Коропська РДА
   Анонси
    

    

    

   ДПІ інформує

   Назад

   До уваги неприбуткових установ та організацій !

            Звертаємо увагу, що суб’єкти господарювання, внесені станом на 01.01.2018  до Реєстру  неприбуткових установ та організацій , разом  із  звітом про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації  за 2017 рік  повинні подати річну фінансову звітність, яка  відповідно до п. 46.2  ст.46 Податкового кодексу України  є додатком до звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації та його  невід'ємною частиною.

           При цьому у таблицях «Наявність додатків» та «Наявність поданих до Звіту форм  фінансової  звітності» проставляється позначка «+».

             Пунктом 3 Закону України від 16.07.1999р.   № 996-XIV "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" для неприбуткових  організацій  встановлено  скорочену  за показниками фінансову  звітність у складі Балансу  та Звіту про фінансові результати.

   Крім того, звертаємо увагу, що  форми фінансової звітності  для бюджетних установ  затверджені наказом  Мінфіну від 29.11.2017 року   № 976 "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів з бухгалтерського обліку в державному секторі".

   Неподання до органу ДФС разом із звітом про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації  фінансової звітності, спричинить його  невизнання  як податкової декларації, що  тягне  за собою застосування  штрафних санкцій.

    

   ********************

    

    

   Графік проведення сеансів

   телефонного зв’язку «гаряча лінія»

   ГУ  ДФС  у  Чернігівській  області  у лютому 2018 року

    

   Дата  та час проведення сеансу

   Тема


   На запитання платників відповідає:
   Телефонувати за номером:
   14.02.2018

    


   з 11.00 до 12.00
   Про зміни в оподаткуванні податком на прибуток підприємств у 2018 році Заступник начальника управління податків і зборів з юридичних осіб
   Пищур

    Тамара Федорівна
   652-332
   21.02.2018
   з 11.00 до 12.00

   Щодо змін у застосуванні РРО та веденні касових операцій

   Начальник відділу фактичних перевірок, контролю та готівковими операціями

   Мотчаний Сергій Михайлович
   652-309
   652-357

   28.02.2018

   з 12.00 до 13.00

   Кампанія Декларування-2018. Обов’язок подання декларації та право на отримання податкової знижки.

   Начальник управління  податків і зборів з фізичних осіб

   Волкова Світлана Миколаївна

   652-985

    

    

    

    

   інформаційні статті 09.02. 2018

   ---------------------------------

   інформаційні статті 05.02. 2018

   ----------------------------------------------------

   інформаційні статті 29. 01.2018

   -----------------------------------------

    

   Оприлюднено план-графік проведення документальних планових перевірок платників податків на 2018 рік

   З нового року в нарахуванні ЄСВ відбудуться зміни

    

   Суб’єкти господарювання мають право отримати акт звірки розрахунків за податками, зборами та ЄСВ

    

   Пунктом 1 глави 1 розд. ІІ Порядку ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 07.04.2016 № 422, визначено, що з метою обліку нарахованих і сплачених сум податків, зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску органами ДФС відкриваються інтегровані картки платників (далі – ІКП) за кожним платником та кожним видом платежу, які повинні сплачуватися такими платниками.

   ІКП містить інформацію про облікові операції та облікові показники, які характеризують стан розрахунків платника податків з бюджетами та цільовими фондами за відповідним видом платежу.

   Згідно зі ст. 1 Закону України від 02 жовтня 1996 року № 393/96-ВР «Про звернення громадян» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 393) громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, зокрема із заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних та особистих прав і законних інтересів.

   При цьому звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, – невідкладно, але не пізніше п’ятнадцяти днів від дня їх отримання (ст. 20 Закону № 393).

   Отже, за письмовою заявою суб’єкта господарювання, щодо якого в контролюючому органі відкрито ІКП, надається письмовий документ щодо стану розрахунків цього платника за податками, зборами та єдиним внеском на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у довільній формі. Такий письмовий документ видається не пізніше п’ятнадцяти робочих днів з дня отримання заяви, в якій суб’єктом господарювання зазначено платежі і період щодо яких здійснюється звірка стану розрахунків з бюджетами, а також нараховані і сплачені суми по цих платежах за вказаний період.

   З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі  ДФС України (дане роз’яснення у категорії 135).

   ____________________________________

    

   До уваги платників податків!

    

   Державна фіскальна служба України повідомляє про набрання чинності наказу Міністерства фінансів України від 18.09.2017 № 776 «Про внесення Змін до Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» (далі – наказ 776), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 29.09.2017 за № 1204/31072.

   Основні зміни полягають в наступному:

   - платник податків має право подати Таблицю даних платника податків (далі – Таблиця) без наявності факту зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних;

   - до Таблиці подається пояснення платника податків, в якому зазначається специфіка господарської діяльності, що має незмінний характер, із можливим посиланням на податкову та іншу звітність платника податків;

   - інформація з Таблиці розглядається ДФС протягом п’яти робочих днів, що настають за днем її отримання;

   - інформація з Таблиці враховується автоматично системою Моніторингу, якщо така інформація подається сільгосптоваровиробниками, яких внесено до Реєстру отримувачів бюджетної дотації та/або сільськогосподарськими підприємствами, що на 31.12.2016 застосовували спеціальний режим оподаткування згідно зі статтею 209 Податкового кодексу України (у редакції, що діяла на 31.12.2016) і мають власну чи орендовану земельну ділянку загальною площею понад 200 га включно станом на 01.01.2017, що задекларована до 20.02.2017, і у яких за період з 01.01.2017 не було одночасної зміни засновника і керівника та в якій зазначено коди згідно з УКТ ЗЕД постачання (виготовлення) груп товарів, визначених наказом 776.

   ДФС забезпечено приймання Таблиці за формою (J/F1312301) без наявності факту зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. 

   Починаючи з 23.10.2017, Таблиці за формою (J/F1312302), подаються платниками податків з дотримання вимог наказу 776.

   Звертаємо увагу, що інформація з Таблиці враховуватиметься автоматично системою Моніторингу у разі, якщо Таблиця не міститиме коди послуг згідно з ДКПП або коди товарів згідно з УКТ ЗЕД, відмінні від груп товарів, визначених наказом 776. 

    

   __________________________________

    

    

   Більше 900 фактів порушень митних правил викрили митники на Чернігівщині з початку року

    

   Співробітники Чернігівської митниці ДФС виявили та припинили 903 порушення митних правил на загальну суму понад 56 млн. грн. протягом десяти місяців поточного року.

   У митниці повідомили, що у порівнянні до відповідного періоду минулого року кількість справ про порушення митних правил збільшилась на 295, а вартість вилучених предметів - на 28,6 млн. гривень. Серед вилученого переважають промислові товари, сировина й матеріали – 50,4 млн. грн., транспортні засоби – 3,9 млн. грн. та валютні цінності  - 1,3 млн. гривень.

   За даний період співробітниками митниці виявлено 58 фактів незаконного переміщення через кордон наркотичних засобів та психотропних речовин, до правоохоронних органів направлено 21 повідомлення про протиправні діяння.

    

   _____________________________

    

   Премії та доплати, що нараховуються фізичній особі за минулі періоди, оподатковуються у місяці, в якому здійснені нарахування

    

   Начало формы

   Доплати, надбавки і премії, які нараховуються платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму, включаються до складу заробітної плати платника податку і підлягають оподаткуванню у тому місяці, в якому здійснені нарахування.

   Відповідно до пп.14.1.48 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами і доповненнями (далі – ПКУ) заробітна плата для цілей розділу IV ПКУ - основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму згідно із законом.

   Згідно із п.2.2 р.2 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 13.01.04 №5 (далі – Інструкція), до фонду додаткової заробітної плати відносяться доплати, надбавки, гарантійні і компенсаційні виплати, передбачені чинним законодавством, премії, пов’язані з виконанням виробничих завдань і функцій.

   До інших заохочувальних та компенсаційних виплат включаються винагороди та премії, які мають одноразовий характер, компенсаційні та інші грошові й матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми (п.2.3 р.2 Інструкції).

   Заробітна плата, згідно пп.«є» пп.14.1.54 п.14.1 ст.14 ПКУ, відноситься до доходів з джерелом їх походження з України і є об’єктом оподаткування відповідно до пп.163.1.2 п.163.1 ст.163 ПКУ.

   Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену в ст.167 ПКУ (пп.168.1.1 п.168.1 ст.168 ПКУ).

   Якщо нарахування фонду оплати праці здійснюються за попередній період, зокрема у зв’язку з уточненням кількості відпрацьованого часу, виявленням помилок, вони відображаються у фонді оплати праці того місяця, у якому були здійснені нарахування (пп.1.6.2.п.1.6 р.1 Інструкції).

   Довідково: Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс (категорія 103.02).

   _________________________________

    

    

   У разі зміни податкової адреси юридична особа – платник єдиного податку третьої групи подає звітність за попереднім місцем податкової адреси

    

        Відповідно до п. 295.4 ст. 295 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) сплата єдиного податку платниками третьої групи здійснюється за місцем податкової адреси.

        Податкова декларація подається платниками єдиного податку до контролюючого органу за місцем податкової адреси (п. 296.4 ст. 296 ПКУ).

        У разі зміни податкової адреси платника єдиного податку останнім податковим (звітним) періодом за такою адресою вважається період, у якому подано до контролюючого органу заяву щодо зміни податкової адреси (п. 294.7 ст. 294 ПКУ).

        У разі зміни податкової адреси суб’єкта господарювання, місця провадження господарської діяльності заява подається платниками єдиного податку третьої групи разом з податковою декларацією за податковий (звітний) період, у якому відбулися такі зміни (п. 298.6 ст. 298 ПКУ).

        Водночас згідно з частиною восьмої ст. 45 Бюджетного кодексу України від 08 липня 2010 року № 2456-VI зі змінами і доповненнями у разі зміни місцезнаходження суб’єктів господарювання - платників податків сплата визначених законодавством податків і зборів після реєстрації здійснюється за місцем попередньої реєстрації до закінчення поточного бюджетного періоду.

        Порядок переведення платника податків на обслуговування з одного контролюючого органу до іншого (взяття на облік / зняття з обліку) регламентується нормами розд. X Порядку обліку платників податків і зборів (далі - Порядок), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588 із змінами та доповненнями.
        Відповідно до п.10.13 Порядку у разі зміни місцезнаходження суб’єкта господарювання - платника податків сплата визначених законодавством податків і зборів після такої реєстрації здійснюється таким платником податків за місцем попередньої реєстрації до закінчення поточного бюджетного періоду:

   1) у такому випадку контролюючий орган за попереднім місцезнаходженням одночасно із зняттям з обліку юридичної особи - платника податків за основним місцем обліку здійснює взяття на облік платника податків за неосновним місцем обліку згідно із розділом VII Порядку без подання заяви платником податків та з урахуванням особливостей, визначених пунктами 10.14 - 10.21 цього розділу;

   2) до закінчення року платник податків обліковується в контролюючому органі за попереднім місцезнаходженням (неосновне місце обліку) з ознакою того, що він є платником податків до закінчення року, а в контролюючому органі за новим місцезнаходженням (основне місце обліку)- з ознакою того, що він є платником податків з наступного року.

        У контролюючому органі за неосновним місцем обліку платник податків сплачує всі податки та збори, які згідно із законодавством мають сплачуватись на території адміністративно-територіальної одиниці, що відповідає неосновному місцю обліку, щодо таких податків подає податкові декларації (розрахунки, звіти) та виконує інші обов’язки платника податків, а контролюючий орган стосовно платника податків здійснює адміністрування таких податків, зборів (пункт 7.3 розд. VII Порядку).

        Враховуючи викладене, у разі зміни податкової адреси, пов’язаної зі зміною адміністративного району юридичною особою – платником єдиного податку третьої групи, подання податкової декларації платника єдиного податку та сплата єдиного податку здійснюється за попереднім місцем податкової адреси (неосновним місцем обліку) до закінчення поточного бюджетного року, а починаючи з 1 січня наступного року – за новою податковою адресою (основним місцем обліку).

   Довідково: Загальнодоступний інформаційно –довідковий ресурс (категорія 108.01.04)

    

   ___________________________

   Понад 6 млрд. гривень податків надійшло до бюджетів усіх рівні від платників Чернігівщини протягом січня-жовтня поточного року

   У Головному управлінні ДФС області повідомили, що у січні-жовтні 2017 року до бюджетів усіх рівнів сплачено понад 6 млрд.грн. податків і зборів.

   Державний бюджет поповнився майже на 3 млрд.гривень. Відповідний період минулого року перевищено на 44 відсотки, або на 889 млн.гривень. А це три середньомісячні суми обсягів збору у поточному році. Зростання відбулось в основному за рахунок збільшення сплачених сум рентної плати за користування надрами (у 1,8 рази або майже на 288 млн.грн.), податку на додану вартість (у 1,5 рази або майже на 326 млн. грн.), податку на доходи фізичних осіб та військового збору (у 1,4 рази або на 238 млн.грн.).

   До місцевих бюджетів усіх рівнів сплачено більше 3,2 млрд.гривень. Минулорічні надходження також перевищено майже на третину або на 782 млн.грн. за рахунок приросту сплати податку на доходи фізичних осіб (у 1,4 рази або на 607 млн.грн.), земельного податку (у 1,2 рази або на 102 млн. грн.), єдиного податку (у 1,4 рази або на 129 млн.грн.).

   Спостерігається стала тенденція формування доходної частини місцевих бюджетів від сплати податків організаціями та установами сфери державного управління, освіти та охорони здоров’я (майже 25 відс. всіх надходжень – 803 млн.грн.). Значний внесок забезпечують сільськогосподарські підприємства (більше 21 відс. доходів бюджетів – 684 млн.грн.), промислові підприємства (понад 15 відс. або 470 млн.грн.), а також підприємці і громадяни, що сплачують податок на майно (більше 14 відс. усіх сплачених до бюджетів податків – 461 млн.грн.). Підприємства торгівлі та громадського харчування сплатили 244 млн.грн. (7,6 відс. доходів місцевих бюджетів), лісогосподарські підприємства – 108 млн.грн. (3,3 відс.), будівельні організації – 47 млн.грн. (1,5 відсотків).

   Єдиного внеску на загальнодержавне обов’язкове соціальне страхування сплачено понад 2,6 млрд.гривень. Рівень десяти місяців минулого року перевищено на 39 відс. або майже на 737 млн.гривень.

   ______________________________

   УВАГА! ГУ ДФС у Чернігівській області попереджає про активізацію шахраїв, які діють під виглядом працівників фіскальної служби

    

   Головне управління ДФС у Чернігівській області інформує, що останнім часом збільшилась кількість випадків шахрайських дій, здійснених невідомими особами від імені керівництва ГУ ДФС.

   Зловмисники телефонують на мобільні і службові телефони посадовим особам підприємств, фізичним особам – підприємцям та вимагають неправомірну вигоду.

   Наполегливо радимо громадянам бути пильними та обачними, не вірити сумнівним пропозиціям та ретельно перевіряти інформацію.

   Тож, у разі отримання такої інформації та недопущення у майбутньому подібних випадків шахрайства просимо інформувати за номером : (0462) 668-522, а також особисто звертатися за адресою: Чернігів, вул. Реміснича, 11.

   Звертаємося до всіх з проханням максимально поширити дану інформацію, щоб не потрапити на «гачок» шахраїв!

   ____________________________

   Чернігівська митниця ДФС: 4,4 млрд. гривень перераховано до державного бюджету за 10 місяців

   За підсумками роботи у січні-жовтні Чернігівською митницею ДФС перераховано до держбюджету 4,4 млрд. гривень. Це на 510 млн. грн. більше ніж в аналогічному періоді минулого року.

             У митниці повідомляють, що обсяг оподаткованого імпорту у січні-жовтні склав:

   • у вартісному виразі – 18,7 млрд. грн. або  707 млн. дол. США.;
   • у ваговому виразі  -  2 140 тис. тонн.

             У порівнянні з січнем-жовтнем 2016 року обсяг оподаткованого імпорту у вартісному виразі збільшився  на 16,5 відс. (+2,6 млрд. грн.). У дол. США оподаткований імпорт збільшився на 12,3 відс., у ваговому виразі - на 74 відсотки.          Сума платежів  з  оподаткованого імпорту  збільшилася  на  14,5 відсотків.

   Найбільші суми платежів були сплачені при митному оформленні мінеральних добрив, тютюнової сировини, кам’яного вугілля, пневматичних гумових шин, тютюну промислового виробництва та тракторів.

    

   _________________________

   Про надання органами ДФС області комплексу адміністративних, консультативних та  інформаційних послуг

   Протягом січня – жовтня 2017 року до органів ДФС від платників Чернігівської області надійшло майже 816 тис. звернень для отримання адміністративних, консультативних та  інформаційних послуг.

   Із загальної кількості адміністративних послуг – 63 відсотки (майже 515 тис.) надано через Центри обслуговування платників. За статистичними даними, найбільш популярною була послуга видачі картки платника податків. Нею скористалися понад 35 тис. осіб. На другому місці - видача відомостей про суми виплачених доходів та утриманих податків – більше 12 тис. послуг.

