back

17 травня - День пам'яті жертв політичних репресій

16 травня 2020

З 2007 року третя неділя травня встановлена Днем пам'яті жертв політичних репресій.

Зазвичай, по всій країні відбувались покладання квітів до меморіальних місць тоталітарних репресій, жалобні церемонії, віче, молебнії. На жаль, точна кількість похованих людей – жертв сталінських репресій на Чернігівщині не відома. 9.5 тисяч осіб було репресовано тільки в 1937 році. Основне місце поховань розстріляних НКВС чернігівців був лісовий масив поблизу села Ха-лявин Чернігівського району. Саме там, щороку проходять волелюдні мітинги-реквієми, звучить молитва за упокій невинно убієнних душ, сумом лягають до підніжжя пам’ятного знаку та на мо-гили, що збереглися, квіти, полум’ям свічок здіймається до неба пам'ять…

Цьогоріч, ми всі обов’язково запалимо свічки дома і помолимось за всіх тих, хто відійшов у вічність без найменшої провини.

Історію політичних репресій в період перебування України під гнітом комуністичного тота-літарного режиму потрібно глибоко вивчати і розуміти, що метою знищення була ліквідація реа-льних і потенційних політичних опонентів, залякування населення, заради безперешкодної, мовчазної і підлої зміни національної та соціальної структури суспільства.

З допомогою документальних матеріалів, які підготував Український інститут національної пам'яті, пропонуємо вам поновити в пам'яті ті страшні часи, події, цифри непрощенних злочинів.