Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://kpadm.cg.gov.ua/old

back

Ювілей «зоряного мрійника» відзначила Коропщина

31 жовтня 2018

165-ту річницю з дня народження автора схеми першого у світі реактивного літального аппарата Миколи Кибальчича сьогодні відсвяткували на території родової садиби винахідника, а нині меморіального музею М.І. Кибальчича. 

 

До святкування долучилося не лише керівництво району та об’єднаної територіальної громади, завітали на свято й гості із громадської організації «Чернігівське земляцтво у м. Київ», історики-краєзнавці Чернігівщини, а також за сприяння земляцтва відвідала Короп знімальна група, яка створює документальний фільм про нашого видатного земляка.

Співробітник Коропського регіонального історико-археологічного музею Григорій Касьяненко провів для учасників заходу екскурсійну лекцію, в ході якої познайомив присутніх з історичними об’єктами, пов’язаними з життям родини Кибальчичів. Також організатори свята підготували біографічну вікторину на тему «Що ми знаємо про Кибальчича?». Дорослі та юні знавці охоче відповідали на запитання, ще б пак, адже за кожну правильну відповідь вони отримували цукерки. А на найкращого знавця біографії Кибальчича чекав ще один приємний сюрприз – унікальна чашка з логотипом Коропа.

 

Останнім часом до нас в традицію входить дарування на урочисті заходи ексклюзивних тортів від місцевого кондитера Ю.Лаврик. Сьогоднішнє свято не стало виключенням. Від дегустації цього «космічного» іменинного торта не відмовився б, мабуть,  і сам Микола Кибальчич.

 

Запуск моделей ракет - ще одна традиція до дня народження винахідника. Гуртківці «Ракетомоделювання» Коропського центру дитячої та юнацької творчості вкотре довели, що у відомого земляка не переводяться послідовники, а слава Коропщини космічної подовжується в нащадках.

 

Далі святкування продовжилося у глядацькому залі Коропському будинку культури науково-практичним семінаром. Модератор семінару, виконавчий директор ГО «Товариство «Чернігівське земляцтво в м. Київ» Тетяна Літошко презентувала спільний проект «Знати, берегти, любити" від Українського культурного фонду та Чернігівського земляцтва.

 

З 165-ю річницею народження М.Кибальчича привітав в.о. голови райдержадміністрації Віктор Кузуб. Керівник Коропського історико-археологічного музею Тамара Гриценка познайомила учасників заходу зі сторінками створення та діяльності меморіального музею. А винахідника Кибальчича як особистість в історії створення української космонавтики представила краєзнавець Валентина Михайленко.

 

В ході заходу піднімалися питання щодо перспективи розвитку музейної справи та вплив особистостей на формування патріотичної свідомості молодих українців, а також звучали народні пісні у виконанні народного аматорського хорового колективу «Калиновий цвіт».

 

 

Цього дня пам’ять видатного винахідника Миколи Кибальчича вшанували покладанням квітів до його пам’ятних знаків на території меморіального музею та у парку ім.Кибальчича. Також квітами пом’янули маршала авіації Сергія Руденка, котрий свого часу зробив неабиякий вклад у створення в Коропі музею М. Кибальчича.

 

 

Райдержадміністрація