Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://kpadm.cg.gov.ua/old

back

У садибі «зоряного мрійника» відзначили свято космонавтики

12 квітня 2019

День авіації та космонавтики сьогодні відзначили у Коропському меморіальному музеї М.І. Кибальчича. Науковий співробітник музею Григорій Касьяненко провів тематичну лекцію для старшокласників Коропської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Учні з цікавістю слухали лектора, який розповідав про перших космонавтів, особливості їх підготовки до космічних польотів, а також про внесок українських науковців у розвиток світової космонавтики: Олександра Засядька, Костянтина Ціолковського, Юрія Кондратюка, Сергія Корольова і, звичайно ж, нашого земляка Миколу Кибальчича. Згадав Григорій Касьяненко у своїй лекції також і перших космонавтів радянської та незалежної України Павла Попова та Леоніда Каденюка.

В урочистому заході з нагоди Дня авіації та космонавтики взяв участь виконуючий обов’язки голови райдержадміністрації, а віднедавна голова Коропського відділення ГО «Товариство «Чернігівське земляцтво» Віктор Кузуб. Керівник від громадської організації «Чернігівське земляцтво» подарував працівникам музею новенький сучасний проектор, а також за вагомий внесок у патріотичне виховання молоді на прикладах досягнень України в області авіації та космонавтики нагородив директора Коропського регіонального історико-археологічного музею Тамару Гриценко, наукових співробітників Григорія й Олександра Касьяненків та екскурсовода Світлану Капітаненко почесними грамотами Навчального центру управління й випробування космічних засобів.

 

 

На цьому подарунки не закінчилися. Житель с. Деснянське Вадим Махинько також подарував музею свою сімейну реліквію – портрет-чеканку видатного винахідника Миколи Кибальчича, яка довгі роки прикрашала будинок коропчанина.

Далі захід продовжився космічною вікториною, за кожну правильну відповідь учасники традиційно отримували цукерки від організаторів свята. А переможцям вікторини були вручені ще й ексклюзивні блокноти.

Та вперше цього року захід закінчився не запуском ракет, а посадкою саджанців плодових дерев у родовому саду Кибальчича. Школярі охоче допомогли співробітникам музею посадити деревця, сподіваючись, що плоди колись куштуватимуть не тільки вони самі, але й їхні нащадки.

 

 

Райдержадміністрація