Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://kpadm.cg.gov.ua/old

01 січня 1970

Інформаційне повідомлення про проведення публічного звіту

 

22 лютого 2019 року відбудеться публічний звіт в.о. голови районної державної адміністрації (Кузуба Віктора Миколайовича).

Під час звіту буде презентована інформація про проведені заходи, виконані завдання та їх результати, використані кошти державного бюджету та інші питання щодо діяльності райдержадміністрації у 2018 році.

Регламент заходу:

11.00 – 11.40 – презентація публічного звіту.

11.40 – 11.55 – запитання та відповіді.

Запрошуємо взяти участь у заході представників громадських рад при органах виконавчої влади, громадських об’єднань, організацій роботодавців, професійних спілок, некомерційних організацій, засобів масової інформації.

Місце проведення: зал засідань районної ради.

Відповідальний структурний підрозділ: загальний відділ, організаційної роботи та контролю апарату районної державної адміністрації.

Контактна особа: Ольга Володимирівна Трофімченко, головний спеціаліст загального відділу, організаційної роботи та контролю апарату районної державної адміністрації,

тел.: 2-15-49.

Інформацію про учасників просимо надати до 11 години 22 лютого 2019 р. на електронну адресу: orgviddil3@cg.gov.ua

 

П У Б Л І Ч Н И Й З В І Т в.о. голови районної державної адміністрації про виконання Програми економічного і соціального розвитку району за підсумками 2018 року

 

І. ВІДКРИТІСТЬ І ДОСТУПНІСТЬ ДІЯЛЬНОСТІ ВЛАДИ

Коропська райдержадміністрація працює, дотримуючись, зокрема, принципів широкої гласності та публічності з урахуванням громадської думки.

На офіційному веб-сайті РДА, крім інформації про роботу установи та її структурних підрозділів, оприлюднюються матеріали, спрямовані на забезпечення актуального суспільного попиту: фінансового характеру, стосовно субсидій, пільг, інших видів державної допомоги, виконання районних програм тощо. Функціонує версія сайту для слабозорих. Існує «гаряча телефонна лінія» голови райдержадміністрації та «електронна приймальня», де можна задати питання з правової тематики та отримати на нього кваліфіковану відповідь.

Суспільно-важливі матеріали також оприлюднюються через сторінку Коропської РДА у facebook, поширюються через районну газету «Нові горизонти» та радіоорганізацію Коропське районне радіомовлення-Короп ФМ».

Налагоджено конструктивну взаємодію між Громадською радою при райдержадміністрації та керівництвом РДА.

1. Розгляд звернень громадян

Протягом 2018  року виконуючим обов’язки голови райдержадміністрації проведено 12 прямих телефонних зв’язків,  в ході яких звернулося 5 осіб, що на 2 особи більше ніж за 2017 рік. Зокрема, були порушені питання: порядку призначення субсидій, стосовно соціально-економічного розвитку, реформи Укрпошти, благоустрою району.

У порівнянні з минулим роком кількість звернень громадян, які звернулися під час особистих прийомів до виконуючого обов’язки голови та заступника голови районної державної адміністрації не збільшилася. Так, протягом 2018 року виконуючим обов’язки голови районної державної адміністрації  було прийнято 12 осіб, що на 1 особу менше проти відповідного періоду минулого року. Переважна більшість питань стосувалась врегулювання земельних відносин, щодо надання соціальної допомоги, надання допомоги на лікування, благоустрою, питання реформи Укрпошти та інше.

           Протягом 2018 року спостерігалася тенденція збільшення надходження звернень громадян в цілому до апарату та структурних підрозділів районної державної адміністрації. Так, у звітному  періоді до структурних підрозділів надійшло 143 звернення (в них порушено 143 питання), що на  69 звернень  або 67,5%  менше  проти 2017 року. До апарату районної державної адміністрації надійшло 220 листів (в них порушено 220 питань), що на 15 звернень або на 6% менше, ніж за 2017 рік, з них 220 листів - з обласної державної адміністрації, 2 колективних, 8 без підпису. Переважно звертаються соціально незахищені або найменш захищені категорії громадян. Так, протягом року надійшли звернення від дітей війни, звернення від інвалідів  II-III групи загального захворювання, звернення від багатодітних сімей.

           До сільських, селищних рад району протягом звітного періоду надійшло   2981 звернення. Здебільшого порушено питання земельних відносин, соціального захисту, житлової політики, транспорту  і зв’язку та інше.

До районної державної адміністрації найчастіше зверталися жителі смт. Короп та Понорниця, сіл: Атюши, Покошичі,  Нехаївки,  Карильського, Билки, Вишеньки, Рождественського, Іванькова, Криски, Сохачі, Райгородок та інших населених пунктів району.     

Районною державною адміністрацією та органами місцевого самоврядування систематично аналізуються та узагальнюються звернення громадян, вживаються заходи щодо усунення наявних недоліків, своєчасного виявлення і попередження причин та умов, що породжують колективні і повторні звернення громадян до органів влади вищого рівня.

 

2. Організаційно-кадрові питання

Відповідно до розпорядження  в.о. голови районної державної адміністрації від 28 лютого 2018 року № 125 «Про структуру районної державної адміністрації» введено в дію структуру  районної державної адміністрації з новою граничною чисельністю (60 осіб), що внесло корективи в кадрову роботу.  Так, у зв’язку з утворенням нових відділів, секторів, посад державних службовців протягом 2018 року в апараті та структурних підрозділах райдержадміністрації (крім структурних підрозділів зі статусом юридичних осіб публічного права) призначено  14 осіб,  з них:   3  державні службовці за  конкурсним відбором, 11 - порядком переведення.

У структурних підрозділах райдержадміністрації зі статусом юридичних осіб публічного права  протягом  року призначено 15 осіб, з них за конкурсним відбором – 8 державних службовців, порядком переведення – 9 держслужбовців.

 Протягом року в апараті та структурних підрозділах райдержадміністрації (крім структурних підрозділів зі статусом юридичних осіб публічного права) звільнено 22 особи, з них звільнені порядком переведення – 17 осіб, 5 державних службовців звільнені в зв’язку із  скороченням чисельності працівників та скороченням посад.  Один державний службовець категорії «Б» поновлений на посаді  за рішенням суду. У структурних підрозділах зі статусом юридичних осіб публічного права звільнено 12 осіб.

Гранична чисельність районної державної адміністрації становить 60 осіб, з них 56 державних службовців. Управлінь – 1 (управління соціального захисту населення), служба у справах дітей – 1, відділів – 7, з них: 3 відділи  в апараті районної державної адміністрації (загальний відділ, організаційної роботи та контролю; відділ фінансово-господарського забезпечення; відділ ведення Державного реєстру виборців).  У  структурних підрозділах районної державної адміністрації 5 відділів та 1 служба: відділ економіки, розвитку інфраструктури, містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства та відділи, що мають статус юридичної особи публічного права: фінансовий відділ; відділ культури і туризму, молоді та спорту; відділ освіти; архівний відділ; служба у справах дітей.

Відповідно до розпорядження  в.о. голови районної державної адміністрації від 02 березня 2018 року № 134 проведена ліквідація відділу  агропромислового розвитку, що мав статус юридичної особи публічного права, в результаті чого утворений сектор агропромислового розвитку в кількості 2 шт. одиниці.

У зв’язку зі скороченням чисельності апарату та  структурних підрозділів  районної державної адміністрації станом на 01  січня  2019 року в апараті та структурних підрозділах (крім структурних підрозділів зі статусом юридичних осіб публічного права) всі вакантні посади державної служби заповнені, наявна  1 вакантна посада недержавної служби – посада голови районної державної адміністрації (з 08.02.2017) та у відділі освіти райдержадміністрації – посада головного спеціаліста ( з 07.12.2018).

Аналіз вакантних посад працівників райдержадміністрації постійно проводиться головним спеціалістом по роботі з персоналом апарату райдержадміністрації з висвітленням даної інформації на сайті райдержадміністрації.

Протягом звітного року в апараті та структурних підрозділах  райдержадміністрації оголошено 10 конкурсів на зайняття вакантних посад категорії «Б» і «В» посад державної служби, з них відбулося 8, два конкурси не проводилися  в зв’язку з відсутністю претендентів  на вакантні посади.

Постійно ведеться робота щодо перевірки державних службовців на виконання вимог Закону України «Про очищення влади», розпорядження Президента України від 22.11.2014 №1262/2014-рп «Деякі питання організації проведення перевірки відповідно до Закону України «Про очищення влади» та Порядку проведення перевірки достовірності відомостей щодо застосування заборон, передбачених частинами третьою і четвертою статті 1 Закону України «Про очищення влади», затвердженого постановами Кабінету Міністрів України від 16.10.2014 №563 та  від 25.03.2015 № 167. Так, протягом  першого кварталу 2018 року перевірка відповідно по  постанови  Кабінету Міністрів України від 16.10.2014 №563 «Деякі питання реалізації Закону України  «Про очищення влади» була проведена  щодо  переможця конкурсного відбору на   вакантну посаду державної служби категорії «В» - головного спеціаліста сектору взаємодії з правоохоронними органами, оборонної та мобілізаційної роботи.

Протягом року державні службовці проходили підвищення кваліфікації на базі Чернігівського Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій. Станом на  01  січня  2019 року в Центрі пройшли навчання 9 державних службовців райдержадміністрації. Крім того, державні службовці відділу ведення Державного реєстру виборців проходили навчання в м. Києві, організоване Центром управління навчанням учасників виборчих процесів за сприяння Центральної виборчої комісії та Міжнародної  фундації виборчих систем.

