15 січня 2016

2019 рік

Про підсумки роботи зі зверненнями громадян за 2019 рік.doc

Про підсумки роботи зі зверненнями громадян 3 квартал.docx

Про підсумки роботи зі зверненнями громадян 1 півріччя 2019.docx

Про підсумки роботи зі зверненнями громадян за 1 квартал 2019.docx

2018 рік

Про підсумки роботи зі зверненнями громадян за рік 2018.doc

Про підсумки роботи зі зверненнями громадян за ІІІ квартал 2018 рік

Про підсумки роботи зі зверненнями громадян за ІІ квартал 2018 рік

Про підсумки роботи зі зверненнями громадян за І квартал 2018 рік

 

2017 рік

Про підсумки роботи зі зверненнями громадян за 2017 рік

*******************

Про підсумки роботи зі зверненнями громадян за 9 місяців 2017 року

******************

Про підсумки роботи зі зверненнями громадян за перше півріччя 2017 року

*******************

Про підсумки роботи зі зверненнями громадян за І квартал 2017 року

******************

Про підсумки роботи зі зверненнями громадян за 2016 рік

*******************

Звіт по роботі зі зверненнями громадян за III квартал 2016

*******************

Звіт по роботі зі зверненнями громадян за II квартал 2016 року

*******************

Звіт по роботі зі зверненнями громадян за I квартал 2016 року

 

*********************

Звернення громадян звіт 9 місяців 2015.doc

*********************

Про підсумки роботи зі зверненнями громадян за рік 2015 року

згідно з вимогами Указу Президента України

від 7 лютого 2008 року № 109/2008

Реалізуючи вимоги Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України від 7 лютого 2008 року № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» та розпорядження голови облдержадміністрації від 21 лютого 2008 року № 67 з цього питання, районна державна адміністрація, виконавчі комітети сільських, селищних рад вживають необхідні заходи, спрямовані на вдосконалення організації роботи зі зверненнями громадян, поліпшення умов реалізації конституційного права громадян на особисте звернення, підвищення відповідальності керівників органів виконавчої влади за належне реагування на обґрунтовані пропозиції, заяви, скарги громадян, на розв’язання проблем, які спричиняють такі скарги. Розпорядженням голови райдержадміністрації від 3 березня 2008 року № 77 затверджено план заходів районної державної адміністрації по виконанню вищезазначених Указів Президента України та розпорядження голови облдержадміністрації. Також даним розпорядженням затверджено склад постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян та графік прийому громадян з особистих питань керівництвом районної державної адміністрації як у приміщенні райдержадміністрації, так і за місцем проживання громадян.

Щоквартально на засіданнях Колегії райдержадміністрації, на засіданнях виконавчих комітетів сільських, селищних рад, на зборах апарату, на апаратних навчаннях службовців райдержадміністрації, районної ради та резерву кадрів аналізується робота із зверненнями громадян. Інформації та доповідні записки про роботу зі зверненнями громадян надсилаються органам місцевого самоврядування, структурним підрозділам райдержадміністрації для вжиття відповідних заходів з метою суттєвого покращення роботи зі зверненнями громадян. За результатами розгляду питання на засіданнях Колегії головою райдержадміністрації видаються відповідні розпорядження та доручення своїм заступникам, керівникам районних служб, сільським, селищним головам. У них вказується на недоліки в роботі, ставляться конкретні завдання по їх усуненню та вдосконаленню роботи зі зверненнями громадян.

Щомісячно на нарадах у голови районної державної адміністрації із заступниками, керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації, районних служб обговорюється питання про роботу зі зверненнями громадян. Присутні ознайомлюються із документами, що надходять з обласної державної адміністрації, по усуненню недоліків та підвищенню ефективності розгляду пропозицій, заяв і скарг.

Також щотижнево на нарадах у першого заступника голови, керівника апарату райдержадміністрації детально розглядаються питання забезпечення належної виконавської дисципліни, підвищення кваліфікації працівників структурних підрозділів райдержадміністрації, додержання правил внутрішнього розпорядку, роботи зі зверненнями громадян у ході реалізації соціальних ініціатив Президента України. За результатами даються окремі протокольні доручення керівникам відповідних служб щодо усунення недоліків та підвищення ефективності діяльності у даному напрямі.

Крім того, питання про роботу зі зверненнями громадян постійно виноситься на навчання депутатів, членів виконавчих комітетів, активів сільських, селищних рад, на кущові семінари з секретарями місцевих рад, на семінари-наради з сільськими, селищними головами та секретарями. В районній державній адміністрації діє телефон та електронна адреса довіри. Районна державна адміністрація постійно націлює місцеві органи виконавчої влади на надання конкретної допомоги громадянам і, в першу чергу, соціально найменш захищеним категоріям, у вирішенні найзлободенніших питань.

Виконавчими комітетами місцевих рад проводиться обстеження матеріально-побутових умов одиноких людей похилого віку, інвалідів. Їм надавалася допомога в облаштуванні побуту, забезпеченні паливом, матеріальна допомога.

Дуже важливими і ефективними є такі способи спілкування з людьми, як особисті прийоми громадян і прямі телефонні зв’язки голови райдержадміністрації, його заступників, керівників структурних підрозділів і районних установ, сільських, селищних голів, членів виконавчих комітетів, активів сільських, селищних рад, виїзні приймальні, дні віддалених сіл і інші. Для вирішення деяких питань даються письмові доручення керівникам установ та організацій. Це сприяє значному поліпшенню у вирішенні проблемних питань населення. Також завдяки даній формі роботи вдається попередити надходження звернень до органів влади вищого рівня і, в деякій мірі, повторних. Саме завдяки цим заходам велика кількість життєво-важливих проблем громадян вирішується безпосередньо на місцях і одразу.

Протягом 2015 року проведено 5 прямих телефонних зв’язків, 2 провів в.о. голови райдержадміністрації, звернулось 3 особи з них 2 інваліди війни. Зокрема, були порушені питання:викачки рідких побутових відходів на пільгових умовах та стосовно мобілізації в АТО.

Головою районної державної адміністрації проведено 3 прямі телефонні зв’язки, звернулось 14 осіб. Зокрема, були порушені питання: виплати заробітної плати, питання надання соціальних пільг, виплати заробітної плати мобілізованому в АТО та інше. По трьох питаннях дано письмові доручення.

Органами виконавчої влади особлива увага зосереджена на залученні більш широких верств населення до вирішення проблемних питань при зверненнях безпосередньо на особистий прийом до голови районної державної адміністрації. Про графік особистого прийому громадян головою, керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації постійно повідомляється в газеті «Нові горизонти» та по радіомовленню. Також у приміщенні райдержадміністрації та у виконавчих комітетах сільських, селищних рад вивішені графіки прийомів. Крім того, розвішуються оголошення на території сільських, селищних рад.

У порівнянні з минулим роком кількість звернень громадян, які звернулися під час особистих прийомів до голови районної державної адміністрації та його заступників зменшилася. Так, протягом 2015 року головою районної державної адміністрації та його заступниками прийнято 36 осіб що на 313,8 % менше проти відповідного минулого року.

Зокрема, до голови районної державної адміністрації звернулось 18 осіб. До першого заступника голови райдержадміністрації звернулося 4 особи до заступника голови райдержадміністрації з гуманітарних справ 14 осіб (всього порушено 36 питань). В основному населенням порушено питання, врегулювання земельних відносин, питання пільгового проїзду, надання допомоги на лікування, надання матеріальної допомоги, надання допомоги малозабезпеченим сім’ям, благоустрою та інші.

Протягом 2015 року спостерігалася тенденція зменшення надходження звернень громадян в цілому до апарату та структурних підрозділів районної державної адміністрації. Так, у звітному періоді надійшло 267 звернень (в них порушено 267 питань), що на 2 звернення або на 0,75 % більше проти 2014 року.

До апарату районної державної адміністрації протягом звітного періоду надійшло 101 лист (в них порушено 101 питання), що на 13 звернень або на 14,7 % більше, ніж за 2014 рік, з них 91 листів – з обласної державної адміністрації (79 контрольних), 3 колективних. Протягом звітного періоду надійшло два звернення Народного депутата України Євлахова Анатолія Сергійовича, перше стосовно ознак злочину при розпорядженні пасовищами територіальної громади Вишеньківської сільської ради Коропського району, друге стосовно лікування громадянина Єрмоленко Анатолія Івановича за рахунок бюджетних коштів в Чернігівській міській лікарні. Два звернення Народного депутата України Бублика Юрія Васильовича щодо порушення трудового законодавства у Коропському територіальному центрі соціального обслуговування та щодо виплати заробітної плати в філії «Коропський райавтодор». Одне звернення Народного депутата Колоди О.М., щодо виплати заробітної плати працівникам освіти району. Одне звернення Народного депутата Давиденко В.М., щодо надання первинної медичної допомоги жителям прилеглих населених пунктів смт Понорниця. Звернення депутата районної ради Куніцина Володимира Миколайовича щодо неконтрольованої популяції диких кабанів в Коропському районі. Звернення депутата районної ради Кирилюка В.Д., щодо перерахування платежів від населення за спожиту електроенергію. Звернення депутата районної ради Зикун Світлани Володимирівни щодо тарифів на міжміські пасажирські перевезення.

В основному звертаються соціально незахищені або найменш захищені категорії громадян. Так, протягом 2015 року звернулося 22 пенсіонери, з них 4 звернення від дітей війни, 8 звернень від інвалідів II-III групи загального захворювання, 9 звернень від багатодітних сімей, та 9 учасників бойових дій.

Спостерігається тенденція зменшення надходження звернень до сільських, селищних рад району. Так, протягом 2015 року до місцевих рад надійшло 2653 звернень (в них порушено питання) земельних відносин, соціального захисту, транспорту і зв’язку та інше.

