Коропська РДА
  Анонси  Учасникам АТО і переселенцям

  Назад

  Медичні послуги — для бійців АТО

  Правозахисники Черкас, Чернігова та Ужгорода об’єднали зусилля для підтримки учасників антитерористичної операції та їхніх сімей. Наразі громадські організації «Черкаський правозахисний центр», «MART» (Чернігів) та «Закарпатська громада» впроваджують міні-проект «Доступність медичних послуг учасникам АТО та членам їх родин». Його мета — сприяти отриманню гарантованих пільгових медичних послуг учасниками бойових дій та членами їхніх сімей.

  Представники громадськості відзняли соціальний ролик за участі трьох «кіборгів» — захисників Донецького аеропорту. «Твоє здоров’я є найголовнішою цінністю для твоєї родини... Знай свої права та навчи ними користуватися своїх побратимів», — переконані бійці. Вони сподіваються, що так спонукатимуть своїх побратимів піклуватися про власне здоров’я.

  Це частина проекту «Активні громадські дії на подолання гуманітарної кризи в Україні», який реалізує Громадська спілка «Освітній дім прав людини в Чернігові» за сприяння Національного фонду на підтримку демократії (NED).

  До речі, у Центрі медичної реабілітації для учасників антитерористичної операції, що діє на базі Чернігівського обласного госпіталю ветеранів війни (вул. Волковича, 25), з початку бойових дій проліковано 383 учасника АТО, 17 – зараз знаходяться в медзакладі.

  Фахівці Центру психологічної реабілітації і лікування для учасників антитерористичної операції на базі обласної психоневрологічної лікарні надали психологічну допомогу 635 бійцям. Ще 23 демобілізованих проходять курс лікування.

  У психоневрологічній лікарні діє «Єдине вікно» для звернень учасників АТО — при приймальному відділенні лікарні (вул. Івана Мазепи, 3) та в реєстратурі обласного психоневрологічного диспансеру (Гомельське шосе, 4-й кілометр). Захисники країни обслуговуються позачергово.

  У лікарні працюють телефони довіри: 676-542 (з 08:00 до 16:00), 697-023 (з 16:00 до 08:00).

  Бійці та члени їхніх родин також можуть звертатися за консультативною допомогою на телефонну «гарячу лінію» (0462) 679-674, яка функціонує в обласному госпіталі ветеранів війни.

  Крім того, учасники АТО мають право на безкоштовне лікування в санаторно-курортних закладах. Таку послугу вже отримали 365 осіб. На 2017 рік для області на ці потреби передбачено 724,5 тисячі гривень.

  Вже повністю забезпечені необхідними технічними та іншими засобами реабілітації 18 із 27 учасників АТО, які перебувають на обліку органах соціального захисту населення, 4 – частково.

  Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
  громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

  ______________________________________________________________

  Громадяни з інвалідністю та постраждалі учасники АТО зможуть самі обирати заклад для оздоровлення відповідно до медичних рекомендацій

  Як відомо, Законом України про Державний бюджет на поточний рік Мінсоцполітики передбачаються видатки на бюджетні програми „Заходи із соціальної, трудової та професійної реабілітації інвалідів”, до складу якої входить напрямок „Санаторно-курортне лікування інвалідів” (виконавець - Фонд соціального захисту інвалідів), та „Заходи із психологічної реабілітації та професійної адаптації учасників антитерористичної операції та забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням” (виконавець - Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції).

  З метою ефективного використання бюджетних коштів та забезпечення вільного вибору санаторно-курортного закладу відповідно до медичних показань для осіб з інвалідністю Мінсоцполітики запропонувало замінити існуючу систему закупівлі санаторно-курортних послуг на відшкодування вартості послуг санаторно-курортного лікування (путівки) зазначеній категорії осіб через безготівкове перерахування коштів санаторно-курортним закладам за надані послуги на підставі тристоронньої угоди (особа з інвалідністю (учасник АТО) - управління - санаторій). Уряд підтримав таку ініціативу, прийнявши постанову КМУ від 01.03.2017 року № 110 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення деяких категорій інвалідів санаторно-курортними путівками, та внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2006 р № 187 і від 31 березня 2015 р. №200».

  Згідно з ухваленим рішенням гранична вартість путівки для відшкодування вартості послуг санаторно-курортного лікування визначатиметься щороку Мінсоцполітики за погодженням з Мінфіном.

