01 січня 1970

Інформаційне повідомлення про проведення публічного звіту

 

21 лютого 2020 року відбудеться публічний звіт в.о. голови районної державної адміністрації (Кузуба Віктора Миколайовича).

Під час звіту буде презентована інформація про проведені заходи, виконані завдання та їх результати, використані кошти державного бюджету та інші питання щодо діяльності райдержадміністрації у 2019 році.

Регламент заходу:

11.00 – 11.40 – презентація публічного звіту.

11.40 – 11.55 – запитання та відповіді.

Запрошуємо взяти участь у заході представників громадських рад при органах виконавчої влади, громадських об’єднань, організацій роботодавців, професійних спілок, некомерційних організацій, засобів масової інформації.

Місце проведення: зал засідань районної ради.

Відповідальний структурний підрозділ: загальний відділ, по роботі з персоналом та контролю апарату районної державної адміністрації.

Контактна особа: Людмила Миколаївна Булгакова, начальник загального відділу, по роботі з персоналом та контролю апарату районної державної адміністрації, тел.: 2-11-83.

Інформацію про учасників просимо надати до 11 години 21 лютого 2020 р. на електронну адресу: orgviddil3@cg.gov.ua.

 


 

П У Б Л І Ч Н И Й   З В І Т

в.о. голови районної державної адміністрації

про виконання Програми економічного і соціального розвитку району за підсумками 2019 року

 

ЗМІСТ

І. ВІДКРИТІСТЬ І ДОСТУПНІСТЬ ДІЯЛЬНОСТІ ВЛАДИ

1. Розгляд звернень громадян

2. Організаційно-кадрові питання

 

ІІ. БЕЗПЕКА РАЙОНУ ТА ЦИВІЛЬНИЙ ЗАХИСТ НАСЕЛЕННЯ

ІІІ. ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ ВЛАДИ

ІV. БЮДЖЕТНА СФЕРА

V.  ЕКОНОМІКА

1. Промисловість

2. Сільське господарство

3. Інвестиційна діяльність

4. Підприємництво

5. Торговельне обслуговування населення

 

VІ. РОЗБУДОВА ІНФРАСТРУКТУРИ

 

VІІ. ТРАНСПОРТ

 

VІІІ. ЖИТЛОВО-КОМУЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО, ЕНЕГРОЕФЕКТИВНІСТЬ

 

ІХ. РИНОК ПРАЦІ

 

Х. СОЦІАЛЬНА ПОЛІТИКА

 

ХІ. ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА І СПОРТ

ХІІ. ОСВІТА

ХІІІ. ОХОРОНА ЗДОРОВʼЯ

ХІV. КУЛЬТУРА ТА НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ

 

 

І. ВІДКРИТІСТЬ І ДОСТУПНІСТЬ ДІЯЛЬНОСТІ ВЛАДИ

Коропська райдержадміністрація працює, дотримуючись, зокрема, принципів широкої гласності та публічності з урахуванням громадської думки.

На офіційному вебсайті РДА, крім інформації про роботу установи та її структурних підрозділів, оприлюднюються матеріали, спрямовані на забезпечення актуального суспільного попиту: фінансового характеру, стосовно субсидій, пільг, інших видів державної допомоги, виконання районних програм тощо. Функціонує версія сайту для слабозорих. Існує «гаряча телефонна лінія» голови райдержадміністрації та «електронна приймальня», де можна задати питання з правової тематики та отримати на нього кваліфіковану відповідь.

Суспільно-важливі матеріали також оприлюднюються через сторінку Коропської РДА у facebook, поширюються через районну газету «Нові горизонти» та радіоорганізаціюКоропське районне радіомовлення-Короп ФМ».

Налагоджено конструктивну взаємодію між Громадською радою при райдержадміністрації та керівництвом РДА.

1. Розгляд звернень громадян

Протягом 2019 року виконуючим обов’язки голови райдержадміністрації проведено 12 прямих телефонних зв’язків, в ході яких звернулося 2 особи, що на 3 особи менше ніж за 2018 рік. Зокрема, були порушені питання порядку призначення субсидій та благоустрою району.

У порівнянні з минулим роком кількість звернень громадян, які звернулися під час особистих прийомів до виконуючого обов’язки голови та заступника голови районної державної адміністрації збільшилася. Так, протягом 2019 року виконуючим обов’язки голови районної державної адміністрації  було прийнято 23 особи, що на 11 осіб більше ніж в 2018 році. Переважна більшість питань стосувалась врегулювання земельних відносин, надання соціальної допомоги, надання матеріальної допомоги на лікування та інше.

Протягом 2019 року до структурних підрозділів надійшло 162 звернень, що на  19 звернень  більше  проти 2018 року.

До апарату районної державної адміністрації протягом звітного періоду надійшло 178 звернень (в них порушено 178 питань), що на 42 звернення або на 19 % менше, ніж за 2018 рік, з них 138 листів з обласної державної адміністрації, 2 колективних, 6 без підпису.

Протягом звітного періоду надійшло 14 депутатських звернень, з яких найбільше від народних депутатів України А.Євлахова та М.Зуєва. Всі звернення опрацьовані та надані відповіді.

В основному звертаються соціально незахищені або найменш захищені категорії громадян. Так, протягом 2019 року надійшли звернення від інвалідів  II-III групи загального захворювання та від багатодітних сімей.

До сільських, селищних рад району протягом 2019 року надійшло 4354 звернення стосовно земельних відносин, соціального захисту, житлової політики, транспорту  і зв’язку та інше.

Протягом 2019 року до районної державної адміністрації надходили звернення від жителів смт: Короп, Понорниця, сіл: Атюша, Покошичі,  Нехаївка,  Карильське, Билка, Вишеньки, Рождественське, Іваньків, Криски, Сохачі, Райгородок та інших населених пунктів району.

Районною державною адміністрацією та органами місцевого самоврядування систематично аналізуються та узагальнюються звернення громадян, вживаються заходи щодо усунення наявних недоліків, своєчасного виявлення і попередження причин та умов, що породжують колективні і повторні звернення громадян до органів влади вищого рівня.

 

2. Організаційно-кадрові питання

Наказом керівника апарату райдержадміністрації від 02.01.2019 № 1-к затверджений план роботи з персоналом на 2019 рік, де розроблені заходи щодо державної кадрової політики, а саме: вивчення і узагальнення стану дотримання законодавства про державну службу та антикорупційного законодавства в управліннях, відділах та секторах районної державної адміністрації, вивчення потреб у персоналі на  вакантні посади в апараті, структурних підрозділах  та  проведення конкурсів на зайняття вакантних посад державної служби категорії «Б» і «В», проведення спеціальної перевірки щодо осіб, які претендують на зайняття посад державної служби в райдержадміністрації та перевірки достовірності відомостей щодо застосування заборон, передбачених частинами третьою і  четвертою  статті 1 Закону України «Про очищення влади», здійснення призначення  та звільнення з посад на підставі Закону України «Про державну службу» та трудового законодавства, своєчасне присвоєння рангів державним службовцям у межах категорії посад, професійне навчання державних службовців,  нагородна справа.

Призначення на посади державних службовців апарату та структурних підрозділів райдержадміністрації здійснюється відповідно до статей 31, 41 Закону України «Про державну службу» № 889-VІІІ від 10.12.2015 року.

На виконання вимог постанов Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2019 р. № 923 «Про внесення змін до постанови  Кабінету Міністрів України від 18 квітня 2012 р. № 606» та № 926 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та скасування постанови Кабінету Міністрів України від 19 червня 2019 р. № 746», розпорядження голови Чернігівської обласної державної адміністрації від 21 листопада 2019 року № 669 «Про граничну чисельність працівників та структуру районних державних адміністрацій», з метою впорядкування  структурних підрозділів  районної державної адміністрації у відповідність до встановленої граничної чисельності  розпорядженням голови районної державної адміністрації від 25 листопада 2019 року № 193 «Про затвердження структури Коропської районної державної адміністрації», було затверджено структуру  та граничну чисельність районної державної адміністрації (56 одиниць).

Станом на 01 січня 2020 року згідно штатного розпису гранична чисельність працівників районної державної адміністрації становить 56 одиниць, з них 52 – посади державних службовців. Управлінь – 1 (управління соціального захисту населення), служба у справах дітей – 1, відділів – 7, з них: 3 відділи в апараті районної державної адміністрації (загальний відділ, по роботі з персоналом та контролю; відділ фінансово-господарського забезпечення; відділ ведення Державного реєстру виборців). У структурних підрозділах районної державної адміністрації: 4 відділи, 1 сектор  та 1 служба, а саме: відділ економіки, розвитку інфраструктури, містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства, та підрозділи, що мають статус юридичної особи публічного права: фінансовий відділ; відділ культури і туризму, молоді та спорту; архівний відділ; сектор освіти; служба у справах дітей.

Станом на 01 січня 2020 року в апараті та структурних підрозділах райдержадміністрації є наявні вакантні посади, а саме: в апараті  райдержадміністрації одна вакантна посада недержавної служби (посада голови районної державної адміністрації з 08.02.2017). Також станом на 01 січня була вакантна посада категорії «В» в управлінні соціального захисту населення,  але потрібно відмітити, що на дану посаду проводився конкурс в листопаді 2019 року, визначений переможець конкурсного відбору, щодо якого була проведена перевірка згідно Закону України «Про очищення влади» і в січні 2020 року відбулось призначення на посаду.

Аналіз вакантних посад працівників райдержадміністрації постійно проводиться головним спеціалістом загального відділу, по  роботі з персоналом та контролю апарату райдержадміністрації. Станом на перше число кожного місяця  дана інформація висвітлюється  на сайті райдержадміністрації.

Відповідно до статей 22, 23 Закону України «Про державну службу», Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2016 № 246 зі змінами, протягом року в апараті та структурних підрозділах  райдержадміністрації оголошено та проведено 9 конкурсів на зайняття вакантних посад державної служби категорій «Б» і «В», з них: 1 конкурс на вакантну посаду категорії «В» у відділ економіки, розвитку інфраструктури, містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації та 8 конкурсів проведено на вакантні посади категорії «Б» і «В» в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації.

