Коропська РДА
  Анонси
   

   

   

  Новини

  Назад

  Для ОТГ і про ОТГ

  «Плани – ніщо, планування – все», –  саме цей вислів відомого американського військового Дуайта Ейзенхауера як ніколи актуальний у реалізації реформи децентралізації.

  Об’єднання територіальних громад, як сам процес, потроху відходить на другий план. Адже його запущено і вже не зупинити. Втім, далеко не всі громади поки зрозуміли, що робити з отриманими повноваженнями і як виконувати зобов’язання.

  З історії питання

  Наразі Чернігівщина третя в рейтингу областей за формуванням об’єднаних територіальних громад. 

  Читати також: Область реформується: ділимося досвідом з іншими країнами

  В області вже функціонує 19 об’єднаних територіальних громад. 16 з яких, в цьому році мають прямі міжбюджетні відносини.

  У поточному році вже прийняли рішення про об’єднання та чекають призначення перших виборів місцеві ради, що утворять ще 15 ОТГ .

  Таким чином процес об’єднання пройшли 272 місцеві рада з 569.

  ОТГ області різні як за чисельністю населення, так і за площею. Так, на Чернігівщині є найменша за кількістю жителів громада України – Макіївська (1600 осіб), та ОТГ, площа якої повністю покриває територію адміністративного району – Сновська.

   

  Про гроші

  За підсумками 2016 року, 5 громад (які об’єдналися у 2015 та вже мали прямі міжбюджетні відносини) перевиконали бюджет. Обсяг їх власних доходів зріс у 4,5 рази.

  Приємний бонус для них — 31 мільйон гривень субвенції з держбюджету на формування інфраструктури.

  Найбільше коштів громади направили на оплату капітальних ремонтів, будівництво, встановлення вуличного освітлення. Купували й техніку та транспорт.

  Варто зауважити, що проекти громад Чернігівщини як приклад історій успіху увійшли до збірки Асоціації міст України.

   

  Цьогоріч на 16 ОТГ теж очікує потужна субвенція.

  Читати також: Проекти ОТГ мають бути узгодженні зі стратегією розвитку області

  До слова, місцеві бюджети Чернігівщини за січень-липень поповнилися на 2 691,9 мільйона гривень. Зокрема загальний фонд отримав більше двох мільярдів, понад чотириста мільйонів — спеціальний.

  Порівняно з аналогічним періодом минулого року доходи збільшилися майже на 42%. Найбільшу частку надходжень складає податок на доходи фізичних осіб.

  Найбільше фактичних надходжень станом на 1 липня цього року серед ОТГ Чернігівщини має Корюківська громада — понад 32 мільйони, найменше —— Макіївська (1,7 мільйона).

  Державний фонд регіонального розвитку (ДФРР) теж може стати донором проектів ОТГ. 

  Допомогти громадам можуть і в фінансуванні природоохоронних заходів.

  Податковим кодексом України встановлено, що екологічний податок — загальнодержавний обов’язковий платіж — є головним джерелом надходжень до фондів охорони навколишнього природного середовища.

  За останні роки в законодавстві суттєво змінився розподіл коштів екологічного податку між бюджетами всіх рівнів: наразі чверть коштів надходить саме до місцевих бюджетів, 50% — до обласної скарбниці.

  Як не повністю, то частково, чимало ініціатив громад зможуть профінансувати міжнародні гранти.

  Читати також: Представники ОТГ освоюють проектний менеджмент

  Точка зору

   

  Леонід Сахневич, перший заступник голови Чернігівської облдержадміністрації: Сьогодні ОТГ реконструюють садочки, школи і це добре, адже громади розвиваються. Однак все, що робиться, повинно мати додану вартість. До того ж,варто враховувати, що ОТГ — частина району та області, тож всі дії мають «вписуватися» у Стратегію розвитку Чернігівщини.

   

   

   

  Микола Силенко, регіональний консультант з бюджетних питань в Асоціації міст України: Для того, щоб розумно розподіляти кошти, ОТГ треба мати стратегію розвитку або хоча б середньостроковий план на 3-5 років. При створенні цього документу варто максимально врахувати думку жителів, бізнесу, експертів тощо. Кошти першочергово розподіляти на стратегічні напрямки, а вже потім на інші цілі.
  Наразі можу оцінювати тільки перші 5 громад, інші поки не пропрацювали й року. От, до прикладу, Парафіївка вклала кошти в енергозбереження, тим самим зменшила витрати на енергоносії в майбутньому. Виважено до витрат підійшла Вертіївка, побудувавши дорогу, а це — зміцнення інфраструктури та відкриття маршруту Ніжин—Вертіївка. Працюють у цій ОТГ і над розвитком туризму.

   

   

  Голова Корюківської ОТГ Ратан Ахмедов: На сьогодні в селах у нас роботи більше, ніж у місті. Наводимо порядок зі сміттєзвалищами, налагоджуємо вивіз непотребу. Тобто те, чого не бачило село, – сьогодні є.  У нас власних надходжень 50 мільйонів. Із них 30 мільйонів – це ПДФО, 20 – місцеві податки, земля, єдиний податок, екологічний податок і так далі. Відтак, громада має певний ресурс для того, аби фінансувати самостійно невеликі проекти.

   

   

   

  Валентин Потеруха, заступник голови Батуринської ОТГ: Батуринська ОТГ окреслила для себе першочергові напрями роботи. Наразі маємо за мету усі бюджетні установи зробити енергоефективними: уже впорядковано дитячий садочок, на черзі – школа. Це не лише зміна вікон та дверей, а й реконструкція систем опалення. Ставку робимо і на розвиток туризму. Адже Батурину є що показати. Працюємо над створенням інформаційного центру, який би розповсюджуватиме відомості про перлини громади.

   

  На злобу дня

  Успіх децентралізації залежить від швидкої адаптації законодавства під потреби об’єднаних громад. Зокрема у частині планування бюджету та розмежування територій.

  Наразі є потреба і в створенні ефективного механізму нагляду за законністю рішень органів місцевого самоврядування.

  Де шукати відповіді на питання про децентралізацію: список корисних посилань.

  -         Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України

  -         Децентралізація влади

  -         Асоціація міст України

  -         Всеукраїнська асоціація сілких та селищних рад

  -         Чернігівська облдержадміністрація

  -         otg.cn.ua

  Департамент інформаційної діяльності
  та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації 


  Оновлено перспективний план формування ОТГ на Чернігівщині

  Сьогодні, 9 серпня, на засіданні Кабінет Міністрів України прийняв розпорядження, що уточнює перспективний план формування територій громад Чернігівської області. Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко.

   

   

   

   

   

  Відповідно до внесених змін уточнюється склад Борзнянської, Козелецької, Куликівської та Менської об'єднаних громад. Також перспективний план доповнюється Плисківською та Калинівською громадами. Новобасанська і Бобровицька поки не внесені через судові процеси.