Постійно розглядаються пропозиції та готуються документи щодо  заохочення та  нагородження державних службовців та працівників району державними нагородами і відзнаками обласної та районної державних адміністрацій. Так,  протягом року Почесною грамотою районної державної адміністрації народжено 19 осіб, оголошена Подяка голови районної державної адміністрації 17 особам.

Усього в 2018 році в.о. голови районної державної адміністрації видано 918 розпоряджень, з них з основної діяльності – 784, з кадрових питань – 91, на відпустки та відрядження – 43. Наказів керівника апарату райдержадміністрації видано 223, з них з кадрових питань – 107, на відпустки та відрядження – 93, з основної діяльності – 23.

 

ІІ. БЕЗПЕКА РАЙОНУ ТА ЦИВІЛЬНИЙ ЗАХИСТ НАСЕЛЕННЯ

З метою забезпечення активної наступальної протидії злочинності, досягнення зниження її рівня проводились заходи по виконанню  Комплексної Програми  профілактики злочинності у районі на 2016-2020 рр. З  бюджету Коропської селищної ради виділено кошти  загальною сумою 121, 5 тис. грн. на придбання та встановлення  системи відеоспостереження. Відповідно до Програми здійснювалося  фінансування заходів із мобілізаційної підготовки і в поточному році було профінансовано 30,0 тис. грн.

З оборонних питань райдержадміністрацією розроблено та затверджено сесією районної ради 2 районні Програми (Програма матеріально-технічного забезпечення підрозділів територіальної оборони Коропського району на 2018-2022 роки та Програма виконання заходів з мобілізації, призову громадян на строкову військову службу у Коропському районі на 2019 рік).

Упродовж 2018 року представниками Коропського військового комісаріату проводилися інструктивні зайняття із відповідальними виконавцями селищних, сільських рад та визначалися єдині критерії роботи щодо військового обліку військовозобов’язаних та призовників.

Здійснювалася робота з організації  цивільного захисту району. Проведені навчання та тренування з органами управління і силами ЦЗ підтвердили їх спроможність вирішувати завдання за призначенням.

Відповідно до районної цільової Програми розвитку цивільного захисту Коропського району на 2016-2020 роки було закладено до районного резерву матеріальних цінностей на суму 15,0 тис. грн. та профінансовано утримання місцевих пожежних команд на суму 1 млн. 720 тис. грн.

Для ефективної реалізації державної політики у сфері захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, протягом 2018 року підготовлено і проведено 8 засідань місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій при  райдержадміністрації, на яких розглянуто 29 питань.

З метою підготовки органів управління та сил цивільного захисту районної територіальної підсистеми ЄДС ЦЗ до дій у випадку виникнення надзвичайних ситуацій   проведено командно-штабні навчання та тренування.

Навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту, у 2018 році проводилось навчально-методичним центром цивільного захисту та безпеки життєдіяльності  області згідно з планом комплектування. Навчання пройшли  44 особи.

Перевірено стан утримання 9 захисних споруд цивільного захисту і за результатами перевірок встановлено, що в районі 7 захисних споруд «обмежено готові» до використання за призначенням - 2 , не готові - 8.

На території району створено 24 пункти видачі засобів радіаційного і хімічного захисту, створено 1 розрахунково-аналітичну групу.

Протягом 2018 року проведено 12 перевірок систем оповіщення. Районна система централізованого оповіщення цивільного захисту функціонує та утримується в постійній готовності. Випадків виходу з ладу апаратури оповіщення та несанкціонованого її запуску не зафіксовано.

В загальноосвітніх навчальних закладах району постійно розглядаються організаційні питання по запобіганню виникнення надзвичайних ситуацій, проводиться роз'яснювальна робота по дотриманню правил пожежної безпеки з учнями загальноосвітніх шкіл, дітьми дошкільних навчальних закладів та батьками дітей. Для цього на базі шкіл розроблюються пам’ятки, листівки, проводяться бесіди та вікторини з питань техніки безпеки. Проходять теоретичні тренінги та відпрацювання надання першої допомоги під час нещасного випадку, інструктажі «Поведінка під час надзвичайних ситуацій», «Дії в екстремальних ситуаціях». У всіх ЗОШ створені куточки, інформаційні стенди з навчання правил безпеки життєдіяльності та ЦЗ.

 

ІІІ. ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ ВЛАДИ

На території району з 2016 року функціонує Коропська селищна об’єднана територіальна громада, утворена шляхом об’єднання 17-ти місцевих рад (площа громади – 835,24 кв. км, чисельність населення – 15,68 тис. осіб).

На даний час 10 сільських рад району не визначились щодо входження

до складу громад.

 

ІV. БЮДЖЕТНА СФЕРА

Виконання місцевих бюджетів за 2018 рік характеризується такими даними: доходна частина загального фонду зведеного бюджету району з урахуванням трансфертів виконана на 99,4% до планового завдання з урахуванням змін. Виконання видаткової частини становить 98,6% бюджетних призначень.

         Всього бюджетів               З них не виконали план          Не зберегли

                                            доходів            видатків                 оборотну касову

                                                                                           готівку

Сільські               9                 5                 5                           0

Селищні               1                 1                 1                           0

Районний            1                 1                 1                           0

Всього                 11              7                 7                          0

 

Розбалансованість між доходами та видатками протягом року виникала через незабезпеченість районного бюджету власними коштами для фінансування видатків бюджетних установ, які не передані Коропській селищній раді після утворення об’єднаної територіальної громади до якої увійшло 70% жителів району.

Доходи Коропської ОТГ розраховані і затверджені відповідно до Бюджетного та Податкового кодексів України, базова дотація на забезпечення утримання соціальної інфраструктури громади розрахована державним бюджетом  пропорційно кількості жителів.

Районною радою у 2018 році до комунальної власності селищної ради (ОТГ) було передано будинок культури, будинок дитячої творчості, спортивний комплекс.

Установи культури (бібліотеки і музична школа) та охорони здоров’я, що розташовані на території громади та надають соціальні послуги жителям громади, залишились на утриманні районного бюджету.

Крім видатків на утримання районних бюджетних установ, пунктом 20 прикінцевих положень Бюджетного кодексу передбачено фінансування з районного бюджету дитячих садків та будинків культури сільських, селищних рад. Протягом року з районного бюджету на оплату захищених статей даних установ було перераховано сільським та селищному бюджету 1888,3 тис. грн. та 130 тис. грн. стабілізаційної дотації.

За підтримки додатковими коштами з обласного бюджету зведеним бюджетом Коропського району станом на 01 січня 2019 року повністю профінансовано видатки на оплату праці з нарахуваннями штатних працівників бюджетних закладів, видатки за використані енергоносії та інші видатки на утримання бюджетних установ.

Кредиторська заборгованість за 2018 рік зменшилась, у порівнянні  із заборгованістю на початок року, на суму 18 536,4 тис. грн., заборгованість у сумі 6 533,2 тис. грн. зареєстрована на 01 січня 2019 року - за неоплаченими видатками соціального захисту населення (пільги і субсидії ЖКП), які були нараховані у грудні 2018 року, решта заборгованості в сумі 19,8 тис. грн. -поточні видатки, які були зареєстровані в останній день грудня.

Доходи

За 2018 рік підприємствами і організаціями району (включно з Коропською ОТГ) до бюджетів всіх рівнів державних цільових фондів перераховано 109 069,5 тис. грн., що на 17 759,6 тис. грн. або на 16,3% більше надходжень 2017 року.

Доходна частина бюджету району сформована за рахунок податкових (8,9% від загальної суми), неподаткових надходжень (0,4%), інших надходжень (0,03 %), дотацій та субвенцій з державного бюджету (90,67%).

Доходи бюджету району по загальному фонду (без урахування трансфертів) склали 16005,5 тис. грн., що більше за надходження попереднього року на 1616,9 тис. грн., або зросли на 11,2%. Найбільшого росту досягнуто по таких бюджетах: с. Радичів (157,4%), с. Покошичі (154,6%), с. Криски ( 20,9%), смт. Понорниця (120,5%), с. Розлети (109,7%) та Коропського району (108,4).

Найбільший вклад в наповнення місцевих бюджетів внесли: відділ освіти Коропської РДА, ФГ «Білі роси», ТОВ «Черешеньки», ЛСПП «Агролісгосп», ТОВ «Бахмач агро», Холминський держлісгосп, ТОВ «Покошицьке», Мезинський НПП, Понорницький психоневрологічний інтернат, ФОП Чепік В’ячеслав Віталійович. Питома вага надходжень даних підприємств до загального фонду місцевих бюджетів (без урахування трансфертів) становить 55,9 %.

Відсоток виконання уточнених бюджетних призначень на 2018 рік склав 99,2%. Бюджет недоотримав 133,6 тис. грн. у зв’язку з невиконанням   планових показників адміністративних зборів та платежів ( - 298,0 тис. грн.). У 2018 році на підставі розпорядження голови обласної адміністрації відбулося скорочення штатних одиниць районної державної адміністрації, в червні закрито районний адміністративний центр, збори та платежі після закриття адмінцентру надходять до бюджету Коропської селищної ради.

