Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://kpadm.cg.gov.ua/old

back

Жителям району  - про аспекти створення патронатних сімей

13 квітня 2018

12 квітня у приміщенні РЦЗ відбувся інформаційний семінар з питань патронатного виховання. Основна мета зустрічі з безробітними – донести до них інформацію про можливість тимчасового працевлаштування. Аби клієнти центру зайнятості отримали максимум потрібних відомостей, на захід запросили директора районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Оксану Тептюк.

Спецііаліст  центру зайнятості Тетяна Марченко зазначила, що опіка над дітьми, котрі через різні причини опинилися в складних життєвих обставинах, нині розглядається як альтернатива працевлаштуванню. Адже патронатним вихователям держава виплачує кошти і за докладені зусилля на виховання дітей, і для їхнього утримання. Вона наголосила, що фахівці ЦЗ, проаналізувавши професійно-кваліфікаційний склад безробітних, запросили на зустріч тільки тих, хто відповідно до освіти та досвіду роботи може пройти відбір у патронатні вихователі.

Оксана Тептюка поінформувала присутніх про альтернативні форми сімейного виховання: прийомні чи опікунські сім’ї, дитячі будинки сімейного типу, де перебувають сироти і діти, позбавлені батьківського піклування, а також повела мову про найновішу можливість повноцінного виховання неповнолітніх у патронатних сім’ях. Вона повідомила, хто може претендувати на такий вид зайнятості, яку кількість підопічних, що перебувають у зоні ризику, можна прийняти у свою сім’ю. Окремо йшлося про фінансове забезпечення патронатних вихователів, вимоги до кандидатів, пакет документів, який необхідно подати у разі прийняття рішення стати для дітей другою родиною.

Представник соціальної установи озвучила й статистичні дані. За її словами, станом на 01.04.2018 року на обліку в службі у справах дітей Коропської РДА перебуває 9 сиріт віком до 18 років і 59 дітей, що позбавлені батьківської опіки. У районі функціонує 6 прийомних сімей та 6 дитячих будинків  сімейного типу, де проживає 56 дітей, налічується 38 сімей, що опинилася в складних життєвих обставинах, а патронатного виховання потребують 4 хлопчиків і дівчаток, які на даний час перебувають у Ніжінському цетрі соціально-психологічної реабілітації .

Сектор інформаційної діяльності та

комунікацій з громадськістю райдержадміністрації