  Довідково. На Чернігівщині створено 19 об’єднаних територіальних громад. Наразі ще 13 ОТГ чекають на вибори.

  Читати такожНа 24,9 мільярда більше по Україні і на 794,5 мільйона на Чернігівщині — результати фінансової децентралізації

  Децентралізація влади триває: в області вже функціонує 19 ОТГ

   

  За інформацією прес-служби
  Віце-прем’єр-міністра України Геннадія Зубка

   


  Субвенція з держбюджету розподілена: 84,8 мільйона гривень отримають ОТГ, створені у 2015-2016 роках

  Об’єднані територіальні громади вже другий рік поспіль отримують підтримку Уряду для розвитку своїх територій.

  П’ять ОТГ Чернігівщини, які першими пройшли процес створення ще у 2015 році, вже у 2016-му використали 31 мільйон гривень субвенції з держбюджету на формування інфраструктури.

  Так, Деснянська ОТГ реалізувала 18 проектів (на суму майже 11,4 мільйона гривень), Кіптівська — 9 (понад 5,3 мільйона гривень), Вертіївська — 7 (6 мільйонів), Парафіївська — 5 (майже 6 мільйонів), Макіївська — 4 проекти (майже 2,3 мільйона). Таким чином, за рахунок коштів з держбюджету в цих громадах покращено стан ряду дошкільних начальних закладів та шкіл, закладів культури та медицини. Також відремонтовано частину доріг комунального значення, проведено вуличне освітлення, в одному з населених пунктів підведено газ. Крім того, в Макіївській громаді розпочато роботи по перебудові приміщень під пожежне депо.

  Читати також: Область реформується: ділимося досвідом з іншими країнами

  І як показав час, ці громади залишаються у сфері уваги Уряду. Підтвердження цьому — вони знову в переліку ОТГ, які гарантовано отримають державні кошти на реалізацію найбільш життєво необхідних проектів і у 2017 році. Відповідна постанова Кабміну затверджена 7 червня цього року.

  Відрадно, що список ОТГ, які матимуть державну фінансову підтримку, розширився до 16 громад. Ті, хто вчасно зважили всі плюси об’єднання і переваги децентралізації та створили ОТГ минулого року, тепер також отримають субвенцію з держбюджету. Загальна сума коштів для Чернігівської області — 84,8 мільйона гривень. Всього ж Урядом для ОТГ передбачено 1,5 мільярда гривень.

  Варто зауважити, що принцип розподілу коштів не змінено — їх розмір для кожної ОТГ розраховується відповідно до її площі та кількості населення.

  Громади мають можливість використати субвенцію з держбюджету на модернізацію ЦНАПів, реконструкцію, переобладнання чи перепрофілювання приміщень бюджетних установ (при цьому обов’язкова вимога — застосування енергоефективних технологій). Кошти можуть бути спрямовані також на будівництво та ремонти доріг комунальної власності, закупівлю транспортних засобів — як для підвезення дітей до навчальних закладів, так і спеціальної рятувальної техніки та транспорту для лікувальних закладів. За держкошти можна осучаснити об’єкти водопостачання та водовідведення, вирішувати питання зі сміттєзвалищами. І це далеко не повний перелік всіх можливих проектів, на реалізацію яких передбачені кошти державної субвенції.

  Тож тепер виконкоми ОТГ, які ввійшли до Розподілу у 2017 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад, найближчим часом мають визначитися, на які першочергові інфраструктурні проекти використають кошти, аби забезпечити поступовий розвиток громад та покращити добробут людей. До речі, проекти мають відповідати плану соціально-економічного розвитку ОТГ та пройти погодження комісії Мінрегіону.

  Для інших територій області це — предметний приклад, як варто не зволікати з добровільним об’єднанням, а використовувати його переваги для потреб власних громад.

   

  Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
  з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

  _______________________________________________________________

  Результат децентралізації вимірюється якістю, а не кількістю громад

  — Кожна реформа потребує своїх виконавців та їх глибокого розуміння суті реформування. Без цього будь-яка реформа, навіть найліпше підготовлена. приречена на провал, — зазначає виконавчий директор Асоціації міст України Мирослав Пітцик.

  Одна з головних трансформацій в українському суспільно-політичному устрої стосується реформи місцевого самоврядування. Найбільше колізій виникає навколо об’єднання громад.

  Адже рішення про створення нової «суспільної родини» має ґрунтуватися на її можливості себе «прогодувати» надалі.

  Якщо від початку до цього союзу вступати «без приданого», то наживати його буде ой як не легко, або ж навіть і не можливо.

  Формувати об’єднану територіальну громаду (ОТГ) варто навколо одного чи кількох самодостатніх, спроможних сіл чи селищ.

  Спроможною ж громадою вважається та, яка сама заробляє на вирішення питань місцевого значення. Для цього потрібні не лише джерела наповнення бюджету, а й інфраструктурні та кадрові ресурси.

  Усі додаткові можливості, що з’являться у ОТГ (60% податку на доходи фізичних осіб, медична та освітня субвенції, право розпоряджатися землями та території громади та інше) можуть не врятувати її, якщо вона від початку не матиме внутрішніх резервів.

  Адже надмірна частина ресурсів у таких громадах і надалі витрачатиметься на утримання управлінського апарату, а на реалізацію серйозних проектів коштів не вистачатиме.

  На щастя, Чернігівщина може похвалитися якісним функціонуванням п’яти громад, які вже мають перші результати вдалих ініціатив.

  Дві ОТГ, за сприяння Чернігівської міської громадської організації “Юридична клініка “Бона Менте”, днями відвідали сільські голови з кількох районів області.

  Парафіївська громада (Ічнянський район) першого вересня запросить малечу та юнь до відремонтованих освітніх закладів. Цьогоріч у названій громаді проведено капітальні ремонти у двох ЗОШ та трьох ДНЗ. Варто зауважити, що роботи велися у закладах трьох сіл, а не лише у центрі громади.

  — Парафіївська селищна та Іваницька сільська ради і раніше жили гарно. Втім, із проведенням децентралізації можливості значно зросли. Тепер ми можемо «підтягувати» й інші населенні пункти громади, — зазначає голова Парафіївської ОТГ Валентина Карпенко.

  Вертіївська громада, що на Ніжинщині, уже завершує капітальний ремонт п’яти доріг комунальної власності. За кошти громади змінили вікна у дитячому садку.

  У планах на наступний рік: спорудження будинку культури та облаштування сміттєзвалища.

  Кошти обидві громади не лише отримали у вигляді дотацій та преференцій від держави, а й заробили самотужки.

  Детальніше про виконання бюджетів читайте за посиланням.

