back

Щоб недопустити поширення епізоотичних хвороб

13 лютого 2020

  Засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Коропській районній   державній адміністрації під головуванням в.о. голови РДА Віктора Кузуба 12 лютого відбулося в малому залі засідань районної ради. На порядок денний було винесено ряд питань щодо виконання протиепізоотичних заходів з метою недопущення поширення  епідемічних захворювань, таких, як африканська чума свиней, сказ, пташиний грип тощо.

  Начальник Коропського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області Микола Максименко доповів про виникнення на території області двох неблагополучних пунктів по африканській чумі свиней в січні 2020 року в урочищі «Вербик» Чернігівського району (ТОВ «Лисяча нора») та в урочищі «Мохи» Козелецького району ТОВ СМП «Рись». При цьому він зазначив, що Коропщина залишається «благополучним острівцем», але  не варто нехтувати елементарними санітарними правилами утримування свиней, як мінімум, хоча б перевзуватися в інше взуття, щоб не занести інфекцію до сараю.

  Також доповідач озвучив питання щодо організації відстрілу та пероральної імунізації диких м'ясоїдних тварин проти сказу, запровадження заходів з недопущення занесення на територію району пташиного грипу і заразного вузликового дерматиту, впорядкування худобомогильників на території сіл.

  Щодо запобігання отруєння бджіл засобами захисту рослин при проведенні польових робіт проінформував головний спеціаліст відділу контролю за обігом засобів захисту рослин управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Чернігівській області Валентин Темнюк. На порядок денний  також піднімалося питання щодо потреби реєстрації пасік фізичними та юридичними особами.

  Головний спеціаліст відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Юрій Литвиненко доповів про покуси людей  та тварин  іншими тваринами на території району протягом 2019 року, зауваживши, що це результат недостатньої роботи органів місцевого самоврядування та поліції стосовно боротьби з безпритульними та домашніми тваринами в межах населених пунктів.

  Підсумовуючи засідання, комісією було вирішено:

1) Забезпечити контроль за виконанням заходів щодо профілактики, недопущення поширення  захворювання африканської чуми свиней на території мисливських угідь та населених пунктів Коропського району.

2) Активізувати роботу спільних мобільних груп з метою контролю та нагляду за переміщенням живих тварин, не допускати незаконного (безконтрольного) переміщення живих тварин, птиці, сировини та продукції тваринного походження без супровідних документів.

3) Вжити дієвих заходів щодо недопущення обігу фальсифікованої продукції, припинення діяльності стихійних ринків і припинення торгівлі та реалізації живих тварин і сировини з них в інших місцях, де торгівля заборонена.

4) Забезпечити дотримання вимог закритого режиму роботи в господарствах по утриманню свиней ТОВ «Покошицьке» та Червонянському психоневрологічному диспансері, господарствах громадян;

5) Привести існуючі місця захоронення тварин до відповідних вимог Державного комітету ветеринарної медицини України.

6) Провести пероральну імунізацію диких м'ясоїдних тварин проти сказу та забезпечити організацію заходів з відстрілу протягом 2020 року лисиць в обсягах, передбачених Методичними рекомендаціями по плануванню, організації та проведенню пероральної імунізації диких м'ясоїдних тварин проти сказу згідно чинного законодавства.

7) Заборонити проведення авіаційних обробок пестицидами всіх груп токсичності з метою боротьби з шкідниками та хворобами сільськогосподарських культур, лісових та інших угідь, які розташовані ближче:

а)     5 км від місця постійного перебування медоносних пасік;

б)      2 км від рибогосподарських водойм, відкритих джерел водопостачання, місць випасу домашніх тварин, об’єктів природно-заповідного фонду (заповідників, національних парків, ботанічних і зоологічних заказників і т.п.);

в)      1 км від населених пунктів, тваринницьких і птахівничих ферм, а також посівів сільськогосподарських культур, які вживаються в їжу без термічної обробки, садів виноградників і місць проведення інших сільськогосподарських робіт.

8) Забезпечити реєстрацію в органах місцевого самоврядування та паспортизацію наявних пасік в Коропській районній  державній лікарні ветеринарної медицини.

 

 

Райдержадміністрація