back

Вшанували героїв Небесної Сотні та жертв Голодомору в Україні

21 листопада 2019

Сьогодні на Алеї Слави відбувся мітинг-реквієм з нагоди відзначення Дня Гідності і Свободи та 86-тих роковини Голодомору 1932-1933 років. У поминальному заході взяли участь керівники району та Коропської ОТГ, історики-краєзнавці, представники організацій, установ та засобів масової інформації селища, священнослужителі Успенського храму.

З промовою до присутніх звернувся в.о. голови райдержадміністрації Віктор Кузуб. Він охарактеризував події 2013-2014 років такими, що стали доленосними в історії новітньої України, Євромайдан став епіцентром кардинальних змін, запустивши процес не лише трансформації політичної сцени, але й соціальних та культурних перетворень.

 


Також Віктор Кузуб закликав присутніх до єдності. «У скрутну хвилину ми маємо згуртуватися, підтримувати один одного, а особливо допомагати нашим військовим, які оберігають українську землю від загарбників та роблять все можливе для відновлення територіальної цілісності України. Гідний поваги народ, має пам’ятати кожного, хто віддав своє життя за свободу, гідність та незалежність нашої держави!» - наголосив керівник району.

 

 

Учасники зібрання вклонилися меморіалу Героїв Небесної Сотні та воїнам, загиблим в зоні проведення АТО, пом’янули хвилиною мовчання і поклали до пам’ятного знаку живі квіти.

 

 

Далі співробітниця Коропського регіонального історико-археологічного музею Ангелина Журба продовжила захід промовою, приуроченою лиховісним подіям 1932-33 років минулого століття, які призвели до голодної смерті мільйонів українців.
У знак глибокої скорботи до пам’ятного знаку жертвам Голодомору були покладені яблука, хліб зі свічками, колосся та квіти. Протоієрей Коропського Свято-Успенського храму Володимир провів заупокійну молебень.

 

 

Райдержадміністрація