Коропська РДА
   Анонси
    

    

    

   Фонд соціального страхування

   Назад

   Уряд затвердив бюджет Фонду соціального страхування України з урахуванням збільшення страхових виплат

   14 лютого Кабінетом Міністрів України прийнято постанову «Про затвердження бюджету Фонду соціального страхування України на 2018 рік», у якій передбачено видатки ФССУ на поточний рік у розмірі 22 038,885 млн гривень.

   Затверджений бюджет дозволить Фонду соціального страхування України провести осучаснення і перерахунок щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві та членам їх сімей і забезпечити безперебійне фінансування усіх виплат і послуг, передбачених чинним законодавством.

   За словами директора виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України Євгена Баженкова, з 1 січня 2018 року було проведено осучаснення страхових виплат для всіх потерпілих, які перебували на обліку у 2008–2011 роках, збільшені виплати отримали близько 170 тисяч потерпілих та членів родин, що втратили годувальника.

   «Наступне збільшення виплат потерпілим на виробництві та членам їх сімей відбудеться 1 березня поточного року – страхові виплати зростуть на 20 % для майже 207 тисяч осіб», – зазначив Євген Баженков.

   Нагадаємо, бюджет ФССУ на цей рік було затверджено правлінням Фонду 12 вересня 2017 року.

   «Бюджет Фонду є бездефіцитним і дозволить у повному обсязі профінансувати надання матеріального забезпечення, страхових виплат, медичних і соціальних послуг. Зокрема, на матеріальне забезпечення та соціальні послуги передбачено 11 млрд 803 млн грн, на страхові виплати – 8 млрд 338 млн грн, на медичну і соціальну допомогу спрямовано 612 млн грн», – зазначив голова правління Фонду соціального страхування України Володимир Саєнко.

   Загальний обсяг дохідної частини бюджету Фонду з урахуванням залишку коштів на початок року визначено в сумі 22 884,483 млн гривень.

   Прес-служба виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України

    

   ******************

    

   Під час виконання службових обов’язків у 2017 році травмувались 4 965 осіб

   Протягом 2017 року робочими органами виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України зареєстровано 4 965 потерпілих на виробництві. З них 332 випадки виявилися смертельними.

   Зафіксовано зменшення кількості смертельно травмованих осіб порівняно з 2016 роком на 8,8% (32 випадки). Водночас, загальна кількість нещасних випадків на виробництві зросла на 4,2% (199 випадків).

   «Одним із важливіших шляхів зменшення рівня виробничого травматизму є об’єднання зусиль усіх зацікавлених сторін – Фонду, держави, роботодавців, профспілок і самого працівника із забезпечення дотримання правил охорони праці, адже переважна більшість нещасних випадків трапляється через організаційні причини. У бюджеті ФССУ на цей рік ми передбачили 22,6 млн гривень на профілактичні заходи, зокрема, навчання спеціалістів, які вирішують питання охорони праці, розроблення відповідних нормативно-правових актів, проведення комплексу заходів з пропаганди безпечних і нешкідливих умов праці», – зазначає директор виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України Євген Баженков.

   До переліку найризикованіших професій за рівнем виробничого травматизму потрапили гірник очисного забою, водій автотранспорту та прохідник.

   Найбільш травмонебезпечною галуззю економіки є добувна промисловість і розроблення кар’єрів. Доля нещасних випадків тут складає 18,9% (936 осіб травмовано, з них 31 – смертельно). Найбільше смертельних випадків зафіксовано у сфері транспорту і логістиці – з 487 випадків травматизму 65 виявилися смертельними.

   За гендерним принципом рівень травматизму розподіляється нерівномірно: 74% постраждалих на виробництві складають чоловіки (3 674 особи) та 26% – жінки (1 291 особа).

   За віковим розподілом найбільш уразливими виявилися працівники віком від 50 до 59 років (25,6% від загальної кількості).

   Прес-служба виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України

    

   *****************

   Надходження до Фонду соціального страхування від ЄСВ склали

   16,6 млрд гривень

   Доходи Фонду соціального страхування України від сплати єдиного соціального внеску у 2017 році склали 16 млрд 656 млн гривень.

   Як повідомив директор виконавчої дирекції Фонду Євген Баженков, у 2017 році частка Фонду соціального страхування у загальному фонді ЄСВ становила 9,14%.

   Відповідно до законодавства, наповнення бюджету Фонду здійснюється шляхом сплати фізичними та юридичними особами єдиного соціального внеску.

   Фонд забезпечує реалізацію завдань соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, та у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності.

   «Фондом своєчасно і у повному обсязі забезпечується виконання своїх завдань і здійснюються видатки, зокрема, на матеріальне забезпечення застрахованих осіб, одноразову допомогу та щомісячні страхові виплати потерпілим на виробництві і членам їх сімей, надається комплекс медичних та соціальних послуг», - пояснив Євген Баженков.

   Станом на 01 січня 2018 року кількість страхувальників у Фонді становила 3002 млн осіб. З них: юридичних осіб – 1 245 млн, фізичних осіб – 1 757 млн.

   Прес-служба виконавчої дирекції

   Фонду соціального страхування України

    

   ********************

   СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ

   ЗАСТРАХОВАНИХ ОСІБ - ГАРАНТУЄМО!

                                                                    

    У Конституції України задекларовано, що життя і здоров’я людини є найвищою соціальною цінністю. Кожен має право на працю, на належні, безпечні і здорові умови праці, гарантії щодо соціального захисту, охорони життя та здоров’я у процесі трудової діяльності.     

   Після утворення Фонду соціального страхування України громадяни отримали надійні гарантії щодо їх соціального захисту у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, вагітністю і пологами, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, охорони життя та здоров’я.

