Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://kpadm.cg.gov.ua/old

back

ЗВІТ голови райдержадміністрації «Про підсумки виконання Програми соціально-економічного розвитку району за підсумками роботи 2010 року»

09 березня 2011


Основним завданням органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, підприємств, організацій та установ району в 2010 році було забезпечення стабільного розвитку економіки району та нормального функціонування соціальної сфери відповідно до завдань Програми економічних реформ на 2010-2014роки «Заможне суспільство, конкурентоздатна економіка, ефективна держава», ініційованої Президентом України Віктором Федоровичем Януковичем, доручень глави держави та Прем’єр-міністра України, що мають за мету розв’язання найважливіших виробничих і соціальних проблем.

2010 рік став поворотним пунктом у розвитку нашої держави. Після президентських виборів відкрився шлях до відновлення ефективної роботи владних структур, а результативність виборів місцевих органів влади додала конкретних потужних кроків на шляху модернізації нашої держави.

В період економічної кризи, яка гостро торкнулася підприємств нашого району на 25,4% знизився рівень промислового виробництва. Вдалося зберегти основний промисловий потенціал району, який формується із чотирьох підприємств. Ними за підсумками 2010 року вироблено продукції на суму 20,7 млн. грн.. Крім того ДП «Короп-пласт» ТОВ «Газбудсервіс» та СЛП «Агролісгосп» досягли приросту, які відповідно становлять 158,6% та 123,7%.

Найбільше промислове підприємство району ДП «Коропський сирзавод» ТОВ «СиЛ» знизило обсяги промислового виробництва на 33,5%. Керівництво підприємства працює над створенням власної сировинної бази. Районна державна адміністрація йде назустріч, підтримуючи бажання В.П.Шкурка дбайливо та раціонально використовувати землю для розвитку виробничої сфери.

Завдяки активній маркетинговій політиці в питанні пошуку додаткових ринків збуту своєї продукції, темп росту обсягів виробництва на досягло і керівництво ДП «Короп-Пласт».

Проблемним питанням, що постало в минулому році стало майже призупинення ТОВ «Нехаївський крохмаль», де спад виробництва промислової продукції склав 71,1%. Залишились значні борги підприємства по невиплаченій заробітній платі працівникам. На прикладі даного підприємства видно наскільки може бути неефективним діяльність керівництва, коли власники та керівники не співпрацюють з владою, інфраструктурою на рівні району. Спільними зусиллями з правоохоронними органами ведеться пошук шляхів розв’язання проблем, пов’язаних з погашенням заборгованості по заробітній платі підприємства.

Невирішеною проблемою, що стримує соціально-економічний розвиток району, протягом останніх 6 років, є відсутність діяльності ДП «Крисківський спиртозавод». Відновлення роботи підприємства та збереження його в структурі спиртової галузі можливе лише за сприяння центральних органів влади та пошуку нових ефективних форм господарювання, що базуються на новій формі власності. А доти залишається негативна динаміка приросту податкового боргу по платежах підприємства до бюджетів всіх рівнів по всіх видах податків та зборів, який на даний час становить 1169,7 тис. грн.

В агропромисловому комплексі району скорочення на 18,4% обсягів виробництва в галузі рослинництва, яке було обумовлене несприятливими погодними умовами, негативно вплинуло на загальний результат роботи. У 2010 році виробництво валової сільськогосподарської продукції по всіх категоріях склало 106,7 млн. грн., що на 12,5% менше рівня 2009 року.

Не дивлячись на неординарні погодні умови минулого року, коли температура досягала 40 градусів, при якій рослини повністю призупиняли свій розвиток та неймовірна засуха пригнічувала сільгоспкультури, трудівники району змогли досягнути відповідних результатів. Це вже позитивно.

Станом на 1 листопада 2010 року всі зернові культури були повністю зібрані на площі 12,8 тис. га. Отримано вал зерна 22,2 тис. тонн.

Середня урожайність зернових становить 17,4 ц/га.

Із технічних культур вирощувались льон-кудряш, яким займається СТОВ „Агрольон, використовуючи наявні потужності та земельні ресурси, соняшник, соя – це нові культури в районі, але з кожним роком набирають все більші площі, при врожайності сої – 12,7 ц/га, соняшнику – 17,9 ц/га, це можна вважати як непоганий показник для району.

Особливої уваги в районі приділяється відродженню картоплі. Хоча посівні площі і не є значні (713 га), але ця культура одна з самих рентабельних.

