської РДА, Управління соціального захисту населення Коропської РДА

       Суттєвим вирішенням питання зайнятості громадян,  залишається дисбаланс між пропозицією робочої сили та попитом на неї по всіх групах професій, а також проблема якісного заповнення існуючих вакансій.

       Протягом звітного періоду від 58  роботодаців  надійшло  120 вакансій, з них   - укомплектовано  88

       За відповідний  період  на  ринку  праці  було  42 вакансії  в  сільській  місцевості

      Серед перебуваючих  на обліку  незайнятих  громадян  станом на звітну дату 42,4 %  становлять  жінки, 13,0 % молодь  у віці  до 35 років,  52,4% - особи, які підпадають під 5 % квоту, та  потребують соціального захисту.

Серед незайнятого населення, що перебували на обліку  протягом 1 півріччя 2018  року   питома   вага осіб, що займали робітничі місця –

57,7 %, осіб, що займали посади службовців – 20,5  %, особи без професії – 21,8  %.

 Із  загального числа осіб, що перебували на обліку за  звітний період питома вага  осіб, що мали  повну вищу освіту –  11,4 %,  базову  та неповну вищу – 12,5 % ,  професійно-технічну  44,6 %,  повну середню освіту - 

26,2  %., базову середню 5,3%

 Протягом   звітного періоду було  працевлаштовано 70  безробітних.

Станом  на  1 липня 2018  року на  обліку  перебуває  231  особа, які   мають  статус  безробітного, 198 осіб  отримують допомогу  по безробіттю.

 За звітний період   було укладено 15  договорів  на  67  робочих  місць на виконання громадських робіт  та  робіт  тимчасового  характеру.

Фактично  брали  участь  у таких  роботах  67 безробітних.

ПСП ”Лукново”                                        7

Філія Коропський райавтодор              43

Коропська селищна рада                           2

ФГ «Бородюк»                                            12

ФГ «Десна-РВ»                                           2

ФГ «Гавриленко Н.П.»                                   1

 

Проведено 11  семінарів  з роботодавцями за такою тематикою:

- Організація громадських  робіт  в 2018   році

- Роботодавцю компенсація,безробітному в т.ч. інваліду , робоче місце;

- Працевлаштування осіб з інвалідністю та громадян, які мають додаткові   

   гарантії у сприянні працевлаштуванню

 Протягом  1 півріччя2018 року  в  районій газеті «Нові горизонти»   розміщено дві публікації на тему «Безробітних на обліку поменшало» та «Громадські та інші роботи тимчасового характеру – шлях до постійної зайнятості»

Вивільнені громадяни внаслідок закриття  Чорнобильської АЕС  до Коропської районної філії ЧОЦЗ  не зверталися.

  У звітному  періоді списки  на вивільнення військовослужбовців  до  Коропської районної філії ЧОЦЗ не надходили. Військовослужбовці  вивільнені  у зв”язку з реформуванням  Збройних Сил України  на обліку  в центрі зайнятості не перебувають.

 За  1 півріччя 2018 року  на обліку  перебувало  63 особи   віком  до 35 років.  Було  працевлаштовано 13 осіб. На  сьогодні  виникає  питання працевлаштування  молоді, які  вимагають  гідних умов  праці  і заробітної  плати. Не зважаючи на підвищення  мінімальної  заробітної  плати,  даний  мінімум  не завжди  задовольняє  безробітних, особливо там, де сім”я   отримує соціальні  виплати. Молодь,  яка  має  професії  шукає  роботу  у  великих  містах, де заробітна  плата відповідає  їхнім  потребам, але у зв”язку з економічною кризою деякі молоді люди  повернулись додому, і якщо і хочуть працювати то за ту з/ плату, яка  була на попередньому місці роботи, а не така, яка  на сьогодні в районі.

За  звітний період 2018 року  проходили  професійне навчання із числа жителів  сільської місцевості – 5 осіб.  За  звітний  період  було направлено на професійне навчання  7  безробітних.

Закінчили  навчання  6  осіб, з яких   працевлаштовано  6.

С.Ю. Левкович, директор Коропського ЦЗ   

 


 

Професійне навчання за сприянням служби зайнятості

 Щоб стати затребуваним на ринку праці, потрібно бути майстром своєї справи. В наш час диплом без знань нічого не вартий. Професіоналізм - вимога будь-якого сучасного роботодавця до працівника. Зважаючи на ці тенденції, служба зайнятості пропонує безробітним професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації під гарантоване працевлаштування за однією із понад ста професій абсолютно безкоштовно.

 Професійне навчання зареєстрованих безробітних за робітничими професіями здійснюється за очною (денною), заочною (дистанційною) та очно-заочною (поєднання денної та дистанційної) формою навчання  на замовлення роботодавця за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за професіями, наведеними у Державному переліку професій з підготовки кваліфікованих робітників у професійно-технічних навчальних закладах, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 11 вересня 2007 року № 1117, та в Національному класифікаторі України „Класифікатор професій” ДК 003:2010, затвердженому наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 28 липня 2010 року № 327.

Професійне навчання безробітних за робітничими професіями здійснюється шляхом первинної професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації з урахуванням поточної та перспективної потреби ринку праці в групах або шляхом індивідуального навчання.

Строк професійного навчання безробітних визначається робочими навчальними планами та робочими навчальними програмами та не може перевищувати 12 місяців.

Після успішного завершення повного курсу навчання за відповідними робочими навчальними планами та робочими навчальними програмами безробітні отримують документ державного зразка - свідоцтво про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації - за результатами первинної професійної підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації безробітних за робітничими професіями.

Слухачам, які навчалися з професій, пов’язаних із роботами на об’єктах з підвищеною небезпекою праці, що перебувають під наглядом спеціально уповноважених державних органів, разом із свідоцтвом про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації видається посвідчення встановленого зразка про допуск до роботи на зазначених об’єктах.

Підвищення кваліфікації безробітних може здійснюватися за допомогою :

- курсів  цільового призначення - підвищення кваліфікації безробітних з метою вивчення нового обладнання, виробів, товарів, матеріалів, послуг, сучасних технологічних процесів, засобів механізації й автоматизації, що використовуються на виробництві, правил і вимог їх безпечної експлуатації, технічної документації, ефективних методів організації праці, питань економіки та фінансів, законодавчих та інших нормативно-правових актів тощо;

- професійного навчання безробітних у роботодавця - замовника кадрів - набуття та вдосконалення професійних знань, умінь та навичок безробітним, що забезпечує відповідний рівень професійної кваліфікації для подальшого працевлаштування у роботодавця;

- стажування - підвищення кваліфікації безробітного з метою набуття практичних умінь і навичок для виконання професійних обов’язків за професією або на посаді, на яку претендує безробітний у роботодавця.

Стажування безробітних здійснюється на замовлення роботодавців за індивідуальною програмою, що затверджується роботодавцем і погоджується центром зайнятості.

Здобути професію або підвищити кваліфікацію можна не лише в навчальних закладах нашої області, а і в центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, створених у 11 областях України, а це : Рівненський, Харківський, Дніпропетровський, Одеський, Івано-Франківський, Сумський, Херсонський, Полтавський,  Львівський,  Донецький та Луганський ЦПТО ДСЗ.

З детальною інформацією щодо діяльності ЦПТО ДСЗ  можна ознайомитись за посиланням :  https://www.dcz.gov.ua/map/mapa-cpto-dsz.

За більш детальною інформацією про професійне навчання за сприянням служби зайнятості  звертатися до Коропської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості за адресою, смт. Короп, вул. Чернігівська, 2/1, тел. 2-16-61.

 

Директор

Коропської районної філії                                                                С.Ю. Левкович

 

 


 

Про стан ринку праці за 1 квартал 2018 року по Коропському району

                Загальна кількість громадян, що перебувала  на обліку в центрі  зайнятості  за 1 квартал 2018 року  становила 252 особи.  Серед незайнятих громадян зареєстрованих в центрі зайнятості  за звітний період  перебувало :

-по скороченню чисельності                       -  38  чол.

-звільнені за власним бажанням                 -  16  чол.

-незайняті з інших причин                          -   188 чол.

-особи, які більше 1 року не працювали     - 10 чол.

- звільнені з військової служби                 - 0 чол

 Протягом 1 кварталу подано 3 звіти 4 –ПН «Інформація про заплановане масове вивільнення працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці», а саме Коропська районна державна лабораторія Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, Коропська РДА та КП «Благоустрій».

       Суттєвим вирішенням питання зайнятості громадян,  залишається дисбаланс між пропозицією робочої сили та попитом на неї по всіх групах професій, а також проблема якісного заповнення існуючих вакансій.

 

       Протягом звітного періоду від 36  роботодаців  надійшло  56 вакансій, з них   - укомплектовано  20.

 

     

                  Серед перебуваючих  на обліку  незайнятих  громадян  52,7 %  становлять  жінки, 17,4 % молодь  у віці  до 35 років,  46,8% - особи, які підпадають під 5 % квоту, та  потребують соціального захисту.

 

      Серед незайнятого населення, що перебували на обліку  протягом 1 кварталу 2018  року   питома   вага осіб, що займали робочі місця –

58,7 %, осіб, що займали посади службовців – 27  %, особи без професії – 36  %.

 

     Із  загального числа осіб, що перебували на обліку за  звітний період питома вага  осіб, що мали  повну вищу освіту –  12,6 %, базову  та неповну вищу – 14,9 % , професійно-технічну  44,6 %. повну середню освіту -  24  %.

 

     Протягом   звітного періоду було  працевлаштовано 23  безробітних.

 

      Станом  на  1 квітня 2018  року на  обліку  перебуває  201  особа, які   мають  статус  безробітного, 172 особи  отримують допомогу  по безробіттю.

 

  

     За звітний період   було укладено 5  договорів  на  18  робочих  місць на виконання громадських робіт  та  робіт  тимчасового  характеру.

 

    Фактично  брали  участь  у таких  роботах  18  безробітний.

 

ПСП ”Лукново”                                        7

Філія Коропський райавтодор              11

 

   Проведено 5  семінарів  з роботодавцями за такою тематикою:

- Організація громадських  робіт  в 2018   році

- Роботодавцю компенсація,безробітному в т.ч. інваліду , робоче місце;

   Протягом  2018 року  в  ЗМІ інформація не розміщувалася.  

    Вивільнені громадяни внаслідок закриття  Чорнобильської АЕС  до центру зайнятості  не зверталися.

     У звітному  періоді списки  на вивільнення військовослужбовців  до  центру зайнятості не надходили. Військовослужбовці  вивільнені  у зв”язку з реформуванням  Збройних Сил України  на обліку  в центрі зайнятості не перебувають.

    За  1 квартал 2018 року  на обліку  перебувало  35 осіб   віком  до 35 років.  Було  працевлаштовано 5 осіб. На  сьогодні  виникає  питання працевлаштування  молоді, які  вимагають  гідних умов  праці  і заробітної  плати. Не зважаючи на підвищення  мінімальної  заробітної  плати,  даний  мінімум  не завжди  задовольняє  безробітних, особливо там, де сім”я   отримує соціальні  виплати. Молодь,  яка  має  професії  шукає  роботу  у  великих  містах, де заробітна  плата відповідає  їхнім  потребам, але у зв”язку з економічною кризою деякі молоді люди  повернулись додому, і якщо і хочуть працювати то за ту з/ плату, яка  була на попередньому місці роботи, а не така, яка  на сьогодні в районі.

       За відповідний  період  на  ринку  праці  було  23 вакансій  в  сільській  місцевості.     

       За  звітний період 2018 року  проходили  професійне навчання із числа жителів  сільської місцевості – 3 особи.  За  звітний  період  було направлено на професійне навчання  3  безробітних.

Закінчили  навчання  3  особи, з яких   працевлаштовано  3.

Директор  РЦЗ                                                               С.Ю. Левкович

*************

Гранти на розвиток самозайнятості та підприємництва для ВПО, учасників АТО та їх сімей, місцевих мешканців (Чернігівська область)

Громадська організація «Асоціація демократичного розвитку» в якості виконавчого партнера розпочинає реалізацію Проекту МОМ «Зміцнення самозабезпечення внутрішньо переміщених осіб та громад, що постраждали від конфлікту в Україні», який здійснюється за фінансової підтримки Уряду Федеративної Республіки Німеччина, що діє через Німецький Банк Розвитку KfW.

В цілому Проект має на меті покращити можливості для самозабезпечення та самозайнятості внутрішньо переміщених осіб та мешканців регіонів, які зазнали наслідків конфлікту.

Громадська організація починає попередній відбір учасників на участь у проекті у Чернігівській області за напрямками: самозайнятість та мікропідприємництво.

Запрошуються:

 • Внутрішньо переміщені особи (ВПО) з Донецької, Луганської областей та Криму, що проживають в Чернігівській області.

В тому числі: особи, які брали участь у тренінгах з професійного навчання, або які отримали грант на професійне навчання від МОМ або будь-якої іншої організації, та які використовують набуті під час професійного навчання знання.

 • Місцеві мешканці з Чернігівської області.

Перевага надається багатодітним матерям/батькам, одиноким жінкам з дітьми, вдовам, представникам етнічних меншин, жертвам домашнього насильства та інших видів гендерного насильства, ветеранам АТО та особам з інвалідністю.

 • Віком від 18 до 60 років, які:

- «САМОЗАЙНЯТІСТЬ» вже розпочали або хочуть в перспективі започаткувати власну справу. Перевага надається в першу чергу особам без постійного місця працевлаштування;

- «МІКРОПІДПРИЄМНИЦТВО» вже мають досвід підприємницької діяльності, активний бізнес, наявне свідоцтво ФОП, ПП чи ТзОВ (одноосібним власником якого є заявник) з реєстрацією до 31 грудня 2016 року. Грант надається на розширення наявного бізнесу.

У межах проекту заплановано:

Етап І. Дводенний тренінг*

Самозайнятість

Мікропідприємництво

План тренінгу:

 • Аналіз ринку, основи маркетингу, просування товарів та послуг.
 • Започаткування підприємництва: ресурси, мотивація, ідеї.
 • Юридичні аспекти приватного підприємництва.
 • Планування фінансів.
 • Основи бух. обліку та податкової звітності.
 • Як підготувати бізнес план.

План тренінгу:

 • Аналіз ринку, маркетинг та просування товарів чи послуг.
 • Юридичні аспекти приватного підприємництва.
 • Планування фінансів.
 • Нюанси бух. обліку та податкової звітності.
 • Як підготувати бізнес-план.

 Вимоги до учасника:

Вже розпочав або хоче стартувати власний бізнес. Перевага надається в першу чергу особам без постійного місця працевлаштування

 Вимоги до учасника:

Має досвід підприємницької діяльності, активний бізнес, наявне свідоцтво ФОП, ПП чи ТзОВ (одноосібним власником якого є заявник) з реєстрацією до 31 грудня 2016 року. Грант надається на розширення наявного бізнесу

 Етап ІІ.  Приватні консультації

Для кожного учасника проекту буде надано експерта для допомоги у формуванні бізнес-плану.

Етап ІІІ. Захист бізнес-планів

Учасник зробить коротку презентацію бізнес-плану перед комісією МОМ. Рішення про виділення гранту буде ухвалено залежно від результатів захисту.

Етап ІV. Надання грантів

Для учасників, які успішно захистили бізнес-плани, буде виділено грант на започаткування або розширення власної справи.

Кращі бізнес-плани отримають грантову підтримку, яка полягатиме:

- для самозайнятих: обладнання, інструменти, професійна техніка, меблі тощо еквівалентом – до 650 євро;

- для підприємців (мікропідприємництво) на розвиток підприємництва: обладнання, інструменти, професійна техніка, меблі тощо еквівалентом – до 2500 євро.

 Грант не фінансує:

 • Оренду приміщення чи обладнання;
 • Купівлю вживаного обладнання чи транспортних засобів;
 • Послуги (юридичні, зі створення реклами, інтернет-сайтів тощо);
 • Купівлю тварин чи саджанців.

Детальніше про умови та етапи проекту за посиланням.

Не допускається участь

 • Якщо заявник чи член його/її домогосподарства раніше отримував грант на самозайнятість чи підприємництво від МОМ чи інших організацій;
 • Якщо заявник раніше брав участь у тренінгах МОМ із самозайнятості чи мікропідприємництва, але грант не отримав;
 • Якщо заявник має друзів чи родичів в МОМ чи в ГО «Асоціація демократичного розвитку».

Дозволяється участь осіб, які брали участь у тренінгах з професійного орієнтування або отримали грант на професійне навчання (від МОМ чи від інших організацій) принаймні 12 місяців перед участю у даному проекті.

Дозволяється участь учасників, які отримували гранти на самозайнятість чи мікропідприємництво щонайменше за 12 місяців до участі у цьому проекті, за умов співфінансування (від 10 до 30% від вартості запитуваного обладнання в залежності від кількості найманих працівників).

Як взяти участь?

Консультації із участі в навчанні і попередній запис учасників та учасниць проводиться       з 15 по 31 березня за телефонами: 

 

(050) 374-10- 14, (067) 416-51- 31 (Анна) або (097) 606-70- 96 (Тетяна)

(з 9:00 до 18:00)

 

та електронною адресою:             [email protected] та [email protected]

 

Де і коли відбудеться навчання?

Місце та дати проведення тренінгів будуть повідомлені пізніше.

Витрати на дорогу, роздаткові матеріали та харчування забезпечується організаторами заходу.

 

* Надати копії:

-  довідки ВПО (лише для переселенців);

-  1,2 сторінки паспорту та прописки, ідентифікаційного коду;

-  свідоцтва про реєстрацію ФОП (обов’язково лише для групи  «Мікропідприємництво», для групи «Самозайнятість» – як перевага).

