Коропська РДА
  Анонси
   

   

   

  Управління статистики

  Назад

  Зареєстрований ринок праці Чернігівської області у вересні 2017 року

  За даними державної служби зайнятості кількість зареєстрованих безробітних області у вересні 2017р. зменшилася на 4,4% та на кінець місяця становила 11,1 тис. осіб, з них 80,7% отримували допомогу з безробіття.

  Більше половини загальної кількості безробітних – жінки, майже кожен третій – молодь у віці до 35 років.

  На кінець вересня 2017р. до державної служби зайнятості роботодавцями заявлено близько півтори тисячі вільних робочих місць (вакантних посад). Навантаження зареєстрованих безробітних склало 8 осіб на одне вільне робоче місце (вакантну посаду).

  Найбільший попит на робочу силу спостерігався на робітників                            з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин (28,2%), а найменший – на кваліфікованих робітників сільського та лісового господарств, риборозведення та рибальства (1,4%).

  Середній розмір допомоги з безробіття у вересні 2017р. складав 1920 грн (60% законодавчо визначеного розміру мінімальної заробітної плати).

  Головне управління статистики у Чернігівській області

   

  _____________________________________________________________________________

   

  До Міжнародного дня  сільських жінок

   

  15 жовтня щорічно світ відзначає Міжнародний день сільських жінок.

  У сільській місцевості Чернігівської області проживає більше третини   всього населення, серед якого 201 тис. (або 55%) становлять жінки. На 1000 сільських жінок припадає 821 чоловік.

  Чернігівська сільська жінка – найстарша в Україні та має середній вік 50 років. Вона старша за містянку на 6 років, а за сільського чоловіка – на    8 років.

  Середній вік вступу до шлюбу сільської жінки – 29 років. Одружується вона переважно з чоловіком старшим за себе.

  Першу дитину найчастіше народжує у віці 20–24 роки, а середній вік сільських породіль – 27 років. Усе більше жінок народжують у більш дорослішому віці. У 2016 році кожна дев’ята жінка, яка народжувала, була у віці старше 35 років. Майже половина жінок (48%) народили первістків, кожна третя – стала мамою вдруге. Поза шлюбом у сільській місцевості народилася кожна третя дитина.

  Представниці слабкої статі витриваліші за чоловіків та живуть довше:
  у 2016 році середня очікувана тривалість життя сільської жінки Чернігівщини на 14 років більше, ніж чоловіка та становить 76 років.

   

   Головне управління статистики у Чернігівській області

  ****************************************************************************************************************Про індекси споживчих цін  на товари та послуги

  За розрахунками Держстату показник рівня інфляції у вересні 2017р.           в області становив 102,4%, в Україні – 102,0%.

  На споживчому ринку області у вересні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 2,8%. Найбільше (на 33%) подорожчали яйця, на 19,4% – сало, на 3,1–10,8% – хліб, м’ясо та м’ясопродукти, молоко, крупи манні та пшоно; на 1,2–2,3% – фрукти, сири та сметана. Водночас крупи гречані знизилися в ціні на 4,3%, риба та продукти з риби – на 1,5%. 

  Одяг і взуття стали дорожчими на 8,1%, проїзд в автодорожньому транспорті – на 3%, паливо та мастила – на 2,8%.

   

  Головне управління статистики у Чернігівській області

  ****************************************************************************************************************

  Соціально-економічне становище

  Коропського району в січні–серпні 2017 року

  Статистичний бюлетень.doc

  _________________________________________________________________

   

  СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНЕ СТАНОВИЩЕ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

  в січні–серпні 2017 року

  СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНЕ СТАНОВИЩЕ.doc

   

  _________________________________________________________________________________________

  Заробітна плата в області в серпні 2017 року

  Середньомісячна номінальна заробітна плата штатних працівників підприємств, установ та організацій Чернігівської області в серпні 2017 року  становила 5795 грн (в Україні – 7114 грн). Це в 1,8 раза вище мінімальної заробітної плати (3200 грн). Відносно попереднього місяця рівень оплати праці зменшився на 0,7%, проте він був на 41,7% більше, ніж рік тому.

  Індекс реальної заробітної плати (з урахуванням змін споживчих цін)
  у серпні 2017 року проти липня становив 98,8%.

  Найвищий рівень оплати праці зафіксовано в м.Києві (11073 грн), найнижчий – у Тернопільській (5503 грн) та Чернівецькій (5574 грн) областях.