             Також, значну кількість було надано наступних послуг: надання витягу з реєстру платників єдиного податку  - 7 тис., реєстрація книги обліку доходів та книги обліку доходів і витрат платникам єдиного податку – 5,3 тис., реєстрація розрахункових книжок– 5 тис., реєстрація платника єдиного податку – 4,8 тис., видача ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями – 2,5 тис.,  видача ліцензії на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами –  1,8 тисяч.

    

   ___________________________

    

    

   Про розгляд звернень громадян фіскальною службою області

   Впродовж січня-жовтня 2017 року до органів ДФС Чернігівської області від громадян надійшло 258 індивідуальних письмових звернень, 4 колективних від 24-ох громадян та 3 анонімні звернення.

   За результатами розгляду: надано роз'яснення на 99 звернень, вирішено позитивно – 141, не підлягали розгляду (анонімні) - 3, переслані за належністю – 2, на стадії розгляду перебуває 13 звернень.

   За ознакою надходження 254 первинних, 3 – дублетних та 1 – неодноразове звернення.

   У 231 зверненнях порушувались питання контрольно-перевірочної роботи, податків та зборів, 13 звернень - стосувалось діяльності центральних органів виконавчої влади, з питань праці та заробітної плати звернулись у 3 зверненнях та 2 звернення стосувалось соціального захисту.

   Для забезпечення реалізації конституційного права на звернення керівництвом фіскальної служби області проведено 58 особистих прийомів громадян. На особисті прийоми звернулось 39 підприємців, 7 - пенсіонерів, 3 – колишніх працівника органів ДФС,  2- безробітних та 7 – соціальний стан, яких не визначено .

   Під час особистих прийомів переважно  порушувались питання плати за землю, єдиного податку, єдиного соціального внеску, відмови в отриманні реєстраційного номера облікової картки платника податків, ухилення від сплати податків.

   Усім заявникам надані своєчасні та кваліфіковані відповіді.

    

   Набрали чинності зміни до критеріїв оцінки ступеня ризиків для зупинення реєстрації
   податкових накладних

   Наказом Міністерства фінансів України від 18.09.2017 №776 (далі – Наказ №776), що набрав чинності 13 жовтня 2017 року, внесено зміни до Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджених наказом Мінфіну від 13.06.2017р. №567.

   Зокрема, Наказом №776  передбачено наступне.

   Платник податку має право подати до ДФС інформацію за встановленою формою (Таблиця даних платника податку)  щодо:

   - видів економічної діяльності відповідно до Класифікатора видів економічної діяльності (КВЕД ДК 009:2010);

   - кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД, що на постійній основі постачаються (виготовляються) та/або придбаваються (отримуються) платником податку;

   - кодів послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДК 016-2010), що на постійній основі постачаються (виготовляються) та/або придбаваються платником податку.

   Таблиця подається із поясненням платника податків, в якому зазначається специфіка господарської діяльності, що має незмінний характер, із можливим посиланням на податкову та іншу звітність платника податку.

   Подана інформація із поясненням розглядається ДФС протягом п’яти робочих днів, що настають за днем її отримання.

   Інформація з Таблиці враховується автоматично системою Моніторингу, якщо така інформація подається сільгосптоваровиробниками, яких внесено до Реєстру отримувачів бюджетної дотації та/або сільськогосподарськими підприємствами, що на 31.12.2016 застосовували спеціальний режим оподаткування згідно зі статтею 209 Податкового кодексу України (у редакції, що діяла на 31.12.2016) і мають власну чи орендовану земельну ділянку загальною площею понад 200 га включно станом на 01.01.2017, що задекларована до 20.02.2017, і у яких за період з 01.01.2017 не було одночасної зміни засновника і керівника та в якій зазначено коди згідно з УКТ ЗЕД постачання (виготовлення) груп товарів, визначених Наказом №776.

    

   До уваги керівників  релігійних організацій області

    

   Головне управління  ДФС у Чернігівській  області  нагадує, що  01 січня 2018 року закінчується термін внесення  релігійних організацій  до нового Реєстру неприбуткових установ та організацій.

   Зазначене  передбачено Постановою Кабінету Міністрів України від 13.07.2016 року №440 «Про затвердження  Порядку ведення  Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення  неприбуткових  підприємств, установ  та організацій  до Реєстру  та виключення  з Реєстру».

   Тому, з метою включення  до нового Реєстру  неприбуткових  установ  та організацій релігійні організації зобов’язані в термін до 01.01.2018 року привести свої установчі документи у відповідність із вимогами, встановленими пунктом 133.4 статті 133 Податкового Кодексу України, провести державну реєстрацію змін  та  надати заяву за формою 1-РН  з копіями установчих документів контролюючому органу, на обліку  в якому вони знаходяться. 

   Релігійні організації, що не привели свої установчі документи у відповідність та не надали їх копії контролюючому органу, будуть виключені з Реєстру неприбуткових організацій після 1 січня 2018 року.

    

   Про здійснення контролю за надходженням валютної виручки за експортними контрактами та своєчасність надходження товарів за імпортними контрактами

           Терміни розрахунків за експортно-імпортними операціями визначені статтями 1, 2 Закону України Закону України від 23.09.1994 року № 185-94-ВР „Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті” (зі змінами та доповненнями) та не перевищує 180 днів календарних днів з дати митного оформлення  продукції, що експортується, чи з моменту здійснення авансового платежу або виставлення векселя на користь постачальника продукції (робіт, послуг), що імпортується.

          Але, сума валютної виручки та вартість товарів може бути зменшена у випадках та при умовах, які зазначені в Інструкції про порядок здійснення контролю за експортними, імпортними операціям, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 24 березня 1999 року № 136, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 28 травня 1999 року за № 338/3631 із змінами та доповненнями.

        Відповідно до п. 1.9 розд. 1 Інструкції про порядок здійснення контролю за експортними, імпортними операціям, cума валютної виручки або вартість товарів може бути зменшена, якщо протягом виконання зобов’язань за договором:
        а) відбувається перегляд ціни товарів у зв’язку з невідповідністю їх кількісних та/або якісних характеристик умовам договору – на суму недопоставлених та/або неякісних товарів.
        Рішення про таку невідповідність приймає Міжнародний комерційний арбітражний суд чи Морська арбітражна комісія при Торгово-промисловій палаті або інший орган (експертна організація тощо), уповноважений розглядати спори або засвідчувати таку невідповідність згідно з правилами чи звичаями країни розташування сторони договору або третьої країни відповідно до умов договору;

        б) відбувається перегляд ціни товарів унаслідок дій форс-мажорних обставин, що призвели до зміни кількісних та/або якісних характеристик товару, – на суму недопоставлених (недоотриманих) та/або неякісних товарів.

        Зміна ціни товару має бути підтверджена Торгово-промисловою палатою або іншим уповноваженим органом (експертною організацією) згідно з правилами чи звичаями країни розташування сторони договору або третьої країни відповідно до умов договору;
        в) товари знищено, конфісковано, зіпсовано, украдено, загублено – на суму їх вартості (якщо право власності на товар відповідно до умов договору належить резиденту).
        Наявність таких обставин має бути підтверджена органами, уповноваженими здійснювати таке підтвердження згідно із законодавством країни, на території якої сталися такі події;

        г) відбуваються відповідним чином оформлені повернення експортеру продукції, відмова експортера від виконання робіт, надання транспортних, страхових послуг у повній сумі або частково – на суму вартості таких продукції, робіт, транспортних, страхових послуг;

        ґ) відбувається повернення сплачених імпортером коштів повністю або частково – на суму таких коштів; 

        д) здійснюється оподаткування виконаних резидентами для нерезидентів робіт (наданих транспортних, страхових послуг) за межами України – на суму сплачених податків. Здійснення оподаткування засвідчується письмовим поясненням резидента-експортера.
        Банк для цілей цього підпункту має право також вимагати в резидента підтвердження податкового органу країни нерезидента щодо сплати відповідної суми податків;
        е) відбувається оплата резидентом комісійних винагород, які утримали банки-нерезиденти, якщо оплата резидентом цих винагород передбачена експортними договорами, що передбачають поставку продукції, виконання робіт, надання транспортних, страхових послуг, та імпортними договорами і підтверджена відповідним банківським документом або підтверджена відповідним банківським документом (підтвердження не вимагається, якщо оплата комісійної винагороди передбачена договором і за кожним окремим платежем за цим договором не перевищує 50 євро, або еквівалент цієї суми в іншій іноземній валюті);
        є) відбувається оплата нерезидентом фізичній особі – резиденту, яка перебуває у відрядженні за кордоном з метою виконання зобов’язань за експортним договором резидента – суб’єкта підприємницької діяльності, що передбачає поставку продукції, виконання робіт, надання транспортних, страхових послуг, коштами в готівковій іноземній валюті на експлуатаційні витрати, пов’язані з обслуговуванням транспортного засобу, який належить резиденту – стороні договору (орендується, фрахтується ним) і використовується за кордоном з метою виконання зобов’язань останнього за цим договором, – на суму використаних коштів.

        Сума використаних коштів має бути підтверджена документами, які свідчать про отримання від нерезидента готівкової іноземної валюти на експлуатаційні витрати, пов’язані з обслуговуванням транспортного засобу резидента за кордоном, та про безпосереднє використання цих коштів на зазначені цілі.

    

   Новий Порядок надання узагальнюючих податкових консультацій  набув чинності

    

   Головне управління ДФС у Чернігівській області повідомляє, що 03.11.2017 (з дня офіційного опублікування, опубліковано у бюлетені «Офіційний вісник України» від 03.11.2017 №86) набув чинності наказ Міністерства фінансів України від 27.09.2017 №811 (зареєстровано у Міністерстві юстиції України 27.10.2017 за №1266/31134), яким затверджено Порядок надання узагальнюючих податкових консультацій (далі – Порядок №811).

   Порядок №811 розроблено відповідно до п.п.192.1.5 п.192.1 ст.192 розділу І та п.52.6 ст.52 глави 3 розділу ІІ Податкового кодексу України зі змінами та доповненнями. Порядок №811 визначає процедуру надання Міністерством фінансів України узагальнюючих податкових консультацій.

   Так, Порядком №811 обумовлено, що узагальнюючі податкові консультації  (далі – УПК) надаються:

   за результатами періодичного узагальнення індивідуальних податкових консультацій, наданих контролюючими органами платникам податків;

   у разі наявності обставин, що свідчать про неоднозначність окремих норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

   У разі скасування судом наказу Міністерства фінансів України про затвердження узагальнюючої податкової консультації  буде надана нова податкова консультація з урахуванням висновків суду.

   Відповідно до Порядку №811 узагальнюючі податкові консультації затверджуються наказами Міністерства фінансів України і оприлюднюються на офіційному веб-сайті протягом 5 календарних днів з дня їх надання.

   Узагальнюючі податкові консультації  не є нормативно-правовими актами.

    

   Про величину коефіцієнта рентабельності гірничого підприємства у ІІІ кварталі 2017 року для гірничих підприємств, що порушили строк регулярної повторної геолого-економічної оцінки запасів корисних копалин ділянки надр

    

   Головне управління ДФС у Чернігівській області повідомляє, що розрахункова вартість товарної продукції гірничого підприємства визначається як сума витрат, обчислених згідно з пп. 252.11 - 252.15 ст. 252 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), та прибутку як алгебраїчного добутку вказаних витрат та коефіцієнта рентабельності гірничого підприємства, обчисленого у матеріалах геолого-економічної оцінки запасів корисних копалин ділянки надр, затверджених центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр (п. 252.16 ст. 252 Кодексу).

   У випадку порушення гірничими підприємствами строку регулярної повторної геолого-економічної оцінки запасів корисних копалин ділянки надр передбачено застосування коефіцієнта рентабельності гірничого підприємства, що дорівнює трикратному розміру облікової ставки Національного банку України (далі - облікова ставка).

   У ІII кварталі 2017 року діяла 1 (одна) облікова ставка:12,5 відс., затверджена рішеннями Правління Національного банку України від 25.05.2017 № 318-рш, від 06.07.2017 № 418-рш та від 03.08.2017 № 493-рш та 14.09.2017 № 593-рш відповідно.

   З метою уникнення різнотлумачень ДФС, базуючись на принципі рівномірності, обчислила розмір середньозваженої облікової ставки Національного банку України для визначення коефіцієнта рентабельності гірничого підприємства для розрахунку величини податкового зобов'язання з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин.

    Тривалість дії облікової ставки: 12,5 відс. - 92 дні (01.07.2017 - 30.09.2017).

   З огляду на викладене Державна фіскальна служба України доводить до відома платників рентної плати, що для обчислення податкових зобов'язань з рентної плати середньозважена облікова ставка за ІII квартал 2017 року відповідає 12,5 відс.

   Таким чином, платники рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин, які порушили строк регулярної геолого-економічної оцінки запасів корисних копалин у межах ділянок надр, на які їм надано спеціальні дозволи на користування надрами, обчислюють податкові зобов'язання з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин за ІII квартал 2017 року із застосуванням коефіцієнта рентабельності гірничого підприємства у розмірі 37,5 відс. - трикратному розмірі середньозваженої облікової ставки Національного банку України.

    

   Щодо змін в адмініструванні акцизного податку

   З метою належного адміністрування акцизного податку Державна фіскальна служба України листом від 23.10.2017 р. N 1528/99-99-15-03-03-17 поінформувала про приведення нормативно-правових актів у відповідність до вимог Податкового кодексу України (далі – Кодекс), а також до постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року   № 1215 «Про затвердження Порядку випуску, обігу та погашення податкових векселів, авальованих банком (податкових розписок), які видаються до отримання або ввезення на митну територію України легких та важких дистилятів, а також скрапленого газу та бутану, ізобутану для використання як сировини для виробництва етилену».

   Відповідно до п. 226.12 ст. 226, пп. 229.2 та 229.3 ст. 229, ст. 41 Кодексу Міністерством фінансів України видано накази:

   - від 21.08.2017 № 708 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 11 лютого 2016 року № 50», який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.09.2017 за № 1135/31003 (далі – наказ № 708);

   - від 21.08.2017 № 709 «Про затвердження форм Довідки про цільове використання легких та важких дистилятів, а також скрапленого газу та бутану, ізобутану як сировини у виробництві етилену, Довідки про сплату суми акцизного податку, яка розрахована за ставками на готову продукцію, та Журналу обліку погашення податкових векселів», який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.09.2017 за № 1134/31002 (далі – наказ            № 709).

   На сьогодні дія зазначених наказів поширена на такі групи підакцизних товарів, як скраплений газ, бутан і ізобутан, які ввозяться в Україну як сировина для виробництва етилену без сплати акцизного податку з оформленням податкового векселя. Одночасно у зазначених нормативно-правових актах приведена у відповідність до ст. 41 Кодексу назва центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику.

   Наказом № 708 внесено зміни до Порядку роботи податкових постів, установлених на підприємствах суб’єктів господарювання, які використовують легкі та важкі дистиляти за нульовою ставкою акцизного податку або ввезені на митну територію України без сплати акцизного податку для виробництва етилену та до заголовка і п. 1 наказу в частині розширення груп підакцизних товарів (скраплений газ, бутан і ізобутан), а також у тексті Порядку у всіх відмінках слова «органи ДФС» замінено словами «контролюючі органи», згідно зі ст. 41 Кодексу.

   Наказом № 709 визнано таким, що втратив чинність наказ Мінфіну     від 17.02.2012 № 196 та внесено зміни до форм Довідки про цільове використання легких та важких дистилятів як сировини у виробництві етилену, Довідки про сплату суми акцизного податку, яка розрахована за ставками на готову продукцію та Журналу обліку погашення податкових векселів.

   Відтепер у нових формах Довідки та Журналу, крім назви нафтопродуктів, які отримані або ввезені виробником етилену на митну територію України у межах квот, зазначається також їх код згідно з УКТ ЗЕД.

   Крім цього, уточнено визначення осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті, та враховано, що номер паспорта громадянина України, який виготовлено у формі картки, містить дев’ять цифр і не містить серію.

   Дія виданих наказів поширюється на всіх суб’єктів господарювання, які в межах квот отримують та/або ввозять в Україну нафтопродукти та використовують їх як сировину для виробництва етилену без сплати акцизного податку з оформленням податкового векселя, як гарантії її цільового використання.

   Звертаємо увагу, що виданими наказами не змінюються порядок  погашення податкових векселів, порядок підтвердження цільового використання сировини для виробництва етилену, порядок контролю за цільовим використанням нафтопродуктів, реалізованих за нульовою ставкою акцизного податку або ввезених на митну територію України без сплати акцизного податку, що використовуються виробниками етилену для виробництва етилену.

   Накази набирають чинності з дня їх офіційного опублікування, тобто з 20.10.2017 (опубліковано 20.10.2017 в «Офіційний вісник України» № 82). 