На протязі року було проведено уточнення доходної частини загального фонду (без урахування трансфертів) внаслідок перевиконання податкових надходжень направлено на фінансування видатків бюджетних установ на кошти у сумі 1801,0 тис. грн..

Найбільша питома вага в уточненій сумі перевиконання належить таким податкам:

- податку та збору на доходи фізичних осіб 839,1 тис. грн.;

- податку на доходи від оренди землі 267,5 тис. грн.;

- внутрішні податки на товари і послуги 97,4 тис. грн.;

- єдиного податку 111 тис. грн.;

- плати за землю 132,6 тис. грн.;

- податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки 98,5 тис. грн.

З 11 місцевих бюджетів району забезпечили виконання плану по власних надходженнях загального фонду 5 бюджетів: с. Криски, с. Покошичі, с. Радичів, с. Сохачі та Понорницький селищний бюджет. Не виконали 6 бюджетів: районний та 5 сільських.

Видатки та заборгованість

Видатки загального фонду бюджету району за 2018 рік виконані на 98,6%. Річний план по зведеному бюджету - 172 215,2 тис. грн., виконано - 169 888,9 тис. грн.

Видатки по бюджету на соціальний захист та соціальне забезпечення за рахунок субвенцій, склали 91 806,2 тис. грн. при плані 92 334,3 тис. грн. Виконання становить 99,4%.

Поточні трансферти з районного бюджету перераховані сільським, селищному бюджетам у сумі 2 107,5 тис. грн. при запланованих 2 113,5 тис. грн. або 99,7%, капітальні трансферти за рахунок субвенції на соціально-економічний розвиток перераховані у сумі 1 250,0 тис. грн. при запланованих 1 317,0 тис. грн. (94,9%).

Видатки бюджету району, не враховуючи цільової субвенції на соціальний захист населення та поточних і капітальних трансфертів, виконані на 97,7%. План по бюджету - 76 450,4 тис. грн., виконано - 74 725,2 тис. грн.

На заробітну плату з нарахуваннями працівникам бюджетних установ, враховуючи медицину та одержувачів, направлено 63 565,6 тис. грн., що становить 85,1%  у структурі видатків за економічною структурою та більше  за аналогічні видатки 2017 року на 1953,5 тис. грн. або на 3,2%. Підвищення мінімальної заробітної плати та заробітної плати за тарифною сіткою вплинуло на збільшення видатків у поточному році. Відсоток росту заробітної плати менший за відсоток підвищення тарифних окладів у зв’язку з передачею у жовтні 2018 року до комунальної власності ОТГ районного будинку культури.

Касові видатки на фінансування енергоносіїв, спожитих бюджетними установами, склали 6 060,6 тис. грн. або 8,1 % проведених видатків. Фактичні видатки на енергоносії спожиті в 2018 році збільшились за аналогічні видатки попереднього року на 932,8 тис. грн. або на 18,7% у зв’язку з підвищенням цін на комунальні послуги за енергоносії.

За медикаменти та продукти харчування установами охорони здоров’я та освіти перераховано 956,9 тис. грн. В цілому на захищені статті видатків направлено 94,5% бюджетних коштів. 

Не виконання запланованої видаткової частини склалось у зв’язку з недостатністю коштів на рахунках відповідних місцевих бюджетів.

Загальна сума кредиторської заборгованості по загальному фонду станом на 01.01.2019 року становить 6 552,9 тис. грн., що менше на 18536,4 тис. грн. ніж на початок 2018 року. Заборгованість видатків без врахування трансфертів на соціальний захист населення (пільги та субсидії на ЖКП) зведеного бюджету становить 19,7 тис. грн. з них:

-        оплата комунальних послуг та енергоносіїв – 2,4 тис. грн.;

-        продукти харчування – 4,7 тис. грн.;

-        інші видатки – 12,6 тис. грн.

Прострочена кредиторська заборгованість загального фонду станом на 01.01.2019 року становить 25,9 тис. грн. з них по КЕКВ 2730 – 25,7 тис. грн., що менше на 6 894,9 тис. грн. ніж на початок 2018 року.

Дебіторська заборгованість загального фонду на кінець звітного року зареєстрована у сумі 19,5 тис. грн., у порівнянні із заборгованістю на початок року сума зменшилась на 35,3 тис. грн.

 Спеціальний фонд:  загальна сума кредиторської заборгованості за видатками по зведеному районному бюджету станом на 01.01.2019 р. відсутня, що менше ніж на початок 2018 року на 1,5 тис. грн.

 

V. ПУБЛІЧНІ ЗАКУПІВЛІ

Протягом січня-грудня 2018 р. розпорядниками бюджетних коштів району у системі ProZorro  успішно проведено 34 процедури та укладено договори на суму 826,7 тис. грн. Без використання системи ProZorro проведено закупівлі на суму 1920,4 тис. грн. Через систему ProZorro використано 30% коштів.

 

VІ. ЕКОНОМІКА

1. Промисловість

Промисловий комплекс району формують 8 підприємств. Упродовж 2018 року ними вироблено продукції на суму 77,4 млн. грн. Ріст промислового виробництва склав 84,7%.

Утримується позитивна динаміка розвитку на всіх підприємствах до відповідного періоду минулого року, крім ПСП «Лукново» та ТОВ «Авангард», де зменшення складає відповідно 12,1% та 22,7%. Це сільськогосподарські підприємства, які займаються виробництвом кормів для власних потреб.

Обсяги промислової продукції на Коропському сирзаводі склали 40,0 млн. грн., що становить 206,6% в порівнянні з минулим  роком. Підприємство залишає за собою першість питомої ваги обсягів промислового виробництва району – 51,7%. Освоєно виробництво нових видів сиру.

На 43,8% наростило обсяги СЛП «Агролісгосп». Протягом року виготовлено 7,0 тис.м.куб. пиломатеріалів. На 17,2% зросло виробництво продукції в ДП «Короп-пласт» ТОВ «Газбудсервіс».

 

2. Сільське господарство

У районі в галузі сільського господарства функціонує 63 підприємств: 20 сільськогосподарських підприємств та 43 фермерських господарств.

В ході земельної реформи сертифікати отримали 17234 чоловіка. Станом на 01 січня 2019 року укладено 16762 договори оренди земельних часток (паїв) під 6,7% в середньому по району на суму 40966 тис. грн. Заключення (перезаключення) договорів триває. Виплата становить 100% в т.ч.:

- грошима 44% - 17926 тис. грн.

- зерном 46% - 18544 тис. грн.

- послугами 6% - 2458 тис. грн.

- іншою продукцією  4% - 2038 тис. грн.

 

В районі забезпечено зростання розміру заробітної плати, як в порівнянні з минулим роком, так  і з початком поточного року. До статистичної сукупності із заробітної плати по району включено чотири господарства, в якиих працює 219 працівників. При фонді оплати праці за 2018 рік 12 млн. 399,7 тис. грн., середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника за січень-грудень 2018 року становила 5144,00 грн., що більше на 1027,26 грн., або 25%  від рівня минулого року. За січень-грудень 2018 року найбільшу заробітну плату отримували працівники ТОВ «Покошицьке», вона становила 6684,9 грн., найнижчу в ФГ «Білі роси» -  4314,11 грн.

Виробництво валової продукції  в сільськогосподарських підприємствах за 2018 рік становить 314,2 млн. грн., що більше минулорічного показника за аналогічний період на 13,9 млн. грн. або 4,6%. В тому числі, продукції тваринництва вироблено на суму 43 млн. 966 тис. грн., 112,9% минулорічного виробництва. Продукції рослинництва вироблено на суму 262 млн. 580 тис. грн., що становить 129,5 % до минулого року.

Станом на 01.01.2019 року по сільськогосподарським підприємствам району наявність ВРХ становить 5773 голови, в тому числі 2444 голови - основне стадо. Поголів’я  молочних корів збільшилось на 251 голову, м’ясних корів збільшилось на 7 голів. В цілому кількість ВРХ по району збільшилась на 288 голів або 5,3%. Збільшили чисельність ВРХ 6 господарств.  Найбільше 43% росту одержано  у ТОВ «Черешеньки».

В цілому по району свинопоголів’я станом на 01.01.2019 року становить  185 голів. Значне зменшення свиней на 622 голови зумовлене ліквідацією свиноферми у ТОВ ВНСЦ «Авангард» с. Деснянське, де на відповідний період минулого року утримувалось 591 голова.

Вирощено худоби та птиці за січень-грудень 2018 року в живій вазі 766,4 т, що на 82,8 т або 12,1% більше відповідного періоду минулого року. Реалізація худоби на забій становить 614 тонн, що більше минулорічної реалізації на 56 тонн або 11%.

Середньодобові прирости ВРХ за січень-грудень становлять 546 г, що на 12 г або 2 % більше відповідного періоду минулого року.

Однією з провідних галузей тваринництва і надалі лишається молочне скотарство. В сільськогосподарських підприємствах району за поточний рік вироблено 14031 тонни молока, що більше за аналогічний період минулого року на 1708 тонн (або 14%). Збільшення валового виробництва молока відбулося за рахунок збільшення поголів’я молочних корів і підвищення їх продуктивності. В цілому по району надій на корову за 12 місяців 2019 року  становить 6751 кг, що більше минулорічного показника на 104 кг (або 8,7%). Найвищі надої мають в ПСП «Лукново», де надій на корову становить 7287 кг,  ТОВ «Черешеньки» - 7716 кг, ФГ «Білі Роси» - 9036 кг.