  Прокоментував хід реформи на Чернігівщині і перший заступник голови ОДА Леонід Сахневич:

  — Законодавство передбачає створення саме спроможних громад. Для визначення таких необхідно провести якісний фінансово-економічний аналіз. Це дозволить зрозуміти механізм повноцінного функціонування ОТГ надалі.

  На жаль, далеко не всі усвідомлюють, що кількісний показник у цій реформі не головний. Децентралізацію варто проводити насамперед якісно.

  Тому перед наданням експертного висновку про об'єднання, структурні підрозділи облдержадміністрації вивчають ситуацію на місцях, щоб переконатися в доступності усіх необхідних послуг для населення надалі.

   

  Департамент інформаційної діяльностіта комунікацій з громадськістю Чернігівської ОДА

  ***********************************

  Семінар-нарада з питань об’єднання громад

  Згідно Закон України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» на сьогодні в Чернігівській області вже офіційно зареєстровані чотири об'єднані громади: Деснянська, Кіптівська, Вертіївська та Макіївська. Вивчається можливість створення об’єднаних громад Батуринської та Березнянської.

  У Коропському районі на разі існує два варіанти проведення адміністративно-територіальної реформи: 1) один район – одна громада; 2) дві громади – Коропська і Понорницька.

  З цього приводу в райдержадміністрації 13 липня 2016 року відбулася семінар-нарада з головами сільських та селищних рад. На зустріч з представниками місцевого самоврядування прибули виконавчий директор Чернігівського регіонального відділення Асоціації міст України Федір Фесюн, регіональний консультант з правових питань Асоціації міст України Дмитрій Іванов, регіональний консультант з комунікацій Асоціації міст України Вероніка Рибак, начальник управління фінансів невиробничої сфери департаменту фінансів Чернігівської обласної державної адміністрації Світлана Демиденко та начальник відділу адміністративно-територіального розвитку департаменту з ЖКГ Чернігівської обласної державної адміністрації Вікторія Довгаль.

  Відкрив семінар-нараду голова районної державної адміністрації Володимир Куніцин. Участь у заході також взяли заступник голови РДА Валентина Саволєй, заступник голови районної ради Віктор Дворецький та депутати обласної ради Микола Мисник і Володимир Селянський. У ході семінар-наради були обговорені питання розвитку об'єднаних територіальних громад області.

  Очільник району звернув увагу присутніх, що механізм децентралізації вже запущений і невідворотній, а тому потрібно серйозно підходити до цього питання, зважуючи всі плюси і мінуси. «Ця реформа складна та довготривала, але занадто затягувати теж не варто, бо там де довго вичікують, втрачають не тільки час, а й перспективу в майбутньому», - зазначив Володимир Куніцин.

  Щодо перспектив та переваг, які будуть у об’єднаних громад, проінформував Федір Фесюн. По питанню активізації проектного менеджменту в громадах доповів Дмитрій Іванов. Світлана Демиденко проаналізувала, на скільки відсотків зростуть доходи громад у 1-му та 2-му варіантах проведення адміністративно-територіальної реформи. А Вікторія Довгаль наголосила на своєчасному внесенні змін до перспективного плану відповідних територій.

  До сільських та селищних голів також звернувся заступник голови районної ради Віктор Дворецький: «Треба розуміти, що краще об’єднати ресурси і можливості й мати реальні шанси на поліпшення якості життя, розвиток інфраструктури, створення робочих місць, розвиток підприємництва, формування достатнього бюджету, а завдяки цьому — покращення соціальної сфери, або залишатися слабкими, не маючи достатніх податкових надходжень та додаткових можливостей».

  Сектор інформаційної діяльності і комунікацій з громадськістю РДА

  *********************************

   

  Семінар-нарада з питань щодо нововведень до Закону України «Про державну службу» та децентралізації органів влади

  15 квітня 2016 року голова райдержадміністрації Володимир Куніцин взяв участь у семінар-нараді з головами і секретарями сільських, селищних рад, профспілковими лідерами районних, первинних профорганізацій галузевих профспілок бюджетної сфери Коропського району.

  Провів захід голова обкому Профспілки працівників державних установ Микола Петренко.

  У семінар нараді також взяли участь заступник голови обкому Профспілки працівників державних установ Марія Бойправ, заступник директора департаменту фінансів облдержадміністрації Любов Жукова, заступник директора Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади та місцевого самоврядування Петро Підгайний, регіональний консультант з бюджетних питань Асоціації міст України Микола Силенко, юрист навчально-методичного центру Федерації профспілок області Володимир Ковальчук, завідуюча відділом соціального правового захисту і економічних питань Федерації профспілок області Тамара Назіна, голова районної ради Михайло Мазуренко, заступник голови РДА Валентина Саволєй, заступник голови районної ради Віктор Дворецький, керівники і працівники структурних підрозділів райдержадміністрації та районної ради, представники ЗМІ.

  В ході семінару були розглянуті наступні питання:

  - про оплату праці державних службовців та працівників органів місцевого самоврядування відповідно до вимог чинного законодавства України;

  - про децентралізацію органів влади. Переваги та проблеми у процесі об'єднання територіальних громад;

  - про застосування основних положень Закону України «Про державну службу». Основні засади реформування державної служби та служби в органах місцевого самоврядування;

  - про роль та місце первинних профспілкових організацій при укладанні колективних договорів на підприємствах, в установах, організаціях та забезпечення контролю за їх виконанням;

  - про захист прав працівників при звільненні з ініціативи роботодавця, у зв'язку зі скороченням чисельності, ліквідацією організації, установи. Відстоювання соціальних прав та інтересів членів профспілки у відповідності до чинного законодавства.

  Представники профспілок ознайомили учасників семінар-наради з роботою Федерації профспілок України і обкому Профспілки працівників держустанов над проектом Генеральної угоди і проблемами у її прийнятті, проінформували щодо прийнятих і очікуваних нововведень до законів України «Про державну службу» та «Про службу в органах місцевого самоврядування», розповіли про ведення діалогу з Урядом щодо підвищення заробітних плат державним службовцям і посадовим особам місцевого самоврядування. В ході обговорення у присутніх виникло ряд запитань щодо практичного застосування діючого законодавства, на які доповідачі дали вичерпні відповіді.

  Жваве обговорення в учасників семінар-наради викликало питання децентралізації органів влади та наповнення бюджетів об’єднаних територіальних громад. Микола Силенко в ході спілкування з сільськими та селищними головами зазначив, що на сьогодні в Україні вже створено 159 об’єднаних територіальних громад, з них 5 - у Чернігівській області, для формування і покращення інфраструктури цих громад було спрямовано 31, 6 млн. гривень субвенції. І щоб переконатися в ефективності даної адміністративно-територіальної реформи, варто відвідати ці громади особисто.

  Завершуючи семінар-нараду, було вирішено організувати поїздку представників місцевого самоврядування до новостворених об’єднаних територіальних громад, щоб вивчити процес адміністративно-територіальної реформи на конкретних прикладах.