Підсумки роботи тваринницької галузі свідчать про те, що в цілому по району по окремих показниках досягнуто певних зрушень.

Виробництво валової продукції становить майже 100% рівня минулого року. В регіоні найсприятливіші умови для утримання худоби, а відповідно є всі передумови розвитку тваринницької галузі. Її розвиток є індикатором, який свідчить про успішність всього агропромислового комплексу, а також про спроможність держави забезпечити продовольчу безпеку. Розвиватиметься тваринництво, розвиватиметься і село.

Однак основне завдання - довести керівникам наших сільгосппідприємств, що саме в поліських умовах займатися розведенням ВРХ та мати прибуткове тваринництво цілком реально. Як досягти таких реалій – потрібно звернутися до Михайла Миколайовича Гейка в ПСП «Лукново». Там утримується 233 голів дійного стада з середньорічним надоєм 6439 кілограмів молока на корову.

Секретів ніяких нема, керівництво проводить на базі господарства виїзні семінари, наради, на яких стає зрозуміло, що результативність є там, де є чітке виконання технологічних процесів, а саме : годівлі (збалансування раціону, використання шроту, контроль споживання кормів); доїння, (використання доїльного залу); вирощування молодняка (створення банку молозива, випоювання зондом, контроль випоювання рефетрометром); вакцинації і концентрованого типу годівлі та основне - організації управління.

Більшість господарств не можуть похвалитися і середньодобовими приростами ВРХ, які коливаються у межах від 190 до 250 грамів. А при таких показниках тваринницька галузь приречена на збитковість, адже прибуток можливий лише при середньодобових приростах ВРХ не менше 600 грам та при річному надої молока не менше 2600 кг на корову.

На Коропщину прийшли нові інвестори, господарі, які по-серйозному почали займатися відродженням галузі. До таких належать : ТОВ «Агрікор-Холдинг», «Егрес Агро», «Торг-сервіс». Також починають змінювати підходи до тваринництва і в ФГ «Білі Роси». Завдяки таким господарникам, є пристойні показники розвитку тваринницької галузі. У порівнянні з відповідним періодом 2009 року збільшення виробництва молока становить 642 т або 13%. Всього вироблено молока в обсязі 5704 т.

Валове виробництво молока збільшили вісім господарств із дванадцяти.

За 2010 рік по району вироблено 679 т м’яса. Виробництво м׳яса свинини збільшилось у порівнянні з аналогічним періодом милого року на 14 %. Середньодобовий привіс великої рогатої худоби за 2010 рік становить 504 г, що майже на рівні аналогічного періоду минулого року.

Отже, потенціал для розвитку тваринництва є. Поряд з цим Урядом планується відновлення державної підтримки тваринництва як провідної галузі. Розпочато регулювання балансу між виробництвом та імпортом продукції, буде здійснюватися стимулювання великих тваринницьких комплексів із повним замкненим циклом виробництва та фінансування цілого ряду програм.

Розвиток тваринництва є пріоритетним в галузі сільського господарства району і необхідно докладати зусиль на забезпечення стабілізації поголів’я великої рогатої худоби.

Не зрозуміло тих господарників, які не усвідомлюють, що кінцевий та основний результат роботи підприємства – є його рівень прибутковості. Найбільш прибутковими є ТОВ «Черешеньки» - 1,1 млн. грн., ДП «Коропський сирзавод» - 483,2 тис. грн., ПСП «Лукново» - 732,6 тис. грн.

Питома вага прибуткових підприємств в 2010 році склала 66,7%, а за рахунок чого будуть існувати 33,3% підприємств?

Маючи в своєму розпорядженні основний скарб - землю, господарники мусять з великою відповідальністю подумати про те, чи господарювати самому та забезпечити її ефективне використання чи передати її в оренду або відмовитись від використання і вже сьогодні віддати людям, які мають на це потребу. А вона надзвичайно висока. Населення усвідомило, що потрібно використати своє право приватизації земельної частки і активно почало цим займатися. Район має високі показники по передачі землі в оренду з невитребуваних земельних часток паїв).

На території Коропського району передано в оренду 6097,6 га. сільськогосподарських угідь з невитребуваних земельних часток (паїв) на суму 1150,2 тис.грн. (орендна плата). На даний час в розробці знаходиться документація по шести господарствах на загальну площу 837,1 га. Протягом року додатково надійде орендної плати 230 тис.грн. .