Протягом 2015 року до районної державної адміністрації надходили звернення від жителів смт: Коропа; Понорниця. Сіл: Атюши; Жовтневого; Покошичі; Мезин; Нехаївки; Свердловки; Риботина та інших населених пунктів району.

Всі листи, що надходять до райдержадміністрації, детально аналізуються та опрацьовуються. В них порушуються питання різного характеру.

Основні ж з них такі:

- соціальний захист - 167;

- житлової політики - 45;

- газопостачання - 3;

- земельних відносин - 13;

- заробітної плати -14;

- транспорту і зв’язку - 9

- перейменування вулиці -1

Районною державною адміністрацією та органами місцевого самоврядування систематично аналізуються та узагальнюються звернення громадян, вживаються заходи щодо усунення наявних недоліків, своєчасного виявлення і попередження причин та умов, що породжують колективні і повторні звернення громадян до органів влади вищого рівня.

Як висновок можна зазначити, що найчастіше громадянами порушуються питання призначення та виплати соціальної допомоги різного характеру, врегулювання земельних спорів, соціального захисту, пасажирського перевезення, надання матеріальної допомоги для проведення лікування, працевлаштування, газифікації, погашення заборгованості із виплати заробітної плати, питання пов’язані зі службою в АТО (бронежилети, каски, одяг, харчі), забезпечення всім необхідним сімей - члени яких призвані на службу, та інші найактуальніші питання сьогодення Районною державною адміністрацією проводиться ряд заходів з метою надання практичної і консультативно-методичної допомоги виконавчим комітетам сільських, селищних рад з питань роботи зі зверненнями громадян.

Районна державна адміністрація намагається забезпечувати всебічний, об’єктивний і своєчасний розгляд кожного звернення, надавати заявникам реальну допомогу у вирішенні порушених проблем. При цьому не допускаються формальні відписки. Після остаточного вирішення питання надається відповідь заявникові.

Проаналізувавши роботу зі зверненнями громадян, можна зробити висновок, що стан виконавської дисципліни знаходиться на задовільному рівні. Районні управління, відділи, органи місцевого самоврядування своєчасно і оперативно розглядають листи громадян і повідомляють авторів про прийняті рішення.

Через засоби масової інформації та на веб-сайті районної державної адміністрації постійно висвітлюється робота органів виконавчої влади з населенням. Роз’яснення конституційних прав громадян на письмові звернення і звернення, що надходять під час проведення керівництвом прийомів громадян з особистих питань, та Укази Президента України, доручення Прем’єр-міністра України, графіки проведення стаціонарних і виїзних прийомів громадян керівництвом району більш широкому загалу населення надаються на сторінках районної газети «Нові горизонти», по районному радіомовленню та на веб-сайті районної державної адміністрації.

********************************************************

Про підсумки роботи зі зверненнями громадян 1 квартал 2015 року

згідно з вимогами Указу Президента України

від 7 лютого 2008 року № 109/2008

Реалізуючи вимоги Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України від 7 лютого 2008 року № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» та розпорядження голови облдержадміністрації від 21 лютого 2008 року № 67 з цього питання, районна державна адміністрація, виконавчі комітети сільських, селищних рад вживають необхідні заходи, спрямовані на вдосконалення організації роботи зі зверненнями громадян, поліпшення умов реалізації конституційного права громадян на особисте звернення, підвищення відповідальності керівників органів виконавчої влади за належне реагування на обґрунтовані пропозиції, заяви, скарги громадян, на розв’язання проблем, які спричиняють такі скарги.

Розпорядженням голови райдержадміністрації від 3 березня 2008 року № 77 затверджено план заходів районної державної адміністрації по виконанню вищезазначених Указів Президента України та розпорядження голови облдержадміністрації. Також даним розпорядженням затверджено склад постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян та графік прийому громадян з особистих питань керівництвом районної державної адміністрації як у приміщенні райдержадміністрації, так і за місцем проживання громадян.

Щоквартально на засіданнях Колегії райдержадміністрації, на засіданнях виконавчих комітетів сільських, селищних рад, на зборах апарату, на апаратних навчаннях службовців райдержадміністрації, районної ради та резерву кадрів аналізується робота із зверненнями громадян. Інформації та доповідні записки про роботу зі зверненнями громадян надсилаються органам місцевого самоврядування, структурним підрозділам райдержадміністрації для вжиття відповідних заходів з метою суттєвого покращення роботи зі зверненнями громадян. За результатами розгляду питання на засіданнях Колегії головою райдержадміністрації видаються відповідні розпорядження та доручення своїм заступникам, керівникам районних служб, сільським, селищним головам. У них вказується на недоліки в роботі, ставляться конкретні завдання по їх усуненню та вдосконаленню роботи зі зверненнями громадян.

Щомісячно на нарадах у в.о. голови районної державної адміністрації із заступником, керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації, районних служб обговорюється питання про роботу зі зверненнями громадян. Присутні ознайомлюються із документами, що надходять з обласної державної адміністрації, по усуненню недоліків та підвищенню ефективності розгляду пропозицій, заяв і скарг.

Також щотижнево на нарадах у в.о. голови райдержадміністрації, керівника апарату райдержадміністрації детально розглядаються питання забезпечення належної виконавської дисципліни, підвищення кваліфікації працівників структурних підрозділів райдержадміністрації, додержання правил внутрішнього розпорядку, роботи зі зверненнями громадян у ході реалізації соціальних ініціатив Президента України. За результатами даються окремі протокольні доручення керівникам відповідних служб щодо усунення недоліків та підвищення ефективності діяльності у даному напрямі.

Крім того, питання про роботу зі зверненнями громадян постійно виноситься на навчання депутатів, членів виконавчих комітетів, активів сільських, селищних рад, на кущові семінари з секретарями місцевих рад, на семінари-наради з сільськими, селищними головами та секретарями. В районній державній адміністрації діє телефон довіри. Районна державна адміністрація постійно націлює місцеві органи виконавчої влади на надання конкретної допомоги громадянам і, в першу чергу, соціально найменш захищеним категоріям, у вирішенні найзлободенніших питань.

Виконавчими комітетами місцевих рад проводиться обстеження матеріально-побутових умов одиноких людей похилого віку, інвалідів. Їм надавалася допомога в облаштуванні побуту, забезпеченні паливом, матеріальна допомога.

Дуже важливими і ефективними є такі способи спілкування з людьми, як особисті прийоми громадян і прямі телефонні зв’язки в.о.голови райдержадміністрації, керівників структурних підрозділів і районних установ, сільських, селищних голів, членів виконавчих комітетів, активів сільських, селищних рад, виїзні приймальні, дні віддалених сіл і інші. Для вирішення деяких питань даються письмові доручення керівникам установ та організацій. Це сприяє значному поліпшенню у вирішенні проблемних питань населення. Також завдяки даній формі роботи вдається попередити надходження звернень до органів влади вищого рівня і, в деякій мірі, повторних. Саме завдяки цим заходам велика кількість життєво-важливих проблем громадян вирішується безпосередньо на місцях і одразу.

Протягом 1 кварталу 2015 року проведено 2 прямі телефонні зв’язки, провів в.о. голови райдержадміністрації, звернулось 3 особи з них 2 інваліди війни.

Зокрема, було порушено питання:викачки рідких побутових відходів на пільгових умовах, та стосовно мобілізації в АТО.

Органами виконавчої влади особлива увага зосереджена на залученні більш широких верств населення до вирішення проблемних питань при зверненнях безпосередньо на особистий прийом до в.о. голови районної державної адміністрації та його заступника.

Про графік особистого прийому громадян в.о. голови, заступником голови, райдержадміністрації постійно повідомляється в газеті «Нові горизонти» та по радіомовленню. Також у приміщенні райдержадміністрації та у виконавчих комітетах сільських, селищних рад вивішені графіки прийомів. Крім того, розвішуються оголошення на території сільських, селищних рад.

У порівнянні з минулим роком кількість звернень громадян, які звернулися під час особистих прийомів до в.о. голови районної державної адміністрації та його заступника зменшилася. Так, протягом першого кварталу 2015 року в.о. голови голови районної державної адміністрації та його заступника прийнято 6 осіб, що 6 на осіб менше проти відповідного періоду минулого року.

Зокрема, до в.о.голови районної державної адміністрації звернулось 3 особи з питання надання матеріальної допомоги . До заступника голови райдержадміністрації звернулося 3 особи з питання надання фінансової допомоги на лікування дітей.

В основному населенням порушено питання, врегулювання земельних відносин в частині розміру та виплати орендної плати, соціального захисту та пенсійного забезпечення, виплати заробітної плати, про надання допомоги військовим які перебувають в АТО, питання працевлаштування, про тимчасове переселення з окупованої території, про довіз дітей до школи, з питання забезпечення скрапленим газом, та інші.

Протягом першого кварталу 2015 року спостерігалася тенденція зменшення надходження звернень громадян в цілому до апарату та структурних підрозділів районної державної адміністрації. Так, у звітному періоді надійшло 27 звернень (в них порушено 27 питань), що на 41 звернення або на 125,9% менше проти 1 кварталу 2014 року. До апарату районної державної адміністрації протягом звітного періоду надійшло 16 листів (в них порушено 16 питань), що на 16 звернень або на 81,25 % менше, ніж за перший квартал 2014 року, з них 11 листів – з обласної державної адміністрації (8 контрольних), 11 звернень розглянуто структурними підрозділами райдержадміністрації.

