Коропська РДА
  Анонси
   

   

   

  ДПІ інформує

  Назад

  У вересні бюджети Чернігівщини поповнились на 613 мільйонів гривень

   

  Більше 613 млн.грн. сплачено податків платниками області до бюджетів усіх рівнів протягом вересня поточного року. У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження зросли у півтора рази.

  До державного бюджету, зокрема, надійшло майже 296 млн.грн. До вересня минулого року спостерігається зростання сплачених сум на 89 відсотків або на 140 млн.гривень. Ріст надходжень відбувається за рахунок сплати боргу по рентній платі за користування надрами для видобування нафти та газу (на 55,5 млн.грн.), а також від збільшення надходжень податку на додану вартість (на 54 млн.грн.), податку на доходи фізичних осіб та військового збору (на 27 млн.грн.).

  Місцеві бюджети усіх рівнів поповнились більше ніж на 317 млн.грн. податків та зборів. Фактичні надходження вересня минулого року перевищено на 30 відс. або на 74 млн.гривень. За рахунок надходжень податку на доходи фізичних осіб відбулось зростання  на 67 млн.грн., плати за землю - на 15 млн.грн. та єдиного податку - на 3 млн.грн..

  Як і у попередніх місяцях, наповнення місцевих бюджетів в основному відбувається за рахунок сплати поточних зобов’язань. Відсоток всіх надходжень, самостійно сплачених платниками, складає 98,6. Водночас, від контрольно-перевірочної роботи та стягнення податкового боргу надійшло лише 4,5 млн. гривень.

  Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування по Чернігівській області у вересні сплачено більше 278 млн. гривень. Рівень відповідного місяця минулого року перевищено на 44 відс. або на 85 млн.грнивень. Це відбулося за рахунок підвищення рівня мінімальної заробітної плати та вжитих фіскальною службою заходів стосовно неплатників по залученню їх до сплати податків.

  ************************************************************

  За рахунок єдиного податку на підприємницьку діяльність бюджети Чернігівщини за 9 місяців поповнились

  на 223 млн. гривень

   

  В управлінні податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Чернігівській області повідомили, що станом на 1 жовтня поточного року на обліку в органах ДФС області перебуває понад 26 тис. фізичних осіб – підприємців, які застосовують спрощену систему оподаткування. Це складає майже 77 відсотків  від загальної  кількості  фізичних осіб – підприємців.

  Першу  групу використовують   – майже 7 тис. осіб, ІІ – трохи більше 12 тис., ІІІ  –  понад 7 тисяч.

  У трудових відносинах з платниками єдиного податку перебувають 8,7 тис. найманих працівників.

  Надходження єдиного податку від фізичних осіб за січень-вересень поточного року складають понад 223 млн.грн., що більш як на 77 млн. грн. перевищує показник  відповідного періоду минулого року. Темп росту становить 53 відсотки.

  ******************************************************

   

  На Чернігівщині у січні-вересні надходження  від сплати єдиного внеску

  склали  понад 2 мільярди  гривень

   

            Надходження  єдиного внеску у поточному році значно перевищують відповідні минулорічні показники. Це зумовлене суттєвим зростанням з початку  року соціальних стандартів, а саме розміру мінімальної зарплати, а також законодавчими змінами по єдиному внеску.

            За 9-ть місяців 2017 року від платників області надійшло понад 2 млрд. грн. єдиного внеску. Це більше минулорічних надходжень майже на 39 відсотків. Від юридичних осіб надійшло 2094,8 млн. гривень, або 89,6 відс. від загальної суми надходжень. Фізичними особами  - підприємцями сплачено  242  млн.гривень.

           Найбільшу питому вагу надходжень єдиного внеску забезпечують платники, які перебувають на обліку в Чернігівській, Прилуцькій та Ніжинській ОДПІ.

  ********************************************************

   

  За дев’ять місяців платникам Чернігівщини відшкодовано з бюджету понад 1 мільярд гривень ПДВ

            За дев’ять місяців поточного року платниками податків області заявлено до відшкодування з бюджету майже 1 018 млн.грн. податку на додану вартість. Про це повідомили в управлінні податків і зборів з юридичних осіб Головного управління ДФС у Чернігівській області. 

            Станом на 01.10.2017р. на рахунки платників у банку  відшкодовано близько 1 054 млн.гривень. Всі суми відшкодовані платникам у законодавчо встановлені терміни.

            У вересні 2017 року  за відшкодуванням звернулось 132 суб’єкти господарювання, які задекларували близько 118 млн.гривень.

  ***************************************************************

  Щодо державної реєстрації іноземних інвестицій

   Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скасування обов'язковості державної реєстрації іноземних інвестицій" від 31 травня 2016 року N 1390-VIII виключено статті 13 та 14 у ЗУ "Про режим іноземного інвестування" від  19 березня 1996 року N 93/96-ВР, щодо державної реєстрації іноземних інвестицій та відмова в державній реєстрації іноземних інвестицій.

  Згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 27 вересня 2016 року N661 втратила чинність Постанова від 6 березня 2013 року N 139 "Про затвердження Порядку державної реєстрації (перереєстрації) іноземних інвестицій та її анулювання" (порядок визначав процедуру подання документів, їх розгляду та здійснення державної реєстрації (перереєстрації) іноземних інвестицій та її анулювання).

  З врахуванням Постанови КМУ від 27 вересня 2016 року N661 та  вимог Наказу Міністерства фінансів України від 23.09.2016 року N838 "Про визнання таким, що втратив чинність, наказ Державної податкової адміністрації України від 29 червня 2005 року N238 «Про затвердження Порядку підтвердження органами державної податкової служби інформаційних повідомлень про фактичне внесення іноземних інвестицій та векселів, виданих під час увезення в Україну майна як внеску іноземного інвестора до статутного фонду підприємства з іноземними інвестиціями, а також за договорами (контрактами) про спільну інвестиційну діяльність», фіскальні органи не підтверджують внесення суб’єктами господарювання іноземних інвестицій та не ставлять позначку на Інформаційному повідомленні про підтвердження внесення іноземної інвестиції.

  ************************************************************

  Порядок надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків зазнав змін

   

  Наказом Міністерства фінансів України від 21.07.2017 № 658 внесено зміни до Порядку надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків, який набрав чинності 19.09.2017 року.

  Зокрема, Наказом № 658 уточнено, що податкове повідомлення-рішення вважається належним чином врученим платнику податків (крім фізичних осіб), якщо його надіслано у порядку, визначеному ст. 42 Податкового кодексу України (далі - Кодекс).

  Податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) фізичній особі, якщо його вручено їй особисто чи її представникові, надіслано на адресу за місцем проживання або останнього відомого місцезнаходження фізичної особи рекомендованим листом з повідомленням про вручення або у порядку, визначеному п. 42.4 ст. 42 Кодексу.

  Крім цього, у новій редакції Наказу №658 викладено всі форми податкових повідомлень-рішень.

  З оновленим текстом Наказу № 1204 можна ознайомитись скориставшись розділом «Нормативні та інформаційні документи» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (http://zir.sfs.gov.ua).

   

  ************************************************************************************

  До уваги платників податків!

  Головне управління ДФС у Чернігівській області доводить до відома платників податків, що 15.09.2017 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 18.07.2017 № 644 «Про затвердження форми Повідомлення про запрошення платника податків, зборів, платежів або його представників до контролюючого органу», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 07.08.2017 за № 967/30835 (далі – Наказ № 644).

  Згідно з п.п. 20.1.1 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) контролюючі органи мають право запрошувати платників податків, зборів, платежів або їх представників для перевірки правильності нарахування та своєчасності сплати податків, зборів, платежів, дотримання вимог іншого законодавства, у тому числі законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи.

  Порядок надсилання повідомлень про запрошення платників податків, встановлено ст. 42 Кодексу не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня запрошення, в яких визначаються підстави запрошення, дата і час, на які запрошується платників податків або представник платника податків.

  Наразі, повідомлення про запрошення платника податків може бути надіслано електронною поштою, але без корінця.

  З текстом Наказу № 644 Ви можете ознайомитись скориставшись розділом «Нормативні та інформаційні документи» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (http://zir.sfs.gov.ua).

  ***************************************************************************

  ГУ ДФС у Чернігівській області: Про обрання або перехід на спрощену систему оподаткування в деталях

  Порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування платниками єдиного податку першої - третьої груп здійснюється відповідно до підпунктів 298.1.1 - 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 Податкового кодексу України(ПКУ).
       Для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування суб’єкт господарювання подає до контролюючого органу заяву.
       Заява подається за вибором платника податків, якщо інше не передбачено ПКУ, в один з таких способів:
       1) особисто платником податків або уповноваженою на це особою;
       2) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
       3) засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством;
       4) державному реєстратору як додаток до заяви про державну реєстрацію, що подається для проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи - підприємця з урахуванням вимог п. 291.5 ст. 291 ПКУ.

  Електронна копія заяви, виготовлена шляхом сканування, передається державним реєстратором до контролюючого органу одночасно з відомостями з реєстраційної картки на проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи - підприємця згідно із Законом України від 15 травня 2003 року № 755-ІV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців та громадських формувань».
       Підпунктом 298.1.2 п. 298.1 ст. 298 ПКУ визначено, що зареєстровані в установленому порядку фізичні особи - підприємці, які до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для першої або другої групи, вважаються платниками єдиного податку з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулася державна реєстрація.
       Зареєстровані в установленому законом порядку суб’єкти господарювання (новостворені), які протягом 10 днів з дня державної реєстрації подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для третьої групи, яка не передбачає сплату податку на додану вартість, вважаються платниками єдиного податку з дня їх державної реєстрації.
       Відповідно до п.п. 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 ПКУ суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм ПКУ, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.
       Перехід на спрощену систему оподаткування суб’єкта господарювання, зазначеного в абзаці першому п.п. 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 ПКУ, може бути здійснений за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, суб’єктом господарювання дотримано вимоги, встановлені в п. 291.4 ст. 291 ПКУ.
       До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік, який визначається з дотриманням вимог, встановлених главою 1 «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності» розд. XIV ПКУ.
       При цьому якщо суб’єкт господарювання протягом календарного року, що передує року обрання спрощеної системи оподаткування, самостійно прийняв рішення про припинення фізичної особи - підприємця, то при переході на спрощену систему оподаткування до розрахунку доходу за попередній календарний рік включається вся сума доходу, отриманого такою особою в результаті провадження господарської діяльності за такий попередній календарний рік.