 

*Відбір відбувається на конкурсній основі – заповнення анкети не гарантує, що ви станете учасником тренінгу. Відібраним учасникам програми зателефонують співробітники МОМ або представники виконавчого партнера МОМ для особистого інтерв’ю. Відібраним кандидатам повідомлять місце та точну дату проведення тренінгу.

 

 

****************                                                     

 

Про стан ринку праці за  2017 рік  по Коропському району

     Загальна кількість громадян, що перебувала  на обліку в центрі  зайнятості  за  2017 року  становила 586 осіб. Серед незайнятих громадян зареєстрованих в центрі зайнятості  за звітний період  перебувало :

-по скороченню чисельності                       -  62  чол.

-звільнені за власним бажанням                 -  26  чол.

-незайняті з інших причин                          -   480 чол.

-особи, які більше 1 року не працювали     - 17  чол.

- звільнені з військової служби                 - 1 чол

 

       Масового вивільнення на підприємствах, установах та організаціях не зафіксовано.

       Суттєвим вирішенням питання зайнятості громадян,  залишається дисбаланс між пропозицією робочої сили та попитом на неї по всіх групах професій, а також проблема якісного заповнення існуючих вакансій.

       Протягом звітного періоду від 96  роботодаців  надійшло  330 вакансій, з них   - укомплектовано  290

     Серед перебуваючих  на обліку  незайнятих  громадян  55 %  становлять  жінки, 17 % молодь  у віці  до 35 років,  40 % - особи, які підпадають під 5 % квоту, та  потребують соціального захисту.

      Серед незайнятого населення, що перебували на обліку  протягом звітного періоду 2017  року   питома   вага осіб, що займали робочі місця –

57,2 %, осіб, що займали посади службовців – 28,5  %, особи без професії – 14,3  %.

     Із  загального числа осіб, що перебували на обліку за  звітний період питома вага  осіб, що мали  повну вищу освіту –  12,6 %, базову  та неповну вищу – 14,9 % , професійно-технічну  44,6 %. повну середню освіту -  24  %.

     Протягом   звітного періоду було  працевлаштовано 273  безробітних.

      Станом  на  1 січня 2018  року на  обліку  перебуває  175  осіб, які   мають  статус  безробітного, 151  отримують допомогу  по безробіттю.

     За звітний період   було укладено 40 договорів  на  122  робочих  місць на виконання громадських робіт  та  робіт  тимчасового  характеру.

    Фактично  брали  участь  у таких  роботах  122  безробітний.

 

ПСП ”Лукново”                                     6

Філія Коропський райавтодор             57

ПСП Лан                                                1

ФГ «Бородюк» -                                     5

ТОВ «Бахмач Агро» -                            8

Коропська селищна рада                     34

ФГ «Барбенюк О.В»                               2

 ФГ «Білі роси»                                       2

Райгородоцька сільська рада                1

ТОВ «Агроконтракт»                               3

ФГ «Агроконтракт»                                  2

СВК «Правда»                                         1

   Проведено 20  семінарів  з роботодавцями за такою тематикою:

- Правові та організаційні засади Закону «Про зайнятість  населення», в тому числі працевлаштування інвалідів ;

- Організація громадських  робіт  в 2017   році

- Роботодавцю компенсація,безробітному в т.ч. інваліду , робоче місце;

   Протягом  2017 року  в  ЗМІ інформація не розміщувалася.  

    Вивільнені громадяни внаслідок закриття  Чорнобильської АЕС  до центру зайнятості  не зверталися.

         У звітному  періоді списки  на вивільнення військовослужбовців  до  центру зайнятості не надходили. Військовослужбовці  вивільнені  у зв”язку з реформуванням  Збройних Сил України  на обліку  в центрі зайнятості не перебувають.

    За  2017 рік  на обліку  перебувало  311 особа   віком  до 35 років.  Було  працевлаштовано 13 осіб. На  сьогодні  виникає  питання працевлаштування  молоді, які  вимагають  гідних умов  праці  і заробітної  плати. Не зважаючи на підвищення  мінімальної  заробітної  плати,  даний  мінімум  не завжди  задовольняє  безробітних, особливо там, де сім”я   отримує соціальні  виплати. Молодь,  яка  має  професії  шукає  роботу  у  великих  містах, де заробітна  плата відповідає  їхнім  потребам, але у зв”язку з економічною кризою деякі молоді люди  повернулись додому, і якщо і хочуть працювати то за ту з/ плату, яка  була на попередньому місці роботи, а не така, яка  на сьогодні в районі.

       За відповідний  період  на  ринку  праці  було  26 вакансій  в  сільській  місцевості.     

       За  звітний період 2017 року  проходили  професійне навчання із числа жителів  сільської місцевості – 68 осіб.  За  звітний  період  направлено на професійне навчання  68  безробітних. 

Закінчили  навчання  68  особи, з яких   працевлаштовано  66.

 

                                                              С.Ю. Левкович, директор  РЦЗ

 

*********************************

6.08.2017

 

     ДО УВАГИ ШУКАЧІВ РОБОТИ!!!

Можливості працевлаштування в галузі будівництва в Ізраїлі для кваліфікованих українських працівників

      Можливість тимчасового працевлаштування кваліфікованих працівників на ринку праці Держави Ізраїль надана українським громадянам в рамках міждержавної двосторонньої Угоди, укладеної між Кабінетом Міністрів України та Урядом Держави Ізраїль про тимчасове працевлаштування українських працівників в окремих галузях на ринку праці Держави Ізраїль від 07 червня 2016 року (ратифікована та набула чинності 16 листопада 2016 року).
     Відповідно до Угоди визначено 4 сфери для працевлаштування висококваліфікованих українських фахівців в Ізраїлі:

1) опалубник - будівельні роботи (промислове будівництво, обробка деревини), обов'язковим є вміння читати плани будівництва;
2) арматурник - робота з металом, обов’язковим є вміння читати плани будівництва;
3) лицювальник – плиточник (покриття стін та підлоги керамічною плиткою);
4) штукатур (штукатурні роботи).

     Основні вимоги до кандидатів на працевлаштування в Ізраїлі:

1) володіння професійними навиками зайнятості, досвідом і високим рівнем здібностей        в одній або декількох з визначених професій: опалубник, арматурник, лицювальник-плиточник або штукатур; 
2) є громадянином України;
3) вік 25-50 років (на дату подачі заяви до БЦЗ);
4) ніколи раніше не працював в Ізраїлі;
5) не має родичів першої лінії (батько/мати, дружина/чоловік, діти), які проживають чи працюють в Ізраїлі, крім рідних братів та сестер;
6) не має судимості; 
7) має бути фізично та психологічно придатним до інтенсивної фізичної праці в будівельній галузі у відповідних кліматичних умовах, включаючи роботу на висоті та переміщення важких предметів.

 

 

 

 

    Документи, що подаються заявником для включення його до Реєстру кандидатів на працевлаштування в Ізраїлі:

- документ, який посвідчує особу заявника (паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України);
- паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
- облікова картка платника податків 
та копії цих документів.

    Кандидат на працевлаштування подає заяву про включення його до Реєстру кандидатів на працевлаштування в Ізраїлі до базового центру зайнятості по місцю проживання.
Зареєстрований та відібраний ізраїльською стороною кандидат на працевлаштування проходить наступну процедуру відбору, передбачену Угодою:
1. реєстрація заяви кандидата;
2. проходження тестування (професійний іспит та/або співбесіда) кандидатів на працевлаштування для підтвердження професійної компетенції на відібраних ізраїльською стороною екзаменаційних майданчиках;
3. випадковий комп’ютерний відбір кандидатів на працевлаштування (метод лотереї), що проводиться ізраїльською стороною (від загальної кількості осіб, які пройшли тестування (професійний іспит та/або співбесіду) відбираються 75 відсотків кандидатів на працевлаштування, 25 відсотків залишаються в резерві); 
4. проходження медичного огляду у відібраних ізраїльською стороною медичних закладах;
5. підготовка та подача документів для підготовки візи на працевлаштування;
6. відбуття до місця працевлаштування.

    Платежі працівника, пов’язані з процесом працевлаштування заявника, не перевищуватимуть 3688,57 ізраїльського шекеля чи зміненої суми відповідно до ізраїльського законодавства щодо процедури працевлаштування чи контролю за зайнятістю.  Ця сума включає витрати, пов'язані з проходженням медичного огляду, одержанням довідки про відсутність судимості, плату (в разі необхідності) за переклад офіційних документів. Крім цієї суми, працівник покриватиме витрати на авіаквиток до Ізраїлю.

     Основні положення трудового договору (контракту):

     Термін дії договору: мінімальний термін дії договору 1 рік, з можливістю пролонгування на термін до 3-х років. Початком трудової діяльності вважається дата прибуття працівника до Ізраїлю. Відібрані працівники отримують робочу візу в Ізраїлі.
Норма робочого часу: місячна норма робочого часу - 182 години; понаднормова праця - мінімум 29 годин в місяць.
Заробітна плата: мінімальна заробітна плата – 5 200 ізраїльських шекелів за 182 годин місячної норми робочого. 
      Понаднормова праця (мінімум 29 годин робочого часу в місяць) оплачується додатково. За кожну понаднормову годину праці працівник буде отримувати додаткову суму до основної суми відповідно до кількості фактично відпрацьованих годин.
Крім вищезазначеної заробітної плати, кадровий підрядник буде вносити місячний депозит у розмірі 700 шекелів на банківський рахунок на ім’я працівника (рахунок зберігається PIBA). Ця сума буде зарахована працівнику як вихідна допомога та пенсія. Працівник може зняти кошти, накопичені на законних підставах на його ім’я на депозитному рахунку і назавжди залишити Ізраїль. Якщо працівник не залишить Ізраїль в установлений термін без поважних причин, він буде позбавлений пропорційної частини суми за кожний місяць затримки в Ізраїлі; після 6 місяців затримки, працівник втратить повну суму.

      Умови проживання: кадровий підрядник забезпечує відповідне розміщення працівника, якого він працевлаштовує (місце для сну розміром щонайменше 4 метри для кожного працівника у кімнаті для шести осіб, шафа та ліжко для кожного працівника, опалення та вентиляція, світло та електричні розетки у кожній кімнаті, холодна та гаряча вода в умивальних кімнатах, кухня та душ, раковини, лічильники, кухонні шафи, плита, холодильник, стіл та стільці, пральна машина, вогнегасник. Розміщення може бути у житлових причепах, а ліжка можуть бути двоярусними). 
      Кадровий підрядник може відраховувати місячну суму, яка не перевищує 552 шекелів, із заробітної плати працівника за розміщення та відповідні витрати. Ця сума залежить від географічної місцевості в Ізраїлі, де працівник проживає, та щороку оновлюється.

     Медичне страхування: кадровий підрядник зобов’язаний забезпечити працівника, якого він працевлаштовує, приватним медичним страхуванням на період зайнятості. 
Він має надати стислу інформацію щодо страхового полісу мовою, яку розуміє працівник. Страховий підрядник може відраховувати щомісячно суму, яка не перевищує приблизно 123,24 шекеля із заробітної плати для покриття частини вартості медичного страхування.

     Соціальний захист працівників: українські працівники, працевлаштовані в Ізраїлі, користуються рівними правами, як і місцеві працівники відповідно до ізраїльського законодавства та Імплементаційоного протоколу, включаючи дні відпустки, лікарняний, виплати на оздоровлення та інші, що буде відображено в трудовому договорі.

     Детальнішу інформацію можна отримати, звернувшись до Коропського районного центру зайнятості  за  адресою смт. Короп, вул. Чернігівська, 2 або на сайті Державної служби зайнятості у розділі «Послуги населенню/ Працевлаштування в Державі Ізраїль» .

************************************

В Україні стартувала загальнонаціональна кампанія з профорієнтації випускників шкіл

Державна служба зайнятості розпочала загальнонаціональну інформаційну кампанію з професійної орієнтації абітурієнтів та старшокласників, яка допоможе молодим українцям визначитись із найбільш підходящою для них професією. Тестування для визначення своїх здібностей та схильностей до тієї чи іншої професії можна безкоштовно пройти у будь-якому з 550 центрів зайнятості по всій Україні.

Для активного залучення молоді до профорієнтаційного тестування на загальнонаціональних телеканалах та у мережі інтернет транслюватиметься ряд соціальних роликів, які розповідатимуть про важливість обрання своєї майбутньої професії для молодих українців.

Відеоролики доступні за посиланням: https://www.youtube.com/playlist?list=PLp4MP48cY_nP2yFp0-Y7SP8BHUEMgdifu

Для того, щоб пройти тестування у центрі зайнятості не потрібно ніяких попередніх приготувань. Спеціаліст центру підбере необхідний тест, який триває від 30 до 180 хвилин. По його завершенню відвідувач отримує інформацію, яка допоможе визначити галузь професійної діяльності, до якої найбільш схильна людина.

Директор РЦЗ С.Ю. Левкович

 

******************************************

 

СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТІ НА ШЛЯХУ РЕФОРМУВАННЯ

Про це повідомила директор обласного центру зайнятості Лідія Падалка. За її словами, комплексні перетворення в службі зайнятості робляться для того, аби кожен українець мав достойну роботу з гідною заробітною платою, а роботодавці були забезпечені кваліфікованими кадрами, які працюють на розвиток країни. Служба зайнятості – це сервісна установа, яка виконує вкрай важливу соціальну функцію, допомагаючи людям знайти роботу. Розпочато процес її модернізації, а саме: змінюються підходи до надання послуг, впроваджуються нові сервіси, вибудовується ефективна модель взаємодії з соціальними партнерами та громадськістю.

Сьогодні клієнтами №1 для служби є роботодавці, які мають можливість скористатися цілою низкою безкоштовних послуг. Перш за все – це допомога у підборі кадрів, організація робіт тимчасового характеру, підготовка необхідних спеціалістів. Діє механізм фінансового стимулювання створення нових робочих місць шляхом компенсації роботодавцям єдиного соціального внеску.

На часі впровадження й нових механізмів розвитку трудового потенціалу, зокрема, через підтвердження неформальної освіти. Йдеться про можливість багатьом людям проявити себе у нових професіях, якими вони фактично володіють.

Не чекаючи відповідних законодавчих змін, служба зайнятості вже реформується і покращує свої сервіси. Зокрема, освоює нові сучасні технології, такі як відеорезюме, відеовакансія, онлайн-співбесіда, комунікація через соціальні мережі тощо.

В рамках реформи служба зайнятості пішла на серйозну реорганізацію структури. За словами Л.Падалки, передбачається зменшення майже на 40% адміністративно-господарського персоналу базових центрів зайнятості. Ці функції будуть передані на обласний рівень, що дозволить суттєво зменшити документообіг. Разом з тим, буде збільшено кількість фахівців, які безпосередньо надають послуги населенню та роботодавцям. Це дозволить покращити якість надання таких послуг – переконані в службі зайнятості. Також для мінімізації адміністративного навантаження, базові центри зайнятості втратять статус юридичних осіб та перетворяться на філії.

******************************************

Інформаційний семінар для військовослужбовців та учасників АТО

В рамках Всеукраїнської декади зайнятості осіб з інвалідністю та учасників АТО, 9 грудня 2015 року в Коропському районному центрі зайнятості відбувся Семінар для військовослужбовців та учасників АТО за участю керівників Центру допомоги учасникам АТО при ОДА та Чернігівської обласної Спілки воїнів АТО, координатора Центру допомоги учасникам АТО, начальника Держгеокадастру у Коропському районі та начальника відділу Коропського РЦСССДМ.

Під час семінару слухачі отримали інформацію про послуги служби зайнятості для демобілізованих військовослужбовців – учасників, про процедуру отримання учасниками АТО земельних ділянок, про пільги захисникам Вітчизни, в тому числі для учасників АТО, поспілкувалися із фахівцями та отримати від них відповіді на питання, що цікавлять. В семінарі прийняли участь керівник Центру допомоги учасникам АТО при Чернігівській ОДА Горюнова-Зубашевська С.О., координатор Центру допомоги учасникам АТО Палькова О.С. та керівник Чернігівської обласної Спілки воїнів АТО Вотчицев І.М.

Т.Марченко, провідний фахівець з питань зайнятості

 

**************************************

 

Служба зайнятості інформує

ДО УВАГИ ГРОМАДЯН, ЗОКРЕМА ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ!

Якщо ви шукаєте роботу – зверніться до державної служби зайнятості, яка стане вашим особистим консультантом та надійним помічником в її пошуку.

В усіх центрах зайнятості - єдина база вакансій по Україні.

Серед них є вакансії з наданням житла.

Усі вакансії – у вільному доступі.

Облік та реєстрація в центрі зайнятості здійснюється незалежно від зареєстрованого місця проживання чи перебування.

За детальною інформацією звертайтеся до будь-якого зручного для вашого відвідування центру зайнятості. * * * * *

Пропонуємо скористатися послугами Інтернет-порталу державної служби зайнятості «Труд» - www.trud.gov.ua

До вашої уваги:

- найбільші в Україні бази даних вакансій та шукачів роботи;

- зручні сервіси з пошуку роботи та підбору працівників; На Інтернет-порталі «Труд» безкоштовно можна:

- зареєструвати власне резюме, якщо ви шукаєте роботу;

- розмістити відомості про вакансії, якщо вам потрібен персонал.