  У Міністерстві переконані, що це сприятиме не лише ефективному використанню бюджетних коштів, а й покращенню результативних показників у сфері санаторно-курортного лікування осіб з інвалідністю та ветеранів війни з числа постраждалих учасників антитерористичної операції, адже їм надаватиметься можливість вибирати для санаторно-курортного лікування будь-який заклад України відповідно до медичних показань.

  Детальну інформацію можна одержати в Управлінні соціального захисту населення Коропської райдержадміністрації за адресою:
  смт.Короп
  вул.Київська, 9
  кабінет № 2 – Мисенко Галина Петрівна
  т. (256) 2-16-80

  *************************************

  Безкоштовні пластичні операції пораненим активістам Майдану і бійцям АТО

  Канадські медики проводитимуть безкоштовні пластичні операції пораненим активістам Майдану і бійцям АТО

  З 24 лютого по 5 березня 2017 року у Києві закордонні лікарі разом з українськими колегами проводитимуть операції на обличчі і верхніх кінцівках, а також займуться усуненням посттравматичних черепно-лицевих деформацій, дефектів м'яких тканин і рубців.

  Будь-який бажаючий поранений може записатися на консультацію за телефонами:

  +38 095 435 30 33 або

  +38 097 00 555 45.

  Північний міжрегіональний сектор
  Державної служби України у справах ветеранів війни
  та учасників АТО

  *************************************

  ДО УВАГИ ГРОМАДЯН, ЗОКРЕМА ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ!

  Якщо ви шукаєте роботу – зверніться до державної служби зайнятості, яка стане вашим особистим консультантом та надійним помічником в її пошуку.

  В усіх центрах зайнятості - єдина база вакансій по Україні.

  Серед них є вакансії з наданням житла.

  Усі вакансії – у вільному доступі.

  Облік та реєстрація в центрі зайнятості здійснюється незалежно від зареєстрованого місця проживання чи перебування.

  За детальною інформацією звертайтеся до будь-якого зручного для вашого відвідування центру зайнятості.

  *************************************

  ПАМ'ЯТКА УЧАСНИКАМ АТО права, обов'язки та гарантії соціального захисту

  ПРАВА ТА ПІЛЬГИ МОБІЛІЗОВАНИХ.doc

  *************************************

  Постанова Кабінету Міністрів України Деякі питання виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі або інвалідності волонтера

  **********************************************************

  Урядом ухвалено Порядок забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням (постанова Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 № 200).

  Для отримання путівки в цьому році необхідно:

  - стати на облік до управління соціального захисту населення;

  - подати наступні документи:

  1. заяву;

  2. медичну довідку лікувальної установи за формою № 070/о;

  3. копію посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни;

  4. документ, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.

  Таким документом може бути один із нижчезазначених (оригінал або його копія):

  - наказ Антитерористичного центру при Службі безпеки України або інший документ, який підтверджує залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення;

  - довідка про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, згідно з додатком 1 або 2 до Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 р. №413;

  - рішення відомчої ( або міжвідомчої ) комісії про встановлення особі статусу учасника бойових дій, як такій, що захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брала безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення;

  - довідка про обставини травми (для осіб, які отримали поранення внаслідок бойових дій в районі проведення антитерористичної операції);

  - витяг із протоколу засідання військово-лікарської комісії про встановлення причинного зв’язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв у колишнього військовослужбовця (для осіб, яким встановлено інвалідність).

  Куди звертатися:

  до управління соціального захисту населення Коропської РДА за:

  1. зареєстрованим місцем проживання;

  2. фактичним місцем проживання відповідно до довідки про взяття на облік (для осіб, що переселилися з тимчасово окупованої території).

  Безкоштовними путівками на санаторно-курортне лікування забезпечуються:

  - інваліди війни з числа учасників антитерористичної операції;

  - учасники бойових дій, які безпосередньо брали участь під час проведення антитерористичної операції.

  **************************************

  Безоплатна правова допомога вимушеним переселенцям

  В Україні впроваджується масштабний проект, який спрямований на сприяння правовому захисту громадян, які вимушені залишити окуповані та небезпечні території.

  Програма впроваджується Датською Радою у справах біженців та Управлінням Верховного Комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) в 20 областях нашої держави, в тому числі і на Чернігівщині. Партнером проекту в Чернігівській області є Чернігівський громадський комітет захисту прав людини.