  Відповідне роз’яснення розміщене у категорії 107 Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу ДФСУ.

   

  *******************************************************************

  До уваги громадян області!

  До закінчення терміну подання декларації  з метою отримання податкової знижки за 2016 рік залишилось 3 місяці

  ГУ ДФС у Чернігівській області нагадує фізичним особам про право на нарахування податкової знижки за минулий рік.

  Отже, якщо людина протягом року отримувала заробітну плату, з якої утримано податок на доходи фізичних осіб, то за наявності підстав, встановлених Податковим кодексом України, така особа має право на отримання податкової знижки.

  Знижка надається, якщо фізичною особою протягом звітного року понесені витрати, пов’язані зі сплатою за навчання в вищих та професійно-технічних навчальних закладах, внесками на благодійність, відсотками за іпотечним кредитом, витратами на переобладнання машин під біопаливо, витратами на отримання доступного житла за державними програмами тощо.

  Для отримання податкової знижки за результатами 2016 року необхідно подати декларацію за місцем реєстрації до 31 грудня 2017 року, оскільки право на податкову знижку на наступні роки не переноситься. У декларації необхідно вказати суму одержаного за рік доходу у вигляді зарплати, вид понесених витрат, їх розмір і розраховану суму податку на доходи фізичних осіб до повернення.

  Існує  кілька обмежень для надання податкової знижки.

  По-перше, вона надається тільки фізичним особам - резидентам України, які мають реєстраційний номер облікової картки платника податку або відповідну відмітку в паспорті про відмову від його прийняття.

  По-друге, претендувати на податкову знижку можна тільки в разі, якщо людина витратила гроші на придбання товарів, робіт або послуг саме у резидента - як юридичної, так і фізичної особи, і цьому є документальне підтвердження.

  Крім того, розмір знижки по окремим видам має обмеження. Наприклад, витрати, понесені на навчання у вищих і професійно-технічних навчальних закладах у 2016 році, не повинні перевищувати за кожний повний або неповний місяць навчання у 2016 році – 1930 грн.

  Також встановлено обмеження, що загальна сума понесених витрат не повинна перевищувати загальну суму зарплати людини за цей же рік, зменшену на суму податкової соціальної пільги за її наявності. Крім того, право на податкову знижку не поширюється  на інші доходи, наприклад, доходи від підприємницької діяльності.

  Після отримання органом ДФС декларації, здійснюється перерахунок утриманого податку на доходи фізичних осіб та визначається сума, що підлягає поверненню. Кошти з бюджету повертаються протягом 60 днів поштовим переказом або на банківський рахунок заявника.

   

  *************************************************************************************

  Дружній марафон податківців та митників

   

  Працівники фіскальних органів Чернігівської області долучилися до загальноміських заходів з нагоди святкування Дня Чернігова.

  Недільного дня спільною командою працівники Головного управління ДФС в області та Чернігівської митниці ДФС разом з членами родин взяли участь у забігу на різні марафонські дистанції. Головне управління ДФС в області представляли начальник відділу активних заходів оперативного управління Станіслав Петрик та його заступник Володимир Козел разом з дружиною Ніною Лемеш та дітьми. Податківці  з честю подолали дистанцію у 10 км. Співробітники митниці, серед яких Світлана Волкова, Віра Панасюк, Віталіна Усова, Ігор Задорожний, Олександр Лавський та Андрій Соловей,  пробігли по 3 км. По усій дистанції та на фінішній прямій учасників жваво підтримували вболівальники. Незважаючи на прикладені надзусилля,  усі отримали безліч вражень і позитиву.

  Єдину, але дуже важливу, медаль спільній команді принесла Настя Лемеш – донька Володимира Козела та Ніни Лемеш, яка виборола перше місце у дистанції на 1 км серед дівчат.   

  Разом спільна команда пробігла близько 50 км і прийняла участь у наймасовішому забігу мешканців Чернігова на честь рідного міста.

   

  ***************************************************************************************

  Аудиторами фіскальної служби області упереджено відшкодування з бюджету податкового кредиту майже на півмільйона гривень

   

          Підрозділом аудиту ГУ ДФС у Чернігівській області під час перевірки підприємств – вигодонабувачів, задіяних у схемах ухилення від оподаткування ПДВ, виявлено підприємство «П», яке сформувало фіктивний податковий кредит за рахунок придбання селітри аміачної.

           Документальною перевіркою підприємств-постачальників було доведено, що дані   підприємства створені з метою надання податкової вигоди для третіх осіб. Зокрема, при перевірці таких підприємств встановлено наступне:

           - у бухгалтерських документах значиться придбання  одного переліку товарів (робіт, послуг), а реалізація здійснюється зовсім інших товарів (робіт, послуг);

  - відсутність будь-якого документального підтвердження про зберігання товарів (наявність власних або орендованих складських приміщень, угоди зберігання ТМЦ, відомості про місцезнаходження складів, їх площа, власник складських приміщень/орендодавця);

  - відсутність інформації про транспортування товарів (наявність власних або орендованих транспортних засобів, визначення перевізника, вантажовідправника, вантажоотримувача, відомостей про маршрут, посередників у транспортуванні);

   - відсутність інформації про власні або орендовані фонди, що необхідні для здійснення фінансово-господарської діяльності підприємства тощо.

           Разом з тим для перевірки були надані первинні документи (видаткові накладні, товарно-транспортні накладні), які не містять інформації про осіб, що  підписали вищевказані первинні документи.

      За наслідками проведеної перевірки, було встановлено завищення податкового кредиту на суму понад 408,3 тис. гривень.

  *************************************************************************

  Фіскальна служба області: Проблему офіційного оформлення трудових відносин можна вирішити лише спільними зусиллями

   

  Заробітна плата - є основним, і часто єдиним джерелом доходів громадян. Це основа матеріального добробуту сімей. Офіційна зарплата  гарантує  соціальну захищеність та є нормою життя. Проте, таке явище як виплата заробітної плати у «конвертах»,  на сьогодні залишається поширеним способом ухилення окремих роботодавців від сплати податків. Для держави, це - ненадходження належних платежів до бюджету, а для самих працівників - соціальна незахищеність. В подальшому такі громадяни матимуть низький рівень пенсії та соціальних гарантій. І винні у такій ситуації не лише роботодавці, а й працівники, які погоджуються отримувати «сіру» заробітну плату.

  Як повідомили в управлінні податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Чернігівській області, з початку поточного року працівниками фіскальної служби було проведено 282 документальні перевірки суб'єктів господарювання-фізичних осіб з питань легалізації доходів громадян та донараховано майже 9 млн.грн. податків, зборів і єдиного внеску.

  Так, за результатами перевірки ФОП «Г» було встановлено, що при здійсненні підприємницької діяльності підприємець використовував працю  7 найманих працівників без оформлення з ними трудових відносин у відповідності до законодавства. В ході проведення перевірки виявлено, що ФОП «Г» було укладено договори з фізичними особами про безоплатне надання послуг, звіти про суми нарахованої заробітної плати та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за липень – грудень 2015 року до фіскальних органів не подавались. За фактом порушення донарахована сума (включаючи фінансову санкцію у вигляді штрафу) становить понад 46 тис.гривень.

  ГУ ДФС у Чернігівській області наголошує, що вирішити цю проблему можна лише спільними зусиллями. А отже, і громадяни повинні ставати на захист своїх прав, вимагаючи офіційного оформлення трудових відносин.

  Нагадуємо, що до початку роботи новоприйнятого працівника власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем їх обліку, як платника єдиного внеску, подається повідомлення про прийняття працівника на роботу за формою, встановленою  постановою КМУ від 17.06.15 р. №413.

  **************************************************************************************

  За 9 місяців платники Чернігівщини перерахували на оборону країни майже 184 мільйони гривень

  З початку поточного року з метою зміцнення національної армії платниками Чернігівської області  сплачено до держбюджету понад майже 184 млн. грн. військового збору. Це суттєво перевищує минулорічний показник. За аналогічний період минулого року було зібрано трохи більше 144 млн. гривень. Про це повідомляють  в управлінні податків і зборів з фізичних осіб ГУ  ДФС  у Чернігівській області.

  Протягом вересня поточного року військового збору надійшло близько 23 млн.грн., що  майже на 6 млн. грн. більше фактичних надходжень вересня минулого  року.

  В області налічується 7,2 тис. юридичних осіб - податкових агентів, та 16,5 тис. фізичних осіб (приватних підприємців, громадян), які сплачують військовий збір. Найбільшу питому вагу надходжень збору забезпечують податкові агенти, які перебувають на обліку в Чернігівській та Прилуцькій ОДПІ.

  ГУ ДФС у Чернігівській області нагадує, що сплата військового збору обов’язкова у випадку, коли виникає податкове зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб. Це слід пам’ятати працедавцям та іншим податковим агентам, яких закон зобов’язує нараховувати і сплачувати відповідні податкові платежі.

  ***************************************************************************************

  У пункті пропуску «Нова Гута – Нові Яриловичі» на білорусько-українському кордоні впроваджується автоматизована система інтелектуального відеоконтролю

  Перше засідання Ради управління Проектом створення автоматизованої системи інтелектуального відеоконтролю в міжнародному автомобільному пункті пропуску для автомобільного сполучення «Нова Гута – Нові Яриловичі» на білорусько-українському кордоні (проект ІВКО) нещодавно відбулось у Мінську (Білорусь). Про це повідомляє прес-служба Державної фіскальної служби України

  Метою проекту, який фінансується Європейським Співтовариством у рамках Флагманської Ініціативи Східне партнерство, є підтримка України та Білорусі у підвищенні рівня законної торгівлі, транскордонного співробітництва та загальної безпеки на спільному кордоні.

  За словами Директора департаменту матеріального забезпечення та розвитку інфраструктури ДФС Андрія Рахуби, під час засідання наголошувалось на необхідності продовження роботи з посилення державного кордону між Україною та Республікою Білорусь, його облаштування, оснащення сучасним інженерним обладнанням.