  Сектор інформаційної діяльності і комунікацій з громадськістю РДА

  **************************

   

  Реформа з об’єднання громад на Чернігівщині: перші кроки

  Перші успіхи і проблемні питання впровадження реформи місцевого самоврядування обговорювались в облдержадміністрації 27 липня під час брифінгу «Як триває процес об’єднання територіальних громад Чернігівщини».

  За словами директора Офісу реформ у Чернігівській області Ярослава Жиденка, на сьогодні до облдержадміністрації на перевірку подано шість рішень про об’єднання. Найбільш активними громадами області виявилися Кіптівська та Деснянська (Козелецький район), Вертіївська та Григоро-Іванівська (Ніжинський район), Парафіївська (Ічнянський район) та Макіївська (Носівський район). У разі отримання позитивного висновку, вони матимуть можливість перейти до наступного етапу об’єднання — передачі цих рішень до обласної ради.

  Процедуру об’єднання ініціювали ще 12 громад області. А свої пропозиції про співпрацю вони надали суміжним населеним пунктам.

  Чернігівщина після ухвалення обласною радою проекту Перспективного плану формування територій громад має можливість отримати 101 мільйон гривень з Державного фонду регіонального розвитку, — азначив Ярослав Жиденко.

  Він також зауважив, що після затвердження в обласній раді проект Плану об’єднання 81 громади було подано на розгляд Кабміну. Урядовими експертами попередньо погоджено утворення лише 43 спроможних територіальних об’єднання. Такий показник, на думку директора Офісу реформ, не повинен нікого лякати. Адже територіальна реформа — процес поступовий.

  У свою чергу, експерт Офісу реформ Микола Силенко повідомив, що на початку їхньої роботи спілкування відбувалося переважно з керівництвом районів та населених пунктів. У міру поширення інформації про реформу до цього процесу почали долучатися безпосередньо жителі громад. Люди розуміють, що адміністративний устрій має змінитися. І тому зараз ініціативу з об’єднання нерідко проявляють самі громадяни.

  Приклад та досвід функціонування перших громад має стати позитивним сигналом для тих, хто досі хоче жити за старими правилами, — підкреслив Микола Силенко. На його думку, найбільший опір об’єднанню чинять структури, які будуть ліквідовуватись або реформуватись. У людей виникають певні побоювання, зокрема пересторога щодо можливого закриття шкіл та ФАПів, необхідності далеко їхати за довідками тощо.

  Експерти Офісу реформ пояснили, що замість сільського голови, люди обиратимуть старосту, який видаватиме всі необхідні довідки. А вирішувати долю шкіл, лікарень та адміністративних будинків будуть обрані самими жителями депутати ради громад.

  Роботу Офіс реформ має закінчити 5 вересня. Проте, скоріше за все, він ще на деякий час продовжить інформаційно-роз’яснювальну кампанію.

  Ярослав Жиденко повідомив, що незабаром має запрацювати Інтернет-ресурс «Reformy.cn.ua». На ньому буде розміщено інтерактивну карту об’єднаних громад області, інформацію щодо роботи експертів Офісу. Також громадяни зможуть обмінятися своїми напрацюваннями та думками.

  А поки що, у разі необхідності, всі зацікавлені можуть звернутися до представництва Офісу реформ у Чернігівській області за телефоном: (0462) 67-50-85.

  Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації

   

  ***********************************

   

  Прийняття перспективного плану об’єднання територіальних громад, відкриває фінансування для регіону — Геннадій Зубко

   

  В Україні сьогодні проводиться ключова реформа — децентралізація та передача повноважень на місця. Ми маємо розуміти, що прийняття перспективного плану об’єднання територіальних громад дозволяє відкрити фінансування регіону. У Державному фонді регіонального розвитку для Чернігівщини на цей рік передбачено 101 мільйон гривень. Тепер від депутатів обласної ради залежатиме, чи отримає область ці кошти, чи реалізовуватимуться цьогоріч проекти з енергозбереження, будівництва, і взагалі, чи залишиться регіон інвестиційно-привабливим, — наголосив Віце-прем’єр-міністр України — Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко 5 червня, під час спілкування з представниками ЗМІ.

  У продовження теми урядовець зазначив, що громади об’єднуються добровільно для того, щоб стати більшими, міцнішими, а головне спроможними вирішувати наболілі питання. Адже на сьогодні переважна більшість сільських громад є дотаційними і не можуть вирішити всі проблемні питання на їх території. У Чернігова і області загалом є шанс, потрібно лише зробить один крок — затвердити план.

  Ми повинні розуміти, що сьогодні все в наших руках. Ні міністр, ні віце-прем’єр, не вирішує куди витрачати кошти місцевого бюджету. Ви сьогодні господарі в своєму краї, тож користуйтесь цією нагодою – прийміть перспективний план об’єднання територіальних громад, — закликав Геннадій Зубко.

  Відповідаючи на запитання хто з урядовців ще приїде до Чернігова, Віце-прем’єр-міністр підкреслив:– Мені дуже хочеться щоб наступним приїхав до області інвестор. Запевняю, що Уряд для цього створить усі можливі умови.

  Поцікавились журналісти у Геннадія Зубка і про ситуацію навколо створення ОСББ. Адже у Чернігові процес створення цих об’єднань триває досить повільно. Причина, за словами посадовця, полягає не в особливості Чернігова, а недосконалому законодавстві, яке діяло до цього часу. На сьогодні вже введено новий закон про створення ОСББ. Найближчим часом очікується прийняття законопроекту про житлово-комунальні послуги, в якому буде чітко визначено — де межа послуг виконавця і де починається відповідальність споживача. Це дасть поштовх населенню до створення ОСББ і їх кількість лише зростатиме.

  Не оминув Міністр регіонального розвитку і тематики підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги, зауваживши: — Нові тарифи це вимога часу. На сьогодні система субсидій працює у напрямку допомоги тим, хто цього потребує. З іншого боку, міністерство впроваджує енергоефективні заходи для того, щоб зменшити енергоспоживання.

  Держава, за його інформацією, компенсуватиме громадянам, ОСББ від 30 до 40% вартості матеріалів, які придбані для проведення термомодернізації будинків, встановлення індивідуальних теплових пунктів тощо. Але дуже важливо, щоб ініціатива щодо проведення заходів з енергозбереження виходила від населення.

  Щодо справедливості ціни на газ для бюджетних установ, Геннадій Зубко зазначив: — Дитячі садочки, школи, лікарні завжди платили найвищу — комерційну ціну.

  Тому, на його переконання, механізм коли енергосервісні компанії економитимуть енергоносії для бюджетних установ, є єдиним і правильним виходом на сьогодні.

   

   

  Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації

   

  *******************************************

   

  План формування територій громад був обговорений на засіданні робочої групи

   

  4 червня відбулося засідання робочої групи з підготовки перспективного плану формування територій громад Коропського району.

