back

Візит народного депутата Максима Зуєва до Коропської лікарні

16 жовтня 2020

В ході робочої поїздки до Коропщини народний депутат Максим Зуєв спільно з головою РДА Василем Жуком здійснили візит до Коропської лікарні, де зустрілися з працівниками первинної та вторинної ланок медицини.

 

Учасники зустрічі обговорили питання подальшого функціонування ЦРЛ в умовах проведення адміністративно-територіальної реформи. Зокрема, працівники порушували питання подальшого функціонування ЦРЛ і необхідності передачі підприємства на баланс Коропської селищної ради, щоб проблеми його життєдіяльності вирішувалися на місці. Також обговорили можливості переобладнання котельні ЦРЛ з метою підвищення енергоефективності.

 

Керівник районного центру первинної медико-санітарної допомоги Микола Сємако проінформував, що району бракує шістьох сімейних лікарів. А в.о. медичного директора КНП «Коропська ЦРЛ» Володимир Матусяк звернувся з проханням повернути закон про обов’язкове відпрацювання випускниками медичних вузів п’яти років у сільській місцевості та селищах міського типу.

 

 

Також керівники медзакладів проінформували про хід закупівлі медичного обладнання за рахунок коштів на соціально-економічний розвиток. 1 млн. 400 тис. гривень були виділені району з ініціативи голови райдержадміністрації Василя Жука та за сприяння народного депутата Максима Зуєва на вказані потреби. Вже проведені тендери та у медзаклади буде закуплено: апарат для холтер-ЕКГ; коагулометр; кардіодатчик, що забезпечить проведення УЗД серця; кисневий концетратор для реанімації; прилади для проведення лабораторних аналізів; прилади для УВЧ лікування. Чи не в першому районі області буде закуплено комплекти для впровадження телемедицини. Вони дозволять фельдшеру у селі робити ряд аналізів на місці та відправляти результати в лабораторії медзакладів України, а також проводити консультації щодо встановлення діагнозу та лікування із вузькопрофільними спеціалістами.

 

Для ЦРЛ вже закуплено окреме обладнання для лабораторії та кардіодефібрилятор, які і були презентовані під час візиту народного депутата. В ході зустрічі Максим Зуєв пообіцяв, що питання, які в його компетенції, він буде вирішувати особисто, а також звернеться до Кабміну з пропозиціями розглянути ті питання, які можуть бути вирішені Урядом. В той же час відзначив, що не все залежить від Києва, ряд проблем мають вирішуватися на місці, в тому числі безпосередньо керівниками медзакладів.

 

Райдержадміністрація