Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://kpadm.cg.gov.ua/old

back

33 роки пам’яті Чорнобильського лиха

26 квітня 2019

33 роки тому, в далекому 1986-му, під час випробувань нової системи безпеки 4-го блоку Чорнобильської АЕС низка помилок операторів електростанції призвели до невиправної трагедії - Чорнобильської катастрофи. 26 квітня все людство згадує і вшановує тих, хто боровся з наслідками цього лиха, і хто помер від радіаційного зараження. 

Сьогодні керівництво району та Коропської об’єднаної територіальної громади, ліквідатори аварії на ЧАЕС та жителі району взяли участь у мітингу-реквіємі, присвяченому Чорнобильській трагедії.

Виступаючи із промовою, голова Коропської селищної ради Віктор Журавель висловив щиру вдячність ліквідаторам району за проявлену мужність при виконанні свого громадянського обов’язку. У програмі заходу звучали вірші, присвячені тужливим «Чорнобильським дзвонам».  Пам’ять жертв катастрофи учасники заходу вшанували хвилиною мовчання та покладанням квітів до пам’ятного знаку.

 

 
 

Чорнобильська катастрофа є найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків, так і за економічними збитками. В Україні та Білорусі виявилися зараженими 160 тисяч квадратних кілометрів території. У колишньому СРСР від аварії постраждали 9 мільйонів людей. Радіоактивні хмари дійшли до Європи. Ця катастрофа світового масштабу ще довго відгукуватиметься нам своїми наслідками, тому ми маємо її пам’ятати і робити все, щоб такого більше не повторилося.

 

Райдержадміністрація