  «У результаті успішної реалізації проекту ІВКО нова система відеоконтролю, а також модернізована система ПРІНЕКС з обміну інформацією між митними органами Білорусі та України будуть встановлені і почнуть повноцінну роботу в найбільшому міжнародному пункті пропуску на білорусько-українському кордоні», - підкреслив Андрій Рахуба.

  Він зазначив, що реалізація проекту призведе до зменшення часу очікування на кордоні, збільшення вантажопотоку та допоможе митним службам мінімізувати ризики контрабанди. Крім того, створюються сприятливі умови для законного транзиту товарів через кордон двох країн, розвитку транскордонного співробітництва, підвищення конкурентоспроможності граничних регіонів, торгівлі, свободи переміщення осіб, товарів та транспортних засобів через українсько-білоруський кордон.

  Під час першого засідання було узгоджено склад Ради управління проектом ІВКО, створено групи управління проектом.

  Також обговорювалися питання реєстрації проекту ІВКО в Україні та Республіці Білорусь, проходження конкурсу на посаду зовнішнього експерта проекту ІВКО,  узгодження термінів і календарного плану робіт за проектом.

   

  Довідково:

  Проект створення автоматизованої системи інтелектуального відеоконтролю в міжнародному автомобільному пункті пропуску для автомобільного сполучення «Нова Гута – Нові Яриловичі» на білорусько-українському кордоні (проект ІВКО) фінансується Європейським Співтовариством в рамках Флагманської Ініціативи Східне партнерство.   Східний регіон сусідства ЄС

  Країни-бенефіціари - Білорусь та Україна.

  Замовником виступає - Міжнародна організація з міграції (МОМ), Представництво у Мінську, Білорусь.

  Вартість проекту становить 800 тис. євро на умовах співфінансування, Україна виділяє 75 тис. євро, Білорусь – 72,6 тис. євро.

  Термін реалізації – 24 місяці.

   

  Порушень на понад 55 млн. гривень виявили чернігівські митники

  з початку року

           Протягом восьми місяців підрозділами Чернігівської митниці ДФС виявлено й припинено 686 порушень митних правил, загальна вартість предметів у яких становить понад 55,2 млн. гривень. Переважно це промислові товари, сировина й матеріали, транспортні засоби та валютні цінності. 

  За цей же період співробітниками митниці припинено понад 50 фактів незаконного переміщення через кордон небезпечних речовин. За 17 випадками направлені повідомлення про протиправні діяння до правоохоронних органів, за 34 - складені протоколи про порушення митних правил (ст. 472 Митного кодексу України) та вилучено 652 пігулки психотропної і наркотичної дії та прекурсори.   

  Безпосередньо керівником митниці розглянуто 459 справ про порушення митних правил, за якими накладено штрафів на суму 14,7 млн. грн. та стягнуто в дохід держави 932 тис. гривень.

   

   

  За отриманням адмінпослуг до фіскальних органів звернулося

  більше 595 тисяч платників податків

   

  У Головному управлінні ДФС у Чернігівській області повідомили, що протягом 8 місяців до фіскальних органів області надійшло 595,6 тисяч звернень від платників для отримання адміністративних, консультативних та  інформаційних послуг.

  Понад 60 відсотків від загальної кількості наданих послуг платники отримали у Центрах обслуговування, яких у нашій області 16. Найбільш запитуваною є послуга з видачі картки платника податків. Нею скористалися близько 27 тисяч осіб. Майже 6 тисяч звернулися за отриманням витягу з реєстру платників єдиного податку.

           Також платники отримали послуги з реєстрації книг обліку розрахункових операцій, реєстрації книг обліку доходів та книг обліку доходів і витрат платникам єдиного податку, реєстрації платника єдиного податку, видачі ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.

   

   

   

   

  Що потрібно знати платникам про стягнення податкового боргу

              Про нюанси процедури стягнення податкового боргу розповідає начальник управління погашення боргу Головного управління ДФС у Чернігівській області Олена Фокіна.          

  Проблема наявності податкового боргу - загальнодержавна. Недонадходження податків до місцевих та державного бюджетів у запланованих обсягах з причини накопичення новоствореного податкового боргу безпосередньо впливає на формування та стабільність фінансової системи держави та на фінансування програм соціально-економічного розвитку.

  На сьогодні податковий борг платників податків, що зареєстровані у Чернігівській області або є платниками окремих податків сягає                        1 млрд. 808 млн. гривень. Переважна частина заборгованості  - несплачені рентні платежі ПАТ «Укрнафта», що пов’язані з видобування нафти, газу та газового конденсату на території області.

  Борг до місцевого  бюджету на сьогодні складає 117,2 млн. гривень. Серед основних, економічно-активних підприємств - боржників з плати за землю можна назвати ПАТ «Хімтестильмаш», ПАТ «ЧЕЗАРА», ДП НАК НАДРА України «Чернігівнфтагазгеологія», ПАТ «Готель Градецький», ДП «Ніжинський КХП», ПРАТ «Новгород-Сіверський завод будівельних матеріалів», ПАТ «Чернігівське АТП -17454». Найбільші суми податку з доходів фізичних осіб заборгували ПАТ «Хімтекстильмаш», ТОВ «БУ-1 Прилуки»,  КП «Водоканал» (м.Прилуки).

  Як виникає податковий борг

  Податковий борг виникає з платежу за певний період як різниця між нарахованими самостійно платником податків, донарахованими у ході перевірок та   сплаченими сумами податкових зобов’язань. Крім того, може виникати  податковий борг у вигляді штрафних санкцій за несплату сум податків. Також бог виникає з податку з транспортних засобів, податків на землю та нерухоме майно, що визначаються органом фіскальної служби.  

           Хто такий податковий керуючий і які його повноваження

  З метою надання платникам податків допомоги в погашенні податкового боргу керівник органу ДФС призначає таким платникам податкового керуючого. Саме податковий керуючий здійснює всі заходи спрямовані на погашення боргу, починаючи з направлення боржнику податкової вимоги. 

  Податкова вимога і податкова застава, як етапи управління боргом

  Податкова вимога формується на суму боргу, що перевищує 1020 грн. та  фактично носить інформативний характер. Термін її дії становить 60 календарних днів. Це період, коли боржнику надається можливість для самостійного фінансового оздоровлення та забезпечення добровільного виконання зобов’язань перед бюджетами.

  Наступним етапом у процедурі управління податковим боргом є законодавча реалізація права податкової застави. Застава накладається на майно боржника. Майно, на яке поширюється право податкової застави, оформлюється актом опису та включає ліквідне майно, яке можливо використати як джерело погашення податкового боргу.

  Через 60 календарних днів фіскальна служба  починає дії, пов’язані із стягненням боргу. За відповідним рішенням суду здійснюється стягнення грошових коштів з рахунків боржника без попередньої з ним згоди. У разі не погашення боргу процедура стягнення продовжується шляхом отримання рішення суду щодо погашення боргових зобов’язань за рахунок майна боржника та починається реалізація майна на публічних торгах. Інформацію щодо проведення торгів та майна, що виставлено на продаж, можна побачити на офіційному веб-сайті ДФС України у розділі «Переліки укладених договорів-доручень на реалізацію майна боржників з уповноваженими організаціями».

  До уваги боржників, які мають борг до 1000 гривень

          Олена Фокіна окремо зупинилась на питанні, що стосується тих боржників, які мають податковий борг до 1000 гривень.

  Згідно ст. 59 Податкового кодексу України, податкова вимога надсилається тільки на суму боргу, що перевищує 60 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. На сьогодні це 1020 гривень. Фахівець звернула увагу боржників (що мають борг до 1000 гривень): «Навіть якщо ви не отримали податкової вимоги, проте знаєте про наявність боргу та не сплачуєте. Тим самим ви накопичуєте борг за рахунок штрафних санкцій, що застосовуються за несвоєчасну сплату податків».

  Саме задля допомоги таким платникам на субсайті Територіальних органів ДФС в області у розділі «Корисні посилання» розміщена актуальна інформація по боржниках. Інформація оновлюється на початку кожного місяця.

  На сьогодні у Чернігівській області з сумою боргу до 1000 гривень налічується 1200 боржників-юридичних осіб, що мають у сумі боргів на 279 тис. гривень. Значно більше боржників серед фізичних осіб – підприємців - 13 419. І вони заборгували державі загалом 3,1 млн. гривень.  

  Специфіка стягнення боргу з єдиного соціального внеску

  У роботі з боржниками з єдиного соціального внеску також є своя специфіка. Адміністрування єдиного соціального внеску регламентується  спеціальним Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», податкова вимога має зовсім інший статус – вона є виконавчим документом. Якщо борг з єдиного внеску протягом 10-денного терміну не сплачується, то вимога надсилається до органу державної виконавчої служби для вжиття заходів стягнення. Причому на такі борги не розповсюджується термін позивної давності.

  По нашій області на сьогоднішній день мають борг з єдиного внеску  складає майже 70млн. гривень.

  Майнові боржники

  Окремий сегмент боржників – платники, що мають борг з майнових податків: податку на землю та нерухоме майно.  Термін сплати цих податків сплинув 29 серпня 2017 року. До речі, у цьому році Головним управлінням ДФС в області нараховано до сплати понад 73 млн. гривень таких податків. Звертаюся до тієї частини громадян, які обрали позицію зволікання із сплатою. Пояснюю, що майно особи, яка має податковий борг, передається у податкову заставу. Згідно з вимогами ст. 87 Податкового кодексу органи ДФС звертаються до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу за рахунок активів фізичної особи — боржника. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється тільки  державною виконавчою службою відповідно до Закону «Про виконавче провадження».

   Окрім зазначених вище шляхів погашення боргу, державна виконавча служба може застосувати обмеження у праві виїзду боржника за межі України на підставі відповідного рішення суду.

   Тому, шановні платники податків, з метою упередження несподіваних небажаних випадків, що призводять до вище перелічених наслідків, своєчасно піклуйтеся про порядок у сплаті податків, а у разі виникнення питань своєчасно звертайтеся до фіскальної служби. 