Протягом звітного періоду надійшло два звернення Народного депутата Євлахова Анатолія Сергійовича перше стосовно ознак злочину при розпорядженні пасовищами територіальної громади Вишеньківської сільської ради Коропського району, друге стосовно лікування громадянина Єрмоленко Анатолія Івановича за рахунок бюджетних коштів в Чернігівській міській лікарні

В основному звертаються соціально незахищені або найменш захищені категорії громадян. Так, протягом першого кварталу 2015 року звернувся пенсіонер загального захворювання, одне звернення дитини війни та колективне звернення інвалідів війни.

Спостерігається тенденція зменшення надходження звернень до сільських, селищних рад району. Так, протягом першого кварталу 2015 року до місцевих рад надійшло 211 звернень (в них порушено питання) земельних відносин, соціального захисту, транспорту і зв’язку та інше. Протягом першого кварталу 2015 року до районної державної адміністрації надходили звернення від жителів Коропа , Риботина, Крисок, Покошич, Нехаївки, Жовтневого та інших населених пунктів району.

Всі листи, що надходять до райдержадміністрації, детально аналізуються та опрацьовуються. В них порушуються питання різного характеру.

Основні з них такі:

- соціальний захист

- 12;

- майнові відносини

- 1;

- комунального господарства

- 1;

- харчування дітей

-1;

- заробітної плати

-1;

- господарські відносини

- 1

Як висновок можна зазначити, що найчастіше громадянами порушуються питання призначення та виплати соціальної допомоги різного характеру, врегулювання земельних спорів, соціального захисту, надання матеріальної допомоги для проведення лікування, надання матеріальної допомоги за задане молоко.

Районною державною адміністрацією проводиться ряд заходів з метою надання практичної і консультативно-методичної допомоги виконавчим комітетам сільських, селищних рад з питань роботи із зверненнями громадян.

Районна державна адміністрація намагається забезпечувати всебічний, об’єктивний і своєчасний розгляд кожного звернення, надавати заявникам реальну допомогу у вирішенні порушених проблем. При цьому не допускаються формальні відписки. Після остаточного вирішення питання надається відповідь заявникові.

Через засоби масової інформації та на веб-сайті районної державної адміністрації постійно висвітлюється робота органів виконавчої влади з населенням. Роз’яснення конституційних прав громадян на письмові звернення і звернення, що надходять під час проведення керівництвом прийомів громадян з особистих питань, та Укази Президента України, доручення Прем’єр-міністра України, графіки проведення стаціонарних і виїзних прийомів громадян керівництвом району більш широкому загалу населення надаються на сторінках районної газети «Нові горизонти», по районному радіомовленню та на веб-сайті районної державної адміністрації.

В першому кварталі 2015 року за участю в.о. голови районної державної адміністрації проводились загальні збори громадян (сходи) в селах: Шабалинів, Нехаївка, Будище, Карильське, Вишеньки, Жовтневе, Червоне, Риботин, Райгородок, Вільне, Криски, Мезин, Атюша, Пролетарське, Свердловка, Покошичі, Сохачі, Рижки, Краснопілля, Городище, Радичів, Розльоти, Лукнів, Верба, Оболоння та в смт Понорниця.

На зборах обговорювались проблемні питання різного характеру а саме: утримання існуючого вуличного освітлення, ремонту доріг комунальної власності, забезпечення належного санітарного стану на території населених пунктів, налагодження автобусного сполучення із селами, створення громадських пасовищ, проведення грейдерування доріг, облаштування сміттєзвалищ, врегулювання майнових питань, регулювання цін на лікарські та медичні препарати та інші питання. ************************************************************************

Про підсумки роботи зі зверненнями громадян за рік 2014 року

згідно з вимогами Указу Президента України

від 7 лютого 2008 року № 109/2008

Реалізуючи вимоги Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України від 7 лютого 2008 року № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» та розпорядження голови облдержадміністрації від 21 лютого 2008 року № 67 з цього питання, районна державна адміністрація, виконавчі комітети сільських, селищних рад вживають необхідні заходи, спрямовані на вдосконалення організації роботи зі зверненнями громадян, поліпшення умов реалізації конституційного права громадян на особисте звернення, підвищення відповідальності керівників органів виконавчої влади за належне реагування на обґрунтовані пропозиції, заяви, скарги громадян, на розв’язання проблем, які спричиняють такі скарги.

Розпорядженням голови райдержадміністрації від 3 березня 2008 року № 77 затверджено план заходів районної державної адміністрації по виконанню вищезазначених Указів Президента України та розпорядження голови облдержадміністрації. Також даним розпорядженням затверджено склад постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян та графік прийому громадян з особистих питань керівництвом районної державної адміністрації як у приміщенні райдержадміністрації, так і за місцем проживання громадян.

Щоквартально на засіданнях Колегії райдержадміністрації, на засіданнях виконавчих комітетів сільських, селищних рад, на зборах апарату, на апаратних навчаннях службовців райдержадміністрації, районної ради та резерву кадрів аналізується робота із зверненнями громадян. Інформації та доповідні записки про роботу зі зверненнями громадян надсилаються органам місцевого самоврядування, структурним підрозділам райдержадміністрації для вжиття відповідних заходів з метою суттєвого покращення роботи зі зверненнями громадян. За результатами розгляду питання на засіданнях Колегії головою райдержадміністрації видаються відповідні розпорядження та доручення своїм заступникам, керівникам районних служб, сільським, селищним головам. У них вказується на недоліки в роботі, ставляться конкретні завдання по їх усуненню та вдосконаленню роботи зі зверненнями громадян. Щомісячно на нарадах у голови районної державної адміністрації із заступниками, керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації, районних служб обговорюється питання про роботу зі зверненнями громадян. Присутні ознайомлюються із документами, що надходять з обласної державної адміністрації, по усуненню недоліків та підвищенню ефективності розгляду пропозицій, заяв і скарг.

Також щотижнево на нарадах у першого заступника голови, керівника апарату райдержадміністрації детально розглядаються питання забезпечення належної виконавської дисципліни, підвищення кваліфікації працівників структурних підрозділів райдержадміністрації, додержання правил внутрішнього розпорядку, роботи зі зверненнями громадян у ході реалізації соціальних ініціатив Президента України. За результатами даються окремі протокольні доручення керівникам відповідних служб щодо усунення недоліків та підвищення ефективності діяльності у даному напрямі.

Крім того, питання про роботу зі зверненнями громадян постійно виноситься на навчання депутатів, членів виконавчих комітетів, активів сільських, селищних рад, на кущові семінари з секретарями місцевих рад, на семінари-наради з сільськими, селищними головами та секретарями.

В районній державній адміністрації діє телефон та електронна адреса довіри.

Районна державна адміністрація постійно націлює місцеві органи виконавчої влади на надання конкретної допомоги громадянам і, в першу чергу, соціально найменш захищеним категоріям, у вирішенні найзлободенніших питань.

Виконавчими комітетами місцевих рад проводиться обстеження матеріально-побутових умов одиноких людей похилого віку, інвалідів. Їм надавалася допомога в облаштуванні побуту, забезпеченні паливом, матеріальна допомога.

Дуже важливими і ефективними є такі способи спілкування з людьми, як особисті прийоми громадян і прямі телефонні зв’язки голови райдержадміністрації, його заступників, керівників структурних підрозділів і районних установ, сільських, селищних голів, членів виконавчих комітетів, активів сільських, селищних рад, виїзні приймальні, дні віддалених сіл і інші.

Для вирішення деяких питань даються письмові доручення керівникам установ та організацій. Це сприяє значному поліпшенню у вирішенні проблемних питань населення. Також завдяки даній формі роботи вдається попередити надходження звернень до органів влади вищого рівня і, в деякій мірі, повторних. Саме завдяки цим заходам велика кількість життєво-важливих проблем громадян вирішується безпосередньо на місцях і одразу.

Протягом 2014 року проведено 4 прямих телефонних зв’язків, провів голова райдержадміністрації, звернулось 12 осіб.

Зокрема, було порушено питання:присвоєння імен Героїв Радянського союзу Коропській школі мистецтв (ім. С.Г. Руденка), Атюшівській ЗОШ I-III ступенів ( ім. С.Г. Приходька), Шабалинівській ЗОШ I-III ( ім.Г.В. Варави) питання пов»язаного зі спилянням дерева,невиконання виконавчою службою рішення суду, незадовільного стану дошкільного закладу дзвіночок, скарга на роботу КП «Благоустрій»,стосовно невиплати заробітної плати медичним працівникам, вчителям та працевлаштування студентки яка закінчує ВУЗ, стосовно невиплати заробітної плати працівникам Оболонської ЗОШ I-III ступенів,Червоненської ЗОШ I-III ступенів, з питання працевлаштування, виплати пенсії на 5-ть діб раніше, про рух великогабаритних вантажних автомобілів в смт Короп по вул. Щорса, санітарного стану Михайлівського кладовища в смт Короп, незадовільного стану освітлення вулиць, стосовно висловлення недовіри завідуючій ДНЗ «Колосок», затримки у виплаті заробітної плати працівникам бюджетної сфери та інше.

Органами виконавчої влади особлива увага зосереджена на залученні більш широких верств населення до вирішення проблемних питань при зверненнях безпосередньо на особистий прийом до голови районної державної адміністрації та його заступників.

Про графік особистого прийому громадян головою, заступниками голови, керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації постійно повідомляється в газеті «Нові горизонти» та по радіомовленню. Також у приміщенні райдержадміністрації та у виконавчих комітетах сільських, селищних рад вивішені графіки прийомів. Крім того, розвішуються оголошення на території сільських, селищних рад. У порівнянні з минулим роком кількість звернень громадян, які звернулися під час особистих прийомів до голови районної державної адміністрації та його заступників збільшилася. Так, протягом 2014 року головою районної державної адміністрації та його заступниками прийнято 113 осіб (з них 18 осіб – під час виїзних прийомів громадян за місцем їх проживання) що на 43,4,% більше проти відповідного минулого року.