   Починаючи з 20.10.2017 Довідка про цільове використання легких та важких дистилятів як сировини у виробництві етилену, Довідка про сплату суми акцизного податку, яка розрахована за ставками на готову продукцію, формуються та подаються відповідними суб’єктами господарювання до контролюючих органів за формами, затвердженими наказом       № 709.

    

   Платниками податків Чернігівщини сплачено майже 204 млн. грн. податку на прибуток

   Як повідомили в управлінні податків і зборів з юридичних осіб ГУ ДФС у Чернігівській області платниками податків Чернігівщини протягом 10 місяців поточного року до державного бюджету сплачено майже 204 млн. грн. податку на прибуток. Це становить понад 7 відсотків в загальній сумі надходжень. У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження податку на прибуток зросли більш як на 18 млн.грн. або майже на  10 відсотків.

   Найбільші суми податку на прибуток сплатили: ТОВ "Племінне господарство "БРЕЧ", ПАТ "Асвіо Банк", ТОВ "ЧАЗ", Нафтогазовидобувне управління "Чернігівнафтогаз" ПАТ "Укрнафта", ПП "ТЕС-Чернігів".

   Станом на 01.11.2017 в області сплачують податок на прибуток  2269 суб’єктів господарювання.

    

   У жовтні за рахунок сплати податків та зборів бюджети поповнились

   на 750 мільйонів гривень

    

   Більше 750 млн.грн. податків сплачено платниками Чернігівщини у жовтні поточного  року. У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження зросли у півтора рази.

   До державного бюджету, зокрема, надійшло 347 млн.гривень. В порівнянні з відповідним періодом минулого року спостерігається зростання сплачених сум більш як на 83 відсотки або на 158 млн.гривень. Це відбулось в основному за рахунок сплати рентної плати за користування надрами для видобування нафти, газу та газового конденсату (понад 93 млн.грн.), а також від збільшення податку на доходи фізичних осіб та військового збору (більше 24 млн.грн.), надходжень податку на додану вартість (майже 24 млн.грн.).

   Місцеві бюджети усіх рівнів поповнились майже на 403 млн.грн. податків та зборів. Фактичні надходження жовтня минулого року перевищено більш як на 34 відс. або на 103 млн.гривень. Здебільшого за рахунок зростання надходжень податку на доходи фізичних осіб (66 млн.грн.), плати за землю (7 млн.грн.) та єдиного податку (26 млн.грн.).

   Як у попередніх місяцях, наповнення державного та місцевих бюджетів разом взятих в основному відбувається за рахунок сплати поточних зобов’язань. Понад 98 відсотків всіх надходжень сплачено платниками самостійно. Від контрольно-перевірочної роботи та стягнення податкового боргу надійшло майже 12 млн.гривень.

   Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування по Чернігівській області у жовтні сплачено 282 млн.гривень. Рівень відповідного місяця минулого року перевищено на 44 відс. або на 86 млн.гривень. Це зумовлено підвищенням рівня мінімальної заробітної плати, а також вжиттям заходів до боржників щодо розрахунків з бюджетом..

           

   За рахунок єдиного податку на підприємницьку діяльність бюджети Чернігівщини поповнились більш як  на 253 мільйони гривень

    

   В управлінні податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДФС у Чернігівській області повідомили, що станом на 1 листопада поточного року на обліку в органах ДФС області перебуває 26 355 фізичних осіб – підприємців, які застосовують спрощену систему оподаткування. Це складає майже 79 відсотків  від загальної  кількості  фізичних осіб – підприємців.

   Першу  групу використовують   – 6 609 осіб, ІІ – 12 185, ІІІ  –  7 561.

   У трудових відносинах з платниками єдиного податку перебувають 8 672 найманих працівників.

   Надходження єдиного податку від фізичних осіб за січень-жовтень поточного року складають понад 253,3 млн. грн., що більш як на 87 млн. грн. перевищує показник  відповідного періоду минулого року. Темп росту становить 53 відсотки.

    

   Фіскальна служба області і надалі проводитиме заходи щодо викриття фактів незаконної діяльності

    

             Нещодавно співробітниками податкової міліції ГУ ДФС у Чернігівській області спільно з прокуратурою області було  ліквідовано тіньову схему незаконного збагачення. Загальна сума легалізованих коштів становить більше 196 млн. гривень.

           Одним із організаторів і активних фігурантів угрупування був  мешканець Чернігова.   За даним фактом в Єдиному реєстрі досудових розслідувань зареєстровано кримінальне правопорушення за ч.3 ст. 209 КК України. Наразі тривають слідчі дії. 

           Немає сумніву, що порушники отримають заслужене покарання за злочин вчинений не лише перед державою, а й громадянами. Відтак, від прихованих сум очікуємо надходження до бюджету несплачених коштів.

           Вкотре звертаємося до платників податків області з проханням вести свій бізнес чесно та прозоро. В свою чергу запевняємо, що фіскальна служба області налаштована на взаємодію та партнерські стосунки з бізнесом, який сумлінно сплачує податки. Ми готові до вивчення та сприяння вирішенню проблемних питань, що виникають у суб’єктів господарювання.

           Головне управління ДФС у Чернігівській області і надалі буде проводити комплекс заходів щодо викриття фактів незаконної діяльності. Попередній аналіз баз даних, податкової звітності та  наявної інформації, дозволить нам на початковому етапі викривати  «ділків», які мають намір порушувати  чинне законодавство та не сплачувати податки.

    

    

   На Чернігівщині надходження  від сплати єдиного внеску

   склали  понад 2,6  мільярди  гривень

    

             За 10-ть місяців поточного року від платників області надійшло до бюджету більше 2,6 млрд. грн. єдиного внеску. Це перевищує минулорічні надходження більш як на 39 відсотків. Юридичними особами сплачено 2,3 млрд. гривень, або 89,4 відс. від загальної суми надходжень, підприємцями – 0,3 млрд.гривень.

            Найбільшу питому вагу надходжень єдиного внеску забезпечують платники, які перебувають на обліку в Чернігівській, Прилуцькій та Ніжинській ОДПІ.

   Зростання надходжень єдиного внеску у поточному році, порівняно з попереднім, зумовлене підвищенням соціальних стандартів, а саме розміру мінімальної зарплати, а також законодавчими змінами по єдиному внеску.

    

   Фіскальна служба області попереджає про можливі провокації!

   Головне управління ДФС у Чернігівській області попереджає про активізацію шахраїв, які, начебто від імені керівництва органів фіскальної служби Чернігівщини, телефонують та надсилають смс-повідомлення платникам податків, вимагаючи сплати коштів.

   Аферисти вдаються до вигадок  та різноманітних обіцянок «порішать» проблемні питання.  Інколи навіть залишають телефонний номер, нібито «для зворотнього зв’язку». 

   У відділі внутрішньої безпеки Територіальних органів ДФС у Чернігівській області повідомили, що останнім часом шахраї користувалися телефонним номером: (066) 412-60-75. Проте, це не єдиний номер, з якого телефонували зловмисники.

   Вкотре звертаємося до вас, шановні підприємці Чернігівщини. Будьте максимально обережні та не піддавайтесь на подібного роду провокації. Якщо ж траплятимуться, чи вже були такі телефонні дзвінки, то просимо негайно повідомляти  відділ внутрішньої безпеки за номером : (0462) 668-522.

    

   За рішенням суду порушник митного законодавства має сплатити

   понад 3 мільйони гривень штрафу

     Про цей резонансний факт повідомили у Чернігівській митниці ДФС. Митники констатують, що у поточному році значно збільшилась кількість виявлених порушень митних правил, пов’язаних з незаконним ввезенням та використанням на території України транспортних засобів, що зареєстровані в іноземних державах.  

    У даному випадку автомобіль «Mercedes-Benz» був ввезений на територію України з ухиленням від сплати митних платежів. Під час перетину кордону у пункті пропуску «Нові Яриловичі» громадянин пред’явив митникам паспорт громадянина Литовської Республіки. Це давало йому право, як нерезиденту,  ввезти автомобіль, що перебував на обліку в іноземній державі, без сплати митних платежів у митному режимі «тимчасове ввезення» терміном до 1 року. 

   Проте, у ході проведення аналітично-пошукових заходів митники встановили, що цей же громадянин має громадянство та постійне місце проживання в Україні, тобто він є резидентом України. А це вже зовсім інші вимоги. Резидентам також дозволено ввозити автомобілі у режимі тимчасового ввезення під зобов’язання про їх зворотне вивезення, але основною вимогою при цьому є сплата всіх належних платежів: мита, ПДВ та акцизного податку.

   Отже, маніпуляції зі статусом «резидент» та «нерезидент» дозволили громадянину ввезти автомобіль на територію України з порушенням митного законодавства, але  митні платежі йому все ж таки доведеться сплатити. Санкції статті 485 Митного кодексу України «Дії, спрямовані на неправомірне звільнення від сплати митних платежів чи зменшення їх розміру, а також інші протиправні дії, спрямовані на ухилення від сплати митних платежів» передбачають накладення на порушника штрафу в розмірі 300 відсотків несплаченої суми митних платежів. Згідно Постанови Чернігівської митниці ДФС громадянин притягнутий до адміністративної відповідальності та тепер повинен сплатити штраф в сумі 3 383 516 грн.

   Позицію митниці також підтримали суди першої та апеляційної інстанції.  

   Суб’єкти господарювання мають право отримати акт звірки розрахунків за податками, зборами та ЄСВ

   Пунктом 1 глави 1 розд. ІІ Порядку ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 07.04.2016 № 422, визначено, що з метою обліку нарахованих і сплачених сум податків, зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску органами ДФС відкриваються інтегровані картки платників (далі – ІКП) за кожним платником та кожним видом платежу, які повинні сплачуватися такими платниками.

   ІКП містить інформацію про облікові операції та облікові показники, які характеризують стан розрахунків платника податків з бюджетами та цільовими фондами за відповідним видом платежу.

   Згідно зі ст. 1 Закону України від 02 жовтня 1996 року № 393/96-ВР «Про звернення громадян» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 393) громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, зокрема із заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних та особистих прав і законних інтересів.

   При цьому звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, – невідкладно, але не пізніше п’ятнадцяти днів від дня їх отримання (ст. 20 Закону № 393).

   Отже, за письмовою заявою суб’єкта господарювання, щодо якого в контролюючому органі відкрито ІКП, надається письмовий документ щодо стану розрахунків цього платника за податками, зборами та єдиним внеском на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у довільній формі. Такий письмовий документ видається не пізніше п’ятнадцяти робочих днів з дня отримання заяви, в якій суб’єктом господарювання зазначено платежі і період щодо яких здійснюється звірка стану розрахунків з бюджетами, а також нараховані і сплачені суми по цих платежах за вказаний період.

   З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі  ДФС України (дане роз’яснення у категорії 135).

    

   Митники нагадують, що автомобілі з іноземною реєстрацією, які ввозяться в Україну, мають бути вивезені у встановлені законодавством строки

    

   У Чернігівській митниці ДФС наголошують про недопущення фактів користування на території України транспортними засобами, що зареєстровані в іноземних державах, з порушенням вимог законодавства.

   Власникам транспортних засобів з іноземною реєстрацією, які ввезені у режимі «транзит» або тимчасово для особистого користування, загрожують штрафні санкції за порушення термінів їх перебування на території України. Відповідальність за перевищення встановленого строку транзитного переміщення транспортних засобів передбачена ст. 470 Митного кодексу України. Якщо таке перевищення не більше однієї доби, то власнику загрожує попередження або штраф у розмірі 170 гривень. У випадку перевищення більш ніж на 1 добу, але не більше ніж на 10 діб, штраф складає 3400 грн., якщо понад 10 діб, то сума штрафу зростає до 8500 гривень. За 10 місяців поточного року працівниками митниці було виявлено 533 таких правопорушення. На даний час вже розглянуто 481 справу і порушникам нараховано штрафів на суму 2,9 млн. гривень.

   За порушення термінів тимчасового ввезення транспортних засобів з іноземною реєстрацією (ст. 481 Митного кодексу України) суми штрафів значно більші. За перевищення не більш ніж на 3 доби загрожує штраф у розмірі 850 грн., більш ніж на 3 доби, але не більш ніж на 10 діб та у разі, якщо протягом року ця особа вже притягалась до відповідальності за вчинення такого правопорушення – 5100 грн. За перевищення більш ніж на 10 діб доведеться сплатити вже 17 тис. гривень. На Чернігівщині таких порушень було виявлено 149, порушникам нараховано штрафів на суму 1,8 млн. гривень.

   Але найбільші суми штрафів доведеться сплатити тим громадянам., які використовують ввезені транспортні засоби з іноземною реєстрацією в інших цілях, наприклад, комерційних (ст.485 МКУ). Штраф за таке порушення складає 300% несплаченої суми митних платежів. Протягом 2017 року було виявлено 9 таких порушень, порушникам нараховано  11,2 млн. грн. штрафів.

    

   З нового року в нарахуванні ЄСВ відбудуться зміни!

   Законом України від 3 жовтня 2017 року № 2148-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», передбачено внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування». Новації стануть чинними з 01 січня 2018 року, інформують в Головному управлінні ДФС у Чернігівській області. 

   Насамперед зміни торкнуться максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, яка становитиме з 01.01.2018 року 15 розмірів мінімальної заробітної плати (замість теперішніх 25 розмірів прожиткового мінімуму) .

   Розшириться коло платників єдиного внеску – з наступного року ними стануть члени фермерського господарства, за умови, якщо вони не належать до кола осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах.

   Разом із тим, передбачене звільнення від сплати єдиного внеску за себе фізичних осіб-підприємців (у тому числі «спрощенців»), членів фермерського господарства, у випадку отримання ними пенсії за віком, або у разі, якщо вони є особами з інвалідністю, чи досягли віку, встановленого ст. 26 Закону про пенсійне страхування, та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

   Щодо спрощенців, які зареєстровані на першій групі платників єдиного податку, то вони сплачуватимуть єдиний внесок у розмірі, не менше мінімального страхового внеску. Тобто норму щодо права на сплату 0,5  мінімального страхового внеску скасовано.

   Змінено і строки сплати єдиного внеску для деяких категорій платників. Так, фізичні особи-підприємці, які застосовують загальну систему оподаткування; особи, які провадять незалежну професійну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності, а також члени фермерського господарства, будуть зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується такий внесок. 

   __________________________________________________

    

   Cпробу незаконного витоку інформації упереджено

   Співробітниками відділу внутрішньої безпеки територіальних органів ДФС у Чернігівській області ГУ ДФС у Чернігівській області упереджено спробу незаконного отримання інформації з обмеженим доступом з бази даних, що належить ДФС України.

   Так, до співробітника ГУ ДФС у Чернігівській області звернулась приватна особа, яка запропонувала грошові кошти в обмін на інформацію щодо діяльності певного платника податків.

   Зусиллями співробітників ВВБ ТО ДФС у Чернігівській області ГУ ДФС у Чернігівській області спробу незаконного витоку інформації не допущено. Відомості за даним фактом внесено до ЄРДР з попередньою правовою кваліфікацією за ч.1 ст.369 Кримінального кодексу України. На даний час досудове розслідування триває.

   Відповідальність за статтею 369 КК України передбачає до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

   Відділ внутрішньої безпеки територіальних органів ДФС у Чернігівській області ГУ ДФС у Чернігівській області звертається до суб’єктів господарської діяльності з проханням про надання будь-якої інформації, що стосується неправомірної діяльності співробітників органів ДФС у Чернігівській області, за телефоном «довіри» відділу: (0462) 668-522.

    

   -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    

   У поточному році кількість перевірок зменшилась вдвічі

             Впродовж січня – вересня поточного року підрозділами аудиту Головного управління ДФС у Чернігівській області проведено 238 документальних перевірок. Із них, 60  планових та 178 позапланових перевірок. У порівнянні з відповідним періодом минулого року кількість перевірок зменшилась вдвічі.

            За результатами проведених контрольно-перевірочних заходів за дев’ять  місяців поточного року платникам податків донараховано до сплати грошових зобов’язань всього на суму майже 52 млн. гривень. З донарахованих сум до бюджету вже надійшло близько 32 млн. грн., що більш як на 4 млн. грн. перевищує показник відповідного періоду минулого року.

    

   -------------------------------------------------------------------------------------------------

   Афери чернігівського «Корейка» викрили податкові міліціонери

   Вже 11 жовтня з’явилася перша інформація по масштабній схемі відмивання коштів, що викрили у Чернігові податкові міліціонери Головного управління ДФС в області спільно з прокуратурою області.   

   Так як слідчі дії тривали протягом кількох днів, то відповідно у рази збільшувалися суми вилучених коштів та золота. Сьогодні, по завершенні оперативних заходів, у Головному управлінні називають остаточні дані, які просто вражають своїми сумами і статками...

   Під час документування діяльності «конвертаційного центру» був  встановлений механізм незаконного збагачення одного з організаторів і активних діячів угрупування, мешканця Чернігова. Він певний час отримував необліковані надприбутки, що надходили від реалізації оптових партій продуктів харчування за готівкові кошти, не сплачуючи при цьому жодної гривні податків.