   Бахмацьке відділення управління виконавчої дирекції Фонду в Чернігівській області виконує свої функції на території Бахмацького, Борзнянського та Коропського районів, де розміщені 4365 суб’єктів господарської діяльності, зареєстрованих у Фонді, з середньообліковою кількістю понад 17,5 тис. штатних працівників.

   Соціальна захищеність застрахованих осіб - найважливіший напрям роботи відділення. За 2017 рік застрахованим особам виплачено понад 14,7 млн грн, в тому числі: понад 6,5 млн грн сплачено за лікарняними листками у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, понад 2,5 млн грн допомоги по вагітності і пологах, понад 100,6 тис. грн допомоги на поховання застрахованих осіб, понад 4,9 млн грн страхових виплат та 288 тис. грн медико-соціальних послуг потерпілим на виробництві та членам їх сімей, 173 особам оплачено лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів.

   На відміну від інших страхових фондів усі види виплат та послуг, які надає Фонд, не тільки декларовані, але й гарантовані. Всі виплати здійснюються вчасно.

   Важливим напрямом також є профілактична робота з охорони праці, що проводить страховий експерт з охорони праці, діяльність якого спрямована на пропаганду безпечних умов праці через засоби масової інформації та роботу з роботодавцями, оскільки зрозуміло, що нещасний випадок легше попередити, вклавши кошти у створення безпечних умов праці, ніж нести моральну відповідальність і матеріальні витрати для відновлення зруйнованих після аварій виробництв і допомоги постраждалим. У 2017 році в масштабі відділення зареєстровано зменшення рівня виробничого травматизму, порівняно з попереднім роком, з 7 до 5 випадків.

   Відділення було одним з ініціаторів розроблення та виконання районних Програм покращення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на 2013-2017 роки.

   Колектив відділення докладає максимальних зусиль для забезпечення соціальних гарантій застрахованим особам, передбачених чинним законодавством.

                                          Бахмацьке відділення

                                         управління виконавчої дирекції Фонду соціального

   страхування України в Чернігівській області

                                

    

    

   Право на реабілітаційне лікування за кошти Фонду соцстрахування має кожен працевлаштований українець

   Медична реабілітація після перенесених захворювань і травм у санаторно-курортних закладах здійснюється за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, який покриває 100% витрат на проходження відновлювального лікування.

    ФССУ фінансує медичну реабілітацію за профілями: нейрореабілітація, м’язово-скелетна реабілітація, кардіо-пульмонарна реабілітація, медико-психологічна реабілітація учасників АТО, реабілітація після оперативних втручань на органах зору, реабілітація при порушенні перебігу вагітності, інша (соматична) реабілітація (після оперативних втручань на органах травлення, сечостатевої системи, жіночих статевих органах).

   Правом на відновлення здоров’я за рахунок коштів ФССУ може скористатись кожна застрахована особа (яка сплачує та/або за яку сплачується ЄСВ) у разі настання страхового випадку в період роботи. Підтвердженням потреби подальшого лікування у реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу є висновок лікарсько-консультативної комісії.

   Аби особа отримала відновлювальне лікування, медичний заклад має поінформувати робочий орган Фонду про страховий випадок пацієнта, що має покази для проходження реабілітації.

   «Реабілітація стосується людей, що часто не мають фізичної можливості ані збирати довідки, ані йти до Фонду за путівкою. Тому при розробці нового механізму надання реабілітаційного лікування ми керувались принципом зробити порядок максимально прозорим і зручним для людини, – зазначає голова правління Фонду соціального страхування України Володимир Саєнко. – Тепер не потрібно не лише збирати жодних довідок, але й ходити по кабінетах – щойно лікувальний заклад повідомляє Фонд про особу, яка потребує реабілітації, для пацієнта процес автоматизується: працівник ФССУ приходить в стаціонар до хворого, від якого необхідно лише пред’явити паспорт і ідентифікаційний код, усю іншу інформацію Фонд самостійно дізнається в електронному реєстрі – без участі застрахованої особи».  

   Застрахована особа має право вільного вибору реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу відповідно до показань. Тривалість відновлювального лікування залежить від медичних показань та може становити до 24 днів.

   Станом на 12 лютого поточного року на реабілітаційне лікування за новою процедурою направили 1200 осіб.

   Нагадаємо, відповідно до рішень правління ФССУ, з 01 січня 2018 року механізм замовлення та розподілення путівок на відновлювальне лікування за рахунок коштів Фонду замінило адресне забезпечення медичною реабілітацією, яке передбачає укладення тристороннього договору – між Фондом, санаторієм і хворим, та має на меті покращити ефективність надання послуг і збільшити кількість осіб, які матимуть можливість відновити здоров’я на базі санаторіїв.

   Прес-служба виконавчої дирекції
   Фонду соціального страхування України

   ************

   Запровадження електронного реєстру унеможливить махінації з лікарняними листками

   Фонд соціального страхування спільно з Міністерством соціальної політики, Міністерством охорони здоров’я працює над впровадженням електронного реєстру листків непрацездатності.

   Передбачається, що замість існуючої нині системи видачі лікарняних листків на бланках суворої звітності буде запроваджено електронний реєстр. Він надаватиме доступ лікарям, роботодавцям, застрахованим особам та представникам фонду доступ у межах повноважень до інформації про лікарняні листи.

   Відповідно до проекту концепції нової системи лікар буде мати можливість здійснити видачу електронного листка непрацездатності з будь-якого засобу інформатизації (комп’ютер, планшет смартфон). Ідентифікація і доступ користувача до особистого кабінету в системі реєстру буде проходити за аналогом роботи системи «Приват24».

   За словами директора виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України Євгена Баженкова, відкриття листка непрацездатності буде проходити у режимі реального часу, саме по факту встановлення лікарем тимчасової непрацездатності застрахованої особи.