Зокрема, до голови районної державної адміністрації звернулось 105 осіб. До першого заступника голови райдержадміністрації звернулося 5 осіб до заступника голови райдержадміністрації з гуманітарних справ 3 особи (всього порушено 113 питань) з них 18 осіб - під час виїзних прийомів (порушено 18 питань).

В основному населенням порушено питання, врегулювання земельних відносин в частині розміру та виплати орендної плати, соціального захисту та пенсійного забезпечення, виплати заробітної плати, про надання допомоги військовим які перебувають в АТО, питання працевлаштування, про тимчасове переселення з окупованої території, про довіз дітей до школи, з питання забезпечення скрапленим газом, та інші.

Протягом 2014 року спостерігалася тенденція зменшення надходження звернень громадян в цілому до апарату та структурних підрозділів районної державної адміністрації. Так, у звітному періоді надійшло 265 звернень (в них порушено 265 питань), що на 118 звернень або на 30,9% менше проти 2013 року.

До апарату районної державної адміністрації протягом звітного періоду надійшло 88 листів (в них порушено 88 питань), що на 19 звернень або на 17,8% % менше, ніж за 2013 рік, з них 76 листів – з обласної державної адміністрації (40 контрольних). Крім того надійшло 26 анонімних. Анонімні звернення здебільшого стосуються невиплати заробітної плати працівникам бюджетної сфери району, в більшості випадків питання вирішені, деякі звернення знаходиться на стадії вирішення.

Протягом звітного періоду надійшло звернення депутата районної ради Куніцина В.М., звернення народного депутата України Дубіль В.О. стосовно зняття надбавки до з/плати бібліотекарям, звернення народного депутата України Рибакова І.О. стосовно впорядкування кладовища, звернення народного депутата України Лук’янчука Р.В. стосовно приватизації ВАТ «Укртелеком» одне звернення було адресовано в Міністерство соціальної політики, щодо надання матеріальної допомоги як особі яка звільнилася з місць позбавлення волі. В основному звертаються соціально незахищені або найменш захищені категорії громадян. Так, протягом 2014 року звернулося 22 пенсіонери, з них 4 звернення від дитини війни, 7 звернень від інвалідів II-III групи загального захворювання, 2 звернення від багатодітних сімей, та 2 звернення учасників великої вітчизняної війни.

Спостерігається тенденція зменшення надходження звернень до сільських, селищних рад району. Так, протягом 2014 року до місцевих рад надійшло 2006 звернень (в них порушено питання) земельних відносин, соціального захисту, транспорту і зв»язку та інше.

Протягом 2014 року до районної державної адміністрації надходили звернення від жителів Коропа , Атюши , Вільного, Понорниці, , Нехаївки, Свердловки, Риботина та інших населених пунктів району.

Всі листи, що надходять до райдержадміністрації, детально аналізуються та опрацьовуються. В них порушуються питання різного характеру.

Основні ж з них такі:

- соціальний захист - 74;

- житлової політики - 1;

- комунального господарства- 25;

- земельних відносин -26;

- екології -1;

- заробітної плати -31;

- транспорту і зв»язку- 6

Районною державною адміністрацією та органами місцевого самоврядування систематично аналізуються та узагальнюються звернення громадян, вживаються заходи щодо усунення наявних недоліків, своєчасного виявлення і попередження причин та умов, що породжують колективні і повторні звернення громадян до органів влади вищого рівня.

Як висновок можна зазначити, що найчастіше громадянами порушуються питання призначення та виплати соціальної допомоги різного характеру, врегулювання земельних спорів, соціального захисту, надання матеріальної допомоги для проведення лікування, працевлаштування, газифікації, погашення заборгованості із виплати заробітної плати, питання пов»язані зі службою в АТО (бронежилети, каски, одяг, харчі), забезпечення всім необхідним сімей - члени яких призвані на службу та інші найактуальніші питання сьогодення Районною державною адміністрацією проводиться ряд заходів з метою надання практичної і консультативно-методичної допомоги виконавчим комітетам сільських, селищних рад з питань роботи зі зверненнями громадян.

Районна державна адміністрація намагається забезпечувати всебічний, об’єктивний і своєчасний розгляд кожного звернення, надавати заявникам реальну допомогу у вирішенні порушених проблем. При цьому не допускаються формальні відписки. Після остаточного вирішення питання надається відповідь заявникові.

Проаналізувавши роботу зі зверненнями громадян, можна зробити висновок, що стан виконавської дисципліни знаходиться на задовільному рівні. Районні управління, відділи, органи місцевого самоврядування своєчасно і оперативно розглядають листи громадян і повідомляють авторів про прийняті рішення.

Через засоби масової інформації та на веб-сайті районної державної адміністрації постійно висвітлюється робота органів виконавчої влади з населенням. Роз’яснення конституційних прав громадян на письмові звернення і звернення, що надходять під час проведення керівництвом прийомів громадян з особистих питань, та Укази Президента України, доручення Прем’єр-міністра України, графіки проведення стаціонарних і виїзних прийомів громадян керівництвом району більш широкому загалу населення надаються на сторінках районної газети «Нові горизонти», по районному радіомовленню та на веб-сайті районної державної адміністрації.

І.М. Винник

*******************************

 

Про підсумки роботи зі зверненнями громадян за 9 місяців 2014 року

згідно з вимогами Указу Президента України

від 7 лютого 2008 року № 109/2008

Реалізуючи вимоги Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України від 7 лютого 2008 року № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» та розпорядження голови облдержадміністрації від 21 лютого 2008 року № 67 з цього питання, районна державна адміністрація, виконавчі комітети сільських, селищних рад вживають необхідні заходи, спрямовані на вдосконалення організації роботи зі зверненнями громадян, поліпшення умов реалізації конституційного права громадян на особисте звернення, підвищення відповідальності керівників органів виконавчої влади за належне реагування на обґрунтовані пропозиції, заяви, скарги громадян, на розв’язання проблем, які спричиняють такі скарги.

Розпорядженням голови райдержадміністрації від 3 березня 2008 року № 77 затверджено план заходів районної державної адміністрації по виконанню вищезазначених Указів

Президента України та розпорядження голови облдержадміністрації. Також даним розпорядженням затверджено склад постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян та графік прийому громадян з особистих питань керівництвом районної державної адміністрації як у приміщенні райдержадміністрації, так і за місцем проживання громадян.

Щоквартально на засіданнях Колегії райдержадміністрації, на засіданнях виконавчих комітетів сільських, селищних рад, на зборах апарату, на апаратних навчаннях службовців райдержадміністрації, районної ради та резерву кадрів аналізується робота із зверненнями громадян. Інформації та доповідні записки про роботу зі зверненнями громадян надсилаються органам місцевого самоврядування, структурним підрозділам райдержадміністрації для вжиття відповідних заходів з метою суттєвого покращення роботи зі зверненнями громадян. За результатами розгляду питання на засіданнях Колегії головою райдержадміністрації видаються відповідні розпорядження та доручення своїм заступникам, керівникам районних служб, сільським, селищним головам. У них вказується на недоліки в роботі, ставляться конкретні завдання по їх усуненню та вдосконаленню роботи зі зверненнями громадян. Щомісячно на нарадах у голови районної державної адміністрації із заступниками, керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації, районних служб обговорюється питання про роботу зі зверненнями громадян. Присутні ознайомлюються із документами, що надходять з обласної державної адміністрації, по усуненню недоліків та підвищенню ефективності розгляду пропозицій, заяв і скарг.

Також щотижнево на нарадах у першого заступника голови, керівника апарату райдержадміністрації детально розглядаються питання забезпечення належної виконавської дисципліни, підвищення кваліфікації працівників структурних підрозділів райдержадміністрації, додержання правил внутрішнього розпорядку, роботи зі зверненнями громадян у ході реалізації соціальних ініціатив Президента України. За результатами даються окремі протокольні доручення керівникам відповідних служб щодо усунення недоліків та підвищення ефективності діяльності у даному напрямі.

Крім того, питання про роботу зі зверненнями громадян постійно виноситься на навчання депутатів, членів виконавчих комітетів, активів сільських, селищних рад, на кущові семінари з секретарями місцевих рад, на семінари-наради з сільськими, селищними головами та секретарями.

В районній державній адміністрації діє телефон та електронна адреса довіри.

Районна державна адміністрація постійно націлює місцеві органи виконавчої влади на надання конкретної допомоги громадянам і, в першу чергу, соціально найменш захищеним категоріям, у вирішенні найзлободенніших питань.

Виконавчими комітетами місцевих рад проводиться обстеження матеріально-побутових умов одиноких людей похилого віку, інвалідів. Їм надавалася допомога в облаштуванні побуту, забезпеченні паливом, матеріальна допомога.

Дуже важливими і ефективними є такі способи спілкування з людьми, як особисті прийоми громадян і прямі телефонні зв’язки голови райдержадміністрації, його заступників, керівників структурних підрозділів і районних установ, сільських, селищних голів, членів виконавчих комітетів, активів сільських, селищних рад, виїзні приймальні, дні віддалених сіл і інші.

Для вирішення деяких питань даються письмові доручення керівникам установ та організацій. Це сприяє значному поліпшенню у вирішенні проблемних питань населення. Також завдяки даній формі роботи вдається попередити надходження звернень до органів влади вищого рівня і, в деякій мірі, повторних. Саме завдяки цим заходам велика кількість життєво-важливих проблем громадян вирішується безпосередньо на місцях і одразу.

Протягом 9 місяців 2014 року проведено 17 прямих телефонних зв’язків 16 провів голова райдержадміністрації та 1 його перший заступник.