   Такий собі «Корейко по-чернігівськи», який з метою приховування реальних статків, оформлював їх на близьких осіб.

   Вже встановлено, що це були об’єкти нерухомості у значній кількості, автомобілі преміум-класу, банківські скриньки, в яких зберігалися готівка та дорогоцінні метали. А от в чому він себе не обмежував, так це у подорожах за кордон. Лише протягом останніх років сам та разом з членами родини неодноразово виїздив до країн Європи та екзотичних курортів.  Жив, як-то кажуть «на широку ногу» і все це при тому, що згідно  офіційних даних отримував близько 3-х тисяч гривень на місяць. 

    Звичайно ж  про соціальну відповідальність перед суспільством він і не задумувався. Тільки  за попередніми підрахунками, сума податків, які могли б надійти до бюджету з готівкових коштів, виявлених лише у банківських скриньках, становить мільйони гривень. Ці кошти слугували б джерелом для виплат з бюджету соціально  незахищеним верстам населення. 

   Підсумовуючи результати проведеної роботи, податківцями та прокуратурою області вилучено:

   - готівкові кошти у сумі 8 мільйонів 200 тисяч гривень, 5 мільйонів 521 тисячі 815 доларів США, 300 тисяч 500 євро;

   6 кілограмів 610 грамів золота у зливках;

   печатки фіктивних підприємств, магнітні носії інформації, комп’ютерна техніка, фінансово-господарські документи, чорнові записи.

   Накладено арешти на 1,7 млн. грн., що перебували на банківських рахунках підприємств з ознаками фіктивності, та зупинено видаткові операції.

   Відкрито кримінальне провадження за фактом фіктивного підприємництва та ухилення від сплати податків у особливо великих розмірах.  Досудове розслідування триває.

   ----------------------------------------------------------------------------------------------------

   Фіскальна служба області приділяє належну увагу зверненням громадян

   Впродовж дев’яти місяців поточного року до органів ДФС Чернігівської області від громадян надійшло 222 індивідуальних письмових звернень, 4 колективних від 24-ох громадян та 3 анонімних звернення.

   За результатами розгляду: надано роз'яснення на 74 звернення, вирішено позитивно – 136, не підлягали розгляду (анонімні) - 3, переслані за належністю – 2, на стадії розгляду перебуває 7 звернень.

   За ознакою надходження: 218 – первинні звернення, 3 – дублетні та 1 – неодноразове звернення.

   У 204 зверненнях порушувались питання контрольно-перевірочної роботи, сплати податків та зборів, 13 звернень стосувалось діяльності центральних органів виконавчої влади. Питання праці та заробітної плати порушувались у 3 зверненнях, а соціального захисту – у 2.

   Для забезпечення реалізації конституційного права на звернення керівництвом фіскальної служби області проведено 49 особистих прийомів громадян. На особисті прийоми звернулось 35 підприємців, 6 - пенсіонерів, 3 – колишніх працівники органів ДФС,  3 - працівники, 2- безробітних.

   Громадянами порушувались питання плати за землю, єдиного податку, єдиного соціального внеску, відмови в отриманні реєстраційного номера облікової картки платника податків, ухилення від сплати податків.

   Усім заявникам надані своєчасні та кваліфіковані відповіді.

   -------------------------------------------------------------------------------------------------

   За дев’ять місяців фіскальна служба області отримала майже 713 тисяч звернень щодоотримання послуг

   Про надання органами ДФС області комплексу адміністративних, консультативних та  інформаційних послуг повідомили у відділі обслуговування платників Головного управління ДФС у Чернігівській області.

   За січень – вересень поточного року до органів ДФС області надійшло майже 713 тис. звернень від платників для отримання адміністративних, консультативних та  інформаційних послуг.

   Із загальної кількості адміністративних послуг – 64 відсотки (понад 453 тис.) надано через Центри обслуговування платників. Найбільш популярною була послуга видачі картки платника податків. Нею скористалися близько 31 тис. осіб. На другому місці - видача відомостей про суми виплачених доходів та утриманих податків –  більше 11 тис. послуг.

   Також, значну кількість було надано наступних послуг: надання витягу з реєстру платників єдиного податку  -  понад 6 тис., реєстрація книги обліку доходів та книги обліку доходів і витрат платникам єдиного податку – 5 тис., реєстрація розрахункових книжок–  майже 5 тис., реєстрація платника єдиного податку –  понад 4 тис., видача ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями –  більше 2 тис.,  видача ліцензії на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами –  близько 2 тисяч.

   ------------------------------------------------------------------------------------------------

   У вересні бюджети Чернігівщини поповнились на 613 мільйонів гривень

    

   Більше 613 млн.грн. сплачено податків платниками області до бюджетів усіх рівнів протягом вересня поточного року. У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження зросли у півтора рази.

   До державного бюджету, зокрема, надійшло майже 296 млн.грн. До вересня минулого року спостерігається зростання сплачених сум на 89 відсотків або на 140 млн.гривень. Ріст надходжень відбувається за рахунок сплати боргу по рентній платі за користування надрами для видобування нафти та газу (на 55,5 млн.грн.), а також від збільшення надходжень податку на додану вартість (на 54 млн.грн.), податку на доходи фізичних осіб та військового збору (на 27 млн.грн.).

   Місцеві бюджети усіх рівнів поповнились більше ніж на 317 млн.грн. податків та зборів. Фактичні надходження вересня минулого року перевищено на 30 відс. або на 74 млн.гривень. За рахунок надходжень податку на доходи фізичних осіб відбулось зростання  на 67 млн.грн., плати за землю - на 15 млн.грн. та єдиного податку - на 3 млн.грн..

   Як і у попередніх місяцях, наповнення місцевих бюджетів в основному відбувається за рахунок сплати поточних зобов’язань. Відсоток всіх надходжень, самостійно сплачених платниками, складає 98,6. Водночас, від контрольно-перевірочної роботи та стягнення податкового боргу надійшло лише 4,5 млн. гривень.

   Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування по Чернігівській області у вересні сплачено більше 278 млн. гривень. Рівень відповідного місяця минулого року перевищено на 44 відс. або на 85 млн.грнивень. Це відбулося за рахунок підвищення рівня мінімальної заробітної плати та вжитих фіскальною службою заходів стосовно неплатників по залученню їх до сплати податків.

   ************************************************************

   За рахунок єдиного податку на підприємницьку діяльність бюджети Чернігівщини за 9 місяців поповнились

   на 223 млн. гривень

    

   В управлінні податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Чернігівській області повідомили, що станом на 1 жовтня поточного року на обліку в органах ДФС області перебуває понад 26 тис. фізичних осіб – підприємців, які застосовують спрощену систему оподаткування. Це складає майже 77 відсотків  від загальної  кількості  фізичних осіб – підприємців.

   Першу  групу використовують   – майже 7 тис. осіб, ІІ – трохи більше 12 тис., ІІІ  –  понад 7 тисяч.

   У трудових відносинах з платниками єдиного податку перебувають 8,7 тис. найманих працівників.

   Надходження єдиного податку від фізичних осіб за січень-вересень поточного року складають понад 223 млн.грн., що більш як на 77 млн. грн. перевищує показник  відповідного періоду минулого року. Темп росту становить 53 відсотки.

   ******************************************************

    

   На Чернігівщині у січні-вересні надходження  від сплати єдиного внеску

   склали  понад 2 мільярди  гривень

    

             Надходження  єдиного внеску у поточному році значно перевищують відповідні минулорічні показники. Це зумовлене суттєвим зростанням з початку  року соціальних стандартів, а саме розміру мінімальної зарплати, а також законодавчими змінами по єдиному внеску.

             За 9-ть місяців 2017 року від платників області надійшло понад 2 млрд. грн. єдиного внеску. Це більше минулорічних надходжень майже на 39 відсотків. Від юридичних осіб надійшло 2094,8 млн. гривень, або 89,6 відс. від загальної суми надходжень. Фізичними особами  - підприємцями сплачено  242  млн.гривень.

            Найбільшу питому вагу надходжень єдиного внеску забезпечують платники, які перебувають на обліку в Чернігівській, Прилуцькій та Ніжинській ОДПІ.

   ********************************************************

    

   За дев’ять місяців платникам Чернігівщини відшкодовано з бюджету понад 1 мільярд гривень ПДВ

             За дев’ять місяців поточного року платниками податків області заявлено до відшкодування з бюджету майже 1 018 млн.грн. податку на додану вартість. Про це повідомили в управлінні податків і зборів з юридичних осіб Головного управління ДФС у Чернігівській області. 

             Станом на 01.10.2017р. на рахунки платників у банку  відшкодовано близько 1 054 млн.гривень. Всі суми відшкодовані платникам у законодавчо встановлені терміни.

             У вересні 2017 року  за відшкодуванням звернулось 132 суб’єкти господарювання, які задекларували близько 118 млн.гривень.

   ***************************************************************

   Щодо державної реєстрації іноземних інвестицій

    Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скасування обов'язковості державної реєстрації іноземних інвестицій" від 31 травня 2016 року N 1390-VIII виключено статті 13 та 14 у ЗУ "Про режим іноземного інвестування" від  19 березня 1996 року N 93/96-ВР, щодо державної реєстрації іноземних інвестицій та відмова в державній реєстрації іноземних інвестицій.

   Згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 27 вересня 2016 року N661 втратила чинність Постанова від 6 березня 2013 року N 139 "Про затвердження Порядку державної реєстрації (перереєстрації) іноземних інвестицій та її анулювання" (порядок визначав процедуру подання документів, їх розгляду та здійснення державної реєстрації (перереєстрації) іноземних інвестицій та її анулювання).

   З врахуванням Постанови КМУ від 27 вересня 2016 року N661 та  вимог Наказу Міністерства фінансів України від 23.09.2016 року N838 "Про визнання таким, що втратив чинність, наказ Державної податкової адміністрації України від 29 червня 2005 року N238 «Про затвердження Порядку підтвердження органами державної податкової служби інформаційних повідомлень про фактичне внесення іноземних інвестицій та векселів, виданих під час увезення в Україну майна як внеску іноземного інвестора до статутного фонду підприємства з іноземними інвестиціями, а також за договорами (контрактами) про спільну інвестиційну діяльність», фіскальні органи не підтверджують внесення суб’єктами господарювання іноземних інвестицій та не ставлять позначку на Інформаційному повідомленні про підтвердження внесення іноземної інвестиції.

   ************************************************************

   Порядок надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків зазнав змін

    

   Наказом Міністерства фінансів України від 21.07.2017 № 658 внесено зміни до Порядку надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків, який набрав чинності 19.09.2017 року.

   Зокрема, Наказом № 658 уточнено, що податкове повідомлення-рішення вважається належним чином врученим платнику податків (крім фізичних осіб), якщо його надіслано у порядку, визначеному ст. 42 Податкового кодексу України (далі - Кодекс).

   Податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) фізичній особі, якщо його вручено їй особисто чи її представникові, надіслано на адресу за місцем проживання або останнього відомого місцезнаходження фізичної особи рекомендованим листом з повідомленням про вручення або у порядку, визначеному п. 42.4 ст. 42 Кодексу.

   Крім цього, у новій редакції Наказу №658 викладено всі форми податкових повідомлень-рішень.

   З оновленим текстом Наказу № 1204 можна ознайомитись скориставшись розділом «Нормативні та інформаційні документи» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (http://zir.sfs.gov.ua).

    

   ************************************************************************************

   До уваги платників податків!

   Головне управління ДФС у Чернігівській області доводить до відома платників податків, що 15.09.2017 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 18.07.2017 № 644 «Про затвердження форми Повідомлення про запрошення платника податків, зборів, платежів або його представників до контролюючого органу», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 07.08.2017 за № 967/30835 (далі – Наказ № 644).

   Згідно з п.п. 20.1.1 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) контролюючі органи мають право запрошувати платників податків, зборів, платежів або їх представників для перевірки правильності нарахування та своєчасності сплати податків, зборів, платежів, дотримання вимог іншого законодавства, у тому числі законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи.

   Порядок надсилання повідомлень про запрошення платників податків, встановлено ст. 42 Кодексу не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня запрошення, в яких визначаються підстави запрошення, дата і час, на які запрошується платників податків або представник платника податків.

   Наразі, повідомлення про запрошення платника податків може бути надіслано електронною поштою, але без корінця.

   З текстом Наказу № 644 Ви можете ознайомитись скориставшись розділом «Нормативні та інформаційні документи» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (http://zir.sfs.gov.ua).

   ***************************************************************************

   ГУ ДФС у Чернігівській області: Про обрання або перехід на спрощену систему оподаткування в деталях

   Порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування платниками єдиного податку першої - третьої груп здійснюється відповідно до підпунктів 298.1.1 - 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 Податкового кодексу України(ПКУ).
        Для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування суб’єкт господарювання подає до контролюючого органу заяву.
        Заява подається за вибором платника податків, якщо інше не передбачено ПКУ, в один з таких способів:
        1) особисто платником податків або уповноваженою на це особою;
        2) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
        3) засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством;
        4) державному реєстратору як додаток до заяви про державну реєстрацію, що подається для проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи - підприємця з урахуванням вимог п. 291.5 ст. 291 ПКУ.

   Електронна копія заяви, виготовлена шляхом сканування, передається державним реєстратором до контролюючого органу одночасно з відомостями з реєстраційної картки на проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи - підприємця згідно із Законом України від 15 травня 2003 року № 755-ІV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців та громадських формувань».
        Підпунктом 298.1.2 п. 298.1 ст. 298 ПКУ визначено, що зареєстровані в установленому порядку фізичні особи - підприємці, які до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для першої або другої групи, вважаються платниками єдиного податку з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулася державна реєстрація.
        Зареєстровані в установленому законом порядку суб’єкти господарювання (новостворені), які протягом 10 днів з дня державної реєстрації подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для третьої групи, яка не передбачає сплату податку на додану вартість, вважаються платниками єдиного податку з дня їх державної реєстрації.
        Відповідно до п.п. 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 ПКУ суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм ПКУ, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.
        Перехід на спрощену систему оподаткування суб’єкта господарювання, зазначеного в абзаці першому п.п. 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 ПКУ, може бути здійснений за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, суб’єктом господарювання дотримано вимоги, встановлені в п. 291.4 ст. 291 ПКУ.
        До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік, який визначається з дотриманням вимог, встановлених главою 1 «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності» розд. XIV ПКУ.
        При цьому якщо суб’єкт господарювання протягом календарного року, що передує року обрання спрощеної системи оподаткування, самостійно прийняв рішення про припинення фізичної особи - підприємця, то при переході на спрощену систему оподаткування до розрахунку доходу за попередній календарний рік включається вся сума доходу, отриманого такою особою в результаті провадження господарської діяльності за такий попередній календарний рік.

   Відповідне роз’яснення розміщене у категорії 107 Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу ДФСУ.

    

   *******************************************************************

   До уваги громадян області!

   До закінчення терміну подання декларації  з метою отримання податкової знижки за 2016 рік залишилось 3 місяці

   ГУ ДФС у Чернігівській області нагадує фізичним особам про право на нарахування податкової знижки за минулий рік.

   Отже, якщо людина протягом року отримувала заробітну плату, з якої утримано податок на доходи фізичних осіб, то за наявності підстав, встановлених Податковим кодексом України, така особа має право на отримання податкової знижки.

   Знижка надається, якщо фізичною особою протягом звітного року понесені витрати, пов’язані зі сплатою за навчання в вищих та професійно-технічних навчальних закладах, внесками на благодійність, відсотками за іпотечним кредитом, витратами на переобладнання машин під біопаливо, витратами на отримання доступного житла за державними програмами тощо.

   Для отримання податкової знижки за результатами 2016 року необхідно подати декларацію за місцем реєстрації до 31 грудня 2017 року, оскільки право на податкову знижку на наступні роки не переноситься. У декларації необхідно вказати суму одержаного за рік доходу у вигляді зарплати, вид понесених витрат, їх розмір і розраховану суму податку на доходи фізичних осіб до повернення.

   Існує  кілька обмежень для надання податкової знижки.

   По-перше, вона надається тільки фізичним особам - резидентам України, які мають реєстраційний номер облікової картки платника податку або відповідну відмітку в паспорті про відмову від його прийняття.

   По-друге, претендувати на податкову знижку можна тільки в разі, якщо людина витратила гроші на придбання товарів, робіт або послуг саме у резидента - як юридичної, так і фізичної особи, і цьому є документальне підтвердження.

   Крім того, розмір знижки по окремим видам має обмеження. Наприклад, витрати, понесені на навчання у вищих і професійно-технічних навчальних закладах у 2016 році, не повинні перевищувати за кожний повний або неповний місяць навчання у 2016 році – 1930 грн.

   Також встановлено обмеження, що загальна сума понесених витрат не повинна перевищувати загальну суму зарплати людини за цей же рік, зменшену на суму податкової соціальної пільги за її наявності. Крім того, право на податкову знижку не поширюється  на інші доходи, наприклад, доходи від підприємницької діяльності.