 

У 2018 господарському році зернові культури займали площу 23,52 тис. га, а саме 65,7% в загальній структурі посівів.

Згідно правил землеробства зернові культури у сівозміні повинні займати площу не менше ніж 30% від посівних площ. Вперше за 7 останніх років  площа зернових культур склала майже 66% всієї ріллі. Зібраний вал зерна склав 173,2 тис. тонн зернових культур, що більше минулорічного на 37,0 тис. тонн. ( +27,2 %). Загальна урожайність зернових, включаючи кукурудзу, склала 73,7 ц/га, що майже на рівні минулого року (проти 73,1ц/га у минулому 2017 році).

У 2018 році в порівнянні з 2017 роком площа технічних культур зменшилася на  3217,93 га, що у процентному відношенні складає 23,7 %.

Соняшнику посіяно 7192,2 га.  Грозові дощі другої половини липня та першої половини серпня не сприяли належному дозріванню цієї культури. Більшість господарств були змушені застосувати метод десикації (штучного дозрівання) зерна соняшника для зменшення втрат врожаю. Валовий збір склав 20,38 тис. тонн з урожайністю 28,3 ц/га, що менше на 1,6 ц/га з кожного гектару засіяної площі (-5,3%) до урожайності.

Площа сої зменшилася на 344,1 га, а валовий збір лише на 1,1 тис. тон до валу 2017 року та склав 6,4 тис. тонн, з урожайністю 23,1 ц/га проти 23,5ц/га в минулому році.

У зв’язку з меншою економічною вигодою та відсутністю ринків збуту зникає картоплярська галузь у районі. Як насіннєве господарство по вирощуванню картоплі, у 2017 році припинило своє існування ФГ «Білі Роси».

Проте, проти минулого року, картопляні поля збільшилися майже вдвічі і займали площу 177,9 га  проти  96,5 га  у 2017 році (+84,4%) до минулорічної площі посіву. Збільшення площі стало єдиним позитивним показником. Урожайність в порівнянні до 2017 року зменшилася на 23% та склала 185,3 ц/га.

Достатня кількість вологи у ґрунті сприяла збільшенню площ посіву озимих культур. Уся площа озимини складає  5711,03 га з яких: озима пшениця – 2402,73 га, тритікале – 210,0 га, озиме жито – 1011,2 га, ріпак – 2087,1 га. У процентному співвідношенні посів озимини склав 86,5% до минулого року та 138,5 %  до плану розвитку агропромислової галузі району на 2019 рік.

На зяб виорано 19,737 тисяч гектарів ріллі, що більше минулорічного на17,6% .

Під посів озимини внесено 5734,0 тон діючої речовини мінеральних добрив, що складає 86,8 кг діючої речовини на гектар.

Проблемні питання, що існують в сільському господарстві району та які потребують невідкладного вирішення:

- відсутність достатньої кількості потужних інвесторів, які б займалися розвитком галузі тваринництва.

- непомірно висока ціна на міндобрива і пальне та низька ціна на с/г продукцію.

 

3. Інвестиційна діяльність

Обсяг капітальних інвестицій за січень-вересень становив 62,7 млн. грн. (1,1% від загальнообласного обсягу). Основними джерелами інвестування залишаються власні кошти підприємств та організацій, що обумовлено гострою потребою в оновленні частини основних фондів.

У 2018 році в районі продовжувалась реалізація інвестиційного проекту «Будівництво тваринницького комплексу (доїльний зал на 1600 дійних корів, корівник, телятник, сарай) у с. Райгородок (ТОВ «Черешеньки»).

 

4. Підприємництво

Районна державна адміністрація систематично вживає заходів щодо створення належних умов для розвитку малого та середнього бізнесу в районі.

Станом на 01.01.2019 року діють 100 малих та 6 середніх підприємств, 401 фізична особа-підприємець. Протягом 12 місяців минулого року взято на облік 62 суб’єкти підприємництва, з них 3 од. – юридичні особи та 59 фізичних осіб-підприємців. Припинили діяльність 49  фізичних осіб-підприємців. Серед видів діяльності найбільшу питому вагу підприємців складають підприємці, які займаються торгівельною діяльністю. У агропромисловому комплексі району на даний час 38 фермерських господарств є суб’єктами  малого підприємництва.

Надходження до місцевого бюджету від діяльності суб'єктів малого підприємництва становили 15,95 млн. грн. (32,3% податкових надходжень району).

Інфраструктура підтримки підприємництва достатньо розвинена, представлена районною організацією підприємців, громадським об’єднанням суб’єктів підприємництва, об’єктами інфраструктури, що надають фінансову підтримку малому підприємництву (2 банківські установи, 3 страхові компанії).

Видатки на реалізацію районної програми підтримки підприємництва в місцевому бюджеті на 2018 рік не передбачались.

 

5. Торговельне обслуговування населення

У сьогоднішніх ринкових умовах галузь торгівлі є однією з найрозвинутіших та активно діючих галузей економіки району. Діяльність суб’єктів господарювання у сфері торгівлі була спрямована на забезпечення населення  району  необхідними товарами. Населення району забезпечено торгівельними площами.

Торговельне обслуговування населення району станом на 01 січня 2018 року здійснювали 230 об’єктів різних форм власності (з урахуванням аптек та автозаправних станцій), з них 191 (або 83,0%) – фізичні особи-підприємці. Протягом року відкрито 3 підприємства роздрібної торгівлі.

Роздрібний товарооборот підприємств (юридичних осіб), основним видом економічної діяльності яких є роздрібна торгівля, за 9 місяців 2018 року збільшився на 37,7% і становив 44,9 млн. гривень.

Оборот роздрібної торгівлі райспоживспілки за підсумками 2018 року склав 14,0 млн. грн. проти 12,0 млн. грн.  у 2017 році.

Виїзна торгівля  налагоджена в усіх населених пунктах, в яких відсутня стаціонарна мережа магазинів.

 

VІІ. РОЗБУДОВА ІНФРАСТРУКТУРИ

1. Реалізація проектів регіонального розвитку

Району в 2018 році була передбачена субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на соціально-економічний розвиток окремих територій у розмірі 950,0 тис. грн. Це –  реконструкція спортивного майданчика для міні- футболу зі штучним покриттям на території Понорницької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

Виділення коштів Державного фонду регіонального розвитку у 2018 році не передбачалось.

 

2. Дорожня інфраструктура

В 2018 році проведено поточний середній ремонт автомобільних доріг комунальної власності в населених пунктах: смт. Понорниця, вул. Свириденка, с. Рихли, вул. Монастирська та поточний середній ремонт автомобільних доріг місцевого значення  Іваньків-/Т25-39/, Криски-Понорниця-Верба (окремими ділянками). Проведено також ремонт мостового полотна.

 

VІІІ. ТРАНСПОРТ

У січні-грудні 2018 року підприємствами автомобільного транспорту та фізичними особами-підприємцями району перевезено 3,4 тис. т вантажів (у 2,7 рази більше відповідного періоду 2017 року). Вантажооборот збільшився втричі і становив 0,7 млн. т км. Пасажирським автотранспортом району перевезено 165,9 тис. пас. (на 30,6% менше відповідного періоду 2017 року). Обсяг виконаного пасажирообороту зменшився на 36,8% і становив 9,1 млн. пас. км.

Мережа автобусних маршрутів загального користування: 9 маршрутів, що не виходять за межі території району (внутрішньорайонні), згідно з договорами, укладеними з райдержадміністрацією та 10 міжміських маршрутів, що не виходять за межі області (внутрішньообласні), згідно з договорами, укладеними з облдержадміністрацією, які обслуговують ПП «Короптранс», ФОП Борисенко О.В., ФОП Ніколаєць Б.М. Функціонує 1 автостанція (смт. Короп).

 

ІХ. ЖИТЛОВО-КОМУЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО, ЕНЕГРОЕФЕКТИВНІСТЬ

         З метою підвищення рівня енергоефективності на обʼєктах бюджетної сфери впроваджувалися заходи по скороченню та заміщенню споживання природного газу на альтернативні види палива з реконструкції котелень. За рахунок місцевого бюджету та за кошти спонсорської допомоги проведені роботи по заміні котлів в с. Іваньків ФП (фельшерський пункт), с. Карильське АЗПСМ (амбулаторія загальної медичної практики), с. Радичів ФП (фельшерський пункт) та переоснащення котлів в с. Деснянське ФП (фельшерський пункт), с. Покошичі СЛА (сільська лікарська амбулаторія).

За рахунок місцевого бюджету фінансувалися невідкладні ремонтні роботи на теплотрасі до Деснянської ЗОШ І-ІІІ ст.

         Філією “Короп райавтодор” ДП “Чернігівський облавтодор” виконано робіт на суму 7275,00 тис. грн., Управлінням капітального будівництва - 6210,00 тис. грн. – експлуатаційне утримання доріг та по прямих договорах – 1789,00 тис. грн.

У 2018 році на благоустрій території Коропського району використано 364,2 тис. грн. (в тому числі спеціальний фонд 238,8 тис. грн.).

 

Х. СОЦІАЛЬНА ПОЛІТИКА

1. Соціальний захист населення, учасників АТО, членів їх родин та внутрішньо-переміщених осіб

Станом на 01.01.2019 року в районі зареєстровано 23 колективних договорів, в тому числі,  до 3 з них внесено зміни, перезаключено 16, укладено нових 4. Всього в районі станом на 01.01.2019 року діє 138 колективних договорів, якими охоплено 3281 працюючих.