   «У реєстрі буде відображатися час видачі листка непрацездатності, заклад охорони здоров’я та вид захворювання. Далі лікар ставить свій електронний підпис і лікарняний лист відразу фіксується в реєстрі. З цього моменту його може бачити і роботодавець, і відповідний спеціаліст Фонду соціального страхування України», - зазначив Євген Баженков.

   За його словами, всі дані будуть автоматично перевірятися системою на відповідність реєстру страхувальників. І у випадку невідповідності даних просто не зареєструє документ у системі. Це унеможливить видачу листка непрацездатності неіснуючим працівникам неіснуючих підприємств, обіг фальсифікованих та підроблених листків, а також відкриття листка непрацездатності одночасно в декількох закладах охорони здоров’я.

    

   Прес-служба виконавчої дирекції
   Фонду соціального страхування України

   *****************

   Адресною реабілітацією з початку року забезпечили вже більше 600 осіб

   Відповідно до рішень правління Фонду соціального страхування України, з 01 січня 2018 року механізм замовлення та розподілення путівок на відновлювальне лікування за рахунок коштів Фонду замінило адресне забезпечення медичною реабілітацією. За січень поточного року програмою охоплено більше 600 осіб.

   Новий порядок забезпечення лікуванням після перенесених захворювань і травм у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів передбачає спрощення механізму отримання відновлювального лікування для застрахованих осіб і прискорення надання соціальної послуги.

   «Після резолюції лікарсько-консультативної комісії щодо необхідності реабілітації за певним профілем, у лікарню до пацієнта приїжджає фахівець Фонду та разом із хворим заповнює заявку на відновлювальне лікування. Людині надається перелік санаторіїв, які відповідають вимогам по профілю його хвороби, і вона сама обирає. Потім Фонд узгоджує з санаторієм наявність вільних місць і укладається тристоронній договір – між Фондом, санаторієм і хворим», – повідомив директор виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України Євген Баженков.

   Такий крок, зокрема, має на меті збільшити кількість осіб, які матимуть можливість відновити здоров’я на базі санаторіїв.

   За 2017 рік послуги з відновлювального лікування застрахованих осіб і членів їх сімей отримали 26 830 осіб, в тому числі 1 432 дитини у супроводі дорослих.

   Нагадаємо, право на реабілітаційне лікування в санаторно-курортних закладах має кожна застрахована особа за наявності медичних показань. Вартість відновлювального лікування 100-відсотково покривається за рахунок коштів ФССУ.

   Прес-служба виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України

   (044) 206-14-39, 097-723-67-16

   *****************

   У 2017 році на чверть збільшилися видатки на оплату лікарняних листків

   Виплати по тимчасовій втраті працездатності, які здійснює Фонд соціального страхування України, у 2017 році зросли на 25,8 %.

   За повідомленням виконавчої дирекції ФССУ, загалом по листкам непрацездатності у 2017 році Фонд виплатив 5,95 млрд гривень.

   Порівняно з 2016 роком, кількість поданих до оплати лікарняних листків зменшилася на 102 203, що дорівнює 2,6 %. І на 88 035 днів або 0,2 % зменшилася кількість оплачених днів перебування українців на лікарняному.

   Як зазначили у Фонді, витрати на оплату лікарняних листків зокрема та на виплату матеріального забезпечення загалом значною мірою зросли за рахунок збільшення мінімальної заробітної плати в 2017 році до 3 200 грн, що на 1 761,5 грн або 55 % більше ніж середня мінімальна заробітна плата за 2016 рік.

   За словами директора виконавчої дирекції ФССУ Євгена Баженкова, Фонд у повній мірі виконує свої зобов’язання і фінансує всі виплати, передбачені законодавством та рішеннями Кабінету Міністрів України щодо підвищення соціальних стандартів.

   Нагадаємо, Фонд соціального страхування України було утворено шляхом злиття Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві. Новостворений Фонд соціального страхування України забезпечує у повній мірі виконання усіх завдань та функцій, визначених Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», з 1 серпня 2017 року.

   Зокрема, ФССУ забезпечує оплату листків непрацездатності, страхові виплати потерпілим на виробництві та членам їх сімей, надання допомоги по вагітності та пологах і на поховання, забезпечення медичною реабілітацією застрахованих осіб та санаторно-курортним лікуванням потерпілих на виробництві.

    

   Прес-служба виконавчої дирекції
   Фонду соціального страхування України

   ************************

   На третину збільшились витрати на допомогу по вагітності та пологах

   Фонд соціального страхування України минулого року у повному обсязі профінансував виплати вагітним і породіллям. При цьому загальний обсяг таких виплат збільшився порівняно з 2016 роком на 33,4 %. Про це повідомили у виконавчій дирекції ФССУ.

   Загальна сума виплат вагітним, а також тим жінкам, що народили у 2017 році, склала 3,23 млрд грн.

   Директор виконавчої дирекції Фонду Євген Баженков пояснив зростання суми нарахувань та виплат збільшенням мінімальної заробітної плати в 2017 році до 3 200 грн, що на 1 761,5 грн або 55,0 % більше ніж середня мінімальна заробітна плата за 2016 рік (1 438,5 грн).

   Прес-служба виконавчої дирекції
   Фонду соціального страхування України

   ******************

   Фонд соціального страхування України збільшив виплати потерпілим на виробництві

   З 1 січня 2018 року Фонд соціального страхування України збільшив виплати потерпілим від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, а також членам їх сімей. Підвищені страхові виплати майже 170 тисяч осіб отримають вже на початку лютого. Про це повідомили у виконавчій дирекції ФССУ.

