back

Про успіхи й проблеми напередодні навчального року

28 серпня 2019

Конференція педагогічних працівників району 27 серпня відбулася у залі засідань районної ради. У заході взяли участь в.о. голови райдержадміністрації Віктор Кузуб та голова районної ради Михайло Мазуренко. Відкрила засідання начальник відділу освіти райдержадміністрації Ольга Чернявська.

У свої доповіді начальник відділу освіти окреслила основні аспекти реформування освітньої галузі. Ключовою складовою вона навала впровадження реформи «Нова українська школа» (НУШ), повномасштабний старт якої відбувся у вересні 2018 року.

«Реалізація засад Нової української школи матиме вплив на всі сфери суспільного життя, оскільки її мета – формування нової генерації випускників шкіл, які є цілісними особистостями, патріотами, інноваторами, здатними бути творцями інноваційного суспільства, в якому кожен громадянин має рівні права та можливості для розвитку своїх талантів упродовж життя, - зазначила Ольга Чернявська. - Успішна реалізація запланованих заходів НУШ здатна стати локомотивом і в інших сферах освіти, адже прямо чи побічно імплементація НУШ стосується питань розвитку дошкільної, професійної позашкільної освіти, підготовки і підвищення кваліфікації вчителів у закладах вищої педагогічної освіти».

Також доповідачка проінформувала, що у школах району в 2018-2019 навчальному році здобували освіту 470 учнів. Перший клас в цьому навчальному році закінчили 48 першокласників. Почесне звання «випускник»  отримали 43 одинадцятикласники. Із числа випускників на підставі семестрових, річних балів високого рівня за період навчання у 10-11 класах та за результатами державної підсумкової атестації  срібну медаль отримала 1  випускниця,  свідоцтва з відзнакою – 1 дев’ятикласник.

Продовжується робота щодо організації інклюзивного навчання, яке  діє на базі Радичівської ЗОШ І- ІІІ ступенів, планується відкриття інклюзивного класу  в Понорницькій ЗОШ І- ІІІ ступенів.

За останні роки значно поліпшився рівень забезпечення   комп’ютерною технікою шкіл  нашого району, на сьогодні  із 7 шкіл оснащені  комп’ютерними класами  6 шкіл. Але в ряді шкіл потребують заміни як окремі комп’ютери, так і цілі комп’ютерні класи.  Це  в першу чергу стосується Деснянської ЗОШ І-ІІІ ст. Забезпечення підручниками по району становить 98 %. На 99% забезпечені учні 1- 4 х класів. На  98 % забезпечені підручниками учні 5-9 класів, а 96 % - 10-11 класів. Начальник відділу освіти вказала недоліки і проблеми освітянської галузі району та назвала успіхи і перемоги вчителів та учнів.

 

 

В ході заходу слово брали вчитель початкових класів Крисківської ЗОШ І-ІІІ ступенів Валентина Гордієнко, яка озвучила основні аспекти професійної підготовки вчителів до Нової Української школи, та заступник директора Покошицької школи з навчально-виховної роботи Світлана Зикун, котра наголосила на невизначеності долі педагогів в умовах сьогоднішньої адміністративно-територіальної реформи.

Найприємнішим моментом заходу стало вручення нагород кращим освітянам району. За сумлінну працю, вагомий внесок у розвиток національної освіти, впровадження сучасних методів навчання і виховання підростаючого покоління грамотами були нагороджені:

1) Ворожбит Олена Олександрівна, вчителька англійської мови Вербівської ЗОШ I-III ступенів;

2) Бабатін Віктор Михайлович, вчитель фізики Вербівської ЗОШ I-III ступенів;

3) Науменко Анатолій Миколайович, вчитель географії Вербівської ЗОШ I-III ступенів;

4) Нікитенко Людмила Миколаївна, вчителька початкових класів Вербівської ЗОШ I-III ступенів;

5) Кирилюк Людмила Дмитрівна, вчителька трудового навчання Понорницької ЗОШ I-III ступенів;

6) Кириленко Валентина Миколаївна, вчителька початкових класів Понорницької ЗОШ I-III ступенів;

7) Власенко Галина Степанівна, вчителька географії біології Крисківської ЗОШ I-III ступенів;

8) Кузьменко Галина Василівна, керівниця гуртка «Солоненьке тістечко», «В’язання спицями та гачком» Центру дитячої та юнацької творчості;

9)  Шупрудько Юлія Миколаївна, керівниця гуртка «Секрети рукоділля» Центру дитячої та юнацької творчості;

10) Баранов Олександр Анатолійович, керівник гуртка «Сувенірна майстерня» Центру дитячої та юнацької творчості;

11)  Ляшенко Катерина Петрівна, вчителька географії біології Деснянської ЗОШ I-III ступенів;

12)  Свириденко Надія Іванівна, вчителька української мови Деснянської ЗОШ I-III ступенів;

13) Березуєв Микола Володимирович вчитель фізкультури Деснянської ЗОШ I-III ступенів.

 

 

Голова районної профспілкової організації працівників освіти і науки Микола Свердлов також нагородив педагогів профспілковими відзнаками. Грамоти отримали директор Радичівської школи Тамара Дмитрівна Горох, директор Понорницького ДНЗ «Лісова казка» Світлана Миколаївна Селянська та голова профспілкового комітету Деснянської ЗОШ Тамара Миколаївна Коваль.

 

Віктор Кузуб та Михайло Мазуренко привітали освітян з початком нового навчального року та побажали успіхів, терпіння, міцного здоров’я і вдячних школярів.

Райдержадміністрація