  В рамках проекту вимушених переселенців з окупованих територій та зони бойових дій, інформують через ЗМІ про їхні законні права, засоби правового захисту і доступність юридичних послуг. Кваліфіковані юристи надають всебічну безоплатну юридичну та консультаційну підтримку, адвокатську допомогу, в тому числі в національних й міжнародних судових інстанціях, з правових питань щодо статусу внутрішньо переміщених осіб, отримання соціальних гарантій та пільг, працевлаштування, переоформлення прав власності та документів, компенсацій за пошкоджене або втрачене внаслідок бойових дій майно, тощо.

  Для отримання безоплатної правової допомоги та іншої інформації щодо свого статусу вимушені переселенці, які перебувають на території Чернігівської області, можуть звертатись до Чернігівського громадського комітету захисту прав людини за адресою: вул. Горького, 57, м. Чернігів, 14000, телефон «гарячої лінії»: (0462) 612-532, e-mail: protection.ua@gmail.com.

  *****************************************

  Про надання одноразової грошової допомоги учасникам АТО та членам їх родин

  17 червня 2015 року рішенням сесії районної ради затверджено районну комплексну Програму щодо медичного, соціального забезпечення, адаптації, психологічної реабілітації, професійної підготовки (перепідготовки) учасників антитерористичної операції на 2015-2017 роки. Дана Програма покликана сприяти реалізації Указу Президента України від 18.03.3015 №150/2015 «Про додаткові заходи щодо соціального захисту учасників антитерористичної операції».

  Програма розроблена в умовах проведення в Україні антитерористичної операції. Тому виникає необхідність надання додаткових соціальних гарантій учасникам АТО, членам їх сімей, пораненим військовослужбовцям, а також сім’ям, учасників АТО, які загинули (померли) під час проведення АТО зокрема, у частині поліпшення фінансово-матеріального стану зазначених категорій осіб.

  Метою Програми є забезпечення вирішення нагальних питань соціального захисту і реабілітації учасників антитерористичної операції та сімей, учасників АТО, які загинули (померли) під час проведення АТО, підтримання їх належного морально-психологічного стану, поліпшення ефективності взаємодії місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування з громадськими організаціями та іншими юридичними особами у сфері підтримки учасників АТО та членів їх родин. Також створення у суспільстві атмосфери співчуття, підтримки та поважного ставлення до членів сімей загиблих та учасників АТО.

  Одним із напрямків виконання Програми є надання одноразової грошової допомоги у розмірі 1000 грн. учасникам АТО, що фінансується відповідно до чинного законодавства за рахунок місцевого бюджету. На 2015 рік загальний обсяг фінансування Програми складає 50 тис. грн. Учасники АТО або члени їх сімей мають право звернутися до Управління соцзахисту населення з пакетом документів для виплати вищезазначеної грошової допомоги:

  ПЕРЕЛІК

  документів для отримання одноразової матеріальної допомоги учасникам АТО

  1. Заява на ім’я начальника управління соціального захисту населення районної державної адміністрації про надання одноразової матеріальної допомоги.

  2. Довідка про участь в антитерористичній операції.

  3. Довідка про склад сім’ї (якщо допомога надається члену сім’ї).

  4. Копії документів учасника АТО або членів сім’ї, що посвідчують особу: паспорт, ідентифікаційний номер, свідоцтво про одруження або народження.

  5. Довідка про відкриття рахунку в банку на який буде перераховано кошти заявнику.

  Додатково Управління соцзахисту населення повідомляє, що постраждалі особи та особи, які переміщуються з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції, що перебувають у складних життєвих обставинах, які спричинені соціальним становищем, внаслідок яких особа частково або повністю не має (не набула або втратила) здатність чи можливість самостійно піклуватися про особисте (сімейне) життя та брати участь у суспільному житті, мають можливість звернутися до комісії з розгляду питань надання одноразової грошової допомоги даним категорія громадян (Постанова Кабінету Міністрів України № 535 від 01.10.2014р.).