   Зростання страхових виплат обумовлене постановою Кабінету міністрів України від 27 грудня 2017 року № 1053 «Про перерахування розміру страхових виплат потерпілим від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, та членам їх сімей», яка набула чинності 1 січня 2018 року.

   Цим документом передбачено осучаснення страхових виплат для всіх потерпілих, які перебували на обліку у 2008–2011 роках. Збільшення відчують близько 170 тисяч потерпілих та членів родин, що втратили годувальника. Максимальна сума збільшення у випадку втрати 100% працездатності складе 1281,92 грн.

   Збільшений перерахований розмір страхових виплат, нарахований у січні поточного року, потерпілі на виробництві (члени їх сімей) отримають на початку лютого.

   Для тимчасово переміщених осіб перерахунок буде проведено робочими органами виконавчої дирекції Фонду за місцем їх тимчасового проживання (перебування).

   За словами директора виконавчої дирекції Фонду Євгена Баженкова, наступне збільшення виплат потерпілим на виробництві та членам їх родин відбудеться у березні поточного року. «З 1 березня буде збільшено розмір щомісячних страхових виплат усім потерпілим на виробництві або членам їх сімей на 20 відсотків, –  повідомив він. – Розмір страхових виплат буде перераховано майже 207 тисячам осіб».

   Довідково: Протягом 2017 року Фонд соціального страхування України здійснив страхові виплати потерпілим на виробництві та членам їх сімей у сумі 5,99 млрд грн (оперативні дані).

    

   Прес-служба виконавчої дирекції
   Фонду соціального страхування України

   (044) 206-14-39, 097-723-67-16

    

   ***************************

   Щодо перерахунку розміру щомісячних страхових виплат

   Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 27 грудня 2017 року № 1053 «Про перерахування розміру страхових виплат потерпілим від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, та членам їх сімей», яка набула чинності з 01 січня 2018 року.

   На виконання рішення цієї постанови Менським відділенням управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області у січні поточного року було здійснено осучаснення страхових виплат потерпілим на виробництві та членам їх сімей за 2008, 2009, 2010, 2011 роки.

   Загальна кількість потерпілих на виробництві (членів їх сімей), які мають право на проведення перерахунку щомісячних страхових виплат склала 216 осіб, у тому числі 5 осіб, які мають на це право в разі втрати годувальника та 28 тимчасово переміщених осіб.

   Із них: 201 особі до розміру середньомісячної заробітної плати, відкоригованої станом на 01 березня 2017 року, було додано суму 1281,92 грн.

   Розмір збільшення щомісячної страхової виплати залежить від відсотка втрати працездатності, а для осіб, що втратили годувальника - від кількості утриманців. Найбільший розмір зростання щомісячної страхової виплати по відділенню становить 1431,92 грн.

   Середнє зростання суми щомісячної страхової виплати потерпілим на виробництві у Менському відділенні 38,1 %.

   Збільшений перерахований розмір страхових виплат, нарахований у січні поточного року, потерпілі на виробництві (члени їх сімей) отримають на початку лютого.

   Для отримання консультацій просимо звертатись за адресами:

   м. Мена, вул. Чернігівський шлях,4/3 (тел. 2-24-30);

   м. Корюківка, вул. Вокзальна, 8 а, (тел. 3-12-38);

   смт Сосниця, вул. Б.Хмельницького, 16, (тел. 2-76-32).


    

   Менське відділення управління 
   виконавчої дирекції Фонду соціального
   страхування України в Чернігівській області

    

   ----------------------------------------------------

   Послуги з відновлювального лікування у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за рахунок коштів Фонду соціального страхування України

    

   Що ж таке відновлювальне лікування? 

   Відновлювальне лікування – це продовження стаціонарного лікування у реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу із спеціальним обладнанням та висококваліфікованим медичним персоналом. Таке лікування допомагає хворим швидше (у середньому 24 дні) повернути працездатність після перенесених хвороб. 

   Хто має право на лікування в реабілітаційному відділенні? 

   На послуги з відновлювального лікування за рахунок коштів Фонду соціального страхування України мають право усі застраховані особи (працюючі) відповідно до медичних показань за рекомендацією лікуючого лікаря та за наявності висновку лікарсько-консультативної комісії лікувально-профілактичного закладу, клініки медичної науково-дослідної установи або жіночої консультації. 

   Застрахована особа, яка брала безпосередню участь в антитерористичній операції (далі - АТО), має право на лікування (у супроводі членів сім’ї: чоловік/дружина, неповнолітні діти) в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу за профілем медико-психологічна реабілітація за рахунок коштів Фонду один раз після демобілізації за наявності відповідних медичних показань. 

   За якими профілями надаються послуги реабілітаційного лікування? 

   За рахунок коштів Фонду застрахованим особам будуть надаватися послуги з реабілітаційного лікування згідно з переліком профілів медичної реабілітації, а саме: 

   1. Нейрореабілітація: 

   - підгострий період інсультів (після оперативних втручань на судинах мозку або без них); 

   - підгострий період черепно-мозкових травм. 

   2. М’язово-скелетна реабілітація: 

   - підгострий період після операцій на опорно-руховому апараті (ортопедичних, травматологічних); 

   - підгострий період опіків; 

   - ревматологічні захворювання. 

   3. Кардіо-пульмонарна реабілітація: 

   - підгострий період інфаркта міокарда (після оперативних втручань на судинах серця або без них); 

   - стан після пролікованої нестабільної стенокардії (після оперативних втручань на судинах серця або без них); 

   - підгострий період після операцій на серці; 

   - підгострий період захворювань легень; 

   - підгострий період після операцій на легенях, у тому числі з приводу гнійних процесів нетуберкульозного характеру; 

   - цукровий діабет. 