На виконання доручень голови облдержадміністрації бюджетами шести сільських рад передбачено 60 тис.грн. на виконання робіт з визначення грошової оцінки земель по 20 населених пунктах. До кінця 2011 року передбачається завершити розробку документації по всіх населених пунктах району. Залишаються без грошової оцінки 6 населених пунктів з невеликою кількістю жителів.

Від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення місцеві бюджети отримують значні надходження. Всього продано в районі 51 земельну ділянку загальною площею 16.96 га., на суму 862.5 тис.грн. В тому числі в 2010 році продано 8 земельних ділянок на суму 66.0 тис.грн. На даний час підготовлено до продажу 1 земельна ділянка на території Риботинської сільської ради та готується 2 земельних ділянки на території селища Понорниця. Протягом 2011року очікується близько 40 тис.грн надходжень до місцевих бюджетів від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення.

Плати за землю всього за 2010 рік надійшло 1187,2тис.грн., що становить 116,7% уточнених бюджетних призначень на 2010 рік і 184,7% до надходжень за попередній рік.

Плати за оренду земельних ділянок надійшло 1077,1тис.грн., що більше за надходження 2009 року на 536,6тис.грн..

Всього ж за 2010 рік підприємствами і організаціями району до бюджетів всіх рівнів, державних цільових фондів перераховано 18803,7тис.грн., що на 2616,7 тис.грн. або на 16,2% більше надходжень 2009 року. Однак надходження районного бюджету не забезпечують видаткову частину на утримання бюджетної інфраструктури району, яка потребувала в поточному році 77229,6 тис.грн., що на 14887,3 тис.грн. або 23,9% більше 2009 року.

Дотації та субвенції складають 82% доходів бюджету району.

В такій ситуації зрозуміло, що ми повинні використовувати всі наявні резерви щодо забезпечення виконання хоча б тих планових показників, які доводяться. Однак констатуємо, що відсоток виконання уточнених бюджетних призначень на 2010 рік склав лише 84,0%.

З 28 місцевих бюджетів району забезпечили виконання плану по власних надходженнях по загальному фонду 20 бюджетів: 19 сільських та один селищний. Не виконали 8 бюджетів: районний, селищний та 6 сільських.

Основним джерелом поповнення бюджету району (76,0% від загальної суми власних надходжень) в звітному періоді залишається податок з доходів фізичних осіб, якого одержано 8363,6тис.грн., що становить 98,9% уточнених бюджетних призначень на 2010 рік.

5,6% у структурі власних надходжень загального фонду становить єдиний податок на підприємницьку діяльність, якого надійшло за поточний рік 612,6 тис.грн., або 111,5%.

З метою наповнення бюджетів районною державною адміністрацією, сільськими та селищними радами проводились ряд заходів щодо збільшення надходжень орендної плати за землю. Фактичні надходження звітного року перевищили показник 2009 року майже вдвічі. Саме плата за землю є значним резервом надходжень місцевих бюджетів, тому територіальні громади повинні приділяти максимум зусиль щодо правильності, вчасності розрахунків та залучення додаткових інвестицій.

По місцевих податках і зборах бюджетні призначення на рік виконані на 112,3% і складають 134,3тис.грн. що майже на рівні минулого року. Протягом року було збільшено надходження в сумі 8,1тис.грн..

Аналіз надходження місцевих податків і зборів в розрізі сільських рад, показує, що виконання забезпечили майже всі бюджети, крім Лукнівської (267грн.), Радичівської (163), Червоненської (19 грн.), та Понорницької (39грн.) рад.

Видаткова частина бюджету була основною мірою спрямована на заробітну плату з нарахуваннями працівникам бюджетних установ. Для цих цілей виділено 44542,7 тис.грн., що становить 80,8% у структурі видатків за економічною сутністю.

Видатки на фінансування енергоносіїв, спожитих бюджетними установами, склали 6390,1тис.грн. або 11,6 % проведених видатків, що більше за аналогічні видатки 2009 року на 1336,7тис.грн. або на 26,5%.

На інші видатки спрямовано 4218,5тис.грн., що становить 7,6% видатків загального фонду.