  Найбільше нараховано працівникам добувної промисловості
  і розроблення кар’єрів (12203 грн), зайнятим у виробництві коксу та продуктів нафтоперероблення (11662 грн), державному управлінні й обороні; обов’язковому соціальному страхуванні (8545 грн), складському господарстві та допоміжній діяльності у сфері транспорту (7434 грн), виготовленні виробів із деревини, виробництві паперу та поліграфічній діяльності (7423 грн), фінансовій та страховій діяльності (7232 грн).

  Водночас найменше отримали працівники поштової та кур’єрської діяльності, а також зайняті у виробництві меблів, іншої продукції, ремонті й монтажу машин та устатковання.

  Головне управління статистики у Чернігівській області

  ___________________________________________________________________________________

  Економічна активність населення Чернігівщини в І півріччі 2017 року

   

  За результатами вибіркового обстеження населення (домогосподарств) з питань економічної активності в І півріччі 2017 року переважна більшість населення області у віці 15–70 років (423,7 тис.) відносилася до зайнятого населення. Кількість осіб, які не мали роботи (прибуткового зайняття) та при цьому активно її шукали, намагались організувати власну справу та були готові приступити до роботи, тобто відносилися до безробітних, становила 54,2 тис.

  Економічно неактивними на ринку праці були 281,6 тис. жителів області  віком 15–70 років. Цю категорію склали пенсіонери, учні (студенти) денної форми навчання, особи, які виконували домашні (сімейні) обов`язки, не мали необхідності в працевлаштуванні та інші.

  Рівень зайнятості населення віком 15–70 років збільшився порівняно
  з І півріччям минулого року на 0,6 в.п. та становив 55,8% (у середньому
  в Україні – 56%). Найвищій показник зафіксовано в м.Києві (61,6%), найнижчий – у Волинській області (48,8%).

  Рівень безробіття серед економічно активного населення віком 15–70 років скоротився на 0,4 в.п. та становив 11,3% (у середньому в Україні – 9,6%). Вищий, ніж на Чернігівщині, показник рівня безробіття спостерігався у Волинській, Донецькій, Кіровоградській, Луганській, Полтавській, Тернопільській та Херсонській областях.

  Головне управління статистики у Чернігівській області

   

  _________________________________________________________________________________________

  До Всесвітнього дня туризму

           У 2016р. інфраструктура туристичного бізнесу Чернігівщини включала понад 50 суб’єктів туристичної діяльності.

  За даними державного статистичного спостереження туристичними організаціями області обслуговані майже 12 тис. туристів, переважна більшість з яких (87%) виїжджали за кордон, решта – охоплена внутрішнім туризмом. Крім того, одноденними турами скористалися близько 3 тис. екскурсантів.

            У якості туристів у 2016р. чернігівці побували в 54 країнах світу, найбільш популярними залишаються Туреччина (4 тис. осіб) та Єгипет (3 тис.). Болгарію відвідали 473 особи, Іспанію – 236, Об’єднані Арабські Емірати – 228, Кіпр – 198. Мапа подорожей включала такі країни, як Чехія, Словаччина, Шрі-Ланка, Чорногорія, Греція, Польща, Італія тощо.

            Абсолютна більшість осіб (93%) скористалася послугами туристичних організацій із метою дозвілля та відпочинку.

            Від надання туристичних послуг у 2016р. суб’єкти туристичної діяльності отримали більше 6 млн.грн доходу, операційні витрати на надання туристичних послуг становили майже 4 млн.грн.

   

  Головне управління статистики у Чернігівській області


  Про індекси споживчих цін  на товари та послуги

  За розрахунками Держстату показник рівня інфляції в серпні 2017р.           в області становив 100,4%, в Україні – 99,9%.

  На споживчому ринку області в серпні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 0,4%. Найбільше (на 29%) подорожчали яйця, на 9,8% – сало, на 7,1% – м’ясо птиці, на 1,1–3,9% – свинина, молоко, сири, сметана та масло. Водночас овочі знизилися в ціні на 27,2%, фрукти – на 4,9%. 

  Тютюнові вироби стали дорожчими на 3,9%.

  Вартість проїзду в автодорожньому транспорті підвищилася на 2%, паливо та мастила зросли в ціні на 0,8%.