  Детальну інформацію з вище згаданих питань можна отримати в Управлінні соціального захисту населення:

  смт.Короп, вул.Київська, 9

  для учасників АТО – кабінет №2, т.2-16-80

  для переміщених осіб – кабінет №6, т.2-11-71

  ***********************************************************

  Професійна реабілітація та навчання інвалідів,

  дітей-інвалідів та інвалідів з числа учасників АТО

  Професійна реабілітація поєднує професійне навчання з заходами соціальної, психологічної реабілітації та медичного супроводу. Під час проведення заходів з соціальної та психологічної реабілітації організовуються відповідні тестування, індивідуальні консультації психологів та соціальних працівників, тренінгові заняття з розвитку навичок спілкування, саморегуляції, мотивації до навчання та працевлаштування, налаштування на досягнення успіху. На навчання приймаються інваліди І-ІІІ груп, працездатного віку (у яких наявні відповідні медичні показання), яким потребують заходів для набуття або відновлення професійної, трудової, соціальної та медичної реабілітації, з метою забезпечення їх адаптації у суспільному житті, подальшої зайнятості, економічної побутової самостійності. В Україні діє мережа закладів професійної реабілітації інвалідів:

  Буковинський міжрегіональний центр професійної реабілітації інвалідів

  (м. Чернівці, вул.Південно-Кільцева, 8А)

  Центр здійснює професійну підготовку за 5–ма робітничими спеціальностями:

  оператор комп’ютерного набору, швачка, кравець, конторський службовець (бухгалтерія), молодша медична сестра з догляду за хворими.

  Термін навчання від 3 до 9 місяців в залежності від обраної спеціальності.

  Всеукраїнський центр професійної реабілітації інвалідів

  (Київська область, Вишгородський район, смт Лютіж).

  Центр здійснює професійну підготовку за 10-ма робітничими професіями. Зокрема, особи з повною загальною середньою освітою за п’ять місяців можуть здобути досить популярні та затребувані сьогодні спеціальності „оператор комп’ютерного набору” та „секретар керівника”, опанувати секрети майстерності за спеціальностями „перукар”, „бджоляр”, „слюсар з ремонту автомобілів”, „взуттьовик з ремонту взуття”, „обліковець з реєстрації бухгалтерських даних”.

  Маючи повну чи базову середню освіту та провчившись 10 місяців, слухачі здобувають спеціальності „соціальний робітник”, „вишивальниця”, „швачка”. Проживання, харчування, заходи професійної реабілітації та навчання, соціальної, психологічної реабілітації та медичного супроводу в Центрі здійснюються для інвалідів безоплатно за рахунок коштів Державного бюджету. Центр оснащений за принципами безбар’єрності, має сучасну навчально-методичну та матеріально-технічну базу.

  Вінницький міжрегіональний центр професійної реабілітацію інвалідів „Поділля”

  (м. Вінниця, вул. Пирогова, 135-а)

  Більш детальну інформацію про центри професійної реабілітації та умови прийому можна дізнатися в управлінні соцзахисту населення смт.Короп вул.Київська,9 тел.2-16-80.

  Провідний спеціаліст сектору у справах інвалідів Н.В.Зощенко

  ******************************************

  Інформаційний семінар для військовослужбовців та учасників АТО

  В рамках Всеукраїнської декади зайнятості осіб з інвалідністю та учасників АТО, 9 грудня 2015 року в Коропському районному центрі зайнятості відбувся Семінар для військовослужбовців та учасників АТО за участю керівників Центру допомоги учасникам АТО при ОДА та Чернігівської обласної Спілки воїнів АТО, координатора Центру допомоги учасникам АТО, начальника Держгеокадастру у Коропському районі та начальника відділу Коропського РЦСССДМ.

  Під час семінару слухачі отримали інформацію про послуги служби зайнятості для демобілізованих військовослужбовців – учасників, про процедуру отримання учасниками АТО земельних ділянок, про пільги захисникам Вітчизни, в тому числі для учасників АТО, поспілкувалися із фахівцями та отримати від них відповіді на питання, що цікавлять. В семінарі прийняли участь керівник Центру допомоги учасникам АТО при Чернігівській ОДА Горюнова-Зубашевська С.О., координатор Центру допомоги учасникам АТО Палькова О.С. та керівник Чернігівської обласної Спілки воїнів АТО Вотчицев І.М.

  Т.Марченко, провідний фахівець з питань зайнятості

  **************************************

  Служба зайнятості інформує

  ДО УВАГИ ГРОМАДЯН, ЗОКРЕМА ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ!

  Якщо ви шукаєте роботу – зверніться до державної служби зайнятості, яка стане вашим особистим консультантом та надійним помічником в її пошуку.

  В усіх центрах зайнятості - єдина база вакансій по Україні.

  Серед них є вакансії з наданням житла.

  Усі вакансії – у вільному доступі.