  У ній взяли участь в.о. голови райдержадміністрації Андрій Пацюк, голова районної ради Михайло Мазуренко, директор Офісу реформ з питань впровадження реформ у сфері місцевого самоврядування, децентралізації повноважень органів виконавчої влади в Чернігівській області Ярослав Жиденко, заступник директора Департаменту житлово-комунального господарства, регіонального розвитку та інфраструктури Чернігівської облдержадміністрації Сергій Ситник, депутати Чернігівської обласної ради Михайло Півень та Олександр Нерета, помічник-консультант народного депутата Анатолія Євлахова Катерина Четверик, сільські та селищні голови, керівники структурних підрозділів районної державної адміністрації та районних служб.

  На розгляд винесли питання про підготовку проекту перспективного плану формування територій громад Коропського району. В.о. голови райдержадміністрації Андрій Пацюк відкрив засідання та проінформував присутніх щодо можливих майбутніх змін в адміністративно-територіальному устрої району.

  «Для мене інтереси місцевого населення – понад усе. А тому перспективний план формування територій громад має бути соціально та економічно обґрунтованим, добре виваженим, щоб мінімізувати незручності для населення»,- запевнив Андрій Пацюк.

  Директор Офісу реформ Ярослав Жиденко розповів про перспективи децентралізації влади. За його інформацією, територіальні громади після об’єднання, перш за все, отримають фінансові переваги — 60% від ПДФО, 100% податку на нерухомість та землю залишатимуться на місцях. Укрупнені об’єднання матимуть можливість отримувати кошти на реалізацію різних інфраструктурних проектів та залучати допомогу від країн ЄС.

  У результаті цього процесу в області має утворитись, в залежності від фінансової спроможності, від 60-ти до 80-ти територіальних громад. Тому на даному етапі, за словами керівника чернігівського відділу, дуже важливим напрямком діяльності офісу є інформування влади на місцях та заохочення громади проявляти ініціативу у вирішенні питання з ким вони хочуть об’єднатись.

  В.о. голови райдержадміністрації Андрій Пацюк представив на розгляд варіанти можливого розподілу району на територіальні громади.

   

   

   

  Всі бажаючі висловили своє бачення щодо проведення реформ та об’єднання громад. До спільних міркувань і обговорень долучилися обласні депутати Михайло Півень та Олександр Нерета, а також представниця від народного депутата Катерина Четверик.

  В ході обговорення учасники заходу попередньо зупинилися на плані розподілу району на дві громади - Коропську і Понорницьку, але сільські та селищні голови запропонували спочатку провести у кожному селі загальні збори та узгодити це з населенням, а вже потім формувати перспективний план.

  Всі побажання та пропозиції учасників засідання взяли на замітку керівники району та представники Офісу реформ.

   

   

  Сектор інформаційної діяльності на комунікацій з громадськістю

   

  *****************************************

  Засідання робочої групи з питань організаційного забезпечення

  об’єднань територіальних громад

   

  В.о. голови райдержадміністрації Геннадій Дроздов провів засідання робочої групи з питань організаційного забезпечення об’єднань територіальних громад.

  До складу робочої групи увійшли представники районної державної адміністрації, районної ради, депутати районної ради, сільські, селищні голови. Розпочинаючи засідання, в.о. голови райдержадміністрації Геннадій Дроздов сказав, що територіальні громади об’єднувати доцільно, оскільки вони таким чином матимуть значно більше повноважень, можливостей для поліпшення якості життя, розвитку інфраструктури, формування достатнього бюджету.

  Про фінансові переваги об’єднання територіальних громад присутніх інформувала начальник фінансового управління райдержадміністрації Наталія Басанець. Вона акцентувала, що передумовою об’єднання територіальних громад має бути принцип економічної ефективності, в об’єднаній територіальній громаді має бути не менше 5 тисяч жителів, а також ця громада повинна забезпечити утримання усіх установ і закладів, що функціонують на її території. Також було наголошено, що чинне законодавство передбачає надання для бюджетів об’єднаних громад освітньої субвенції. При цьому, об’єднані громади отримають право вільно розпоряджатися коштами для утримання середньої освіти та упорядковувати мережу установ освіти у межах новоутворених рад за рахунок коштів субвенції. Поряд з цим було зазначено, що органи місцевого самоврядування об’єднаних громад отримають також право на здійснення видатків на утримання дошкільної і позашкільної освіти та культури. Додаткові ресурси на базовому рівні очікуються також від скорочення адміністративних витрат на утримання апаратів малонаселених сільських рад.

  В ході засідання комісії були обговорені як позитивні, так і можливі негативні наслідки укрупнення територіальних громад. Свою думку висловили голова районної ради Михайло Мазуренко, селищний голова Петро Василець.

  Підводячі підсумки, в.о. голови районної державної адміністрації Геннадій Дроздов рекомендував сільським, селищним головам подати свої пропозиції щодо об’єднання громад та наголосив на необхідності проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи, широкого громадського обговорення на загальних зборах громадян за місцем проживання, в трудових колективах і на зустрічах депутатів місцевих рад з виборцями.

  Узагальнені пропозиції територіальних громад щодо їх добровільного об’єднання будуть надані обласній державній адміністрації та обласній раді.

   

   

   

  Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

  Засідання "круглого столу"на тему:

  «Реформування територіального управління в Україні»

  5 березня за участю керівництва райдержадміністрації, районної ради, органів місцевого самоврядування, членів Громадської ради при райдержадміністрації відбулося засідання «круглого столу» на тему: «Реформування територіального управління в Україні».

  В ході засідання за "круглим столом" розглянуто:

  - основні положення Закону України від 05 лютого 2015 року № 157-VIII «Про добровільне об'єднання територіальних громад»;

  - основні позиції фінансової та податкової децентралізації;

  - принципи та форми співробітництва територіальних громад, основні засади добровільного об'єднання територіальних громад, питання адміністративно-територіального устрою.

  Розпочинаючи засідання, заступник голови райдержадміністрації Андрій Пацюк сказав: «Сьогодні дуже важливо, щоб при прийнятті низки структурованих законодавчих актів з децентралізації влади враховувалися інтереси різних верств населення, громадських об’єднань і організацій, підприємств різних форм власності та гілок влади в Україні, що в свою чергу повинно вирішити проблемні питання розвитку сільських громад, реалізації перспектив формування економіки сільських територій.

  Запропонований напрям та реформа повинні змінити існуючу систему місцевого самоврядування, яка на сьогодні не задовольняє потреби суспільства…». Учасники “круглого столу” підтримали в цілому проект змін до Конституції України, розроблений Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Присутні висловили думку, що проект змін до Конституції України забезпечить основу для ухвалення нормативно-правових актів, необхідних для реалізації реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади.