   4. Медико-психологічна реабілітація учасників АТО: 

   - порушення адаптації; 

   - розлади по’вязані із споживанням їжі; 

   - неорганічні розлади сну; 

   - соматоформні розлади; 

   - неврастенія. 

   5. Реабілітація після оперативних втручань на органах зору: 

   - підгострий період після оперативних втручань на органах зору. 

   6. Реабілітація при порушені перебігу вагітності: 

   - ускладнена вагітність. 

   7. Інша (соматична) реабілітація: 

   - підгострий період після оперативних втручань на органах травлення; 

   - підгострий період після оперативних втручань на органах сечостатевої системи (оперативного та інструментального видалення каменів з нирок і сечових шляхів, ударно-хвильової літотрипсії); 

   - підгострий період після оперативних втручань на жіночих статевих органах. 

   Які послуги із реабілітаційного лікування надаються санаторно-курортним закладом ? 

   На одну особу вартість одного ліжко-дня лікування в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу розраховується з урахуванням надання санаторно-курортним закладом послуг із реабілітаційного лікування, а саме: 

   - Діагностичних та лікувальних послуг (які надаються за призначенням лікаря та за відсутності протипоказань); 

   - Послуг з харчування; 

   - Послуг з проживання; 

   До розрахунку розміру витрат для особи, яка супроводжує дитину (одного із застрахованих батьків або застрахованої особи, яка їх замінює (опікун, піклувальник) на один ліжко-день перебування в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу враховується проживання та харчування (без лікування). 

   До розрахунку розміру витрат для членів сім’ї застрахованої особи, яка брала безпосередню участь в АТО, на один ліжко-день перебування в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу враховується проживання та харчування (без лікування). 

   Механізм направлення на відновлювальне лікування? 

   Представник органу Фонду відвідує застраховану особу в закладі охорони здоров’я, де перебуває зазначена особа на стаціонарному лікуванні, не пізніше наступного дня з моменту повідомлення про страховий випадок для - надання роз’яснення про порядок забезпечення реабілітаційним лікуванням застрахованій особі за рахунок коштів Фонду та оформлення заяви про забезпечення реабілітаційним лікуванням. 

   Санаторно-курортний заклад надсилає до робочого органу Фонду згоду про надання послуг із реабілітаційного лікування застрахованій особі та готовність укласти Договір із узгодженою датою заїзду. 

   Застрахована особа підписує три примірники Договору (для органу Фонду, санаторно-курортного закладу та застрахованої особи). Три примірники Договору підписуються, скріплюються печаткою органу Фонду та передаються застрахованою особою санаторно-курортному закладу для належного їх оформлення. 

   Застраховану особу інформують про граничні розміри витрат за рахунок коштів Фонду. 

   Процедура отримання послуг з відновлювального лікування за рахунок коштів Фонду. 

   Під час прибуття до санаторно-курортного закладу застрахована особа пред'являє паспорт, свідоцтво про народження дитини (у разі направлення на лікування дитини), та надає: 

   - три примірники Договору; 

   - виписку з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого (форма № 027/о, затверджена наказом Міністерства охорони здоров'я України від 14.02.2017 № 110); 

   - обмінну карту пологового будинку, пологового відділення лікарні (форма №113/о, затверджена наказом Міністерства охорони здоров'я України від 13.02.2006 № 67) у разі направлення вагітної; 

   - відкритий листок непрацездатності, оформлений відповідно до Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності 

   Після завершення курсу реабілітаційного лікування санаторно-курортний заклад надсилає органу Фонду належним чином оформлені: 

   – акт приймання-передачі наданих послуг із реабілітаційного лікування застрахованої особи та послуг із проживання і харчування (без лікування) супроводжуючої особи (за наявності), підписаний застрахованою особою; 

   – рахунок (один примірник) для остаточного розрахунку за надані послуги із реабілітаційного лікування застрахованій особі та за надані послуги з проживання і харчування (без лікування) супроводжуючій особі (за наявності). 

   Орган Фонду відшкодовує санаторно-курортному закладу вартість фактично наданих послуг із реабілітаційного лікування застрахованих осіб та супроводжуючих осіб (за наявності). 

   Застрахована особа має право вільного вибору реабілітаційного відділення санаторно-куротного закладу відповідно до медичних показань за профілем медичної реабілітації. 

   На весь період отримання відновлювального лікування в санаторно-курортному видається лікарняний листок у встановленому порядку. 

    Докладну інформацію з отримання реабілітаційного лікування  можна отримати у відділенні та його представництвах в Борзнянському та Коропському районах за телефонами: в Бахмачі 2-12-96, 2-17-02, 3-47-34; в Борзні 2-12-98, в Коропі - 2-14-27.  

    

   -----------------------------------------------------------------------------------------------------

    

   Бахмацьке відділення управління виконавчої дирекції
   Фонду соціального страхування нагадує про подачу  звітності по коштах Фонду

    Бахмацьке відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області нагадує, що з 2 жовтня 2017 року триває подача звітності страхувальниками по коштах Фонду за 9 місяців 2017 року.

   Відповідно до п. 4.1Порядку формування та подання страхувальниками звітності по коштах загальнообов’язкового державного соціального страхування та витратами, зумовленими похованням, затвердженого постановою правління Фонду від 18.01.2011 № 4 , страхувальники зобов’язані формувати та подавати до органів Фонду звітність не пізніше 20 числа наступного за звітним періодом місяця. Базовим звітним періодом для них є квартал.

   Тобто, термін подання звітності за 9 місяців 2017 року – до 20 жовтня 2017 року включно.

   У разі неподання, несвоєчасного або недостовірного подання квартальної звітності, на страхувальників буде накладено штраф у розмірі від 136 до 255 гривень.