   

   

   

  Землевпорядників області  навчали  основам державного управління

   

  Фахівці Головного управління ДФС у Чернігівській області взяли участь у навчанні землевпорядників сільських, селищних, міських рад та об’єднаних територіальних громад.

  Заняття проходили у Чернігівському Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій.

  Начальник управління податків і зборів з юридичних осіб Ірина Буглак та заступник начальника управління податків і зборів з фізичних осіб  Наталя Кузнєцова виступили перед слухачами на тему: «Оподаткування земельних ділянок: методика розрахунку для фізичних та юридичних осіб».

  Детально фахівці ДФС зупинились на сплаті земельного податку членами садівницьких товариств, а також пільгах щодо сплати земельного податку.

  Крім того, на семінарі вивчали земельне та екологічне законодавство України, соціально-психологічні аспекти керівництва в органах публічної влади, державну кадрову політику, організаційні основи місцевого самоврядування, питання безпеки в надзвичайних ситуаціях тощо.

  Такі семінари проводяться систематично згідно з планом-графіком, затвердженим розпорядженням голови обласної державної адміністрації та голови обласної ради.

   

   

   

   

  Про роботу органів ДФС Чернігівської області щодо розгляду запитів на публічну інформацію

  Протягом січня – серпня до органів ДФС області надійшло 79 запитів на отримання публічної інформації, з яких 51 запит - від фізичних осіб та 28 - від юридичних осіб та громадських організацій. Найчастіше зверталися громадяни міста Чернігова.

  Основна інформація, що цікавила запитувачів, стосувалась надання адміністративних послуг, єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, надходжень до державного бюджету, про результати проведених перевірок, надання роз’яснень та довідок про заробітну плату для перерахування пенсії.

  Усі запити були опрацьовані у встановлений чинним законодавством термін.

   

   

  Близько 200 письмових звернень отримали фіскальні органи

  Чернігівщини з початку року

   

  На розгляд до органів ГУ ДФС у Чернігівській області у січні-серпні поточного року надійшло 191 індивідуальне письмове звернення, 4 колективних та 3 анонімних.

  За результатами розгляду на 67 звернень надано роз’яснення, 124 - вирішено позитивно, 4 – перебуває на стадії розгляду та 3 - не підлягали розгляду (анонімні).

  У 184 зверненнях порушувались питання контрольно-перевірочної роботи, сплати податків та зборів, 10 звернень стосувалися діяльності центральних органів виконавчої влади, 3 - питань праці та заробітної плати та 1 - соціального захисту.

  Для забезпечення реалізації конституційного права на звернення керівництвом фіскальної служби області проведено 36 особистих прийомів громадян. Під час яких звернулося 24 підприємця, 5 пенсіонерів, 3 – колишніх працівника органів ДФС та інші категорії.

  Переважна більшість звернень, що надійшли під час особистих прийомів, стосувалися адміністрування податків, зокрема, плати за землю, єдиного податку, єдиного соціального внеску, а також відмови в отриманні реєстраційного номера облікової картки платника податків, ухилення від сплати податків.

  Усім заявникам надані своєчасні та кваліфіковані відповіді.

   

   

  Аудитори ГУ ДФС у Чернігівській області виявили факт заниження платником суми земельного податку на 1,5 млн. гривень   

   

                                              Начало формы

  Конец формы

  Начало формы

  Конец формы

  Питання повноти нарахування земельного податку знаходиться на постійному контролі. Про це повідомляють у Головному управлінні ДФС. Так, співробітниками управління аудиту було проведено документальну позапланову виїзну перевірку ТОВ «А».

           У ході перевірки встановили, що керівник ТОВ надав до податкової інспекції за місцем обліку уточнюючий розрахунок по земельному податку, в якому  зменшив суму податку по трьом земельним ділянкам у зв’язку з застосуванням коефіцієнта функціонального призначення земельних ділянок, як земель відведених під майбутнє будівництво.

  В управлінні аудиту пояснюють, що коефіцієнт функціонального призначення земельної ділянки враховується при розрахунку нормативної грошової оцінки земельної ділянки. У подальшому це впливає на розмір земельного податку. Але, згідно даних Державного земельного кадастру, витягів з технічної документації про нормативну грошову оцінку цих земельних ділянок та інформації Держгеокадастру у Чернігівській області ТОВ «А» повинно було застосовувати вищий коефіцієнт функціонального призначення. А саме, як для земель комерційного використання.

  Підставою для нарахування земельного податку відповідно до ст.286 Податкового кодексу України є дані державного земельного кадастру, а базою оподаткування є нормативно грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнту індексації (п.271.1 ст.271 Податкового кодексу України). 

            Таким чином, за наслідками проведеної перевірки, було встановлено заниження суми земельного податку на 1,5 млн. гривень.

   

   

  Платники Чернігівщини сплатили майже 4,8 млрд. гривень податків

   

  Про це повідомили у Головному управлінні ДФС в області. У січні-серпні 2017 року до бюджетів усіх рівнів Чернігівської області сплачено майже 4,8 млрд. грн. податків і зборів.

  Державний бюджет поповнився на 2257 млн. грн., перевищено надходження відповідного періоду 2016 року більше ніж на третину або на 591 млн. гривень. Зростання відбулось в основному за рахунок збільшення сплачених сум рентної плати за користування надрами (у 1,4 рази або на 139 млн. грн.), податку на додану вартість (у 1,5 рази або на 248 млн. грн.), податку на доходи фізичних осіб та військового збору (у 1,4 рази або на 186 млн. грн.).

  До місцевих бюджетів усіх рівнів сплачено понад 2,5 млрд. гривень. Минулорічні надходження перевищено також майже на третину або на 604 млн. грн. за рахунок приросту сплати податку на доходи фізичних осіб (у 1,4 рази або на 474 млн. грн.), земельного податку (у 1,2 рази або на 80 млн. грн.), єдиного податку (у 1,5 рази або на 100 млн. грн.).

  Спостерігається стала тенденція формування доходної частини місцевих бюджетів від сплати податків організаціями та установами сфери державного управління, освіти та охорони здоров’я (25,3 відс. всіх надходжень – 637 млн. грн.). Значний внесок забезпечують сільськогосподарські підприємства (18,7 відс. доходів бюджетів – 473 млн. грн.), промислові підприємства (15 відс. або 378 млн. грн.), а також підприємці і громадяни, що сплачують податок на майно (15 відс. усіх сплачених до бюджетів податків – 380 млн. грн.). Підприємства торгівлі та громадського харчування сплатили 206 млн. грн. (8,2 відс. доходів місцевих бюджетів), лісогосподарські підприємства – 90 млн. грн. (3,6 відс.), будівельні організації – 37 млн. грн. (1,5 відс.).

  Єдиного внеску на загальнодержавне обов’язкове соціальне страхування сплачено понад 2 млрд. грн., рівень восьми місяців попереднього року перевищено на 38 відс. або на 566 млн. гривень.  

   

  Єднає робота і спорт

   

  Співробітників територіальних фіскальних органів, а саме Головного управління ДФС та Чернігівської митниці ДФС, об’єднує не тільки спільна професійна діяльність, а й захоплення та спортивні вподобання.

  Днями команда у складі працівників обох установ взяла участь у захопливих спортивних перегонах на Чернігівщині. Начальник управління адміністрування митних платежів Чернігівської митниці Андрій Соловей та заступник начальника відділу активних заходів оперативного управління ГУ ДФС в області Володимир Козел, незважаючи на великий досвід участі у різноманітних спортивних заходах, вперше брали участь у змаганнях спортивно-туристичного напрямку «SiverRace - 2017». 

  Участь у перегонах, що відбувалися на лівому березі Десни, приймала 21 команда. Організатори передбачили різноманітні завдання: спочатку потрібно було проїхати велосипедом 7 км, потім 8 км пливти на байдарці, далі 7 км бігти лугом, а на завершення - 25 км знову велосипедом.

  Наші учасники, ділячись враженнями, зазначили, що найскладніше їм було орієнтуватися на місцевості (були й такі завдання). Крім того, їм довелося навчитися веслувати байдаркою, бо попереднього досвіду не мали. Загалом учасники змагань отримали безліч позитивних вражень, практичний досвід та нових друзів.    

   

  Продавці складної побутової техніки повинні застосовувати касові апарати

   

  На цьому наголошують у Головному управлінні ДФС в області. Детальна розмова з приводу того, на що треба звернути увагу підприємцям, що здійснюють таку діяльність, відбулася днями в редакції обласного радіо ЧФ НТКУ «Сівер-Центр». З журналістом Ігорем Юхрименко спілкувався начальник відділу фактичних перевірок та контролю за готівковими операціями управління аудиту Сергій Мотчаний.

  Минуло більше 4 місяців з моменту необхідності застосування платниками податків, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, реєстраторів розрахункових операцій (далі - РРО), а простіше касових апаратів. Саме 8 травня поточного року набула чинності Постанова КМУ від 16 березня 2017 р. N 231, якою затверджено перелік груп технічно складних побутових товарів, реалізація яких потребує застосування реєстраторів розрахункових операцій. Підведемо короткі підсумки імплементації зазначеного документа в реаліях нашої області.

  Яка необхідність запровадження даної норми щодо реалізації технічно складних побутових товарів?

  - Можу вказати декілька аспектів, які підкреслюють важливість даного нововведення. По-перше: фіскальний чек виступає гарантією, що підприємець чесно обліковує доходи та сплачує належні податки. А це призводить до активного наповнення бюджетів усіх рівнів та, в подальшому, використання цих коштів на користь громади. 

  По-друге: касовий чек, це документ, який не лише фіксує факт оплати, а й надає гарантію якості придбаних товарів чи послуг. Саме на його підставі споживач може в повній мірі скористатись правами, що надає Закон України «Про захист справ споживачів», у тому числі в частині повернення товару або коштів.

  Розкажіть про окремі «тонкощі» цього нормативного документу?

   

  - Коротко про те, хто повинен застосовувати касові апарати. Тут все просто. Якщо ти здійснюєш реалізацію товарів, які входять у затверджений перелік – повинен застосовувати касовий апарат. Абсолютно неважливо де проводиться реалізація товарів – на ринках чи в магазинах, хто проводить реалізацію – приватний підприємець на загальній чи спрощеній системі оподаткування або юридична особа. Обсяг доходів також не береться до уваги. Визначальним є перелік товарів, затверджений Постановою КМУ.