В районній державній адміністрації постійно ведеться робота щодо підвищення кваліфікації державних службовців. На апаратних навчаннях службовців райдержадміністрації вивчались основні положення законодавчих актів, опрацьовувались питання запобігання та протидії корупції і дотримання актів законодавства про державну службу. Опрацьовано  постанову Кабінету Міністрів України від 05.06.2019 №462 «Про внесення змін до Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби», Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» та нові нормативно-правові акти, прийняті на виконання Закону України «Про державну службу» № 889-VІІІ від 10.12.2015 року. Також розглядалися питання: забезпечення процесу електронного діловодства в системі електронного документообігу; використання Інструкції з діловодства та порядок роботи з документами;  про дотримання вимог  чинного законодавства при складанні і поданні е-декларацій;  про  заходи щодо недопущення порушень термінів виконання контрольних документів; про зміни, що відбулися в чинному законодавстві про державну службу.

Протягом року державні службовці районної державної адміністрації  проходили підвищення кваліфікації на базі Чернігівського Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій. Станом на 01 січня 2020 року в Центрі пройшли навчання 12 державних службовців райдержадміністрації.

Також підвищення кваліфікації проходили заступники голови райдержадміністрації: заступник голови – на базі Чернігівського Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій, перший заступник – в Інституті підвищення кваліфікації керівних кадрів Національної академії державного управління при Президентові  України в м. Києві.

Постійно розглядаються пропозиції та готуються документи щодо  заохочення та  нагородження державних службовців та працівників району державними нагородами та відзнаками обласної та районної державних адміністрацій. Так,  протягом 2019 року проведено 15 засідань комісії з питань нагородження при районній державній адміністрації, розглянуто  23 питання по нагородженню Почесною грамотою районної державної адміністрації та оголошення Подяки голови районної державної адміністрації. Відповідно нагороджено Почесною грамотою районної державної адміністрації 14 осіб, оголошена Подяка голови районної державної адміністрації 12 особам.

Усього в 2019 році в.о. голови районної державної адміністрації видано 348 розпоряджень, з них з основної діяльності – 261, з кадрових питань – 55, на відпустки та відрядження – 32. Наказів керівника апарату райдержадміністрації видано 193, з них з кадрових питань – 62, на відпустки та відрядження – 109, з основної діяльності – 22.

 

ІІ. БЕЗПЕКА РАЙОНУ ТА ЦИВІЛЬНИЙ ЗАХИСТ НАСЕЛЕННЯ

З метою забезпечення активної наступальної протидії злочинності, досягнення зниження її рівня проводились заходи по виконанню  Комплексної Програми  профілактики злочинності у районі на 2016-2020 рр. З  бюджету Коропської селищної ради виділено кошти  загальною сумою 50,0 тис. грн. на придбання та встановлення системи відеоспостереження.

З оборонних питань райдержадміністрацією розроблено та затверджено сесією районної ради районну Програму матеріально-технічного забезпечення підрозділів територіальної оборони Коропського району на 2018-2022 роки. Упродовж 2019 року представниками Коропського військового комісаріату проводилися інструктивні зайняття із відповідальними виконавцями селищних, сільських рад та визначалися єдині критерії роботи щодо військового обліку військовозобов’язаних та призовників.

Здійснювалася робота з організації  цивільного захисту району. Проведені навчання та тренування з органами управління і силами ЦЗ підтвердили їх спроможність вирішувати завдання за призначенням.

Відповідно до районної цільової Програми розвитку цивільного захисту Коропського району на 2016-2020 роки було закладено до районного резерву матеріальних цінностей на суму 10,0 тис. грн. та профінансовано утримання місцевих пожежних команд на суму 1 млн. 828 тис. грн.

Для ефективної реалізації державної політики у сфері захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, протягом 2019 року підготовлено і проведено 10 засідань місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій при  райдержадміністрації, на яких розглянуто 40 питань.

З метою підготовки органів управління та сил цивільного захисту районної територіальної підсистеми ЄДС ЦЗ до дій у випадку виникнення надзвичайних ситуацій   проведено командно-штабні навчання та тренування.

Навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту, у 2019 році проводилось навчально-методичним центром цивільного захисту та безпеки життєдіяльності  області згідно з планом комплектування. Навчання пройшли  44 особи.

Перевірено стан утримання 9 захисних споруд цивільного захисту і за результатами перевірок встановлено, що в районі 7 захисних споруд «обмежено готові» до використання за призначенням -2.

На території району створено 24 пункти видачі засобів радіаційного і хімічного захисту, створено 1 розрахунково-аналітичну групу.

Протягом 2019 року проведено 12 перевірок систем оповіщення. Районна система централізованого оповіщення цивільного захисту функціонує та утримується в постійній готовності. Випадків виходу з ладу апаратури оповіщення та несанкціонованого її запуску не зафіксовано.

В загальноосвітніх навчальних закладах району постійно розглядаються організаційні питання по запобіганню виникнення надзвичайних ситуацій, проводиться роз'яснювальна робота по дотриманню правил пожежної безпеки з учнями загальноосвітніх шкіл, дітьми дошкільних навчальних закладів та батьками дітей. Для цього на базі шкіл розроблюються пам’ятки, листівки, проводяться бесіди та вікторини з питань техніки безпеки. Проходять теоретичні тренінги та відпрацювання надання першої допомоги під час нещасного випадку, інструктажі «Поведінка під час надзвичайних ситуацій», «Дії в екстремальних ситуаціях». У всіх ЗОШ створені куточки, інформаційні стенди з навчання правил безпеки життєдіяльності та ЦЗ.

                                        

ІІІ. ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ ВЛАДИ

На території району функціонують дві об’єднані територіальні громади:

- з 2016 року Коропська селищна об’єднана територіальна громада, утворена шляхом об’єднання 17-ти місцевих рад (площа громади – 835,24 км 2, чисельність населення – 16,116 тис. осіб);

- з 2019 року Понорницька селищна об’єднана територіальна громада, утворена шляхом об’єднання 2-х місцевих рад (площа громади – 159,79 км 2, чисельність населення – 2,950 тис. осіб).

На даний час 8 сільських рад району не визначились щодо входження до складу громад.

 

ІV. БЮДЖЕТНА СФЕРА

Виконання місцевих бюджетів за 2019 рік характеризується такими даними. Доходна частина загального фонду зведеного бюджету району з урахуванням трансфертів виконана на 91,5 % до планового завдання з урахуванням змін. Виконання видаткової частини становить 90,9 % бюджетних призначень.

  Всього бюджетів                   З них не виконали план           Не зберегли

                        доходів      видатків     оборотну касову готівку

сільські                 9                 6                 6                          0

селищні                 1                1                 1                          0

районний              1                1                  1                         0

всього                   11               8                 8                          0

 

Розбалансованість між доходами та видатками протягом року виникала через незабезпеченість районного бюджету власними коштами для фінансування видатків бюджетних установ, які не передані Коропській селищній раді після утворення об’єднаної територіальної громади, до якої увійшло 70 % жителів району.

Установи культури (бібліотеки і музична школа) та охорони здоров’я, що розташовані на території громади та надають соціальні послуги жителям громади, залишились на утриманні районного бюджету без відповідного фінансування.

Крім видатків на утримання районних бюджетних установ, пунктом 20 прикінцевих положень Бюджетного кодексу передбачено фінансування з районного бюджету дитячих садків та будинків культури сільських, селищних рад. Протягом року з районного бюджету на оплату захищених статей даних установ було перераховано сільським та селищному бюджету іншої дотації у сумі 1537,2 тис. грн. та 156,3 тис. грн. стабілізаційної дотації.

Кредиторська заборгованість станом на 01.01.2020 року зареєстрована у сумі 1328,9 тис. грн., в тому числі заробітна плата з нарахуваннями за другу половину грудня 1221,7 тис. грн., неоплаченими видатками соціального захисту населення (програми районного бюджету), які були нараховані у грудні 2019 року у сумі 41,8 тис. грн., енергоносії за грудень не оплачені за недостатністю коштів у сумі 57,8 тис. грн., решта заборгованості у сумі 7,5 тис. грн. - поточні видатки, які були зареєстровані в останній день грудня.

         Доходи

За 2019 рік підприємствами і організаціями району (включно з Коропською ОТГ) до бюджетів всіх рівнів державних цільових фондів перераховано 174 708,9 тис. грн., що на 13 852,1 тис. грн. або на 8,2 % більше надходжень 2018 року.

До бюджету району за 2019 рік надійшло доходів до загального та спеціального фондів (з урахуванням трансфертів з державного та місцевих бюджетів) у сумі 128 558,9 тис. грн.

Доходна частина загального фонду бюджету району сформована за рахунок податкових (14,8% від загальної суми), неподаткових надходжень (0,5%), дотацій та субвенцій з державного та місцевих бюджетів (84,7%).

Доходи бюджету району по загальному фонду (без урахування трансфертів) склали 19 250,6 тис. грн., що більше за надходження попереднього року на 3 245,0 тис. грн., або зросли на 20,3%. Найбільшого росту досягнуто по таких бюджетах – с. Сохачі (167,3%), с. Верба ( 155,2%), с. Райгородок (132%), с. Покошичі (114,6%), смт. Понорниця (114%) та Коропського району (121,8%).

Найбільший вклад в наповнення місцевих бюджетів внесли: відділ освіти Коропської РДА, ФГ «Білі роси», ТОВ «Черешеньки», ЛСПП «Агролісгосп», ТОВ «Бахмач агро», Холминський держлісгосп, ТОВ «Покошицьке», Мезинський НПП, Понорницький психоневрологічний інтернат, ФГ Бородюк. Питома вага надходжень даних підприємств до загального фонду місцевих бюджетів (без урахування трансфертів) становить 57,3 %.

З одинадцяти місцевих бюджетів району забезпечили виконання плану по власних надходженнях загального фонду три бюджети: с. Верба, с. Покошичі та с. Сохачі. Не виконали вісім бюджетів: районний, селищний та шість сільських.

Основним джерелом поповнення бюджету району (43% від загальної суми власних надходжень загального фонду) в звітному періоді залишається податок та збір на доходи фізичних осіб, якого одержано 8 287,4 тис. грн., що становить 99,8% уточнених бюджетних призначень на 2019 рік. У порівнянні з відповідним періодом минулого року даного виду податку надійшло більше на  1 036,1 тис. грн. (або на 22,5%). Основним показником росту даного податку є збільшення мінімальної заробітної плати та заробітної плати в цілому по району.

Доходи спеціального фонду бюджету району склали 2479,4 тис. грн. Надходження цільових фондів складають 73,9 тис. грн. або 118,6% запланованої річної суми. Резервом наповнення спеціального фонду є власні надходження бюджетних установ. За 2019 рік надходження склали 853,2 тис. грн., що менше від надходжень 2018 року на 1842,4 тис. грн.