   Звіт за формою Ф4-ФСС з ТВП не подається у разі відсутності у страхувальника заборгованості на початок звітного кварталу та оборотів у звітному кварталі по субрахунку, на якому ведеться облік коштів Фонду, а також у разі наявності заборгованості за Фондом на початок року та відсутності оборотів у звітному кварталі.

           Відділення знаходиться в м. Бахмач вул. Соборності,42, ліве крило, 2 поверх, телефони: 2-14-52, 2-16-86  .    

         Представництво відділення в Борзнянському районі знаходиться в м. Борзна вул. Незалежності,2,  2 поверх, телефон: 2-17-46  .    

         Представництво відділення в Коропському районі знаходиться в смт. Короп вул. Поштова, 6,  2 поверх, телефон: 2-14-27 .

    

   Начальник Бахмацького відділення  Микола Литвин.


   1 серпня 2017 року - початок роботи нового Фонду соціального страхування

      Відповідно до постанови правління Фонду соціального страхування України з 1 серпня 2017 року розпочинає свою діяльність новий фонд соціального страхування України, який є правонаступником фондів соціального страхування України від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань та соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності..

       Структурою нового фонду передбачено Бахмацьке відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області, яке обслуговує страхувальників та застрахованих осіб на території Бахмацького, Борзнянського та Коропського районів.

      Відділення знаходиться в м. Бахмач вул. Соборності,42, ліве крило, 2 поверх, телефони: 2-12-96, 2-17-02, 3-47-34,  2-14-52, 2-16-86  .    

         Представництво відділення в Борзнянському районі знаходиться в м. Борзна вул. Незалежності,2,  2 поверх, телефон: 2-17-46  .    

         Представництво відділення в Коропському районі знаходиться в смт. Короп вул. Поштова,6,  2 поверх, телефон: 2-14-27 .

          Незважаючи на реорганізацію, Відділення  своєчасно і в повному обсязі надає належні страхові виплати, соціальні послуги та матеріальне забезпечення застрахованим особам відповідно до Закону України « Про соціальне страхування».

          Зокрема, в липні 2017 року потерпілим на виробництві страхові виплати за червень і липень 2017 року здійснено наперед.

         З серпня будуть продовжені виплати застрахованим особам у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, по вагітності і пологах, допомогу на поховання.

          Також нагадуємо, що вже діє новий Порядок відшкодування витрат за надані послуги санаторно – курортним закладам за вибором потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, головною особливістю якого є надання права потерпілому на виробництві, якому за висновком МСЕК визначено санаторно- курортне лікування, самостійно обирати санаторно- курортний заклад за своїм вибором, включаючи місцеві санаторії, а також встановлені граничні розміри витрат ліжко- дня на одного потерпілого для відшкодування вартості санаторно – курортного лікування.

         Даний порядок з 1 січня 2018 року буде поширено на всіх застрахованих осіб.

         Докладну інформацію з питань діяльності відділення можна отримати в Бахмацькому відділенні та його представництвах в Борзнянському та Коропському районах на особистому прийомі або за телефонами.  

    

   М.Литвин, начальник Бахмацького відділення  


   У Чернігові пройшли відбірні змагання серед потерпілих на виробництві «Сила духу»

   20 квітня на спортивній базі олімпійської підготовки з біатлону та лижного спорту у місті Чернігові відбулися обласні відбірні змагання V Спартакіади серед потерпілих на виробництві «Сила духу» . В змаганнях з армспорту, гирьового спорту, бомбаскету , дартсу, настільного тенісу та шахів взяли участь понад 120 учасників .

   Начальник управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Чернігівській області Володимир Нашиванько привітав учасників змагань, зазначивши, що психологічна реабілітація потерпілих відіграє дуже важливу роль у відновленні їх здоров'я, а заняття фізичною культурою та спортом в цьому допомагають, тому й організовано ці змагання.

   Також було оголошено привітання до учасників змагань директора виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань України Валерія Акопяна.

   Привітала учасників відбірних змагань і нагороджувала переможців заступник голови - керівник апарату ОДА Наталія Романова.

   А далі завирувала боротьба, яка не залишила нікого байдужим. В змаганнях було розіграно 51 комплект нагород. Переможці та призери відбірних змагань отримали свої заслужені нагороди - медалі та кубки, грамоти спартакіади.

   Як і в минулих роках знову успішно виступила команда відділення виконавчої дирекції Фонду в Бахмацькому районі, яка завоювала 5 срібних нагород.

   Призерами в нашій команді стали Ганна Товста - бомбаскет, Микола Журавель – гирьовий спорт, Валентина Трухан – настільний теніс, Володимир Манірко – бомбаскет.

   Переможці обласних відбірних змагань візьмуть участь у фінальних змаганнях V Всеукраїнської спартакіади серед інвалідів праці «Сила духу» , які пройдуть в червні 2017 року в м. Одесі.

   М.Литвин, начальник відділення ВДФ в Бахмацькому районі

   _______________________________________________________________

    

   Статутні завдання виконуємо

    

   Згідно Конституції України кожен громадянин має право на працю, належні, безпечні і здорові умови праці, соціальний захист, охорону життя та здоров'я у процесі трудової діяльності.

   Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві надає громадянам надійні гарантії на соціальний захист у разі травмування на виробництві чи внаслідок професійного захворювання. Відділення виконавчої дирекції Фонду в Бахмацькому районі виконує свої статутні завдання на території Бахмацького, Борзнянського та Коропського районів, де розміщені 3532 суб'єкти господарської діяльності, зареєстровані у Фонді, з них 1589 – юридичних та 1943 – фізичних осіб, які мають найману працю.