  Облік та реєстрація в центрі зайнятості здійснюється незалежно від зареєстрованого місця проживання чи перебування.

  За детальною інформацією звертайтеся до будь-якого зручного для вашого відвідування центру зайнятості. * * * * *

  Пропонуємо скористатися послугами Інтернет-порталу державної служби зайнятості «Труд» - www.trud.gov.ua

  До вашої уваги:

  - найбільші в Україні бази даних вакансій та шукачів роботи;

  - зручні сервіси з пошуку роботи та підбору працівників; На Інтернет-порталі «Труд» безкоштовно можна:

  - зареєструвати власне резюме, якщо ви шукаєте роботу;

  - розмістити відомості про вакансії, якщо вам потрібен персонал.

  Завітайте на Інтернет-портал державної служби зайнятості «Труд»! * * * * *

  Підібрати роботу й отримати консультацію фахівців державної служби зайнятості можна за допомогою:

  - безкоштовної інформаційно-довідкової телефонної системи державної служби зайнятості: 0-800-50-50-60 (зі стаціонарного телефону);

  - безкоштовного мобільного сервісу «Пошук роботи»: 730 (з мобільного телефону).

  - Інтернет-порталів державної служби зайнятості: www.dcz.gov.ua та www.trud.gov.ua

  У всіх центрах зайнятості ви можете скористатися комп’ютерами вільного доступу до мережі Інтернет для пошуку прийнятних пропозицій роботи.

  *********************************************

  Соціальний захист воїнів АТО. Пам’ятка

  Чернігівською ОДА розроблено Пам’ятку щодо соціального захисту ветеранів війни з числа учасників антитерористичної операції. Пам’ятка включає основні законодавчі аспекти медичної, психологічної, професійної реабілітації та соціальної адаптації учасників АТО.

  Пам’ятка щодо соціального захисту ветеранів війни з числа учасників антитерористичної операції

  Додаткові консультації можна отримати за телефоном (04622) 5-99-38 кожного дня з 08:00 год. до 17:00 год. Вихідний — субота, неділя.

  Соціальний захист воїнів АТО.pdf

  ******************************

  СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТІ РАЗОМ З НІМЕЦЬКИМ ТОВАРИСТВОМ

  МІЖНАРОДНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА GIZ

  ДОПОМАГАЮТЬ ПЕРЕСЕЛЕНЦЯМ

  26 серпня на базі Інформаційно–консультаційного центру пройшла робоча зустріч представників Дніпропетровської обласної служби зайнятості, Лівобережного районного центру зайнятості та експертів Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ.

  «На сьогоднішній день служба зайнятості ставить своїм первинним завданням оперативне працевлаштування внутрішньо переміщених осіб, використовуються різні форми та методи роботи з переселенцями для того, щоб вони дійсно відчували дієву допомогу служби», – наголосила перший заступник директора обласного центру зайнятості Раїса Малоіваненко.

  Начальники відділів обласного центру зайнятості розповіли про послуги служби зайнятості для переселенців: можливість пройти професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації, отримання одноразової виплати допомоги від центру зайнятості для відкриття власної справи, участь у громадських роботах та роботах тимчасового характеру, а також отримання різноманітних профорієнтаційних послуг.

  Також Раїса Малоіваненко виокремила основні цілі співпраці служби зайнятості з Німецьким товариством GIZ: проведення короткотермінових заходів з метою навчання та підвищення кваліфікації внутрішньо переміщених осіб, які мешкають в модульних містечках у Дніпропетровську, Кривому Розі, Павлограді та Дніпродзержинську; проведення навчальних заходів для працівників центрів зайнятості.

  Експерти GIZ із соціально-психологічної роботи Александер Отто та Олівер Кайнрад розповіли, що від імені уряду Німеччини GIZ надає своїм українським партнерам підтримку по аспектам ефективного управління, державних фінансів, муніципального та міського розвитку. Також з кінця 2014 року GIZ надає допомогу Україні, щоб побудувати тимчасове житло для внутрішньо переміщених осіб з Луганської та Донецької області.

  Представники GIZ запропонували подальшу співпрацю зі службою зайнятості у напрямку соціально-психологічної підтримки ВПО, роботи з конфліктами та роботи з молоддю.

  Назад  18 Травня 2017 12:33
  18 Травня 2017 08:36
  16 Травня 2017 09:56
  16 Травня 2017 09:47
  07 Квітня 2017 10:27
  20 Березня 2017 11:30