Звичайно - завданням влади є недопущення кредиторської заборгованості підприємств бюджетної сфери по всіх видах платежів. Здійснюється постійний контроль за своєчасністю як власних надходжень, так і за надходженнями трансфертів. В минулому році кризових ситуацій в зв’язку з непроплатою особливо заробітної плати вдалося уникнути. Однак потрібно розуміти, що наш район дотаційний, тому на потоки Держаних коштів наш вплив обмежений, що пояснює можливі виникнення деяких затримок з фінансуванням бюджетних установ. Станом на кінець року загальна сума фінансування всіх захищених статей видатків за рахунок коштів місцевих бюджетів (без врахування трансфертів з державного та обласного бюджетів) становить 51944,7тис.грн., або 95,8 відсотків до уточненого плану на рік.

Минулий рік характеризується збільшенням інвестиційної активності. Обсяги інвестицій в основний капітал за 12 місяців 2010 року склали 4,8 млн. грн., що становить 101,8% до минулого року.

На сьогодні триває реконструкція сирцеху в ДП «Коропський сирзавод» ТОВ «СиЛ» вартістю 2,8 млн. грн. (освоєно 2,5 млн. грн.), що дасть змогу вдвічі збільшити обсяги виробництва продукції.

ТОВ «Науково-виробниче об’єднання «Золотий Короп» за рахунок коштів інвесторів в сумі 5 млн. грн. планується виробництво брикетів із відходів деревини СЛП «Агролісгосп». Виробництво продукції становитиме в середньому 2 тис. тонн брикету за місяць, який буде реалізовуватись в країни Європи, зокрема сусідню Польщу.

Ведуться роботи по будівництву корівника на 480 головомісць вартістю 4 млн. грн. в с. Атюші (ФГ «Білі роси»), доїльного залу в ПАФ «Тарасівка» вартістю 500 тис. грн.

Всі жителі Коропщини пишаються й незрадливо люблять свій красивий древній край, дбають, аби в часи великих перемін був він ошатним, не втрачав вікових надбань, з надією дивляться в майбутнє.

Під’їжджаючи до району, наприклад, з боку Сосниччини, гріє душу сяйво над селами. Ось уже два роки в районі проводиться робота по вуличному освітленню. За цю так потрібну справу взялися всі – районна влада, місцеве самоврядування, політичні та громадські організації, самі мешканці населених пунктів.

Районні депутати плідно працюють задля вирішення назрілих питань територіальних громад та соціальних проблем.

В населених пунктах району стало гарною традицією проведення громадських робіт по впорядкуванню територій.

Реалізовано проект « Місцевий розвиток орієнтований на громаду», яким передбачено виконання робіт по реконструкції системи водопостачання в с. Вишеньки та буріння артезіанської свердловини в с.Іваньків; реконструкції вуличного освітлення в смт Короп, в смт Понорниця, с. Червоне, впровадження енергозберігаючих заходів в приміщенні дитячого садка в смт Понорниця. Всі бюджетні установи обладнані лічильниками обліку води та тепла.

Активно береться участь по впровадженню на території району заходів, визначених цільовими програмами. Будівельними організаціями, що працювали за контрактом підряду, за січень-грудень 2010 року виконано робіт на суму 1142,0 тис. грн., що на 38% менше, ніж у минулому році.

В 2010 році проведено реконструкцію 4 каналізаційних мереж в смт Короп. Завершено роботи по реконструкції Оболонської ЗОШ І-ІІІ ступенів, реконструкція школи мистецтв. Завершуються роботи в Шабалинівській ЗОШ І-ІІІ ступенів по заміні опалювальних котлів. Роботи на даних об’єктах стали можливими лише за сприянням обласної державної адміністрації. З обласного бюджету для реконструкції каналізаційного колектора по вул. Лісовій, смт. Короп виділено 23 тис. грн., Шабалинівській ЗОШ – 160 тис. грн. За рахунок коштів державного бюджету погашено заборгованість перед підрядними організаціями по реконструкції Оболонської ЗОШ – 100,0 тис. грн., та реконструкції школи мистецтв – 94,3 тис. грн.

На роботи по ремонту та обслуговуванню доріг використано 2774,6 тис. грн. Проведено ремонт комунальних доріг на суму 605,0 тис. грн. в с. Атюша, с. Нехаївка, с. Покошичі, смт. Понорниця та смт. Короп.

В 2010 році продовжувалась газифікація населених пунктів району. Було введено в експлуатацію підвідний газопровід до с. Пролетарське – протяжність 5,1 км (кошторисна вартість 836,6 тис. грн.). Побудовано 24,5 км вуличних газопроводів в селах Шабалинів та Верба за рахунок власних коштів населення. В подальшому, для закінчення газифікації потрібні державні кошти.

В минулому році газифіковано 355 житлових будинків в населених пунктах району.