Завітайте на Інтернет-портал державної служби зайнятості «Труд»! * * * * *

Підібрати роботу й отримати консультацію фахівців державної служби зайнятості можна за допомогою:

- безкоштовної інформаційно-довідкової телефонної системи державної служби зайнятості: 0-800-50-50-60 (зі стаціонарного телефону);

- безкоштовного мобільного сервісу «Пошук роботи»: 730 (з мобільного телефону).

- Інтернет-порталів державної служби зайнятості: www.dcz.gov.ua та www.trud.gov.ua

У всіх центрах зайнятості ви можете скористатися комп’ютерами вільного доступу до мережі Інтернет для пошуку прийнятних пропозицій роботи.

НА БАЗІ ЦЕНТРІВ ЗАЙНЯТОСТІ ВІДКРИВАЮТЬСЯ КОНСАЛТИНГОВІ ЦЕНТРИ

Державна служба зайнятості перебуває на етапі модернізації і змін. Серед інноваційних проектів – створення на базі центрів зайнятості консалтингових центрів, діяльність яких спрямована на надання комплексної допомоги підприємцям-початківцям із числа колишніх безробітних щодо ведення бізнесу. Зокрема, це кваліфікована інформаційна та консультаційна підтримка, проведення спеціальних тренінгів, надання спілкування з фахівцями-практиками щодо організації та ведення бізнесу.

Крім того, серед послуг консалтингового центру – збір, обробка та узагальнення інформації щодо інвестиційних пропозицій і продуктів, можливих партнерів і учасників інвестиційного процесу тощо.

В Україні вже розпочали свою роботу консалтингові центри, зокрема у Харкові, Ніжині (Чернігівська область), Стебнику (Львівська область), Кіровограді, Олександрії, Знам’янці, Долині, Світловодську (Кіровоградська область). Найближчим часом такі ж центри запрацюють і в інших містах України.

Діяльність консалтингових центрів – це суттєва допомога тим, хто лише планує започаткувати власну справу, а для підприємців-початківців – шанс підвищити рентабельність, а також створити нові робочі місця, збільшуючи тим самим рівень зайнятості населення.

СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТІ РАЗОМ З НІМЕЦЬКИМ ТОВАРИСТВОМ

МІЖНАРОДНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА GIZ

ДОПОМАГАЮТЬ ПЕРЕСЕЛЕНЦЯМ

26 серпня на базі Інформаційно–консультаційного центру пройшла робоча зустріч представників Дніпропетровської обласної служби зайнятості, Лівобережного районного центру зайнятості та експертів Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ.

«На сьогоднішній день служба зайнятості ставить своїм первинним завданням оперативне працевлаштування внутрішньо переміщених осіб, використовуються різні форми та методи роботи з переселенцями для того, щоб вони дійсно відчували дієву допомогу служби», – наголосила перший заступник директора обласного центру зайнятості Раїса Малоіваненко.

Начальники відділів обласного центру зайнятості розповіли про послуги служби зайнятості для переселенців: можливість пройти професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації, отримання одноразової виплати допомоги від центру зайнятості для відкриття власної справи, участь у громадських роботах та роботах тимчасового характеру, а також отримання різноманітних профорієнтаційних послуг.

Також Раїса Малоіваненко виокремила основні цілі співпраці служби зайнятості з Німецьким товариством GIZ: проведення короткотермінових заходів з метою навчання та підвищення кваліфікації внутрішньо переміщених осіб, які мешкають в модульних містечках у Дніпропетровську, Кривому Розі, Павлограді та Дніпродзержинську; проведення навчальних заходів для працівників центрів зайнятості.

Експерти GIZ із соціально-психологічної роботи Александер Отто та Олівер Кайнрад розповіли, що від імені уряду Німеччини GIZ надає своїм українським партнерам підтримку по аспектам ефективного управління, державних фінансів, муніципального та міського розвитку. Також з кінця 2014 року GIZ надає допомогу Україні, щоб побудувати тимчасове житло для внутрішньо переміщених осіб з Луганської та Донецької області.

Представники GIZ запропонували подальшу співпрацю зі службою зайнятості у напрямку соціально-психологічної підтримки ВПО, роботи з конфліктами та роботи з молоддю.

 

*******************************************

 

Власний бізнес за сприянням служби зайнятості

Маючи бажання працювати, повну вищу економічну освіту за спеціальністю «економіст» та захоплення щодо випічки кондитерських виробів, Юлія Вікторівна Лаврик завжди мріяла по власну справу, яка дозволила б займатися улюбленим. Тому втративши роботу та звернувшись до служби зайнятості, питання самозайнятості було вирішено однозначно.

Юлія Вікторівна, пройшовши навчання на курсах цільового призначення «Підприємець-початківець» на базі Чернігівського економічного коледжу НАСОА, успішно захистила бізнес-план на тему «Випічка та реалізація тортів, тістечок та інших кондитерських і хлібобулочних виробів» та в квітні 2015 року отримала одноразову виплату по безробіттю для започаткування власної справи.

На сьогодні в «Старому ряді» відкрито магазин-кафе, де завжди можна купити домашню, красиву та, головне, свіжу випічку, скуштувати каву, молочний коктейль та морозиво, придбати кондитерські вироби під замовлення. Асортимент кондитерських виробів постійно оновлюється, а в планах молодого підприємця – створення нових робочих місць, адже із збільшенням попиту на солодощі не завадив би і помічник-кондитер.

У Коропі в усіх продовольчих магазинах, та не тільки в них, можна купити кондитерські вироби, але ця молода та завзята жіночка виборола своє місце в даному бізнесі та займається улюбленою справою.

Тому дивлячись на нею, можна сказати: «Мрії здійснюються! Щасти Вам, Юліє, і в майбутньому!»

Реформування сфери зайнятості в Україні

25 серпня 2015 року у Торгово-промисловій палаті України відбувся круглий стіл на тему: «Реформування державного управління у сфері зайнятості населення та соціального страхування на випадок безробіття». У публічному обговоренні нового законодавства щодо реформування сфери зайнятості та ринку праці свої пропозиції висловили представники влади, бізнесу, експертних кіл та громадськості, – інформує прес-служба.

«Країна вже давно очікує реформ державного управління у сфері зайнятості населення та соціального страхування. Ми повністю підтримуємо ініціативу Мінсоцполітики та Держслужби зайнятості щодо розробки нового законодавства і зі свого боку максимально долучили до публічного обговорення цього питання регіональні торгово-промислові палати та комітети підприємців, що працюють при ТПП України. Всі пропозиції, які будуть згенеровані нашими експертами та підприємствами-членами палат, ми передамо до Державної служби зайнятості і Мінсоцполітики», – зазначивперший віце-президент ТПП України Михайло Непран, відкриваючи засідання.

«Ситуація в країні вимагає невідкладного реформування механізмів регулювання ринку праці та запровадження адекватних заходів для стимулювання зайнятості населення, – зазначила заступник директора Департаменту ринку праці та зайнятості Держслужби зайнятості Надія Дмитренко. – Підготовлені зміни до законодавства спрямовані на модернізацію управління у сфері зайнятості та розширення інструментів стимулювання зайнятості населення». Зокрема, за її словами, проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування державного управління у сфері зайнятості населення та соціального страхування на випадок безробіття» передбачає:

1. Створення на базі існуючої державної служби зайнятості Національного агентства зайнятості, підпорядкованого Міністерству соціальної політики, з функціями виконавчої дирекції Фонду страхування на випадок безробіття та з мережею агентств зайнятості на регіональному та місцевих рівнях.

2. Запровадження коротко- та середньострокових прогнозів попиту на робочу силу, що будуть здійснюватисяМінсоцполітики разом з Нацагентством зайнятості.

3. Запровадження нових механізмів регулювання ринку праці та додаткових сервісних послуг як для шукачів роботи, так і для роботодавців.

4. Запровадження додаткових стимулів для роботодавців щодо працевлаштування безробітних.

5. Посилення соціальної відповідальності бізнесу.

6. Посилення страхових принципів виплати допомоги по безробіттю. Державна служба зайнятості приділяє значну увагу взаємовідносинам із бізнесом. Така робота спрямована на створення робочих місць, тому сприяє вдосконаленню законодавства, що регулює ці відносини. Про заплановані нововведення щодо соціальної відповідальності бізнесу розповів заступник голови Державної служби зайнятості (Центрального апарату) Сергій Кравченко. Він наголосив, що саме з метою посилення соціальної відповідальності бізнесу пропонується зобов’язати роботодавців проводити підвищення кваліфікації своїх працівників не рідше ніж один раз на п’ять років (крім осіб передпенсійного віку та некваліфікованого персоналу), а при порушенні цього обов’язку після звільнення працівників роботодавець має відшкодувати Фонду затрати на їх професійне навчання у разі їх реєстрації як безробітних.

Державна служба зайнятості на етапі своєї модернізації активно використовує міжнародний досвід, який дозволив запропонувати у новому законопроекті компенсації роботодавцям, які працевлаштовують безробітних з числа дітей-сиріт, осіб передпенсійного віку, осіб, звільнених з військової служби після участі у проведенні АТО у розмірі заробітної плати таких працівників (такий механізм субсидованої зайнятості широко використовується в країнах ЄС – Австрії, Німеччині, Португалії тощо).

З сайту ДСЗ http://www.dcz.gov.ua/control/uk/index

 

*********************************************

 

ДОНЕЦЬКА ТА ЛУГАНСЬКА ОБЛАСТЬ - ПРІОРИТЕТНІ ДЛЯ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ

У рамках робочого візиту делегації Державної служби зайнятості та ПРООН в Україні до Донецького регіону 11 серпня 2015 року для місцевих медіа було організовано прес-брифінг за участю Голови Державної служби зайнятості Ярослава Кашуби, директора ПРООН в Україні Янтомаса Хімстра та заступника голови Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Віктора Андрусіва.

У своєму зверненні до присутніх Ярослав Кашуба зазначив, що державна служба зайнятості стоїть на порозі трансформації в Національне агентство зайнятості з новими підходами в роботі, новими проектами і програмами, спрямованими на людей і для людей. Важливим засобом реалізації цих програм та ідей є співпраця з міжнародними організаціями. «Нове Агентство має об`єднати в собі найкращий світовий досвід, а підтримка таких потужних міжнародних партнерів, як ПРООН надасть нам можливість провести реформу з урахуванням найкращих світових практик. Присутність сьогодні тут зі мною першої особи ПРООН в Україні свідчить про те, що ми націлені реалізовувати спільні проекти в Донецькій і Луганській областях. Ці області сьогодні – пріоритет для державної служби зайнятості».

Ярослав Миколайович також розповів про підписання Меморандуму про співпрацю з ПРООН в Україні та започаткування трьох спільних проектів: «Один із них – «Відновлення соціальних послуг та налагодження миру в Донецькій та Луганській областях» вже почав свою роботу. Два інших – «Швидке реагування на соціально економічні проблеми ВПО в Україні» та «Економічне і соціальне відновлення Донбасу» – на фінальній стадії реєстрації в Мінекономіки. Саме з метою їх ефективного впровадження і здійснюється наша спільна поїздка на Донбас».

Янтомас Хімстра розповів журналістам про завершення етапу діагностичної місії Програми розвитку ООН в Україні та перехід до інвестування як малого та середнього бізнесу, так і великих виробничих підприємств. «Держава має дивитися на створення нових робочих місць з позитивом. Коли я кажу «інвестувати», я маю на увазі широкий портфель пропозицій. Сьогодні в Україні економіка в досить депресивному стані, але робота тут, спілкування з людьми свідчить про великий потенціал держави і людей, що тут живуть і працюють. Я вважаю, що якщо говорити про інвестування в Донецьку та Луганську області, – це великі можливості, які принесуть значні результати. Японія, Нідерланди й інші країни ЄС вважають, що ці регіони необхідно відновлювати та розвивати».

На питання журналістів щодо якості вакансій, які має в своїй базі державна служба зайнятості, Ярослав Кашуба відповів, що всі ці вакансії – це потреба роботодавців у робочій силі. Центри професійно-технічної освіти державної служби зайнятості можуть і будуть готувати кваліфіковані кадри за потребою роботодавців.

Якщо говорити про працевлаштування внутрішньо переміщених осіб, то на розгляді в уряді знаходиться розроблений службою зайнятості порядок щодо компенсації витрат роботодавців на оплату праці за працевлаштування таких безробітних на умовах строкових трудових договорів тривалістю не більше шести календарних місяців, за умови збереження гарантій зайнятості такої особи протягом періоду, що перевищує тривалість виплати у два рази, а також щодо компенсації витрат роботодавця, який працевлаштовує безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб строком не менше ніж на дванадцять календарних місяців; на перепідготовку та підвищення кваліфікації таких осіб. Це важелі, які мають зацікавити роботодавців у співпраці з державною службою зайнятості.

Крім того, Ярослав Миколайович зазначив: «Службою зайнятості ініційовано підписання договорів про співпрацю з великими Інтертет-компаніями «HeadHunter» та «Робота.ua» щодо пошуку та підготовки високопрофесійних кадрів. Взаємодія зі вказаними компаніями передбачає обмін базами вакансій, що надасть можливість службі зайнятості розширити базу вакансій, підвищити її якість, мати більше вакансій з високим рівнем заробітної плати».

 

З сайту ДСЗ http://www.dcz.gov.ua/control/uk/index

 

****************************************

 

ВІДНОВЛЕННЯ МИРНОГО ДОНБАСУ БУДЕ ВІДБУВАТИСЯ ЗА АКТИВНОЇ ПІДТРИМКИ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ

Про це йшлося під час спільної прес-конференції Голови Державної служби зайнятості Ярослава Кашуби, т.в.п. заступника голови Харківської обласної державної адміністрації Вадима Глушка, директора ПРООН в Україні Янтомаса Хімстрата директора Харківського облцентру зайнятості Володимира Міненка, інформує прес-служба. «ПРООН – одна з небагатьох організацій, яка надає реальну допомогу переселенцям, – підкреслив т.в.п. заступника голови Харківської обласної державної адміністрації Вадим Глушко, звертаючись до Янтомаса Хімстри. – Сподіваюсь на довгу та плідну співпрацю».

Відновлення мирного Донбасу за рахунок створення нових робочих місць Вадим Глушко покладає на Голову Державної служби зайнятості Ярослава Кашубу. І очікує, що їх спільна робота є лише початком на шляху великих перетворень у напрямку допомоги людям, які постраждали від військового конфлікту на сході України.

«Сьогодні з 185 тисяч офіційно зареєстрованих тимчасово переміщених осіб близько 40 тис. звернулися за допомогою у працевлаштуванні. Лише 10% погодилися на перенавчання за програмами професійних центрів освіти державної служби зайнятості, щоб отримати іншу спеціальність. У цілому, в цьому напрямку проводиться величезна робота, і тому я впевнений, що результатом відвідування нашого регіону Янтомасом Хімстра та Ярославом Кашубою стане виділення додаткових позабюджетних коштів для впровадження тих чи інших програм», – сказав Вадим Глушко.

Ярослав Кашуба запевнив, що державна служба зайнятості у співпраці з ПРООН реалізує два глобальних проекти. Перший називається «Швидке реагування на соціально-економічні проблеми внутрішньо переміщених осіб в Україні». Проект має бюджет 6 млн. 320 тис. доларів і буде реалізований до лютого наступного року. Бюджет другого проекту – «Економічне і соціальне відновлення регіонів» – складає 5 млн. доларів.

 

З сайту державної служби зайнятості http://www.dcz.gov.ua/

 

**************************************************************

 

ШАНОВНІ РОБОТОДАВЦІ !!!

З метою зменшення соціальної напруги на ринку праці, яка є наслідком ситуації на сході країни, та сприяння працевлаштуванню внутрішньо переміщених громадян, просимо вас, шановні роботодавці, надавати до центру зайнятості інформацію про вільні робочі місця та вакансії, та необхідність чи можливість проходження професійного навчання з метою працевлаштування на вільні чи перспективні робочі місця.

 

************************************************

 

День відкритих дверей в ТОВ «Агроконтракт»

Одним із основних напрямків діяльності державної служби зайнятості є тісна та плідна співпраця з роботодавцями. Так, 03 cерпня 2015 року безробітні громадяни побували в гостях у ТОВ «Агроконтракт», де фахівці Коропського РЦЗ провели «День відкритих дверей на виробництві», в якому прийняли участь 15 безробітних, серед яких одна особа з числа ВПО.

Учасники заходу ознайомилися з історією створення, трудовими досягненнями та здобутками підприємства, специфікою виробництва, характером та умовами праці, рівнем заробітної плати працівників, додатковими соціальними гарантіями.

За словами директора Миколи Дідевича, ТОВ «Агроконтракт» було створено 09.08.2001 року на базі підприємства «Сортнасінняовоч», яке було створене ще в 1969 році, протягом даного періоду підприємство зазнавало певних змін, але завжди залишалося «на плаву», а нині там постійно працює близько трьох десятків людей, а в сезон приймаються на тимчасові робити ще майже стільки ж.

Колектив – переважно жіночий. Перебирають та фасують насіння овочів та квітів, яке реалізовується на території України через торгівельні центри, магазини, супермаркети, Укрпошту та інші підприємства. Насінневий матеріал одержують від провідних насінневих фірм України, Польщі, Узбекистану та Голландії. В той час, коли інші підприємства скорочують виробничі потужності, ТОВ «Агроконтракт» динамічно завойовує ринок всієї України. Незабаром планується збільшення замовлення на насіння з боку супермаркетів, тому потрібні будуть ще кадри.

