Коропська РДА
   Анонси
    

    

    


   Назад

   День вишиванки – свято єднання усіх українців

   Все більшої популярності набирає неофіційне свято Всесвітній день вишиванки. Хоча воно зовсім нове і має історію в 11 років, коли одна студентка Чернівецького національного університету запропонувала взяти участь у акції «Вдягни вишиванку», і всі студенти її факультету прийшли на заняття в українському національному вбранні. Та з кожним наступним роком акція все більше розширювала кордони і до неї стали приєднуватися не тільки українці, що проживають на території України, але й представники української діаспори за кордоном. Віднині в кожен третій четвер травня українці вдягають вишиванки, що символізує наше єднання незалежно від мови, якою спілкуємося, політичних поглядів чи віросповідання.

   18 травня працівники державних установ Коропа також долучилися до святкової акції «Вдягни вишиванку» і прийшли на роботу в вишитому етнічному одязі.

   Цього року Всесвітній день вишиванки співпав з Міжнародним днем музеїв. Тож працівники Коропського регіонального історико-археологічному музеї вирішили сумістити ці два свята і організували день відкритих дверей з представленням святкової програми «Дивовижний світ творчості».

   У заході взяли участь в.о. голови райдержадміністрації Валентина Саволєй, голова районної ради Михайло Мазуренко та Коропський селищний голова об’єднаної територіальної громади Віктор Журавель.

   Ведучі заходу через спілкування та перегляд відеороликів познайомили присутніх з історією виникнення свята Всесвітнього дня вишиванки, особливостями та символізмом українських орнаментів, народними оберегами, а також технікою вишивки. Особливого забарвлення заходу додали музичні композиції у виконанні Максима Сломінського. В експозиції функціонували три виставки художніх майстрів: живопису - Анатолія Книра, графіки - Вікторії Коток та вишивки хрестиком - Олени Шевченко. На завершення організатори заходу пригостили гостей короваєм та узваром.

   Сектор інформаційної діяльності
   і комунікацій з громадськістю райдержадміністрації >

   Назад    

   22 Травня 2018 12:58
   02 Квітня 2018 09:15
   30 Березня 2018 10:38
   19 Березня 2018 10:54
   06 Березня 2018 11:42
   05 Березня 2018 12:49
   23 Листопада 2017 10:05
   08 Листопада 2017 12:49