Зокрема, було порушено питання:присвоєння імен Героїв Радянського союзу Коропській школі мистецтв (ім. С.Г. Руденка), Атюшівській ЗОШ I-III ступенів ( ім. С.Г. Приходька), Шабалинівській ЗОШ I-III ( ім.Г.В. Варави) питання пов»язаного зі спилянням дерева,невиконання виконавчою службою рішення суду, незадовільного стану дошкільного закладу дзвіночок, скарга на роботу КП «Благоустрій»,стосовно невиплати заробітної плати медичним працівникам, вчителям та працевлаштування студентки яка закінчує ВУЗ, стосовно невиплати заробітної плати працівникам Оболонської ЗОШ I-III ступенів,Червоненської ЗОШ I-III ступенів, з питання працевлаштування, виплати пенсії на 5-ть діб раніше, про рух великогабаритних вантажних автомобілів в смт Короп по вул. Щорса, санітарного стану Михайлівського кладовища в смт Короп, незадовільного стану освітлення вулиць, стосовно висловлення недовіри завідуючій ДНЗ «Колосок» та інше.

Органами виконавчої влади особлива увага зосереджена на залученні більш широких верств населення до вирішення проблемних питань при зверненнях безпосередньо на особистий прийом до голови районної державної адміністрації та його заступників.

Про графік особистого прийому громадян головою, заступниками голови, керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації постійно повідомляється в газеті «Нові горизонти» та по радіомовленню. Також у приміщенні райдержадміністрації та у виконавчих комітетах сільських, селищних рад вивішені графіки прийомів. Крім того, розвішуються оголошення на території сільських, селищних рад.

У порівнянні з минулим роком кількість звернень громадян, які звернулися під час особистих прийомів до голови районної державної адміністрації та його заступників збільшилася. Так, протягом 9 місяців 2014 року головою районної державної адміністрації та його заступниками прийнято 71 особа (з них 23 осіб – під час виїзних прийомів громадян за місцем їх проживання) що на 33,% більше проти відповідного минулого року. Зокрема, до голови районної державної адміністрації звернулось 65 осіб.

До першого заступника голови райдержадміністрації звернулося 5 осіб до заступника голови райдержадміністрації з гуманітарних справ одна особа (всього порушено 6 питань) з них 5 осіб - під час виїзних прийомів (порушено 5 питань). В основному населенням порушено питання, врегулювання земельних відносин в частині розміру та виплати орендної плати, соціального захисту та пенсійного забезпечення, виплати заробітної плати, про надання допомоги військовим які перебувають в АТО, питання працевлаштування, про тимчасове переселення з окупованої території, про довіз дітей до школи, з питання забезпечення скрапленим газом, та інші.

Протягом 9-ти місяців 2014 року спостерігалася тенденція збільшення надходження звернень громадян в цілому до апарату та структурних підрозділів районної державної адміністрації. Так, у звітному періоді надійшло 167 звернень (в них порушено 167 питань), що на 57,5% більше проти 9 місяців 2013 року.

До апарату районної державної адміністрації протягом звітного періоду надійшло 74 листи (в них порушено 74 питання), що на 32 звернення або на 57% більше, ніж за 9 місяців 2013 року, з них 62 листів – з обласної державної адміністрації (37 контрольних). Крім того надійшло 23 анонімних.

Анонімні звернення здебільшого стосуються невиплати заробітної плати працівникам бюджетної сфери району за третій квартал 2014 року, звернення, знаходиться на стадії вирішення питання.

Протягом звітного періоду надійшло звернення депутата районної ради Куніцина В.М., звернення народного депутата України Дубіль В.О. стосовно зняття надбавки до з/плати бібліотекарям, звернення народного депутата України Рибакова І.О. стосовно впорядкування кладовища, звернення народного депутата України Лук’янчука Р.В. стосовно приватизації ВАТ «Укртелеком» одне звернення було адресовано в Міністерство соціальної політики, щодо надання матеріальної допомоги як особі яка звільнилася з місць позбавлення волі.

В основному звертаються соціально незахищені або найменш захищені категорії громадян. Так, протягом 9-ти місяців 2014 року звернулося пенсіонери, з них, інваліди загального захворювання , учасник Великої Вітчизняної війни , та діти війни.

Спостерігається тенденція збільшення надходження звернень до сільських, селищних рад району. Так, за 9 місяців 2014 року до місцевих рад надійшло 920 звернень (в них порушено 931 питання), що більше за 9 місяців 2013 року на 394,8% . Протягом 9 місяців 2014 року до районної державної адміністрації надходили звернення від жителів Коропа, Атюши, Вільного, Понорниці, Крисок та інших населених пунктів району.

Всі листи, що надходять до райдержадміністрації, детально аналізуються та опрацьовуються. В них порушуються питання різного характеру.

Основні ж з них такі:

- соціальний захист- 273;

- врегулювання земельних та майнових відносин- 215;

- благоустрій територій- 21;

- правопорядок - 6;

- сімейні спори - 7;

- газифікація - 1;

- вуличне освітлення - 18;

- дороги - 12;

- працевлаштування - 5;

- стосовно скрапленого газу -31;

- інші питання-342

Районною державною адміністрацією та органами місцевого самоврядування систематично аналізуються та узагальнюються звернення громадян, вживаються заходи щодо усунення наявних недоліків, своєчасного виявлення і попередження причин та умов, що породжують колективні і повторні звернення громадян до органів влади вищого рівня.

Як висновок можна зазначити, що найчастіше громадянами порушуються питання призначення та виплати соціальної допомоги різного характеру, врегулювання земельних спорів, соціального захисту, надання матеріальної допомоги для проведення лікування, працевлаштування, газифікації, погашення заборгованості із виплати заробітної плати, питання пов»язані зі службою в АТО (бронежилети, каски, одяг, харчі), забезпечення всім необхідним сімей - члени яких призвані на службу та інші найактуальніші питання сьогодення Районною державною адміністрацією проводиться ряд заходів з метою надання практичної і консультативно-методичної допомоги виконавчим комітетам сільських, селищних рад з питань роботи зі зверненнями громадян.

Районна державна адміністрація намагається забезпечувати всебічний, об’єктивний і своєчасний розгляд кожного звернення, надавати заявникам реальну допомогу у вирішенні порушених проблем. При цьому не допускаються формальні відписки. Після остаточного вирішення питання надається відповідь заявникові. Проаналізувавши роботу зі зверненнями громадян, можна зробити висновок, що стан виконавської дисципліни знаходиться на задовільному рівні. Районні управління, відділи, органи місцевого самоврядування своєчасно і оперативно розглядають листи громадян і повідомляють авторів про прийняті рішення. Через засоби масової інформації та на веб-сайті районної державної адміністрації постійно висвітлюється робота органів виконавчої влади з населенням. Роз’яснення конституційних прав громадян на письмові звернення і звернення, що надходять під час проведення керівництвом прийомів громадян з особистих питань, та Укази Президента України, доручення Прем’єр-міністра України, графіки проведення стаціонарних і виїзних прийомів громадян керівництвом району більш широкому загалу населення надаються на сторінках районної газети «Нові горизонти», по районному радіомовленню та на веб-сайті районної державної адміністрації.

*********************************************************************

Доповідна записка про стан роботи зі зверненнями громадян за підсумками першого кварталу 2014 року

Реалізуючи вимоги Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України від 7 лютого 2008 року № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» та розпорядження голови облдержадміністрації від 21 лютого 2008 року № 67 з цього питання, районна державна адміністрація, виконавчі комітети сільських, селищних рад вживають необхідні заходи, спрямовані на вдосконалення організації роботи зі зверненнями громадян, поліпшення умов реалізації конституційного права громадян на особисте звернення, підвищення відповідальності керівників органів виконавчої влади за належне реагування на обґрунтовані пропозиції, заяви, скарги громадян, на розв’язання проблем, які спричиняють такі скарги.

Розпорядженням голови райдержадміністрації від 3 березня 2008 року № 77 затверджено план заходів районної державної адміністрації по виконанню вищезазначених Указів Президента України та розпорядження голови облдержадміністрації. Також даним розпорядженням затверджено склад постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян та графік прийому громадян з особистих питань керівництвом районної державної адміністрації як у приміщенні райдержадміністрації, так і за місцем проживання громадян.

Щоквартально на засіданнях Колегії райдержадміністрації, на засіданнях виконавчих комітетів сільських, селищних рад, на зборах апарату, на апаратних навчаннях службовців райдержадміністрації, районної ради та резерву кадрів аналізується робота із зверненнями громадян. Інформації та доповідні записки про роботу зі зверненнями громадян надсилаються органам місцевого самоврядування, структурним підрозділам райдержадміністрації для вжиття відповідних заходів з метою суттєвого покращення роботи зі зверненнями громадян. За результатами розгляду питання на засіданнях Колегії головою райдержадміністрації видаються відповідні розпорядження та доручення своїм заступникам, керівникам районних служб, сільським, селищним головам. У них вказується на недоліки в роботі, ставляться конкретні завдання по їх усуненню та вдосконаленню роботи зі зверненнями громадян.

Щомісячно на нарадах у голови районної державної адміністрації із заступниками, керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації, районних служб обговорюється питання про роботу зі зверненнями громадян. Присутні ознайомлюються із документами, що надходять з обласної державної адміністрації, по усуненню недоліків та підвищенню ефективності розгляду пропозицій, заяв і скарг.

Також щотижнево на нарадах у першого заступника голови, керівника апарату райдержадміністрації детально розглядаються питання забезпечення належної виконавської дисципліни, підвищення кваліфікації працівників структурних підрозділів райдержадміністрації, додержання правил внутрішнього розпорядку, роботи зі зверненнями громадян у ході реалізації соціальних ініціатив Президента України. За результатами даються окремі протокольні доручення керівникам відповідних служб щодо усунення недоліків та підвищення ефективності діяльності у даному напрямі.