Номінальна заробітна плата за ІІI квартал 2018 року по Коропському району склала 5230 грн., в порівнянні  до середнього рівня заробітної плати по області (7197 грн.) становить 72,7 % та до рівня мінімальної заробітної плати (3723 грн.) 140,5%.

За даний період спеціалістами сектору з питань праці та соціально-трудових відносин проведено 7 перевірок підприємств і організацій району з питань дотримання Законодавства України «Про працю». За результатами перевірок виявлено 6 порушень чинного законодавства.

Станом на 01.01.2019 року заборгованість із виплати заробітної плати в районі відсутня.

За звітний період проведено 12 засідань тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій та інших соціальних виплат, на яких було заслухано керівників підприємств боржників. Проведено 4 засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати.

Станом на 01.01.2019 року на обліку в ЄДАРП перебуває 7232 чол.

Отримали пільги на послуги ЖКП в середньому 6221 чол. на суму 3,3 млн. грн., з них профінансовано – 2,8 млн. грн. Заборгованість станом на 01.01.2019 року становить – 0,5 млн. грн.

На тверде паливо (готівкою) звернулося 417 чол. та скраплений газ (готівкою) – 190 чол. Нараховано твердого палива (готівкою) 417 особам на суму 685,9 тис. грн., скрапленого газу готівкою - 190 особам на суму 30,8 тис. грн. Заборгованість станом на 01.01.2019 року за тверде паливо та скраплений газ повністю погашено.

За звітний період звернулося 14 осіб на відшкодування витрат, зумовлених похованням померлих учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни, на суму 20,4 тис. грн., кошти профінансовані.

Видано 392 довідки особам, які переміщені з тимчасово окупованої території.

За субсидіями на житлово-комунальні послуги звернулось 4846 сімей, призначено субсидію 6587 сім’ям на суму 1727,4 тис. грн., отримали 4429 сімей на суму 31,3 млн. грн. За субсидіями на тверде паливо та скраплений газ звернулось 2579 сімей. Призначено субсидію 2184 сім’ям на суму 6,9 млн. грн., в тому числі поштові видатки склали 87,0 тис грн., отримали - 2445 сім’ї на суму 7,7 млн. грн., в тому числі поштові видатки склали 119,5 тис. грн. Заборгованість по ЖКП на 01.01.2019 року становить 5956,1 тис. грн., заборгованість по СГТП на 01.01.2019 року повністю погашена.

За державною соціальною допомогою звернулося 545 сімʼї, отримали допомогу 520 сімей на суму 5,6 млн. грн.

         Станом на 01.01.2019 року звернулось 646 осіб одержувачів допомоги сім’ям з дітьми, враховуючи звернення в попередніх роках, 561 сім’я отримали допомогу, сума виплат яким складає з початку року 11,7 млн. грн.

         Державну соціальну допомогу на дітей сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування отримують 12 сімей на суму 228,9 тис. грн. за місяць; з початку року - 2,9 млн. грн.

         Державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам станом на 01.01.2019 року отримали 388 сімей на суму з початку року 8,7 млн. грн. Компенсація фізичним особам, що надають соціальні послуги, нарахована 82 особам на суму витрат 182,5 тис. грн., заборгованість станом на 01.01.2019 р. - 38,3 тис. грн.

Допомогу на догляд малозабезпеченій особі, яка проживає разом з інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу станом на 01.01.2019 року отримують 60 осіб на суму з початку року 1,7 млн. грн.

За 2018 рік спеціалістами сектору у справах осіб з інвалідністю подано списки до виплатного центру на виплату компенсації за невикористану санаторно-курортну путівку 47 особам з інвалідністю внаслідок війни на суму 19,7 тис. грн. та 3 особам з інвалідністю від  загального захворювання на суму 0,963 тис. грн.

Забезпечено санаторно-курортними путівками:

Осіб з інвалідністю в наслідок війни – 2 чоловіки

Учасників бойових дій – 1 чоловік

Осіб з інвалідністю від загального захворювання – 6 чоловік

Осіб з інвалідністю з дитинства – 0 чоловік

Супроводжуючих осіб з інвалідністю  1 групи – 0 чоловік

Учасників бойових дій АТО – 2 чоловіки

Перебувають на обліку для забезпечення санаторно-курортною путівкою:

Учасники бойових дій АТО – 6 чоловік

Осіб з інвалідністю внаслідок війни – 6 чоловік

Учасники бойових дій – 1 чоловік

Учасник війни – 0 чоловік

Члени сімей загиблих – 5 чоловік

Осіб з інвалідністю від загального захворювання та з дитинства – 44 чоловік.

Направлено до обласного центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю – 24 чол.

Видано посвідчень одержувача Державної соціальної допомоги особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю – 20 шт.

За 2018 рік виплачена одноразова допомога 6 малозабезпеченим непрацездатним особам на суму 4,2 тис. грн. та 2 особам з інвалідністю на суму 1,4 тис. грн.

Станом на 01.01.2019 року в управлінні соціального захисту населення перебуває на обліку 1 учасник АТО, який забезпечений протезом нижньої кінцівки, милицями ліктьовими та коляскою.

За звітний рік для одержання ПОВ та ТЗР управлінням видано 376 направлень, з них для забезпечення протезно-ортопедичними виробами видано направлень на 527 одиниць, на технічні засоби реабілітації - на 171 одиницю. Звернулось вперше 49 осіб. На обліку для забезпечення ТЗР та ПОВ станом на 01.01.2019 року перебуває 344 особи.

Одержано від МСЕК та оброблено 582 індивідуальні програми реабілітації, в тому числі 20 ІПР дітей з інвалідністю.

Згідно одержаних індивідуальних програм реабілітації та вказаних у них показаннях для працевлаштування до центру зайнятості, було надано списки на 136 осіб з інвалідністю.

Управлінням соціального захисту населення за 2018 рік використано маже 1,4 млн. грн. на забезпечення осіб, дітей з інвалідністю технічними засобами реабілітації та протезноортопедичними виробами, згідно заключених договорів.

На сьогоднішній день в районі налічується 148 громадян постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. За 12 місяців 2018 року громадянам, до складу яких входять ліквідатори, потерпілі, вдови та діти чорнобильців виплачено на харчування 220,6 тис. грн.,  на медикаменти – 27,3 тис. грн., на зубопротезування – 6,1 тис. грн., на оздоровлення –  22,6 тис. грн., на додаткову відпустку –  36,6 тис. грн., на санаторно-курортне лікування –  20,5 тис. грн.

За 2018 рік працівниками 2 відділень територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Коропської РДА виявлено 1856 чол. та надано послуг 1739 чоловікам.

Відділенням соціальної допомоги вдома обслужено 350 чоловік.

При відділенні денного перебування продовжує працювати пункт гарячого харчування для людей похилого віку за рахунок спонсорських коштів Злученого Українсько-Американського допомогового комітету, який за 2018 рік надав спонсорську допомогу в розмірі 222 тис. 356 грн. Надаються гарячі обіди щоденно, крім вихідних 35-и чоловікам, згідно списку, затвердженого директором територіального центру. Витрати на харчування на одного чоловіка щоденно складають 18,70 грн. Кількість інвалідів, яких обслуговує територіальний центр, 101 чол. Підопічним територіального центру, яким виповнюється 90 або 100 років працівниками територіального центру даруються цінні подарунки, продуктові набори.

При відділенні денного перебування смт. Понорниця працює пункт прокату інвалідних колясок та засобів пересування. Послугами прокату інвалідних колясок, палиць, милиць, ходунків за 2018 рік скористались 16 чоловік.

Досягненнями системи соціального обслуговування на селі є те, що всі одинокі непрацездатні громадяни, не здатні до обслуговування, знаходяться під постійною опікою соціальних робітників.

Волонтерами надаються такі види послуг як придбання продовольчих та промислових товарів, оплата за послуги, обробіток присадибних ділянок, придбання та завезення палива, вирішення за дорученням питань в різних установах, інші роботи по господарству.

 

         2. Соціальний захист дітей та багатодітних родин

Станом на 01.01.2019 року в службі у справах дітей на первинному  обліку перебуває 65 дітей позбавлених батьківського піклування; 40 дітей   перебуває під опікою та піклуванням, 3 дитини даної категорії виховуються в прийомних сім’ях, 18 дітей – в дитячих будинках сімейного типу; 3 дитини перебувають в спеціальних школах-інтернатах (за станом здоров’я).  Здійснюється нагляд та ведуться індивідуальні плани потреб дітей, позбавлених батьківського піклування з інших районів та регіонів, що проживають в опікунських, прийомних сім’ях, ДБСТ, сім’ях усиновлювачів, індивідуальні плани поновлюються щорічно. Таких діток на території району проживає 36.

Якщо взяти від загальної кількості дітей даної категорії, то 95% дітей такої категорії перебувають у сімейних формах виховання (обласний показник 92 %). Згідно моніторингу служби у справах дітей облдержадміністрації за 4 квартал 2018 року служба у справах дітей Коропської райдержадміністрації займає друге місце щодо влаштування дітей в сімейні форми виховання і відповідно перше щодо створення та функціонування дитячих будинків сімейного типу. На території району функціонує  5 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 35 діток даної категорії (1 в с.Іваньків, 2 в с.Лукнів, 1 в с.Криски, 1 в смт. Понорниця), 6 прийомних родин, в яких виховується 11 дітей.