Микола Дідевич наголосив, що ТОВ «Агроконтракт» – соціально відповідальне підприємство, на якому створені всі необхідні умови для працівників. Зарплата – легальна та стабільна, і люди, працюючи на ньому, забезпечені соціальним пакетом: захворіють – підуть на лікарняний, настане час народжувати – отримають декретні, є оплачувана відпустка, а в майбутньому – гарантована пенсія. На підприємстві працюють як досвідчені працівники, так і молодь, старші колеги допомагають новачкам влитися в колектив, пізнати всі нюанси роботи.

Під час заходу фахівцем РЦЗ було презентовано професію «укладальника-пакувальника, яка є найбільш використовувана на підприємстві.

Під час екскурсії виробничими приміщеннями ТОВ «Агроконтракт» безробітні мали змогу не лише побачити весь виробничий процес наочно, отримали вичерпні відповіді на запитання, які їх цікавили, поспілкуватися з працівниками, ознайомилися з посадовими обов’язками працюючих, а й спробувати себе у якості укладальника-пакувальника для прийняття остаточного рішення щодо працевлаштування.

 

Т. Марченко, провідний фахівець Коропського РЦЗ

 

*************************************************

 

Корисна інформація для мобілізованих

За працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на строк не більше одного року зберігається місце роботи та компенсується середній заробіток в установі, в якій вони працювали на час призову. Виплата таких компенсацій проводиться за рахунок коштів Державного бюджету України.

Головним розпорядником бюджетних коштів є Мінсоцполітики України, а їх розпорядниками – структурні підрозділи з питань соціального захисту населення обласних, районних держадміністрацій, виконавчих органів міських рад.

Законом України «Про державний бюджет України на 2015 рік» Міністерству соціальної політики України передбачені видатки на зазначені цілі у сумі 1,8 млрд.грн.

Для виплати компенсації підприємство, установа або організація подає щомісяця до 15 числа органу соціального захисту населення звіт про фактичні витрати на виплату працівникам середнього заробітку.

Середній заробіток нараховується, виходячи з виплат за останні два календарних місяці роботи. Про зміну істотних умов праці (систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи тощо) працівник має бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці.

Отже, якщо неповний робочий час запроваджується через певний проміжок часу після мобілізації працівника і його про зміну режиму праці не було повідомлено, то середня заробітна плата йому зберігається за робочі дні згідно з графіком роботи підприємства, який був на момент мобілізації.

 

 

*************************************

 

Управління соціального захисту населення Коропської РДА повідомляє, що 2 червня 2015 року Верховна Рада України прийняла Закон України за №495-VІІІ «Про внесення змін до статті 18 Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам» щодо встановлення щомісячної доплати інвалідам з дитинства підгрупи А І групи» (набуває чинності з 01.01.2016), яким встановлено щомісячну доплату до державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства І групи підгрупи А.

Тобто, з 01.01.2016 року у разі якщо місячний розмір державної соціальної допомоги з надбавкою на догляд інвалідам з дитинства підгрупи А 1 групи не досягає розміру державної соціальної допомоги з надбавкою на догляд, що виплачується на дітей-інвалідів підгрупи А віком від 6 до 18 років, здійснюється щомісячна доплата у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру.

Компенсація єдиного внеску

на загальнообов’язкове державне соціальне страхування –

стимул для роботодавців до створення нових робочих місць та

суттєва допомога роботодавцям

 

Питання створення нових робочих місць в Україні не втрачає своєї актуальності. Адже це один із шляхів розвитку держави, а також економічне зростання роботодавця, зайнятість та добробут кожного громадянина.

З метою запровадження дієвих стимулів до створення нових робочих місць роботодавцями Постановою Кабінету Міністрів України від 15 квітня 2013 року № 347 затверджено Порядок компенсації роботодавцям витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, яким передбачено та успішно впроваджується механізм компенсації єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на заробітну плату осіб, працевлаштованих на нові робочі місця (далі компенсація).

Отримати компенсацію зможе кожен, чия діяльність відповідає нескладним вимогам і хто працевлаштує безробітних за направленням державної служби зайнятості на нові робочі місця. Ст. 26, 27 Закону України "Про зайнятість населення" передбачено стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць та працевлаштування громадян, недостатньо конкурентоспроможних на ринку праці, шляхом виплати компенсації витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування роботодавцю.

Скористатись правом на компенсацію може роботодавець, який працевлаштовує на нове робоче місце строком не менше ніж на два роки за направленням державної служби зайнятості зареєстрованих безробітних з таких категорій громадян:

1) діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;

2) особи, звільнені після відбуття покарання або примусового лікування;

3) молодь, яка закінчила або припинила навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах, звільнилася із строкової військової або альтернативної (невійськової) служби (протягом шести місяців після закінчення або припинення навчання чи служби) і яка вперше приймається на роботу;

4) особи, яким до настання права на пенсію за віком відповідно до статті 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” залишилося 10 і менше років;

5) інваліди, які не досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”;

6) один з батьків або особа, яка їх замінює, і:

має на утриманні дитину (дітей) віком до шести років;

виховує без одного з подружжя дитину віком до 14 років або дитину-інваліда;

утримує без одного з подружжя інваліда з дитинства (незалежно від віку) та/або інваліда I групи (незалежно від причини інвалідності). Право на компенсацію має роботодавець, який є суб’єктом малого підприємництва та працевлаштовує зареєстрованих безробітних на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності строком не менше ніж на два роки за направленням центру зайнятості.

Пріоритетний вид економічної діяльності визначається за основним видом економічної діяльності роботодавця, за яким здійснюється віднесення роботодавця до класу професійного ризику виробництва, відповідно до якого встановлюється розмір єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Статтею 55 Господарського кодексу України визначено, що суб’єктами малого підприємництва є фізичні особи, зареєстровані в установленому законом порядку як фізичні особи - підприємці та юридичні особи - суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми та форми власності, у яких середня кількість працівників за звітний період (календарний рік) не перевищує 50 осіб та річний дохід від будь-якої діяльності не перевищує суму, еквівалентну 10 мільйонам євро, визначену за середньорічним курсом Національного банку України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 15 квітня 2013 р. № 347 затверджено Перелік пріоритетних видів економічної діяльності для створення нових робочих місць суб’єктами малого підприємництва.

Право на компенсацію мають роботодавці, у яких відсутня заборгованість у сплаті єдиного внеску, яких не визнано банкрутом або стосовно них не порушено справу про банкрутство.

Якщо такі умови витримано, роботодавець може розраховувати на компенсацію. Варто лише звернутися до центру зайнятості із заявою та заповнити відповідну довідку, де вказується вид економічної діяльності, яким шляхом створено нове робоче місце, та ін. відомості.

На підставі поданої роботодавцем заяви та довідки, персональних даних про особу, якими володіє центр зайнятості, даних ДФС та її органів щодо відсутності у роботодавця заборгованості із сплати єдиного внеску, інформації органів Пенсійного фонду України про працевлаштування особи на нове робоче місце та відсутність у роботодавця заборгованості із сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, а також даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців щодо порушеної справи про банкрутство або визнання роботодавця банкрутом центр зайнятості приймає протягом п’яти робочих днів рішення про виплату компенсації роботодавцю.

У подальшому роботодавцеві необхідно щомісяця своєчасно та достовірно надавати до відповідних органів доходів і зборів за місцем реєстрації «Звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів» та вчасно перераховувати суми єдиного внеску. Роботодавець відповідає за достовірність даних, що стосуються підтвердження факту створення нових робочих місць та працевлаштування на них відповідних осіб, які є підставою для виплати компенсації. Компенсація роботодавцям витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування виплачується протягом одного року з дня працевлаштування зареєстрованого безробітного, що є реальною можливістю заощадити кошти для розвитку бізнесу. Загалом ця нова послуга корисна не лише роботодавцям, а й шукачам роботи. Оскільки стимулює керівників підприємств та приватних підприємців не просто створювати нові робочі місця, а й офіційно оформлювати трудові відносини, виплачуючи їм легальну заробітну плату, забезпечуючи працівникам соціальні гарантії.

У разі необхідності отримати додаткову інформацію про умови та механізм надання компенсації роботодавцям витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, звертайтесь будь ласка до спеціалістів відділу взаємодії з роботодавцями Коропського районного центру зайнятості.

 

***************************************

 

Вперше в Україні підписано багатосторонній меморандум про співпрацю

та взаємодію для забезпечення зайнятості інвалідів та учасників АТО

 

14 липня 2015 року у прес-центрі Українського національного інформаційного агентства Укрінформ відбулося публічне підписання Меморандуму про співпрацю та взаємодію між Державною службою зайнятості, Фондом соціального захисту інвалідів, Державною службою України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, Українським товариством глухих, Українським товариством сліпих та Всеукраїнською організацією інвалідів «Союз організацій інвалідів».

Вперше в Україні державні установи та громадські організації об’єднали зусилля для вирішення одного з найгостріших соціальних питань – безперешкодного працевлаштування та інтеграції інвалідів та учасників антитерористичної операції в суспільство, у тому числі фінансового забезпечення активних програм їхньої підтримки.

У підписанні Меморандуму взяли участь Голова Державної служби зайнятості Ярослав Кашуба, Голова Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Артур Дерев’янко, заступник директора Фонду соціального захисту інвалідів Любов Ріяко, заступник голови Центрального правління Українського товариства глухих Ірина Чепчина, заступник голови Центрального правління Українського товариства сліпих Олександр Осадчий, Голова Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів» Василь Назаренко.

Меморандум про співпрацю та взаємодію передбачає надання комплексу соціальних послуг учасникам антитерористичної операції та особам з інвалідністю за участю сторін, що підписали меморандум. Це інформаційно-консультаційні та профорієнтаційні заходи, професійне навчання, сприяння в організації власної справи, працевлаштування тощо.

Зокрема йдеться про професійне навчання службою зайнятості осіб з інвалідністю з подальшим їх працевлаштуванням на спеціальні робочі місця, створені за сприяння Фонду соціального захисту інвалідів. Роботодавці також отримають можливість навчати учасників АТО, які не є безробітними, за затребуваними на ринку праці робітничими професіями та спеціальностями на базі центрів професійно-технічної освіти (ЦПТО) державної служби зайнятості за кошти Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції. «Об’єднання зусиль і, головне, фінансових ресурсів сприятиме розширенню можливостей учасників АТО, які стали інвалідами, або просто людям з інвалідністю отримати додаткові засоби для досягнення ефективної зайнятості. Ми об’єдналися для створення дієвого механізму взаємодії»,– зауважив Ярослав Кашуба.

Крім того, сторони, що підписали меморандум, ставлять на меті удосконалення нормативно-правових актів щодо забезпечення безперешкодного працевлаштування та інтеграції інвалідів та учасників антитерористичної операції в суспільство.

Сторони також об’єднають зусилля в здійсненні просвітницької та інформаційно-роз’яснювальної діяльності у суспільстві щодо рівних прав та можливостей інвалідів та учасників антитерористичної операції у сфері зайнятості та суспільному житті.

 

З сайту ДСЗ http://www.dcz.gov.ua/

 

 

 

ЦЕНТРИ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ ЗАПРОШУЮТЬ НА НАВЧАННЯ

Державна служба зайнятості України пропонує зареєстрованим безробітним професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації у власній мережі сучасних навчальних закладів - Центрах професійно-технічної освіти, які мають потужну навчально-виробничу базу європейського рівня.

Навчання здійснюється за актуальними, а також рідкісними на ринку праці професіями, за кошти Фонду державного соціального страхування України на випадок безробіття.

До вашої уваги:

Дніпропетровський ЦПТО

Донецький ЦПТО

Івано-Франківський ЦПТО

Луганський ЦПТО

Львівський ЦПТО

Одеський ЦПТО

Рівненський ЦПТО

Сумський ЦПТО

Харківський ЦПТО

 

***********************************

 

До уваги роботодавців !

Державна служба зайнятості України пропонує роботодавцям підготовку кваліфікованих кадрів у власній мережі сучасних навчальних закладів - Центрах професійно-технічної освіти, які мають потужну навчально-виробничу базу європейського рівня.

Навчання здійснюється за актуальними, а також рідкісними на ринку праці професіями, за кошти Фонду державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Обирайте якісне професійне навчання – отримуйте висококваліфікованих робітників!

 

**********************************

 

інформація для переселенців

Міжвідомчий координаційний штаб розробив інформаційну листівку, в якій зазначається важлива для переселенців інформація. Зокрема, щодо вільних місць для переселенців, установ куди можна звертатись за допомогою після прибуття із зони АТО, інформації про тримання медичної допомоги, працевлаштування, одержання пенсіі тощо.

href="./web_docs/29/2015/06/docs/ РДА розміщення інф-ція на сайті для переселенців 18.06.15.doc" >РДА розміщення інф-ція на сайті для переселенців 18.06.15.doc

****************************

 

 

Кожен другий роботодавець готовий працевлаштувати переселенців із зони АТО-дослідження

| За матеріалами сайту http://life.pravda.com.ua

Понад половини роботодавців в Україні готові працевлаштовувати переселенців із зони АТО.

Такими є результати дослідження кадрового порталу Hh.ua. Жодних попусків для таких пошукачів нема, проте упередженого ставлення до них теж не спостерігається. Для бізнесу значно більше значення має кваліфікація і ступінь мотивації потенційного співробітника.

Два з п’яти роботодавців зазначають, що вони брали на роботу переселенців на загальних підставах за результатами конкурсного відбору. А кожен десятий перевів своїх співробітників із зони ведення бойових дій у більш спокійні регіони.

У одній зі ста компаній існують програми цілеспрямованого працевлаштування біженців на пільгових умовах. Ще в 7% опитаних організацій пошукачів із числа переселенців запрошували на співбесіду, проте ті не пройшли конкурсний відбір. І лише 1 із 14 роботодавців не готовий узяти на роботу переселенців навіть за наявності вакантних місць.

У кожній четвертій компанії, де є досвід працевлаштування переселенців, вважають, що шукачі із зони АТО нічим не відрізняються від інших. Один із семи роботодавців зазначив, що у переселенців вищі зарплатні побажання, проте мотивація у них також вища. А кожен десятий засумнівався і в мотивації біженців.

Четверта частина роботодавців, які брали на роботу переселенців, стверджують, що не мали жодних складнощів із працевлаштуванням. Перед деякими компаніями гостро постало питання соціального захисту людей, які лишилися не тільки без роботи, але й без даху над головою.

16% роботодавців було складно забезпечити нових співробітників житлом. Кожен десятий мав проблеми із оформленням документів. І ще9% були змушені турбуватися не тільки про співробітника, але і про його сім’ю — шукати роботу дружині/чоловіку, влаштовувати дітей до школи або дитячого садка.

Стільки ж роботодавців вважають, що у переселенців часто інший світогляд, інші переконання, а тому побоюються конфліктів у колективі на ґрунті різних оцінок подій.

А ось складнощі з адаптацією співробітника до нового місця проживання або роботи мав лише кожен двадцятий роботодавець. В опитуванні взяли участь 1150 респондентів з усіх регіонів України. "Українська правда. Життя"

http://life.pravda.com.ua/society/2015/05/12/193810/view_print/

 

*******************************************

 

До уваги роботодавців

 

Шановні роботодавці!

Якщо у Вас є потреба та можливість щодо організації робіт тимчасового характеру в сільському, лісовому господарстві, а також у інших галузях економіки з метою залучення до них студентських трудових загонів в літньо-осінній період, звертайтесь до Коропського районного центру зайнятості до 30.06.2015р., ми допоможемо в організації таких робіт.

Контактний телефон 2-15-23.

 

***************************************

 

Виїзна акція Коропського РЦЗ до Понорниці

 

З метою презентації та популяризації послуг служби зайнятості, в тому числі професійного навчання за сприянням СЗ та використання ваучера для підвищення конкурентоспроможності осіб старше 45 років, 05 червня 2015 року в відбулася виїзна акція РЦЗ в смт. Понорниця, в якій прийняло участь 23 особи. На жаль, жодна з осіб з числа вимушено переселених та демобілізованих із військової служби учасниками АТО послугами не скористалися, хоча за даними селищної ради такі особи наявні

Протягом 2 годин жителі та гості смт. Понорниця мали змогу отримати інформаційні та консультаційні послуги, ознайомитися із переліком актуальних вакансій району та області, послугами служби зайнятості, в тому числі із послугами професійного навчання та організації підприємницької діяльності за сприянням служби зайнятості, інформацією з буклетів. В ході заходу також було презентовано центри професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, на базі яких можна здобути актуальні на ринку праці робітничі професії.

 

 

Корисно знати внутрішньо переміщеним особам

За частиною 4 ст. 7 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» (далі — Закон) зареєстрована (взята на облік) внутрішньо переміщена особа, яка звільнилася з роботи (припинила інший вид зайнятості), за відсутності документів, що підтверджують факт звільнення (припинення зайнятості), періоди трудової діяльності та страхового стажу, реєструється як безробітна та одержує допомогу по безробіттю, соціальні та інші послуги за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням на випадок безробіття відповідно до чинного законодавства.

Зареєстрована (взята на облік) внутрішньо переміщена особа, яка не звільнилася з роботи (не припинила іншого виду зайнятості), в разі неможливості продовження роботи (іншого виду зайнятості) за попереднім місцем проживання, для набуття статусу безробітного та одержання допомоги по безробіттю та соціальних послуг за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням на випадок безробіття може припинити трудові відносини, надавши нотаріально посвідчену письмову заяву про припинення працівником трудових відносин з підтвердженням того, що ця заява таким громадянином надіслана роботодавцю рекомендованим листом (з описом вкладеної до нього такої заяви).