  Також учасники “круглого столу” висловили сподівання, що в процесі удосконалення системи державного управління та місцевого самоврядування відбудеться покращення забезпечення духовних, економічних, соціальних, політичних та інших потреб людини.

   

   

  Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

  Засади та основні напрями реформування територіальної організації влади

  та децентралізації фінансів

  Такою була тема семінару-тренінгу, який провели представники центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій, що відбувся 8 квітня.

  Участь у семінарі взяли в.о. голови райдержадміністрації Геннадій Дроздов, голова районної ради Михайло Мазуренко та їх заступники. Тренінг проводили для селищних, сільських голів, керівників районних установ та організацій.

  Очільник району Геннадій Дроздов відкрив семінарське заняття та надав слово директору Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій Володимиру Бойку.

  Директор Центру прочитав присутнім лекцію під назвою «Світовий досвід територіального управління та його реформування», та проінформував присутніх про реформи територіального управління в Україні згідно Закону України «Про співробітництво територіальних громад».

  Вдовенко Юрій, консультант з питань реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, ознайомив присутніх з основними принципами фіскальної децентралізації влади.

   

   

  Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації

  "Перспективні плани формування територій громад

  розробляються відкрито – це принципова позиція,"

  - В’ячеслав Негода

  Перспективні плани формування територій громад областей мають розроблятися Облдержадміністраціями відкрито та з максимальним залученням усіх учасників реформи: представників громадськості, органів місцевого самоврядування, експертів всеукраїнських профільних асоціацій, депутатів місцевих рад та народних депутатів від областей. Про це сказав заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода під час online-наради Мінрегіону, Асоціації районних та обласних рад за сприяння Асоціації міст України з представниками облдержадміністрацій щодо процесу розроблення проектів перспективних планів формування територій громад, стану функціонування регіональних офісів реформ, плану заходів та завдань щодо посилення інформаційно-роз’яснювальної роботи.

  Сьогодні головне завдання полягає не втому, щоб за будь-яку ціну встигнути розробити перспективні плани до якоїсь конкретної дати, а в тому, щоб реформа була правильно сприйнята тими, заради кого вона робиться, тобто мешканцями кожного населеного пункту, кожної області країни, — підкреслив В’ячеслав Негода.

  За його словами, ситуація дійсно складається таким чином, що задля успішності реформи сформувати спроможні громади бажано до місцевих виборів.

  Але це не означає, що перспективні плани будуть розроблятися закрито, без інформування громадськості, обговорень та консультацій. Відкритість - це принципова позиція, - зазначив він.

  Заступник Міністра порадив керівництву облдержадміністрацій активізувати роботу, в тому числі і за допомогою експертів Офісів реформ, щодо проведення масштабної інформаційно-роз’яснювальної роботи серед представників місцевого самоврядування та населення.

  Ми хочемо бачити оперативне висвітлення кожного кроку щодо розробки та затвердження перспективних планів не лише на офіційних інформаційних ресурсах Облдержадміністрацій, а й у широкому колі регіональних ЗМІ, — сказав В’ячеслав Негода.

  Заступник Міністра анонсував також проведення 14-15 травня в Мінрегіоні навчального семінару «Практичні аспекти децентралізації та формування дієздатних громад», на який запрошено по два представники від кожної області, які надалі братимуть активну участь у проведені інформаційно-роз’яснювальної роботи в своєму регіоні.

  Як повідомлялося, в Україні стартував процес об’єднання громад і розпочали роботу Офіси реформ, які надаватимуть організаційну, консультативну, інформаційну допомогу облдержадміністраціям у питаннях створення територіальної основи місцевого самоврядування на базовому рівні.

   

  Графічну частину проекту Перспективного плану

  виконуватиме профільний інститут

   

  Графічну частину проекту Перспективного плану формування територій громад областей виконуватиме Науково-дослідний інститут геодезії і картографії на основі інформації, наданої облдержадміністраціями. Про це поінформувала заступник директора Департаменту з питань місцевого самоврядування та територіальної організації влади - начальник відділу з питань територіальної організації влади Мінрегіону Людмила Даменцова під час online-наради Мінрегіону, Асоціації районних та обласних рад і Асоціації міст України з представниками облдержадміністрацій та регіональних офісів реформ щодо процесу розроблення проектів перспективних планів формування територій громад, стану функціонування регіональних офісів реформ, плану заходів та завдань щодо посилення інформаційно-роз’яснювальної роботи.

  Згідно з Методикою формування спроможних територіальних громад, проект перспективного плану розробляється в електронному та паперовому вигляді та включає графічну частину, що відображає межі спроможних територіальних громад, їхні потенційні адміністративні центри та всі населені пункти, які увійшли до їх складу, а також паспорти спроможних територіальних громад. Наразі існує домовленість Мінрегіону з Науково-дослідним інститутом геодезії і картографії про те, що всю технічну роботу щодо графічної частини проекту перспективного плану виконуватиме Науково-дослідний інститут геодезії і картографії, - повідомила Людмила Даменцова.

  За її словами, вихідними даними для розробки Інститутом графічної частини проекту перспективного плану буде інформація, надана облдержадміністраціями (робочими групами), а саме: назви спроможних (об’єднаних) територіальних громад; коди КОАТУУ на назви населених пунктів – адміністративних центрів спроможних територіальних громад; коди КОАТУУ та назви існуючих сільських, селищних, міських рад, які входять до території об’єднаної громади.

  Таким чином ми сформуємо єдиний підхід до підготовки та внесення на розгляд Уряду проекту Перспективного плану формування територій громад областей. Відповідного листа Мінрегіон вже надіслав до облдержадміністрацій, - зазначила Людмила Даменцова.

   

  За інформацією Мінрегіону

   

  07.05.2015

  Практичні аспекти розробки проекту перспективного плану

  формування спроможних територіальних громад

   

  Про формування спроможних територіальних громад йшлося під час одноденного семінару для керівників апаратів райдержадміністрацій, керуючих справами виконавчих апаратів міських рад Чернігова, Ніжина, Прилук, Новгород-Сіверського, організованого Центром перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів. Захід проведено 7 травня 2015 р. на виконання статті 11 Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та відповідного доручення голови обласної державної адміністрації Валерія Куліча. Участь у відкритті семінару взяли керівник та фахівці Офісу реформ в області Ярослав Жиденко, Євген Помеленко, Микола Силенко та директор Центру, кандидат історичних наук Володимир Бойко.

  Насамперед керівники апаратів райдержадміністрацій, керуючі справами виконавчих апаратів Чернігівської, Ніжинської, Прилуцької, Новгород-Сіверської міських рад ознайомилися з порядком дій щодо формування територіальних громад відповідно до методики, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 8 квітня 2015 року № 214.