Проведено реорганізацію закладів комунального господарства. На базі КП «Комунгосп» Коропської селищної ради створено два нових комунальних підприємства: КП «Благоустрій», що займається санітарною очисткою селища Короп, вивозом рідких побутових відходів, надає ритуальні та транспортні послуги та КП «Вода» по забезпеченню населення послугами з водопостачання та водовідведення.

Всього, обсяги реалізованих послуг протягом 2011 року скоротилися на 4,9% і склали 6,5 млн. грн. Скоротили обєми послуг Коропське БТІ, цех електрозвязку № 3, КП «Комунгосп».

Підприємства в сфері послуг, в т.ч. комунальні підприємства на території нашого району можуть розвивати свою діяльність, адже населення усвідомило необхідність здійснення своєчасних розрахунків за надані послуги і відповідно рівень сплати житлово-комунальних послуг за січень-грудень 2010 року складає 95,8%.

На даний час в смт Короп створено 7 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Згідно програми реформування житлово-комунального господарства району на період 2009 -2014 років в 2010 році проведено капітальний ремонт багатоквартирного житлового будинку по вул. 8-го Березня, 2 (вартість робіт 95,0 тис. грн.).

За 2010 рік індивідуальними забудовниками введено в дію 1001 кв.м. загальної площі житла.

Підтримка житлового будівництва здійснюється у формі надання забудовникам пільгових кредитів згідно з програмою „Власний дім”.

В 2010 році по програмі „Власний дім” укладено 63 кредитні угоди на суму 1070,0 тис. грн. За рахунок цих коштів введено 350 м2 житла, газифіковано 3 житлових будинки, придбано 6 одиниць сільгосптехніки.

В 2011 році одним із основних завдань влади – максимальне залучення коштів всіх рівнів як для розвитку виробництва, так і для реконструкцій, ремонтів, будівництва закладів соціальної сфери та житла. Для нарощування темпів житлового будівництва в 2011 році буде спрямовано близько 1,3 млн. грн.. коштів населення, що дозволить ввести в дію 1,0 тис. кв. метрів житла. Є напрацювання в напрямку реалізації програми будівництва 3 поверхового житлового будинку в смт Короп для надання житла молодим спеціалістам.

Програмою соціально-економічного розвитку району в 2011 році передбачається газифікація сіл Шабалинів та Верба.

Продовжуватиметься реконструкція водопровідних мереж в смт Короп, реконструкції систем теплопостачання та теплотраси Крисківського навчального закладу «Світанок» та ФАПу, Крисківської ЗОШ та приміщення сільської ради. Продовжуватимемо ремонтні роботи в Коропській ЦРЛ.В 2011 році заплановано проведення реконструкції харчоблоку.

За рахунок місцевого бюджету та спонсорських коштів планується продовжити ремонт та зміцнення матеріально-технічної бази РЦДТ.

Будуть докладені зусилля в напрямку забезпечення ремонту дорожнього полотна, а це високо затратні роботи. Адже лише на ремонт доріг комунальної власності потрібно 723 тис.грн..

Закладів, що потребують негайного проведення ремонтів, досить багато.

Протягом останнього періоду викликає занепокоєння транспортне сполучення з населеними пунктами району. Кількість звернень громадян з прохання втрутитися в ситуацію влади зросла.

У зв’язку із скороченням субвенцій із державного бюджету на відшкодування втрат перевізникам від перевезення пільгових категорій прийнято рішення про перевезення пільгових категорій населення не щоденно, як було раніше, а один день на тиждень. У 2010 році надійшло субвенції із державного бюджету на відшкодування витрат на перевезення пільгових категорій населення автомобільним транспортом в сумі 301,1 тис. грн. Заборгованість перевізникам по цим виплатам становить 88,9 тис. грн.

Це вплинуло на фінансовий стан перевізників і привело до скорочення кількості приміських автобусних маршрутів, а відповідно і кількості пасажирів. Обсяги перевезень пасажирів скоротилися на 3,3 відсотка. Враховуючи зниження приміських маршрутів, погіршення транспортного сполучення жителів сільської місцевості, що викликано нерентабельністю приміських автоперевезень, при визначенні переможця на засіданні обласної конкурсної комісії на міжміських (прибуткових) маршрутах потрібно пропонувати перевізникам і розглядати документи в пакеті з приміськими (збитковими ) маршрутами.

Споживчий ринок району характеризується високим рівнем насиченості основними продовольчими і непродовольчими товарами, стабільним постачанням, відсутністю товарного дефіциту.