 

************************************************

 

 

День відкритих дверей центру зайнятості для учнівської молоді

 

З метою активізації профорієнтаційної роботи серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів, підвищення престижу робітничих професій, орієнтації школярів на свідомий вибір професій та в рамках угоди про співпрацю з відділом освіти Коропської РДА, 15 травня 2015 року відбувся День відкритих дверей Коропського РЦЗ для учнівської молоді та випускників навчальних закладів із залученням спеціалістів Пенсійного фонду. В гості до центру зайнятості завітали старшокласники Коропської ЗОШ І-ІІІ ст., гуртківці Коропського РЦДТ та переможці районного конкурсу дитячих малюнків.

 

 

В ході заходу відвідувачі мали змогу прослухати лекції, ознайомитися із вакансіями, матеріалами стендів та буклетами. Для молоді було презентовано навчальні заклади, де можна здобути робітничі професії за сприянням СЗ, в тому числі і центри професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Спеціаліст ПФУ ознайомила присутніх із законопроектом щодо впровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування та єдиних принципів нарахування пенсій. Учасники також отримали інформацію про актуальні професії на ринку праці регіону та можливість одержання консультації спеціалістів центру щодо вибору майбутньої професії.

Вже традиційно під час заходу проходить виставка малюнків та нагородження переможців районного конкурсу дитячого малюнку «Моя майбутня професія» серед дітей молодшого шкільного віку. На конкурс було представлено 33 малюнки, серед яких 2 малюнків дітей з обмеженими фізичними можливостями та 1 малюнок дитини з числа внутрішньо переміщених осіб.

Переможцем конкурсу стала Лисюк Анна, малюнок «Гончар». Друге місце зайняли Лаврик Максим, малюнок «Пожежник» та Мишко Юлія, малюнок «Вчитель біології». Третє – Сокол Єлизавета, малюнок «Перукар» та Карапата Карина, малюнок «Квітникарка».

Також були відмічені та нагороджені заохочувальними призами роботи Пушкар Ярослави, Тарасюк Євгенії та Демуренка Владислава.

 

 

Марченко Т., фахівець РЦЗ

 

*******************************************************

 

 

Виїзна акція Коропського РЦЗ до першотравневих свят.

 

З метою презентації та популяризації послуг служби зайнятості, в тому числі професійного навчання за сприянням СЗ та використання ваучера для підвищення конкурентоспроможності осіб старше 45 років, 20 травня 2015 року в відбулася виїзна акція РЦЗ в с. Нехаївка, в якій прийняло участь 24 особи, з яких 3 особи з числа внутрішньо переміщених осіб, серед яких 2 отримують пенсію.

Протягом 2 годин жителі та гості с. Нехаївка мали змогу отримати інформаційні та консультаційні послуги, ознайомитися із переліком актуальних вакансій району та області, послугами служби зайнятості, в тому числі із послугами професійного навчання та організації підприємницької діяльності за сприянням служби зайнятості, інформацією з буклетів. В ході заходу також було презентовано центри професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, на базі яких можна здобути актуальні на ринку праці робітничі професії.

 

 

Спеціаліст Коропського РЦЗ Марченко Т.

 

****************************************

 

Досвід США допоможе ефективному працевлаштуванню вимушених переселенців

27 травня відбулася робоча зустріч Голови державної служби зайнятості Ярослава Кашуби з представниками Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) паном Ореном Мерфі та паном Ярополком Тимківим.

У ході зустрічі Головою Державної служби зайнятості були запропоновані шляхи співпраці: сприяння працевлаштуванню внутрішньо переміщених осіб, їхньої адаптації в місцях нового перебування, а також сприяння молодіжній зайнятості. Було окреслено низку нагальних питань, розв’язання яких допомогло б більш ефективно надавати послуги щодо працевлаштування внутрішньо переміщених осіб.

Міжнародних партнерів також цікавили аналітичні та статистичні дані державної служби зайнятості стосовно внутрішньо переміщених осіб.

Ця зустріч може стати початком кількох нових міжнародних проектів, сприятиме розвиткові співпраці між державною службою зайнятості України та Агентством США з міжнародного розвитку.

 

**********************************************

 

Служба зайнятості інформує

Нагадуємо, що затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 2015 року № 79 зміна, що вноситься до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції (затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 року №509).

Доповнено Порядок пунктом 7-1 такого змісту:

Уповноважений орган щодня формує та направляє в електронній формі відповідному територіальному підрозділу ДМС перелік осіб, яким видана довідка.

Під час видачі довідки посадова особа уповноваженого органу інформує особу, яка переміщується, про обов’язок повідомити протягом 10 днів відповідному територіальному підрозділу ДМС про фактичне місце проживання, а також про зміну фактичного місця проживання або повернення до покинутого місця проживання.

Територіальний підрозділ ДМС у триденний строк після повідомлення особою, яка переміщується, про фактичне місце проживання проводить перевірку наведених у довідці відповідних відомостей, проставляє у разі підтвердження таких відомостей на зворотному боці довідки відмітку про реєстрацію місця проживання осіб, зазначених у довідці, та щодня подає в електронній формі уповноваженому органові відповідну інформацію.

Довідка не є дійсною без проставлення на її зворотному боці зазначеної відмітки.

Уповноважений орган вносить інформацію територіального підрозділу ДМС до Єдиної інформаційної бази даних про взятих на облік осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, та у разі наявності підстав приймає рішення про зняття з обліку осіб, які переміщуються.

Територіальний підрозділ ДМС із залученням працівників територіальних органів і підрозділів МВС, представників інших органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, здійснює щомісяця вибіркову перевірку наведених у довідках відомостей про фактичне місце проживання осіб, які переміщуються (не менш як 10 відсотків загальної кількості таких осіб), та у разі непідтвердження зазначених відомостей в одноденний строк повідомляє про це уповноваженому органу для прийняття рішення щодо зняття з обліку осіб, які переміщуються.

Підставою для відновлення на обліку таких осіб є наявність інформації територіального підрозділу ДМС про підтвердження їх фактичного місця проживання.

ДО УВАГИ ГРОМАДЯН, ЗОКРЕМА ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ,

ДЕМОБІЛІЗОВАНИХ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ ТА УЧАСНИКІВ АТО!

Для здобуття затребуваної професії, вдосконалення ваших професійних знань, умінь і навичок, підвищення конкурентоспроможності на ринку праці державна служба зайнятості організовує професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних.

Професійне навчання здійснюється на замовлення роботодавців, а також для само зайнятості або провадження підприємницької діяльності.

У червні місяці 2015 року Коропський районний центр зайнятості запрошує на навчання за професією: підприємець-початківець. Професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

За детальною інформацією звертайтеся до будь-якого зручного для вашого відвідування центру зайнятості, а також до Коропського районного центру зайнятості за телефонами 2-15-23, 2-16-61 або за адресою смт Короп, вул. Чернігівська, 2.

 

 

*********************************************************

 

 

Виїзна акція Коропського РЦЗ до першотравневих свят

З метою презентації та популяризації послуг служби зайнятості, в тому числі професійного навчання за сприянням СЗ, 1 травня 2015 року в смт. Короп відбулася виїзна акція РЦЗ, в якій прийняло участь 35 осіб, з яких 2 приватні підприємці. Протягом 5 годин жителі та гості смт. Короп мали змогу отримати інформаційні та консультаційні послуги, ознайомитися із переліком актуальних вакансій району, області та м. Чернігова, послугами служби зайнятості, в тому числі із послугами професійного навчання та організації підприємницької діяльності за сприянням служби зайнятості, інформацією з буклетів.

В ході заходу також було презентовано центри професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості , на базі яких можна здобути актуальні на ринку праці робітничі професії.

 

 

 

 

За інформацією Коропського РЦЗ

 

*******************************************************

 

 

Державна служба зайнятості України запроваджує

 

новий мобільний сервіс «Пошук роботи»

З метою надання безробітним більш якісної та оперативної інформаційної підтримки, активізації їхніх зусиль щодо пошуку роботи та повернення до продуктивної зайнятості, пришвидшення термінів працевлаштування та укомплектування вакансій державна служба зайнятості України запроваджує новий мобільний сервіс «Пошук роботи». Новація передбачає надання безробітним шести видів СМС-повідомлень. Зокрема, відтепер клієнти центрів зайнятості, за їхньою згодою, у вигляді повідомлень на мобільні телефони оперативно отримуватимуть інформацію про:

* нові вакансії, які щойно надійшли до бази даних державної служби зайнятості і можливість участі у громадських роботах або роботах тимчасового характеру;

* формування групи для професійного навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації;

* дату проведення семінарів, ярмарок, міні-ярмарок вакансій та інших заходів;

* факт перерахування до банківських установ суми матеріального забезпечення;

* заплановану дату відвідування центру зайнятості.

Особисті консультанти центрів зайнятості проводитимуть опитування безробітних щодо їхньої згоди на отримання таких повідомлень від служби зайнятості. Також відслідковуватиметься результативність наданих інформаційних послуг. Зокрема безробітним пропонується у разі їхнього працевлаштування надсилати зворотне СМС-повідомлення з цифрою 3 на номер 730.

Вони також матимуть змогу висловлювати свої побажання щодо вдосконалення мобільного сервісу. Додатково вивчатиметься думка роботодавців щодо дієвості застосування нового способу доведення до безробітних відомостей про вільні робочі місця та вакантні посади.

Запроваджена форма комунікативної взаємодії підвищить шанси працевлаштування безробітних, сприятиме оперативному формуванню груп на навчання, розширить коло учасників громадських робіт, дозволить у стислі терміни забезпечити роботодавців потрібним персоналом, а також підвищить рівень поінформованості безробітних про перерахування фінансової допомоги, нагадає їм про дату та час відвідування центру зайнятості.

Усі послуги центру зайнятості безкоштовні!

За детальною інформацією звертайтеся до будь-якого зручного для вашого відвідування центру зайнятості, а також до Коропського районного центру зайнятості за телефонами 2-15-23, 2-16-61 або за адресою смт Короп, вул. Чернігівська, 2.

 

***************************************************************

Служба зайнятості інформує

ДО УВАГИ ГРОМАДЯН, ЗОКРЕМА ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ!

Якщо ви шукаєте роботу – зверніться до державної служби зайнятості, яка стане вашим особистим консультантом та надійним помічником в її пошуку.

В усіх центрах зайнятості - єдина база вакансій по Україні. Серед них є вакансії з наданням житла.

Усі вакансії – у вільному доступі.

Облік та реєстрація в центрі зайнятості здійснюється незалежно від зареєстрованого місця проживання чи перебування.

За детальною інформацією звертайтеся до будь-якого зручного для вашого відвідування центру зайнятості, а також до Коропського районного центру зайнятості за телефонами 2-15-23, 2-16-61 або за адресою смт Короп, вул. Чернігівська, 2.

**********************************************************************

 

Щодо внесення змін до статті 31 ЗУ «Про зайнятість населення»

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту внутрішньо переміщених осіб» від 05.03.2015 року № 245-VIII до статті 31 Закону України «Про зайнятість населення» внесено зміни, що скасовують вимоги обов’язкового пропорційного фінансування організації громадських робіт за рахунок коштів місцевих бюджетів та Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття (далі - Фонд), до яких залучаються зареєстровані та (або) працівники, які втратили частину заробітної плати. Внесені зміни не суперечать продовженню роботи за укладеними договорами та фінансування нових договорів за рахунок коштів місцевих бюджетів та коштів Фонду.

За детальною інформацією звертайтеся до будь-якого зручного для вашого відвідування центру зайнятості, а також до Коропського районного центру зайнятості за телефонами 2-15-23, 2-16-61 або за адресою смт Короп, вул. Чернігівська, 2.

 

******************************************************

 

ДО УВАГИ ГРОМАДЯН, ЗОКРЕМА ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ!

Пропонуємо вам взяти участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру, що організовує служба зайнятості. У період безробіття та пошуку роботи тимчасова зайнятість – це можливість отримати додатковий заробіток, а в перспективі - й постійну роботу.

За детальною інформацією звертайтеся до будь-якого зручного для вашого відвідування центру зайнятості, а також до Коропського районного центру зайнятості за телефонами 2-15-23, 2-16-61 або за адресою смт Короп, вул. Чернігівська, 2.

 

*********************************************************

 

16.04.2015

Служба зайнятості інформує

ДО УВАГИ ГРОМАДЯН, ЗОКРЕМА ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ!

Започаткувати власну справу вам допоможе державна служба зайнятості.

Безробітні, яким виповнилося 18 років та які не можуть бути працевлаштовані за сприяння служби зайнятості протягом одного місяця у зв’язку з відсутністю на ринку праці підходящої роботи, за бажанням можуть отримати допомогу по безробіттю одноразово для організації підприємницької діяльності та відвідати заходи служби зайнятості, які допоможуть у започаткуванні власної справи.

Усі послуги надаються безкоштовно.

 

За детальною інформацією звертайтеся до будь-якого зручного для вашого відвідування центру зайнятості, а також до Коропського районного центру зайнятості за телефонами 2-15-23, 2-16-61.

 

***********************************************************************

14.04.2015

Служба зайнятості інформує

ДО УВАГИ ГРОМАДЯН, ЗОКРЕМА ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ!

Пропонуємо скористатися послугами Інтернет-порталу державної служби зайнятості «Труд» - www.trud.gov.ua

До вашої уваги:

- найбільші в Україні бази даних вакансій та шукачів роботи;

- зручні сервіси з пошуку роботи та підбору працівників;

На Інтернет-порталі «Труд» безкоштовно можна:

- зареєструвати власне резюме, якщо ви шукаєте роботу;

- розмістити відомості про вакансії, якщо вам потрібен персонал.

Завітайте на Інтернет-портал державної служби зайнятості «Труд»!

За потреби скористайтеся послугами:

БЕЗКОШТОВНОЇ інформаційно-довідкової телефонної системи державної служби зайнятості:

0-800-50-50-60 (зі стаціонарного телефону);

безкоштовного мобільного сервісу «Пошук роботи»: 730 (з мобільного телефону).

Інтернет-порталами державної служби зайнятості: www.dcz.gov.ua та www.trud.gov.ua

«Гарячою лінією» Чернігівського обласного центру зайнятості: (04622) 4-23-87 06.04.2015 ************************************************************************

 

ДО УВАГИ ГРОМАДЯН, ЗОКРЕМА ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ!

Для успішного вирішення питання вашого працевлаштування у центрах зайнятості області ви можете отримати профінформаційні та профконсультаційні послуги, взяти участь у семінарах, тренінгах та інших заходах.

Підвищити мотивацію до активного пошуку роботи вам допоможуть на семінарах з техніки пошуку роботи, започаткування підприємницької діяльності, питань зайнятості молоді, жінок, осіб старше 45 років, зі спрямування на професійне навчання тощо.

За детальною інформацією звертайтеся до будь-якого зручного для вашого відвідування центру зайнятості.

 

ПРООН оголошує прийом попередніх пропозицій щодо створення робочих місць для внутрішньо переміщених осіб в Україні, а також працевлаштування місцевого населення Донецької та Луганської областей Київ - 24 березня 2015 року

Програма розвитку ООН в Україні оголошує прийом попередніх пропозицій від місцевих органів влади, підприємств, організацій та установ всіх форм власності та господарювання щодо створення робочих місць для внутрішньо переміщених осіб (далі - ВПО) в Україні, а також для місцевого населення Донецької та Луганської областей.

Попередні пропозиції приймаються з метою виявлення та подальшої підтримки різних ініціатив з організації зайнятості на основі спів-фінансування. Пропозиції можуть стосуватися створення як тимчасових, так і постійних робочих місць для ВПО у всіх областях України, а також для місцевого населення (тільки у Донецькій та Луганській областях). Також запрошуються до подачі ініціативи зі створення дистанційних робочих місць (тимчасових чи постійних) для тих осіб, які мешкають в місцях компактного проживання, віддалених від населених пунктів або віддалених від роботодавця.

Підтримуватимуться наступні пропозиції щодо зайнятості ВПО: Створення постійних робочих місць (не менше 12 місяців) Створення тимчасових робочих місць (від 60 до 180 робочих днів) - Організація тимчасової зайнятості на громадських роботах (від 60 до 180 робочих днів)

Організація тимчасових робочих місць та громадських робіт має здійснюватися відповідно до Порядку організації громадських та інших робіт тимчасового характеру. затвердженого Кабінетом Міністрів України.

Пропозиції можуть подавати: місцеві органи влади та самоврядування підприємства, організації та установи всіх форм власності та господарювання у т.ч. прибуткові, громадські організації, а також ті які фінансуються за рахунок бюджетних коштів; фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності.

Територіальне охоплення: перевага надаватиметься пропозиціям щодо працевлаштування переселенців із регіонів із найбільшою кількістю ВПО: Харківської, Дніпропетровської, Запорізької, Одеської, Полтавської, Донецької, Луганської, Київської областей та м. Києва. Також можуть бути розглянуті пропозиції і з інших регіонів. Пропозицій щодо створення робочих місць для місцевого населення будуть розглянуті тільки з Донецької та Луганської областей.

Умови участі:

створення не менше ніж 5 робочих місць будь-якого виду; забезпечення спів-фінансування з боку організації, що подає заявку не менше ніж 33%

сукупних витрат (заробітна плата та обладнання) на створення робочих місць;

розмір заробітної плати має бути не нижче ніж за аналогічні види робіт на цьому

підприємстві або середнього по регіону;

- тривалість зайнятості на тимчасовому робочому місці має бути передбачена на термін від 60 до 180 днів;

- тривалість зайнятості на громадських роботах має бути передбачена на термін від 60 до 180 днів;

новостворене постійне робоче місце має бути збережене для осіб з числа ВПО на період не менше 12 місяців (у разі розірвання угоди на створене робоче місце має бути зарахований інший працівник з числа ВПО).