   

   

  Головне управління статистики у Чернігівській області

   

  ________________________________________________________________________________

  08.09.2017

  До Дня фізичної культури і спорту

  Для спортивних та фізкультурно-оздоровчих занять населення в області   на кінець 2016р. діяли 2855 спортивних споруд. Серед них 26 стадіонів із трибунами на 1,5 тис. і більше місць, 411 спортивних залів площею не менше  162 кв.м., 3 лижні бази та стільки ж критих плавальних басейнів, 764 футбольні поля, 258 майданчиків із тренажерним обладнанням, 19 тенісних кортів,              100 стрілецьких тирів, кінно-спортивна база, біатлонне стрільбище тощо.

  Систематично займалися спортом майже 25 тис. жителів області, з них     дві третини відвідували дитячо-юнацькі спортивні школи. Спортивна робота проводилась із 70 видів спорту, серед яких 27 – олімпійські. Найбільш популярними були футбол, легка атлетика, волейбол, кульова стрільба.                    В 11 видах спорту для інвалідів займалися 375 осіб.

  Крім того, майже 66 тис. осіб займалися фізкультурою та спортом у навчальних закладах, на підприємствах, в установах та організаціях, які проводять фізкультурно-оздоровчу роботу.

  До роботи у сфері фізичної культури та спорту в області залучено близько 2 тис. фахівців, з яких майже 84% мали спеціальну вищу освіту професійного спрямування.

  На фінансування сфери фізичної культури та спорту у минулому році використано майже 86 млн. грн, з яких більше 80% – кошти місцевого бюджету, решта – державного.

  Головне управління статистики у Чернігівській області

   

  _________________________________________________________________________________

  08.09.2017

  Заробітна плата в області

  в липні 2017 року

  Середньомісячна номінальна заробітна плата штатних працівників підприємств, установ та організацій Чернігівської області в липні 2017 року зменшилася на 3% та становила 5834 грн (в Україні – 7339 грн). Це в 1,8 раза вище мінімальної заробітної плати (3200 грн) та на 40% – ніж рік тому.

  Реальна заробітна плата (з урахуванням змін споживчих цін) в липні  2017 року також зменшилася на 3%.

  Найвищий рівень оплати праці зафіксовано в м.Києві (11412 грн), найнижчий – у Тернопільській області (5678 грн).

  Найбільше нараховано працівникам, зайнятим у виготовленні виробів із деревини, виробництві паперу та поліграфічній діяльності (9760 грн),                  добувній промисловості і розробленні кар’єрів (9518 грн), виробництві коксу та продуктів нафтоперероблення (9085 грн), державному управлінні й обороні; обов’язковому соціальному страхуванні (8408 грн), складському господарстві та допоміжній діяльності у сфері транспорту (8136 грн), фінансовій та страховій діяльності (7236 грн).

  Водночас найменше отримали працівники поштової та кур’єрської діяльності (2574 грн), а також зайняті у виробництві меблів, іншої продукції, ремонті й монтажу машин та устатковання (3354 грн).

   

  Головне управління статистики у Чернігівській області

   

  _________________________________________________________________________________________8.09.2017

  До Дня працівників лісу

  Для Чернігівщини ліси є одним з найбільших та найцінніших багатств краю. Площа земель лісового фонду області є третьою за величиною і складає 740 тис.га, або 7% загальнодержавного лісового фонду та 23% території області. В якості мисливських угідь використовується 85% земельного фонду області. Мисливський фонд області налічував 7 видів копитних тварин, 15 видів хутрових звірів та 21 вид птахів. Окремі мешканці мисливських угідь (видри, тхори чорні, рисі) занесено до Червоної книги України.

  У лісовому господарстві та лісозаготівлях працювало 4,5 тис. штатних працівників, або 2,3% від загальної кількості в області.

  У 2016р. лісогосподарськими підприємствами області заготовлено                1728 тис.куб.м ліквідної деревини, що на 10% більше, ніж у попередньому році. Площа рубок головного користування становила 3,4 тис.га, що на 3,5% більше, ніж рік тому.

  З метою забезпечення відтворення вилучених запасів деревини, підвищення продуктивності лісів, запобігання ерозійним процесам протягом року на 5 тис.га земель лісового фонду було проведено відтворення лісів, що на рівні попереднього року.

              У результаті проведення заходів та впливу природних факторів на площі          18 тис.га було ліквідовано осередків шкідників і хвороб лісу, що на 4 тис.га більше, ніж рік тому. На кінець 2016р. залишилося 57 тис.га осередків шкідників і хвороб  лісу – це на 19% менше рівня попереднього року.