Крім того, питання про роботу зі зверненнями громадян постійно виноситься на навчання депутатів, членів виконавчих комітетів, активів сільських, селищних рад, на кущові семінари з секретарями місцевих рад, на семінари-наради з сільськими, селищними головами та секретарями.

В районній державній адміністрації діє телефон та електронна адреса довіри.

Районна державна адміністрація постійно націлює місцеві органи виконавчої влади на надання конкретної допомоги громадянам і, в першу чергу, соціально найменш захищеним категоріям, у вирішенні найзлободенніших питань.

Виконавчими комітетами місцевих рад проводиться обстеження матеріально-побутових умов одиноких людей похилого віку, інвалідів. Їм надавалася допомога в облаштуванні побуту, забезпеченні паливом, матеріальна допомога.

Дуже важливими і ефективними є такі способи спілкування з людьми, як особисті прийоми громадян і прямі телефонні зв’язки голови райдержадміністрації, його заступників, керівників структурних підрозділів і районних установ, сільських, селищних голів, членів виконавчих комітетів, активів сільських, селищних рад, виїзні приймальні, дні віддалених сіл і інші. Для вирішення деяких питань даються письмові доручення керівникам установ та організацій. Це сприяє значному поліпшенню у вирішенні проблемних питань населення. Також завдяки даній формі роботи вдається попередити надходження звернень до органів влади вищого рівня і, в деякій мірі, повторних. Саме завдяки цим заходам велика кількість життєво-важливих проблем громадян вирішується безпосередньо на місцях і одразу.

Протягом першого кварталу 2014 року 2 прямих телефонних зв’язків провів голова райдержадміністрації (1) та його перший заступник(1) .

Зокрема, було порушено питання присвоєння імен Героїв Радянського союзу Коропській школі мистецтв (ім.. С.Г. Руденка), Атюшівській ЗОШ I-III ступенів (ім.. С.Г. Приходька) , Шабалинівській ЗОШ I-III (ім. Г.В. Варави) та питання пов»язаного зі спилянням дерева, яке росте на присадибній ділянці.З метою вирішення питання головою райдержадміністрації одне письмове доречення.

Органами виконавчої влади особлива увага зосереджена на залученні більш широких верств населення до вирішення проблемних питань при зверненнях безпосередньо на особистий прийом до голови районної державної адміністрації та його заступників.

З метою сприяння громадянам у вирішенні їхніх питань запроваджено проведення виїзних прийомів громадян з особистих питань за місцем їх проживання керівництвом райдержадміністрації.

Про графік особистого прийому громадян головою, заступниками голови, керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації постійно повідомляється в газеті «Нові горизонти» та по радіомовленню. Також у приміщенні райдержадміністрації та у виконавчих комітетах сільських, селищних рад вивішені графіки прийомів. Крім того, розвішуються оголошення на території сільських, селищних рад. У порівнянні з минулим першим кварталом 2013 року кількість звернень громадян, які звернулися під час особистих прийомів до голови районної державної адміністрації та його заступників зменшилося . Так, протягом першого кварталу 2014 року головою районної державної адміністрації та його заступниками прийнято 12 осіб (з них 5 осіб – під час виїзних прийомів громадян за місцем їх проживання), що на 4 особи або на 20% менше проти відповідного періоду минулого року. Зокрема, до голови районної державної адміністрації не було жодного звернення. До заступників голови райдержадміністрації звернулося 12 осіб (всього порушено 12 питань). з них 5 осіб - під час виїзних прийомів (порушено 5 питань), що аналогічно з 1 кварталом 2013 року.

В основному населенням порушено питання, врегулювання земельних відносин в частині розміру та виплати орендної плати, соціального захисту та пенсійного забезпечення, виплати заробітної плати, та інші.

Протягом першого кварталу 2014 року спостерігалася тенденція зменшення надходження звернень громадян в цілому до апарату та структурних підрозділів районної державної адміністрації. Так, у звітному періоді надійшло 68 звернення (в них порушено 68 питання), що на 12 звернень або на 17,6% менше проти першого кварталу 2013 року.

До апарату районної державної адміністрації протягом звітного періоду надійшло 29 листів (в них порушено 29 питань), що на 32 звернення або на 52% менше, ніж у першому кварталі 2013 року, з них 14 листів – з обласної державної адміністрації (14 контрольних). Крім того надійшло 1 анонімне. Одне анонімне звернення надійшло стосовно невиплати заробітної плати працівникам бюджетної сфери району за перший квартал 2014 року, звернення, знаходиться на стадії вирішення питання.

Протягом звітного періоду одне звернення було адресовано в Міністерство соціальної політики, щодо надання матеріальної допомоги як особі яка звільнилася з місць позбавлення волі. В основному звертаються соціально незахищені або найменш захищені категорії громадян. Так, протягом першого кварталу 2014 року звернулося 5 пенсіонерів, з них, інвалідів загального захворювання – 3 особи, учасників Великої Вітчизняної війни – 1 особа, дітей війни – 1 особа.

Спостерігається тенденція зменшення надходження звернень до сільських, селищних рад району. Так, у першому кварталі 2014 року до місцевих рад надійшло 156 звернення (в них порушено 156 питання).

Всі листи, що надходять до районної державної адміністрації, детально аналізуються та опрацьовуються. В них порушуються питання різного характеру.

Основні ж з них такі:

- соціальний захист

- 77;

- врегулювання земельних та майнових відносин

- 59;

- благоустрій територій

- 3;

- правопорядок

- 2;

- сімейні спори

- 1;

- газифікація

- 1;

- вуличне освітлення

- 7;

- дороги - працевлаштування

- 2;

Районною державною адміністрацією та органами місцевого самоврядування систематично аналізуються та узагальнюються звернення громадян, вживаються заходи щодо усунення наявних недоліків, своєчасного виявлення і попередження причин та умов, що породжують колективні і повторні звернення громадян до органів влади вищого рівня.

Як висновок можна зазначити, що найчастіше громадянами порушуються питання призначення та виплати соціальних допомог різного характеру, врегулювання земельних спорів, соціального захисту, надання матеріальної допомоги для проведення лікування; працевлаштування, газифікації, погашення заборгованості із виплати заробітної плати та інші найактуальніші питання сьогодення.

Районною державною адміністрацією проводиться ряд заходів з метою надання практичної і консультативно-методичної допомоги виконавчим комітетам сільських, селищних рад з питань роботи зі зверненнями громадян.

Районна державна адміністрація намагається забезпечувати всебічний, об’єктивний і своєчасний розгляд кожного звернення, надавати заявникам реальну допомогу у вирішенні порушених проблем. При цьому не допускаються формальні відписки. Після остаточного вирішення питання надається відповідь заявникові. Проаналізувавши роботу зі зверненнями громадян, можна зробити висновок, що стан виконавської дисципліни знаходиться на задовільному рівні. Районні управління, відділи, органи місцевого самоврядування своєчасно і оперативно розглядають листи громадян і повідомляють авторів про прийняті рішення. Через засоби масової інформації та на веб-сайті районної державної адміністрації постійно висвітлюється робота органів виконавчої влади з населенням. Роз’яснення конституційних прав громадян на письмові звернення і звернення, що надходять під час проведення керівництвом прийомів громадян з особистих питань, та Укази Президента України, доручення Прем’єр-міністра України, графіки проведення стаціонарних і виїзних прийомів громадян керівництвом району більш широкому загалу населення надаються на сторінках районної газети «Нові горизонти», по районному радіомовленню та на веб-сайті районної державної адміністрації.

Спеціаліст першої категорії юридичного сектору апарату райдержадміністрації

І.М. Винник

З В І Т про стан роботи зі зверненнями громадян за підсумками 2013 року

*************************************************************************

ДОПОВІДНА ЗАПИСКА

про стан роботи зі зверненнями громадян за підсумками 2013 року

Реалізуючи вимоги Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України від 7 лютого 2008 року № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» та розпорядження голови облдержадміністрації від 21 лютого 2008 року № 67 з цього питання, районна державна адміністрація, виконавчі комітети сільських, селищних рад вживають необхідні заходи, спрямовані на вдосконалення організації роботи зі зверненнями громадян, поліпшення умов реалізації конституційного права громадян на особисте звернення, підвищення відповідальності керівників органів виконавчої влади за належне реагування на обґрунтовані пропозиції, заяви, скарги громадян, на розв’язання проблем, які спричиняють такі скарги.

Розпорядженням голови райдержадміністрації від 03 березня 2008 року № 77 затверджено план заходів районної державної адміністрації по виконанню вищезазначених Указів Президента України та розпорядження голови облдержадміністрації. Також даним розпорядженням затверджено склад постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян та графік прийому громадян з особистих питань керівництвом районної державної адміністрації як у приміщенні райдержадміністрації, так і за місцем проживання громадян.

Щоквартально на засіданнях Колегії райдержадміністрації, на засіданнях виконавчих комітетів сільських, селищних рад, на зборах апарату, на апаратних навчаннях службовців райдержадміністрації, районної ради та резерву кадрів аналізується робота із зверненнями громадян. Інформації та доповідні записки про роботу зі зверненнями громадян надсилаються органам місцевого самоврядування, структурним підрозділам райдержадміністрації для вжиття відповідних заходів з метою суттєвого покращення роботи зі зверненнями громадян. За результатами розгляду питання на засіданнях Колегії головою райдержадміністрації видаються відповідні розпорядження та доручення своїм заступникам, керівникам районних служб, сільським, селищним головам. У них вказується на недоліки в роботі, ставляться конкретні завдання по їх усуненню та вдосконаленню роботи зі зверненнями громадян.