ДБСТ Циганок, що знаходиться в смт. Понорниця Коропського району поповнена одною дитиною, позбавленою батьківського піклування. На даний час в ДБСТ виховується 6 дітей.

Три дитини позбавлені батьківського піклування було до влаштовано до ДБСТ Дубʼяги, що функціонує на території с.Криски Коропського району.

Дві дитини позбавлені батьківського піклування довлаштовано до ДБСТ Менюк, що функціонує в с. Лукнів Коропського району.

Особлива увага приділяється сім’ям та одиноким особам, що проживають на території району віком до 45 років, які не мають власних дітей і можуть бути потенційними опікунами, прийомними батьками, батьками-вихователями та  усиновителями. 

Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, які влаштовані  до сімейних форм виховання, отримують соціальну допомогу в розмірі двох прожиткових мінімумів в залежності від віку дитини. Прийомні батьки та батьки-вихователі отримують заробітну плату 35% від загальної суми, яка виплачується на дітей та нараховується трудовий стаж батькам-вихователям.

Незважаючи на те, що з кожним роком населення району зменшується, кількість сімей,  які опинились у складних життєвих обставинах  збільшується,  і тому службою у справах дітей подані пропозиції до органів місцевого самоврядування, організацій району, які безпосередньо займаються соціальним захистом дітей з  питання своєчасного інформування служби у справах дітей про випадки, коли перебування дітей в даній сім’ї становить загрозу життю та здоров’ю, оскільки влаштування дитини до державного інтернатного закладу не є вирішенням проблеми, а навпаки призводить лише до затягування її у часі  та як  наслідок – позбавлення дитини, з віком, шансу на влаштування до сімейних форм виховання.

Служба у справах дітей тісно співпрацює із закладами соціального захисту дітей. При виявленні загрози життю та здоров’ю дитини, особливо в сім’ях, які перебувають у складних життєвих обставинах, діти доставляються до закладу соціального захисту та вирішується питання подальшого перебування дитини в сім’ї.

         Подані 22 клопотань до Коропського ВП Бахмацького ГУНП в Чернігівській області про притягнення до відповідальності батьків за неналежне виконання батьківських обов’язків, 25 батьків попереджено службою у справах дітей.

Протягом 2018 року жодна дитина, яка отримала статус дитини, позбавленої батьківського піклування з району, не була влаштована до інтернатних закладів. 

         Працівники служби у справах дітей запрошуються районним судом як треті особи, законні представники у вирішенні спірних питань між батьками  щодо виховання дітей: виплата аліментів, зміна прізвища дитини, встановлення батьківства, відмова від батьківства, встановлення місця проживання дитини,  взяли участь у 38 засіданнях.

        Особлива увага приділяється збереженню житла та майна, що належить дітям даної категорії. Над майном та житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, що належить їм на праві власності встановлена опіка. Згідно чинного законодавства при виповненні 16 років дітям даної категорії службою у справах дітей надсилається клопотання до органів місцевого самоврядування щодо вчасної постановки на квартирний облік. Станом на 01.01.2019 року на обліку перебуває 11 дітей  даної категорій. Сесією обласної ради затверджена програма із забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа на 2016-2020 роки, також розроблена та затверджена районна програма щодо забезпечення житлом дітей даної категорії. На сесії районної ради затверджена Програма по запобіганню  безпритульності, бездоглядності дітей та розвиток сімейних форм  виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування на 2017- 2021 роки.

         В службі у справах дітей працює всеукраїнська  інтернет-система  ЄІАС «Діти». Один раз на квартал оновлюються відомості про дітей (вага, зріст, колір очей, волосся, зміна місця проживання, адреса навчального закладу і тд.). Завдяки системі батьки-вихователі, прийомні батьки, усиновлювачі, опікуни  можуть оперативно встановити контакт з дитиною-сиротою та дитиною, позбавленою батьківського піклування та вирішити питання щодо  влаштування в родину. Питання соціального захисту дітей завжди тримається на контролі райдержадміністрації.

 

ХІ. ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА І СПОРТ

Спільними зусиллями влади, спортивних організацій у районі сформована ефективно діюча система масового спортивного руху. Після утворення Коропської об'єднаної територіальної громади в районі всі змагання проводяться як спільні чемпіонати району та Коропської селищної ради. Для дорослих спортсменів вже 19 років проводяться Спортивні ігри Коропщини.

Успішно виступали спортсмени Коропщини в обласних стартах. Артем Крючков, Анна Лисюк, Денис Борискота Олександра Жук стали призерами обласних змагань з легкої атлетики у своїх вікових групах.

Команда тенісистів спортивної школи посіла перше місце в командному чемпіонаті області «Дитяча ліга».

Вперше в історії волейбольна команда ВК «Короп», яку фінансує підприємець з Понорниці Сергій Жованик, стала переможцем обласної Суперліги.

Футбольна команда ФК «Короп» третій рік поспіль стає призером чемпіонату області з міні-фуболу.

 

ХІІ. ОСВІТА

На фінансування галузі освіти в 2018 році було передбачено 19541184 грн., з них на заробітну плату працівникам виділено 16681800 грн., на комунальні послуги – 33 тис. грн.

Кредиторська заборгованість відсутня. Середня вартість утримання 1 учня в загальноосвітніх навчальних закладах району становить 37838 грн. Найдорожче утримання 1 учня у Покошицькій ЗОШ, а найдешевше у Понорницькій ЗОШ.

Станом на 01.01.2019 року збережена вся мережа закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти району.

У районі працює 6 дошкільних закладів, які відвідують 122 дітей з 200 дошкільнят Коропського району, що становить 61%. Вихованням дітей в дошкільних навчальних закладах займаються 16 вихователів.

Для задоволення освітніх потреб у районі функціонує 7 загальноосвітніх закладів, в яких  навчається 471 учень. В школах було організовано роботу 5 груп продовженого дня, які відвідує 146 учнів. Усі діти забезпечені підручниками. 2017-2018 навчальний рік закінчило 34 учні одинадцятих класів. За результатами державної підсумкової атестації срібну медаль отримала 1 випускниця, свідоцтво з відзнакою -1 дев’ятикласник.

Україна стала на шлях реформування середньої освіти, яка орієнтована на те, щоб випустити зі школи всебічно розвинену, здатну до критичного мислення цілісну особистість, патріота з активною позицією, інноватора, здатного змінювати навколишній світ та вчитися впродовж життя. Ідеологією реформи стала концепція «Нової української школи», в контексті якої відповідно до наказів Міністерства освіти і науки України впроваджено навчально-методичне забезпечення початкової освіти в умовах реалізації нового Державного стандарту початкової загальної середньої освіти». На забезпечення реалізації даної Концепції з обласного бюджету було використано 144,87 грн., з них 16,251 грн. - це кошти субвенції державного бюджету місцевим бюджетам та 131,569 грн. -  залишок коштів освітньої субвенції, що утворилися на початок бюджетного періоду. На придбання дидактичного матеріалу -  48,4 тис. грн., на придбання меблів - 48,3 тис. грн., на комп’ютерне обладнання та закупку оргтехніки - 24,2 тис. грн.

У відділі освіти, у кожному навчальному закладі сформовано банк учнів, у тому числі дітей-інвалідів та дітей, які потребують корекції фізичного та розумового розвитку.

За довідками лікарсько-консультаційної комісії та витягів з протоколів ПМПК організовано навчання за індивідуальною формою для 1 дитини та інклюзивне навчання для 1учня.

Доступність освіти тісно пов’язана з можливостями регулярного безоплатного, стабільного і безпечного підвозу дітей до місць навчання. 50 учнів ЗНЗ району проживає за межею пішохідної доступності та потребує підвезення до місця навчання і додому. Усі учні 100%-во забезпечені підвозом до місць навчання.

Раціональне та збалансоване харчування – одна з найважливіших складових частин, що формує здоров’я дітей, а організація харчування у закладах освіти  належить до самоврядних повноважень відділу освіти. Відповідно до державних документів за звітній період відділом освіти забезпечена організація харчування учнів 7 загальноосвітніх  навчальних закладів міста  у шкільних їдальнях. У школах відпрацьовано режим та графік харчування дітей; щоденно ведеться облік учнів, які потребують гарячого харчування (у тому числі пільгових категорій). Класні керівники 1-11 класів інформують батьків про правила отримання безкоштовного харчування і вимоги щодо оформлення відповідних документів, проводять роз’яснювальну роботу серед батьків та учнів щодо організації гарячого харчування за батьківські кошти.

Різними формами харчування у 2018 році було охоплено 445 учнів, що становить 91% учнів загальноосвітніх закладів міста. Харчування здійснювалося як за кошти міського бюджету, так і за кошти батьків.

Відповідно до вимог ст.5 Закону України «Про охорону  дитинства»  учні 1 – 4 класів, діти – сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти, що виховуються у малозабезпечених сім’ях та діти з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних і інклюзивних класах загальноосвітніх навчальних закладів, одержують безоплатні гарячі обіди. Середня вартість обіду становила 5,5 грн. Для здешевлення обідів влітку працівниками та учнями шкіл було вирощено на пришкільних ділянках та заготовлено необхідну кількість овочів.

