Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://kpadm.cg.gov.ua/old

back

Відійшов у вічність Олександр Григорович Боровик

08 жовтня 2018

В суботу, 6 жовтня, перестало битися серце у Олександра Григоровича Боровика. Це легендарна людина на теренах нашого району та області. Керівник ТОВ «Агрофірма «Авангард-А» та виробничо-наукового селекційного центру з м’ясного та молочного скотарства «Авангард», політик, Герой Соціалістичної Праці, Герой України.

Народився Олександр Боровик 20 листопада 1938 року в селі Свердловка Понорницького району Чернігівської області (нині це с.Деснянське Коропського району Чернігівської області). Після закінчення семирічки, у 1954 – 1955 роках, працював у колгоспі «Авангард» рідного села. У 1955 – 1956 роках навчався в Дігтярівській школі механізації сільського господарства (Варвинський район Чернігівської області), після закінчення якої працював трактористом Авдіївської МТС (Сосницький район Чернігівської області).

У 1957 – 1959 роках проходив строкову військову службу у місті Воркута (Комі АРСР, РРФСР). Повернувшись у Свердловку, працював комбайнером, бригадиром тракторної бригади, механіком у колгоспі «Авангард». У лютому 1967 року односельці обрали його головою колгоспу «Авангард». Працюючи на цій посаді, закінчив Ніжинський технікум механізації сільського господарства, а 1973 року – Українську сільськогосподарську академію, отримавши диплом вченого агронома.

1981 року за високі показники у виробництві сільськогосподарської продукції колгосп «Авангард», очолюваний О. Боровиком, було нагороджено орденом Трудового Червоного Прапора, орденами й медалями нагороджено багатьох трудівників, а керівникові присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці.

У селі Свердловка за керівництва О. Боровика запроваджено повний цикл виробництва і переробки сільськогосподарської продукції. Тут зведено тепличне господарство, м’ясо-молочний переробний комплекс, хлібопекарню, будинок культури, школу, дитсадок, торговельний комплекс, зал урочистих подій. Учителі, медики, спеціалісти і працівники сільгосппідприємства та Мезинського національного природного парку (його центральна садиба розміщена у Свердловці) повністю забезпечені житлом зі всіма зручностями. За сприяння О.Боровика село було газифіковане найпершим у районі.

Указом Президента України від 13 липня 2002 року за видатні особисті заслуги в розвитку сільського господарства, багаторічну працю та громадську діяльність йому присвоєно звання Героя України з врученням ордену Держави.

О. Боровик зробив вагомий внесок у реформування агропромислового комплексу України. У 1990 – 1992 роках він – голова Ради колгоспів Української РСР, від 1992 року очолював Всеукраїнську раду колективних сільськогосподарських підприємств, від лютого 2001 року – Всеукраїнський союз сільськогосподарських підприємств. Був заступником голови комісії з розробки Національної програми розвитку сільськогосподарського виробництва на 1996 – 2005 роки, членом комісії з питань аграрної і земельної реформи при Президенті України (1995 – 1999), членом комісії з питань аграрної політики при Президенті України (1999 – 2001), позаштатним радником Президента України.

У 1992 – 1996 роках був членом Вищої ради і Президії Селянської партії України. У листопаді 1996 року очолив ініціативну групу із створення Аграрної партії України, у грудні 1996 року його обрано заступником голови партії, у травні 1999 року – членом політради партії.

О. Боровик – народний депутат України II скликання.

Нагороджений двома орденами Леніна (1971, 1981), орденом Держави (2002), орденом Ярослава Мудрого V ступеня (1998), медалями ВДНГ СРСР: золотими – 1978, 1985, 1991 роки, срібною – 1989 рік.

Заслужений працівник сільського господарства України, почесний член Української академії аграрних наук, почесний професор Національного аграрного університету, почесний президент аграрного союзу України. На честь нього ще за життя був установлений пам’ятний знак на Алеї Героїв у Коропі.

Можна безкінечно перераховувати добрі справі, які він встиг зробити для людей і для держави. Пам'ять про цю непересічну особистість назавжди залишиться в серцях не лише односельців, які живуть у Деснянському, а й у серцях всіх жителів Коропського району.

Нехай добрі янголи оберігають його спокій. Світлої пам’яті і Царства Небесного!

Коропська райдержадміністрація