Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://kpadm.cg.gov.ua/old

back

Миколаївський ярмарок вражає вже 17 років

28 липня 2019

Чи не кожне маленьке містечко України має свою автентичність, свою певну родзинку. Візитівкою Коропа став Миколаївський ярмарок. Історія його виникнення не прив’язана до святкування Дня Миколи Чудотворця, ні до весняного ні до зимового. У Коропі своє літнє свято Миколи, вірніше чудотворної ікони Святого Миколая, яка колись у 1848 році врятувала наших пращурів від епідемії холери. З тих пір православні віряни щороку вшановували пам'ять про чудо-ікону хресною ходою вулицями селища. А в 2000 році тодішній голова райдержадміністрації Михайло Півень ініціював заснування проведення Миколаївського ярмарку, тим самим нагадуючи нащадкам про ту дивовижну подію.

З того часу кожну останню суботу липня Короп перетворювався на гамірливе торгове містечко з особливими традиціями, фольклором, сільським карнавалом. Лише два роки у 2014 та 2015 роках ярмарок не організовували у зв’язку з загостренням бойових дій на сході України та загибеллю воїнів-земляків. А вже у 2016-му свято відновили. Цього року Миколаївський ярмарок коропчани відзначали всімнадцяте.

Цього року свято також традиційно відкрили хресною ходою з іконою святого Миколая та освяченням заходу. Ярмаркове дійство зібрало багатьох  гостей на Коропській землі. Серед них – народний депутат Василь Амельченко, радник голови обласної ради Дмитро Никоненко, герой України Анатолій М’ялиця, почесний громадянин Коропського району Іван Пилипець, потужна делегація Чернігівського земляцтва у Києві у складі представників Носівського, Козелецького, Бобровицького районів на чолі із головою Ради товариства, почесним громадянином  Чернігівської області Віктором Ткаченком.  Завітали на захід член Національної спілки художників України Сергій Ковтун, почесні громадяни Коропа  Віктор Ковтун і Анатолій Карацюба, голова Носівського відділення Чернігівського земляцтва Григорій Шкребель, депутати обласної ради Микола Мисник і Володимир Селянський, засновник ідеї проведення сучасного ярмарку Михайло Півень, голова правління Українського молодіжного аерокосмічного об’єднання «Сузір’я», народний депутат України 3 та 4 скликань Олег Петров, виконуючий обов’язки начальника Служби автомобільних доріг області Юрій Мартинов.

Зі сцени символічно вітали гостей Коропський селищний голова Віктор Журавель, в.о. голови райдержадміністрації Віктор Кузуб, голова районної ради Михайло Мазуренко.

А далі родзинка свята - костюмоване проходження представників організацій і установ Коропа. Кожен намагався вразити якимось новим дефіле, сюжетом, образом. Традиційно проходження розпочалося з виступу славетного гетьмана України Дем’яна Ігнатовича (Многогрішного), роль якого вперше зіграв науковий співробітник Коропського регіонального історико-археологічного музею Григорій Касьяненко.  За ним йшли інші історичні персонажі: бургомістр, градоначальник, поштмейстер, казначей з розкішними панночками, пожежні вартові, легендарна Баба Калачиха.

Цьогоріч дебютувало на ярмарку районне товариство Червоного Хреста, яким головує Таїсія Онопка.  Яскраво заявила про себе потужна армія дорослих і юних волонтерів.

Яскравими образами дивували колективи сільських громад. Але найбільше гостей вразив Атюшівський староста Станіслав Пилипець, який підкреслив вагомість свого старостату епатажною появою на справжньому білому лімузині.

Доки глядачі стежили за проходженням та розважалися, суддівська комісія оцінювала кожне село, аби визначити трійку найкращих. Разом із тим брали до уваги оздоблення куреня і презентацію української юшки. Потрійне ярмаркове золото здобули атюшани. Друге місце – у карильчан, третє – у Рижок.

 

 Вдосталь було і промислових виробів, атракціонів для дітей та молоді. Гарно провести час можна було в облаштованих сільських куренях. Користувалася популярністю ярмаркова фотозона.

Вдень ярмаркувальників розважали фольклорний ансамбль із села Курінь Бахмацького району, столичний вокально-хореографічний ансамбль «Україночка», переможець шоу «Голос країни» Іван Ганзера та  зірка «Богатирських ігор» силач-рекордсмен Олександр Пеканов.

Вечірню програму відкрили кращі зірки коропської сцени. По-справжньому запалював  яскравим фаєр-шоу Чернігівський театр вогню «Кронос». Вражала своїм гнучким виступом чернігівська гімнастка. Не поступалися енергетикою оригіналам і пародисти Вірки Сердючки та Дзідзьо. Найстійкіших учасників розважали співак Володимир Михайлов та кавер-гурт із Чернігова «Маяковський бенд».

Захід пройшов на високому рівні, залишивши по собі безліч приємних вражень.

Райдержадміністрація