   Всі страхувальники є об'єктами уваги страхового експерта з охорони праці. Метою профілактичної роботи є збереження життя та здоров'я людини під час виконання нею трудових обов'язків. Робота страхового експерта спрямована на пропаганду безпечних умов праці через засоби масової інформації і роботу з роботодавцями , активізацію роботи консультативних центрів, на яких за 2016 рік надано страхувальникам 102 консультації. Також поліпшено якість проведення семінарів, нарад, круглих столів, яких в 2016 році проведено 85, надруковано 45 статей в ЗМІ з питань виконання статутних напрямів діяльності Фонду. Постійно проводяться семінари –наради спільно з управліннями агропромислового розвитку райдержадміністрацій та управлінням Держпраці напередодні весняно-польових робіт та збирання врожаю, навчання з охорони праці водіїв, трактористів , кочегарів спільно з районним центром зайнятості . На пропаганду безпечних умов праці передбачено і використано 6 тисяч гривень.

   Зменшенню виробничого травматизму сприяє і виконання районних Програм поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на 2013- 2017 роки.

   Але профілактика ще не гарантує безпеку від нещасного випадку. В минулому році на виробництві трапилось 7 нещасних випадків, з них 2- зі смертельним наслідком. Переважна більшість випадків стались через психофізичні та організаційні причини, або через всім відомий «людський фактор»,особисту необережність , не виконання вимог інструкцій з охорони праці. Більшість нещасних випадків стались в результаті падіння потерпілих,дії обладнання, машин, механізмів, наїзду транспортних засобів, ДТП.

   Соціальний захист застрахованих осіб – ще один важливий напрям роботи відділення. На обліку перебуває 480 особових справ потерпілих на виробництві та членів сімей загиблих. Крім того, у відділенні перебувають на тимчасовому обліку 52 чоловік жителів Донецької та Луганської областей. Всі потерпілі своєчасно і повному обсязі отримують передбачені законом страхові виплати та медико – соціальні послуги, яких у 2016 році відділенням сплачено понад 5,1 млн. грн. За кошти Фонду 5 осіб отримали санаторно - курортні путівки та медичну реабілітацію, 3 чол. видано направлення для отримання протезно – ортопедичних виробів, 9 інвалідам праці виплачено компенсацію на бензин та транспортні послуги.

   Призначення, перерахунок і відшкодування страхових виплат, індексації проведені в установлені законом терміни.

   Активну участь в обласних відбірних змаганнях ІV Всеукраїнської спартакіади серед інвалідів праці «Сила духу» взяла команда відділення, яка завоювала 7 нагород,а окремі її учасники брали участь у складі команди області на фінальних змаганнях в м.Ужгород.

   Ефективна робота з профілактики нещасних випадків, реабілітація та відшкодування шкоди постраждалим на виробництві неможлива без стабільного наповнення бюджету Фонду за рахунок страхових коштів. Спеціалістами з обліку страхувальників в 2016 році проведено роботу по скороченню недоїмки, яка зменшилась на 2766 гривень.

   Колектив відділення і в умовах реформування докладає максимальних зусиль для забезпечення соціальних гарантій застрахованим особам, якісного виконання статутних завдань.

   М.Литвин, начальник відділення ВДФ в Бахмацькому районі

   *************************************************

    

   Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві – 15 років

   У Конституції України задекларовано, що життя і здоров'я людини є найвищою соціальною цінністю. Кожен має право на працю, на належні, безпечні і здорові умови праці, гарантії щодо соціального захисту, охорони життя та здоров'я у процесі трудової діяльності.

   В серпні 2015 року виповняється 15 років Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, створення якого було зумовлене насамперед тим, що система компенсацій потерпілим на виробництві, що діяла до 1999 року, не могла ефективно працювати. Причина в тому, що збиток, заподіяний здоров'ю працівника при виконанні трудових обов'язків відшкодовувався йому роботодавцем, а в період різкого спаду виробництва та банкрутства підприємств десятки тисяч працівників не могли отримати компенсації, заборгованість по виплатах яких становила понад 600 млн. гривень.

   Після створення Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві громадяни отримали надійні гарантії на соціальний захист у разі травмування на виробництві чи внаслідок професійного захворювання, виплати стали своєчасними, інтереси потерпілих захищаються. Відділення виконавчої дирекції Фонду в Бахмацькому районі виконує свої функції на території Бахмацького, Борзнянського та Коропського районів, де розміщені 2098 суб'єктів господарської діяльності,зареєстрованих у Фонді. У відділенні працює 8 чоловік.

   За 15 років діяльності Фонду по відділенню було зареєстровано понад 260 випадків травматизму на виробництві, в тому числі майже 50- зі смертельним наслідком, 4 випадки профзахворювань.

   Всі страхувальники є об'єктами уваги страхового експерта з охорони праці. Профілактична робота з охорони праці – це широкий спектр заходів, кінцева мета яких – збереження життя та здоров'я людини під час виконання нею трудових обов'язків. Робота страхового експерта спрямована на пропаганду безпечних умов праці через засоби масової інформації та роботу з роботодавцями, оскільки зрозуміло, що нещасний випадок легше попередити, вклавши кошти у створення безпечних умов праці, ніж нести моральну відповідальність і матеріальні витрати для відновлення зруйнованих після аварій виробництв і допомоги постраждалим. За час існування Фонду рівень виробничого травматизму завдяки проведеній профілактичній роботі знизився в 2,7 раза. Відділення є одним з ініціаторів розроблення та виконання районних Програм поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на 2013 -2017 роки.

   Соціальна захищеність застрахованих осіб – ще один важливий напрям роботи відділення. На обліку перебуває 467 особових справ потерпілих на виробництві та членів сімей загиблих. Крім того, у відділенні перебувають на тимчасовому обліку 67 чоловік жителів Донецької та Луганської областей. Всі потерпілі, які мають на це право, своєчасно і повному обсязі отримують передбачені законом страхові виплати та медико – соціальні послуги: лікування, вироби медичного призначення, медикаментозні препарати, технічні засоби реабілітації, санаторно – курортне лікування та реабілітацію.