  Шановні працівники лісу!

  Прийміть слова щирої вдячності і пошани за вашу працю, за все те, що ви робите для нинішнього і майбутніх поколінь. Удачі в усіх ваших справах, оптимізму і здоров’я, родинного затишку та добробуту.

  Головне управління статистики у Чернігівській області

  _____________________________________________________________________________

  8.09.2017

  СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНЕ СТАНОВИЩЕ.doc

  ______________________________________________________________________________

  Демографічна ситуація  в Чернігівській області в січні–червні 2017 року

  На 1 липня 2017 року чисельність наявного населення Чернігівської області, за оцінкою, становила 1025,7 тис. осіб. З початку року кількість жителів зменшилася на 7,7 тис. осіб.

  У січні–червні 2017 року в області з’явилися на світ 3657 малюків   1848 хлопчиків та 1809 дівчаток). На кожну тисячу населення припадало  7,2 новонароджених. У межах області показник народжуваності коливався від 8,7‰ в Бобровицькому районі до 4,8‰ – у Коропському.

  Майже половина жінок народили первістків, понад третину – стали мамами вдруге, а третю й більше дитину народила кожна сьома жінка (одна з них поповнила родину одинадцятою дитиною). Наймолодшими мамами стали дев’ять 15-річних жительок області, а найстаршою – жінка у віці 48 років. Середній вік матері на час народження дитини склав 28 років. Поза шлюбом народилося 23% малюків.

  З початку року в області померло 9990 осіб (4788 чоловіків та  5202 жінки). Рівень смертності становив 19,6 померлих у розрахунку на 1000 наявного населення. Середній вік померлих чоловіків – 67 років, жінок – 78 років.

   

   Головне управління статистики у Чернігівській області


  Про індекси споживчих цін  на товари та послуги

  За розрахунками Держстату показник рівня інфляції в липні 2017р.  в області становив 100,0%, в Україні – 100,2%.

  На споживчому ринку області в липні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 0,2%. Найбільше (на 13,2%) подорожчало сало,  на 0,9–3,0% – молоко, хліб, цукор, олія соняшникова, безалкогольні напої, м’ясо та м’ясопродукти. Водночас на 3,5–15,6% подешевшали овочі, крупи гречані, фрукти, риба та продукти з риби, яйця.

  За рахунок сезонних розпродажів взуття стало дешевшим на 8,4%, одяг – на 2,6%.

  У сезон відпусток та подорожей послуги пансіонатів зросли в ціні на 16,1%, туристичні послуги – на 15,7%.

   


  СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНЕ СТАНОВИЩЕ Чернігівської області в січні-червні 2107 року.doc


  Споживання продуктів харчування населенням області у 2016 році

  За розрахунками Державної служби статистики України в середньому у 2016 році пересічний чернігівець вжив 46 кг м’яса та м’ясних продуктів (по Україні – 51), 227 кг молока та молочних продуктів (210), 262 яйця (267), 109 кг хлібних продуктів (101), 167 кг картоплі (140), 172 кг овочів (164), 39 кг плодів та ягід (50), 9 кг риби та рибних продуктів (10), 11 кг олії (12), 36 кг цукру (33).

  Порівняно з 2015р. споживання м’яса та олії майже не змінилося. Менше вживали чернігівці молока (на 13 кг), хлібних продуктів, плодів, цукру (на 4 кг),  картоплі (на 6 кг), яєць (на 12 штук).  Показники споживання овочів та риби зросли на 2 кг. 

  За рівнем споживання  цукру Чернігівщина займає 4 місце в Україні, молока та молочних продуктів – 7, хлібних продуктів, картоплі, овочів – 9,  риби – 12, яєць – 15, олії – 17, плодів та ягід – 20, м’яса та м’ясних       продуктів – 21. 

  Калорійність середньодобового раціону жителя Чернігівщини становила      2850 ккал (у 2015р. – 2971) при середній по Україні – 2742 ккал.


  Оплата населенням області житлово-комунальних послуг у І півріччі 2017 року

  У І півріччі 2017р. мешканцями області сплачено за житлово-комунальні послуги 711 млн.грн, що становить 68% від нарахованих за цей період сум.

