back

Гідно вшанували пам’ять видатного земляка Федора Дудка

08 лютого 2019

Сьогодні на Коропщині відбулася непересічна подія - урочисте освячення меморіальної дошки видатного українського письменника і журналіста, уродженця села Шабалинів Федора Дудка та презентація його книги «Отаман Крук».

Вшанувати пам’ять видатного діяча Української революції 1917-1921 років, борця за незалежність України у 20-му столітті зібралася громада села Шабалинів на чолі зі старостою Миколою Сальнюком. Завітали почесні гості: заступник голови Чернігівської обласної державної адміністрації Наталія Романова, начальник сектору інформаційної реінтеграції Донбасу та Криму Міністерства інформаційної політики України Віктор Литвінов, в.о. голови райдержадміністрації Віктор Кузуб,  члени правління громадської організації «Українська ініціатива» Юрій Косенко та Ольга Тимчишин.

Для освячення меморіальної дошки видатного земляка був запрошений архиєпископ Чернігівський і Ніжинський Православної церкви України  Євстратій.

В ході урочистого заходу виступила заступник голови ОДА Наталія Романова. У своїй промові вона наголосила: «Які б негаразди нас не оточували, але ми, українці, повинні завжди пам’ятати, що ми маємо свою землю, свою віру, свою мову, і саме їх треба відстоювати. Коли людина знає і цінує своє коріння, її ніхто не поневолить. Дехто вважає, щоб народ перестав вірити у свою самостійну державу, то достатньо, як у тій книзі («Отаман Крук»), просто взяти і замалювати у мізках людей історичну правду. От тільки рано чи пізно та фарба відпаде і пам'ять до народу повернеться».

В.о. голови райдержадміністрації Віктор Кузуб у своєму зверненні до присутніх зауважив, Федір Дудко був активним громадським діячем доби Української народної республіки і вже в ті часи відстоював ідею створення в Україні єдиної православної церкви, і лише через сторіччя мрія нашого земляка таки збулася.

Віктор Кузуб  висловив вдячність представникам громадської організації «Українська ініціатива» за відродження історичної справедливості щодо наших видатних земляків: Михайла Куриленка, Петра Кузьменка, Федора Дудка, а також подякував представнику Міністерству внутрішньої політики України Віктору Литвіному, завдяки сприянню якого книга «Отаман Крук» побачила світ.

Учасники зібрання вшанували пам’ять видатних шабалинівців, письменників Федора Дудка та Івана Шкурая покладанням квітів до меморіальних дощок, які розміщені на фасаді Шабалинівського будинку народних традицій та дозвілля.

Далі урочистості продовжилися у Коропському будинку культури презентацією роману «Отаман Крук» та святковим концертом за участі артистів Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм.

 

 

 

Райдержадміністрація