У листопаді-грудні 2018 року відбувся ІІ етап Всеукраїнських учнівських олімпіад. Усі педагогічні працівники шкіл району успішно спрацювали з підготовки обдарованої молоді до ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад. Всі навчальні заклади делегували своїх представників. Найбільша кількість учасників була з української мови 12–учнів, математики 9 – учнів, хімії –6 учнів, біології  9-учнів, біології-11 учнів, англійська мова 13 - учнів.

Із 105  учасників  з усіх  загальноосвітніх закладів району 39 учнів посіли призові місця, що складає 38 % якості підготовки до інтелектуальних змагань.

І місць-8

ІІ місць-12

ІІІ місць-19

Найбільшу кількість учнів-переможців до участі у районному етапі було підготовлено наступними закладами: Радичівська ЗОШ I-IIIcт. Покошицька ЗОШI-IIIcт.,Понорницька ЗОШ I-IIIcт.

Підсумки ІІ етапу учнівських олімпіад свідчать про системну роботу з розвитку творчих здібностей дітей та їх підготовку до участі в олімпіадах, створенні сприятливих умов для успішної участі в інтелектуальних змаганнях.

Для участі в IІІ (обласному) етапі Всеукраїнських олімпіад з навчальних предметів до складу районної команди запрошено 21 учень.

Загалом  в системі освіти працює всього140 працівників. З них освітній процес забезпечували  125 педагогів.

На сьогодні залишається, на жаль, одна з гострих проблем кадрової політики – це збільшення вакансій. Аналіз забезпеченості педагогічними кадрами закладів освіти району показує, що декілька років поспіль існує потреба в кваліфікованих учителях інформатики, фізики, хімії, біології. Ця проблема вирішується за рахунок збільшення педагогічного навантаження, прийняття сумісників з інших закладів освіти тощо. Основними причинами постійної наявності вакансій є низький рівень заробітної плати молодих спеціалістів, відсутність житла, низький рівень престижності професії на рівні держави.

Відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України 16.10.2010р. № 930 зі змінами, затвердженими наказом МОН від 20.12.2011р. №1473, наказом МОН від 08.08.2013р. №1135, у вересні 2018 року у всіх навчальних закладах було створено атестаційні комісії І рівня, у відділі освіти створено комісію ІІ рівня, затверджено списки педагогічних працівників, що атестуються у 2018-2019 н.р., затверджено графіки роботи атестаційних комісій.

У грудні 2018 року здано звіт відділу освіти Коропської райдержадміністрації про чисельність працюючих та військовозобов’язаних, які заброньовані згідно з переліками посад і професій, станом на 1 січня 2019 р.

Відділом освіти велика увага приділяється роботі з питань охорони дитинства. На початок цього навчального року кількість дітей пільгових категорій у закладах загальної середньої освіти становить:

на 15.12.2018 р. становить:

      дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування – 26;

      з малозабезпечених сімей – 27,

      дітей з інвалідністю - 11,

      дітей, учасників бойових дій  –7,

      дітей, що постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС І-ІІ категорій – 3

      дітей, із родин вимушених переселенців - 4.

         У дошкільних навчальних закладах району виховуються:

      дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування – 1;

      з малозабезпечених сімей – 5дітей,

      з багатодітних - 25,

      дітей з інвалідністю -1

      дітей, учасників бойових дій  –1,

      дітей, із родин вимушених переселенців -1.

Постійно ведеться контроль щодо забезпечення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування безкоштовним харчуванням,

Також, протягом звітного періоду, відділом освіти розпочато роботу щодо створення електронної черги в заклади дошкільної освіти, розробляється зручний та зрозумілий онлайн (електроний) - механізм реєстрації дітей в школи та заклади позашкільної освіти. За звітний період до відділу освіти звернулося понад 60 осіб. Підготовлено інформацій, відповідей до різних установ та організацій понад 150.

 

ХІІІ. ОХОРОНА ЗДОРОВʼЯ

Медичну допомогу  в районі надають центральна районна лікарня на 128 ліжок, районний центр первинної медико-санітарної допомоги: 2 міські АЗПСМ (Короп, Понорниця), 2 сільські лікарські амбулаторії (с.Покошичі, с.Оболоння), 5 сільських лікарських амбулаторій ЗПСМ (с.Карильське, с.Рождественське, с.Атюша, с.Шабалинів, с.Нехаївка), 19 ФП та 3 ФАП.

Забезпеченість населення лікарняними ліжками станом на 01.01.2019 року по району складала 56,6% на 10 тис. населення (середньорайонний показник  – 63,8%; обласний показник – 95,9%).

 В 2018 році  проведено хворими 46878 ліжко-днів, відсоток  виконання ліжко-днів – 107,7%, середній термін перебування хворого на ліжку – 10,0, (середньорайонний показник – 10,5, обласний – 12,2).

За 2018 рік  за рахунок благодійних внесків БФ «Хоробор Мед» для                       КЗ «Коропська ЦРЛ»  були придбані:

-        лампа металогалоїдна до лапораскопа та інші запчастини до лапораскопа  вартістю 11250 грн. та 17880 грн. відповідно;

-        лампа бактерицидна  безозонова люмінісцентна – 4 шт. по 140 грн. на суму 560 грн.;

-        лампа бактерицидна  безозонова люмінесцентна - 5 шт. по 230 грн. на суму 1150 грн.;

-        лампа бактерицидна  - 5 шт. по 160 грн. на суму 800 грн.;

-        ємкість ЄДПО 10 л. для ендоскопа, вартість - 1158 грн.;

-        термоконтейнер на 45 л. з акумулятором штучного холоду та реєстратором температури,  вартістю  17341,98 грн.;

-        стерилізатор повітряний ГП-80,  вартістю 14500 грн.;

-        спалювач  голок,   вартістю 2850 грн.

 

Фермерським господарством «Вишеньки» протягом року були придбані:

- для дитячого відділення крісло офісне та пральна машина загальною вартістю - 12397 грн.;

- для неврологічного відділення м’який інвентар (ковдри, подушки, постільна білизна) вартістю 24662 грн. та пральна машина вартістю 11499 грн. Всього на суму  48558 грн.

Депутатом обласної ради Селянським В.М. терапевтичному відділенню передана у користування пральна машина вартістю 11499 грн. та 9 електрочайників  вартістю 2400 грн. Всього на суму 13899 грн. Крім того, фізичною особою надано в користування гарнітур для дитячої кімнати вартістю  5200 грн.

        

За 2018 рік по КНП «Коропський РЦПМСД» придбано медичного обладнання та основних засобів на суму 275259 гривень за рахунок різних коштів.

Проведені роботи по утепленню центрального корпусу із застосуванням енергозберігаючих технологій  Комунального закладу  «Коропська центральна районна лікарня в смт. Короп Чернігівської області (реконструкція),  загальною вартістю - 3 млн. 420 тис. грн., замовником якого являється  управління капітального будівництва обласної адміністрації. Станом на 01.01.2019 року   обласним відділом капітального будівництва об’єкт не переданий на баланс лікарні.               

Станом на 01.01.2019 року в районі працює 5 лікарів загальної практики - сімейної медицини, які обслуговують 16818 жителів району (74,4% всього населення району). Забезпеченість лікарями загальної практики-сімейної медицини (фізособами) складає 2,2 на 10 тис. населення (середньорайонний показник – 3,2).

Проблемні питання, які потребують першочергового вирішення:

1. Поліпшення матеріально-технічної бази ЦРЛ та ЦПМСД:

- реконструкція терапевтичного відділення КЗ «Коропська ЦРЛ»;

-  реконструкція приміщення дитячої консультації.

2. Подальше укомплектування сучасним обладнанням та апаратурою               (придбання флюорографічного апарату стаціонарного цифрового,  рентгентрубки, автомобіля санітарного обладнаного, гематологічного аналізатора).

3. Укомплектування фізичними особами вакантних посад лікарів ЦРЛ (терапевт,  рентгенолог, ендокринолог, нарколог), в ЦПМСД (сімейні лікарі, лікарі терапевти).

4. Забезпечити подальший розвиток та  функціонування лікарняної каси.

5. Придбати санітарний транспорт КЗ «Коропська ЦРЛ» та                                          КНП «Коропський РЦПМСД» (Оболонська СЛА).

6. Відсутнє приміщення КНП «Коропський РЦПМСД».

7. Проведення підготовчих робіт щодо удосконалення системи оповіщення  протипожежної охорони центрального корпусу лікарні.

 

ХІV. КУЛЬТУРА ТА НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ

Станом на 01.01.2019 року мережа клубних закладів культури в Коропському районі налічує 12, з них:

       будинків культури – 10, а саме Понорницький, Сохачівський, Райгородоцький, Покошицький, Мезинський, Деснянський, Іваньківський, Вербівський, Радичівський та  Крисківський центр культури та дозвілля для молоді;

       сільських клубів – 2, з них 1 - Розлетівський СК та 1 - поліфункціональний Жернівський   сільський клуб/бібліотека; в 2018 році було призупинено функціонування Курилівського с/клубу /рішення Мезинської сільської ради №39 від 26.10.2018 року/  (з держреєстру не знятий).

       На баланс Коропської ОТГ передані:

-        з 1 січня 2018 року - клуб-кінотеатр «Мегаполіс» /рішення районної ради №391 від 22.12.2017 року/;

-        з 08.10.2018 року Коропський районний будинок культури /рішення районної ради №461 від 22.06.2018, рішення Коропської селищної ради №1882 від 02.07.2018 року, рішення Коропської селищної ради №1978 від 24.07.2018 року/.