Збережено тенденцію до зростання мережі підприємств роздрібної торгівлі. Все це і забезпечило зростання роздрібного товарообороту, включаючи обсяги продажу товарів приватними підприємцями на 6,2%.

В районі збереглася мережа споживчої кооперації, яка на сьогодні залишається основним осередком торгівлі і побутового обслуговування населення, особливо малочисельних віддалених сіл в забезпеченні сільського населення необхідними товарами та послугами, заготівель сільськогосподарської продукції.

В системі райспоживспілки не тільки збережено, а й досягнуто позитивного розвитку виробництва хлібобулочних виробів. Коропський хлібозавод реорганізував організаційну і виробничу структуру та завдяки цьому покращив якість продукції, яка знаходить свого споживача не тільки в районі, а і за межами. В 2010 році випечено 748 т. хліба та 27 т. кондитерської продукції, що на 13,3% більше попереднього року.

В цілому, по підприємствах райспоживспілки обсяги роздрібного товарообороту збільшились проти 2009 року на 3,8%.

Все ж таки в районі налічується 10 населених пунктів, які не мають стаціонарної мережі торгівлі. Тому, поле діяльності є.

Районною державною адміністрацією постійно здійснюється контроль за ціновою політикою на ринку продовольчих товарів.

Усвідомлюючи необхідність стабілізації цінової ситуації на споживчому ринку району, забезпечення населення соціально значущими продовольчими товарами за доступними цінами, керуючись основними принципами партнерства бізнесу та влади між райспоживспілкою і райдержадміністрацією заключено Меморандум порозуміння.

Важливою ланкою в економіці району є мале підприємництво. 76 малих підприємств та 700 фізичних осіб – підприємців забезпечили 22,7 % надходжень до місцевого бюджету. Це 3,3 млн. грн., що на 34,2 % більше , ніж у 2009 році. Зберігається позитивна тенденція розвитку малого підприємництва. Загалом у сфері малого бізнесу зайнято 2,3 тис. осіб, що складає 52,2% чисельності зайнятих економічною діяльністю.

У минулому році розпочали діяльність у сфері малого бізнесу 79 чоловік, зареєстровано 7 підприємств. Субєктами підприємницької діяльності створено 338 нових робочих місць.

У рамках реалізації заходів районної програми розвитку підприємництва субєктами малого бізнесу надається фінансова-кредитна підтримка. Районною організацією підприємців для розвитку малого бізнесу надано кредитів на суму 54 тис. грн. І хоча сума нібито невелика, у нинішніх умовах обмеженості кредитних ресурсів це саме та підтримка, яка потрібна підприємцям.

За якими критеріями оцінюють роботу влади громадяни?

Це стабільність в суспільстві, робота, гідна зарплата, пенсії та стипендії, організація охорони здоровя людей, можливість і умови навчання дітей, безпека життя, задоволення культурно-духовних потреб.

За великим рахунком, це створення комфортного для повноцінного життя середовища. Безумовно, соціальна складова в цьому процесі є визначальною.

В умовах нестабільно працюючої економіки для органів влади найважливішими завданнями повинні бути забезпечення громадянам права на працю, її своєчасну та не нижчу від визначеного законом рівня оплати, а також соціальний захист населення.

Рівень зареєстрованого безробіття в районі станом на 1 січня 2011 року склав 2,3 %.

Протягом року через службу зайнятості отримали роботу 479 чоловік, що забезпечило рівень працевлаштування 51 % при середньому по області 35,1 %. 117 осіб пройшли професійне навчання під замовлення роботодавців, 146 безробітних залучались до громадських робіт. Протягом року створено 470 нових робочих місць, що на 12,7 % більше, ніж рік тому.

Станом на 1 січня 2011 року на обліку в центрі зайнятості перебувало 311 особа. 73,3 % - це сільські жителі.

Навантаження на 1 одне робоче місце – 107 осіб, а у банку актуальних вакансій районного центру зайнятості їх налічувалися лише 3.

Протягом звітного періоду значна увага влади була приділена погашенню заборгованості із заробітної плати. Завдяки спільним зусиллям, в поточному році заборгованість скорочена на 35,4%. Протягом року 5 підприємств повністю погасили борги по заробітній платі. Залишок загального боргу з виплати заробітної плати по всіх категоріях господарств на 01.01.2011 року складає 182,8 тис. грн. ТОВ «Нехаївський крохмаль» єдине економічно активне підприємство борги якого складають 87% від загальної суми.