  У процесі подальшої роботи у форматі зустрічі за «круглим столом» та ділової гри учасники семінару опановували окремі аспекти з підготовки проектів перспективних планів формування спроможних територіальних громад: ведення фінансових розрахунків, робота з картами, організація інформаційної кампанії з громадськістю та складання паспорту спроможної територіальної громади.

  Усі учасники семінару отримали відповідні методичні матеріали з вищезазначених тем.

   

  В області розробляється перспективний план об'єднання територіальних громад

   

  В Україні розпочато процес реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади. Це передбачає досягнення стійкого економічного ефекту за умови гармонізації пріоритетів влади та громади.

  У рамках Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», а також відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Методики формування спроможних територіальних громад», Мінрегіоном та Асоціацією міст України в усіх областях держави створені «Офіси реформ». До складу кожного з них входить керівник та чотири експерти.

  6 травня в облдержадміністрації відбулась презентація Чернігівського відділення офісу. Як розповів його керівник Ярослав Жиденко, основна мета діяльності — розробка перспективного плану створення спроможних об’єднань територіальних громад. Згідно з методикою формування територіальних одиниць, громади самостійно або через відповідні органи місцевого самоврядування мають забезпечити належний рівень надання послуг. Зокрема, у сфері освіти, культури, охорони здоров’я, соціального захисту, житлово-комунального господарства тощо. План матиме рекомендаціний характер. До початку червня його буде винесено на розгляд обласної ради, після чого він має бути поданий на затвердження до КМУ.

  За інформацією Ярослава Жиденка, територіальні громади після об’єднання, перш за все, отримають фінансові переваги — 60% від ПДФО, 100% податку на нерухомість та землю залишатимуться на місцях. Укрупнені об’єднання матимуть можливість отримувати кошти на реалізацію різних інфраструктурних проектів та залучати допомогу від країн ЄС. У результаті цього процесу в області має утворитись, в залежності від фінансової спроможності, від 60-ти до 80-ти територіальних громад.

  Тому на даному етапі, за словами керівника чернігівського відділу, дуже важливим напрямком діяльності офісу є інформування влади на місцях та заохочення громади проявляти ініціативу у вирішенні питання з ким вони хочуть об’єднатись.

  Про свою діяльність офіс інформуватиме громадськість на сторінках офіційного веб-сайту обласної державної адміністрації, де вже створено рубрику «Офіс реформ» та розміщено методичні і довідкові матеріали.

   

   

   

  Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації

  **********************************************

  Засідання робочої групи з питань організаційного забезпечення об’єднань територіальних громад

  В.о. голови райдержадміністрації Геннадій Дроздов провів засідання робочої групи з питань організаційного забезпечення об’єднань територіальних громад.

  До складу робочої групи увійшли представники районної державної адміністрації, районної ради, депутати районної ради, сільські, селищні голови. Розпочинаючи засідання, в.о. голови райдержадміністрації Геннадій Дроздов сказав, що територіальні громади об’єднувати доцільно, оскільки вони таким чином матимуть значно більше повноважень, можливостей для поліпшення якості життя, розвитку інфраструктури, формування достатнього бюджету.

  Про фінансові переваги об’єднання територіальних громад присутніх інформувала начальник фінансового управління райдержадміністрації Наталія Басанець. Вона акцентувала, що передумовою об’єднання територіальних громад має бути принцип економічної ефективності, в об’єднаній територіальній громаді має бути не менше 5 тисяч жителів, а також ця громада повинна забезпечити утримання усіх установ і закладів, що функціонують на її території. Також було наголошено, що чинне законодавство передбачає надання для бюджетів об’єднаних громад освітньої субвенції. При цьому, об’єднані громади отримають право вільно розпоряджатися коштами для утримання середньої освіти та упорядковувати мережу установ освіти у межах новоутворених рад за рахунок коштів субвенції. Поряд з цим було зазначено, що органи місцевого самоврядування об’єднаних громад отримають також право на здійснення видатків на утримання дошкільної і позашкільної освіти та культури. Додаткові ресурси на базовому рівні очікуються також від скорочення адміністративних витрат на утримання апаратів малонаселених сільських рад.

  В ході засідання комісії були обговорені як позитивні, так і можливі негативні наслідки укрупнення територіальних громад. Свою думку висловили голова районної ради Михайло Мазуренко, селищний голова Петро Василець.

  Підводячі підсумки, в.о. голови районної державної адміністрації Геннадій Дроздов рекомендував сільським, селищним головам подати свої пропозиції щодо об’єднання громад та наголосив на необхідності проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи, широкого громадського обговорення на загальних зборах громадян за місцем проживання, в трудових колективах і на зустрічах депутатів місцевих рад з виборцями.

  Узагальнені пропозиції територіальних громад щодо їх добровільного об’єднання будуть надані обласній державній адміністрації та обласній раді.

   

   

  Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

  *********************************

  Засідання круглого столу

  5 березня за участю керівництва райдержадміністрації, районної ради, органів місцевого самоврядування, членів Громадської ради при райдержадміністрації відбулося засідання «круглого столу» на тему: «Реформування територіального управління в Україні».

  В ході засідання за "круглим столом" розглянуто:

  - основні положення Закону України від 05 лютого 2015 року № 157-VIII «Про добровільне об'єднання територіальних громад»;

  - основні позиції фінансової та податкової децентралізації;

  - принципи та форми співробітництва територіальних громад, основні засади добровільного об'єднання територіальних громад, питання адміністративно-територіального устрою.

  Розпочинаючи засідання, заступник голови райдержадміністрації Андрій Пацюк сказав: «Сьогодні дуже важливо, щоб при прийнятті низки структурованих законодавчих актів з децентралізації влади враховувалися інтереси різних верств населення, громадських об’єднань і організацій, підприємств різних форм власності та гілок влади в Україні, що в свою чергу повинно вирішити проблемні питання розвитку сільських громад, реалізації перспектив формування економіки сільських територій.

  Запропонований напрям та реформа повинні змінити існуючу систему місцевого самоврядування, яка на сьогодні не задовольняє потреби суспільства…». Учасники “круглого столу” підтримали в цілому проект змін до Конституції України, розроблений Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Присутні висловили думку, що проект змін до Конституції України забезпечить основу для ухвалення нормативно-правових актів, необхідних для реалізації реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади.

  Також учасники “круглого столу” висловили сподівання, що в процесі удосконалення системи державного управління та місцевого самоврядування відбудеться покращення забезпечення духовних, економічних, соціальних, політичних та інших потреб людини.

   

   

   

  Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

  ******************************************

  На Чернігівщині обговорюють зміни до Основного Закону України

  17 липня представники органів державної влади, громадських організацій та ЗМІ зібралися на засідання «круглого столу», щоб внести свої пропозиції до Головного Закону України. Зокрема — і висловити свою думку щодо законопроекту, запропонованому Президентом України.