  Звертаю увагу на деякі нюанси: товари у переліку треба дивитися на рівні 10-значних кодів УКТ ЗЕД, а позиції з 4-значними кодами підлягають застосуванню касових апаратів тільки, якщо вони не мають деталізації на рівні 10-значних. Наприклад, Група 95 «Іграшки, ігри та спортивний інвентар; їх частини та приладдя» йде з 4-значним кодом, але нижче є деталізація з 10-значними кодами. Тому, у даній підгрупі слід дивитися товари, що деталізовані з 10-значним кодом. У групі 91 «Годинники всіх видів та їх частини» немає деталізації з 10-значними кодами, а отже годинники всіх видів та їх частини повинні продаватися з застосуванням касових апаратів. 

  Чи всі види складної побутової техніки підпадають під дію Постанови?

  - Дуже слушне запитання адже багато виникає непорозумінь з приводу реалізації техніки, яка була раніше у використанні, - звертаю увагу, що затверджений Кабінетом Міністрів перелік не містить винятків. А отже, продаж техніки б/у потребує застосування касових апаратів. Повторюся, якщо товар є у переліку – касовий апарат повинен застосовуватися. Інше на що хочу звернути увагу: якщо на господарчому об’єкті одночасно реалізуються товари, що потребують застосування касових апаратів (у даному випадку технічно складні побутові товари), так і інші, то касовий апарат повинен застосовуватись при продажу всіх товарів.

  Отже зрозуміло, якщо реалізуєш товари, які входять в затверджений Постановою Кабміну №231 перелік – повинен застосовувати касовий апарат? Коротко, що потрібно щоб його встановити?

  - Алгоритм встановлення реєстраторів розрахункових операцій  однаковий для всіх суб’єктів господарювання. Перший крок – обрати та придбати РРО з переліку, що затверджений Державним реєстром РРО з урахуванням сфери застосування. Придбати можна новий або вживаний апарат. Другий крок – укладення договору з центром сервісного обслуговування та подання документів на реєстрацію РРО у територіальний орган фіскальної служби (податкову інспекцію) за місцем державної реєстрації суб’єкта господарювання. Третій крок – опломбування РРО та отримання посвідчення про державну реєстрацію РРО. Четвертий крок – програмування та використання РРО при реалізації товарів чи наданні послуг.

  Як контролюється виконання зазначених нормативних документів?

  - Контроль за дотриманням платниками даної норми покладено на фіскальні органи. За час дії Постанови проведено більше фактичних 20 перевірок, які здійснюються на підставі ст.80 Податкового кодексу України без попередження платника. Такі перевірки здійснюються за наявності підстав. Тобто, якщо немає підстав – фактична перевірка не проводится. А отже: застосовуйте касовий апарат, не допускайте інших порушень і перевірка до вас не прийде.

  Головним є те, щоб суб’єкти господарювання зрозуміли, що ці зміни невідворотні. Застосування касових апаратів є ще одним (можливо і невеликим) кроком до цивілізованого суспільства, де кожен споживач може захистити свої права, а кожен підприємець сплачує належні податки.  Тому радимо суб’єктам господарювання чітко дотримуватись чинного законодавства при проведенні розрахункових операцій, а громадянам бути пильними та завжди вимагати та отримувати касовий чек.

   

   

  Затверджено зміни до Порядку надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків

   

  Державна фіскальна служба України повідомляє, що у Міністерстві юстиції України 18.08.2017 за № 1021/30889 зареєстровано наказ Міністерства фінансів України від 21.07.2017 № 658 «Про затвердження Змін до Порядку надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків» (далі – Наказ), який опубліковано у Офіційному віснику України № 70 від 08.09.2017.

  Наказ набирає чинності через 10 днів з дня його офіційного опублікування у Офіційному віснику України.

  Наказом затверджено зміни до Порядку  надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків (далі – Порядок), затвердженого наказом від 28.12.2015 № 1204, що зареєстрований у Міністерстві фінансів України від 22.01.2016 за № 124/28254.

  Внесення змін обумовлено, в основному, прийняттям Верховною Радою України Закону України від 21.12.2016 № 1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» (далі – Закон № 1797).

  Так, Законом № 1797 були внесені зміни до Податкового кодексу України (далі – Кодекс), які дещо змінюють порядок складання та надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків, зокрема:

  - підписання документа здійснюється не тільки керівником органу державної фіскальної служби, а також його заступником або уповноваженою особою (пункт 86.8 статті 86 Кодексу);

  - надсилання, у передбачених Кодексом випадках, документів, у
  т.ч. податкових повідомлень-рішень, в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису (стаття 42 Кодексу);

  - необхідності додаткового відображення у податкових повідомленнях-рішеннях попередження  про необхідність складення та реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) податкової накладної/розрахунку коригування до неї (зміни стосуються форми «ПН»), у випадках, визначених Кодексом  (пункт 58.1 статті  58 Кодексу).

  Крім того, Законом № 1797 дещо змінено порядок застосування штрафних (фінансових) санкцій у разі не реєстрації (несвоєчасної реєстрації) податкових накладних в ЄРПН, невиправлення помилок, допущених під час зазначення обов’язкових реквізитів податкової накладної, та виявлених контролюючим органом за результатами перевірки, проведеної за заявою покупця (пункти 1201.2, 1201.3 статті 1201 Кодексу) (зміни стосуються форми «ПН» та форми «Н»), а також порядок нарахування пені відповідно до статті 129 Кодексу.

  Враховуючи наведене, виникла обґрунтована необхідність у внесенні відповідних змін до Порядку. Крім того, форми податкових повідомлень-рішень, які є додатками до цього Порядку, викладено у новій редакції у зв'язку із вдосконаленням їх структури, заміною в них приміток щодо вручення, оскарження, наслідків невиконання податкових повідомлень-рішень, нарахування пені, тощо.

  Наказом забезпечено нормативне врегулювання питання надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків у зв’язку з внесенням Законом № 1797 змін до Кодексу та створено умови для виконання покладених на органи державної фіскальної служби завдань і функцій.

   

   

  Внесено зміни до Порядку оформлення результатів документальних перевірок дотримання законодавства України з питань державної митної справи, податкового, валютного та іншого законодавства 

  Внесено зміни до Порядку оформлення результатів документальних перевірок дотримання законодавства України з питань державної митної справи, податкового, валютного та іншого законодавства платниками податків - юридичними особами та їх відокремленими підрозділами.

  Державна фіскальна служба України повідомляє, що у Міністерстві юстиції України 18.08.2017 за № 1022/30890 зареєстровано наказ Міністерства фінансів України від 21.07.2017 № 657 «Про затвердження Змін до Порядку оформлення результатів документальних перевірок дотримання законодавства України з питань державної митної справи, податкового, валютного та іншого законодавства платниками податків - юридичними особами та їх відокремленими підрозділами» (далі – Наказ), який опубліковано у Офіційному віснику України № 70 від 08.09.2017.

  Наказ набирає чинності з дня, що настає за днем його офіційного опублікування.

  Зазначений наказ був розроблений з метою адаптації положень Порядку оформлення результатів документальних перевірок дотримання законодавства України з питань державної митної справи, податкового, валютного та іншого законодавства платниками податків - юридичними особами та їх відокремленими підрозділами (далі – Порядок оформлення), який затверджено наказом Міністерства фінансів України від 28.08.2015 № 727 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 26.10.2015 за № 1300/27745, до змін, що відбулися у законодавстві України.

  Так,  Законом України від 21 грудня 2016 року № 1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» було внесено зміни до Податкового кодексу України (далі – Кодекс), які дещо змінюють вимоги до оформлення контролюючими органами результатів перевірок, порядок і строки подання платниками податків заперечень на акти перевірок (додаткових документів), процедури їх розгляду контролюючим органом, а також порядок підписання документів посадовими особами контролюючих органів та листування з платниками податків.

  У зв'язку з цим, до Порядку оформлення внесено відповідні зміни, зокрема:

   виключено норму щодо складання акта (довідки) перевірки виключно на паперовому носії (з метою надання можливості в подальшому надсилати акти через електронний кабінет платника податків (пункт 42.4 статті 42 Кодексу));

  передбачено порядок оформлення фактів відмови посадових (уповноважених) осіб платника податків розписатися у направленні (при проведенні перевірок дотримання законодавства з питань державної митної справи – у посвідченні) на проведення перевірки, фактів відмови у допуску до проведення перевірки (у зв'язку із змінами до пункту 81.1 статті 81 Кодексу);

  внесено зміни щодо порядку і термінів подання платниками податків заперечень до актів (довідок) перевірок та додаткових документів (5 робочих днів з дня, наступного за днем отримання акта (довідки)) та їх розгляду органами ДФС  (терміни їх розгляду збільшено на 2 робочі дні) (у зв'язку із змінами до пункту 86.7 статті 86 Кодексу);

  внесено зміни щодо порядку винесення питань на розгляд комісії по спірних питаннях – доповнено можливістю їх винесення не лише під час перевірки або розгляду заперечень, а і у інших випадках (у разі необхідності).

  Також до Порядку оформлення внесено інші зміни щодо удосконалення структури акта (довідки) перевірки та інформації, що підлягає відображенню в матеріалах перевірки. 

  Крім того, з набранням чинності Законом України від 03 листопада
  2016 року № 1726-VIII «Про внесення змін до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» щодо лібералізації системи державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», органи ДФС визначено як органи, що повинні здійснювати державний нагляд (контроль) у встановленому Закону України від
  05 квітня 2007 року № 877-V «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» (зі змінами) порядку, з урахуванням особливостей, визначених законами у відповідних сферах та міжнародними договорами.

  В той же час, пунктом 5.2 статті 5 Податкового кодексу України визначено співвідношення податкового законодавства з іншими законодавчими актами та встановлено, що у разі якщо поняття, терміни, правила та положення інших актів суперечать поняттям, термінам, правилам та положенням цього Кодексу, для регулювання відносин оподаткування застосовуються поняття, терміни, правила та положення Податкового кодексу (у даному випадку застосовуються норми Податкового кодексу України як спеціального закону по відношенню до норм Закону № 877-V, який у данному випадку є загальним).

