Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://kpadm.cg.gov.ua/old

back

Як запобігти розповсюдженню сказу в районі, вирішували на засіданні ДНПК при Коропській РДА

10 січня 2018

9 січня в малому залі засідань районної ради під головуванням в.о. голови райдержадміністрації, голови Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії Віктора Кузуба відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії з питання ліквідації сказу тварин на території Коропського району. Подія, яка слугувала причиною для проведення позапланового засідання, - це напад скаженої вовчиці, що тероризувала  Розльоти протягом двох днів, покусала трьох мешканців села та шість собак.

Першою жертвою вовчиці 4 січня близько 19-ї години вечора стала собака, яка захищала своє обійстя, куди й завітала непрохана гостя. Близько 20-ї години хижачка блукала вже по сусідньому двору, де покусала господарку. Ще пізніше вовчиця спробувала напасти на 14-річну дівчину, яка поверталася від подружки додому. В руках дівчини був рюкзак із ноутбуком. Рятуючись від скаженої тварини, їй довелося пожертвувати цінною технікою, в яку вчепилася зубами хижачка, що дало можливість сховатися за хвіртку і лишитися неушкодженою.

Під ранок 5 січня жертвами вовчиці стало ще троє собак та жінка, яка о 5-30 год поспішала на автобус. Також цього дня тварина забігла ще на одне подвір’я та напала на двох собак і господаря, якому заподіяла глибоких рваних ран та відкусила два пальця.

Біля 9-ї години ранку з мисливської рушниці хижачку застрелив голова мисливсько-рибальського підприємства «Коропське» Анатолій Губар. Травмованих собак довелося знищити і спалити. Проведене дослідження підтвердило підозру захворювання вовчиці на сказ.

Про дану ситуацію доповів заступник голови Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Коропський районній державній адміністрації Микола Максименко. Він також проінформував, що вживаючи всіх необхідних профілактичних заходів у селі Розльоти, працівниками ветеринарної служби протягом 6-9 січня 2018-го року були проведені подвірні обходи з метою виявлення покусів людей та тварин, щеплено від сказу 22 собаки, 41 кота, 2 корови, 2 вівці та 8 кіз; подвір’я, на яких побувала скажена вовчиця, продизинфіковані.

«Питання профілактики сказу тварин неодноразово розглядалися на засіданнях ДНПК при Коропській РДА, однак ці заходи виконуються не в повній мірі. Основними причинами складної ситуації щодо сказу тварин є недостатній контроль за виконанням правил утримання собак і котів, халатність їх власників, особливо тих, що проживають на околицях сіл, та не бажають вакцинувати тварин проти сказу або відмовляються від їх надійної фіксації при проведенні щеплень. Протягом 2017 року через укуси до Коропської лікарні за медичною допомогою звернулося 33 осіб. Як правило, зараження людей відбувалося через домашніх улюбленців, - зазначив під час засідання Микола Максименко.

Керівники підприємств, що користуються мисливськими угіддями, а саме голова мисливсько-рибальського підприємства «Коропське» Анатолій Губар та директор СП «Бересна» Едуард Карпушкін, прозвітували щодо проведення відстрілу диких тварин, зокрема депопуляції диких свиней.

Віктор Кузуб звернув увагу присутніх на потребу створення запасу необхідних ліків для антирабічного лікування, а також посилення профілактичних заходів щодо недопущення поширення цієї страшної хвороби.

З метою покращення епізоотичної та епідемічної ситуації зі сказу комісія прийняла рішення «Про введення карантинного обмеження по сказу вовків на територію с. Розльоти, Розльотівської сільської ради», що дозволяє провести заходи з локалізації і ліквідації вогнища сказу вовків на загрозливій території.

 

Сектор інформаційної діяльності
і комунікацій з громадськістю райдержадміністрації