До витрат на створення робочих місць належать витрати на:

оплату праці,

придбання обладнання чи інструментів.

НЕ належать до витрат на створення робочих місць витрати на оренду чи придбання приміщень, придбання витратних матеріалів, сировини тощо. Наявне обладнання та інструменти не можуть враховуватися у складі витрат на створення робочих місць. Не можуть бути запропоновані для фінансування зі сторони ПРООН також нарахування на заробітну плату та інші види оподаткувань.

Організація процесу:

1. Подання попередньої пропозиції. Зацікавлений орган/підприємство, організація чи установа подають пропозицію до ПРООН за встановленою формою (додається) за адресою: [email protected] до 17:00, 9 квітня 2015 р.

2. Відбір пропозицій для підтримки. Рішення про спів-фінансування приймається ПРООН з урахуванням дотримання встановлених критеріїв (умов участі) та за результатами порівняльної оцінки. Перевага надаватиметься пропозиціям, які передбачатимуть більшу частку спів-фінансування, та створення більшої кількості робочих місці порівняно з іншими пропозиціями, а також регіонам, де склалася критична ситуація на ринку праці

ПРООН, для прийняття остаточного рішення щодо підтримки пропозиції, залишає за собою право запитувати додаткову інформацію від організацій, що подали попередні пропозиції, а також оголошувати додаткові конкурси.

Довідки

Олександра Целіщева

+38 050 6640616, +38 044 253 93 63. [email protected] Конкурс проводиться ПРООН в межах проектів «Оперативне реагування на соціальні та економічні проблеми внутрішньо переміщених осіб в Україні» та «Економічне та соціальне відновлення Донбасу», що впроваджуються за підтримки Уряду Японії.

За більш детальною інформації, просимо звертатись до Коропського районного центру зайнятості за тел. 2-15-23 ***********************************************************************

Служба зайнятості інформує

ДО УВАГИ ГРОМАДЯН, ЗОКРЕМА ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ!

Підібрати роботу й отримати консультацію фахівців державної служби зайнятості можна за допомогою:

- безкоштовної інформаційно-довідкової телефонної системи державної служби зайнятості: 0-800-50-50-60 (зі стаціонарного телефону);

- безкоштовного мобільного сервісу «Пошук роботи»: 730 (з мобільного телефону).

- Інтернет-порталів державної служби зайнятості: www.dcz.gov.ua та www.trud.gov.ua

У всіх центрах зайнятості ви можете скористатися комп’ютерами вільного доступу до мережі Інтернет для пошуку прийнятних пропозицій роботи. *********************************************************************

 

Про внесення змін до Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників

Відповідно до наказу №720/1642/5 від 06.10.2014 року Міністерства соціальної політики України, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21 жовтня 2014 року за № 1304/26081, внесені наступні зміни до Інструкції про ведення трудових книжок працівників:

Дублікат трудової книжки також може бути виданий за новим місцем роботи у зв’язку з відсутністю доступу до трудової книжки працівника внаслідок надзвичайної ситуації, передбаченої Кодексом цивільного захисту України, або проведення антитерористичної операції на території, де працював працівник.

Дублікат видається на підставі заяви працівника та отриманої ним у письмовому вигляді інформації зі штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації про виникнення надзвичайної ситуації або Антитерористичного центру при Службі безпеки України про проведення антитерористичної операції на території, де працював працівник, що надається в довільній формі.

У разі відновлення доступу до трудової книжки записи з дубліката про періоди роботи переносяться до трудової книжки. При цьому на першій сторінці дубліката робиться напис: „Дублікат анульовано”, посвідчується печаткою роботодавця за останнім місцем роботи працівника та дублікат повертається його власнику.

Відділ надання соціальних послуг Коропського РЦЗ **********************************************************************

 

Шановні кримчани, мешканці східних областей України!

Державна служба зайнятості готова сприяти Вашому працевлаштуванню

У центрах зайнятості Вам допоможуть:

• знайти роботу – тимчасову або постійну;

• взяти участь у громадських або інших роботах тимчасового характеру;

• пройти професійну підготовку, перепідготовку або підвищити свою кваліфікацію;

• отримати статус безробітного та матеріальну допомогу на випадок безробіття.

В усіх центрах зайнятості єдина база вакансій по Україні.

Усі вакансії – у вільному доступі.

Облік та реєстрація в центрі зайнятості здійснюється незалежно від того, де Ви живете чи перебуваєте.

Усі послуги – безкоштовні. >Навіть якщо у Вас немає документів, в центрах зайнятості Ви можете отримати:

• інформацію про вакансії, навчальні заклади, підприємства, установи, організації, з якими співпрацює служба зайнятості;

• консультації та правову допомогу з питань працевлаштування або звільнення з роботи, отримання статусу безробітного, допомоги по безробіттю, інших послуг державної служби зайнятості;

• рекомендації відносно вибору чи зміни професій, послуги з професійної орієнтації.

Для підбору підходящої роботи з метою отримання адресної допомоги для покриття витрат на проживання, Вам необхідно подати до центру зайнятості:

• паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу;

• облікову картку платника податків (ідентифікаційний код).

Для отримання статусу безробітного та матеріальної допомоги по безробіттю крім вищезазначених документів слід подати:

• трудову книжку (або її дублікат чи довідку архівної установи про прийняття та звільнення з роботи), або документ, що підтверджує періоди зайнятості (наприклад, цивільно-правовий договір);

• диплом або інші документи про освіту;

• військовий квиток (у разі необхідності).

Якщо Ви вже за реєстровані в центрах зайнятості Донецької або Луганської областей, Вам нададуть соціальні послуги та допомогу по безробіттю в будь-якому іншому центрі зайнятості України за місцем Вашого перебування.

Якщо Ви втратили паспорт, Ви можете пред’явити тимчасове посвідчення, що підтверджує особу громадянина України.

Отримати таке посвідчення та відновити паспорт Ви зможете у територіальних відділеннях Державної міграційної служби України або у кімнатах (місцях) допомоги вимушеним переселенцям з АР Крим і Севастополя, Донецької та Луганської областей.

У разі відсутності облікової картки платника податків необхідно звернутися до будь-якого відділення Державної фіскальної служби України за місцем Вашого тимчасового проживання.

Якщо Ви не змогли припинити трудові відносини або інший вид зайнятості і Ваша трудова книжка знаходиться у роботодавця:

• необхідно звернутися до роботодавця із заявою про звільнення та проханням вислати трудову книжку поштою разом з наказом про звільнення;

• якщо підприємство тимчасово не працює або ліквідоване, в центрі зайнятості Вам допоможуть скласти позовну заяву для звернення до суду з метою оформлення одностороннього припинення трудових відносин.

Для оформлення трудових відносин з роботодавцем необхідні:

• паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України;

• облікова картка платника податків (ідентифікаційний код);

• трудова книжка;

• диплом або інші документи про освіту.

Також Ви можете знайти роботу за сумісництвом або шляхом укладення цивільно-правового договору (про надання послуг, виконання робіт) – у цьому випадку трудова книжка не потрібна.

За більш детальною інформацією звертайтеся до будь-якого зручного для Вашого відвідування центру зайнятості.

За потреби скористайтеся послугами: безкоштовної інформаційно-довідкової телефонної системи державної служби зайнятості: 0-800-50-50-60 (зі стаціонарного телефону); безкоштовного мобільного сервісу «Пошук роботи»: 730 (з мобільного телефону).

Інтернет-порталами державної служби зайнятості: www.dcz.gov.ua та www.trud.gov.ua.

Відділ зв’язків з громадськістю та ЗМІ Державного центру зайнятості:

(044) 284-39-24

*************************************************************************

 

16.10.2014

Що таке часткове безробіття ?

З 22 серпня 2014 року набули чинності зміни до Порядку надання допомоги по частковому безробіттю. Допомога по частковому безробіттю надається державною службою зайнятості підприємствам для виплати працівникам у разі втрати ними частини заробітної плати внаслідок вимушеного скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу у зв’язку із зупиненням (скороченням) виробництва продукції без припинення трудових відносин.

Виплати здійснюються за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Термін виплати не може перевищувати 180 днів. З метою спрощення та вдосконалення механізму надання підприємствам коштів для виплати працівникам допомоги по частковому безробіттю внесені зміни до порядку надання такої допомоги (затверджено наказом Міністерства соціальної політики України від 15.07.2014 №468 «Про затвердження Змін до Порядку наданнядопомоги по частковому безробіттю», зареєстровано в Міністерстві юстиції України 5 серпня 2014 року за №921/25698).

Новації полягають у:

• розширенні кола отримувачів виплати допомоги по частковому безробіттю. Зокрема, надано можливість для виплати такої допомоги підприємствам у разі, якщо вичерпано всі можливі заходи запобігання частковому безробіттю, що підтверджується узгодженим рішенням роботодавця та виборним органом профспілкової організації, з якою укладено колективний договір, за результатами консультацій між ними;

• наданні можливості підтвердження висновком організації роботодавців обласного рівня або галузевої організації роботодавців про те, що зупинення (скорочення) виробництва на підприємстві або в цеху, дільниці із замкнутим циклом виробництва (структурному підрозділі підприємства, у якому здійснюються всі етапи технологічного процесу з виробництва певного виду продукції у межах такого підрозділу) має невідворотний та тимчасовий характер, не залежить від організаційно-виробничих причин, зазначених у пункті 1.2 розділу І Порядку, не має сезонного характеру;

• забезпеченні паритетності комісії, яка здійснює розгляд питання щодо виплати допомоги по частковому безробіттю;

• наданні можливості повторного розгляду питання щодо виплати допомоги по частковому безробіттю у разі, якщо у першому випадку питання потребує доопрацювання.

Для отримання виплати допомоги по частковому безробіттю роботодавці повинні звернутися до місцевого центру зайнятості і повідомити про можливе зупинення (скорочення) виробництва не пізніше дати початку зупинення (скорочення) виробництва.

Розгляд питання про надання допомоги по частковому безробіттю здійснюється спеціально створеною комісією. До складу комісії входять представник центру зайнятості, представник структурного підрозділу з питань соціального захисту населення (праці та зайнятості) місцевої державної адміністрації, представник управління економіки місцевої державної адміністрації, представник територіального органу Державної інспекції України з питань праці, представники сторін соціального діалогу від профспілкового органу, представники сторін соціального діалогу від роботодавців. ***************************************************************************

16.10.2014

ДО УВАГИ РОБОТОДАВЦІВ! ПРО ПОРЯДОК НАДАННЯ КОМПЕНСАЦІЇ ЄДИНОГО ВНЕСКУ РОБОТОДАВЦЯМ.

Право на компенсацію єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування має роботодавець, який є суб’єктом малого підприємництва та працевлаштовує зареєстрованих безробітних на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності та громадян, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці, строком не менше ніж на два роки за направленням центру зайнятості. Пріоритетний вид економічної діяльності визначається за основним видом економічної діяльності роботодавця, за яким здійснюється віднесення роботодавця до класу професійного ризику виробництва, відповідно до якого встановлюється розмір єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Робочі місця, які створені у зв’язку з утворенням нового суб’єкта господарювання (крім тих, що утворені шляхом припинення), вважаються новими протягом 12 місяців з моменту утворення нового суб’єкта господарювання.

У разі створення нового робочого місця шляхом збільшення штатної чисельності працівників за умови відсутності зменшення середньомісячної чисельності за попередні 12 місяців збільшенням штатної чисельності у звітному періоді вважається:

- для юридичних осіб - збільшення складу працівників, які працюють на умовах трудових договорів, порівняно з попереднім звітним періодом за умови, що кількість вакансій залишається незмінною або збільшується;

- для фізичних осіб - підприємців та самозайнятих осіб - збільшення чисельності найманих працівників, які працюють на умовах зареєстрованих трудових договорів (за винятком строкових).

Для підтвердження факту відсутності зменшення середньомісячної чисельності працівників проводиться порівняння середньооблікової кількості працівників за місяць, у якому створене нове робоче місце, із середнім значенням середньооблікової кількості працівників за 12 місяців, що передують місяцю створення нового робочого місця.

На підставі поданої роботодавцем заяви та довідки, персональних даних про особу, якими володіє центр зайнятості, даних ДФС та її органів щодо відсутності у роботодавця заборгованості із сплати єдиного внеску, інформації органів Пенсійного фонду України про працевлаштування особи на нове робоче місце та відсутність у роботодавця заборгованості із сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, а також даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців щодо порушеної справи про банкрутство або визнання роботодавця банкрутом центр зайнятості приймає протягом п’яти робочих днів рішення про виплату компенсації роботодавцю.

Якщо працівник працював у роботодавця повний місяць, а виплата компенсації здійснюється за неповний місяць, розмір компенсації за такий період обчислюється пропорційно шляхом ділення заробітної плати особи за місяць на кількість робочих днів місяця та множення на кількість робочих днів, за які надається компенсація.

Необхідність подання роботодавцем додаткових документів до центру зайнятості в такому випадку відсутня. Під час розрахунку розміру компенсації за неповний місяць необхідно виходити з встановлених норм тривалості робочого часу та використовувати дані про дату працевлаштування особи на нове робоче місце, що зазначаються роботодавцем у довідці.

Компенсація виплачується протягом одного року за кожну працевлаштовану особу.

У разі звільнення такого працівника з ініціативи роботодавця або за згодою сторін до закінчення визначеного Законом строку, то на це робоче місце в межах дворічного терміну працевлаштовується за направленням державної служби зайнятості інший безробітний або сума виплачених коштів повертається в повному обсязі.

Компенсація не виплачується, якщо роботодавець:

- має заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та/або страхових внесків на загальнообов’язкoве державне пенсійне страхування;

- визнаний банкрутом або стосовно нього порушено справу про банкрутство.

За більш детальною інформацією та ознайомленням з Переліком пріоритетних видів економічної діяльності звертайтесь в Коропський районний центр зайнятості за адресою смт. Короп вул. Чернігівська, 2, тел. 2-15-23.

Директтор Коропського РЦЗ С.Ю.Левкович ---------------------------------------------------------------------------

29.08.2014

Самозайнятість – вихід із глухого кута

Для деяких шукачів роботи самозайнятість – є одним з варіантів виходу з глухого кута безробіття. Доказом цього є життєва історія Олександра Прохоренко із Коропа.

Звернувшись у 2013 році до районного центру зайнятості чоловік сподівався знайти роботу за фахом. Натомість зрозумів, що підходящого робочого місця на місцевому ринку праці для нього немає. Відвідуючи заходи, організовані службою зайнятості, дотримуючись рекомендацій фахівців, і врешті-решт наполегливість і цілеспрямованість самого безробітного дали результат. Ідея відкрити щось своє зароджувалась вже давно в Олександра, тому він вирішив скористатись порадою спеціалістів служби зайнятості та відкрити власну справу.

Пройшовши навчання на курсах «підприємців-початківців», написав бізнес-план та подав до центру зайнятості заяву на отримання одноразової виплати допомоги по безробіттю. Саме так розпочався новий етап в його житті. Отримавши виплату допомоги по безробіттю одноразово та долучивши власні кошти, Олександр почав виробляти на продаж залізобетонні вироби в тому числі секції заборів різних конструкцій і конфігурацій і наповнюваності.

Можна зробити висновок, що завжди є вихід здавалося б з безвихідної ситуації, саме від нас самих залежить наше майбутнє.

Побажання майбутнім підприємцям: бути впевненими у власних силах та можливостях, шукати нові підходи у влаштуванні свого майбутнього, не боятися відповідальності.

 

29.08.2014

ДО УВАГИ РОБОТОДАВЦІВ

► Вам гарантована компенсація єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за умови працевлаштування на нові робочі місця не менше ніж на два роки за направленням Державної служби зайнятості громадян, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці (ст.26 Закону України „Про зайнятість населення”).

Компенсація виплачується протягом одного року за кожну працевлаштовану особу.

У разі звільнення такого працівника з ініціативи роботодавця або за згодою сторін до закінчення визначеного Законом строку

• на це робоче місце в межах дворічного терміну працевлаштовується за направленням Державної служби зайнятості інший безробітний або сума виплачених коштів повертається в повному обсязі.

Компенсація не виплачується, якщо роботодавець:

• має заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та/або страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування;

• визнаний банкрутом або стосовно нього порушено справу про банкрутство.

За детальною інформацією звертайтеся до центрів зайнятості області. *************************************************************************

Шановні кримчани, жителі східних областей України! Державна служба зайнятості готова сприяти Вашому працевлаштуванню!

Вам обов'язково допоможуть у:

• пошуку підходящої роботи – тимчасової і постійної;

• отриманні інформації та консультацій щодо сприяння зайнятості;

• участі в громадських оплачуваних роботах;

• професійній підготовці, перепідготовці і підвищенні кваліфікації, зокрема з видачею ваучера для вікової категорії «45+»;

• отриманні статусу безробітного.

Якщо Ви шукаєте роботу, зверніться до найближчого центру зайнятості.

У державній службі зайнятості єдина база вакансій для всієї України.

Усі вакансії – у вільному доступі.

Реєстрація в центрі зайнятості проводиться незалежно від зареєстрованого місця Вашого проживання або перебування.

Для реєстрації слід мати:

• паспорт громадянина України (або інший документ, що посвідчує особу);

• облікову картку платника податків;

• трудову книжку;

• документи про освіту;

• військовий квиток (у разі потреби).

Звертаємо Вашу увагу, що наявність документів і реєстрація в центрах зайнятості необов'язкова для отримання:

- інформації про вакансії, навчальні заклади, підприємства, установи, організації, з якими співпрацює служба зайнятості;

- консультацій з питань законодавства та інших питань;

- рекомендацій щодо вибору/зміни професії або навчальних закладів;

- консультацій щодо працевлаштування, у тому числі на тимчасові роботи.