  Середні нарахування на одного власника особового рахунку за житлово-комунальні послуги, з урахуванням електроенергії (із розрахунку 150 кВт·год на місяць), за рік збільшилися в 1,4 раза й становили в червні 586 грн.

  На кінець червня населення області заборгувало надавачам послуг                за газопостачання 170 млн.грн, за централізоване опалення та гаряче водопостачання – 81 млн.грн, за утримання будинків і споруд та прибудинкових територій – 31 млн.грн, за централізоване водопостачання та водовідведення – 17 млн.грн, за вивезення побутових відходів – майже 3 млн.грн.

  Мали борги 3 місяці й більше за газопостачання 39% користувачів, за централізоване опалення та гаряче водопостачання – 36%, за вивезення побутових відходів – 15%, за утримання будинків, споруд, прибудинкових територій – 14%, за централізоване водопостачання та водовідведення – 8%.

  Крім того, за електроенергію заборгували 7% споживачів, а сума боргу становила 46 млн.грн.

   

  Головне управління статистики у Чернігівській області


  Заробітна плата в області в червні 2017 року

  Середньомісячна номінальна заробітна плата штатних працівників підприємств, установ та організацій Чернігівської області в червні 2017 року зросла на 10,5% та становила 6008 грн (в Україні – 7360 грн). Це в 1,9 раза вище мінімальної заробітної плати (3200 грн) та на 41% – ніж рік тому. 
  Реальна заробітна плата (з урахуванням змін споживчих цін) в червні 2017 року становила 108,8%.
  Найвищий рівень оплати праці зафіксовано в м.Києві (11091 грн), найнижчий – у Кіровоградській (5938 грн) та Луганській (5943 грн) областях.
  Найбільше нараховано працівникам добувної промисловості 
  і розроблення кар’єрів (9043 грн), зайнятим у виробництві коксу та продуктів нафтоперероблення (8669 грн), державному управлінні й обороні; обов’язковому соціальному страхуванні (8401 грн), освіті (6933 грн), фінансовій та страховій діяльності (6786 грн).
  Водночас найменше отримали працівники поштової та кур’єрської діяльності, а також зайняті у виробництві меблів, іншої продукції, ремонті й монтажу машин та устатковання.

   

  Головне управління статистики у Чернігівській області

   


  Зареєстрований ринок праці Чернігівської області в червні 2017 року

  За даними державної служби зайнятості кількість зареєстрованих безробітних області в червні 2017р. зменшилася на 3% та на кінець місяця становила 12,1 тис. осіб, з них 82% отримували допомогу з безробіття.

  Більше половини загальної кількості безробітних – жінки,   майже третина – молодь у віці до 35 років.

  На кінець червня 2017р. до державної служби зайнятості роботодавцями заявлено більше тисячі вільних робочих місць (вакантних посад). Навантаження зареєстрованих безробітних склало 11 осіб на одне вільне робоче місце (вакантну посаду).

  За професійними групами найбільший попит на робочу силу спостерігався на кваліфікованих робітників з інструментом (кожна п’ята заявлена вакансія), а найменший – на кваліфікованих робітників сільського та лісового господарств, риборозведення та рибальства (2%).

  Середній розмір допомоги з безробіття в червні 2017р. складав 1817 грн (57% законодавчо визначеного розміру мінімальної заробітної плати).


  Про кількість пенсіонерів та розміри пенсій у І півріччі 2017 року

  За адміністративними даними, на 1 липня 2017р. на обліку в органах Пенсійного фонду Чернігівської області перебували майже 327 тис. пенсіонерів. З початку року їх кількість скоротилася на 1,5%. Пенсіонером є кожен третій житель області.

  Майже 80% пенсіонерів отримують пенсії за віком, 13% – за інвалідністю, 5% – у разі втрати годувальника, решта – за вислугу років, соціальні пенсії та довічне грошове утримання суддів у відставці.

  Середній розмір місячної пенсії, призначеної органами Пенсійного фонду з урахуванням цільової та інших видів грошової допомоги, індексації, з початку року збільшився майже на 4% й на 1 липня 2017 року становив 1772 грн. Інвалідам п%D

  Назад  12 Жовтня 2017 16:32
  12 Жовтня 2017 15:27
  05 Вересня 2017 09:26
  31 Серпня 2017 12:26
  17 Серпня 2017 10:22
  07 Серпня 2017 11:26
  19 Липня 2017 09:12
  03 Липня 2017 08:24