  Разом з тим, з метою удосконалення контрольно-перевірочної роботи та з метою можливої адаптації Порядку оформлення до Закону № 877, його доповнено нормами щодо необхідності складання плану (переліку питань) перевірки платника податків, який є невід’ємною частиною акта (довідки) документальної планової перевірки (при проведенні перевірок щодо дотримання законодавства з питань державної митної справи – програма з переліком питань перевірки), а також необхідності зазначення в акті (довідці) інформації стосовно контролюючого органу, який проводив перевірку, та стосовно платника податків, діяльність якого перевірялась.

   Прийняття зазначеного наказу дозволить удосконалити порядок оформлення органами ДФС матеріалів документальних перевірок  платників податків - юридичних осіб та їх відокремлених підрозділів.

   

   

  Що роботи платнику у разі призупинення/відмови у реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН

   

       Пунктом 201.1 ст. 201 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755- VІ зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) передбачено, що на дату виникнення податкових зобов’язань платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) у встановлений ПКУ термін.

  З 01.04.2017 відповідно до п. 201.16 ст. 201 ПКУ реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у разі відповідності такої податкової накладної/розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, встановлених відповідно до п. 74.2 ст. 74 ПКУ.

  У разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН платнику податку протягом операційного дня контролюючий орган в автоматичному режимі надсилає (в електронному вигляді у текстовому форматі) квитанцію про зупинення реєстрації такої податкової накладної/розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації (п.п. 201.16.1 п. 201.16 ст. 201 ПКУ).

  Згідно з п.п. «в» п.п. 201.16.1 п. 201.16 ст. 201 ПКУ у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначається, зокрема пропозиція щодо надання платником податку пояснень та/або копії документів (за вичерпним переліком), достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН.

  Вичерпний перелік таких документів у розрізі критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

  Згідно з п.п. 201.16.2 п. 201.16 ст. 201 ПКУ письмові пояснення та/або копії документів, зазначені у п.п. «в» п.п. 201.16.1 п. 201.16 ст. 201 ПКУ, платник податку має право подати до контролюючого органу за основним місцем обліку такого платника податку протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов’язання, відображеного у такій податковій накладній/розрахунку коригування. Такі документи передаються контролюючим органом за основним місцем обліку платника податку не пізніше наступного робочого дня з дня їх отримання до комісії центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.
       Письмові пояснення та/або копії документів, подані платником податків до контролюючого органу відповідно до п.п. 201.16.2 п. 201.16 ст. 201 ПКУ, розглядаються комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику (п.п. 201.16.3 п. 201.16 ст. 201 ПКУ).

  Зазначена комісія приймає рішення про:

  реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН;
  відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, яке надсилається платнику податку протягом п’яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та документів, поданих відповідно до п.п. 201.16.2 п. 201.16 ст. 201 ПКУ.

          Рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку.
       В той же час період з 1 квітня до 1 липня 2017 року встановлено як перехідний період, протягом якого фактичне зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН не здійснюватиметься (п. 57 підрозд. 2 розд.ХХ ПКУ).

  З даним та іншими роз’ясненнями можна ознайомитись у розділі «101. Податок на додану вартість» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу Інформаційно-довідкового департаменту ДФС.

   

  Платникам відшкодовано понад 949 мільйонів гривень

  податку на додану вартість

  У січні – серпні 2017 року платниками заявлено податку на додану вартість до відшкодування з бюджету 901,9 млн. гривень.

  У Головному управлінні ДФС у Чернігівській області повідомили, що станом на 1 вересня  на рахунки платників у банку відшкодовано 949,5 млн. гривень.

   У серпні 2017 року задекларовано до відшкодування з бюджету 105,7 млн. гривень.

   

  Меморандум про співпрацю укладено між Головним управлінням ДФС в області, Коаліцією  «Сіверщина» та Громадською організацією «Сяйво Сіверщини» 

  Черговий крок до розвитку співпраці зробили напередодні Дня підприємця Головне управління ДФС в області, Коаліція  «Сіверщина» та Громадська організація «Сяйво Сіверщини». Керівники цих органів урочисто підписали Меморандум про співпрацю.

  Метою спільних дій є подальший розвиток взаємодії між українськими роботодавцями, професійними спілками, громадянським суспільством та представниками державних фіскальних органів задля забезпечення економічного розвитку Чернігівської області. Цьому сприятиме вироблення єдиної узгодженої позиції з питань формування та реалізації державної політики у сфері оподаткування, що також передбачено Меморандумом.

  Для співробітників фіскальної служби партнерські відносини  і постійний діалог з сумлінними платниками податків є одним із основних аспектів діяльності. Завдяки збільшенню кількості підприємців, що добровільно сплачують податки, спостерігається ріст надходжень до бюджетів усіх рівнів. З початку  цього року вже перераховано понад 4,8 мільярдів гривень, значна частина яких надійшла  до  місцевих бюджетів. Завдяки цьому забезпечується покращення соціально–побутових умов та відбувається оновлення інфраструктури нашого краю.

   

  Понад 760 мільйонів гривень податків сплачено у серпні платниками Чернігівщини

  Серпень 2017 року приніс у бюджети усіх рівнів Чернігівської області більше 760 млн. грн. податків і зборів. Як і у попередньому місяці, це на третину більше відповідного минулорічного періоду.

  Державний бюджет поповнився на 379 млн. гривень. До серпня минулого року зростання на 41 відсоток або на 110 млн. грн. за рахунок сплати боргу по рентній платі за користування надрами для видобування нафти та газу (+45 млн. грн.), а також від збільшення надходжень податку на додану вартість (+29 млн. грн.), податку на доходи фізичних осіб та військового збору (+25 млн. грн.), податку на прибуток (+5,9 млн. грн.), плати за користування лісовими ресурсами (+4,1 млн. грн.).

  Місцеві бюджети усіх рівнів отримали понад 381 млн. грн. податків та зборів. Фактичні надходження серпня минулого року перевищено на 24 відс. або на 74 млн. грн. за рахунок зростання надходжень податку на доходи фізичних осіб (+62,4 млн. грн.), єдиного податку (+9,9 млн. грн.), плати за землю (+10,6 млн. грн.).

  Наповнення місцевих бюджетів в основному відбувається за рахунок сплати поточних зобов’язань (99 відсотків всієї суми платниками сплачено самостійно), від контрольно-перевірочної роботи та стягнення податкового боргу надійшло 2,8 млн. гривень.

  Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування по Чернігівській області за серпень сплачено більше 257 млн. гривень. За рахунок підвищення рівня мінімальної заробітної плати та від вжитих заходів по залученню до сплати неплатників, рівень відповідного періоду минулого року перевищено на 43 відсотки або на 77,5 млн. гривень.

   

  Чернігівською митницею ДФС у cерпні 2017 року перераховано до Держбюджету понад півмільярда гривень

  У Чернігівській митниці ДФС повідомили, що у серпні 2017 року надходження до Держбюджету за місяць склали понад півмільярда гривень, а саме 500,3 млн. гривень. Це вперше в історії митниці надходження за місяць сягнули такого рівня.

            У відповідності до серпня минулого року надходження збільшилися на 48 млн. гривень.      

            Найбільші суми митних платежів нараховані та сплачені при митному оформленні мінеральних добрив, тютюнової сировини, сигарет, вугілля кам’яного, шин і покришок гумових, тракторів, паперу, фільтропаличок та пива солодового. За результатами митного оформлення цих груп товарів до бюджету надійшло понад 351 млн. гривень, що становить понад 70 відсотків від загальної суми коштів.

            За 8 місяців поточного року Чернігівською митницею ДФС забезпечено надходження податків і зборів у сумі близько 3,5 млрд. гривень.

   

  Правоохоронці Чернігівщини запобігли реалізації споживачам 60,8 тонн «спирту»,
  виготовленого з технічної речовини

  Працівниками податкової міліції, під процесуальним керівництвом прокуратури Чернігівської області, вжито низку заходів з протидії незаконному обігу спирту.

  Деталі повідомили у Головному управлінні ДФС у Чернігівській області. Двоє мешканців Сумської області 1969 та 1964 років народження – розробили злочинну схему виготовлення сурогатного спирту з технічної речовини за допомогою сірчаної кислоти. Підпільний завод облаштували у нежитловому приміщенні у місті Конотоп.

  Головну небезпеку становило те, що вживання такого «спирту» могло б призвести до масових отруєнь. Адже виготовляли його шляхом «кустарного» очищення концентрату протиобліднювальної рідини, яка містить етиловий спирт та ряд різноманітних компонентів, що робить цю рідину отруйною та смертельно небезпечною для вживання. «Очистка» проводилась на промисловій установці, за допомогою сірчаної кислоти. Потужність заводу складала 25 – 30 тисяч літрів спирту на тиждень.

  Співробітники податкової міліції у ході оперативних заходів встановили, що даний сурогат фасували і оптовими партіями реалізовували споживачам Сумської та Чернігівської областей.

  За наслідками 13 обшуків, проведених у місцях «виробництва» та зберігання сурогату, вилучено 60,8 тонн «спирту», сірчана кислота, промислова установка для виготовлення сурогатного спирту, фільтри, шланги, насоси, лічильники, тара (11 тис. пляшок по 5 літрів та 40 бочок по 200 літрів),  готівкові кошти в національній та іноземній валюті на суму 200 тисяч гривень  та автомобіль «Мерседес-Спринтер».

            Загальна орієнтовна вартість вилучених цінностей склала 11,3 мільйонів гривень.

   

   

  Відбулось чергове засідання Громадської ради при Головному управлінні ДФС у Чернігівській області

  На засіданні розглядали питання щодо впровадження системи електронного управління ризиками при адмініструванні ПДВ.

  Начальник ГУ ДФС області Олексій Барановський, який виступив перед присутніми, наголосив, що в діяльності фіскальної служби  важливим аспектом є забезпечення конструктивного діалогу з громадськістю, поінформував про роботу органу та подякував за активну позицію членів Громадської ради.