   Після отримання органом ДФС декларації, здійснюється перерахунок утриманого податку на доходи фізичних осіб та визначається сума, що підлягає поверненню. Кошти з бюджету повертаються протягом 60 днів поштовим переказом або на банківський рахунок заявника.

    

   *************************************************************************************

   Дружній марафон податківців та митників

    

   Працівники фіскальних органів Чернігівської області долучилися до загальноміських заходів з нагоди святкування Дня Чернігова.

   Недільного дня спільною командою працівники Головного управління ДФС в області та Чернігівської митниці ДФС разом з членами родин взяли участь у забігу на різні марафонські дистанції. Головне управління ДФС в області представляли начальник відділу активних заходів оперативного управління Станіслав Петрик та його заступник Володимир Козел разом з дружиною Ніною Лемеш та дітьми. Податківці  з честю подолали дистанцію у 10 км. Співробітники митниці, серед яких Світлана Волкова, Віра Панасюк, Віталіна Усова, Ігор Задорожний, Олександр Лавський та Андрій Соловей,  пробігли по 3 км. По усій дистанції та на фінішній прямій учасників жваво підтримували вболівальники. Незважаючи на прикладені надзусилля,  усі отримали безліч вражень і позитиву.

   Єдину, але дуже важливу, медаль спільній команді принесла Настя Лемеш – донька Володимира Козела та Ніни Лемеш, яка виборола перше місце у дистанції на 1 км серед дівчат.   

   Разом спільна команда пробігла близько 50 км і прийняла участь у наймасовішому забігу мешканців Чернігова на честь рідного міста.

    

   ***************************************************************************************

   Аудиторами фіскальної служби області упереджено відшкодування з бюджету податкового кредиту майже на півмільйона гривень

    

           Підрозділом аудиту ГУ ДФС у Чернігівській області під час перевірки підприємств – вигодонабувачів, задіяних у схемах ухилення від оподаткування ПДВ, виявлено підприємство «П», яке сформувало фіктивний податковий кредит за рахунок придбання селітри аміачної.

            Документальною перевіркою підприємств-постачальників було доведено, що дані   підприємства створені з метою надання податкової вигоди для третіх осіб. Зокрема, при перевірці таких підприємств встановлено наступне:

            - у бухгалтерських документах значиться придбання  одного переліку товарів (робіт, послуг), а реалізація здійснюється зовсім інших товарів (робіт, послуг);

   - відсутність будь-якого документального підтвердження про зберігання товарів (наявність власних або орендованих складських приміщень, угоди зберігання ТМЦ, відомості про місцезнаходження складів, їх площа, власник складських приміщень/орендодавця);

   - відсутність інформації про транспортування товарів (наявність власних або орендованих транспортних засобів, визначення перевізника, вантажовідправника, вантажоотримувача, відомостей про маршрут, посередників у транспортуванні);

    - відсутність інформації про власні або орендовані фонди, що необхідні для здійснення фінансово-господарської діяльності підприємства тощо.

            Разом з тим для перевірки були надані первинні документи (видаткові накладні, товарно-транспортні накладні), які не містять інформації про осіб, що  підписали вищевказані первинні документи.

       За наслідками проведеної перевірки, було встановлено завищення податкового кредиту на суму понад 408,3 тис. гривень.

   *************************************************************************

   Фіскальна служба області: Проблему офіційного оформлення трудових відносин можна вирішити лише спільними зусиллями

    

   Заробітна плата - є основним, і часто єдиним джерелом доходів громадян. Це основа матеріального добробуту сімей. Офіційна зарплата  гарантує  соціальну захищеність та є нормою життя. Проте, таке явище як виплата заробітної плати у «конвертах»,  на сьогодні залишається поширеним способом ухилення окремих роботодавців від сплати податків. Для держави, це - ненадходження належних платежів до бюджету, а для самих працівників - соціальна незахищеність. В подальшому такі громадяни матимуть низький рівень пенсії та соціальних гарантій. І винні у такій ситуації не лише роботодавці, а й працівники, які погоджуються отримувати «сіру» заробітну плату.

   Як повідомили в управлінні податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Чернігівській області, з початку поточного року працівниками фіскальної служби було проведено 282 документальні перевірки суб'єктів господарювання-фізичних осіб з питань легалізації доходів громадян та донараховано майже 9 млн.грн. податків, зборів і єдиного внеску.

   Так, за результатами перевірки ФОП «Г» було встановлено, що при здійсненні підприємницької діяльності підприємець використовував працю  7 найманих працівників без оформлення з ними трудових відносин у відповідності до законодавства. В ході проведення перевірки виявлено, що ФОП «Г» було укладено договори з фізичними особами про безоплатне надання послуг, звіти про суми нарахованої заробітної плати та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за липень – грудень 2015 року до фіскальних органів не подавались. За фактом порушення донарахована сума (включаючи фінансову санкцію у вигляді штрафу) становить понад 46 тис.гривень.

   ГУ ДФС у Чернігівській області наголошує, що вирішити цю проблему можна лише спільними зусиллями. А отже, і громадяни повинні ставати на захист своїх прав, вимагаючи офіційного оформлення трудових відносин.

   Нагадуємо, що до початку роботи новоприйнятого працівника власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем їх обліку, як платника єдиного внеску, подається повідомлення про прийняття працівника на роботу за формою, встановленою  постановою КМУ від 17.06.15 р. №413.

   *************************************************************

   За 9 місяців платники Чернігівщини перерахували на оборону країни майже 184 мільйони гривень

   З початку поточного року з метою зміцнення національної армії платниками Чернігівської області  сплачено до держбюджету понад майже 184 млн. грн. військового збору. Це суттєво перевищує минулорічний показник. За аналогічний період минулого року було зібрано трохи більше 144 млн. гривень. Про це повідомляють  в управлінні податків і зборів з фізичних осіб ГУ  ДФС  у Чернігівській області.

   Протягом вересня поточного року військового збору надійшло близько 23 млн.грн., що  майже на 6 млн. грн. більше фактичних надходжень вересня минулого  року.

   В області налічується 7,2 тис. юридичних осіб - податкових агентів, та 16,5 тис. фізичних осіб (приватних підприємців, громадян), які сплачують військовий збір. Найбільшу питому вагу надходжень збору забезпечують податкові агенти, які перебувають на обліку в Чернігівській та Прилуцькій ОДПІ.

   ГУ ДФС у Чернігівській області нагадує, що сплата військового збору обов’язкова у випадку, коли виникає податкове зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб. Це слід пам’ятати працедавцям та іншим податковим агентам, яких закон зобов’язує нараховувати і сплачувати відповідні податкові платежі.

   *****************************************************************

   У пункті пропуску «Нова Гута – Нові Яриловичі» на білорусько-українському кордоні впроваджується автоматизована система інтелектуального відеоконтролю

   Перше засідання Ради управління Проектом створення автоматизованої системи інтелектуального відеоконтролю в міжнародному автомобільному пункті пропуску для автомобільного сполучення «Нова Гута – Нові Яриловичі» на білорусько-українському кордоні (проект ІВКО) нещодавно відбулось у Мінську (Білорусь). Про це повідомляє прес-служба Державної фіскальної служби України

   Метою проекту, який фінансується Європейським Співтовариством у рамках Флагманської Ініціативи Східне партнерство, є підтримка України та Білорусі у підвищенні рівня законної торгівлі, транскордонного співробітництва та загальної безпеки на спільному кордоні.

   За словами Директора департаменту матеріального забезпечення та розвитку інфраструктури ДФС Андрія Рахуби, під час засідання наголошувалось на необхідності продовження роботи з посилення державного кордону між Україною та Республікою Білорусь, його облаштування, оснащення сучасним інженерним обладнанням.

   «У результаті успішної реалізації проекту ІВКО нова система відеоконтролю, а також модернізована система ПРІНЕКС з обміну інформацією між митними органами Білорусі та України будуть встановлені і почнуть повноцінну роботу в найбільшому міжнародному пункті пропуску на білорусько-українському кордоні», - підкреслив Андрій Рахуба.

   Він зазначив, що реалізація проекту призведе до зменшення часу очікування на кордоні, збільшення вантажопотоку та допоможе митним службам мінімізувати ризики контрабанди. Крім того, створюються сприятливі умови для законного транзиту товарів через кордон двох країн, розвитку транскордонного співробітництва, підвищення конкурентоспроможності граничних регіонів, торгівлі, свободи переміщення осіб, товарів та транспортних засобів через українсько-білоруський кордон.

   Під час першого засідання було узгоджено склад Ради управління проектом ІВКО, створено групи управління проектом.

   Також обговорювалися питання реєстрації проекту ІВКО в Україні та Республіці Білорусь, проходження конкурсу на посаду зовнішнього експерта проекту ІВКО,  узгодження термінів і календарного плану робіт за проектом.

    

   Довідково:

   Проект створення автоматизованої системи інтелектуального відеоконтролю в міжнародному автомобільному пункті пропуску для автомобільного сполучення «Нова Гута – Нові Яриловичі» на білорусько-українському кордоні (проект ІВКО) фінансується Європейським Співтовариством в рамках Флагманської Ініціативи Східне партнерство.   Східний регіон сусідства ЄС

   Країни-бенефіціари - Білорусь та Україна.

   Замовником виступає - Міжнародна організація з міграції (МОМ), Представництво у Мінську, Білорусь.

   Вартість проекту становить 800 тис. євро на умовах співфінансування, Україна виділяє 75 тис. євро, Білорусь – 72,6 тис. євро.

   Термін реалізації – 24 місяці.

    

   Порушень на понад 55 млн. гривень виявили чернігівські митники

   з початку року

            Протягом восьми місяців підрозділами Чернігівської митниці ДФС виявлено й припинено 686 порушень митних правил, загальна вартість предметів у яких становить понад 55,2 млн. гривень. Переважно це промислові товари, сировина й матеріали, транспортні засоби та валютні цінності. 

   За цей же період співробітниками митниці припинено понад 50 фактів незаконного переміщення через кордон небезпечних речовин. За 17 випадками направлені повідомлення про протиправні діяння до правоохоронних органів, за 34 - складені протоколи про порушення митних правил (ст. 472 Митного кодексу України) та вилучено 652 пігулки психотропної і наркотичної дії та прекурсори.   

   Безпосередньо керівником митниці розглянуто 459 справ про порушення митних правил, за якими накладено штрафів на суму 14,7 млн. грн. та стягнуто в дохід держави 932 тис. гривень.

    

    

   За отриманням адмінпослуг до фіскальних органів звернулося

   більше 595 тисяч платників податків

    

   У Головному управлінні ДФС у Чернігівській області повідомили, що протягом 8 місяців до фіскальних органів області надійшло 595,6 тисяч звернень від платників для отримання адміністративних, консультативних та  інформаційних послуг.

   Понад 60 відсотків від загальної кількості наданих послуг платники отримали у Центрах обслуговування, яких у нашій області 16. Найбільш запитуваною є послуга з видачі картки платника податків. Нею скористалися близько 27 тисяч осіб. Майже 6 тисяч звернулися за отриманням витягу з реєстру платників єдиного податку.

            Також платники отримали послуги з реєстрації книг обліку розрахункових операцій, реєстрації книг обліку доходів та книг обліку доходів і витрат платникам єдиного податку, реєстрації платника єдиного податку, видачі ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.

    

    

    

    

   Що потрібно знати платникам про стягнення податкового боргу

               Про нюанси процедури стягнення податкового боргу розповідає начальник управління погашення боргу Головного управління ДФС у Чернігівській області Олена Фокіна.          

   Проблема наявності податкового боргу - загальнодержавна. Недонадходження податків до місцевих та державного бюджетів у запланованих обсягах з причини накопичення новоствореного податкового боргу безпосередньо впливає на формування та стабільність фінансової системи держави та на фінансування програм соціально-економічного розвитку.

   На сьогодні податковий борг платників податків, що зареєстровані у Чернігівській області або є платниками окремих податків сягає                        1 млрд. 808 млн. гривень. Переважна частина заборгованості  - несплачені рентні платежі ПАТ «Укрнафта», що пов’язані з видобування нафти, газу та газового конденсату на території області.

   Борг до місцевого  бюджету на сьогодні складає 117,2 млн. гривень. Серед основних, економічно-активних підприємств - боржників з плати за землю можна назвати ПАТ «Хімтестильмаш», ПАТ «ЧЕЗАРА», ДП НАК НАДРА України «Чернігівнфтагазгеологія», ПАТ «Готель Градецький», ДП «Ніжинський КХП», ПРАТ «Новгород-Сіверський завод будівельних матеріалів», ПАТ «Чернігівське АТП -17454». Найбільші суми податку з доходів фізичних осіб заборгували ПАТ «Хімтекстильмаш», ТОВ «БУ-1 Прилуки»,  КП «Водоканал» (м.Прилуки).

   Як виникає податковий борг

   Податковий борг виникає з платежу за певний період як різниця між нарахованими самостійно платником податків, донарахованими у ході перевірок та   сплаченими сумами податкових зобов’язань. Крім того, може виникати  податковий борг у вигляді штрафних санкцій за несплату сум податків. Також бог виникає з податку з транспортних засобів, податків на землю та нерухоме майно, що визначаються органом фіскальної служби.  

            Хто такий податковий керуючий і які його повноваження

   З метою надання платникам податків допомоги в погашенні податкового боргу керівник органу ДФС призначає таким платникам податкового керуючого. Саме податковий керуючий здійснює всі заходи спрямовані на погашення боргу, починаючи з направлення боржнику податкової вимоги. 

   Податкова вимога і податкова застава, як етапи управління боргом

   Податкова вимога формується на суму боргу, що перевищує 1020 грн. та  фактично носить інформативний характер. Термін її дії становить 60 календарних днів. Це період, коли боржнику надається можливість для самостійного фінансового оздоровлення та забезпечення добровільного виконання зобов’язань перед бюджетами.

   Наступним етапом у процедурі управління податковим боргом є законодавча реалізація права податкової застави. Застава накладається на майно боржника. Майно, на яке поширюється право податкової застави, оформлюється актом опису та включає ліквідне майно, яке можливо використати як джерело погашення податкового боргу.

   Через 60 календарних днів фіскальна служба  починає дії, пов’язані із стягненням боргу. За відповідним рішенням суду здійснюється стягнення грошових коштів з рахунків боржника без попередньої з ним згоди. У разі не погашення боргу процедура стягнення продовжується шляхом отримання рішення суду щодо погашення боргових зобов’язань за рахунок майна боржника та починається реалізація майна на публічних торгах. Інформацію щодо проведення торгів та майна, що виставлено на продаж, можна побачити на офіційному веб-сайті ДФС України у розділі «Переліки укладених договорів-доручень на реалізацію майна боржників з уповноваженими організаціями».

   До уваги боржників, які мають борг до 1000 гривень

           Олена Фокіна окремо зупинилась на питанні, що стосується тих боржників, які мають податковий борг до 1000 гривень.

   Згідно ст. 59 Податкового кодексу України, податкова вимога надсилається тільки на суму боргу, що перевищує 60 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. На сьогодні це 1020 гривень. Фахівець звернула увагу боржників (що мають борг до 1000 гривень): «Навіть якщо ви не отримали податкової вимоги, проте знаєте про наявність боргу та не сплачуєте. Тим самим ви накопичуєте борг за рахунок штрафних санкцій, що застосовуються за несвоєчасну сплату податків».

   Саме задля допомоги таким платникам на субсайті Територіальних органів ДФС в області у розділі «Корисні посилання» розміщена актуальна інформація по боржниках. Інформація оновлюється на початку кожного місяця.

   На сьогодні у Чернігівській області з сумою боргу до 1000 гривень налічується 1200 боржників-юридичних осіб, що мають у сумі боргів на 279 тис. гривень. Значно більше боржників серед фізичних осіб – підприємців - 13 419. І вони заборгували державі загалом 3,1 млн. гривень.  

   Специфіка стягнення боргу з єдиного соціального внеску

   У роботі з боржниками з єдиного соціального внеску також є своя специфіка. Адміністрування єдиного соціального внеску регламентується  спеціальним Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», податкова вимога має зовсім інший статус – вона є виконавчим документом. Якщо борг з єдиного внеску протягом 10-денного терміну не сплачується, то вимога надсилається до органу державної виконавчої служби для вжиття заходів стягнення. Причому на такі борги не розповсюджується термін позивної давності.

   По нашій області на сьогоднішній день мають борг з єдиного внеску  складає майже 70млн. гривень.

   Майнові боржники

   Окремий сегмент боржників – платники, що мають борг з майнових податків: податку на землю та нерухоме майно.  Термін сплати цих податків сплинув 29 серпня 2017 року. До речі, у цьому році Головним управлінням ДФС в області нараховано до сплати понад 73 млн. гривень таких податків. Звертаюся до тієї частини громадян, які обрали позицію зволікання із сплатою. Пояснюю, що майно особи, яка має податковий борг, передається у податкову заставу. Згідно з вимогами ст. 87 Податкового кодексу органи ДФС звертаються до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу за рахунок активів фізичної особи — боржника. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється тільки  державною виконавчою службою відповідно до Закону «Про виконавче провадження».