Ще одним важливим питанням і основним соціальним показником Програми соцекономічного розвитку є середній рівень заробітної плати одного штатного працівника. Його розмір на 16,2% більше, ніж за аналогічний період минулого і становить 1241 грн. Однак, такий показник залишається одним із найнижчих в області і складає 72,5 % від середньообласного рівня.

Так, як дане питання стоїть надзвичайно гостро, перевірки суб’єктів господарювання в сфері дотримання законодавства при оплаті праці будуть продовжуватись, а матеріали передаватися до правоохоронних органів.

Рівень заробітної плати є визначальним не лише як один із найважливіших соціальних чинників а і як один із найбільших бюджетоформуючих показників району. Завдяки йому формується місцевий бюджет і пенсійний фонд. На даний час відбувається багато розмов стосовно впровадження урядової непопулярної пенсійної реформи. Однак в умовах, які на даний час створені нашими господарниками, про які я вже казав:низької кількості зайнятих працівників, низького рівня виплати заробітної плати іншого шляху нема. Маємо 4245 чол. працездатного населення, на обліку ж в Пенсійному фонді - 9904 пенсіонери. Від відрахувань працюючих надійшло лише 26852,2 тис.грн., всього за рік загальна сума видатків на виплати склала 113145,6 тис.грн., що на 15981,9 тис.грн. більше 2009 року. При цьому ще і констатуємо, 5 платників мають заборгованість до Пенсійного фонду в сумі 695 тис.грн.. Держава забезпечує своєчасну та в повній мірі виплату пенсій, середній рівень яких по району-950,38 тис.грн.. Аргументовано можна стверджувати-пенсійна реформа це інструмент пошуку шляхів виходу із кризової фінансової ситуації, коли кошти, що могли бути призначені на розвиток виробничої сфери спрямовуються на соціальні видатки. А їх крім пенсій ще надзвичайно багато.

Одними із таких є державні соціальні допомоги, які в районі отримує 1561 сім’я, що на 7,6 % більше, ніж на 1 січня 2010 року. На виплату всіх видів державних соціальних допомог сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам з початку року спрямовано субвенції з державного бюджету на загальну суму 12,6 млн. грн., що на 43,2 % більше, ніж на початок 2010 року.

З 1 серпня була запроваджена спрощена система призначень субсидій на житлово-комунальні послуги, тверде паливо та скраплений газ. Даною постановою знижено поріг обов’язкових платежів за житлово-комунальні послуги.

Субсидію по оплаті за житлово-комунальні послуги, скраплений газ та тверде паливо отримує 2241 сім’я, що в 1,4 рази більше у порівнянні з 2009 роком.

Право на пільги за соціальною ознакою мають 10,2 тис. осіб, що становить 38,6% від загальної чисельності жителів району. Станом на 1 січня 2011 року на надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу, послуг зв’язку та інших пільг спрямовано 3,0 млн. грн., що на 11,0% більше, ніж за відповідний період минулого року.

В районі утримується мережа територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг).За 2010 рік в даному напрямку спрямовано 3,4 млн. грн., що на 702,8 тис. грн. більше, ніж за 2009 рік. Ці кошти забезпечують видатки на утримання соціальних працівників, що обслуговують пенсіонерів вдома та в стаціонарних закладах.

Крім пенсіонерів, є ще одна категорія, яка населення, яка потребує уваги та піклування - це діти сироти та позбавлені батьківського піклування, яких на обліку 74.

Службою у справах дітей райдержадміністрації активно проводиться робота по влаштуванню їх до пріоритетних сімейних форм виховання.

Станом на 31 грудня 2010 року в районі функціонує 6 прийомних сімей та 2 дитячих будинки сімейного типу, в яких виховується 17 дітей, позбавлених батьківського піклування, 55 дітей даної категорії перебуває під опікою, піклуванням у сім’ях.

До сімейних форм виховання влаштовано 7 дітей, позбавлених батьківського піклування.

У 2010 році на базі сім’ї Никипорець створено дитячий будинок сімейного типу, до якого влаштовано 6 дітей. Створено прийомну сім’ю у с. Лукнів, до якої влаштовано дитину, позбавлену батьківського піклування.

Із загальної кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, що перебувають на обліку у службі у справах дітей райдержадміністрації станом на 31 грудня 2010 року, влаштовано до сімейних форм виховання 75,8 %.