Видатки та заборгованість

Видатки загального фонду бюджету району за 2019 рік виконані на 90,9%. Річний план по зведеному бюджету 137 866,8 тис. грн., виконано в сумі 125 348,3 тис. грн..

Фінансування видатків здійснено відповідно до затверджених бюджетних призначень з урахуванням пропозицій головних розпорядників коштів районного, сільських та селищного бюджетів.

У         галузевій структурі видатків на освіту припадає 22,8% усіх видатків, охорону здоров’я – 17,3%, соціальний захист та соціальне забезпечення – 47%, культуру – 3%, інші галузі – 8,2%, трансферти передані до сільських бюджетів – 1,7%.

За економічною класифікацією бюджету (без урахування соціальних виплат населенню) питома вага видатків на оплату праці склала 84,2%, оплату комунальних послуг і енергоносіїв – 7,9%, всього на захищені статті – 94,2%, інші видатки – 5,8%.

Видатки по бюджету на соціальний захист та соціальне забезпечення населення за рахунок субвенцій, склали 54 503,4 тис. грн. при плані 64 507,7 тис. грн. Виконання становить 84,5%.

Поточні трансферти з районного бюджету перераховані органам державного управління інших рівнів (обласному, сільським, селищним бюджетам, в тому числі на проведення місцевих виборів) у сумі 2 031,9 тис. грн. при запланованих 2031,6 тис. грн або 100%, капітальні трансферти за рахунок субвенції на соціально-економічний розвиток перераховані у сумі 202,2 тис. грн. (100%).

Видатки бюджету району, не враховуючи цільової субвенції на соціальний захист населення та поточних і капітальних трансфертів іншим бюджетам, виконані на 96,5%. План по бюджету 71 125,0 тис. грн., виконано 68 611,1 тис. грн.

На заробітну плату з нарахуваннями працівникам бюджетних установ, враховуючи медицину та одержувачів, направлено 57 748,0 тис. грн., що становить 84,2%  у структурі видатків за економічною структурою та менше  за аналогічні видатки 2018 року на 5 817,6 тис. грн. або на 9,1%. Разом із підвищення мінімальної заробітної плати та заробітної плати за тарифною сіткою зменшились видатки в галузі охорони здоров’я первинного центру що і вплинуло на зміну видатків у поточному році.

Касові видатки на фінансування енергоносіїв, спожитих бюджетними установами, склали 5 437,5 тис. грн. або 7,9% проведених видатків. Фактичні видатки на енергоносії спожиті в 2018 році зменшились за аналогічні видатки попереднього року на 623,1 тис. грн. або на 10,3% у зв’язку із зміною клімату в регіоні та економією споживання енергоносіїв.

За медикаменти та продукти харчування установами охорони здоров’я та освіти перераховано 896,3 тис. грн. Районні програми соціального захисту населення профінансовані у сумі 599,7 тис. грн. В цілому на захищені статті видатків направлено 64 681,5 тис. грн. або 94,2% бюджетних коштів. 

Не виконання запланованої видаткової частини склалось у зв’язку з недостатністю коштів на рахунках відповідних місцевих бюджетів.

Загальна сума кредиторської заборгованості по загальному фонду станом на 01.01.2020 року  становить 1 328,9 тис. грн., що менше на 5 224,0  тис. грн. ніж на початок 2019 року. Заборгованість видатків без врахування трансфертів на соціальний захист населення (пільги та субсидії на ЖКП) зведеного бюджету становить 1 328,9 тис. грн. з них:

- оплата праці  – 1 221,7 тис. грн.;

- оплата комунальних послуг та енергоносіїв – 57,8 тис. грн.;

- продукти харчування – 2,2 тис. грн.;

- інші видатки – 47,2 тис. грн.

Прострочена кредиторська заборгованість загального фонду станом на 01.01.2020 року становить 3,4 тис. грн.  по КЕКВ 2275 .

Дебіторська заборгованість загального фонду на кінець звітного року зареєстрована у сумі 31,8 тис. грн., у порівнянні із заборгованістю на початок року сума збільшилась на 12,3 тис. грн.

 Спеціальний фонд: загальна сума кредиторської заборгованості за видатками по зведеному районному бюджету станом на 01.01.2020 р. на кінець звітного року зареєстрована у сумі 1,8 тис. грн., що більше ніж на початок 2019 року .

 

V. ЕКОНОМІКА

1. Промисловість

Упродовж 2019 року промисловими підприємствами вироблено продукції на суму 41,5 млн. грн. Спад промислового виробництва склав 55,9%.

Обсяги промислової продукції на Коропськомусирзаводі склали 10,7 млн. грн., це 26,8 % в порівнянні з минулим роком, що і вплинуло в цілому на зменшення обсягів по району.

З 8 промислових підприємств наростили виробництво продукції ТОВ «Покошицьке», ТОВ «Черешеньки», які виготовляють комбікорма для власних потреб та СЛП « Агролісгосп».

 

2. Сільське господарство

У районі в галузі сільського господарства функціонує 59 підприємств: 17 сільськогосподарських підприємств (товариства з обмеженою відповідальністю – 5, приватні сільськогосподарські підприємства – 11, сільськогосподарський виробничий кооператив – 1) та 42 фермерські господарства.

В ході земельної реформи сертифікати отримали 17234 осіб. Станом на 01 січня 2020 року укладено 16762 договори оренди земельних часток (паїв). Розмір орендної плати встановлений договорами оренди земельної частки (паю) по району становить 9,0%, орендна плата на 2019 рік нарахована в сумі 61 млн. 800 тис. грн., з виплатою на 01.01.2020 р. в розмірі 100 %. Виплата, в основному, здійснювалась грошима (95%) та зерном (5%).

Виробництво валової продукції  в сільськогосподарських підприємствах за 2019 рік становить 331,6 млн. грн., що більше минулорічного показника за аналогічний період на 17,4 млн. грн або на  10,6%.

Продукції тваринництва вироблено на суму 44,1 млн. грн., 112,9 % минулорічного виробництва.

Продукції рослинництва вироблено на суму 287,5млн. грн., що становить 109,5 % до минулого року.

У 2019 господарському році зернові культури займали площу 21,4 тис. га., а саме 40,2 % в загальній структурі посівів.Згідно правил землеробства зернові культури у сівозміні повинні займати площу не менше ніж 30% від посівних площ. Вперше за 7 останніх років  площа зернових культур склала майже 66 % відсотків всієї ріллі.

Площа сої зменшилася майже у 2 рази і складала 1796,07 га, а валовий збір  склав 3,02 тис. тонн, з урожайністю 18,0 ц/га проти 23,1 ц/га в минулому році.

Картопляні поля зменшилися та займали площу 132,2 га  проти  177,9 га  у 2018 році.

Станом на 01.12.2019 р. в районі посіяно 6048,1 га озимини під урожай 2020 року: 4,2 тис.га  озимої пшениці та 1,1 тис. га озимого жита. Малі площі посіву озимини пов’язані з засушливим серпнем та вереснем. Середнодобова температура в період посіву трималася на рівні +22 градуси тепла. Екстремально низька кількість вологи у ґрунті не дала змоги аграріям посіяти заплановані площі озимини.  На зяб у районі виорано 18,7 тис.га.

Станом на 01.01.2020 року по сільськогосподарських підприємствах району наявність ВРХ становить 5506 голів проти 5773 голів в минулому році (-267голів), в тому числі 2506 голів - основне стадо (+62 голови).

Вирощено худоби та птиці за січень-грудень 2019  року у живій вазі 916 т проти 766,4 тонни минулорічних, що на 149,6 т або 16,3% більше.

Реалізація худоби на забій становить 730 тонн, що більше минулорічної реалізації на 116 тонн або 15,9%.

Середньодобові прирости ВРХ за січень-грудень становлять 546 г, що на 12 г або 2% більше відповідного періоду минулого року.

Однією з провідних галузей тваринництва і надалі лишається молочне скотарство. В сільськогосподарських підприємствах району за  поточний рік вироблено 182 тис. тонни молока, що більше за аналогічний період минулого року на 30 %. Збільшення валового виробництва молока відбулося за рахунок збільшення поголів’я молочних корів і підвищення їх продуктивності. В цілому по району надій на корову за 12 місяців 2019 року становить 8317 кг, що більше минулорічного показника на 1566 кг (або 20%). Найвищі надої мають в ПСП «Лукново», де надій на корову становить 8287 кг,  ТОВ «Черешеньки» – 9716 кг, ФГ «Білі Роси» – 9036 кг. Поголів’я свиней невпинно зменшується і становить 78 голів.

Щодо участі агробізнесу в розвитку сільських територій: соціальні угоди на 2019 рік обговорювались та заключались  у формі усних домовленостей під час проведення сходів сільських (селищних) рад та громад. Сходи відбулися в усіх сільських радах та старостатах. За 2019 рік сума коштів, спрямованих на розвиток сільських територій, становить 1120,5 тис. грн. Спрямовані на потреби: вуличне освітлення, проведення масових свят, допомога шкільним та дошкільним закладам тощо. Соціальні угоди на 2020 рік будуть обговорюватися та заключатись на сходах сільських рад та старостатів у березні поточного року.

 

3. Інвестиційна діяльність

Обсяг капітальних інвестицій за перше півріччя 2019 року становить 44,9 млн.грн. Основні суми інвестицій – це придбання основних засобів підприємствами району, в основному сільськогосподарськими та фермерськими господарствами. 80,0% становлять власні кошти підприємств.

В районі протягом 2014-2019 років реалізується потужний інвестиційний проєкт з будівництва ТОВ «Черешеньки» тваринницького комплексу  на 1600 голів, в т.ч. доїльний зал, 2 корівники, 2 телятники, 2 сараї, цех розтелу на 50 голів. Термін закінчення інвестиційного проєкту - 2020 рік. Загальна вартість проєкту 150 млн.грн., на даний час за оперативними даними реалізовано 80% запланованих робіт. При закінченні проєкту та повному заповненні тваринницьких приміщень поголів’ям ВРХ (1600 голів)  планується збільшення  робочих місць орієнтовно на 30.

За рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку в цьому році проєкти не реалізуються.

 

4. Підприємництво

Протягом 2019 року до державного реєстру суб’єктів підприємницької діяльності внесено 60, скасовано 40 підприємців. Зареєстровано 5 підприємств- юридичних осіб.