У найближчому центрі зайнятості Вам запропонують послуги з професійної орієнтації.

Наші спеціалісти:

- ознайомлять Вас із законодавством у сфері праці та зайнятості;

- поінформують про Ваші права при пошуку роботи;

- допоможуть у виборі професії;

- нададуть рекомендації щодо можливостей професійного навчання за сприяння державної служби зайнятості.

Державна служба зайнятості всі послуги надає БЕЗКОШТОВНО.

Будь ласка, за більш детальною інформацією звертайтеся до будь-якого зручно розташованого для Вас центру зайнятості.

Скористайтеся безкоштовними сервісами державної служби зайнятості: інформаційно-довідковою телефонною системою 0-800-50-50-60 (із стаціонарного телефону) 730 (з мобільного телефону) *********************************************************************

До уваги роботодавців

Державне стимулювання роботодавців щодо створення нових робочих місць .

Із набуттям чинності з 1 січня 2013 року нового Закону України «Про зайнятість населення» можливість скористатися державною підтримкою з’явилася у багатьох роботодавців. Так, стаття 26 Закону України « Про зайнятість населення», передбачає компенсацію роботодавцям витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Право на компенсацію має роботодавець, який працевлаштовує на нове робоче місце строком не менше ніж на два роки за направленням центру зайнятості зареєстрованих безробітних з таких категорій громадян:

1) діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;

2) особи, звільнені після відбуття покарання або примусового лікування;

3) молодь, яка закінчила або припинила навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах, звільнилася із строкової військової або альтернативної (невійськової) служби (протягом шести місяців після закінчення або припинення навчання чи служби) і яка вперше приймається на роботу;

4) особи, яким до настання права на пенсію за віком відповідно до статті 26 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" залишилося 10 і менше років;

5) інваліди, які не досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" ;

6) один з батьків або особа, яка їх замінює, і: має на утриманні дітей віком до шести років; виховує без одного з подружжя дитину віком до 14 років або дитину-інваліда;

утримує без одного з подружжя інваліда з дитинства (незалежно від віку) та/або інваліда I групи (незалежно від причини інвалідності).

Згідно із статтею 27 Закону України « Про зайнятість населення» право на компенсацію також має роботодавець, який є суб’єктом малого підприємництва та який працевлаштовує зареєстрованих безробітних на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності строком не менше ніж на два роки за направленням центру зайнятості.

Постановою Кабінету Міністрів України від 15 квітня 2013 року №347, затверджено «Порядок компенсації роботодавцям витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (далі Порядок), а також Перелік пріоритетних видів економічної діяльності для створення нових робочих місць суб’єктами малого підприємництва, що набули чинності 30 травня 2013 року, де визначені основні механізми відшкодування єдиного внеску.

Фактичні витрати у розмірі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування компенсуються щомісяця за відповідну особу за місяць, за який він сплачений. Компенсація виплачується протягом одного року з дня працевлаштування зареєстрованого безробітного.

Компенсація не виплачується у разі, коли роботодавець: має заборгованість із сплати єдиного внеску та/або страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування або визнаний у встановленому порядку банкрутом або стосовно нього порушено справу про банкрутство.

У разі звільнення працівника, за якого виплачувалася компенсація, з ініціативи роботодавця або за згодою сторін до закінчення дворічного строку з дня працевлаштування сума виплачених коштів повертається в повному обсязі до бюджету Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття або Фонду соціального захисту інвалідів залежно від джерела компенсації або на його робоче місце за направленням центру зайнятості, у межах дворічного строку працевлаштовується інший безробітний.

Для отримання компенсації роботодавець, який працевлаштував зареєстрованого безробітного на нове робоче місце, подає протягом двох місяців з дня працевлаштування до центру зайнятості заяву довільної форми, до якої додає довідку, встановленої форми, згідно затвердженого Порядку.

За рік, починаючи з травня 2013 року, 6 роботодавців звернулись до Коропського районного центру зайнятості із заявою про відшкодування єдиного внеску за 13 осіб, які були працевлаштовані із числа безробітних на новостворені робочі місця за професіями: продавець непродовольчих товарів, водій автотранспортних засобів, менеджер (управитель) із збуту, підсобний робітник, швачка, слюсар - ремонтник. З них - 8 осіб, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці.

Як підсумок – ця норма закону надає можливість роботодавцям заощаджувати витрати на єдиний внесок, нарахований на заробітну плату працевлаштованих працівників протягом цілого року. Переваги від компенсації роботодавці можуть оцінити самі, порахувавши економічний ефект від її отримання. За детальнішою інформацією щодо компенсації роботодавцям єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування звертайтесь у Коропський районний центр зайнятості за тел. 2-15-23.

Директор центру зайнятості

С.Левкович *********************************************************************

Звітність для роботодавців щодо запланованого масового вивільнення працівників

Пункт 4 частина 3 ст. 50 Закону про зайнятість вимагає від роботодавців за два місяці до вивільнення працівників подавати до центру зайнятості інформацію про заплановане масове вивільнення працівників у зв'язку зі змінами в організації виробництва й праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій (далі — підприємство), скороченням чисельності або штату працівників підприємства незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання.

Відповідно до частини 1 ст. 48 Закону про зайнятість, масовим вивільненням з ініціативи роботодавця (крім випадку ліквідації юридичної особи) є одноразове або протягом:

1) одного місяця:

- вивільнення 10 і більше працівників на підприємстві з чисельністю від 20 до 100 працівників;

- вивільнення 10 і більше відсотків працівників на підприємстві з чисельністю від 101 до 300 працівників;

2) трьох місяців - вивільнення 20 і більше відсотків працівників на підприємстві незалежно від чисельності працівників.

Тобто починаючи з 2013 року роботодавці повинні звітувати у випадку, коли вони звільняють працівників:

- на підставах, зазначених у п. 4 ч. З ст. 50 Закону про зайнятість, та в кількості, що передбачена ч. 1 ст. 48 цього-таки Закону;

- у випадку ліквідації підприємства (незалежно від кількості звільнених співробітників).

Згідно з п. 6 ст. 53 Закону про зайнятість за неподання або порушення визначеного порядку подання таких даних на роботодавця чекає штраф у чотирикратному розмірі мінімальної зарплати, установленої на момент виявлення порушення (з 01.01.14 р. - 4872 грн).

Провідний спеціаліст центру зайнятості

О. Федоренко ************************************************************************

Інформація про результати роботи районного центру зайнятості за січень листопад 2013 рокуЗавантажити

************************************************************************

 

СІМЕЙНОМУ БІЗНЕСУ - 10 РОКІВ...

**********************************************************************************

 

ГРОМАДСЬКІ РОБОТИ: СОЦІАЛЬНА ПІДТРИМКА БЕЗРОБІТНИХ, КОРИСТЬ ТЕРИТОРІАЛЬНІЙ ГРОМАДІ

*****************************************************************************

 

Профорієнтаційні заходи в «Сузір’ї»

 

З метою зорієнтування учнів на свідомий вибір майбутньої професії та розкриття важливості будь-якої професії в суспільному житті, 19 липня 2013 року відбулася зустріч дітей молодшого та середнього шкільного віку, що відпочивають в ПОГ ДЗОВ «Сузір’я», із спеціалістами Коропського РЦЗ.

Протягом двох годин відпочивальники мали змогу в ігровій формі отримати інформацію про світ професій, показати свої знання щодо інформованості про професії, прийняти участь у конкурсах, позмагатися з своїми однолітками на ерудованість, обізнаність та кмітливість, поспілкуватися з представниками центру зайнятості.

Велику зацікавленість, як завжди, викликав у дітей конкурс дитячого малюнку на асфальті на тему «Моя майбутня професія».

Переможці конкурсів та найактивніші учасники заходів одержали призи та грамоти Коропського РЦЗ.

Т. Марченко, спеціаліст РЦЗ

*****************************************************************************

 

Служба зайнятості інформує

 

Введені вдію нові форми звітності.

 

Наказами Міністерства соціальної політики України 31 травня 2013 року № 316 та 317 за погодженням із Державною службою статистики України затверджено форми звітності № 3-ПН "Інформація про попит на робочу силу (вакансії)" (далі - інформація),№ 4-ПН "Інформація про заплановане масове вивільнення працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці", які заповнюються роботодавцями.

Роботодавці подають інформацію до територіального органу Державної служби зайнятості України у містах Києві та Севастополі, районі, місті, районі у місті (далі - територіальний орган) незалежно від місцезнаходження.Форма подається за наявності у роботодавця попиту на робочу силу (вакансії) не пізніше 10-ти робочих днів з дати відкриття вакансії(й). Датою відкриття вакансії є наступний день після створення робочого місця чи припинення трудових відносин з працівником, робоче місце якого стає вакантним, або дата, починаючи з якої може бути укладений трудовий договір з найманим працівником.

У розділі I форми відображаються основні дані про вакансії: вказується порядковий номер запису;найменування професії (посади) відповідно до діючого Національного класифікатора України „Класифікатор професій”;кількість вакансій, розмір заробітної плати, включаючи додаткові матеріальні заохочення, для конкретної вакансії; зазначається місце проведення робіт (Автономна Республіка Крим, м. Київ, м. Севастополь, область, район, населений пункт, район у місті).

Також проставляється "Так", якщо роботодавцем передбачається укомплектування вакансій за сприяння територіальних органів, або "Ні" - у разі укомплектування вакансій роботодавцем самостійно.

У разі згоди роботодавця на укомплектування вакансій за сприяння територіальних органів для кожного такого запису заповнюється розділ ІІ, у якому відображаються порядковий номер відповідного запису у розділі І, а також характеристики таких вакансій, умови праці та вимоги до претендентів.

Розділ ІІ форми (окремо по кожній вакансії) підписується виконавцем, зазначаються прізвище та ініціали.

Форма звітності № 3-ПН підписується керівником (власником) підприємства (установи, організації) або фізичною особою–підприємцем, яка використовує працю найманих працівників. Зазначаються прізвище, ініціали та дата складання звіту. Вказуються номери телефону, факсу та адреса електронної пошти підприємства (організації, установи) або фізичної особи–підприємця.

Форма звітності № 4-ПН "Інформація про заплановане масове вивільнення працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці" (далі - інформація) заповнюється підприємствами, установами та організаціями у разі запланованого масового вивільнення працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ та організацій, скороченням чисельності або штату працівників підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання.

Інформація подається підприємствами, установами, організаціями не пізніше ніж за два місяці до вивільнення працівників до територіального органу Державної служби зайнятості України у містах Києві та Севастополі, районі, місті, районі у місті (далі - територіальний орган) за місцем реєстрації як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Критерії масового вивільнення працівників з ініціативи роботодавця (одноразового або протягом трьох місяців), крім випадку ліквідації юридичної особи, визначені у статті 48 Закону України "Про зайнятість населення".

У запис з окремим порядковим номером включаються дані про кількість запланованих до вивільнення працівників, за якими дані про найменування професії (посади), дату наказу про попередження про вивільнення працівників та дату запланованого вивільнення, відображені у графах 1, 3, 4, повністю збігаються. В іншому випадку дані про заплановане вивільнення працівників відображаються у записах під іншими порядковими номерами,зазначається найменування професії (посади) відповідно до діючого Національного класифікатора України „Класифікатор професій”, вказується кількість осіб, яких передбачається вивільнити, зазначаються дата наказу, яким було попереджено працівників про заплановане вивільнення, зазначається дата запланованого вивільнення працівників.

Форма підписується керівником (власником) підприємства (установи, організації), зазначаються прізвище, ініціали та дата складання звіту. Вказуються номери телефону, факсу та адреса електронної пошти підприємства (організації, установи).Нові звіти подаються, починаючи з 12 липня 2013 року. Додаткову інформацію щодо заповнення форми звітності можна отримати в районному центрі зайнятості або за тел. 2-15-23

Заступник начальника відділу надання соціальних послуг центру зайнятості

Н.Омелечко *****************************************************************************

 

 

Впровадження Закону України ”Про зайнятість населення”

Актуальні питання впровадження Закону України ”Про зайнятість населення” були основноютемою засідання "круглого столу", який організували та провели фахівці Коропського районного центру зайнятості 18 липня 2013 року за участю представників виконавчої влади району, органів місцевого самоврядування, роботодавців та соціальних партнерів, ЗМІ.

Про стан ринку праці, нові механізми забезпечення зайнятості населення поінформувала присутніх заступник директора-начальник відділу надання соціальних послуг центру зайнятості Людмила Костюченко.

З інформацією про порядок компенсації роботодавцям витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та стану організації та проведення громадських та інших робіт тимчасового характеру виступила заступник начальника відділу надання соціальних послуг Ніна Омелечко.

Тетяна Марченко, провідний спеціаліст відділу надання соціальних послуг, розповіла про можливість професійного навчання за сприянням служби зайнятості, в тому числіотримання ваучера для підтримання конкурентоспроможності осіб старше 45 років, про організацію стажування студентів вищих та учнів професійно-технічних навчальних закладів тапідтвердження результатів неформального професійного навчання осіб за робітничими професіями.

В обговоренні актуальних питань впровадження Закону України ”Про зайнятість населення” взяли участь представники фінансового управління, ПФУ у Коропському районі, управління соціального захисту населення, голови фермерських господарств та фізичні особи-підприємці.

В роботі “круглого столу” взяв участь перший заступник голови районної державної адміністрації Геннадій Дроздов, який наголосив на необхідність співпраці органів влади, роботодавців та служби зайнятості у ході впровадження нових інструментів, передбачених Законом України “Про зайнятість населення”.

*****************************************************************************

 

Про надання безоплатних консультацій з питань організації та провадження підприємницької діяльності

 

З 02.04.2013 року набрав чинності наказ Міністерствасоціальноїполітикивід 21.02.2013р. №74 “Про затвердженняПорядку забезпечення надання територіальними органами центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, консультацій особам з питань організації та провадження підприємницької діяльності”( зареєстровано в Мінюсті 14.03.2013р. за №408/22940).

Для отримання консультації, що полягає у безоплатному наданні інформації, особі необхідно звернутися із заявою за встановленою формою. Консультації надаються, зокрема,з питань законодавства щодо державної реєстрації суб'єктів господарювання,ліцензування, патентування та сертифікації підприємницької діяльності, податкового законодавства, відкриття рахунків у банківських установах, пошуку, відбору та найму персоналу, оформлення трудових відносин, оформлення документів щодо купівлі(оренди) земельних ділянок, приміщень для провадження підприємницької діяльності, оформлення банківських кредитів, іншої фінансової допомоги та інш. Надання консультацій із зазначених питань організовує територіальний орган ( центр зайнятості ).

 

Начальник відділу надання соціальних послуг РЦЗ

Л.Костюченко

*****************************************************************************

 

Громадські та інші роботи тимчасового характеру.

 

20 березня 2013року Уряд затвердив постанову “Про затвердження Порядку організації громадських та інших робіт тимчасового характеру”.

Громадські та інші роботи тимчасового характеру виконуються виключно на створених для цього тимчасових робочих місцях. З особами, які беруть участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру, роботодавці укладають у письмовій формі строкові трудові договори на строк, що сумарно протягом року не може перевищувати 180 календарних днів. Про участь осіб у таких роботах роботодавці вносять записи до трудових книжок відповідно до законодавства про працю.

Фінансування організації громадських робіт, до яких залучаються зареєстровані безробітні, здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів та коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття рівними частинами пропорційно сумі витрат на їх організацію.

Необхідно наголосити. що відповідальність за цільове використання коштів, а також відповідність громадських робіт інтересам територіальної громади та належність їх до суспільно корисних робіт покладається на місцеві органи влади.

Коропською районною державною адміністрацією 12 квітня 2013 року за №82 затверджене розпорядження про “ Про організацію громадських робіт в 2013 році “, яке набере чинності після реєстрації в районному управлінні юстиції та опублікування в районній газеті “Нові горизонти”.

 

Провідний спеціаліст відділу надання соціальних послуг РЦЗ

О.Федоренко

*****************************************************************************

 

Отримайте “ваучер” для навчання новій професії.

 

В умовах постійного розвитку технологій знання та навички працівників, отримані в рамках базової освіти, швидко застарівають. Законом України «Про зайнятість населення» передбачено право громадян у віці від 45 років, які мають страховий стаж не менше 15 років, на одноразове отримання «ваучера» для оплати прискореного навчання новій професії або підвищення кваліфікації із затвердженого переліку професій. Вартість ваучера встановлюється в межах вартості навчання, але не може перевищувати 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (з 1 січня 2013 р. – 11470 гривень).

Затверджений Порядок визначає механізм видачі та оплати ваучера органами Державної служби зайнятості, а також перелік професій, за якими може бути виданий ваучер. На підставі аналізу та прогнозу потреб галузей економіки у робочій силі, до переліку включено професії для кадрового забезпечення таких пріоритетних галузей, як будівельна, агропромисловий комплекс, транспортна інфраструктура та інформаційні технології.

Очікується, що вже цього року ваучерами зможуть скористатися близько 20 тисяч українців. Оплата ваучера здійснюється за рахунок коштів Фонду соціального страхування на випадок безробіття.

 

Провідний спеціаліст відділу надання соціальних послуг РЦЗ

Т.Марченко

*****************************************************************************

 

Роботодавці отримають компенсації зі сплати єдиного соціального внеску.