    Окрім зазначених вище шляхів погашення боргу, державна виконавча служба може застосувати обмеження у праві виїзду боржника за межі України на підставі відповідного рішення суду.

    Тому, шановні платники податків, з метою упередження несподіваних небажаних випадків, що призводять до вище перелічених наслідків, своєчасно піклуйтеся про порядок у сплаті податків, а у разі виникнення питань своєчасно звертайтеся до фіскальної служби. 

    

    

    

   Землевпорядників області  навчали  основам державного управління

    

   Фахівці Головного управління ДФС у Чернігівській області взяли участь у навчанні землевпорядників сільських, селищних, міських рад та об’єднаних територіальних громад.

   Заняття проходили у Чернігівському Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій.

   Начальник управління податків і зборів з юридичних осіб Ірина Буглак та заступник начальника управління податків і зборів з фізичних осіб  Наталя Кузнєцова виступили перед слухачами на тему: «Оподаткування земельних ділянок: методика розрахунку для фізичних та юридичних осіб».

   Детально фахівці ДФС зупинились на сплаті земельного податку членами садівницьких товариств, а також пільгах щодо сплати земельного податку.

   Крім того, на семінарі вивчали земельне та екологічне законодавство України, соціально-психологічні аспекти керівництва в органах публічної влади, державну кадрову політику, організаційні основи місцевого самоврядування, питання безпеки в надзвичайних ситуаціях тощо.

   Такі семінари проводяться систематично згідно з планом-графіком, затвердженим розпорядженням голови обласної державної адміністрації та голови обласної ради.

    

    

    

    

   Про роботу органів ДФС Чернігівської області щодо розгляду запитів на публічну інформацію

   Протягом січня – серпня до органів ДФС області надійшло 79 запитів на отримання публічної інформації, з яких 51 запит - від фізичних осіб та 28 - від юридичних осіб та громадських організацій. Найчастіше зверталися громадяни міста Чернігова.

   Основна інформація, що цікавила запитувачів, стосувалась надання адміністративних послуг, єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, надходжень до державного бюджету, про результати проведених перевірок, надання роз’яснень та довідок про заробітну плату для перерахування пенсії.

   Усі запити були опрацьовані у встановлений чинним законодавством термін.

    

    

   Близько 200 письмових звернень отримали фіскальні органи

   Чернігівщини з початку року

    

   На розгляд до органів ГУ ДФС у Чернігівській області у січні-серпні поточного року надійшло 191 індивідуальне письмове звернення, 4 колективних та 3 анонімних.

   За результатами розгляду на 67 звернень надано роз’яснення, 124 - вирішено позитивно, 4 – перебуває на стадії розгляду та 3 - не підлягали розгляду (анонімні).

   У 184 зверненнях порушувались питання контрольно-перевірочної роботи, сплати податків та зборів, 10 звернень стосувалися діяльності центральних органів виконавчої влади, 3 - питань праці та заробітної плати та 1 - соціального захисту.

   Для забезпечення реалізації конституційного права на звернення керівництвом фіскальної служби області проведено 36 особистих прийомів громадян. Під час яких звернулося 24 підприємця, 5 пенсіонерів, 3 – колишніх працівника органів ДФС та інші категорії.

   Переважна більшість звернень, що надійшли під час особистих прийомів, стосувалися адміністрування податків, зокрема, плати за землю, єдиного податку, єдиного соціального внеску, а також відмови в отриманні реєстраційного номера облікової картки платника податків, ухилення від сплати податків.

   Усім заявникам надані своєчасні та кваліфіковані відповіді.

    

    

   Аудитори ГУ ДФС у Чернігівській області виявили факт заниження платником суми земельного податку на 1,5 млн. гривень   

    

                                               Начало формы

   Конец формы

   Начало формы

   Конец формы

   Питання повноти нарахування земельного податку знаходиться на постійному контролі. Про це повідомляють у Головному управлінні ДФС. Так, співробітниками управління аудиту було проведено документальну позапланову виїзну перевірку ТОВ «А».

            У ході перевірки встановили, що керівник ТОВ надав до податкової інспекції за місцем обліку уточнюючий розрахунок по земельному податку, в якому  зменшив суму податку по трьом земельним ділянкам у зв’язку з застосуванням коефіцієнта функціонального призначення земельних ділянок, як земель відведених під майбутнє будівництво.

   В управлінні аудиту пояснюють, що коефіцієнт функціонального призначення земельної ділянки враховується при розрахунку нормативної грошової оцінки земельної ділянки. У подальшому це впливає на розмір земельного податку. Але, згідно даних Державного земельного кадастру, витягів з технічної документації про нормативну грошову оцінку цих земельних ділянок та інформації Держгеокадастру у Чернігівській області ТОВ «А» повинно було застосовувати вищий коефіцієнт функціонального призначення. А саме, як для земель комерційного використання.

   Підставою для нарахування земельного податку відповідно до ст.286 Податкового кодексу України є дані державного земельного кадастру, а базою оподаткування є нормативно грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнту індексації (п.271.1 ст.271 Податкового кодексу України). 

             Таким чином, за наслідками проведеної перевірки, було встановлено заниження суми земельного податку на 1,5 млн. гривень.

    

    

   Платники Чернігівщини сплатили майже 4,8 млрд. гривень податків

    

   Про це повідомили у Головному управлінні ДФС в області. У січні-серпні 2017 року до бюджетів усіх рівнів Чернігівської області сплачено майже 4,8 млрд. грн. податків і зборів.

   Державний бюджет поповнився на 2257 млн. грн., перевищено надходження відповідного періоду 2016 року більше ніж на третину або на 591 млн. гривень. Зростання відбулось в основному за рахунок збільшення сплачених сум рентної плати за користування надрами (у 1,4 рази або на 139 млн. грн.), податку на додану вартість (у 1,5 рази або на 248 млн. грн.), податку на доходи фізичних осіб та військового збору (у 1,4 рази або на 186 млн. грн.).

   До місцевих бюджетів усіх рівнів сплачено понад 2,5 млрд. гривень. Минулорічні надходження перевищено також майже на третину або на 604 млн. грн. за рахунок приросту сплати податку на доходи фізичних осіб (у 1,4 рази або на 474 млн. грн.), земельного податку (у 1,2 рази або на 80 млн. грн.), єдиного податку (у 1,5 рази або на 100 млн. грн.).

   Спостерігається стала тенденція формування доходної частини місцевих бюджетів від сплати податків організаціями та установами сфери державного управління, освіти та охорони здоров’я (25,3 відс. всіх надходжень – 637 млн. грн.). Значний внесок забезпечують сільськогосподарські підприємства (18,7 відс. доходів бюджетів – 473 млн. грн.), промислові підприємства (15 відс. або 378 млн. грн.), а також підприємці і громадяни, що сплачують податок на майно (15 відс. усіх сплачених до бюджетів податків – 380 млн. грн.). Підприємства торгівлі та громадського харчування сплатили 206 млн. грн. (8,2 відс. доходів місцевих бюджетів), лісогосподарські підприємства – 90 млн. грн. (3,6 відс.), будівельні організації – 37 млн. грн. (1,5 відс.).

   Єдиного внеску на загальнодержавне обов’язкове соціальне страхування сплачено понад 2 млрд. грн., рівень восьми місяців попереднього року перевищено на 38 відс. або на 566 млн. гривень.  

    

   Єднає робота і спорт

    

   Співробітників територіальних фіскальних органів, а саме Головного управління ДФС та Чернігівської митниці ДФС, об’єднує не тільки спільна професійна діяльність, а й захоплення та спортивні вподобання.

   Днями команда у складі працівників обох установ взяла участь у захопливих спортивних перегонах на Чернігівщині. Начальник управління адміністрування митних платежів Чернігівської митниці Андрій Соловей та заступник начальника відділу активних заходів оперативного управління ГУ ДФС в області Володимир Козел, незважаючи на великий досвід участі у різноманітних спортивних заходах, вперше брали участь у змаганнях спортивно-туристичного напрямку «SiverRace - 2017». 

   Участь у перегонах, що відбувалися на лівому березі Десни, приймала 21 команда. Організатори передбачили різноманітні завдання: спочатку потрібно було проїхати велосипедом 7 км, потім 8 км пливти на байдарці, далі 7 км бігти лугом, а на завершення - 25 км знову велосипедом.

   Наші учасники, ділячись враженнями, зазначили, що найскладніше їм було орієнтуватися на місцевості (були й такі завдання). Крім того, їм довелося навчитися веслувати байдаркою, бо попереднього досвіду не мали. Загалом учасники змагань отримали безліч позитивних вражень, практичний досвід та нових друзів.    

    

   Продавці складної побутової техніки повинні застосовувати касові апарати

    

   На цьому наголошують у Головному управлінні ДФС в області. Детальна розмова з приводу того, на що треба звернути увагу підприємцям, що здійснюють таку діяльність, відбулася днями в редакції обласного радіо ЧФ НТКУ «Сівер-Центр». З журналістом Ігорем Юхрименко спілкувався начальник відділу фактичних перевірок та контролю за готівковими операціями управління аудиту Сергій Мотчаний.

   Минуло більше 4 місяців з моменту необхідності застосування платниками податків, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, реєстраторів розрахункових операцій (далі - РРО), а простіше касових апаратів. Саме 8 травня поточного року набула чинності Постанова КМУ від 16 березня 2017 р. N 231, якою затверджено перелік груп технічно складних побутових товарів, реалізація яких потребує застосування реєстраторів розрахункових операцій. Підведемо короткі підсумки імплементації зазначеного документа в реаліях нашої області.

   Яка необхідність запровадження даної норми щодо реалізації технічно складних побутових товарів?

   - Можу вказати декілька аспектів, які підкреслюють важливість даного нововведення. По-перше: фіскальний чек виступає гарантією, що підприємець чесно обліковує доходи та сплачує належні податки. А це призводить до активного наповнення бюджетів усіх рівнів та, в подальшому, використання цих коштів на користь громади. 

   По-друге: касовий чек, це документ, який не лише фіксує факт оплати, а й надає гарантію якості придбаних товарів чи послуг. Саме на його підставі споживач може в повній мірі скористатись правами, що надає Закон України «Про захист справ споживачів», у тому числі в частині повернення товару або коштів.

   Розкажіть про окремі «тонкощі» цього нормативного документу?

    

   - Коротко про те, хто повинен застосовувати касові апарати. Тут все просто. Якщо ти здійснюєш реалізацію товарів, які входять у затверджений перелік – повинен застосовувати касовий апарат. Абсолютно неважливо де проводиться реалізація товарів – на ринках чи в магазинах, хто проводить реалізацію – приватний підприємець на загальній чи спрощеній системі оподаткування або юридична особа. Обсяг доходів також не береться до уваги. Визначальним є перелік товарів, затверджений Постановою КМУ.

   Звертаю увагу на деякі нюанси: товари у переліку треба дивитися на рівні 10-значних кодів УКТ ЗЕД, а позиції з 4-значними кодами підлягають застосуванню касових апаратів тільки, якщо вони не мають деталізації на рівні 10-значних. Наприклад, Група 95 «Іграшки, ігри та спортивний інвентар; їх частини та приладдя» йде з 4-значним кодом, але нижче є деталізація з 10-значними кодами. Тому, у даній підгрупі слід дивитися товари, що деталізовані з 10-значним кодом. У групі 91 «Годинники всіх видів та їх частини» немає деталізації з 10-значними кодами, а отже годинники всіх видів та їх частини повинні продаватися з застосуванням касових апаратів. 

   Чи всі види складної побутової техніки підпадають під дію Постанови?

   - Дуже слушне запитання адже багато виникає непорозумінь з приводу реалізації техніки, яка була раніше у використанні, - звертаю увагу, що затверджений Кабінетом Міністрів перелік не містить винятків. А отже, продаж техніки б/у потребує застосування касових апаратів. Повторюся, якщо товар є у переліку – касовий апарат повинен застосовуватися. Інше на що хочу звернути увагу: якщо на господарчому об’єкті одночасно реалізуються товари, що потребують застосування касових апаратів (у даному випадку технічно складні побутові товари), так і інші, то касовий апарат повинен застосовуватись при продажу всіх товарів.

   Отже зрозуміло, якщо реалізуєш товари, які входять в затверджений Постановою Кабміну №231 перелік – повинен застосовувати касовий апарат? Коротко, що потрібно щоб його встановити?

   - Алгоритм встановлення реєстраторів розрахункових операцій  однаковий для всіх суб’єктів господарювання. Перший крок – обрати та придбати РРО з переліку, що затверджений Державним реєстром РРО з урахуванням сфери застосування. Придбати можна новий або вживаний апарат. Другий крок – укладення договору з центром сервісного обслуговування та подання документів на реєстрацію РРО у територіальний орган фіскальної служби (податкову інспекцію) за місцем державної реєстрації суб’єкта господарювання. Третій крок – опломбування РРО та отримання посвідчення про державну реєстрацію РРО. Четвертий крок – програмування та використання РРО при реалізації товарів чи наданні послуг.

   Як контролюється виконання зазначених нормативних документів?

   - Контроль за дотриманням платниками даної норми покладено на фіскальні органи. За час дії Постанови проведено більше фактичних 20 перевірок, які здійснюються на підставі ст.80 Податкового кодексу України без попередження платника. Такі перевірки здійснюються за наявності підстав. Тобто, якщо немає підстав – фактична перевірка не проводится. А отже: застосовуйте касовий апарат, не допускайте інших порушень і перевірка до вас не прийде.

   Головним є те, щоб суб’єкти господарювання зрозуміли, що ці зміни невідворотні. Застосування касових апаратів є ще одним (можливо і невеликим) кроком до цивілізованого суспільства, де кожен споживач може захистити свої права, а кожен підприємець сплачує належні податки.  Тому радимо суб’єктам господарювання чітко дотримуватись чинного законодавства при проведенні розрахункових операцій, а громадянам бути пильними та завжди вимагати та отримувати касовий чек.

    

    

   Затверджено зміни до Порядку надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків

    

   Державна фіскальна служба України повідомляє, що у Міністерстві юстиції України 18.08.2017 за № 1021/30889 зареєстровано наказ Міністерства фінансів України від 21.07.2017 № 658 «Про затвердження Змін до Порядку надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків» (далі – Наказ), який опубліковано у Офіційному віснику України № 70 від 08.09.2017.

   Наказ набирає чинності через 10 днів з дня його офіційного опублікування у Офіційному віснику України.

   Наказом затверджено зміни до Порядку  надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків (далі – Порядок), затвердженого наказом від 28.12.2015 № 1204, що зареєстрований у Міністерстві фінансів України від 22.01.2016 за № 124/28254.

   Внесення змін обумовлено, в основному, прийняттям Верховною Радою України Закону України від 21.12.2016 № 1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» (далі – Закон № 1797).

   Так, Законом № 1797 були внесені зміни до Податкового кодексу України (далі – Кодекс), які дещо змінюють порядок складання та надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків, зокрема:

   - підписання документа здійснюється не тільки керівником органу державної фіскальної служби, а також його заступником або уповноваженою особою (пункт 86.8 статті 86 Кодексу);

   - надсилання, у передбачених Кодексом випадках, документів, у
   т.ч. податкових повідомлень-рішень, в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису (стаття 42 Кодексу);

   - необхідності додаткового відображення у податкових повідомленнях-рішеннях попередження  про необхідність складення та реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) податкової накладної/розрахунку коригування до неї (зміни стосуються форми «ПН»), у випадках, визначених Кодексом  (пункт 58.1 статті  58 Кодексу).

   Крім того, Законом № 1797 дещо змінено порядок застосування штрафних (фінансових) санкцій у разі не реєстрації (несвоєчасної реєстрації) податкових накладних в ЄРПН, невиправлення помилок, допущених під час зазначення обов’язкових реквізитів податкової накладної, та виявлених контролюючим органом за результатами перевірки, проведеної за заявою покупця (пункти 1201.2, 1201.3 статті 1201 Кодексу) (зміни стосуються форми «ПН» та форми «Н»), а також порядок нарахування пені відповідно до статті 129 Кодексу.

   Враховуючи наведене, виникла обґрунтована необхідність у внесенні відповідних змін до Порядку. Крім того, форми податкових повідомлень-рішень, які є додатками до цього Порядку, викладено у новій редакції у зв'язку із вдосконаленням їх структури, заміною в них приміток щодо вручення, оскарження, наслідків невиконання податкових повідомлень-рішень, нарахування пені, тощо.

   Наказом забезпечено нормативне врегулювання питання надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків у зв’язку з внесенням Законом № 1797 змін до Кодексу та створено умови для виконання покладених на органи державної фіскальної служби завдань і функцій.

    

    

   Внесено зміни до Порядку оформлення результатів документальних перевірок дотримання законодавства України з питань державної митної справи, податкового, валютного та іншого законодавства 

   Внесено зміни до Порядку оформлення результатів документальних перевірок дотримання законодавства України з питань державної митної справи, податкового, валютного та іншого законодавства платниками податків - юридичними особами та їх відокремленими підрозділами.