Поступово вирішуються проблеми і медичної галузі. Зокрема оновлюється матеріально-технічна база. За період з 2004 – 2010 років використано для проведення ремонтних робіт центрального корпусу лікарні 2,5 млн. грн.. Розпочато ремонт харчоблоку та замовлена проектно-кошторисна документація для продовження його реконструкції. Потребує завершення реконструкція зовнішньої системи каналізації.

Центральна лікарня має лапароскоп, новий рентгенапарат та інше обладнання.

У районі функціонує благодійна громадська організація “Лікарняна каса”, яка налічує 2707 членів, що складає ( 9,8% до населення району). За 2010 рік проліковано за рахунок коштів лікарняної каси 818 чоловік.

Щоправда в медичній галузі є найголовніша проблема – забезпечення кадрами. І над вирішенням цього питання необхідно працювати.

Враховуючи складну демографічну ситуацію, яка характеризується низьким рівнем народжуваності (за минулий рік народилося 197 дітей, що на 8 діток менше, ніж в 2009 році), та стабільно високі показники смертності (померло 663 людини – в 2009 році - 734), природні темпи приросту є від’ємними. В цій ситуації вкрай важливим є необхідність запобігання смертності від передбачуваних причин. В районі не допущено випадків материнської смертності, стабільно низькими є показники немовлячої смертності (1 випадок) та від гострої хірургічної патології, знизилися втрати людей у працездатному віці.

У галузі освіти продовжується робота по покращенню матеріально-технічної бази, удосконаленню навчально-виховного процесу. У цьому навчальному році в школах району навчається 2489 учнів, що на 142 менше в порівнянні з попереднім роком.

У школах забезпечено 100-відсотковий під’їзд учнів до базових шкіл. За останні три роки одержали три нові шкільні автобуси.

У кожній школі - комп’ютерні класи, а в Коропській –їх два. 84% учнів району мають повноцінне гаряче харчування.

Розвивається і система дитячих садків. Їх-16, де виховується 405 дошкільнят. Популярністю користується районний центр дитячої творчості.

Для безперебійного забезпечення підвозу дітей до шкіл району необхідно придбати ще 3 автобуси марки ПАЗ та 1 автобус марки «Газель».

В червні 2010 року в 24 пришкільних таборах було оздоровлено 830 дітей шкільного віку. Їх фінансування здійснювалося за рахунок коштів місцевого бюджету, батьківської доплати та інших залучених коштів, що надійшли від юридичних та фізичних осіб.

Маємо високий рівень проведення культурно-мистецьких заходів у районі. І як свідчення цього – це Миколаївський ярмарок, який проходить на високому рівні і як яскраве відродження духовної спадщини.

Його підготовка і високий рівень проведення – то результат співпраці районних владних структур, територіальних громад, підприємств, організацій, а за великим рахунком, всіх людей, які щороку чекають на цей день. Заклади культури забезпечені новою апаратурою і обладнанням. На зміцнення матеріально-технічної бази використано 144 тис. грн.

Спорт взагалі займає особливе місце у житті Коропщини. Щорічні спортивні ігри, районні спартакіади школярів, різні турніри засвідчують, що спортом у нас займається багато і дітей, і дорослих. А спортсмени району на обласному рівні з поміж кращих.

Район має гарну матеріальну базу, зокрема сучасний спорткомплекс у райцентрі. Він газифікований, зроблений євроремонт у роздягальнях і коридорах. Облаштовано кімнату відпочинку із сучасним плазмовим телевізором, придбано апаратуру для озвучення спортивних змагань.

Останні два роки туристична галузь в районі перетворилась у помітне явище. Коропщина включена до одного з маршрутів «Чернігівщини туристичної». Принадами району їдуть милуватися туристи. Відділ культури і туризму розвиває інформаційну базу, має свій туристичний сайт. Завдяки районній владі та місцевим підприємцям є позитивні зрушення в інфраструктурі туризму щодо розміщення та харчування гостей – сучасний готель «Космос» у Коропі, мережу приватних кафе по району.

На поточний рік головні зусилля районної державної адміністрації, місцевих органів виконавчої влади спільно з органами місцевого самоврядування спрямовані на стабілізацію ситуації в усіх сферах діяльності та надання населенню соціальних послуг, гарантованих державою. Визначальною складовою цієї роботи є забезпечення виконання доручень Глави держави та Прем’єр-міністра України, реалізація програми реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентноздатна економіка, ефективна держава».