На сьогодні в сфері малого бізнесу працює 421 фізичних осіб, та 123 малих підприємств.

На реалізацію заходів програми у районному бюджеті кошти не передбачено.

Подальше формування інфраструктури підтримки малого підприємництва є важливою умовою забезпечення фінансової, матеріально-технічної, інформаційної, консультативної підтримки.

В районі працюють об’єкти інфраструктури, що надають фінансову підтримку  малому підприємництву: 2 банківські установи, 3 страхові компанії, районна організація підприємців.

Діє 1 координаційна рада та 1 агенція регіонального розвитку Коропщини.

05.06.2019 року в районі проведено семінар «Розвиток малого та середнього бізнесу в ОТГ. Основи бізнес - планування» за участю ДО РФПП.

 

5. Торговельне обслуговування населення

У сьогоднішніх ринкових умовах галузь торгівлі є однією з найрозвинутіших та активно діючих галузей економіки району.

Жителі населених пунктів, де відсутня стаціонарна мережа забезпечуються товарами першої необхідності через виїзне обслуговування підприємцями,соціальними  працівниками  територіального центру. Однією із поза магазинних форм торгівлі є забезпечення пенсіонерів товарами першої необхідності листоношами відділень зв’язку.

Роздрібний товарообіг підприємств торгівлі (без врахування фізичних осіб- підприємців) за 9 місяців 2019 року становить 36 млн. грн.

 

VІ. РОЗБУДОВА ІНФРАСТРУКТУРИ

Субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій в 2019 році виділено в сумі 256,0 тис грн. на наступні об’єкти:

1. Вербівська сільська рада - закупівля обладнання для облаштування місць для дозвілля (дитячих та спортивних майданчиків) на території Вербівської сільської ради;

2. Деснянська сільська рада - закупівля обладнання для облаштування місць для дозвілля (дитячих та спортивних майданчиків) на території Деснянської сільської ради;

3. Відділ освіти Коропської РДА - закупівля обладнання (комп'ютерів та принтерів) згідно звернення Понорницької ЗОШ;

4. Відділ освіти Коропської РДА- закупівля спортивного обладнання та меблів для Коропського районного центру дитячої та юнацької творчості (смт. Понорниця вул. Довженка, 53);

5. Відділ освіти Коропської РДА - закупівля обладнання для першого класу Понорницької ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Залишки субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій 2018 року становлять 1017 тис. грн. Це: закупівля обладнання для облаштування місць для дозвілля (дитячих та спортивних майданчиків) на території Вербівської сільської ради та реконструкція спортивного майданчика для міні-футболу зі штучним покриттям на території Понорницької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

В 2019 році проведено поточний середній ремонт автомобільних доріг місцевого значення Іваньків-/Т25-39/, Короп-Атюша-Поліське (окремими ділянками).

 

VІІ. ТРАНСПОРТ

Підприємствами автомобільного транспорту та фізичними особами-підприємцями перевезено 3,5 тис. т вантажів (на 2,0 % більше показника минулорічного періоду). Пасажирським автотранспортом перевезено 175,2 тис. пасажирів (на 5,6 % більше, ніж торік.)

Маршрутна мережа району налічує 9 внутрішньорайонних автобусних маршрутів загального користування, які обслуговують 3 приватних перевізники та ПП «Короптранс».

 

VІІІ. ЖИТЛОВО-КОМУЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО, ЕНЕГРОЕФЕКТИВНІСТЬ

        У 2019 році на благоустрій території Коропського району використано 574,5 тис. грн. (в тому числі спеціальний фонд 385,8 тис. грн.).

        Протягом 2019 року облаштовано вузли обліку газу приладами дистанційної передачі даних у Понорницькій та Радичівській ЗОШ І-ІІІ ст., Коропській школі мистецтв та дитячій консультації.

        За рахунок коштів районного бюджету та спонсорської допомоги фінансувалися роботи по відмостці фундаменту Деснянської ЗОШ І-ІІІ ст.

        Філією «Коропськийрайавтодор» ДП «Чернігівський облавтодор» виконано робіт по поточному ремонту вулиць і доріг на суму 4927,00 тис. грн.

 

 ІХ. РИНОК ПРАЦІ

Суттєвим вирішенням питання зайнятості громадян, залишається дисбаланс між пропозицією робочої сили та попитом на неї по всіх групах професій, а також проблема якісного заповнення існуючих вакансій.

Станом на 01 січня 2020 року на обліку в районному центрі зайнятості перебуває 165 осіб, які мають  статус безробітного проти 173 на 01.01.2019 року. 148 осіб  отримують допомогу  по безробіттю.

Загальна кількість громадян, що перебувала на обліку в Коропській районній філії ЧОЦЗ за 2019 рік становила 534 особи. Серед незайнятих громадян зареєстрованих за звітний період  перебувало:

- по скороченню чисельності -  45  чол.

- звільнені за власним бажанням -  24  чол.

- незайняті з інших причин - 443 чол.

- особи, які більше 1 року не працювали - 20 чол.

- випускники вищих навчальних закладів - 2 чол.

 

Протягом звітного періоду від 119  роботодавців  надійшло 377 вакансій, з них укомплектовано 297.

За відповідний  період на  ринку праці було 216 вакансій в сільській  місцевості.

Серед перебуваючих на обліку незайнятих громадян станом на 01.01.2020 року 27 %  становлять  жінки, 15 % - молодь  у віці  до 35 років,  14% - особи, які підпадають під 5 % квоту та  потребують соціального захисту.

Протягом  звітного періоду було працевлаштовано 226 безробітних осіб.

За звітний період було укладено 45 договорів на 152 робочих місця на виконання громадських робіт  та  робіт  тимчасового  характеру.

Фактично  брали  участь  у таких  роботах  148 безробітних.

За звітний рік проведено 24  семінари  з роботодавцями. В  районній газеті «Нові горизонти»  розміщено 8  публікацій на теми щодо працевлаштування, на сайті Коропської громади розміщено 13 публікацій, на сайті Коропської РДА розміщено 12  публікацій стосовно зайнятості населення.

У звітному періоді списки на вивільнення військовослужбовців до  Коропської районної філії ЧОЦЗ не надходили. Військовослужбовці  вивільнені  у зв’язку з реформуванням Збройних Сил України на обліку  в центрі зайнятості не перебувають.

Протягом 2019 року на обліку перебувало 85 осіб  віком до 35 років. Було  працевлаштовано 35 осіб.

За звітний період 2019 року пройшли професійне навчання 76 безробітних. Закінчили  навчання 76  осіб та були  працевлаштовані.

 

Х.  СОЦІАЛЬНА ПОЛІТИКА

Станом на 01.01.2020 року в районі зареєстровано 13 колективних договорів, в тому числі,  до 5 з них внесено зміни, перезаключено 8. Всього в районі станом на 01.01.2020 року діє 138 колективних договорів, якими охоплено 3281 працюючих.

Одним з головних питань по виконанню плану заходів на 2019 рік з реалізації Стратегії є забезпечення зростання доходів громадян, що має відбуватися через зростання рівня оплати праці. Номінальна заробітна плата за 3 квартали 2019 року по Коропському району склала 6015 грн., в порівнянні  до середнього рівня заробітної плати по області (8526 грн.) становить 70,5 %, та до рівня мінімальної заробітної плати (4173 грн.) 144,1%.

Станом на 01.01.2020 року заборгованість із виплати заробітної плати в районі відсутня.

За звітний період проведено 12 засідань тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій та інших соціальних виплат, на яких було заслухано керівників підприємств-боржників.

За 2019 рік проведено 4 засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати.

Станом на 01.01.2020 р. на обліку в ЄДАРП перебуває 6765 чол.

Протягом 2019 року отримали пільги на послуги ЖКП в середньому 4909 осіб  на суму 2,9 млн.грн., з них профінансовано – 2,9 млн.грн. Заборгованість станом на 01.01.2020 рік відсутня.

За 2019 рік на тверде паливо (готівкою) звернулося 375 чол., на скраплений газ (готівкою) – 158 чол. Нараховано твердого палива (готівкою) 375 чол. на суму 677,7 тис.грн, скрапленого газу готівкою –158 чол., на суму 26,8 тис.грн. Заборгованість станом на 01.01.2020 рік відсутня.

За звітний рік звернулося 6 осіб на відшкодування витрат, зумовлених похованням померлих учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни, на суму 11,5 тис. грн.

Станом на 01.01.2020 року видано 396 довідок особам, які переміщені з тимчасово окупованої території.

143 особи пільгових категорій населення отримали пільги на телефонні послуги на суму 52,8 тис. грн. Заборгованість становить 34,9 тис. грн.

Протягом 2019 року за субсидіями на житлово-комунальні послуги звернулось 4218 сімей, отримали субсидію 5197 сімей на суму 15,36 млн. грн., перераховано з початку року 20,76 млн. грн. За субсидіями на тверде паливо та скраплений газ звернулось 2030 сімей. Призначено субсидію 1623 сім’ям на суму 5,0 млн. грн., отримали - 1623 сім’ї на суму 5,0 млн. грн.

Станом на 01 січня 2020 року державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям отримують 98 сімей. Протягом 2019 року отримали допомогу 124 сім’ї на суму 4,92 млн. грн.

Станом на 01 січня 2020 року звернулось 588 осіб одержувачів допомоги сім’ям з дітьми, враховуючи звернення в попередніх роках, 519 сімей отримали допомогу, сума виплат яким складає з початку року 10,39 млн. грн.

Державну соціальну допомогу на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування отримують 11 сімей  на суму 322,8 тис.грн. за місяць; з початку року - 2915,9 тис. грн.

Державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам станом на 01.01.2020 року отримали 392 сім’ї на суму з початку року 8,75 млн.грн. Компенсація фізичним особам, що надають соціальні послуги нарахована 121 особі на суму витрат 302,7 тис. грн., заборгованість станом на 01.01.2020 р.- 6,9 тис.грн.

Допомогу на догляд малозабезпеченій особі, яка проживає разом з інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу станом на 01.01.2020 року отримують 67 осіб на суму з початку року 1,88 млн. грн.

Протягом 2019 року спеціалістами сектору у справах осіб з інвалідністю подано списки до виплатного центру на виплату компенсації за невикористану санаторно-курортну путівку 21 особі з інвалідністю внаслідок війни на суму 9,17 тис.грн., та 12 особам з інвалідністю від  загального захворювання на суму 4,06 тис. грн.