   Державна фіскальна служба України повідомляє, що у Міністерстві юстиції України 18.08.2017 за № 1022/30890 зареєстровано наказ Міністерства фінансів України від 21.07.2017 № 657 «Про затвердження Змін до Порядку оформлення результатів документальних перевірок дотримання законодавства України з питань державної митної справи, податкового, валютного та іншого законодавства платниками податків - юридичними особами та їх відокремленими підрозділами» (далі – Наказ), який опубліковано у Офіційному віснику України № 70 від 08.09.2017.

   Наказ набирає чинності з дня, що настає за днем його офіційного опублікування.

   Зазначений наказ був розроблений з метою адаптації положень Порядку оформлення результатів документальних перевірок дотримання законодавства України з питань державної митної справи, податкового, валютного та іншого законодавства платниками податків - юридичними особами та їх відокремленими підрозділами (далі – Порядок оформлення), який затверджено наказом Міністерства фінансів України від 28.08.2015 № 727 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 26.10.2015 за № 1300/27745, до змін, що відбулися у законодавстві України.

   Так,  Законом України від 21 грудня 2016 року № 1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» було внесено зміни до Податкового кодексу України (далі – Кодекс), які дещо змінюють вимоги до оформлення контролюючими органами результатів перевірок, порядок і строки подання платниками податків заперечень на акти перевірок (додаткових документів), процедури їх розгляду контролюючим органом, а також порядок підписання документів посадовими особами контролюючих органів та листування з платниками податків.

   У зв'язку з цим, до Порядку оформлення внесено відповідні зміни, зокрема:

    виключено норму щодо складання акта (довідки) перевірки виключно на паперовому носії (з метою надання можливості в подальшому надсилати акти через електронний кабінет платника податків (пункт 42.4 статті 42 Кодексу));

   передбачено порядок оформлення фактів відмови посадових (уповноважених) осіб платника податків розписатися у направленні (при проведенні перевірок дотримання законодавства з питань державної митної справи – у посвідченні) на проведення перевірки, фактів відмови у допуску до проведення перевірки (у зв'язку із змінами до пункту 81.1 статті 81 Кодексу);

   внесено зміни щодо порядку і термінів подання платниками податків заперечень до актів (довідок) перевірок та додаткових документів (5 робочих днів з дня, наступного за днем отримання акта (довідки)) та їх розгляду органами ДФС  (терміни їх розгляду збільшено на 2 робочі дні) (у зв'язку із змінами до пункту 86.7 статті 86 Кодексу);

   внесено зміни щодо порядку винесення питань на розгляд комісії по спірних питаннях – доповнено можливістю їх винесення не лише під час перевірки або розгляду заперечень, а і у інших випадках (у разі необхідності).

   Також до Порядку оформлення внесено інші зміни щодо удосконалення структури акта (довідки) перевірки та інформації, що підлягає відображенню в матеріалах перевірки. 

   Крім того, з набранням чинності Законом України від 03 листопада
   2016 року № 1726-VIII «Про внесення змін до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» щодо лібералізації системи державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», органи ДФС визначено як органи, що повинні здійснювати державний нагляд (контроль) у встановленому Закону України від
   05 квітня 2007 року № 877-V «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» (зі змінами) порядку, з урахуванням особливостей, визначених законами у відповідних сферах та міжнародними договорами.

   В той же час, пунктом 5.2 статті 5 Податкового кодексу України визначено співвідношення податкового законодавства з іншими законодавчими актами та встановлено, що у разі якщо поняття, терміни, правила та положення інших актів суперечать поняттям, термінам, правилам та положенням цього Кодексу, для регулювання відносин оподаткування застосовуються поняття, терміни, правила та положення Податкового кодексу (у даному випадку застосовуються норми Податкового кодексу України як спеціального закону по відношенню до норм Закону № 877-V, який у данному випадку є загальним).

   Разом з тим, з метою удосконалення контрольно-перевірочної роботи та з метою можливої адаптації Порядку оформлення до Закону № 877, його доповнено нормами щодо необхідності складання плану (переліку питань) перевірки платника податків, який є невід’ємною частиною акта (довідки) документальної планової перевірки (при проведенні перевірок щодо дотримання законодавства з питань державної митної справи – програма з переліком питань перевірки), а також необхідності зазначення в акті (довідці) інформації стосовно контролюючого органу, який проводив перевірку, та стосовно платника податків, діяльність якого перевірялась.

    Прийняття зазначеного наказу дозволить удосконалити порядок оформлення органами ДФС матеріалів документальних перевірок  платників податків - юридичних осіб та їх відокремлених підрозділів.

    

    

   Що роботи платнику у разі призупинення/відмови у реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН

    

        Пунктом 201.1 ст. 201 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755- VІ зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) передбачено, що на дату виникнення податкових зобов’язань платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) у встановлений ПКУ термін.

   З 01.04.2017 відповідно до п. 201.16 ст. 201 ПКУ реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у разі відповідності такої податкової накладної/розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, встановлених відповідно до п. 74.2 ст. 74 ПКУ.

   У разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН платнику податку протягом операційного дня контролюючий орган в автоматичному режимі надсилає (в електронному вигляді у текстовому форматі) квитанцію про зупинення реєстрації такої податкової накладної/розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації (п.п. 201.16.1 п. 201.16 ст. 201 ПКУ).

   Згідно з п.п. «в» п.п. 201.16.1 п. 201.16 ст. 201 ПКУ у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначається, зокрема пропозиція щодо надання платником податку пояснень та/або копії документів (за вичерпним переліком), достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН.

   Вичерпний перелік таких документів у розрізі критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

   Згідно з п.п. 201.16.2 п. 201.16 ст. 201 ПКУ письмові пояснення та/або копії документів, зазначені у п.п. «в» п.п. 201.16.1 п. 201.16 ст. 201 ПКУ, платник податку має право подати до контролюючого органу за основним місцем обліку такого платника податку протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов’язання, відображеного у такій податковій накладній/розрахунку коригування. Такі документи передаються контролюючим органом за основним місцем обліку платника податку не пізніше наступного робочого дня з дня їх отримання до комісії центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.
        Письмові пояснення та/або копії документів, подані платником податків до контролюючого органу відповідно до п.п. 201.16.2 п. 201.16 ст. 201 ПКУ, розглядаються комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику (п.п. 201.16.3 п. 201.16 ст. 201 ПКУ).

   Зазначена комісія приймає рішення про:

   реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН;
   відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, яке надсилається платнику податку протягом п’яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та документів, поданих відповідно до п.п. 201.16.2 п. 201.16 ст. 201 ПКУ.

           Рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку.
        В той же час період з 1 квітня до 1 липня 2017 року встановлено як перехідний період, протягом якого фактичне зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН не здійснюватиметься (п. 57 підрозд. 2 розд.ХХ ПКУ).

   З даним та іншими роз’ясненнями можна ознайомитись у розділі «101. Податок на додану вартість» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу Інформаційно-довідкового департаменту ДФС.

    

   Платникам відшкодовано понад 949 мільйонів гривень

   податку на додану вартість

   У січні – серпні 2017 року платниками заявлено податку на додану вартість до відшкодування з бюджету 901,9 млн. гривень.

   У Головному управлінні ДФС у Чернігівській області повідомили, що станом на 1 вересня  на рахунки платників у банку відшкодовано 949,5 млн. гривень.

    У серпні 2017 року задекларовано до відшкодування з бюджету 105,7 млн. гривень.

    

   Меморандум про співпрацю укладено між Головним управлінням ДФС в області, Коаліцією  «Сіверщина» та Громадською організацією «Сяйво Сіверщини» 

   Черговий крок до розвитку співпраці зробили напередодні Дня підприємця Головне управління ДФС в області, Коаліція  «Сіверщина» та Громадська організація «Сяйво Сіверщини». Керівники цих органів урочисто підписали Меморандум про співпрацю.

   Метою спільних дій є подальший розвиток взаємодії між українськими роботодавцями, професійними спілками, громадянським суспільством та представниками державних фіскальних органів задля забезпечення економічного розвитку Чернігівської області. Цьому сприятиме вироблення єдиної узгодженої позиції з питань формування та реалізації державної політики у сфері оподаткування, що також передбачено Меморандумом.

   Для співробітників фіскальної служби партнерські відносини  і постійний діалог з сумлінними платниками податків є одним із основних аспектів діяльності. Завдяки збільшенню кількості підприємців, що добровільно сплачують податки, спостерігається ріст надходжень до бюджетів усіх рівнів. З початку  цього року вже перераховано понад 4,8 мільярдів гривень, значна частина яких надійшла  до  місцевих бюджетів. Завдяки цьому забезпечується покращення соціально–побутових умов та відбувається оновлення інфраструктури нашого краю.

    

   Понад 760 мільйонів гривень податків сплачено у серпні платниками Чернігівщини

   Серпень 2017 року приніс у бюджети усіх рівнів Чернігівської області більше 760 млн. грн. податків і зборів. Як і у попередньому місяці, це на третину більше відповідного минулорічного періоду.

   Державний бюджет поповнився на 379 млн. гривень. До серпня минулого року зростання на 41 відсоток або на 110 млн. грн. за рахунок сплати боргу по рентній платі за користування надрами для видобування нафти та газу (+45 млн. грн.), а також від збільшення надходжень податку на додану вартість (+29 млн. грн.), податку на доходи фізичних осіб та військового збору (+25 млн. грн.), податку на прибуток (+5,9 млн. грн.), плати за користування лісовими ресурсами (+4,1 млн. грн.).

   Місцеві бюджети усіх рівнів отримали понад 381 млн. грн. податків та зборів. Фактичні надходження серпня минулого року перевищено на 24 відс. або на 74 млн. грн. за рахунок зростання надходжень податку на доходи фізичних осіб (+62,4 млн. грн.), єдиного податку (+9,9 млн. грн.), плати за землю (+10,6 млн. грн.).

   Наповнення місцевих бюджетів в основному відбувається за рахунок сплати поточних зобов’язань (99 відсотків всієї суми платниками сплачено самостійно), від контрольно-перевірочної роботи та стягнення податкового боргу надійшло 2,8 млн. гривень.

   Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування по Чернігівській області за серпень сплачено більше 257 млн. гривень. За рахунок підвищення рівня мінімальної заробітної плати та від вжитих заходів по залученню до сплати неплатників, рівень відповідного періоду минулого року перевищено на 43 відсотки або на 77,5 млн. гривень.

    

   Чернігівською митницею ДФС у cерпні 2017 року перераховано до Держбюджету понад півмільярда гривень

   У Чернігівській митниці ДФС повідомили, що у серпні 2017 року надходження до Держбюджету за місяць склали понад півмільярда гривень, а саме 500,3 млн. гривень. Це вперше в історії митниці надходження за місяць сягнули такого рівня.

             У відповідності до серпня минулого року надходження збільшилися на 48 млн. гривень.      

             Найбільші суми митних платежів нараховані та сплачені при митному оформленні мінеральних добрив, тютюнової сировини, сигарет, вугілля кам’яного, шин і покришок гумових, тракторів, паперу, фільтропаличок та пива солодового. За результатами митного оформлення цих груп товарів до бюджету надійшло понад 351 млн. гривень, що становить понад 70 відсотків від загальної суми коштів.

             За 8 місяців поточного року Чернігівською митницею ДФС забезпечено надходження податків і зборів у сумі близько 3,5 млрд. гривень.

    

   Правоохоронці Чернігівщини запобігли реалізації споживачам 60,8 тонн «спирту»,
   виготовленого з технічної речовини

   Працівниками податкової міліції, під процесуальним керівництвом прокуратури Чернігівської області, вжито низку заходів з протидії незаконному обігу спирту.

   Деталі повідомили у Головному управлінні ДФС у Чернігівській області. Двоє мешканців Сумської області 1969 та 1964 років народження – розробили злочинну схему виготовлення сурогатного спирту з технічної речовини за допомогою сірчаної кислоти. Підпільний завод облаштували у нежитловому приміщенні у місті Конотоп.

   Головну небезпеку становило те, що вживання такого «спирту» могло б призвести до масових отруєнь. Адже виготовляли його шляхом «кустарного» очищення концентрату протиобліднювальної рідини, яка містить етиловий спирт та ряд різноманітних компонентів, що робить цю рідину отруйною та смертельно небезпечною для вживання. «Очистка» проводилась на промисловій установці, за допомогою сірчаної кислоти. Потужність заводу складала 25 – 30 тисяч літрів спирту на тиждень.

   Співробітники податкової міліції у ході оперативних заходів встановили, що даний сурогат фасували і оптовими партіями реалізовували споживачам Сумської та Чернігівської областей.

   За наслідками 13 обшуків, проведених у місцях «виробництва» та зберігання сурогату, вилучено 60,8 тонн «спирту», сірчана кислота, промислова установка для виготовлення сурогатного спирту, фільтри, шланги, насоси, лічильники, тара (11 тис. пляшок по 5 літрів та 40 бочок по 200 літрів),  готівкові кошти в національній та іноземній валюті на суму 200 тисяч гривень  та автомобіль «Мерседес-Спринтер».

             Загальна орієнтовна вартість вилучених цінностей склала 11,3 мільйонів гривень.

    

    

   Відбулось чергове засідання Громадської ради при Головному управлінні ДФС у Чернігівській області

   На засіданні розглядали питання щодо впровадження системи електронного управління ризиками при адмініструванні ПДВ.

   Начальник ГУ ДФС області Олексій Барановський, який виступив перед присутніми, наголосив, що в діяльності фіскальної служби  важливим аспектом є забезпечення конструктивного діалогу з громадськістю, поінформував про роботу органу та подякував за активну позицію членів Громадської ради.

   Серед позитивних тенденцій керівник відмітив зростання надходжень до місцевого та державного бюджетів. Крім того зазначив, що платники податків, які раніше перереєструвались з Чернігівської до інших областей, зараз повертаються. З початку поточного року 137 юридичних осіб та 53 фізичні особи-підприємці з інших областей України змінили місцезнаходження на Чернігівську область. Це, поряд з іншими чинниками, може свідчити також і про поліпшення податкового клімату у регіоні.

   Про впровадження системи електронного управління ризиками при адмініструванні ПДВ розповіла представникам громадськості начальник управління податків і зборів з юридичних осіб Ірина Буглак.

   Зокрема зазначила, що працює дана система з 01 липня поточного року виключно в автоматичному режимі, без будь якого ручного втручання. Розповіла про критерії зупинення податкових накладних, про затвердження переліку кодів товарів, які підлягають моніторингу. Та головне, повідомила платникам, що штрафні санкції за несвоєчасну реєстрацію податкової накладної, у разі її призупинення не застосовуються.

   Начальник управління моніторингу  доходів та обліково-звітних систем  Олена Пустовойт роз’яснила алгоритм дій платника у разі зупинення реєстрації  податкової накладної системою електронного управління ризиками при адмініструванні ПДВ.

   Вона повідомила, що по області із загальної кількості податкових накладних, опрацьованих системою електронного управління ризиками,  заблоковано було менше одного відсотка. Тобто, проблеми з блокуванням  виникли у незначної кількості наших платників і, переважно, були врегульовані у встановленому порядку. 

   Члени громадської ради обговорили проблемні питання з ПДВ та отримали відповіді від представників фіскального органу на поставлені запитання.

   Запроваджена ДФС України система електронного управління ризиками при адмініструванні ПДВ повинна обов’язково працювати та поступово удосконалюватись. Такого висновку дійшли на засіданні представники бізнесу та громадськості Чернігівщини.

   Окремі запитання, що стосуються заповнення електронних декларацій, члени громадської ради задавали начальнику юридичного управління фіскального органу області Ніні Соловей. У ході спілкування зійшлися на необхідності підготовки листа до Національного агентства з питань запобігання корупції з метою отримання відповідного роз’яснення. 

          

    

    Кількість перевірок зменшилась, проте зросла їх якість

   Про це повідомляють у Головному управлінні ДФС в області. В управлінні аудиту зазначають, що у порівнянні з січнем-серпнем минулого року кількість перевірок зменшилася вдвічі. Проте, за результатами контрольно-перевірочних заходів за вісім  місяців поточного року донараховано грошових зобов’язань на суму близько 33 млн. гривень.

   За цей період проведено 219 документальних перевірок, з яких 52 - планових та 167 – позапланових.

              З донарахованих сум вже сплачено до Зведеного бюджету понад 24 млн. гривень. З цієї суми до місцевого бюджету надійшло 5,6 млн. гривень.

    

   Співробітники Чернігівської митниці ДФС затримали старожитності  на кордоні

   Дві старовинні ікони та 5 екземплярів друкованих видань початку минулого століття намагався вивезти за межі України громадянин РФ.

