back

Вшанували пам’ять Героя України Олександра Боровика

07 жовтня 2019

6 жовтня виповнюється рік, як відійшов у вічність Герой України, Герой Соціалістичної праці Боровик Олександр Григорович - людина-легенда, людина-трудолюб. Добра пам'ять про нього збереглася не лише в серцях односельців з села Деснянського, якому він присвятив все своє трудове життя, а й в серцях всіх жителів Коропського району.
Вшанувати пам’ять на могилу Олександра Боровика сьогодні завітали в.о. голови Коропської районної державної адміністрації Віктор Кузуб та заступник голови районної ради Олександр Романченко.

Олександр Боровик - видатна людина нашого району, завдячуючи йому, ще у 80-х роках було підведено природний газ спочатку в Деснянське (на той час с. Свердловка), а згодом і на всю Коропщину. Він був талановитим керівником, підняв на високий рівень агрофірму «Авангард-А», створив виробничо-науковий селекційний центр з м’ясного та молочного скотарства. Свердловка на всю Україну славилася своїми парниками. А хто б не заїздив у це передове село, то ніколи не повертався додому без фірмових свердловських ковбас.

Народився Олександр Боровик 20 листопада 1938 року. Після закінчення семирічки у Свердловці працював у колгоспі «Авангард» рідного села. У 1955-1956 роках навчався в Дігтярівській школі механізації сільського господарства, після закінчення якої працював трактористом, а згодом комбайнером, бригадиром тракторної бригади, механіком. У лютому 1967 року односельці обрали його головою колгоспу «Авангард», і мабуть не пожалкували про це жодного разу.
За керівництва Олександра Боровика було запроваджено повний цикл виробництва і переробки сільськогосподарської продукції, зведено тепличне господарство, м’ясо-молочний переробний комплекс, хлібопекарню, будинок культури, школу, дитсадок, торговельний комплекс, зал урочистих подій. Завдяки сприянню Олександра Григоровича в районі з’явився Мезинський національний природний парк. Учителі, медики, спеціалісти та працівники сільгосппідприємства повністю були забезпечені сучасним житлом зі всіма зручностями.
Працюючи на посаді голови колгоспу, О. Боровик закінчив Ніжинський технікум механізації сільського господарства, а 1973 року – Українську сільськогосподарську академію, отримавши диплом вченого агронома. 1981 року за високі показники у виробництві сільськогосподарської продукції колгосп «Авангард», очолюваний О. Боровиком, було нагороджено орденом Трудового Червоного Прапора, орденами й медалями нагороджено багатьох трудівників, а керівникові присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці.
Указом Президента України від 13 липня 2002 року за видатні особисті заслуги в розвитку сільського господарства, багаторічну працю та громадську діяльність йому присвоєно звання Героя України з врученням ордену Держави.
Олександр Боровик зробив вагомий внесок у реформування агропромислового комплексу України. У 1990- 1992 роках він очолював посаду голови Ради колгоспів Української РСР, від 1992 року - Всеукраїнську раду колективних сільськогосподарських підприємств, від лютого 2001 року – Всеукраїнський союз сільськогосподарських підприємств. Був заступником голови комісії з розробки Національної програми розвитку сільськогосподарського виробництва на 1996 – 2005 роки, членом комісії з питань аграрної і земельної реформи при Президенті України (1995 – 1999), членом комісії з питань аграрної політики при Президенті України (1999 – 2001), позаштатним радником Президента України.
У 1992 – 1996 роках був членом Вищої ради і Президії Селянської партії України. У листопаді 1996 року очолив ініціативну групу із створення Аграрної партії України, у грудні 1996 року його обрано заступником голови партії, у травні 1999 року – членом політради партії.
Заслужений працівник сільського господарства України, почесний член Української академії аграрних наук, почесний професор Національного аграрного університету, почесний президент аграрного союзу України.
На його честь ще за життя був установлений пам’ятний знак на Алеї Героїв у Коропі.
Можна безкінечно перераховувати добрі справі, які він встиг зробити для людей і для держави. Багато чого він ще хотів зробити для свого села, але не встиг.. Пам'ять про цю непересічну особистість назавжди залишиться не лише в серцях односельців, які живуть у Деснянському, а й у серцях всіх жителів Коропського району.

 

 
 
Райдержадміністрація