Перебувають на обліку для забезпечення санаторно-курортною путівкою:

Учасники бойових дій АТО – 5 осіб;

Осіб з інвалідністю внаслідок війни – 3 осіб;

Учасники бойових дій – 0;

Учасник війни – 1 особа;

Члени сімей загиблих – 3 осіб;

Осіб з інвалідністю від загального захворювання та з дитинства – 47 осіб;

Забезпечено санаторно-курортними путівками:

- осіб з інвалідністю внаслідок війни – 1 особа;

- учасників бойових дій АТО – 2 особи;

- учасників бойових дій – 2 особи;

- членів сімей загиблих (померлих) – 3 особи;

- осіб з інвалідністю загального захворювання – 3 особи;

- осіб з інвалідністю спинального профілю – 1 особа.

Направлено до обласного центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю «Відродження» – 14 чол.

Видано посвідчень одержувача Державної соціальної допомоги особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю – 21 шт.

За  2019 рік виплачена одноразова допомога 7 особам з інвалідністю на суму 5,4 тис грн., малозабезпеченим особам – 1 людині на суму 0,75 тис. грн.

Станом на 01.01.2020 року в управлінні соціального захисту населення перебуває на обліку 1 учасник АТО, який забезпечений протезом нижньої кінцівки, милицями ліктьовими та коляскою.

 За 2020 рік для одержання ПОВ та ТЗР управлінням видано 319 направлень, з них для забезпечення протезно-ортопедичними виробами видано направлень на 272 одиниці та на технічні засоби реабілітації на 51 одиницю. Звернулось вперше 23 особи.

На обліку для забезпечення ТЗР та ПОВ станом на 01.01.2020 року перебуває 375 осіб.

Одержано від МСЕК та оброблено 367 індивідуальних програм реабілітації  та 24 ІПР дітей з інвалідністю.

Згідно одержаних індивідуальних програм реабілітації та вказаних у них показаннях для працевлаштування до центру зайнятості, було надано списки на 135 осіб з інвалідністю.

Управлінням соціального захисту населення за 2019 рік використано майже 1,012 тис. грн. на забезпечення осіб, дітей з інвалідністю технічними засобами реабілітації та протезноортопедичними виробами, згідно заключених договорів.

До ЦБІ заведено 67 договорів на забезпечення ТЗР та ПОВ.

Виплачена компенсація 2 особам на суму 6,3 тис. грн., за самостійно придбані ТЗР.

На сьогоднішній день в районі налічується 138 громадян постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. За 2019 рік громадянам, до складу яких входять ліквідатори, потерпілі, вдови та діти чорнобильців виплачено на харчування 272,0 тис. грн., на медикаменти – 21,2 тис. грн., на зубопротезування – 7,0 тис. грн., на оздоровлення – 18,3 тис. грн., на додаткову відпустку – 39,7 тис. грн.,на санаторно-курортне лікування – 36,5 тис. грн.

За 2019 рік працівниками 3 відділень територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Коропської РДА виявлено 2296 чол. та надано послуг 2287 особам.

Протягом звітного періоду відділенням соціальної допомоги вдома обслужено 321 чол.

При відділенні денного перебування продовжує працювати пункт гарячого харчування для людей похилого віку за рахунок спонсорських коштів та Злученого Українсько-Американського допомогового комітету. Надаються гарячі обіди щоденно, крім вихідних 35-м чоловікам, згідно списку, затвердженого директором територіального центру.

Витрати на харчування на одного чоловіка щоденно складають 24,71 грн. Кількість інвалідів, яких обслуговує територіальний центр 144 чол.

Підопічним територіального центру, яким виповнюється 90 або 100 років працівниками територіального центру даруються цінні подарунки, продуктові набори.  При відділенні денного перебування смт. Понорниця працює пункт прокату інвалідних колясок та засобів пересування. Послугами прокату інвалідних колясок, палиць, милиць, ходунків за 2019 рік скористалось 19 осіб.

При відділенні  надання адресної натуральної та грошової допомоги діє банк одягу, який відвідали 81 людина.

Досягненнями системи соціального обслуговування на селі є те, що всі одинокі непрацездатні громадяни, не здатні до обслуговування, знаходяться під постійною опікою соціальних робітників.

Волонтерами надаються такі види послуг, як придбання продовольчих та промислових товарів, оплата за послуги, в обробітку присадибних ділянок, придбання та завезення палива, вирішення за дорученням питань в різних установах, інші роботи по господарству.

 

ХІ. ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА І СПОРТ

Спільними зусиллями влади, спортивних організацій у районі сформована ефективно діюча система масового спортивного руху. Після утворення Коропської об'єднаної територіальної громади в районі всі змагання проводяться як спільні чемпіонати району та Коропської селищної ради. Для дорослих спортсменів вже 20 років проводяться Спортивні ігри Коропщини.

Успішно виступали спортсмени Коропщини в обласних стартах. Наталія Бондаренко та Олександра Жук стали призерами обласних змагань з легкої атлетики у своїх вікових групах.

Команда тенісистів спортивної школи посіла друге місце в командному чемпіонаті області «Дитяча ліга».

Максим Лаврик став призером чемпіонату України з боксу серед молодших школярів.

 

ХІІ. ОСВІТА

  Упродовж року діяльність відділу освіти була направлена на реалізацію завдань дошкільної освіти, визначених Національною стратегією розвитку освіти в Україні на період до 2021 року та  районною Програмою розвитку дошкільної освіти на період до 2022 року.

  Для задоволення потреб в отриманні дошкільної освіти в районі  функціонувало 6 дошкільних закладів в яких виховувалося 107 вихованців, що становить 71% охоплення дітей дошкільною освітою.

Середній показник чисельності дітей у закладах дошкільної освіти району з розрахунку на 100 місць у поточному році  становив 54 дитини, що  свідчить про те, що черги у дитячі установи району відсутні.

Реформування освітньої галузі торкнулося закладів освіти усієї України, а також і нашого району.

Аналіз  даних  контингенту учнів закладів загальної середньої освіти району за останні  5 років свідчить, про незначне зменшення учнівського контингенту. Так, кількість школярів у ЗЗСО, у порівнянні з 2017/2018 навчальним роком зменшилася  на 20 учнів.

Мала наповнюваність класів свідчить про незавантаженість закладу загальної середньої освіти, що призводить до неефективності використання матеріально-технічної бази шкіл, завищеної вартості утримання 1 учня порівняно з існуючими нормативами. У 2018/2019 навчальному році фактичний видаток на утримання одного учня становила 42,452 тис. грн.

Середня  наповнюваність класів становила 4,2  учнів на клас. У порівнянні з даними за останні 5 років є значна тенденція зниження показника наповнюваності класів.

У 1 закладі освіти (Радичівська ЗОШ) 1 дитина з особливими освітніми потребами здобувала освіту за інклюзивною формою навчання.

        У 2018/2019 навчальному році Свідоцтво про базову загальну середню освіту отримали 53 випускників, із них 1 випускник отримав свідоцтво з відзнакою.

        Свідоцтва про здобуття повної загальної середньої освіти отримали 43 випускників, з них:  звичайного зразка – 43 учні.

        У новому 2019/2020 навчальному році в закладах освіти  району розпочали навчання 450 учнів, з них вперше сіло за парти 42 першокласники.

 

        Не менш важливим питанням щодо створення сприятливих умов для доступу учнів до  якісної освіти та збереження здоров'я є організація підвезення учнів до закладів  освіти району.  Підвезення дітей, які проживають поза межею пішохідної доступності, здійснюється шкільними автобусами.

        З 02 вересня 2019 року підвезення учнів організовується 3 шкільними автобусами, які знаходяться на балансі відділу освіти, до 3 закладів освіти, згідно закріплених за ними територіями. Враховуючи потреби, стовідсотково організовано підвіз 43 учнів  та 6 педагогічних працівників. 

        Інший зміст освіти, нова  методика навчання та освітнє середовище – такі основні складові нової української школи.

        Згідно з Типовою освітньою програмою для підвищення кваліфікації педагогічних працівників в умовах реалізації Концепції «Нова українська школа» та стратегії реформування початкової освіти 7 учителів Коропського району, які навчали учнів 1-х класів у 2018/2019 навчальному році, взяли участь у тренінгах та очних сесіях.

        З 02 вересня 2019 року організовано роботу 6 перших класів у яких навчається 43 учнів за новим Державним стандартом.

        Для надання якісних освітніх послуг у 2019/2020 навчальному році для оснащення кабінетів, де навчатимуться першокласники, виділено кошти в сумі 267,964 грн. на умовах співфінансування з державним бюджетом 90/10 (з державного бюджету – 243,604 тис. грн. та з місцевого -  24,360тис. грн.), з них:

        - на придбання дидактичних матеріалів – 66,991 тис. грн. (державний бюджет 60,901 –тис. грн., місцевий – 6,09тис. грн.);

        - на придбання сучасних меблів (парт) – 107,185 тис. грн. (державний бюджет 97,441 –тис. грн., місцевий –  9,744 тис. грн.);

         - на придбання комп’ютерного обладнання – 93,787 тис. грн. (державний бюджет 85,261 –тис.грн., місцевий – 8,526 тис.грн.);

        - на підвищення кваліфікації педагогічних працівників – 4,8 тис. грн. (державний бюджет).

         

        Одним із інструментів стимулювання творчого самовдосконалення     учнівської молоді  є підготовка та участь у Всеукраїнських олімпіадах з навчальних предметів, конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України.

        У 2018/2019 навчальному році проведено районний етап олімпіад із 16 навчальних предметів, у яких взяли участь 105 учнів із 7 закладів загальної середньої освіти. Призерами районного етапу визнано 32 учнів.

        Найбільшу масовість проявили школярі в олімпіадах із української мови та літератури, математики, біології, англійської мови, найменшу – з хімії, астрономії, економіки, інформатики. Найбільш активними у районному етапі олімпіад були учні Покошицької, Радичівської, Крисківської шкіл.

        У 2019 році маємо 12 перемог в обласному етапі Всеукраїнських олімпіад (10 – третіх, 2 – других).

        Невід’ємною частиною роботи з обдарованими та здібними учнями є  навчання у районній Малій академії наук учнівської молоді в цьому році  на обласному рівні маємо лише  1 перемогу. Робота учениці 9 класу Понорницької ЗОШ І-ІІІ ст. відмічена дипломом ІІІ ступеня на обласному етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів членів МАН.