   Старожитності виявили під час здійснення митно-прикордонного контролю потягу «Київ - С.Петербург». 62-річний громадянин під час усного та письмового декларування повідомив, що переміщує тільки особисті речі, які не мають заборон та обмежень до переміщення через кордон. Проте, під час митного огляду з’ясувалось, що у його валізі серед особистих речей знаходяться предмети, вивезення яких без спеціальних дозволів заборонено. Це дві дерев’яні ікони із зображенням Божої Матері, друковане видання «Полное собрание починений»  С.Я. Надсона 1917 року, газета «Всемірная Панорама» та три журнали: «НИВА», «Пробужденіе», «Природа и Люди». Газета та журнали датовані 1902-1915 роками. Історичну та культурну цінність даних предметів встановлюватимуть експерти.

   Відносно порушника митних правил складено протокол за ст. 472 Митного кодексу України «Недекларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення», санкції якої передбачають штраф у розмірі 100 відсотків вартості товарів та їх конфіскацію.

    

   Про особливості справляння екологічного податку

   Головне  управління ДФС у Чернігівській області доводить до відома платників екологічного податку, що Законом України від 20 грудня 2016 року № 1791-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» внесено зміни до Податкового кодексу України .

   Зокрема, такі зміни по екологічному податку стосуються ставок податку, які викладені у нових розмірах і порівняно з діючими у 2016 році  збільшені майже на 12 відсотків, а саме   :

   - пункти 243.1 - 243.4 статті 243 Кодексу- ставки податку за викиди в атмосферне повітря окремих забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення;;

   - пункти 245.1 і 245.2 статті 245 Кодексу - ставки податку за скиди

   окремих забруднюючих речовин у водні об'єкти;

   - пункти 246.1 і 246.2 статті 246 Кодексу - ставки податку за

   розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах;

   - пункт 247.1 статті 247 Кодексу - ставка податку за утворення

   радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені);

   - пункт 248.1 статті 248 Кодексу - ставки податку за тимчасове

   зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк.

   Зазначені збільшені ставки повинні застосовуватися платниками Податку при обрахуванні податкових зобов'язань за перелічені вище об'єкти оподаткування, що виникли з 1 січня 2017 року.

   Статтею 250 Кодексу для Податку визначено базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу.

   Відповідно до пункту 250.2 статті 250 Кодексу платники Податку складають податкові декларації за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 № 715 із змінами та доповненнями, внесеними Наказами Міністерства фінансів України  від 28 грудня 2016 року N 1177 та від 13 травня 2017 року N 495 та подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до контролюючих органів та сплачують Податок протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації:

   - за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення, скиди забруднюючих речовин у водні об'єкти, розміщення протягом звітного кварталу відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах - за місцем розміщення стаціонарних джерел, спеціально відведених для цього місць чи об'єктів;

   - за утворення радіоактивних відходів та тимчасове зберігання радіоактивних відходів понад установлений особливими умовами ліцензії строк - за місцем перебування платника на податковому обліку у контролюючих органах.

   При складанні декларацій по екологічному податку звертаємо увагу платників податку на обов’язковість дотримання порядку заповнення реквізитів звітності,  правильності застосування  ставок та коефіцієнтів.  Сама форма декларації екологічного податку містить відповідні позначки, якими визначається порядок заповнення того чи іншого показника звітності.

   ГУ ДФС у Чернігівській області наголошує, що у відповідності до   п.п.250.9 ст.250 Кодексу якщо платник Податку з початку звітного року не планує здійснення викидів, скидів забруднюючих речовин, розміщення відходів, утворення радіоактивних відходів протягом звітного року, то такий платник Податку повинен повідомити про це відповідний контролюючий орган за місцем розташування джерел забруднення та скласти заяву довільної форми про відсутність у нього у звітному році об'єкта обчислення екологічного податку. В іншому разі платник податку зобов'язаний подавати Декларації відповідно до вимог Кодексу.

    

    

   До уваги керівників  релігійних організацій області

   Головне управління  ДФС у Чернігівській  області  звертає увагу, що  згідно змін, внесених Постановою Кабінету Міністрів України від 29 березня 2017 року № 195 до постанови Кабінету Міністрів України від 13.07.2016 №440 «Про затвердження Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру» тимчасово, до 1 січня 2018 року, не може бути підставою  для виключення з Реєстру неприбуткових установ та організацій невиконання неприбутковими релігійними  організаціями вимог  до установчих документів, визначених підпунктом 133.4.1 пункту 133.4  статті 133 Податкового Кодексу  України.

   З метою включення до нового Реєстру релігійні організації зобов’язані в термін до 01.01.2018 року привести свої установчі документи у відповідність із вимогами, встановленими пунктом 133.4 статті 133 Податкового Кодексу України та надати копії таких документів контролюючому органу, на обліку  в якому вони знаходяться. 

   Відповідно ті релігійні організації, що не привели свої установчі документи у відповідність та не надали їх копії контролюючому органу, будуть виключені з Реєстру неприбуткових організацій після 1 січня 2018 року.

    

   Ліквідація юридичної особи у процедурі банкрутства,

   як крайній захід стягнення заборгованості

           Начальник управління погашення боргу ГУ ДФС в області Олена Фокіна звертає увагу підприємств-боржників, що одним із заходів стягнення заборгованості є ліквідація юридичної особи у процедурі банкрутства.

   Фахівець пояснює, що визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної  процедури здійснюється за рішенням суду. Ліквідацією є припинення діяльності суб’єкта підприємницької діяльності, визнаного арбітражним судом банкрутом, з метою здійснення заходів по задоволенню вимог кредиторів шляхом продажу його майна. Таким чином, ця процедура є заключною у справі про банкротство і вийти з неї можливо лише одним шляхом – через мирову угоду, звісно якщо сторони зможуть досягти згоди на даному етапі. Під мировою угодою у справі о банкрутстві розуміється домовленість між боржником та кредиторами відносно відстрочення або розстрочення, а також прощення (списання) кредиторами боргів, що оформлюється угодою всіх сторін.

           У процедурі ліквідації немає фінансового оздоровлення – тут вже реалізується майно боржника. Тому для боржника це є критичною відміткою його підприємництва. Для кредиторів ліквідація боржника також не є привабливою, так як при реалізації майнових активів кредитори отримують у декілька разів менше, ніж їх балансова вартість. Тому Державна фіскальна служба ініціює ліквідацію або погоджується на ініціативи  інших кредиторів боржника лише у разі відсутності у останнього майнових і немайнових активів.

   Олена Фокіна інформувала, що у процедурі банкрутства по Чернігівській області сьогодні перебуває 68 суб’єктів господарювання із загальною сумою боргу  понад 100 млн. грн., з них 66 боржників з сумою боргових зобов’язань 96 млн. грн. вже знаходяться у стадії ліквідації. 

    

   Роз’яснення щодо операцій з надходженнями

   в іноземній валюті

   У зв'язку із набранням чинності постановою Правління Національного банку України від 30.05.2017 року №45 (чинна з 16.06.2016 року до 13.12.2017 року) «Про запровадження обов'язкового продажу надходжень в іноземній валюті та встановлення розміру обов'язкового продажу таких надходжень» (далі - Постанова) установлено вимогу щодо обов'язкового продажу на міжбанківському валютному ринку України надходжень в іноземній валюті із-за кордону на користь юридичних осіб, які не є уповноваженими банками, фізичних осіб - підприємців, іноземних представництв (крім офіційних представництв), на рахунки, відкриті в уповноважених банках для ведення спільної діяльності без створення юридичної особи, а також надходжень в іноземній валюті на рахунки резидентів, відкриті за межами України на підставі індивідуальних ліцензій Національного банку України. Надходження в іноземній валюті, зазначені в абзаці першому цього пункту, підлягають обов'язковому продажу на міжбанківському валютному ринку України, у тому числі безпосередньо Національному банку України, у розмірі 50 відсотків. Решта надходжень в іноземній валюті залишається в розпорядженні резидентів та нерезидентів і використовується ними відповідно до правил валютного регулювання.

            Вимога щодо обов’язкового продажу, установлена пунктом 1 цієї Постанови, поширюється на надходження в іноземній валюті 1-ї групи Класифікатора іноземних валют та банківських металів, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 04 лютого 1998 року № 34 (у редакції постанови Правління Національного банку України від 19 квітня 2016 року № 269) (зі змінами), і в російських рублях.

         Уповноважений банк зобов’язаний попередньо зараховувати надходження в іноземній валюті, на які згідно з пунктом першим цієї постанови поширюється вимога щодо обов’язкового продажу, на окремий аналітичний рахунок балансового рахунку 2603 «Розподільчі рахунки суб’єктів господарювання» (далі розподільчий рахунок).

           Уповноважений банк зобов’язаний здійснити обов’язковий продаж надходжень в іноземній валюті відповідно до вимог цієї постанови:

   - без доручення клієнта та виключно наступного робочого дня після дня зарахування таких надходжень на розподільчий рахунок.

    

   Де платники податків можуть дізнатись про банківські реквізити для сплати податків, зборів та єдиного внеску

    Банківські реквізити для сплати податків, зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, митних та інших платежів до бюджету визначаються Державним казначейством України і повідомляються територіальному органу ДФС, а тому для їх отримання платнику податків необхідно звернутись до контролюючого органу ДФС за місцем реєстрації або місцем здійснення діяльності.

   Крім того, платник податків може дізнатись про банківські реквізити на субсайтах територіальних органів ДФС та субсайті Офісу великих платників податків ДФС в розділі «Бюджетні рахунки», в яких розміщено реквізити рахунків Державного та місцевих бюджетів за всіма видами податків, зборів (обов’язкових платежів), єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, митних та інших платежів в розрізі районів.

   Перейти до відповідних розділів можна з головної сторінки офіційного веб-порталу ДФС, натиснувши посилання «Бюджетні рахунки».

   З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (дане роз’яснення у категорії 140.05).

   Про подання звітності з рентної плати

   ГУ ДФС у Чернігівській  області повідомляє, що наказом Міністерства фінансів України «Про затвердження Змін до форми Податкової декларації з рентної плати» від 31.05.2017 № 545, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 21 червня 2017 року за № 778/30646 (далі - Наказ № 545), внесено зміни до Податкової декларації з рентної плати, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 № 719, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 03 вересня 2015 року за № 1051/27496 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 07.11.2016 №927) (далі - Декларація).

   З метою реалізації внесених змін Наказом № 545 ДФС розроблено форму Декларації та опис алгоритму контролю для арифметично-логічної перевірки даних документів звітності у процесі його атоматизованої обробки відображення показників в інтегрованих картках платників до них, які починають подаватись з 01 жовтня 2017 року. При цьому Декларації з місячним базовим податковим (звітним) періодом, визначеним відповідно до п. 257.1. ст. 257 Податкового кодексу України, до 30 вересня 2017 року приймаються за чинною формою Декларації (J0800203).

   До уваги платників!

   Державна фіскальна служба України з метою належного адміністрування податку на прибуток підприємств повідомляє, що 15 серпня 2017 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 9 серпня 2017 року № 592 «Про затвердження Порядку переходу платників податку на прибуток підприємств до подання спрощеної податкової декларації з такого податку та форми спрощеної податкової декларації з податку на прибуток підприємств, який оподатковується за ставкою 0 відсотків відповідно до пункту 44 підрозділу 4 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України» (далі – постанова № 592).

   Постанову № 592 видано з метою реалізації положень Закону України
   від 21 грудня 2016 року № 1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні»,  яким, зокрема, запроваджено податкові канікули (застосування платниками податку на прибуток підприємств нульової ставки цього податку).

   Платники податку на прибуток, які відповідають вимогам, встановленим пунктом 44 підрозділу 4 розділу ХХ Податкового кодексу України (далі – Кодекс), з 1 січня 2017 року по 31 грудня 2021 року можуть застосовувати нульову ставку податку на прибуток із поданням спрощеної податкової декларації.

   Лист ДФС України від 04.09.2017 №23407/7/99-99-15-02-01-17 «Про набуття чинності постановою Кабінету Міністрів України від 09 серпня 2017 року № 592»: http://sfs.gov.ua/podatki-ta-zbori/zagalnoderjavni-podatki/podatok-na-pributok-pidpri/listi-dps/308951.html.

    

   Роз’яснення ДФС платникам, що здійснювали контрольовані операції протягом 2017 року 

    

   Державною фіскальною службою  України листом від 14.08.2017 №21674/7/99-99-14-01-02-17 надано роз’яснення  щодо положень  викладених  в Постанові Кабінету  Міністрів України від 04.07.2017 року №480 «Про затвердження  переліку організаційно-правових форм нерезидентів, які не сплачують  податок на прибуток (корпоративний податок), у тому числі  податок з доходів, отриманих за межами держави реєстрації таких нерезидентів, та/або не є податковими резидентами держави, в якій вони зареєстровані як юридичні особи)» (далі - Перелік).

   Даний Перелік прийнято на виконання норми, яка почала діяти з 01.01.2017 року, а саме: п.п. «г» п.п. 39.2.1.1 п.п. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 Податкового кодексу України (далі Кодекс).

   Роз’яснення, викладене у листі ДФС, містить інформацію:

   щодо визначення податкового періоду  в якому здійснювались господарські операції із нерезидентами, організаційно-правова форма яких включена до Переліку;

   щодо документа який підтверджує сплату податку нерезидентом;

   щодо підтвердження резидентства контрагента –нерезидента;

   особливості застосування Переліку у 2017 році.

    

   Отже, платникам, які здійснювали контрольовані операції протягом 2017 року, необхідно  скористатися роз’ясненнями викладеними в листі ДФСУ.

   Додатки:

   лист  ДФСУ від 14.08.2017 № 21674/7/99-99-14-01-02-17 на 4 арк.

   http://sfs.gov.ua/diyalnist-/transfertne-tsinoutvorenn/listi-rozyasnennya/72389.html

   Постанова від 4 липня 2017 р. N 480 «Про затвердження переліку організаційно-правових форм нерезидентів, які не сплачують податок на прибуток (корпоративний податок), у тому числі податок з доходів, отриманих за межами держави реєстрації таких нерезидентів, та/або не є податковими резидентами держави, в якій вони зареєстровані як юридичні особи»: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/480-2017-%D0%BF

    

   Статті_31_08.doc

   ****************

   Статті_21_08.doc

   ****************

   Статті_14_08.doc

   ****************

   Статті 24-07-2017.doc

   ****************

   Статті 17-07-2017.doc

   ****************

   Статті 07-07-2017.doc

   *****************

   Статті 24-06-2017.doc

   ******************

   Статті 19-06-2017.doc

   ******************

   Статті 12-06-2017.doc

    

   ******************

   Cтатті 26-05-2017.doc

   ******************

   Статті-15-05-2017.doc

    

   Статті_20-04-2017.doc

   ******************

    

   Статті_14-04-2017.doc

   ***************

    

   Статті 01-04-2017.doc

   ***************

    

   Статті_17-03-2017.doc

   ***************

    

   Статті_09-03-2017.doc

   ***************

    

   Статті_13-02-2017.doc

   ***************

    

   Статті 02-02-2017.doc

   ***************

    

   Статті 20-01-2017.doc

   ***************

    

   Статті 16_12-2016.doc

   ***************

    

   Статті 11_12-2016.doc

   ***************

    

   Статті 05-12-2016.doc

   ***************

    

   Статті 21-11-2016.doc

   ***************

    

   Статті 14-11-2016.doc

   ***************

    

   Статті 04- 11-2016.doc

   ***************

    

   Статті 02-11-2016.doc

   ***************

    

   Статті 17-10-2016.doc

   ***************

    

   Статті 06-10-2016.doc

   ***************

    

   Статті 03-10-2016.doc

   ***************

    

   Статті 21-09-2016.doc

   ***************

    

   Статті 15-09-2016.doc

   ****************

    

   Статті 09-09-2016.doc

   ****************

    

   Статті 02-09-2016.doc

   ****************

    

   Статті 26-08-2016.doc

   ****************

    

   Статті 20-08-206.doc

   ****************

    

   Статті 19-08-2016.doc

   ****************

    

   Статті 17-08-2016.doc

   ****************

    

   Статті 03-08-2016.doc

   ****************

    

   Статті 29-07-2016.doc

   ****************

    

   Статті 21-07-2016.doc

   ***************

    

   Статті 06-07-2016.doc

   ***************

    

   Статті 21-06-2016.doc

    

   ***************

    

    

   Статті 14-06-2016.doc

    

   ***************

    

    

   Статті 06-06-2016.doc

    

   ***************

    

   Статті 02-06-2016.doc

    

   ***************

    

   Статті 24-05-2016.doc

    

   ****************

    

   Статті 18-05-2016.doc

    

   ****************

    

   Статті 23-05-2016.doc

    

   *****************

    

   Статті 17-05-2016.doc

   Назад    

   22 Лютого 2018 16:21
   21 Лютого 2018 10:10
   15 Лютого 2018 08:48
   09 Лютого 2018 09:37
   09 Лютого 2018 09:30
   08 Лютого 2018 11:50
   06 Лютого 2018 14:12
   05 Лютого 2018 16:28
   25 Січня 2018 09:25
   25 Січня 2018 09:00
   23 Січня 2018 12:05
   22 Січня 2018 16:36