Коропська РДА
   Анонси
    

    

    


   Назад

   Збережемо бджолу – збережемо планету!

   «Через чотири роки після загибелі останньої бджоли на Землі загинуть і люди»
   Альберт Ейнштейн

   Кому-кому, а батькові «теорії відносності», одному з творців найстрашнішої зброї – ядерної – довіряти можна.

   Недаремно у червні 2000 року в Німеччині був зареєстрований Всесвітній Фонд захисту бджіл, мета якого – запобігання загибелі бджіл і збереження екологічного балансу природи.

   Чи є для таких побоювань підстави? На це запитання можна відповісти лише однозначно: так!

   Фахівці галузі бджільництва знають: найбільш працьовитий і корисний вид комах з’явився, на думку палеонтологів (вчені, що досліджують організми, які існували в минулі геологічні періоди), з’явився 40 мільйонів років тому.

   Феномен цієї маленької крилатої трудівниці нерозгаданий і досі. Адже вона приносить користь не тільки продуктами своєї життєдіяльності, але й повсякденним творінням життя на Землі. Плодами її невтомної роботи повсякчас користуються люди, зміцнюючи свій організм всією палітрою поживних речовин.

   Однак в останні роки бджола переживає не найкращі часи. У багатьох країнах загинуло від 20 до 80 відсотків бджолиних родин.

   Що ж могло так різко вплинути на життя маленької невтомної трудівниці?

   На думку спеціалістів, які проводили спеціальні дослідження причин масової загибелі бджіл, причинами можуть бути такі явища, як нова поява збудників (патогенів), комбінація різного роду стресів, що сприяє більшій сприйнятливості до збудників, поява в навколишньому середовищі хімічних речовин, що викликають зниження опору до збудників, надмірне використання комах на промислових пасіках, що змушує бджіл шукати інші приміщення, зміни в оточуючому середовищі, які викликали скорочення кількості рослин, що дають поживу для бджіл тощо.

   Тобто висновок напрошується один: передусім людина своєю діяльністю у повсякденному житті не замислюється над наслідками свого втручання в навколишній світ. І відтак може стати могильником не тільки бджолиного, але й людського роду.

   Власне, аби пророцтво великого Альберта Ейнштейна не збулося, звертаємо увагу сільгоспвиробників на необхідність обов’язкового дотримання ними вимог законодавства при застосуванні засобів захисту рослин у сільському та лісовому господарстві з метою збереження комах-запилювачів, зокрема бджіл.

   Нагадуємо, що стаття 37 Закону України «Про бджільництво» зобов’язує фізичних та юридичних осіб, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин, не пізніше ніж за три доби до початку обробки через засоби масової інформації попередити про це пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до десяти кілометрів від оброблюваних площ, з повідомленням дати обробки, назви препарату, ступеня і строку дії токсичності препарату.

   А також звертаємо увагу сільськогосподарських товаровиробників в галузі рослинництва про дотримання Інструкції щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл, дотримання Державних санітарних правил авіаційного застосування пестицидів і агрохімікатів у народному господарстві України.

   Крім того, статтею 38 Закону України «Про бджільництво» передбачена дисциплінарна, адміністративна, цивільно-правова або кримінальна відповідальність за порушення вимог нормативних актів у цій сфері.

   Сектор інформаційної діяльності та
   комунікацій з громадськістю РДА

   Назад    

   02 Квітня 2018 09:15
   30 Березня 2018 10:38
   19 Березня 2018 10:54
   06 Березня 2018 11:42
   05 Березня 2018 12:49
   23 Листопада 2017 10:05
   08 Листопада 2017 12:49