back

Консультування клієнтів пробації з питань зайнятості

30 липня 2020

Закон України «Про пробацію» покладає на уповноважені органи з питань пробації сприяння суб’єктам пробації в їх працевлаштуванні. Таке сприяння здійснюється в двох напрямках пробації - наглядовій та пенітенціарній.

 Питання зайнятості, офіційне працевлаштування із можливістю одержання стабільного доходу – є надзвичайно важливою складовою роботи із людьми, які перебувають у конфлікті із законом. Адже відсутність роботи – це один із найпоширеніших криміногенних факторів, що спонукає людей до протиправної поведінки з метою отримання «легких грошей» нечесним способом.

На протязі 20-24 липня 2020 року провідним фахівцем з питань зайнятості відділу надання соціальних послуг Коропської районної філії Соловйовою Юлією разом з провідним інспектором Коропського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Чернігівській області Козачок Вітою були здійснені консультації підоблікових Коропського районного сектору. Так як більшість суб`єктів пробації не мають офіційної роботи, Юлія ознайомила їх з послугами державної служби зайнятості та сучасними підходами щодо їх отримання, електронними сервісами служби зайнятості, з питанням щодо запобігання дискримінації та гендерній нерівності при влаштуванні на роботу, загрозами нелегальної трудової міграції та актуальною інформацією про стан ринку праці. Також вона наголосила, що державна служба зайнятості пропонує безкоштовно отримати послуги профорієнтації, а саме допомогти:

- зрозуміти, який вид професійної діяльності вам підходить;

- оцінити власні здібності, інтереси, можливості;

- усвідомлено обрати майбутню професію;

- оцінити власний потенціал та зробити стратегію кар`єрного зростання.

Наприкінці зустрічей провідний фахівець з питань зайнятості надала інформаційні буклети та  зазначила, що в центрі зайнятості також можна пройти тестування, дізнатися про свої здібності, отримати кваліфіковану профконсультацію, відвідати безкоштовні тренінги та взяти участь у захоплюючих тематичних квестах.

      Завдяки плідній співпраці Коропського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Чернігівській області  з Коропською філією Чернігівського обласного центру зайнятості, підоблікові мають можливість реалізувати своє конституційне право на працю та задовольнити свої криміногенні потреби, що зменшує ризик вчинення ними повторних злочинів та робить суспільство безпечнішим.

 

 

        

Коропський районний сектор філії

ДУ «Центр пробації» в Чернігівській області