Так, на спільному розширеному засіданні Колегії районної державної адміністрації та Президії районної ради розглянуто питання:

- 25 січня 2013 року – «Про стан виконавської дисципліни, організації виконання завдань, визначених актами законодавства, розпорядженнями і дорученнями Президента України, Кабінету Міністрів України, розпорядженнями голів облдержадміністрації і райдержадміністрації, та роботи зі зверненнями громадян за підсумками 2012 року». За результатами його розгляду прийнято розпорядження голови райдержадміністрації від 25 січня 2013 року № 13;

- 23 квітня 2013 року – «Про стан виконавської дисципліни, організації виконання завдань, визначених законами України, актами і дорученнями Президента України, Кабінету Міністрів України, розпорядженнями голів облдержадміністрації і райдержадміністрації, та роботи зі зверненнями громадян за підсумками І кварталу 2013 року». За результатами його розгляду структурним підрозділам райдержадміністрації та виконавчим комітетам сільських, селищних рад надіслано інформацію для опрацювання і вжиття заходів, спрямованих на вдосконалення роботи із зазначених напрямів. Головою райдержадміністрації дано усні доручення керівникам структурних підрозділів та органам місцевого самоврядування;

- 26 липня 2013 року – «Про стан виконавської дисципліни, організації виконання завдань, визначених законами України, актами і дорученнями Президента України, Кабінету Міністрів України, розпорядженнями голів облдержадміністрації і райдержадміністрації, роботи зі зверненнями громадян та з питань реалізації державної кадрової політики, дотримання законодавства у сфері державної служби, протидії корупції»;

- 21 серпня 2013 року – «Про стан взаємодії районної державної адміністрації з органами внутрішніх справ районного рівня у сфері забезпечення дотримання норм Конституції і законів України, забезпечення правопорядку, захисту прав і свобод громадян»;

- 07 листопада 2013 року – «Про стан виконавської дисципліни, організації виконання завдань, визначених законами України, актами і дорученнями Президента України, Кабінету Міністрів України, розпорядженнями голів облдержадміністрації і райдержадміністрації, роботи зі зверненнями громадян та з питань реалізації державної кадрової політики за підсумками 9 місяців 2013 року».

Щомісячно на нарадах із заступниками, керівниками управлінь та відділів райдержадміністрації обговорюється питання по роботі зі зверненнями громадян. Присутні ознайомлюються із документами, що надходять з обласної державної адміністрації, по усуненню недоліків та підвищенню ефективності розгляду пропозицій, заяв і скарг.

Крім того, питання про роботу зі зверненнями громадян постійно виноситься на навчання депутатів, членів виконавчих комітетів, активів сільських, селищних рад, на кущові семінари з секретарями місцевих рад, на семінари-наради з сільськими, селищними головами та секретарями.

Так, у ході апаратних навчань службовців районної державної адміністрації, районної ради та резерву кадрів, зборів апарату районної державної адміністрації заслуховуються інформації про аналіз роботи зі зверненнями громадян та визначення основних напрямів по скороченню повторних звернень до Президента України, Кабінету Міністрів України; про довідки облдержадміністрації про стан виконавської дисципліни, організації виконання завдань, визначених законами України, актами і дорученнями Президента України, Кабінету Міністрів України, власними рішеннями, реагування на запити, звернення депутатів усіх рівнів та роботи зі зверненнями громадян (витяги з протоколів розширених засідань Колегії облдержадміністрації); про стан роботи зі зверненнями громадян у виконавчому комітеті Радичівської сільської ради та управлінні Пенсійного фонду України в Коропському районі за результатами перевірки, проведеної прокуратурою Коропського району; про довідки обласної державної адміністрації про організацію роботи зі зверненнями громадян, що надійшли до Коропської районної державної адміністрації; про стан виконавської дисципліни, організації виконання завдань, визначених законами України, актами і дорученнями Президента України, Кабінету Міністрів України, власними рішеннями, реагування на запити, звернення депутатів усіх рівнів, роботи зі зверненнями громадян та з питань реалізації державної кадрової політики за підсумками І кварталу 2013 року; про стан роботи зі зверненнями громадян у структурних підрозділах райдержадміністрації, виконавчих комітетах сільських, селищних рад.

08 квітня 2013 року відбулася нарада з керівниками та головними спеціалістами структурних підрозділів апарату райдержадміністрації про результати вивчення робочою групою обласної державної адміністрації стану організації роботи в апараті та структурних підрозділах райдержадміністрації щодо реалізації завдань, визначених актами і дорученнями Президента України, Кабінету Міністрів України, розпорядженнями і дорученнями голови обласної державної адміністрації, а також доступу до публічної інформації, роботи зі зверненнями громадян.

В районній державній адміністрації діє телефон та електронна адреса довіри. Районна державна адміністрація постійно націлює місцеві органи виконавчої влади на надання конкретної допомоги громадянам і, в першу чергу, соціально найменш захищеним категоріям, у вирішенні найзлободенніших питань.

Виконавчими комітетами місцевих рад проводиться обстеження матеріально-побутових умов одиноких людей похилого віку, інвалідів. Їм надавалася допомога в облаштуванні побуту, забезпеченні паливом, матеріальна допомога.

Дуже важливими і ефективними є такі способи спілкування з людьми, як особисті прийоми громадян і прямі телефонні зв’язки голови райдержадміністрації, його заступників, керівників структурних підрозділів і районних установ, сільських, селищних голів, членів виконавчих комітетів, активів сільських, селищних рад, виїзні приймальні, дні віддалених сіл і інші.

Для вирішення деяких питань даються письмові доручення керівникам установ та організацій. Це сприяє значному поліпшенню у вирішенні проблемних питань населення. Також завдяки даній формі роботи вдається попередити надходження звернень до органів влади вищого рівня і, в деякій мірі, повторних. Саме завдяки цим заходам велика кількість життєво-важливих проблем громадян вирішується безпосередньо на місцях і одразу.

Протягом 2013 року 20 прямих телефонних зв’язків провели голова райдержадміністрації (10) та його заступники (10). Під час прямого телефонного зв’язку до голови районної державної адміністрації надійшло 34 звернення, що на 14 звернень або на 70,0% більше, ніж за 2012 рік; до його заступників надійшло 14 звернень, що на 9 звернень або у 2,8 раза більше минулорічного показника.

Зокрема, було порушено питання проведення ремонту та розчищення доріг на території району; автобусного сполучення міжрайонного та міжобласного значення; виплати державної фінансової дотації за утримання та збереження молодняка великої рогатої худоби; проведення розрахунків по орендній платі за земельні паї; розміщення у місцях медозбору та запилення бджолиних сімей; відновлення роботи поліклінічного та пологового відділень комунального закладу «Коропська центральна районна лікарня»; зміни графіка прийому громадян дільничним інспектором Коропського РВ УМВС; спиляння дерева, що становить загрозу житловим будівлям; надання матеріальних допомог; організації надання медичної допомоги жителям села на період тимчасової відсутності фельдшера; забезпечення скрапленим природним газом; заміни електричної опори, яка знаходиться в аварійному стані; недопущення закриття залізничної станції у смт. Коропі; виплати заробітної плати працівникам медичної галузі району; організації підвозу дітей до загально навчальних закладів; соціального захисту населення і інші.

З метою вирішення питань головою районної державної адміністрації і його заступниками дано усні та 21 письмове доручення своїм заступникам, керівникам районних організацій та установ. У результаті розгляду 48 звернень вдалося позитивно вирішити 42 питання, що становить 87,5% від загальної кількості звернень.

Так, громадянкою Півень Н.К., пенсіонеркою, жителькою смт. Коропа неодноразово порушувалося питання з приводу спиляння дерева, що росте біля сусіднього будинку, де ніхто не проживає, та становить загрозу помешканням. Районною державною адміністрацією спільно з Коропською селищною радою, Коропським районом електричних мереж та комунальним підприємством «СЛП «Агролісгосп» Коропської районної ради вжито ряд відповідних заходів з вирішення даного питання.

Органами виконавчої влади особлива увага зосереджена на залученні більш широких верств населення до вирішення проблемних питань при зверненнях безпосередньо на особистий прийом до голови райдержадміністрації та його заступників.

З метою сприяння громадянам у вирішенні їхніх питань запроваджено проведення виїзних прийомів громадян з особистих питань за місцем їх проживання керівництвом райдержадміністрації.

Про графік особистого прийому громадян головою, заступниками голови, керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації постійно повідомляється в газеті «Нові горизонти» та по радіомовленню. Також у приміщенні райдержадміністрації та у виконавчих комітетах сільських, селищних рад вивішені графіки прийомів. Крім того, розвішуються оголошення на території сільських, селищних рад.

У порівнянні з минулим роком кількість звернень громадян, які звернулися під час особистих прийомів до голови районної державної адміністрації та його заступників збільшилася. Так, протягом 2013 року головою районної державної адміністрації та його заступниками прийнято 64 особи (з них 14 осіб – під час виїзних прийомів громадян за місцем їх проживання), що на рівні минулого року.

Зокрема, до голови районної державної адміністрації звернулося 20 осіб (порушено 20 питань), з них 5 осіб – під час виїзних прийомів громадян за місцем їх проживання (порушено 5 питань), це на 1 особу або на 4,8% менше, ніж у минулому році.

До заступників голови райдержадміністрації звернулося 44 особи (всього порушено 44 питання), з них 9 осіб – під час виїзних прийомів громадян за місцем їх проживання (порушено 9 питань), це на 1 особу або на 2,3% більше, ніж у минулому році.