          Клубними закладами району за даний період проведено:

тематичних масових заходів – 216;

театралізованих свят і обрядів – 44;

ігрових програм – 95;

виїзних концертів – 30;

вечорів відпочинку – 1481;

платних послуг надано на суму 9644 грн.

 

Позитивні напрацювання:

•        новорічні та Різдвяні заходи, до Дня Соборності України, Дня пам’яті Героїв Крут, Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні, Дня закоханих, Дня народження Т.Г.Шевченка, до Міжнародного жіночого Дня 8 Березня, до дня гумору та сатири, до 32-ї річниці Чорнобильської катастрофи, урочисте відзначення Дня пам’яті і примирення, до Дня перемоги над нацизмом в Другій світовій війні, до Дня медичного працівника, до Дня державної служби, до Дня Конституції України, Дня державного прапора України, Дня незалежності України, святкування Дня партизанської слави та визволення Коропщини від нацистських загарбників, до Дня вчителя, Дня захисника України та українського козацтва,  Дня працівника соціальної сфери, Всеукраїнського дня працівників культури та аматорів народного мистецтва, до Дня революції Гідності та Свободи, до Дня місцевого самоврядування, до Дня ліквідатора, з нагоди урочистого відкриття пам’ятних дощок  українським письменникам, уродженцям Коропщини Федору Дудку та Івану Шкураю (с. Шабалинів), Петру Кузьменку (смт. Понорниця);

•        масові гуляння – «Проводи зими», «Масляна», «Стрітення», День молоді, «Ой, на Івана, та й на Купала»;

•        районний огляд фестиваль кращих аматорських танцювальних колективів та окремих виконавців «Сонячні промені»;

•        увічнення пам’яті Небесної Сотні, молебні за загиблими героями та за мир в Україні;

•        традиційний Свято-Миколаївський ярмарок;

•        День села – Понорниця, Покошичі, Сохачі, Криски, Іваньків, Верба.

 

 Проблемні питання, які потребують вирішення:

•        Капітальний ремонт Понорницького міського будинку культури.

•        Поточні ремонти клубних закладів у сільській місцевості.

•        Покращення матеріально-технічної бази клубних закладів.

•        Придбання сценічних костюмів.

•        Встановлення пандусів у Райгородоцькому, Вербівському та Мезинському СБК.

 

Мережа бібліотек  не змінювалась (8 бібліотек  – припинено діяльність – Будищенська, Горохівська, Курилівська, Осьмаківська, Придеснянська, Розльотівська, Городищенська, Райгородська).

КІлькість клубів-бібліотек – 3  (Пустогребельський,  Жернівський, Тарасівський. Призупинена робота Бужанського клубу-бібліотеки).

Клубами-бібліотеками обслужено: користувачів - 42, видано документів – 581.

Кількість бібліотечних пунктів - 9, обслужено користувачів - 123 , видано документів – 1393.

Призупинені бібліотеки плануються закрити в 2019 році.    

Коропська ЦБС у 2018 році широко популяризувала літературу з історії України, української мови та літератури, краєзнавства, народознавства та патріотичного виховання.

Вся робота, яка проводилась в Коропській ЦБС, була  направлена на  формування позитивного іміджу бібліотеки, розвиток реклами. Наша робота також направлена на виявлення потенційних партнерів для роботи, на розширення асортименту форм, методів бібліотечної практики, формування комфортного бібліотечного середовища, на співпрацю з іншими закладами культури, навчальними закладами, громадськими організаціями.                                      

 

Для наочної популяризації краєзнавчої літератури, щоб найефективніше наблизити краєзнавчий фонд до користувача, були організовані:

постійно діючий краєзнавчий куточок «Мій край – найкраще місце на землі», виставка-реклама «Нові матеріали про рідний край», виставка ретросвітлин «Містечко Короп: погляд в минуле».

Продуктивно проходили заходи інформаційного характеру: інформаційний кейс «Коропщина – газетним рядком». Для цього заходу були використані архівні документи, підшивки районної газети з 1952 року, а також переглядали віртуальні сторінки  «Коропщина»,  «Типовий Короп»,  «Коропщина  спортивна». Таким чином, вдалося  відтворити історію,  проінформувати користувачів про Коропщину за період часу в 70 років.

Користуються популярністю такі краєзнавчі заходи, як зустрічі або відкриття нових імен.  В 2018 році відбувся вечір-вшанування «Їм вклоняється рідна Коропська земля», «Корифеї Київської сцени – наші земляки», вечір-відкриття молодих талантів «Талановиті паростки краю». Таким відкриттям стала молодий педагог, вчителька української мови, талановита поетка, краєзнавець, поціновував народних звичаїв краю.

   «Д. Многогрішний – гетьман Сіверський» - назва науково-практичної конференції до 350-річчя проголошення Дем’яна  Ігнатовича  гетьманом Лівобережної України. В ній разом з істориками та краєзнавцями з Чернігова, Києва та Батурина взяли участь і працівники центральної бібліотеки.

Урок житейської мудрості «Що не родина – своя історія» відкрив цілі талановиті неординарні родоводи Коропської землі.

Вечір-зустріч «Багатий умільцями рідний край» був багатий знайомствами, викладками  робіт,  майстер-класами.

165 – ту річницю від дня народження «зоряного мрійника», автора схеми першого у світі реактивного літального апарата М. Кибальчича в жовтні місяці широко відсвяткували в Коропі. Екскурсія в музеї, запуск макетів літального апарата та науково-практичний семінар, модератором якого виступила виконавчий директор ГО «Товариство «Чернігівське земляцтво  в м. Київ» Т. Літошко, презентувала проект «Знати, любити, берегти». Працівники центральної бібліотеки взяли активну участь у цьому заході.

Звітний 2018 рік почався із знакової події – 100 річчя бою під Крутами, а також Дня Соборності України,  Дня Героїв Небесної Сотні. Цей рік був славен багатьма подіями, державними святами, які стимулювали підняття національного духу  українців. Бібліотека дуже активно працювала в цьому напрямку, були організовані і проведені на високому патріотичному піднесенні такі заходи:

Історичне перехрестя «Наш час настав! З’єднаймося ж усі!», година-реквієм «Подвиг молодих: 100 років по тому». Бібліотека приймала участь в акції  «100 добрих справ  до 100 річчя бою під Крутами».

Урок історичної мужності «Нам не забути славу Крутів» провела також Понорницька бібліотека для дорослих. Метою цих заходів була  поінформованість користувачів про цю трагічну дату в українській історії.    

Потрібний, змістовний,  продуктивний захід відбувся до Міжнародного Дня волонтера – сходинки доброти «Поспішаймо робити добро!»  Першою сходинкою була зустріч з Тептюк О.М., волонтером, дружиною воїна, що захищав наш край на Сході.  Другою сходинкою доброти була участь колективу бібліотеки у зборі речей, теплого одягу, продуктів для захисників. Третьою сходинкою – формування «Бібліотеки воїну», де зібрали літературу місцевих авторів, які люб’язно дарували свої твори.

МОВОЗНАВСТВО ТА ЛІТЕРАТУРОЗНАВСТВО  -  невід’ємна частина в роботі бібліотеки. Питання мови стоїть дуже гостро в Україні. Бібліотека проводить заходи, які вчать шанувати, любить рідну мову, знати українську літературу. В бібліотеці  протягом  року функціонували: тематична книжкова вітрина «Краса художнього слова в сучасній українській літературі», книжкові виставки «Нові книги, що надійшли до бібліотеки», «Вас це зацікавить», «Українські письменники та їх твори», «До мови доторкнімось серцем», «Смак сучасної української літератури», виставка-дискусія «Є мова – значить є держава».

Вже стало традицією в читальній залі бібліотеки проводити цикл літературних читань. В цьому році такі читання проходили щоквартально. «В.Стус: Україні він серце віддав», « Тарасове могутнє слово», «Леся Українка: щоб не плакать, я сміялась», «Л.Костенко: поезія для мене, то є скарб», «Ганна Барвінок: таємниця великого кохання», «О.Олесь: гармонія життя і творчості», «Марко Вовчок: жіночність з чоловічим ім’ям».

 

Коропська школа мистецтв має два філіали: с. Атюша та смт. Понорниця.

Лауреати, які стали переможцями  Всеукраїнських  та Міжнародних конкурсів:

•        Душко Назар Олександрович (13.02.2007 р.н.) – Коропська школа мистецтв, XVII  Всеукраїнський юніорський конкурс інструментально-виконавської майстерності, квітень 2018 р. м. Ніжин  - золотий  диплом.

•        Мокебе Артем Луісович (03.07.2007 р.н.) – Коропська школа мистецтв, XVII Всеукраїнський юніорський конкурс інструментально-виконавської майстерності, квітень 2018 р. м. Ніжин — срібний диплом.

•        Танцювальний колектив «Алькор»-КШМ. Керівник Медведь К.С. Міжнародний фестиваль-конкурс хореографії «Соняшник» травень 2018 м. Київ:

-        номінація «Сучасний танець» - 3 місце;

-        номінація «Народний сценічний танець» - 2 місце.

В Чернігівському музичному училищі ім. Л.М. Ревуцького навчається 5 учнів; в Ніжинському училищі культури ім. М. Заньковецької – 9 учнів.