   На відміну від інших соціальних фондів всі види виплат та медико- соціальних послуг, які надає Фонд, не тільки декларовані, але й гарантовані. Середньомісячний розмір страхових виплат зріс у порівнянні з 2001 роком в 16 раз і обсяг яких за 15 років діяльності Фонду по відділенню складає понад 23 мільйони гривень.

   Ефективна робота з профілактики нещасних випадків, реабілітація та відшкодування шкоди постраждалим на виробництві неможлива без стабільного наповнення бюджету Фонду за рахунок страхових коштів. Спеціалістами з обліку страхувальників в 2014 році виконано план по доходній частині на 101%, додатково отримано 56690 грн, в т.ч. 43,7 тис. грн капіталізованих платежів, понад 11 тис. грн недоїмки, списано понад 4,7 тис. грн недоїмки за рішенням судів. Колектив відділення і в умовах реформування докладатиме максимальних зусиль для забезпечення соціальних гарантій застрахованим особам, передбачених чинним законодавством.

   М.Литвин, начальник відділення ВДФ в Бахмацькому районі

    

    

   *********************************************

   Статутні завдання виконуємо

   У Конституції України задекларовано, що життя і здоров'я людини є найвищою соціальною цінністю. Кожен має право на працю, на належні, безпечні і здорові умови праці, гарантії щодо соціального захисту, охорони життя та здоров'я у процесі трудової діяльності. Після створення Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві громадяни отримали надійні гарантії на соціальний захист у разі травмування на виробництві чи внаслідок професійного захворювання.

    

    

   Відділення виконавчої дирекції Фонду в Бахмацькому районі виконує свої функції на території Бахмацького, Борзнянського та Коропського районів, де розміщені 2072 суб'єктів господарської діяльності,зареєстрованих у Фонді, з них 1475 – юридичних , 594 – фізичних осіб, які мають найману працю і 3 добровільно застраховані особи.

   Всі страхувальники є об'єктами уваги страхового експерта з охорони праці. Профілактична робота з охорони праці – це широкий спектр заходів, кінцева мета яких – збереження життя та здоров'я людини під час виконання нею трудових обов'язків. Робота страхового експерта спрямована на пропаганду безпечних умов праці через засоби масової інформації та роботу з роботодавцями, оскільки зрозуміло, що нещасний випадок легше попередити, вклавши кошти у створення безпечних умов праці, ніж нести моральну відповідальність і матеріальні витрати для відновлення зруйнованих після аварій виробництв і допомоги постраждалим. Одне з основних місць цій роботі займало проведення перевірок стану профілактичної роботи, умов і безпеки праці у суб'єктів господарювання, але після їх призупинення увага страхового експерта з охорони праці зосереджена на активізації роботи консультативних центрів, на яких за 2014 рік надано страхувальникам 212 консультацій, а в 1 кварталі 2015 року -52. Також поліпшено якість проведення семінарів, нарад, круглих столів, яких в 2014 році проведено 34, надруковано 18 статей в ЗМІ з питань виконання статутних напрямів діяльності Фонду. В 1 кварталі 2015 року проведено 23 нарад, семінарів, круглих столів, надруковано 3 статті в ЗМІ. Але профілактика ще не гарантує безпеку від нещасного випадку. Хоч кількість нещасних випадків на виробництві в 2014 році порівняно з 2013 роком зменшилась з 15 до 10, але 2 працівники загинули. В 1 кварталі 2015 року зареєстровано 1 випадок виробничого травматизму. Переважна більшість випадків стались через психофізичні та організаційні причини, або через всім відомий «людський фактор»,особисту необережність , майже половина -в результаті падіння під час пересування та з висоти.

   Соціальна захищеність застрахованих осіб – ще один важливий напрям роботи відділення. На обліку перебуває 467 особових справ потерпілих на виробництві та членів сімей загиблих. Крім того, у відділенні перебувають на тимчасовому обліку 64 чоловік жителів Донецької та Луганської областей. Всі потерпілі своєчасно і повному обсязі отримують передбачені законом страхові виплати та медико – соціальні послуги, яких у 2014 році відділенням сплачено понад 3,4 млн. грн, протягом 1 кварталу 2015 року-понад 1 млн. грн.

   Ефективна робота з профілактики нещасних випадків, реабілітація та відшкодування шкоди постраждалим на виробництві неможлива без стабільного наповнення бюджету Фонду за рахунок страхових коштів. Спеціалістами з обліку страхувальників в 2014 році виконано план по доходній частині на 101%, додатково отримано 56690 грн, в т.ч. 43,7 тис. грн капіталізованих платежів, понад 11 тис. грн недоїмки, списано понад 4,7 тис. грн недоїмки за рішенням судів. В 1 кварталі 2015 року отримано 1171 грн. Всі страхувальники, які ведуть діяльність, повідомили Фонд про річний фактичний обсяг реалізованої продукції , виконаних робіт та наданих послуг за 2014 рік.

   Колектив відділення і в умовах реформування докладатиме максимальних зусиль для забезпечення соціальних гарантій застрахованим особам, передбачених чинним законодавством.

    

   М.Литвин, начальник відділення ВДФ в Бахмацькому районі

    

   Назад    

   23 Лютого 2018 13:58
   22 Лютого 2018 16:21
   21 Лютого 2018 10:10
   15 Лютого 2018 08:48
   09 Лютого 2018 09:37
   09 Лютого 2018 09:30
   08 Лютого 2018 11:50
   06 Лютого 2018 14:12
   05 Лютого 2018 16:28
   25 Січня 2018 09:25
   25 Січня 2018 09:00
   23 Січня 2018 12:05