В основному населенням порушено питання торговельного обслуговування, забезпечення належного автобусного сполучення міжрайонного і міжобласного значення, врегулювання земельних відносин в частині розміру та виплати орендної плати, соціального захисту та пенсійного забезпечення, виплати заробітної плати, забезпечення скрапленим (балонним) природним газом, спиляння аварійних дерев, виплати дотацій за утримання молодняка великої рогатої худоби, закупівельних цін на сільгосппродукцію та інші.

У результаті розгляду 64 звернень вдалося позитивно вирішити 53 звернення, що становить 82,8% від загальної кількості звернень.

Так, громадянка Сунко Н.В., пенсіонерка, жителька смт. Коропа, звернулася до голови районної державної адміністрації з приводу призначення їй субсидії на житлово-комунальні послуги. У результаті розгляду рішенням районної комісії з питань надання субсидій та державних соціальних допомог малозабезпеченим сім’ям від 28 листопада 2013 року заявниці призначено субсидію.

Завдяки взаємодії районної державної адміністрації та органів місцевого самоврядування забезпечено оперативне і всебічне вирішення питань, з якими звертаються громадяни на особистих прийомах, особистий розгляд звернень та першочерговий прийом жінок, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня», Героїв України, Героїв Радянського Союзу, Героїв Соціалістичної Праці, інвалідів Великої Вітчизняної війни головою райдержадміністрації та його заступниками.

Особлива увага приділяється розгляду звернень ветеранів війни та праці, інвалідів, непрацездатних осіб та осіб, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, багатодітних сімей, одиноких матерів, інших осіб, які потребують соціального захисту та підтримки.

У районній державній адміністрації відпрацьовано систему роботи зі зверненнями громадян. Звернення аналізуються як по характеру, так і за категоріями громадян.

Протягом 2013 року спостерігалася тенденція збільшення надходження звернень громадян в цілому до апарату та структурних підрозділів районної державної адміністрації. Так, у звітному періоді надійшло 383 звернення (в них порушено 383 питання), що на 67 звернень або на 21,2% менше проти 2012 року.

До апарату районної державної адміністрації протягом звітного періоду надійшло 107 листів (в них порушено 107 питань), що на 2 звернення або на 1,9% більше, ніж у 2012 році, з них 59 листів – з обласної державної адміністрації (49 контрольних). Крім того, надійшло 6 колективних звернень (у них 398 підписів) та 5 анонімних.

Така кількість анонімних звернень спричинена відсутністю у районному бюджеті коштів, що перешкоджає здійсненню розрахунків з оплати праці працівників бюджетних установ у встановлені терміни. Після ряду відповідних заходів заробітна плата працівникам бюджетної сфери району за 2013 рік виплачена у повному обсязі.

Протягом звітного періоду звернення громадян були адресовані в різні інстанції, зокрема 5 – Президентові України, що становить 4,7% від загальної кількості звернень, 3 – Прем’єр-міністрові України, що становить 2,8% від загальної кількості звернень, 34 – на Урядову гарячу лінію, що становить 31,8% від загальної кількості звернень, 5 – голові обласної державної адміністрації, що становить 4,7% від загальної кількості звернень, 2 – на гарячу лінію голови обласної державної адміністрації, що становить 1,9% від загальної кількості звернень, 24 – голові районної державної адміністрації, що становить 22,4% від загальної кількості звернень, 1 – прокурору району, що становить 0,9% від загальної кількості звернень.

Крім того, протягом звітного періоду надійшло 32 депутатських запити і звернення, з них 19 – від народних депутатів України Рибакова І.О., Губаря В.І., Ляшка О.В., Слюз Т., 17 – від депутатів Чернігівської обласної ради Шумана Е.П., Савича П.І., Півня М.О., Журмана С.М., 8 – від депутатів Коропської районної ради Куніцина В.М., Яцечка Ю.М., Дідевича М.Г., Селянського В.М., Кирилюка В.Д., Галич Л.І., Кузьменка П.Д.

У результаті розгляду 107 звернень вдалося позитивно вирішити 94 звернення, що становить 87,9% від загальної кількості звернень.

Так, громадянин Синельник М.І., пенсіонер, житель смт. Понорниці, звернувся під час проведення Гарячої лінії голови облдержадміністрації Хоменка В.М. та Урядової гарячої лінії, з приводу забезпечення централізованого холодного і гарячого водопостачання у смт. Понорниці, у зв’язку з тим, що центральна артезіанська свердловина вийшла з ладу. Проте на період проведення ремонтних робіт свердловини селищна водомережа була підключена до іншої свердловини, що забезпечувала водою переважну більшість водокористувачів. Але потужності даної свердловини не вистачило на деякі двори. У результаті проведених заходів районною державною адміністрацією спільно з Понорницькою селищною радою центральна свердловина відремонтована і питання централізованого забезпечення питною водою жителів територіальної громади смт. Понорниці вирішено позитивно.

В основному звертаються соціально незахищені або найменш захищені категорії громадян. Так, протягом 2013 року звернулося 32 пенсіонери, з них інвалідів Великої Вітчизняної війни – 4 особи, інвалідів загального захворювання – 3 особи, учасників бойових дій Великої Вітчизняної війни – 3 особи, учасників Великої Вітчизняної війни – 11 осіб, дітей війни – 3 особи, ветеранів праці – 4 особи; 8 багатодітних сімей, 3 одинокі матері.

Протягом 2013 року до районної державної адміністрації надходили звернення від жителів Коропа (48), Понорниці (13), Сохачів (5), Крисок (4), Вишеньок (4), Райгородка (4), Нехаївки (3), Свердловки (3), Мезина (2), Оболоння (2), Вільного (1), Жовтневого (1), Шабалинова (1), Риботина (1), Верби (1), Покошич (1), Атюші (1), Карильського (1), інших населених пунктів (8).

Спостерігається тенденція зменшення надходження звернень до сільських, селищних рад району. Так, у 2013 році до місцевих рад надійшло 2621 звернення (в них порушено 2693 питання), що на 182 звернення або на 6,5% менше, ніж у 2012 році.

Всі листи, що надходять до районної державної адміністрації, детально аналізуються та опрацьовуються. В них порушуються питання різного характеру.

Основні ж з них такі:

- соціальний захист - 76;

- врегулювання земельних та майнових відносин - 68;

- проведення ремонту житлових будинків, господарських комунікацій будівель - 10;

- розмір та виплата заробітної плати - 31;

- благоустрій територій - 17;

- автобусне сполучення - 7;

- медичне обслуговування - 6;

- надання матеріальної допомоги - 32;

- стан злочинності на території району - 8;

- закриття та реорганізація загальноосвітніх шкіл - 17;

- проведення капітального ремонту бюджетних установ соціальної сфери - 2;

- нотаріальне оформлення майна - 19;

- газифікація - 5;

- працевлаштування - 6.

Районною державною адміністрацією та органами місцевого самоврядування систематично аналізуються та узагальнюються звернення громадян, вживаються заходи щодо усунення наявних недоліків, своєчасного виявлення і попередження причин та умов, що породжують колективні і повторні звернення громадян до органів влади вищого рівня.

Як висновок можна зазначити, що найчастіше громадянами порушуються питання призначення та виплати соціальних допомог різного характеру, врегулювання земельних спорів, соціального захисту, надання матеріальної допомоги для проведення лікування; працевлаштування, газифікації, погашення заборгованості із виплати заробітної плати та інші найактуальніші питання сьогодення.

Районною державною адміністрацією проводиться ряд заходів з метою надання практичної і консультативно-методичної допомоги виконавчим комітетам сільських, селищних рад з питань роботи зі зверненнями громадян.

Районна державна адміністрація намагається забезпечувати всебічний, об’єктивний і своєчасний розгляд кожного звернення, надавати заявникам реальну допомогу у вирішенні порушених проблем. При цьому не допускаються формальні відписки. Після остаточного вирішення питання надається відповідь заявникові. Проаналізувавши роботу зі зверненнями громадян, можна зробити висновок, що стан виконавської дисципліни знаходиться на задовільному рівні. Районні управління, відділи, органи місцевого самоврядування своєчасно і оперативно розглядають листи громадян і повідомляють авторів про прийняті рішення. Через засоби масової інформації та на веб-сайті районної державної адміністрації постійно висвітлюється робота органів виконавчої влади з населенням. Роз’яснення конституційних прав громадян на письмові звернення і звернення, що надходять під час проведення керівництвом прийомів громадян з особистих питань, та Укази Президента України, доручення Прем’єр-міністра України, графіки проведення стаціонарних і виїзних прийомів громадян керівництвом району більш широкому загалу населення надаються на сторінках районної газети «Нові горизонти», по районному радіомовленню та на веб-сайті районної державної адміністрації.

Начальник відділу організаційно-кадрової роботи апарату райдержадміністрації Р.М. Кудрицька

З В І Т про стан роботи зі зверненнями громадян за підсумками І півріччя 2013 року

З В І Т про стан роботи зі зверненнями громадян за підсумками І кварталу 2013 року

З В І Т про стан роботи зі зверненнями громадян за підсумками 2012 року

ДОПОВІДНА ЗАПИСКА про стан роботи зі зверненнями громадян за підсумками 2012 року

ДОПОВІДНА ЗАПИСКА про стан роботи зі зверненнями громадян за підсумками 9 місяців 2012 року

ДОПОВІДНА ЗАПИСКА про стан роботи зі зверненнями громадян за підсумками І півріччя 2012 року

ДОПОВІДНА ЗАПИСКА про стан роботи зі зверненнями громадян за підсумками І кварталу 2012 року

ДОПОВІДНА ЗАПИСКА про стан роботи зі зверненнями громадян за підсумками 2011 року

ДОПОВІДНА ЗАПИСКА про стан роботи зі зверненнями громадян за підсумками 9 місяців 2011 року