        За результатами участі здобувачів освіти в предметних олімпіадах, мовних конкурсах та в конкурсі-захисті робіт Малої академії наук на виконання районної програми підтримки і стимулювання талановитої молоді Коропщини на 2016-2020 роки одноразові грошові винагороди отримали 7 учнів та 7 учителів.

        Учні шкіл району брали активну участь у інтерактивних конкурсах «Лелека», «Кенгуру», «Колосок», «Соняшник». Гарні результати показали учні Вербівської, Радичівської, Деснянської  ЗОШ І-ІІІ ст.

        З метою виявлення, узагальнення і поширення досвіду роботи кращих педагогічних працівників, стимулювання творчої праці вчителів, підвищення їх професійної компетентності проведено зональний етап конкурсу «Учитель року – 2019». На жаль у порівнянні з попереднім навчальним роком кількість учасників зменшилась. Лише один вчитель Кирилюк Л.Д. - учитель предмету   «Основи здоров’я» взяв участь у конкурсі.

        Усі навчальні заклади району забезпечені комп’ютерними засобами навчання. У всіх освітніх закладах є достатня комп'ютерна база. Усі заклади району на 100% укомплектовані мультимедійними пристроями та мають доступ до мережі Інтернет.

        У рамках розвитку єдиного освітнього інформаційного середовища усі освітні заклади району створили власні сайти та підключилися до Єдиної інформаційної системи управління освітою «Курс: Школа», «Курс: Дошкілля». Функціонує офіційний сайт відділу освіти. В  усіх освітніх закладах створена та функціонує електронна пошта. Завдяки наявності мережі Інтернет освітні установи здійснюють зв'язок з відділом освіти та іншими організаціями через електронну пошту, що підвищує управлінську оперативність і результативність.

        Протягом  2018/2019 навчального року було встановлено комп’ютерний комплекс у складі 7 шт. комп’ютерів у Понорницьку ЗОШ І-ІІІ  ступенів, що у свою чергу дало змогу оновити кабінет інформатики. Також оновлено та удосконалено систему доступу до мережі Інтернет у Вербівській, Понорницькій, Деснянській та Покошицькій ЗОШ I-III ст.

        З метою забезпечення права дітей із особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти, у 3 загальноосвітніх закладах району організовано навчання 4 дітей з особливими освітніми потребами за інклюзивною формою навчання.

        У 2018/2019 навчальному році всі зусилля педагогічних колективів були спрямовані на підвищення рівня патріотизму молодого покоління шляхом оптимальної організації відповідної виховної роботи. На сьогодні кожна школа має свою чітку систему національно-патріотичного виховання та стала  осередком становлення громадянина-патріота.

        Особливе місце у системі роботи шкіл з національно-патріотичного виховання займає відзначення таких пам’ятних і ювілейних дат, як День пам’яті та примирення, День Конституції України, День Прапора, День Незалежності України, День захисника України, День Українського козацтва, День української писемності та мови, День пам’яті жертв Голодоморів, День Збройних сил України,  День Соборності України, День пам’яті Героїв Крут, День Героїв Небесної Сотні та ін. Саме під час заходів у рамках державних свят  відбувається формування в учнів національної самосвідомості, виховання любові до рідної землі, українського народу, шанобливого ставлення до його культури.

        10 квітня 2019 року на базі Деснянської ЗОШ І-ІІІ ступенів проведено районний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), в якій взяли участь 6 закладів загальної середньої освіти.

        У 2019 році переможцями стали: рій «Нащадки козаків» Деснянської ЗОШ І-ІІІ ступенів (І місце); рій «Хоробре серце» Радичівської ЗОШ І-ІІІ ступенів (ІІ місце); рій «Соколята» Понорницької ЗОШ І-ІІІ ступенів (ІІІ місце).

        Для   учнів-випускників із 6 закладів загальної середньої освіти з 18 по 19 квітня організовано та проведено навчально-польові збори. Під час зборів, 18 та 19 квітня, учні відвідали військову частину А 1815, яка розташована в селищі міського типу Гончарівське. Для них організовано стрільби згідно з планом роботи Чернігіського об’єднаного міського військового комісаріату. 

        У закладах освіти працює 203 працівників,  з них 125 – педагогічних. Протягом 2019 року про атестовано 19 вчителів.

        Кількість працюючих пенсіонерів становить 20 осіб, що становить 15% від загальної кількості педагогічних працівників, з них 9 (24%) працюють на неповне тижневе навантаження.

        Педагогічні колективи закладів освіти поповнилися 2 молодими спеціалістами. Робота з молодими вчителями проводиться через наставництво та стажування, яке організоване в школах, за безпосереднім місцем роботи.

План курсової перепідготовки виконано на 100%, 26 педагогічних  працівників пройшли курсову підготовку при Чернігівському ОІПОПП та 4 вчителів початкових класів.

        Проблема кадрового забезпечення закладів освіти тісно пов’язана із соціальним захистом педагогічних працівників. У районі ці питання вирішуються позитивно. При наданні літніх відпусток педагогам повністю виплачені відпускні та кошти на оздоровлення (100%).

        За  підтримки райдержадміністрації, районної ради, у співпраці з органами місцевого самоврядування, батьківської громадськості у районі забезпечено стабільну роботу галузі та зроблено певні кроки щодо модернізації освіти.

        На утримання загальноосвітніх закладів освіти з районного бюджету на  2019 рік  передбачено 22753,8 тис.грн., з них заробітна плата - 18625,7 тис. грн., енергоносії - 2155,4 тис.грн. Заробітна плата з нарахуваннями працівникам нараховується та виплачується відповідно до чинного законодавства, але є заборгованість у сумі 273458,69 грн. 

        По закладах загальної середньої освіти району за рахунок коштів місцевого бюджету організовано безкоштовне харчування учнів 1-4 класів та дітей шкільного віку, батьки яких мобілізовані до зони проведення антитерористичної операції та демобілізовані із зони проведення антитерористичної операції, дітей із сімей переселенців з тимчасово окупованої території України та зони проведення антитерористичної операції, дітей, які потерпіли внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, дітей з малозабезпечених сімей, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з особливими потребами. На придбання продуктів харчування використано кошти в сумі 226,7тис.грн.

        За рахунок коштів місцевого бюджету та субвенцій сільських рад використано  кошти в сумі 56,8 тис.грн. на відпочинок та оздоровлення 206 учнів пільгових категорій.

        На оплату спожитих енергоносіїв за 11 місяців 2019 року використано коштів  в сумі1238,4 тис.грн.,  в тому числі:

•        електроенергії  – 235,3тис. грн.;

•        водопостачання та водовідведення – 25,3  тис. грн.;

•        природного газу –   672,1 тис. грн.;

•        твердого палива – 305,7  тис.грн.

Заборгованість з оплати енергоносіїв відсутня.

 

        Основні  здобутки відділу освіти впродовж 2019 року:

•        створено новий навчальний простір та освітнє середовище для учнів 1 класу Нової української школи (придбано: меблі, ноутбуки, дидактичний матеріал);

•        придбано сім комп’ютерів для Понорницької ЗОШ І-ІІІ ступенів;

•        всі діти охоплені дошкільною освітою;

•        учнів початкових класів та дітей пільгових категорій охоплено безкоштовним гарячим харчуванням.

 

ХІІІ.  ОХОРОНА ЗДОРОВʼЯ

За 2019 рік показник загальної смертності населення склав 21,7 на 1 тис. населення, приріст населення від’ємний – -18,0 (2018 р. – - 19,2) і має негативну динаміку, дитячої смертності за 12 місяців 2019 року не було.

Мережа закладів та установ

Медичну допомогу надають центральна районна лікарня на 128 ліжок, районний центр первинної медико-санітарної допомоги, створений рішенням дев’ятнадцятої сесії шостого скликання Коропської районної ради від 02.08.2013 року: 2 міські АЗПСМ (Короп, Понорниця), 2 сільські лікарські амбулаторії (с. Покошичі, с. Оболоння), 5 сільських лікарських амбулаторій ЗПСМ (с. Карильське, с. Рождественське, с. Атюша, с. Шабалинів, с. Нехаївка), 19 ФП та 3 ФАП. Не укомплектовані лікарями – Рождественська АЗПСМ, Атюшська АЗПСМ, Нехаївська АЗПСМ, Покошицька та Оболонська СЛА. ФАПи с.Краснопілля, с. Іваньків не укомплектовані середніми медичними працівниками.

Ліжковий фонд

Забезпеченість населення лікарняними ліжками станом на 01.01.2020 р. по району склала 58,0 на 10 тис. населення (середньорайонний показник  – 59,1; обласний показник – 89,8).

За 2019 рік  проведено хворими 43285 ліжко-днів, відсоток виконання ліжко-днів – 99,4%, середній термін перебування хворого на ліжку – 9,9, (середньорайонний показник – 10,4, обласний – 11,9).

Забезпеченість кадрами та рівень кваліфікації

КНП «Коропська ЦРЛ»:

Штат працівників (бюджет):

Всього – 286,25 посад.

Зайнято – 240,0 посад.

Фізичних осіб – 242, з них пенсіонерів – 44 особи (18,0%).

Лікарів – 32 особи, з них 14 пенсіонерів (43,8%).

Середнього медичного персоналу – 106 осіб, з них 13 пенсіонерів  (12,3%).

Молодшого медичного персоналу – 63 особи, з них 6 пенсіонерів (9,5%).

Інші – 41 фізична особа, з них 11 пенсіонерів (26,8%).

Директор – Миронова Стефанія Василівна, організатор, лікар-акушер-гінеколог,  вищої категорії, 1958 р.н.

Медичний директор – Сємєнєнко Наталія Євгенівна, лікар педіатр вищої категорії, 1969 р.н.

Головна медична сестра – Барбара Валентина Миколаївна, перша категорія, 1972 р.н.

КНП «Коропський РЦПМСД»:

Штат працівників:

Всього – 128 посад.

Зайнято – 110,5 посад.

Фізичних осіб – 121, з них пенсіонерів – 10 осіб (8,1%).

Лікарів – 10 осіб, з них 3 пенсіонери (30,0%).

Середнього медичного персоналу – 60 осіб, з них 2 пенсіонери (3,3%).

Молодшого медичного персоналу – 32 особи, з них 2 пенсіонери (6,3 %).

Інші – 22 фізичних осіб, з них 3 пенсіонери (13,6%).