  Серед позитивних тенденцій керівник відмітив зростання надходжень до місцевого та державного бюджетів. Крім того зазначив, що платники податків, які раніше перереєструвались з Чернігівської до інших областей, зараз повертаються. З початку поточного року 137 юридичних осіб та 53 фізичні особи-підприємці з інших областей України змінили місцезнаходження на Чернігівську область. Це, поряд з іншими чинниками, може свідчити також і про поліпшення податкового клімату у регіоні.

  Про впровадження системи електронного управління ризиками при адмініструванні ПДВ розповіла представникам громадськості начальник управління податків і зборів з юридичних осіб Ірина Буглак.

  Зокрема зазначила, що працює дана система з 01 липня поточного року виключно в автоматичному режимі, без будь якого ручного втручання. Розповіла про критерії зупинення податкових накладних, про затвердження переліку кодів товарів, які підлягають моніторингу. Та головне, повідомила платникам, що штрафні санкції за несвоєчасну реєстрацію податкової накладної, у разі її призупинення не застосовуються.

  Начальник управління моніторингу  доходів та обліково-звітних систем  Олена Пустовойт роз’яснила алгоритм дій платника у разі зупинення реєстрації  податкової накладної системою електронного управління ризиками при адмініструванні ПДВ.

  Вона повідомила, що по області із загальної кількості податкових накладних, опрацьованих системою електронного управління ризиками,  заблоковано було менше одного відсотка. Тобто, проблеми з блокуванням  виникли у незначної кількості наших платників і, переважно, були врегульовані у встановленому порядку. 

  Члени громадської ради обговорили проблемні питання з ПДВ та отримали відповіді від представників фіскального органу на поставлені запитання.

  Запроваджена ДФС України система електронного управління ризиками при адмініструванні ПДВ повинна обов’язково працювати та поступово удосконалюватись. Такого висновку дійшли на засіданні представники бізнесу та громадськості Чернігівщини.

  Окремі запитання, що стосуються заповнення електронних декларацій, члени громадської ради задавали начальнику юридичного управління фіскального органу області Ніні Соловей. У ході спілкування зійшлися на необхідності підготовки листа до Національного агентства з питань запобігання корупції з метою отримання відповідного роз’яснення. 

         

   

   Кількість перевірок зменшилась, проте зросла їх якість

  Про це повідомляють у Головному управлінні ДФС в області. В управлінні аудиту зазначають, що у порівнянні з січнем-серпнем минулого року кількість перевірок зменшилася вдвічі. Проте, за результатами контрольно-перевірочних заходів за вісім  місяців поточного року донараховано грошових зобов’язань на суму близько 33 млн. гривень.

  За цей період проведено 219 документальних перевірок, з яких 52 - планових та 167 – позапланових.

             З донарахованих сум вже сплачено до Зведеного бюджету понад 24 млн. гривень. З цієї суми до місцевого бюджету надійшло 5,6 млн. гривень.

   

  Співробітники Чернігівської митниці ДФС затримали старожитності  на кордоні

  Дві старовинні ікони та 5 екземплярів друкованих видань початку минулого століття намагався вивезти за межі України громадянин РФ.

  Старожитності виявили під час здійснення митно-прикордонного контролю потягу «Київ - С.Петербург». 62-річний громадянин під час усного та письмового декларування повідомив, що переміщує тільки особисті речі, які не мають заборон та обмежень до переміщення через кордон. Проте, під час митного огляду з’ясувалось, що у його валізі серед особистих речей знаходяться предмети, вивезення яких без спеціальних дозволів заборонено. Це дві дерев’яні ікони із зображенням Божої Матері, друковане видання «Полное собрание починений»  С.Я. Надсона 1917 року, газета «Всемірная Панорама» та три журнали: «НИВА», «Пробужденіе», «Природа и Люди». Газета та журнали датовані 1902-1915 роками. Історичну та культурну цінність даних предметів встановлюватимуть експерти.

  Відносно порушника митних правил складено протокол за ст. 472 Митного кодексу України «Недекларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення», санкції якої передбачають штраф у розмірі 100 відсотків вартості товарів та їх конфіскацію.

   

  Про особливості справляння екологічного податку

  Головне  управління ДФС у Чернігівській області доводить до відома платників екологічного податку, що Законом України від 20 грудня 2016 року № 1791-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» внесено зміни до Податкового кодексу України .

  Зокрема, такі зміни по екологічному податку стосуються ставок податку, які викладені у нових розмірах і порівняно з діючими у 2016 році  збільшені майже на 12 відсотків, а саме   :

  - пункти 243.1 - 243.4 статті 243 Кодексу- ставки податку за викиди в атмосферне повітря окремих забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення;;

  - пункти 245.1 і 245.2 статті 245 Кодексу - ставки податку за скиди

  окремих забруднюючих речовин у водні об'єкти;

  - пункти 246.1 і 246.2 статті 246 Кодексу - ставки податку за

  розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах;

  - пункт 247.1 статті 247 Кодексу - ставка податку за утворення

  радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені);

  - пункт 248.1 статті 248 Кодексу - ставки податку за тимчасове

  зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк.

  Зазначені збільшені ставки повинні застосовуватися платниками Податку при обрахуванні податкових зобов'язань за перелічені вище об'єкти оподаткування, що виникли з 1 січня 2017 року.

  Статтею 250 Кодексу для Податку визначено базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу.

  Відповідно до пункту 250.2 статті 250 Кодексу платники Податку складають податкові декларації за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 № 715 із змінами та доповненнями, внесеними Наказами Міністерства фінансів України  від 28 грудня 2016 року N 1177 та від 13 травня 2017 року N 495 та подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до контролюючих органів та сплачують Податок протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації:

  - за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення, скиди забруднюючих речовин у водні об'єкти, розміщення протягом звітного кварталу відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах - за місцем розміщення стаціонарних джерел, спеціально відведених для цього місць чи об'єктів;

  - за утворення радіоактивних відходів та тимчасове зберігання радіоактивних відходів понад установлений особливими умовами ліцензії строк - за місцем перебування платника на податковому обліку у контролюючих органах.

  При складанні декларацій по екологічному податку звертаємо увагу платників податку на обов’язковість дотримання порядку заповнення реквізитів звітності,  правильності застосування  ставок та коефіцієнтів.  Сама форма декларації екологічного податку містить відповідні позначки, якими визначається порядок заповнення того чи іншого показника звітності.

  ГУ ДФС у Чернігівській області наголошує, що у відповідності до   п.п.250.9 ст.250 Кодексу якщо платник Податку з початку звітного року не планує здійснення викидів, скидів забруднюючих речовин, розміщення відходів, утворення радіоактивних відходів протягом звітного року, то такий платник Податку повинен повідомити про це відповідний контролюючий орган за місцем розташування джерел забруднення та скласти заяву довільної форми про відсутність у нього у звітному році об'єкта обчислення екологічного податку. В іншому разі платник податку зобов'язаний подавати Декларації відповідно до вимог Кодексу.

   

   

  До уваги керівників  релігійних організацій області

  Головне управління  ДФС у Чернігівській  області  звертає увагу, що  згідно змін, внесених Постановою Кабінету Міністрів України від 29 березня 2017 року № 195 до постанови Кабінету Міністрів України від 13.07.2016 №440 «Про затвердження Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру» тимчасово, до 1 січня 2018 року, не може бути підставою  для виключення з Реєстру неприбуткових установ та організацій невиконання неприбутковими релігійними  організаціями вимог  до установчих документів, визначених підпунктом 133.4.1 пункту 133.4  статті 133 Податкового Кодексу  України.

  З метою включення до нового Реєстру релігійні організації зобов’язані в термін до 01.01.2018 року привести свої установчі документи у відповідність із вимогами, встановленими пунктом 133.4 статті 133 Податкового Кодексу України та надати копії таких документів контролюючому органу, на обліку  в якому вони знаходяться. 

  Відповідно ті релігійні організації, що не привели свої установчі документи у відповідність та не надали їх копії контролюючому органу, будуть виключені з Реєстру неприбуткових організацій після 1 січня 2018 року.

   

  Ліквідація юридичної особи у процедурі банкрутства,

  як крайній захід стягнення заборгованості

          Начальник управління погашення боргу ГУ ДФС в області Олена Фокіна звертає увагу підприємств-боржників, що одним із заходів стягнення заборгованості є ліквідація юридичної особи у процедурі банкрутства.

  Фахівець пояснює, що визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної  процедури здійснюється за рішенням суду. Ліквідацією є припинення діяльності суб’єкта підприємницької діяльності, визнаного арбітражним судом банкрутом, з метою здійснення заходів по задоволенню вимог кредиторів шляхом продажу його майна. Таким чином, ця процедура є заключною у справі про банкротство і вийти з неї можливо лише одним шляхом – через мирову угоду, звісно якщо сторони зможуть досягти згоди на даному етапі. Під мировою угодою у справі о банкрутстві розуміється домовленість між боржником та кредиторами відносно відстрочення або розстрочення, а також прощення (списання) кредиторами боргів, що оформлюється угодою всіх сторін.

          У процедурі ліквідації немає фінансового оздоровлення – тут вже реалізується майно боржника. Тому для боржника це є критичною відміткою його підприємництва. Для кредиторів ліквідація боржника також не є привабливою, так як при реалізації майнових активів кредитори отримують у декілька разів менше, ніж їх балансова вартість. Тому Державна фіскальна служба ініціює ліквідацію або погоджується на ініціативи  інших кредиторів боржника лише у разі відсутності у останнього майнових і немайнових активів.

  Олена Фокіна інформувала, що у процедурі банкрутства по Чернігівській області сьогодні перебуває 68 суб’єктів господарювання із загальною сумою боргу  понад 100 млн. грн., з них 66 боржників з сумою боргових зобов’язань 96 млн. грн. вже знаходяться у стадії ліквідації. 