 

Нормою статті 24 можуть скористатися підприємства, приватні підприємці після того, як вони створять, починаючи з 2013 року, нові робочі місця та працевлаштують працівників шляхом укладання з ними трудових договорів. Умовою надання цієї пільги є те, що з дня прийняття особи на роботу їй упродовж 12 місяців має виплачуватися заробіток у розмірі, що перевищує три мінімальні зарплати.

Лише через рік після укомплектування новостворених робочих місць такі працедавці зможуть розраховувати на 50-відсоткове покриття витрат зі сплати єдиного страхового внеску за рахунок коштів Пенсійного фонду. Порядок компенсування частини фактичних витрат затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13 березня 2013 року № 153.

Преференції зі сплати єдиного соціального внеску передбачені також для юридичних і фізичних осіб-підприємців, які будуть організовувати нові місця праці і працевлаштовувати безробітних. Зокрема, у статті 26 Закону України «Про зайнятість населення» зазначено, що компенсаційні виплати надаватимуться тим роботодавцям, які не мають заборгованості зі сплати страхових внесків, не є банкрутами і проти них не порушена справа про банкрутство.

На щомісячне повернення витрат можуть розраховувати ті, хто на новостворені робочі місця прийматиме за направленням центру зайнятості безробітних з числа осіб, недостатньо конкурентоспроможних на ринку праці. Компенсація виплачуватиметься упродовж 12 місяців з дня працевлаштування особи, при цьому термін забезпечення роботою працівника повинен бути не меншим як два роки.

Відповідно до статті 27 Закону України «Про зайнятість населення» право на компенсаційні виплати мають також суб’єкти малого підприємництва, що будуть організовувати нові робочі місця в пріоритетних галузях економічної діяльності. Умови отримання відшкодування такі ж. Відмінність полягає лише у тім, що на новостворені місця праці за направленням центру зайнятості можна приймати будь-кого з безробітних, а не тільки потребуючих додаткового соціального захисту. Важливо, щоб суб’єкти малого підприємництва розширювали свою діяльність у пріоритетних галузях економіки.

Зазначимо, що наразі ще не затверджені відповідні порядки, у яких будуть прописані механізми покриття витрат щодо сплати єдиного соціального внеску у разі працевлаштування безробітних на нові робочі місця.

 

Заступник начальника відділу надання соціальних послуг центру зайнятості

Н.Омелечко

*****************************************************************************

 

День відкритих дверей центру зайнятості для учнівської молоді

У рамках заходів, спрямованих на висвітлення послуг служби зайнятості для молоді, популяризації робітничих професій та презентації Центрів професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, 7 грудня 2011 року відбувся День відкритих дверей Коропського районного центру зайнятості для учнівської молоді та випускників навчальних закладів. В ході заходу відвідувачі мали змогу прослухати лекції про зайнятість в сучасних умовах, про послуги служби зайнятості випускникам, ознайомитися із вакансіями, матеріалами стендів та буклетами. Для молоді було презентовано програмно-апаратний комплекс «Профорієнтаційний термінал» та навчальні заклади, серед яких : Кримський, Рівненський, Одеський та Харківський центри професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, які дають змогу здобути сучасні робітничі професії. Учасники також отримали інформацію про актуальні професії на ринку праці регіону та можливість одержання профконсультацій спеціаліста центру із застосуванням профдіагностичних методик, в тому числі і із застосуванням «АРМ «Профконсультант».

Вже традиційно в кінці року під час заходу проходить виставка малюнків та нагородження переможців районного конкурсу дитячого малюнку «Моя майбутня професія» серед учнів молодшого шкільного віку.

Перше місце зайняла Навродська Анна, 4 клас, малюнок «Вчителька»; друге – Дорошенко Марина, 4 клас, малюнок «Ветеринарний лікар» та Скляр Інна, 4 клас, малюнок «Вчителька»; третє – Петрушанко Артьом, 3 клас, малюнок «Інспектор ДПС» та Білич Юлія, 2 клас, малюнок «Балерина».

 

Спеціаліст Коропського РЦЗ

Марченко Т.

******************************************************************************

 

Служба зайнятості застерігає

 

Служба зайнятості гарантує соціальний захист безробітних, надаючи весь комплекс послуг, передбачений законодавством. І одним з головних завдань вбачає активізацію власних зусиль клієнтів до пошуку роботи. Безумовно, що переважна більшість з них виконують усі рекомендації працівників центрів зайнятості, надають правдиві документи для призначення допомоги по безробіттю. Проте трапляються непоодинокі випадки, коли безробітні, перебуваючи на обліку, нелегально працюють або ж, не скасувавши власну підприємницьку діяльність, отримують допомогу по безробіттю. Дехто умудряється подати недостовірні дані щодо останнього місця роботи, зокрема неправдиві довідки про середню заробітну плату. Це призводить до незаконного отримання допомоги по безробіттю,

Щоб виявити ці факти, проводиться обмін інформацією між службою зайнятості, Державною податковою адміністрацією та Пенсійним фондом України. І громадяни, які перебувають на обліку в центрах зайнятості, мають знати, що їхні неправомірні дії, як-то: незаконні доходи від провадження підприємницької діяльності, виконання роботи за трудовим договором, виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими угодами, ведення особистого селянського господарства тощо неважко виявити, і за це вони відповідатимуть згідно із законодавством.

Центр зайнятості постійно проводить перевірки достовірності зазначених у довідках про середню заробітну плату даних та записів у трудових книжках за весь період перебування безробітного на обліку.

Звичайно, кількість випадків таких порушень з роками зменшується, але все ж таки вони трапляються. Так, в 2011 році було виявлено 4 випадки переплат на загальну суму 3,06 тис.грн., із них по вині роботодавців 2 випадки на суму 0,22тис.грн., та 2 по вині безробітних осіб -2,84тис.грн. Ці факти були встановлені в результаті звірки з державним реєстратором, з Державною податковою адміністрацією та під час перевірок довідок про середню заробітну плату безпосередньо у роботодавця.

Якщо відомості про доходи особи, на підставі яких призначено матеріальне забезпечення, є недостовірними з вини роботодавця, центр зайнятості проводить перерахунок страхових виплат з дня їх призначення. Суми незаконно виплачених коштів відшкодовуються роботодавцем. У разі відмови особи повернути кошти або роботодавця відшкодувати кошти, а також у разі неповернення їх у встановлений строк стягнення таких коштів здійснюється у судовому порядку відповідно до законодавства.

У ході перевірки надходить інформація не тільки про перебування безробітних у трудових відносинах, але й отримання пенсійного забезпечення, яке згідно з чинним законодавством не дає можливості на отримання допомоги по безробіттю.

Тож нагадуємо, що згідно із законодавством застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов’язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг.

Провідний спеціаліст відділу бухгалтерського обліку

Ю.Соловйова

*****************************************************************************

 

Роботодавці – не забувайте своєчасно подавати звіти

 

Відповідно до Закону України „Про зайнятість населення” від 01.03.1991 р. №803-VII підприємства, установи і організації, їх структурні підрозділи та філії, незалежно від форми власності та господарювання, повинні подавати до центрів зайнятості за місцем їх реєстрації щомісяця у повному обсязі адміністративні дані про наявність вільних робочих місць (вакансій), у тому числі призначених для працевлаштування інвалідів, та у десятиденний строк - про прийнятих працівників у порядку, встановленому законодавством, а за неподання або несвоєчасне подання законодавством даних про прийнятих працівників передбачена адміністративна відповідальність.

Службою зайнятості була проведена певна робота з роботодавцями по роз’ясненню внесених змін до Закону України “Про зайнятість населення” і як результат цього - збільшилась кількість підприємств, які подають дані про прийнятих працівників та вакансії.

Так, з початку 2011 року 118 роботодавців подали 227 звітів про прийнятих працівників, згідно яких на роботу було прийнято 469 чол.

У банку даних центру зайнятості налічувалось 262 вакансії від 69 роботодавців. За направленням служби зайнятості було укомплектовано 188 вакансій ( 71,8% від загальної кількості).

За сприяння служби зайнятості з початку року роботу отримали 231 чол., із них на дотаційні робочі місця працевлаштовані 18 чол. і 5- шляхом одноразової виплати допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності.

Тож шановні роботодавці, ще раз нагадуємо, не забувайте своєчасно подавати до служби зайнятості інформацію про наявність вільних робочих місць та дані про всіх прийнятих працівників.

Відповідно до законодавства, центр зайнятості здійснює перевірки повноти та своєчасності подання даних про прийнятих працівників, починаючи з 01 січня 2011 року.

Бланки звітів форми №3-ПН «Про наявність вакансій» та №5-ПН «Про прийнятих працівників» та інструкції щодо порядку їх заповнення можна отримати в районному центрі зайнятості, довідки за тел.2-15-23.

 

Начальник відділу взаємодії з роботодавцями РЦЗ

Н.Омелечко

*****************************************************************************

 

Виїзна акція Коропського РЦЗ в літній дитячий оздоровчий заклад ПОГ ДЗОВ «Сузір’я»

 

З метою орієнтування учнів на свідомий вибір майбутньої професії та розкриття важливості будь-якої професії в суспільному житті 03 червня 2011 року пройшла виїзна акція РЦЗ в літньому дитячому оздоровчому закладі ПОГ ДЗОВ «Сузір’я», в якій прийняло участь 109 осіб, з яких 44 дітей молодшого шкільного віку, 44 дітей середнього шкільного віку та 21 особа старшого шкільного віку. Протягом 2 годин діти мали змогу в ігровій формі отримати інформацію про світ професій, показати свої знання щодо інформованості про професії, прийняти участь у конкурсах та позмагатися з своїми однолітками на ерудованість, обізнаність та кмітливість, поспілкуватися з представниками центру зайнятості.

Якщо на початку заходу відмічалися деякі здивованість та пасивність учнів, то вже в середині заходу учні наввипередки виявляли бажання виконувати вправи.


Велику зацікавленість, як завжди, викликав у дітей молодшого та середнього шкільного віку конкурс дитячого малюнку на асфальті на тему «Моя майбутня професія».


Зацікавила учнів і експозиція матеріалів по професіях та навчальних закладах, де їх можна здобути, підготовлена спеціалістами РЦЗ.


Переможці конкурсів та найактивніші учасники заходів одержали грамоти Коропського РЦЗ. А оскільки всі були дуже і дуже активні, то майже всі були відмічені заохочувальними призами.


На думку учасників акції, захід пройшов успішно. Єдиним побажання, яке висловлювали як учні, так і вихователі : «Приїжджайте до нас ще!».

 

Спеціаліст Коропського РЦЗ

Марченко Т.

 

*****************************************************************************

 

Подарунки від служби зайнятості учням Риботинської ЗОШ

27 травня на святі Останнього дзвоника в Риботинській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів було презентовано для батьків, учнів, вчителів та громадськості села «Профорієнтаційний щоденник школяра».


Класні керівники 6-10 класів одразу ж на святі вручили щоденники своїм вихованцям. В заході прийняло участь 184 особи, з яких: 101 учень та 23 педагогічні працівники школи.

*****************************************************************************

 

РОБОТУ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ БУДЕ МОДЕРНІЗОВАНО

У державної служби зайнятості, як у однієї з найпрогресивніших соціальних служб України, постійно зростають вимоги до якості даних та швидкості обробки інформації. Тому сьогодні Державний центр зайнятості спільно з розробниками програмного забезпечення ЗАТ “Софтлайн” працює над впровадженням нових технологій обробки інформації і передачі даних. Зокрема, в даний час проводиться модернізація та удосконалення Єдиної інформаційно-аналітичної системи ДСЗУ (далі ЄІАС) шляхом переходу з діючої платформи до нової (..NЕТ). Уже сьогодні Коропський районний центр зайнятості готується до впровадження у дослідну та промислову експлуатацію модернізованої ЄІАС, що дозволить надавати клієнтам комплекс соціальних послуг у єдиній загальнодержавній базі даних в режимі “оn-lіnе”.

З 11 травня 2011 року в районному центрі зайнятості розпочалося навчання фахівців аспектам роботи в ЄІАС(..NЕТ) засобами веб-семінарів. Упродовж навчання спеціалісти центру зайнятості вивчатимуть новий інтерфейс модернізованої системи ЄІАС у блоках “Організація прийому та надання послуг клієнтам”, “Працевлаштування осіб”, “Організація нарахувань та утримань”, “Статистика та аналітика”, “Послуги роботодавцям”, “Організація професійного навчання” тощо. Серед переваг модернізованої ЄІАС(..NЕТ) насамперед зручний пошук вакансій на прийомі у спеціаліста центру зайнятості. Завдяки режиму "оn-Ііnе" пошук здійснюється по оперативній базі вакансій не тільки по своєму центру зайнятості, але і в будь-якому іншому на вибір, а за бажанням - по всій Україні.

 

*****************************************************************************

 

Тимчасова зайнятість безробітних

Відповідно до розпорядження районної державної адміністрації від 20 грудня 2010 року “Про затвердження видів та обсягів оплачуваних громадських робіт, що мають суспільно корисну спрямованість, відповідають потребам району та сприяють його соціальному розвитку на 2011рік” та укладених угод про спільну діяльність районного центру зайнятості та сільських та селищних рад, оплачувані громадські роботи в поточному році організовуються з метою забезпечення тимчасової зайнятості та надання додаткової соціальної підтримки осіб , які шукають роботу .

Основними видами робіт, за якими виконувались оплачувані громадські роботи були –упорядження меморіалів, пам’ятників, братських могил та інших місць поховання загиблих захисників Вітчизни, утримання в належному стані цвинтарів, особливо в сільській місцевості, благоустрій, прибирання та озеленення територій населених пунктів, ліквідація сміттєзвалищ, прибирання та утримання в належному стані придорожніх смуг, вирубка чагарників вздовж доріг, виконання сільськогосподарських робіт ( під час проведення весняно-польових робіт), інші загальнодоступні види трудової діяльності, які відповідають потребам громади .

Протягом поточного 2011 року було укладено 32 договори на виконання оплачуваних громадських робіт, на які було направлено 125 безробітних. Із загальної кількості безробітних 29 осіб працювали в сільському господарстві, ними було відпрацьовано 313 людино-днів, в обробній галузі -26 осіб, відпрацьовано 410 людино-днів, в будівництві -30 осіб, відпрацьовано 565 людино-днів, в державному управлінні -40 осіб, відпрацьовано 704 людино-дні. Загальні витрати на оплачувані громадські роботи склали 118,3тис.грн., із них за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного страхування на випадок безробіття 79,3тис.грн., за рахунок коштів підприємств -39,0тис.грн.

Роботи з упорядження меморіалів, пам”ятників, братських могил та інших місць поховання загиблих захисників Вітчизни, утримання в належному стані цвинтарів, особливо в сільській місцевості, благоустрій, прибирання та озеленення територій населених пунктів, ліквідація сміттєзвалищ в поточному році виконували Атюшівська, Жовтнева, Оболонська, Крисківська, Краснопільська, Райгородська, Лукнівська сільські ради та Понорницька селищна рада, витрати коштів Фонду загальнообов’язкового державного страхування на випадок безробіття на ці роботи склали 45,1 тис.грн. Оплачувані громадські роботи на територіях сільських рад будуть виконуватись і надалі.

Також проводились оплачувані громадські роботи з прибирання та утримання в належному стані придорожніх смуг, вирубка чагарників вздовж доріг за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, на цих роботах працювало 26 безробітних, ними відпрацьовано 533 людино-дні, витрати коштів фонду склали 34,2 тис.грн.

 

*****************************************************************************

 

ЗАПРОШУЄМО НА НАВЧАННЯ ДО ЦЕНТРІВ ПРОФТЕХОСВІТИ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ

Бажаєте працювати, але знайти роботу за фахом не вдається? Мрієте стати верхолазом чи ковалем, а жоден навчальний заклад області не готує таких спеціалістів? Вам допоможе служба зайнятості, яка пропонує дорослому населенню змінити професію або оволодіти новою, підвищити кваліфікацію у сучасних навчальних комплексах - центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості в АР Крим, Одеській, Рівненській та Харківській областях.

У центрах профтехосвіти державної служби зайнятості можна освоїти спеціальності будівельної, деревообробної та металообробної галузей, сфери побутового обслуговування населення і торгівлі, сільського господарства, автомобільного транспорту та інших робітничих професій, які є затребуваними на ринку праці. Серед інших переваг навчання - гарантоване працевлаштування слухачів, що вчаться за направленням служби зайнятості, стислі терміни навчання, максимальне врахування вимог роботодавців, використання в учбовому процесі новітніх технологій та обладнання, можливість навчатися за індивідуальною формою, комфортні умови навчання та проживання для людей різного віку.

Центри ПТО ДСЗ оснащені найсучаснішим обладнанням та устаткуванням, а спектр освітніх послуг, зміст та умови навчання в них відповідають європейським стандартам. Там можна освоїти навіть ті професії, фахівців яких не готує жоден навчальний заклад області або ж стара матеріально-технічна база просто не дозволяє цього робити. Оволодіти народними промислами та стати професійним ковалем ручного кування, бондарем, виробником художніх виробів з лози або вишивальницею шукачам роботи пропонує служба зайнятості у Рівненському центрі ПТО ДСЗ. А фахівців таких ексклюзивних професій, як електрогазозварник підводного зварювання та верхолаз за направленням служби зайнятості готують лише в Кримському центрі ПТО.

Слухачами центрів профтехосвіти державної служби зайнятості можуть бути, як безробітні, зараховані на навчання за направленням служби зайнятості, так і особи, що навчаються за кошти підприємств, організацій, установ або за власні.

За направленням служби зайнятості безробітні вчаться за рахунок коштів Фон