Головний лікар – Сємака Микола Сергійович, організатор І категорії, лікар-терапевт І категорії, 1959 р.н.

Головна медична сестра – Пашко Світлана Олександрівна, І категорія, 1979 р.н.

Матеріально-технічне забезпечення

По  КНП «Коропська ЦРЛ» за  2019 рік за кошти спеціального фонду  придбано:

- інгалятор ультразвуковий «БІОМЕД» 402 С  вартістю  2936 грн.;

- вимірювач  артеріального тиску ВАТ41-2 вартістю  33000 грн.;

- насос шприцевий БІОМЕД М200А вартістю 14850 грн.

 За рахунок благодійних внесків БФ «Хоробор Мед»  для  КНП «Коропська ЦРЛ»  були придбані:

- компресор для аспірації повітря через індикаторну трубку та пристрій для експрес-діагностики хелікобактеріозу дихальнм методом тест система ХЕЛИК з індикаторною трубкою, загальною вартістю  12050 грн.;

- ультразвукова система  TOSHIBA  Xario вартістю 396000  грн.;

- лампа бактерицидна 8 w - 4 шт.  по 180 грн. на суму 720 грн.;

- лампа бактерицидна  безозонова  люмінесцентна - 4 шт. по 200 грн. на суму 800 грн.;

- лампа бактерицидна  безозонова  люмінесцентна - 4 шт. по 230 грн. на суму  920   грн.

 ТОВ «Юрія Фарм» надало благодійну допомогу у вигляді  компресорного інгалятора «Ulaizer PRO» вартістю 7917 грн. для дитячого відділення.

 

По КНП «Коропський РЦПМСД» за 2019 рік  придбано централізовано:

- сейф 1 шт. – 8990 грн.;

- автомобіль 1 шт. – 499600 грн.;

    За кошти загального фонду:

- аналізатор гематологічний 1 шт. – 174042 грн.;

- аналізатор сечі 1 шт. – 25288 грн.;

- електролічильники 2 шт.  – 4067  грн.;

- лічильник тепла  1 шт. – 7492 грн.;

- газовий лічильник 1 шт. – 960 грн.;

- модем для побутових лічильників газу – 5948 грн.;

- обладнання для підключення інтернет мережі – 2400 грн.;

- мед.обладнання на суму 5600 грн.;

- шприци на суму 13331 грн.;

- флешки 6 шт. на суму 4170 грн.;

- запчастини  – 8775 грн.;

- ліноліум – 20999 грн.;

- господарчі товари на суму 53062 грн.

Транспорт

В КНП «Коропська ЦРЛ» налічується 5 одиниць санітарного автотранспорту, термін експлуатації понад 8 років – 5 одиниць (з 1993 року – 2009 рік).

По КНП «Коропський РЦПМСД» налічується 13 одиниць санітарного автотранспорту, термін експлуатації понад 8 років – 11 одиниць.  Централізовано отримано санітарний автомобіль «Reno  Daster» в Нехаївську АЗПСМ.

Економіка та фінанси

Проведені роботи по утепленню центрального корпусу із застосуванням енергозберігаючих технологій по Комунальному закладу «Коропська центральна районна лікарня» в смт. Короп Чернігівської області (реконструкція) загальною вартістю 3 млн. 420 тис. грн., замовником якого являється управління капітального будівництва обласної адміністрації, готовність об’єкта становить 99,9 %. Станом на 01.01.2020 року обласним відділом капітального будівництва об’єкт не переданий на баланс лікарні.

По  КНП «Коропська центральна районна лікарня» фактичні видатки  консолідованого бюджету  за  2019 рік становлять 22 868,5 тис. грн., в тому числі загального фонду бюджету – 21 267,7 тис. грн., спеціального фонду   бюджету –  1 600,8 тис. грн., з них:

- на заробітну плату з нарахуванням –18721,3  тис. грн. – 81,9%;

- енергоносії – 1 841,8 тис. грн. – 8,05 %;

- харчування – 309,5 тис. грн., в т.ч.  загальний фонд -197,1 тис. грн. - 0,9%,

- медикаменти –897,0 тис. грн., в т.ч.  загальний фонд-132,1 тис грн. - 0,6%.

Загальна вартість 1 л-дня за 2019 рік склала 528,32 грн., з них  за рахунок коштів загального фонду бюджету – 491,34 грн., за рахунок коштів спеціального фонду бюджету –  36,98 грн.

Вартість харчування за рахунок коштів загального і спеціального фонду бюджету на 1 ліжко-день за  2019 рік  складає 7,15 грн. (за рахунок коштів загального фонду бюджету – 4,55  грн.).

Витрати на 1 ліжко-день на медикаменти за рахунок усіх джерел фінансування  становлять 18,61 грн. (за рахунок коштів загального фонду бюджету – 3,05 грн.).

По КНП «Коропська ЦРЛ» із запланованих 100,8 тис. грн. на безкоштовне та пільгове амбулаторне лікування хворих пацієнтів, забезпечення хворих на нецукровий діабет  та засобів реабілітації  використано –  89,1 тис. грн.:

-     з них для забезпечення пільгових категорій населення за  рецептами на придбання безкоштовних ліків та засобів реабілітації на 2019 рік  передбачено 60,0 тис. грн., використано – 52,4 тис. грн. В основному це пацієнти з хворобою Паркінсона – 26,6 тис. грн., хворі психоневрологічного профілю – 5,8  тис. грн.                                                                     та засоби реабілітації для стомованих онкохворих пацієнтів – 20,0 тис грн.;                                                                                    -   забезпечення хворих на нецукровий діабет  передбачено 10,8 тис. грн., використано - 6,7 тис. грн.

На проведення безкоштовного зубопротезування  на  2019 рік  заплановано 30,0 тис. грн., станом на 01.01.2020 року проведено безкоштовне зубопротезування 24 пацієнтам вартістю 30,0 тис. грн. (в тому числі  ветеранам війни та  прирівняним особам  – 17 особам на 25,4 тис грн.).

Фактичні видатки  консолідованого бюджету в розрахунку на 1 жителя району за 2019 рік по   КНП« Коропська ЦРЛ»   -  1034,96  грн., з них загального фонду бюджету –  962,51 грн.

По  КНП «Коропський ЦПМСД» за 2019 рік фактичні видатки  консолідованого бюджету  становлять 10145,7 тис. грн., з них на заробітну плату з нарахуваннями – 8410,2 тис. грн. (83%), енергоносії – 1007,0 тис грн. (10%), медикаменти – 149,8 тис. грн. (1,5%).

Фактичні видатки  консолідованого бюджету в розрахунку на 1 жителя –   459,20 грн.

На  безкоштовне та пільгове амбулаторне лікування хворих при запланованих 30700 грн. фактично використано 27035,92 грн., з яких пацієнтам з хворобою серця –  590,49 грн., інвалідам війни –  11108,79 грн., учасникам бойових дій та прирівняних категорій –  1913,49 грн., на дітей-інвалідів – 13423,15 грн.

Сімейна медицина

Станом на 01.01.2020 р. в районі працює 6 лікарів загальної практики-сімейної медицини, які обслуговують 18726 жителів району (79,2% всього населення району). Забезпеченість лікарями загальної практики-сімейної медицини (фізособами) складає 2,7 на 10 тис. населення.

 

Реформа охорони здоров’я

3гідно з рішенням сесії Коропської районної ради  від  29 березня 2019 року була  розпочата процедура перетворення  КЗ «Коропська ЦРЛ» у КНП «Коропська ЦРЛ». Відповідно до рішення сесії Коропської районної ради  №716 від 22 11.2019 року перетворено КЗ «Коропська ЦРЛ» у КНП «Коропська ЦРЛ» та затверджено передавальний акт. Впродовж 2015-2019 років проводилось поетапне скорочення пологового, частково дитячого, інфекційного, неврологічного, терапевтичного, травматологічного з перепрофілюванням хірургічного відділення. КЗ «Понорницька РЛ» реорганізована  у відділення хоспісної  та паліативної допомоги, зокрема, було скорочено пологове відділення на 15 ліжок, скорочено 10 ліжок дитячого відділення, 10 травматологічних, 15 терапевтичних та 5 кардіологічних ліжок, 5 ліжок хірургічного відділення та 2 ліжка патології вагітних гінекологічного відділення, в цілому по району скорочено 97 ліжок та 66 посад,  ліжковий фонд на 01 січня 2020 року становить 128 ліжок, відповідно 58,0 на 10 тис. населення.

КНП «Коропський РЦПМСД»  укладений договір з НСЗУ № 0000-ХТ 5М – М 000 про медичне обслуговування населення за Програмою медичних гарантій 15.01.2019 року. Підписано декларацій про вибір лікаря пацієнтом 16161 (73,0% населення).

Програма місцевих стимулів

Станом на 01.01.2020 року рішення сесії Коропської районної ради  №728 від 20.12.2019 року в районі прийнята Програма фінансової підтримки комунального некомерційного підприємства «Коропська ЦРЛ» Коропської районної ради на 2020 рік.

У районному центрі ПМСД на 01.01.2020 р. використано 237393,65 грн.  для виплат медичним працівникам матеріальної допомоги на оздоровлення у розмірі посадового окладу та 27721,76 грн. використано на підготовку медичних працівників на курсах підвищення кваліфікації.

Проблемні питання, які потребують першочергового вирішення

По КНП « Коропська ЦРЛ».

Спільними зусиллями, розглянути питання щодо додаткового виділення коштів підприємству, для проведення відповідних дій по реєстрації та оплаті усіх  зобов’язань, які виникли в період перереєстрації та перетворення в комунальне некомерційне підприємство на протязі жовтня-грудня 2019 року, та,  які не були погашені станом на 01 січня 2020 року -  в сумі 921,4 тис. грн., з яких заборгованість по заробітній платі з нарахуваннями становить  - 677,4 тис. грн.  та   поточні видатки підприємства за 2019 рік - 244 тис. грн.

На момент перетворення та перереєстрації підприємства не були передбачені шляхи та джерела погашення вищеназваної заборгованості, в той час,  у  реформованого підприємства відсутні  кошти на її погашення. 