   

  Роз’яснення щодо операцій з надходженнями

  в іноземній валюті

  У зв'язку із набранням чинності постановою Правління Національного банку України від 30.05.2017 року №45 (чинна з 16.06.2016 року до 13.12.2017 року) «Про запровадження обов'язкового продажу надходжень в іноземній валюті та встановлення розміру обов'язкового продажу таких надходжень» (далі - Постанова) установлено вимогу щодо обов'язкового продажу на міжбанківському валютному ринку України надходжень в іноземній валюті із-за кордону на користь юридичних осіб, які не є уповноваженими банками, фізичних осіб - підприємців, іноземних представництв (крім офіційних представництв), на рахунки, відкриті в уповноважених банках для ведення спільної діяльності без створення юридичної особи, а також надходжень в іноземній валюті на рахунки резидентів, відкриті за межами України на підставі індивідуальних ліцензій Національного банку України. Надходження в іноземній валюті, зазначені в абзаці першому цього пункту, підлягають обов'язковому продажу на міжбанківському валютному ринку України, у тому числі безпосередньо Національному банку України, у розмірі 50 відсотків. Решта надходжень в іноземній валюті залишається в розпорядженні резидентів та нерезидентів і використовується ними відповідно до правил валютного регулювання.

           Вимога щодо обов’язкового продажу, установлена пунктом 1 цієї Постанови, поширюється на надходження в іноземній валюті 1-ї групи Класифікатора іноземних валют та банківських металів, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 04 лютого 1998 року № 34 (у редакції постанови Правління Національного банку України від 19 квітня 2016 року № 269) (зі змінами), і в російських рублях.

        Уповноважений банк зобов’язаний попередньо зараховувати надходження в іноземній валюті, на які згідно з пунктом першим цієї постанови поширюється вимога щодо обов’язкового продажу, на окремий аналітичний рахунок балансового рахунку 2603 «Розподільчі рахунки суб’єктів господарювання» (далі розподільчий рахунок).

          Уповноважений банк зобов’язаний здійснити обов’язковий продаж надходжень в іноземній валюті відповідно до вимог цієї постанови:

  - без доручення клієнта та виключно наступного робочого дня після дня зарахування таких надходжень на розподільчий рахунок.

   

  Де платники податків можуть дізнатись про банківські реквізити для сплати податків, зборів та єдиного внеску

   Банківські реквізити для сплати податків, зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, митних та інших платежів до бюджету визначаються Державним казначейством України і повідомляються територіальному органу ДФС, а тому для їх отримання платнику податків необхідно звернутись до контролюючого органу ДФС за місцем реєстрації або місцем здійснення діяльності.

  Крім того, платник податків може дізнатись про банківські реквізити на субсайтах територіальних органів ДФС та субсайті Офісу великих платників податків ДФС в розділі «Бюджетні рахунки», в яких розміщено реквізити рахунків Державного та місцевих бюджетів за всіма видами податків, зборів (обов’язкових платежів), єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, митних та інших платежів в розрізі районів.

  Перейти до відповідних розділів можна з головної сторінки офіційного веб-порталу ДФС, натиснувши посилання «Бюджетні рахунки».

  З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (дане роз’яснення у категорії 140.05).

  Про подання звітності з рентної плати

  ГУ ДФС у Чернігівській  області повідомляє, що наказом Міністерства фінансів України «Про затвердження Змін до форми Податкової декларації з рентної плати» від 31.05.2017 № 545, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 21 червня 2017 року за № 778/30646 (далі - Наказ № 545), внесено зміни до Податкової декларації з рентної плати, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 № 719, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 03 вересня 2015 року за № 1051/27496 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 07.11.2016 №927) (далі - Декларація).

  З метою реалізації внесених змін Наказом № 545 ДФС розроблено форму Декларації та опис алгоритму контролю для арифметично-логічної перевірки даних документів звітності у процесі його атоматизованої обробки відображення показників в інтегрованих картках платників до них, які починають подаватись з 01 жовтня 2017 року. При цьому Декларації з місячним базовим податковим (звітним) періодом, визначеним відповідно до п. 257.1. ст. 257 Податкового кодексу України, до 30 вересня 2017 року приймаються за чинною формою Декларації (J0800203).

  До уваги платників!

  Державна фіскальна служба України з метою належного адміністрування податку на прибуток підприємств повідомляє, що 15 серпня 2017 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 9 серпня 2017 року № 592 «Про затвердження Порядку переходу платників податку на прибуток підприємств до подання спрощеної податкової декларації з такого податку та форми спрощеної податкової декларації з податку на прибуток підприємств, який оподатковується за ставкою 0 відсотків відповідно до пункту 44 підрозділу 4 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України» (далі – постанова № 592).

  Постанову № 592 видано з метою реалізації положень Закону України
  від 21 грудня 2016 року № 1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні»,  яким, зокрема, запроваджено податкові канікули (застосування платниками податку на прибуток підприємств нульової ставки цього податку).

  Платники податку на прибуток, які відповідають вимогам, встановленим пунктом 44 підрозділу 4 розділу ХХ Податкового кодексу України (далі – Кодекс), з 1 січня 2017 року по 31 грудня 2021 року можуть застосовувати нульову ставку податку на прибуток із поданням спрощеної податкової декларації.

  Лист ДФС України від 04.09.2017 №23407/7/99-99-15-02-01-17 «Про набуття чинності постановою Кабінету Міністрів України від 09 серпня 2017 року № 592»: http://sfs.gov.ua/podatki-ta-zbori/zagalnoderjavni-podatki/podatok-na-pributok-pidpri/listi-dps/308951.html.

   

  Роз’яснення ДФС платникам, що здійснювали контрольовані операції протягом 2017 року 

   

  Державною фіскальною службою  України листом від 14.08.2017 №21674/7/99-99-14-01-02-17 надано роз’яснення  щодо положень  викладених  в Постанові Кабінету  Міністрів України від 04.07.2017 року №480 «Про затвердження  переліку організаційно-правових форм нерезидентів, які не сплачують  податок на прибуток (корпоративний податок), у тому числі  податок з доходів, отриманих за межами держави реєстрації таких нерезидентів, та/або не є податковими резидентами держави, в якій вони зареєстровані як юридичні особи)» (далі - Перелік).

  Даний Перелік прийнято на виконання норми, яка почала діяти з 01.01.2017 року, а саме: п.п. «г» п.п. 39.2.1.1 п.п. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 Податкового кодексу України (далі Кодекс).

  Роз’яснення, викладене у листі ДФС, містить інформацію:

  щодо визначення податкового періоду  в якому здійснювались господарські операції із нерезидентами, організаційно-правова форма яких включена до Переліку;

  щодо документа який підтверджує сплату податку нерезидентом;

  щодо підтвердження резидентства контрагента –нерезидента;

  особливості застосування Переліку у 2017 році.

   

  Отже, платникам, які здійснювали контрольовані операції протягом 2017 року, необхідно  скористатися роз’ясненнями викладеними в листі ДФСУ.

  Додатки:

  лист  ДФСУ від 14.08.2017 № 21674/7/99-99-14-01-02-17 на 4 арк.

  http://sfs.gov.ua/diyalnist-/transfertne-tsinoutvorenn/listi-rozyasnennya/72389.html

  Постанова від 4 липня 2017 р. N 480 «Про затвердження переліку організаційно-правових форм нерезидентів, які не сплачують податок на прибуток (корпоративний податок), у тому числі податок з доходів, отриманих за межами держави реєстрації таких нерезидентів, та/або не є податковими резидентами держави, в якій вони зареєстровані як юридичні особи»: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/480-2017-%D0%BF

   

  Статті_31_08.doc

  ****************

  Статті_21_08.doc

  ****************

  Статті_14_08.doc

  ****************

  Статті 24-07-2017.doc

  ****************

  Статті 17-07-2017.doc

  ****************

  Статті 07-07-2017.doc

  *****************

  Статті 24-06-2017.doc

  ******************

  Статті 19-06-2017.doc

  ******************

  Статті 12-06-2017.doc

   

  ******************

  Cтатті 26-05-2017.doc

  ******************

  Статті-15-05-2017.doc

   

  Статті_20-04-2017.doc

  ******************

   

  Статті_14-04-2017.doc

  ***************

   

  Статті 01-04-2017.doc

  ***************

   

  Статті_17-03-2017.doc

  ***************

   

  Статті_09-03-2017.doc

  ***************

   

  Статті_13-02-2017.doc

  ***************

   

  Статті 02-02-2017.doc

  ***************

   

  Статті 20-01-2017.doc

  ***************

   

  Статті 16_12-2016.doc

  ***************

   

  Статті 11_12-2016.doc

  ***************

   

  Статті 05-12-2016.doc

  ***************

   

  Статті 21-11-2016.doc

  ***************

   

  Статті 14-11-2016.doc

  ***************

   

  Статті 04- 11-2016.doc

  ***************

   

  Статті 02-11-2016.doc

  ***************

   

  Статті 17-10-2016.doc

  ***************

   

  Статті 06-10-2016.doc

  ***************

   

  Статті 03-10-2016.doc

  ***************

   

  Статті 21-09-2016.doc

  ***************

   

  Статті 15-09-2016.doc

  ****************

   

  Статті 09-09-2016.doc

  ****************

   

  Статті 02-09-2016.doc

  ****************

   

  Статті 26-08-2016.doc

  ****************

   

  Статті 20-08-206.doc

  ****************

   

  Статті 19-08-2016.doc

  ****************

   

  Статті 17-08-2016.doc

  ****************

   

  Статті 03-08-2016.doc

  ****************

   

  Статті 29-07-2016.doc

  ****************

   

  Статті 21-07-2016.doc

  ***************

   

  Статті 06-07-2016.doc

  ***************

   

  Статті 21-06-2016.doc

   

  ***************

   

   

  Статті 14-06-2016.doc

   

  ***************

   

   

  Статті 06-06-2016.doc

   

  ***************

   

  Статті 02-06-2016.doc

   

  ***************

   

  Статті 24-05-2016.doc

   

  ****************

   

  Статті 18-05-2016.doc

   

  ****************

   

  Статті 23-05-2016.doc

   

  *****************

   

  Статті 17-05-2016.doc

  Назад  12 Жовтня 2017 16:32
  12 Жовтня 2017 15:27
  05 Вересня 2017 09:26
  31 Серпня 2017 12:26
  17 Серпня 2017 10:22
  07 Серпня 2017 11:26
  19 Липня 2017 09:12
  03 Липня 2017 08:24