  26 червня 2014 року Глава держави подав на розгляд парламенту проект Закону України, яким чітко, повно, системно та однозначно запропоновано вдосконалити конституційні засади функціонування Верховної Ради України як єдиного законодавчого представницького органу. Також пропонується уточнити окремі аспекти конституційно-правового статусу Президента України, Кабінету Міністрів України та прокуратури.

  Передбачається реформування системи місцевого самоврядування і засади організації державної влади в областях і районах. Запропоновано докорінно змінити засади організації та функціонування органів місцевого самоврядування шляхом закріплення його розуміння як права і спроможності жителів громад у межах Конституції і законів України самостійно вирішувати питання місцевого значення в інтересах місцевого населення як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування. У регіонах і районах пропонується запровадити інститут представників Президента України.

  Звертаючись до присутніх заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Сергій Журман підкреслив, що Президент України прагне змінити найближчу до народу місцеву владу, надавши самоврядуванню реальних повноважень.

  Саме тому процес обговорення проекту змін дуже важливий, адже кожна територіальна громада має сказати своє слово. Звісно, виникає ряд запитань. Наприклад, що отримають в результаті децентралізації територіальні громади Чернігівщини. Адже реформування має враховувати територіальні і демографічні особливості нашої області, — зауважив Сергій Журман.

  Під час обговорення звучали різні пропозиції. Вони, зокрема, стосувалися чіткого розподілу повноважень між органами влади, механізму громадського контролю за органами влади, поетапності проведення реформування, звернень за роз’ясненнями до Конституційного суду України тощо. Лунали думки і про те, що під час військових дій на сході країни необхідно вибудовувати більш жорстку вертикаль виконавчої влади. А вже по завершенню конфлікту перейти до реформування та децентралізації.

  Усі пропозиції та зауваження, які надійшли від чернігівської громади будуть узагальнені головним управлінням юстиції та облдержадміністрацією та направлені керівництву держави.

   

   

  Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА

  ***************************************

  Засідання громадської ради

  16 липня відбулося засідання Громадської ради при райдержадміністрації, на якому розглядалися питання:

  - про внесення змін до Конституції України щодо децентралізації влади;

  - про ситуацію з виплатою заробітної плати працівникам бюджетних установ району;

  - різне.

  З інформацією про адміністративно-територіальну реформу та пропозиції щодо внесення змін до Конституції України виступив начальник організаційного відділу районної ради Віктор Прохоренко. Він спинився на основних положеннях щодо змін, які плануються вноситися в Основний Закон нашої держави щодо децентралізації влади.

  Заступник начальника фінансового управління райдержадміністрації Світлана Черняк довела до відома присутніх дані про стан виплати заробітної плати працівникам освіти, медицини та культури району, окремо спинилася на причинах заборгованості з виплати заробітної плати.

  Члени Громадської ради висловили свої думки щодо децентралізації влади та її наслідків, глибоку стурбованість ситуацією, що склалася в країні. Голова Громадської ради Наталія Кулик, яка провела засідання, зазначила, що Громадська рада ніколи не стояла осторонь від тих проблем, які вирішуються в районі, і сьогодні готова відгукнутися на будь-яке добре починання в інтересах громади району.

   

  >

   

  Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю РДА

  *******************************************

  Конституція України : історія і сьогодення.

  Такою була тема зустрічі членів літературно – мистецького клубу « Первоцвіти Коропщини», яка відбулася 26 червня у центральній районній бібліотеці. Творчі люди району зібрались напередодні Дня конституції України, щоб поділитися своїми здобутками та планами, обговорити зміни до Конституції України щодо децентралізації влади.

  Про історію української Конституції від часів Пилипа Орлика до сьогодні розповіла головний спеціаліст відділу юстиції Черства Алла. Значна частина її виступу була присвячена змінам до Конституції України щодо децентралізації влади.

  У присутніх виникло багато питань, пов’язаних з адміністративно – територіальною реформою, яка до віддалення багатьох населених пунктів від сільських рад, що в свою чергу створюватиме певні труднощі для населення.

  На завершення зустріч свої поезії, сповнені любові до рідної Вітчизни, прочитали В.Михайленко та С. Матвієнко.

   

   

  Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю РДА

  *****************************************************

  Затверджено план заходів

  З метою проведення належної організаційної роботи по обговоренню змін до Конституції України щодо децентралізації влади у райдержадміністрації затверджено відповідний План заходів.

  На сторінках комунальної газети»Нові горизонти» в № 47-48 від 7 червня проведено бліц - опитування населення району щодо внесення змін до Конституції та децентралізації влади.

  Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю РДА

  ***********************************

  Триває загальнодержавне обговорення реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади

  15 травня під головуванням Віце-прем'єр-міністра України – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимира Гройсмана відбулася селекторна нарада, на якій обговорили Концепцію реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні. Участь у нараді взяв заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Сергій Журман.

  Відкриваючи нараду, Володимир Гройсман зазначив, що очікує від регіонів сприяння у всебічному обговоренні громадськістю Концепції реформування. За його словами, чим всеохопнішим стане обговорення її засад, тим якіснішим буде саме реформування. Основою Концепції реформування влади є її децентралізація, забезпечення інтересів громадян на відповідних територіях, узгодження інтересів держави та територіальних громад, недопущення монополізації влади. Власне це є партнерством влади і громади. Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, яке є координатором реформи, пропонує необхідні законодавчі зміни прийняти вже до кінця поточного року, з початком 2015 року розпочати перехідний період, а у жовтні вже провести вибори на новій територіальній основі.

  Регіони активно підключилися до обговорення основних положень Концепції. Представники областей озвучили низку зауважень та пропозицій, які, на їхню думку, мають бути враховані при внесенні змін у законодавство. Зокрема, втілюючи нові принципи функціонування територіальних громад, не допустити нерівномірного розвитку регіонів, проводити місцеві вибори на мажоритарній основі, законодавчо закріпити високі стандарти у всіх сферах життєдіяльності громад, започаткувати інститут муніципальної міліції ті інші.

  Непоодинокою виявилася думка представників регіонів про те, що деякі ініціативи можна починати втілювати зараз, не чекаючи, коли стартуватиме реформа, оскільки ці зміни в суспільстві та економіці назріли давно і є вкрай необхідними.

  Врахувавши усі коментарі представників регіонів, Володимир Гройсман подякував за активну позицію областей та участь у розробці, обговоренні та вдосконаленні шляхів втілення Концепції. Наостанок він наголосив, що ця реформа є найфундаментальнішою, яка по своїй суті об’єднує уряд і громаду.

   

   

  Назад  12 Жовтня 2017 16:32
  12 Жовтня 2017 15:27
  05 Вересня 2017 09:26
  31 Серпня 2017 12:26
  17 Серпня 2017 10:22
  07 Серпня 2017 11:26
  19 Липня 2017 09:12
  03 Липня 2017 08:24