Поліпшення матеріально-технічної бази ЦРЛ:

- впорядкування МІС (медичної інформаційної системи) - комп’ютеризація робочих місць у всіх структурних підрозділах  КНП «Коропська ЦРЛ» – 20 комп’ютерів в комплекті, вартістю 250,0 тис. грн.;                                                                                           

-  реконструкція терапевтичного відділення КНП «Коропська ЦРЛ»;

- подальше укомплектування сучасним обладнанням та апаратурою (придбання флюорографічного апарату стаціонарного цифрового вартістю 1,9 млн. грн.; придбання  рентгентрубки – 150,0 тис. грн.;  автоклава –150,0 тис. грн., гематологічного аналізатора  – 170,0 тис. грн.)  – 2,23 млн. грн.;

- укомплектування фізичними особами вакантних посад лікарів  по  ЦРЛ (терапевт,  рентгенолог, ендокринолог, нарколог), в ЦПМСД (сімейні лікарі, лікарі терапевти);

- забезпечення подальшого розвитку та  функціонування лікарняної каси;

- придбання санітарного транспорту КНП «Коропська ЦРЛ» – 2,1 млн. грн.;

- для приведення стану пожежної безпеки у відповідності із вимогами Правил  пожежної безпеки в Україні  підприємству необхідно 1218,5 тис. грн., в тому числі для проведення підготовчих робіт щодо удосконалення системи оповіщення протипожежної охорони центрального корпусу лікарні вартістю близько 200,0 тис. грн.;

-  прийняття в експлуатацію робіт розпочатих у 2017 році з утеплення центрального корпусу із застосуванням енергозберігаючих технологій Комунального закладу «Коропська центральна районна лікарня» в смт. Короп Чернігівської області (реконструкція). Станом на 01.01.2020 року обласним відділом капітального будівництва  об’єкт не переданий на баланс лікарні.

 

ХІV. КУЛЬТУРА ТА НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ

Заклади культури району.

Станом на 01.01.2020 року мережа працюючих клубних закладів культури в Коропському районі налічує 12, з них:

- будинків культури 10, а саме: Понорницький, Сохацький, Райгородоцький, Покошицький, Мезинський, Деснянський, Іваньківський, Вербівський, Радичівський та Крисківський центр культури та дозвілля для дітей та молоді;

- сільських клубів 2, з них 1 - Розльотівський СК та 1 поліфункціональний Жернівський сільський клуб/бібліотека.

Зупинено функціонування Курилівського сільського клубу /рішення Мезинської сільської ради №39 від 26.10.2018 року/  (з держреєстру не знятий)  та Осьмаківського СК /рішення Вербівської сільської ради двадцять сьомої сесії шостого скликання від 14 серпня 2015 року/ (з держреєстру не знятий).

Клубними закладами району за даний період проведено:

тематичних масових заходів – 185;

театралізованих свят і обрядів – 40;

ігрових програм – 199;

виїзних концертів – 22;

вечорів відпочинку – 1578;

платних послуг надано на суму 10 998 грн.

 

Позитивні напрацювання:

• новорічні та Різдвяні заходи, до Дня Соборності України, Дня пам’яті Героїв Крут, Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні, Дня закоханих, Дня народження Т.Г.Шевченка, до Міжнародного жіночого Дня 8 Березня, до Дня сміху, до річниці Чорнобильської катастрофи, урочисте відзначення Дня пам’яті і примирення, до Дня перемоги над нацизмом в Другій світовій війні, до Дня медичного працівника, до Дня державної служби, до Дня Конституції України, Дня Державного Прапора України, Дня незалежності України, до Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, до Дня Знань, святкування Дня партизанської слави та визволення Коропщини від нацистських загарбників, до Дня вчителя, Дня захисника України та українського козацтва,  Дня працівника соціальної сфери, Всеукраїнського дня працівників культури та аматорів народного мистецтва, до Дня революції Гідності та Свободи, до Дня місцевого самоврядування, до Дня ліквідатора тощо;

• масові гуляння – «Проводи зими», «Масляна», «Стрітення», День молоді, Івана Купала;

• традиційний Свято-Миколаївський ярмарок;

• День села – Понорниця, Покошичі, Сохачі, Іваньків;

• участь працівників Понорницького БК у фестивалі патріотичної пісні та поезії «Чернігівська Січ».

Створено вокально-хоровий колектив у Понорницькому БК (Маринченко В.В.) та фольклорний колектив в Радичівському БК (Пінчук Л.С.). Але через відсутність учасників припинив свою діяльність хореографічний колектив Радичівського  будинку культури.

Найбільш активно сприяють розвитку того чи іншого жанру такі села району: Сохачі, Деснянське, смт. Понорниця (вокально-хоровий), Верба (декоративно-прикладне та ужиткове мистецтво), Крисківський ЦКДДМ.

Колективи   художньої творчості відсутні в Розльотівському сільському клубі та Жернівському клубі-бібліотеці у зв’язку з різким зменшенням населення. У цих закладах приділяється увага малим формам роботи.

У зв’язку з переданням на баланс Коропської ОТГ Коропського районного будинку культури, на базі якого проводилися районні та регіональні конкурси і фестивалі, повноваження щодо організації таких заходів відповідно були передані на відділ культури і туризму Коропської селищної ради.

 Проблемні питання, які потребують вирішення:

• Капітальний ремонт Понорницького міського будинку культури.

• Поточні ремонти клубних закладів у сільській місцевості.

• Покращення матеріально-технічної бази клубних закладів.

• Придбання сценічних костюмів.

• Встановлення пандусів у Райгородському, Вербівському та Мезинському СБК.

• Забезпечення закладів культури засобами пожежогасіння та протипожежним технічним оснащенням.

Бібліотечна справа

Мережа бібліотек  не змінювалась (припинено діяльність 8 бібліотек  – Будищенської, Горохівської, Курилівської, Осьмаківської, Придеснянської, Розльотівської, Городищенської, Райгородоцької, Бужанського клубу-бібліотеки).

До бібліотек централізованої бібліотечної системи у 2019 року було залучено 9591 користувач,  з них – 2442 дітей. Відвідало бібліотеки району 74903 користувачів, в тому числі дитячих відвідувань 29334. Здійснено для них видач літератури  183 244, для користувачів дітей 59 463. Придбано  за звітний період 1008 примірників періодичної літератури та 921 прим. книг, в тому числі подаровано 106.

Коропська ЦБС у 2019 році широко популяризувала літературу з історії України, української мови та літератури, краєзнавства, народознавства та патріотичного виховання. Працівники Коропської ЦБС в 2019 році працювали над всебічним задоволенням запитів користувачів на основі вивчення їх потреб та інтересів.

 Бібліотеки Коропської ЦБС, розвиваючи традиції культурно-просвітницького закладу, активно співпрацювали з установами та організаціями, зацікавленими у спільній професійній, культурній та інтелектуальній діяльності.

Вся робота, яка проводилась у Коропській ЦБС, була  направлена на  формування позитивного іміджу бібліотеки, розвиток реклами.  Для цього була створена сторінка в соціальній мережі Фейсбук, де висвітлюється робота центральної районної бібліотеки.

Візитівкою  Коропської  районної бібліотеки є робота з клубами за інтересами. Плідною є робота районного творчого клубу «Первоцвіти Коропщини».   Якщо минулий рік був насиченим презентаціями творів членів клубу, то 2019 рік започаткував цикл виїзних засідань «Вінок Первоцвітів барвистий».

 Мета таких засідань – знайомство жителів Коропщини з місцевими авторами та їх творчістю, пошук та підтримка талантів району, зокрема молоді. В рамках цього циклу творчі зустрічі уже відбулись у  Черешенській школі-інтернаті, в будинках культури сіл Шабалинів, Сохачі, Вишеньки, Карильське.

Критичне становище у районі з матеріально-технічною базою бібліотек. Всього по системі опалюється 5 бібліотек (ЦРБ, РДБ, Понорницька бібліотека для дорослих та Понорницька бібліотека для дітей, Карильська бібліотека- філіал). Майже всі бібліотеки потребують поточного ремонту.

Є стурбованість динамічним зменшенням кількості та погіршення якості наших фондів. Лише одна бібліотека з 26 бібліотек системи підключена до мережі Інтернет.

У 2019 році лауреатами літературно-мистецької премії ім. Василя Нікітіна стали: в номінації «Поезія» - Любов Борисенко зі збірками віршів «Ранкова кава в альтанці» та «Пори душі», в номінації «Проза» - Валентина Михайленко з романом «Солодкий смак гіркоти», в номінації «Краєзнавство» - Тамара Гриценко з дослідженням історичної постаті «Д. Ігнатович – гетьман Лівобережної України».

Коропська школа  мистецтв

Коропська школа мистецтв має два філіали: смт. Понорниця - 8 учнів (фортепіано) та с. Атюша -11 учнів (фортепіано).

Загалом контингент учнів Коропської школи мистецтв разом із філіалами на початок навчального року 2019/2020 років становить255  учнів.

У звітному періоді хореографічні колективи школи мистецтв стали лауреатами Міжнародного фестивалю-конкурсу «Соняшник», фортепіанний дует – лауреатом Всеукраїнського юніорського конкурсу музично-виконавської майстерності.

Також лауреатами обласних конкурсів стали окремі виконавці:

- Кузик Вікторія – 3 місце, обласний конкурс ф-но «Первоцвіт» м.Ніжин;

- Шкляр Марія  – 3 місце, обласний конкурс гри на народних інструментах «Первоцвіт», м.Ніжин;

- Єременко Олександр – 2 місце, обласний конкурс гри на духових інструментах, м.Чернігів;

- Мокебе Артем  – 2  місце, обласний конкурс ф-но, м.Чернігів;

- Зажигай Марина –  1 місце, обласний конкурс гри на духових  інструментах, м.Ніжин;

- Дорошенко Олена – 4 місце, обласний конкурс гри на духових інструментах, м.Ніжин;

- Овсієнко Олексій  -  4 місце, обласний конкурс гри на духових інструментах, м.Ніжин;

- Авраменко Олексій – 4 місце, обласний конкурс гри на духових інструментах, м.Ніжин;

- Ансамбль саксофонів – 1  місце, обласний конкурс гри на духових інструментах, м.Ніжин;

- Ансамбль духових інструментів  –  3 місце, м.Ніжин;

- Танцювальні  колективи: в номінації сучасний танець (старша вікова категорія)  – 1 місце, м.Ніжин;

- Народно-сценічний танець (молодша вікова категорія) – 2 місце;

- Народно-сценічний танець (старша вікова категорія) – 2 місце;

- Спортивно-бальний танець (старша вікова категорія –2 місце;

- Класичний танець (молодша вікова категорія) – 3 місце.